Słowenia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lublana: jaskinia Postojna i zamek Predjama – bilety i wycieczka

1. Lublana: jaskinia Postojna i zamek Predjama – bilety i wycieczka

Zobacz stalagmity w jaskini Postojna! Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Lublany i wyrusz na wycieczkę, podczas której zobaczysz 2 najpiękniejsze cuda Słowenii: zamek Predjama i jaskinię Postojna. Na początek zwiedź z przewodnikiem jaskinię Postojna. Odkryj fascynujący świat, w którym żyje niezwykły płaz zwany ślepą salamandrą (określany również przez miejscowych jako „ludzka ryba”). Odkrywaj ten fascynujący podziemny świat, a Twój przewodnik objaśni, jakie procesy geologiczne go stworzyły. Następnie udaj się do bajkowego zamku Predjama, wciśniętego spektakularnie pomiędzy imponujący, kamienny łuk i urwisko. Zachwyć się niepowtarzalną, renesansową architekturą zamku położonego w południowo-środkowej Słowenii, w historycznym regionie zwanym Wewnętrzną Krainą. Będąc na zamku, podziwiaj widoki na bujny i sielski krajobraz Słowenii. Następnie usiądź wygodnie i zrelaksuj się podczas trasy powrotnej do Lublany.

Bled: spływ tratwami po Sawie

2. Bled: spływ tratwami po Sawie

Poczuj przypływ adrenaliny podczas raftingu w Bled wraz z licencjonowanymi przewodnikami. Płyń tratwą i pływaj w krystalicznie czystych wodach rzeki Sawy z niezapomnianymi widokami na Karawanki i Alpy Julijskie w tle. Odbierz z Bled, a następnie udaj się nad rzekę Sava, jedną z najlepszych rzek, w której możesz spróbować różnych wodnych przygód. Zanim wejdziesz do wody, Twoi przewodnicy wyjaśnią wszystko, co musisz wiedzieć o działaniu i bezpieczeństwie. Po lekcji bezpieczeństwa udaj się nad wodę, aby doświadczyć bystrza najdłuższej rzeki w okolicy. Poczuj się bezpiecznie z doświadczonymi licencjonowanymi przewodnikami po twojej stronie. Później popłyń u zbiegu górnego biegu Sava Dolinka i Sava Bohinjka w pobliżu Radovljicy. Rywalizuj z innymi łodziami, a jeśli masz na to ochotę, poczuj przypływ adrenaliny podczas skakania ze skał. Pod koniec wycieczki zrób zdjęcia swojej przygody, zanim przewodnicy zabiorą Cię z powrotem do miejsca, w którym zostałeś odebrany.

Z Lublany: wycieczka nad jezioro Bled i do zamku Bled

3. Z Lublany: wycieczka nad jezioro Bled i do zamku Bled

Jezioro Bled często określa się mianem perły słoweńskiej części Alp. Miejsce to wyróżnia nie tylko szmaragdowo-zielony kolor wody i malowniczy, iście pocztówkowy kościół na wyspie, ale także średniowieczny zamek na skalistym klifie i tło, które wypełniają jedne z najwyższych szczytów Alp Julijskich. Wyrusz na krótki spacer nad brzegiem jeziora i zachwyć się pięknem pobliskich gór, które odbijają się w jego tafli. Spokojną atmosferą jeziora i świeżym górskim powietrzem można cieszyć się bez względu na porę roku.  Zamek Bled zbudowano na szczycie stromego klifu, ponad 100 metrów nad taflą jeziora. Stanowi on znakomity przykład średniowiecznej twierdzy, obejmując wieże, mury obronne i fosy. Ponadto z jego tarasu roztacza się fantastyczny widok na okolicę. Zamek skrywa wyjątkowy skarb – zrekonstruowaną drewnianą prasę drukarską Gutenberga. Zobacz pokaz dawnych technik drukarskich z użyciem papieru czerpanego w wykonaniu mistrza drukarskiego. Wyrusz ku niewielkiej wyspie w kształcie łzy, która znajduje się na jeziorze, na pokładzie pletnej – tradycyjnej łodzi, która użytkowana jest tylko w tym regionie. Kiedy powrócisz z wyspy, zajrzyj do lokalnej cukierni. Spróbuj słynnej kremówki z Bledu – kremšnity. W ciągu ostatnich 60 lat nabywców znalazło aż 12 milionów tych ciast. Nie możesz więc pominąć tej przyjemności, która pozwoli Ci wspaniale zakończyć dzień.

Bovec: Kanion Učja — najdłuższy park tyrolki w Europie

4. Bovec: Kanion Učja — najdłuższy park tyrolki w Europie

Zwiedź najdłuższy park tyrolki w Europie w Bovec Zipline. Poczuj adrenalinę na 11 tyrolkach o różnej długości (250–600 m) rozciągniętych nad kanionem Učja, położonym w dolinie Učji. Osiągaj prędkość od 40-60 km na godzinę! Oprócz adrenalinowego zjazdu na linie będziesz cieszyć się pięknem nienaruszonej doliny Učja, panoramicznymi widokami na dolinę Soča i najwyższą górą w Słowenii – Triglav. Przed wyjazdem otrzymasz wszystkie niezbędne instrukcje dotyczące tyrolki na poligonie szkoleniowym, do tej aktywności nie jest wymagane żadne specjalne doświadczenie.

Słowenia: półdniowy rafting na rzece Socza

5. Słowenia: półdniowy rafting na rzece Socza

Zacznij swoją przygodę na świeżym powietrzu od spotkania ze swoim przewodnikiem-kierowcą w ustalonym miejscu, w centrum miasta Bovec. Spotkasz tutaj i poznasz swoją ekipę raftingową. Po krótkim wprowadzeniu otrzymasz odpowiedni sprzęt (kombinezon, buty, kask, kamizelkę ratunkową), aby zapewnić Ci wszystko, co potrzebne w tym dniu. Po zapoznaniu się ze sprzętem wyruszysz w krótką, malowniczą drogę do miejsca początku przygody na rzece Socza. Po przybyciu na to piękne miejsce Twój przewodnik przekaże Ci wszelkie informacje dotyczące bezpieczeństwa i korzystania z tratwy. Po przekazaniu informacji wszystkim nadejdzie czas na wejście do krystalicznie czystej wody i rozpoczęcie spływu. Wskocz do Soczy ze swoją tratwą i rozpocznij wiosłowanie po nurcie. Podczas podróży zatrzymasz się kilka razy, aby zrobić sobie przerwę na pływanie w szmaragdowych basenach i popluskać się w falach przez około 1,5 godziny.  Po dotarciu do punktu końcowego spotkasz swojego kierowcę, który będzie czekać z suchymi ubraniami. Po tym, jak wszyscy się przebiorą, powrócisz po 20-minutowej jeździe do miejscowości Bovec oraz do swojego domu, aby odpocząć po dniu pełnym przygód.

Rzeka Socza: spływy kajakowe dla wszystkich poziomów

6. Rzeka Socza: spływy kajakowe dla wszystkich poziomów

Spłyń kajakiem dziką rzeką Soča i podziwiaj dziewiczą lokalną scenerię. Jeśli dopiero zaczynasz spływy kajakowe, nie martw się, rzeka zawiera łatwe odcinki dla początkujących i trudne technicznie odcinki dla bardziej doświadczonych kajakarzy. Korzystaj z bezpiecznej konstrukcji otwartych kajaków, w których siedzisz na szczycie kajaka . Naucz się wszystkich najlepszych wskazówek i technik od profesjonalnych, licencjonowanych przewodników w najbardziej zabawny i profesjonalny sposób. Nie martw się o zamoczenie telefonu podczas robienia zdjęć, Twój przewodnik będzie robienie najlepszych zdjęć po drodze, abyś mógł skupić się na niezapomnianych wrażeniach z spływu kajakowego.

3,5-godzinna wycieczka kulinarna i winna po Lublanie

7. 3,5-godzinna wycieczka kulinarna i winna po Lublanie

Ta wycieczka kulinarna z przewodnikiem zabierze Cię na spacer po starym mieście Lublana. Poznaj miasto, historie ludzi, architekturę, historię narodu słoweńskiego i oczywiście - kuchnię lokalną i narodową. To znacznie więcej niż wycieczka kulinarna i zdecydowanie nie jest to zwykła wycieczka po mieście. Podczas wycieczki kulinarnej otrzymasz 9 tradycyjnych dań z różnych kuchni ze wszystkich części i kręgów społeczeństwa Słowenii oraz 4 rodzaje wina. Zapoznasz się także z historyczną Lublaną i usłyszysz zarys historii Słoweńców. Pod koniec wycieczki Twój brzuch będzie pełny, pragnienie zniknie, a o historii Słoweńców dowiesz się więcej niż niektórzy miejscowi. Dowiesz się również o starym mieście i dowiesz się, gdzie iść dalej, co robić dalej i co dalej zjeść. To doskonały sposób na rozpoczęcie pobytu w pięknej i smacznej stolicy.

Z Triestu: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

8. Z Triestu: Jaskinia Postojna i Zamek Predjama

Jaskinia Postojna, królowa wszystkich jaskiń, jest najbardziej znaną jaskinią na świecie. Jest to również największa atrakcja turystyczna w Słowenii i jeden z największych na świecie pomników krasowych (wapiennych). To jedyne miejsce na świecie, gdzie podziemny krajobraz można przemierzać pociągiem elektrycznym i gdzie można z bliska spotkać najsłynniejszego mieszkańca tego podziemnego królestwa – proteus (olm). Fantastyczna sieć tuneli, przejść, galerii i sal, zadziwiająca różnorodność cech krasowych, a także łatwy dostęp to z pewnością główne przyczyny popularności jaskini i dużej liczby odwiedzających ( ponad 36 milionów z nich w ciągu ponad 200 lat). W idyllicznej wiosce Predjama, niedaleko Jaskini Postojnej, króluje zamek Predjama. Ten malowniczy, wspaniały, wyzywający, tajemniczy i nie do zdobycia zamek wznosi się na środku pionowego 123-metrowego klifu od ponad 800 lat. Jego romantyczny urok dodatkowo podkreśla idylliczna rzeka Lokva, która znika w podziemnym świecie głęboko pod zamkiem. Jako jedyny zachowany zamek jaskiniowy w Europie, zamek Predjama oferuje wyjątkowy wgląd w technikę budowlaną i zaradność ludzi w średniowieczu, którzy szukali i znaleźli dla siebie bezpieczną przystań tuż przy wejście do jaskini. Podczas oblężenia, które miało miejsce w XV wieku, zamek był schronieniem dla jego najbardziej znanego i najbardziej osławionego właściciela – Erazema z Predjama. Legenda o odważnym baronie rozbójniczym Erazemie, który pozostał niepokonany, dopóki jeden z jego sług nie zdradził go, wciąż jest w ludzkich umysłach, inspirując i kuszący jak zawsze. To właśnie ta jego bezpieczna siedziba pomogła dzielnemu rycerzowi stawić opór oblegającym bez większych trudności przez ponad rok. Niech Twój przewodnik poprowadzi Cię przez te niezapomniane zabytki na idealną jednodniową wycieczkę.

Z Bovec: Kanioning potoku Sušec w dolinie Soczy

9. Z Bovec: Kanioning potoku Sušec w dolinie Soczy

Powróć do natury podczas niesamowitej wycieczki po kanionie potokiem Sušec w Dolinie Soczy. Spotkaj bystrza rzeczne i grzmiące wodospady w jednym z najpiękniejszych miejsc do kanionu w Europie. Wyjedź z Bovec i po rejestracji udaj się do pobliskiego naturalnego parku wodnego Sušec. Otrzymaj cały potrzebny sprzęt, w tym kask, odzież neoprenową i spodnie wsuwane lub uprząż do canyoningu. Przygotuj się na początku szlaku, a następnie wybierz się na 20-25-minutowy szlak górski do wejścia do kanionu. Uzyskaj obszerne wprowadzenie do tej ekscytującej aktywności od swoich doświadczonych przewodników i poznaj techniki, takie jak ślizganie się i skakanie. Spędź około 1,5 do 2,5 godziny w dolinie, korzystając z różnych metod. Wspinaj się po skałach i zjedź na sankach przez rzekę, aby dotrzeć do punktu końcowego. Przebierz się z powrotem w suche ubrania i zwróć sprzęt przed powrotem autobusu do Bovec. Kup dowolne zdjęcia cyfrowe, które Twój przewodnik zrobił w ciągu dnia jako wyjątkową pamiątkę.

Z Lublany: Jezioro Bled i Bohinj Trip

10. Z Lublany: Jezioro Bled i Bohinj Trip

Ciesz się Bledem, czyli „Obrazem Raju”, który od wieków przyciąga odwiedzających swoim zapierającym dech w piersiach pięknem. Spokojne i zachęcające wody jeziora zapoczątkowały tradycję wytwarzania typowych łodzi „pletna” już w XII wieku. Opcjonalnie możesz wejść na pokład jednej z tych drewnianych piękności, aby dotrzeć na wyspę z romantycznym kościołem i tajemniczym dzwonkiem życzeń. Kontynuacją zwiedzania Bledu jest wizyta w imponującym zamku wznoszącym się na klifie wysoko nad jeziorem. Cofnij się w czasie w muzeum i ciesz się niezapomnianym widokiem na okolicę. Otoczona kuszącymi szczytami Dolina Bohinj oczarowuje odwiedzających inspirującą scenerią, krystalicznie czystą wodą jeziora i harmonijnym współistnieniem człowieka i natury. Na malowniczym brzegu jeziora znajdują się freski kościoła św. Jana Chrzciciela. Będziesz miał czas, aby odkryć legendę Zlatorog (Goldhorn), podziwiać wspaniały widok na górę Triglav i spróbować obfitej lokalnej kuchni. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy latem i weź późną kąpiel w jeziorze.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Słowenia

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 234
Sortuj wg::
Strona 1 z 15

Słowenia: Ciekawe miejsca

Słowenia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Słowenia? Kliknij tutaj.

Słowenia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 2768 opinii

Odwiedziliśmy miejsca, których zobaczenie możemy śmiało rekomendować każdemu. Przepiękna jaskinia Postojna, ale i zamek Predjama, po którym my nie oczekiwaliśmy zbyt dużo, a bardzo pozytywnie nas zaskoczył. Przepięknie opowiedziana historia z audioprzewodnikiem. Do tego, nasz przewodnik Vladimir tak naprawdę "zrobił" nam całą wycieczkę. Był bardzo miły, chętny do opowiadania o Słowenii, do tego z dobrym poczuciem humoru. Świetnie się go słuchało. Dziękujemy!

To było zabawne doświadczenie z Micą, która była bardzo dobra w wyjaśnianiu, co robić. To była po prostu nasza rodzina, która była świetna i podobało nam się, że trzymali ją w małej grupie, podczas gdy wiele innych firm miało duże grupy. Zatrzymaliśmy się w połowie drogi i odwróciliśmy łódź do góry nogami, aby zjechać na zjeżdżalnię, a także znaleźliśmy 7-metrowy skok, który można zrobić, jeśli chcesz. To był wspaniały rodzinny dzień.

Przewodnik/kierowca był punktualny i uważny i udzielił przydatnych informacji. Jaskinie Postojna były spektakularne !! Obawiałem się, że tak długo będę w podziemiu, ale byłem tak zniewolony, że zupełnie zapomniałem o swojej fobii. Zamek Predjama był nieco antyklimatyczny, ale nadal bardzo interesujący i wart zachodu. Nie przegap deseru Gibanica serwowanego w pobliskiej restauracji Gostilna Požar.

Rzeka Sawa jest dobrą opcją na początek przygody z raftingiem. Organizator zapewnił doskonały serwis, luźną atmosferę i bezpieczeństwo podczas spływu. Cudowna przygoda i zabawa :) na pewno wrócimy do Słowenii. Polecam

Wszystko było idealne, a zwłaszcza przewodnik „Benny” był świetny! Polecany tylko dla początkujących!