Skútustaðagígar

Skútustaðagígar – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

1. Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

Podczas tej wspaniałej 6-godzinnej wycieczki z Akureyri odwiedź niektóre z najważniejszych atrakcji północnej Islandii i ciesz się kwintesencją islandzkich wrażeń, zanurzając się na świeżym powietrzu w naturalnie podgrzewanych wodach geotermalnych gorących źródeł. Twoja wycieczka rozpoczyna się w terminalu statków wycieczkowych w Akureyri. Nasz harmonogram wycieczek jest dostosowany do czasu dokowania, więc nie musisz się martwić, że wrócisz późno do doków. Zapewniamy również suchy prowiant, abyśmy mogli poświęcić więcej czasu na zwiedzanie. Możesz wybrać między kurczakiem a wegańskim suchym prowiantem. Po prostu powiedz swojemu przewodnikowi na początku wycieczki. Pierwszym przystankiem tego dnia jest malownicze otoczenie wodospadu Góðdafoss. Wodospad jest bardziej kręty niż wysoki i zakrzywia się w kształcie półksiężyca. Góðafoss jest godne uwagi ze względu na symboliczną rolę w historii Islandii, kiedy lokalny wódz wrzucił do wodospadu swoje pogańskie posągi, przedstawiające moment przyjęcia przez Islandczyków chrześcijaństwa. Kontynuujemy podróż nad jezioro Mývatn i oglądamy ten wyjątkowy krajobraz ze specjalnego punktu widokowego. Obszar Mývatn i jego dziwny krajobraz zostały mocno dotknięte siłami wulkanicznymi, a starożytne erupcje doprowadziły do powstania pseudokraterów rozsianych po jeziorze i okolicach. Punktem kulminacyjnym dnia jest prawdopodobnie nasza wizyta w Mývatn Nature Baths, błękitnej lagunie na północy. Woda tutaj jest naturalnie podgrzewana przez siły geotermalne pod powierzchnią i mówi się, że ma właściwości lecznicze. Wypoczywaj i relaksuj się w różnych basenach i podziwiaj spektakularne widoki na Mývatn. Nasz ostatni przystanek tego dnia to obszar geotermalny Námaskarð. Tutaj rozsiane są baseny błotne i gorące baseny. W okolicy unosi się para i zapach siarki. Ten jałowy krajobraz wydaje się zupełnie oddalony od zielonych kraterów na jeziorze Mývatn. Wracamy do Akureyri, a nasza wycieczka kończy się na twoim statku wycieczkowym.

Z Akureyri: wycieczka do łaźni geotermalnych Hverir i jeziora Myvatn

2. Z Akureyri: wycieczka do łaźni geotermalnych Hverir i jeziora Myvatn

Trasa Lake Myvatn Classic prowadzi przez jedne z najbardziej spektakularnych i niepowtarzalnych krajobrazów Islandii. Podczas tej wycieczki zobaczysz wodospady, rzeźby z lawy, bulgoczące doły błotne i parujące otwory wentylacyjne, podziemne jaskinie, wulkany, kratery i zakończysz dzień relaksując się w wodach geotermalnych w łaźniach Nature. To czwarte co do wielkości jezioro na Islandii jest otoczone polami lawy, kraterami, panoramicznymi widokami i niesamowitym życiem ptaków. Ta wycieczka zabierze Cię do: Dimmuborgir, wyjątkowego obszaru rzeźb lawowych i formacji skalnych, Hverir, gdzie możesz zwiedzić parujące i bulgoczące doły błotne, podziemne jaskinie w Grjótagjá. Kończąc dzień w Myvatn Nature Baths, gdzie możesz cieszyć się relaksującą kąpielą w wodach geotermalnych. Dzień nad jeziorem Myvatn to dzień do zapamiętania. Wycieczka rozpoczyna się w Akureyri. Pierwszy przystanek zapewnia najlepsze widoki na Akureyri i Eyjafjörður. Po krótkim postoju na zdjęcia jedziemy do wodospadu Goðafoss. Jeden z najpiękniejszych wodospadów Islandii o unikalnym kształcie. Tutaj dowiesz się, dlaczego wodospady są ważne w historii Islandii i dajemy ci wystarczająco dużo czasu na zwiedzenie okolicy z bliska. Następnie kierujemy się do Myvatn. Zatrzymujemy się na chwilę przy pseudokraterach, po czym kontynuujemy podróż do Dimmuborgir. Dimmuborgir to wyjątkowy i bardzo interesujący obszar. Odwiedzający mają czas na spacer wśród niezwykłych rzeźb lawy, filarów i jaskiń. Nasi przewodnicy wiedzą wszystko o tym obszarze i chętnie opowiedzą o tym, jak powstał ten obszar 2500 lat temu, a także opowiedzą kilka ludowych opowieści o lokalnych trollach. Po przerwie obiadowej z widokiem na Dimmuborgir odwiedzamy dawne termy naturalne położone na płytach tektonicznych między Europą a Ameryką. Ostatnia erupcja wulkanu w Myvatn miała miejsce w 1984 roku z wulkanu Krafla, a lawa z tej erupcji jest widoczna na każdym kroku. Hverir to obszar pełen bąbelków błota siarkowego i parujących otworów wentylacyjnych, uważaj na swoje kroki podczas odkrywania tego wyjątkowego obszaru! Myvatn Nature Baths to nasz ostatni przystanek i zalecamy skorzystanie z tego opcjonalnego dodatku. Wody geotermalne to idealne miejsce na relaks przed powrotem do Akureyri. W miesiącach zimowych mróz, nisko położone słońce i często śnieg dodają czegoś więcej do tej niesamowitej wycieczki po Myvatn.

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Mývatn z lunchem

3. Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Mývatn z lunchem

Skorzystaj z odbioru ze swojego statku wycieczkowego w porcie Akureyri, a następnie udaj się do jeziora Mývatn i okolicznych terenów podmokłych w pobliżu wulkanu Krafla. Zatrzymaj się przy wodospadzie Goðafoss i posłuchaj o jego ważnej roli w historii Islandii. Jedź dalej do pseudokraterów Skútustaðagígar, które powstały, gdy gorąca płynąca lawa spotkała się z lodowatą wodą z jeziora. Zobacz pola lawy w Dimmuborgir, bogate w mityczne sagi i zachwycające filarami lawy i formacjami skalnymi. Zatrzymaj się przy wrzących basenach błotnych w Hverir i z podziwem przyglądaj się parującym fumarolom i dołom siarki. Odkryj wody termalne podziemnej rzeki w Grjotagja, gdzie staniesz na szczelinie kontynentalnej między Europą a Ameryką. Zatrzymaj się na cichy i relaksujący lunch w Muzeum Dziedzictwa i Przyrody Mývatn, z dala od tłumów autobusów. W cenę wycieczki wliczony jest lunch z lekką zupą i wstęp do muzeum. Wróć do portu Akureyri co najmniej 1 godzinę przed wypłynięciem statku w celu zakończenia usług turystycznych.

Z Akureyri: Goðafoss, Mývatn, Dettifoss Super Jeep Tour

4. Z Akureyri: Goðafoss, Mývatn, Dettifoss Super Jeep Tour

Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż, podczas której zaczniemy od podziwiania niesamowitego wodospadu Goðafoss z jego pięknem i wspaniałą historią, a następnie udamy się dalej do wspaniałego jeziora Mývatn z jego surowym wulkanicznym środowiskiem, bogatym życiem ptaków i florą. Tam zatrzymamy się w Dimmuborgir, Grjótagjá i Hverir. Najpierw przejedziemy obok Skútustaðagígar, skupiska bardzo unikalnych formacji wulkanicznych (pseudokrater), które powstały podczas erupcji w tym obszarze. Tego typu formacje lądowe odkryto jedynie w czterech miejscach na planecie i w kilku na planecie Mars. Dimmuborgir (Mroczny zamek) to niezwykle ciemne i szorstkie pole lawy, które zawiera wiele dziwnych formacji i jaskiń lawowych, takich jak Gatklettur „Święty Klif”. Następnie udamy się do ładnej małej jaskini lawowej Grjótagjá, w której znajduje się źródło geotermalne, które przez długi czas służyło jako miejsce do kąpieli. Hverir ma niezliczoną ilość wrzących gorących źródeł błotnych i otworów parowych w najróżniejszych kolorach. Po opuszczeniu Mývatn udamy się dalej do wielkiego i potężnego wodospadu Dettifoss, który znajduje się w Parku Narodowym Vatnajökull i jest uważany za najpotężniejszy wodospad w całej Europie. Dettifoss ma ponad 100 metrów szerokości i opada 45 metrów w dół do wąwozu Jökulsárgljúfur. Następnie przyjrzymy się bliżej Jökulsárgljúfur, który jest największym wąwozem w całej Islandii o rozpiętości do 500 metrów i głębokości 120 metrów, zanim wrócimy do Akureyri. Założymy się, że nigdy wcześniej nie czułeś się tak mały w obliczu Matki Natury. Zimą można się spodziewać, że droga do Dettifoss będzie nieprzejezdna dla zwykłych samochodów, wtedy z pomocą przydadzą się nasze Super Jeepy.

Akureyri: jednodniowa wycieczka do Goðafoss, jeziora Mývatn i kąpielisk przyrody

5. Akureyri: jednodniowa wycieczka do Goðafoss, jeziora Mývatn i kąpielisk przyrody

Poznaj naturalne piękno Islandii podczas jednodniowej wycieczki po wodospadie Goðafoss i jeziorze Mývatn. Odwiedź lokalne gorące źródło i wykąp się w kojącej wodzie kąpieli naturalnych. Opuść Akureyri i jedź wzdłuż malowniczego wybrzeża Eyjafjordur, jednego z najdłuższych fiordów w kraju. Pierwszym przystankiem będzie Goðafoss, zapierający dech w piersiach wodospad o wysokości 39 stóp, położony w rzece Skjálfandafljót. Następnie udaj się nad jezioro Mývatn, którego krajobraz jest zdominowany przez formy wulkaniczne w wyniku erupcji lawy 2300 lat temu. Kontynuuj do jaskini Grjótagjá i zatrzymaj się w obszarze gorących źródeł w Hverarönd w Námaskarð. Skorzystaj z możliwości relaksu w łaźniach parowych i wodach geotermalnych w Łaźniach Natury Mývatn. W drodze powrotnej do Akureyri zobacz unikalne formacje lawy Dimmuborgir i pseudokratery Skútustaðagígar. Ostatnim przystankiem będzie Eyjafjordur, gdzie będziesz miał czas na zrobienie wielu zdjęć z fiordem w tle.

Port Akureyri: wodospad Godafoss, Myvatn i zwiedzanie łaźni

6. Port Akureyri: wodospad Godafoss, Myvatn i zwiedzanie łaźni

Dołącz do zespołu Fox Adventure podczas tej wycieczki i poznaj jezioro Mývatn, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Islandii. Obszar ten oferuje zróżnicowany krajobraz co kilka kilometrów, utworzony przez masywną erupcję lawy bazaltowej 2300 lat temu, w wyniku czego krajobraz jest zdominowany przez wulkaniczne formy terenu. Ze względu na zapierające dech w piersiach piękno, twórcy Gry o Tron wybrali to miejsce do kręcenia wielu scen. Nasza podróż zabierze nas wzdłuż Eyjafjörður, jednego z najdłuższych fiordów Islandii, do naszego pierwszego celu, wodospadu Goðafoss, który ma ogromne znaczenie w historii Islandii. Jeśli będziemy mieli szczęście, możemy być świadkami tęczy, a nasz przewodnik udzieli wskazówek dotyczących robienia najlepszych zdjęć. Następnie odkryjemy piękno jeziora Mývatn, gdzie możemy docenić wspaniałe widoki, takie jak Skútustaðagígar, znane również jako pseudo kratery. To wyjątkowe zjawisko można znaleźć tylko w kilku miejscach na świecie, w tym na Islandii, Hawajach, na Azorach, a nawet na Marsie. Dodatkowo odwiedzimy Dimmuborgir, obszar niezwykłych formacji lawy. Na koniec będziemy mieli okazję odwiedzić czarującą jaskinię Grjótagjá, aby podziwiać gorącą niebieską rzekę. Żądni przygód mogą nawet zrobić zdjęcie stojąc na dwóch płytach tektonicznych. Odwiedzimy obszar geotermalny Hverir, gdzie można zobaczyć wiele dymiących fumaroli i wrzących garnków błotnych. Wycieczka zakończy się w Nature Mývatn Baths, gdzie możesz zrelaksować się w łaźniach parowych i wykąpać się w wodzie geotermalnej. Jeśli czas pozwoli, zrobimy ostatni przystanek w Eyjafjörður, gdzie możesz zrobić świetne zdjęcie, patrząc przez fiord do Akureyri. Z niecierpliwością czekamy na Ciebie na pokładzie! Ta wycieczka jest również dostępna jako wycieczka prywatna. Najważniejsze atrakcje Wodospad Goðafoss Pseudokratery Skútustaðagígar Formacje lawy Dimmuborgir Szczelina między kontynentami euroazjatyckim i amerykańskim Jaskinia Grjótagjá Hverir - obszar geotermalny Natura Kąpielisko Mývatn

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Myvatn i Godafoss

7. Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Myvatn i Godafoss

Odkryj północną Islandię podczas tej wycieczki z przewodnikiem z transportem między atrakcjami. Zatrzymaj się przy wszystkich atrakcjach przyrodniczych w okolicy, które musisz zobaczyć, w tym fiordzie Eyjafjordur, wodospadzie Godafoss i górze Námafjall. Następnie popływaj w lagunie geotermalnej Myvatn Nature Bath. Korzystaj z transportu z hotelu w Akureyri do pierwszego miejsca wycieczki, wodospadu Godafoss, znanego lokalnie jako „Wodospad Bogów”. Po drodze przejedziesz wzdłuż Eyjafjordur, najdłuższego fiordu Islandii. Następnie odkryj geologiczne wyczyny w rejonie jeziora Myvatn, w tym Skútustaðagígar, pole pseudokraterów utworzone przez strumienie lawy, baseny błotne Hverir i Grjótagjá, starożytna jaskinia lawy. Zobaczysz także Höfði, miejsce kultowych miejsc filmowania, w tym Game of Thrones i Gwiezdne wojny.  Na następnym przystanku skorzystaj z okazji, aby odwiedzić Myvatn Nature Baths. Zrelaksuj się w mlecznoniebieskich wodach laguny geotermalnej i wypij drinka w sąsiedniej restauracji Kvika. Wycieczka zakończy się transportem z powrotem do Akureyri.

Islandia: Lake Myvatn i Godafoss 4x4 Tour autobusem

8. Islandia: Lake Myvatn i Godafoss 4x4 Tour autobusem

Patrz na wspaniały fiord Eyjafjordur, jadąc do rwących wód wodospadu Godafoss. Zobacz bulgoczące baseny błotne w Hverir. Zachwyć się naturalnymi ujściami pary w Námaskarð. Spójrz na słupy lawy w Dimmuborgir. Odwiedź baseny geotermalne w Myvatn. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu, lotniska lub portu. Wskocz do autobusu i jedź wzdłuż Eyjafjordur, jednego z najdłuższych fiordów na Islandii. Po drodze podziwiaj oszałamiający widok gór. Zobacz wodospad Godafoss, który ma 12 metrów wysokości i 30 metrów szerokości. Dotrzyj do jeziora Myvatn, utworzonego 2300 lat temu przez erupcję bazaltowej lawy. Odwiedź Skútustaðagígar, obszar pseudokrateru utworzony przez lawę przepływającą przez tereny podmokłe. Jedź dalej do basenów błotnych Hverir, miejsca geotermalnego słynącego z bulgoczących basenów błotnych. Podziwiaj krajobrazy Námaskarð i Hverarönd, znane z naturalnych otworów parowych. Udaj się do Jaskini Grjótagjá, jaskini kąpielowej z gorącymi źródłami. Podążaj za swoim przewodnikiem po górze Námafjall, spektakularnej górze wulkanicznej. Odkryj formacje filarów lawy, znane jako Mroczne Zamki na polach lawy Dimmuborgir. Idź dalej, aby dotrzeć do basenów geotermalnych w Myvatn Nature Baths, z widokiem na piękną błękitną lagunę. Kąp się w basenach, jeśli chcesz, lub jedz w restauracji. Zobacz lokalizacje, w których kręcono Grę o tron, Höfði i Gwiezdne wojny. Zakończ wycieczkę i zostań wysadzony w Akureyri lub nad jeziorem Myvatn. Odkryj magiczną krainę jeziora Myvatn i wodospadu Godafoss z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Z Akureryi wyruszyliśmy oszałamiającą jazdą wzdłuż Eyjafjordu do wodospadu Godafoss, a następnie nad słynne jezioro Myvatn. Wycieczka zatrzymuje się przy wszystkich najważniejszych atrakcjach jeziora Myvatn i kąpielisk Myvatn Nature Baths.

Jezioro Mývatn: Wycieczka z Akureyri

9. Jezioro Mývatn: Wycieczka z Akureyri

Okolice jeziora Mývatn są uważane przez wielu za najpiękniejsze miejsce na Islandii. Rozpocznij swoją 8-godzinną wycieczkę w pobliżu kultowego wodospadu Goðafoss znajdującego się w malowniczym punkcie rzeki Skjálfandafljót. Twój następny przystanek w okolicach jeziora Mývatn to pseudokratery Skútustaðagígar. Zwiedź wiele najsłynniejszych atrakcji tego regionu, w tym baseny błotne Hverir, jaskinię Grjótagjá i pełen wulkanicznych formacji skalnych obszar Dimmuborgir. Ostatnim przystankiem są naturalne termy Mývatn. Skorzystaj z okazji i zażyj relaksującej kąpieli w naturalnych źródłach geotermalnych położonych pośród skał wulkanicznych, podziwiając wspaniałą panoramę okolicy.

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka dookoła Islandii obwodnicą

10. Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka dookoła Islandii obwodnicą

Dzień 1 Rozpocznij od odbioru z Reykjaviku, a następnie udaj się do wpisanego na listę UNESCO parku narodowego Þingvellir, który oferuje dramatyczną dolinę ryftową i bogatą islandzką historię. Kontynuuj podróż do obszaru geotermalnego Geysir, gdzie potężne gejzery zadziwiają erupcjami, w tym parzącym gejzerem Strokkur. Podziwiaj kultowy wodospad Gullfoss przed malowniczym lunchem. Udaj się do czarującego Seljalandsfoss i wysokich wodospadów Skógafoss. Odkryj czarną piaszczystą plażę Reynisfjara z bazaltowymi kolumnami, a następnie zakończ dzień w hotelu na południowym wybrzeżu. Dzień 2 Po śniadaniu wyrusz na kolejny dzień przygód. Poznaj nadmorską wioskę Vík, słynącą z czarnych piaszczystych wybrzeży i dramatycznych krajobrazów. Najważniejszym punktem dnia jest mistyczna jaskinia lodowa Katla (wliczona w cenę Deluxe Tour), ukryta pod lodowcem Mýrdalsjökull, z oszałamiającymi zamarzniętymi formacjami. Po jaskini lodowej zjedz lunch w Vík, a następnie udaj się do wspaniałego kanionu Fjaðrárgljúfur, znanego z cudów geologicznych. Kontynuuj podróż na wschód do Jökulsárlón, lodowcowej laguny z kolosalnymi górami lodowymi i pobliskiej Diamentowej Plaży, gdzie fragmenty lodu magicznie zestawiają się z hebanowymi piaskami. Na koniec dotrzesz do Höfn, gdzie zameldujesz się w hotelu. Dzień 3 Rozpocznij dzień od śniadania. Poznaj uroczą wioskę rybacką Djúpivogur, znaną z malowniczego portu. Następnie zjedz lunch w Egilsstaðir. Latem Twoja podróż zabierze Cię do Borgarfjörður Eystri, znanego z kolonii maskonurów. Zobacz te urocze ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Zimą odkryjesz wioski rybackie we wschodniej Islandii. Po południu zanurz się w łaźniach geotermalnych Vök (wliczone w cenę Deluxe Tour). Na koniec zamelduj się w hotelu w Egilsstaðir. Dzień 4 Po śniadaniu kontynuuj swoją podróż. Rozpocznij dzień w Kanionie Stuðlagil, słynącym z oszałamiających bazaltowych kolumn i błękitnej rzeki lodowcowej. Następnie dotrzyj do najpotężniejszego wodospadu w Europie, Dettifoss, i doświadcz jego grzmiącej mocy, gdy woda spada do kanionu. Poznaj surrealistyczny obszar geotermalny Námaskarð z bulgoczącymi garnkami błotnymi. Odwiedź Dimmuborgir, mistyczne pole lawy, odkryj Skútustaðagígar i nie przegap wodospadu Goðafoss, Po południu zamelduj się w hotelu w Akureyri. Dzień 5 Rozpocznij dzień od śniadania, a następnie dołącz do wycieczki z obserwacją wielorybów (w cenie Deluxe Tour). Zjedz lunch w mieście. Kontynuuj podróż do Borgarvirki, starożytnego wulkanicznego korka używanego niegdyś jako forteca podczas islandzkiej epoki wikingów. Następnie udaj się do Hvítserkur, formacji skalnej wyłaniającej się z morza. Następnie udaj się do Kolugljúfur, kanionu nazwanego na cześć olbrzymki Koli. Na koniec zamelduj się w hotelu w Laugarbakki. Dzień 6 Po śniadaniu udaj się do słynnego wulkanu Grábrók i wybierz się na wycieczkę na jego szczyt. Kontynuuj do wodospadów Hraunfossar, kaskadowo przez pola lawy. Odwiedź tradycyjną islandzką stadninę koni, aby poznać urok i znaczenie kulturowe islandzkich koni. Zatrzymaj się w Deildartunguhver, najpotężniejszym gorącym źródle w Europie. Na koniec wróć do Reykjaviku, kończąc wycieczkę.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Skútustaðagígar: najlepsze atrakcje w pobliżu

Skútustaðagígar – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

Akureyri: Łaźnie przyrodnicze Mývatn i wycieczka do wodospadu Goðafoss

Podczas tej wspaniałej 6-godzinnej wycieczki z Akureyri odwiedź niektóre z najważniejszych atrakcji północnej Islandii i ciesz się kwintesencją islandzkich wrażeń, zanurzając się na świeżym powietrzu w naturalnie podgrzewanych wodach geotermalnych gorących źródeł. Twoja wycieczka rozpoczyna się w terminalu statków wycieczkowych w Akureyri. Nasz harmonogram wycieczek jest dostosowany do czasu dokowania, więc nie musisz się martwić, że wrócisz późno do doków. Zapewniamy również suchy prowiant, abyśmy mogli poświęcić więcej czasu na zwiedzanie. Możesz wybrać między kurczakiem a wegańskim suchym prowiantem. Po prostu powiedz swojemu przewodnikowi na początku wycieczki. Pierwszym przystankiem tego dnia jest malownicze otoczenie wodospadu Góðdafoss. Wodospad jest bardziej kręty niż wysoki i zakrzywia się w kształcie półksiężyca. Góðafoss jest godne uwagi ze względu na symboliczną rolę w historii Islandii, kiedy lokalny wódz wrzucił do wodospadu swoje pogańskie posągi, przedstawiające moment przyjęcia przez Islandczyków chrześcijaństwa. Kontynuujemy podróż nad jezioro Mývatn i oglądamy ten wyjątkowy krajobraz ze specjalnego punktu widokowego. Obszar Mývatn i jego dziwny krajobraz zostały mocno dotknięte siłami wulkanicznymi, a starożytne erupcje doprowadziły do powstania pseudokraterów rozsianych po jeziorze i okolicach. Punktem kulminacyjnym dnia jest prawdopodobnie nasza wizyta w Mývatn Nature Baths, błękitnej lagunie na północy. Woda tutaj jest naturalnie podgrzewana przez siły geotermalne pod powierzchnią i mówi się, że ma właściwości lecznicze. Wypoczywaj i relaksuj się w różnych basenach i podziwiaj spektakularne widoki na Mývatn. Nasz ostatni przystanek tego dnia to obszar geotermalny Námaskarð. Tutaj rozsiane są baseny błotne i gorące baseny. W okolicy unosi się para i zapach siarki. Ten jałowy krajobraz wydaje się zupełnie oddalony od zielonych kraterów na jeziorze Mývatn. Wracamy do Akureyri, a nasza wycieczka kończy się na twoim statku wycieczkowym.

Z Akureyri: wycieczka do łaźni geotermalnych Hverir i jeziora Myvatn

Z Akureyri: wycieczka do łaźni geotermalnych Hverir i jeziora Myvatn

Trasa Lake Myvatn Classic prowadzi przez jedne z najbardziej spektakularnych i niepowtarzalnych krajobrazów Islandii. Podczas tej wycieczki zobaczysz wodospady, rzeźby z lawy, bulgoczące doły błotne i parujące otwory wentylacyjne, podziemne jaskinie, wulkany, kratery i zakończysz dzień relaksując się w wodach geotermalnych w łaźniach Nature. To czwarte co do wielkości jezioro na Islandii jest otoczone polami lawy, kraterami, panoramicznymi widokami i niesamowitym życiem ptaków. Ta wycieczka zabierze Cię do: Dimmuborgir, wyjątkowego obszaru rzeźb lawowych i formacji skalnych, Hverir, gdzie możesz zwiedzić parujące i bulgoczące doły błotne, podziemne jaskinie w Grjótagjá. Kończąc dzień w Myvatn Nature Baths, gdzie możesz cieszyć się relaksującą kąpielą w wodach geotermalnych. Dzień nad jeziorem Myvatn to dzień do zapamiętania. Wycieczka rozpoczyna się w Akureyri. Pierwszy przystanek zapewnia najlepsze widoki na Akureyri i Eyjafjörður. Po krótkim postoju na zdjęcia jedziemy do wodospadu Goðafoss. Jeden z najpiękniejszych wodospadów Islandii o unikalnym kształcie. Tutaj dowiesz się, dlaczego wodospady są ważne w historii Islandii i dajemy ci wystarczająco dużo czasu na zwiedzenie okolicy z bliska. Następnie kierujemy się do Myvatn. Zatrzymujemy się na chwilę przy pseudokraterach, po czym kontynuujemy podróż do Dimmuborgir. Dimmuborgir to wyjątkowy i bardzo interesujący obszar. Odwiedzający mają czas na spacer wśród niezwykłych rzeźb lawy, filarów i jaskiń. Nasi przewodnicy wiedzą wszystko o tym obszarze i chętnie opowiedzą o tym, jak powstał ten obszar 2500 lat temu, a także opowiedzą kilka ludowych opowieści o lokalnych trollach. Po przerwie obiadowej z widokiem na Dimmuborgir odwiedzamy dawne termy naturalne położone na płytach tektonicznych między Europą a Ameryką. Ostatnia erupcja wulkanu w Myvatn miała miejsce w 1984 roku z wulkanu Krafla, a lawa z tej erupcji jest widoczna na każdym kroku. Hverir to obszar pełen bąbelków błota siarkowego i parujących otworów wentylacyjnych, uważaj na swoje kroki podczas odkrywania tego wyjątkowego obszaru! Myvatn Nature Baths to nasz ostatni przystanek i zalecamy skorzystanie z tego opcjonalnego dodatku. Wody geotermalne to idealne miejsce na relaks przed powrotem do Akureyri. W miesiącach zimowych mróz, nisko położone słońce i często śnieg dodają czegoś więcej do tej niesamowitej wycieczki po Myvatn.

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Mývatn z lunchem

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Mývatn z lunchem

Skorzystaj z odbioru ze swojego statku wycieczkowego w porcie Akureyri, a następnie udaj się do jeziora Mývatn i okolicznych terenów podmokłych w pobliżu wulkanu Krafla. Zatrzymaj się przy wodospadzie Goðafoss i posłuchaj o jego ważnej roli w historii Islandii. Jedź dalej do pseudokraterów Skútustaðagígar, które powstały, gdy gorąca płynąca lawa spotkała się z lodowatą wodą z jeziora. Zobacz pola lawy w Dimmuborgir, bogate w mityczne sagi i zachwycające filarami lawy i formacjami skalnymi. Zatrzymaj się przy wrzących basenach błotnych w Hverir i z podziwem przyglądaj się parującym fumarolom i dołom siarki. Odkryj wody termalne podziemnej rzeki w Grjotagja, gdzie staniesz na szczelinie kontynentalnej między Europą a Ameryką. Zatrzymaj się na cichy i relaksujący lunch w Muzeum Dziedzictwa i Przyrody Mývatn, z dala od tłumów autobusów. W cenę wycieczki wliczony jest lunch z lekką zupą i wstęp do muzeum. Wróć do portu Akureyri co najmniej 1 godzinę przed wypłynięciem statku w celu zakończenia usług turystycznych.

Z Akureyri: Goðafoss, Mývatn, Dettifoss Super Jeep Tour

Z Akureyri: Goðafoss, Mývatn, Dettifoss Super Jeep Tour

Wybierz się z nami w niezapomnianą podróż, podczas której zaczniemy od podziwiania niesamowitego wodospadu Goðafoss z jego pięknem i wspaniałą historią, a następnie udamy się dalej do wspaniałego jeziora Mývatn z jego surowym wulkanicznym środowiskiem, bogatym życiem ptaków i florą. Tam zatrzymamy się w Dimmuborgir, Grjótagjá i Hverir. Najpierw przejedziemy obok Skútustaðagígar, skupiska bardzo unikalnych formacji wulkanicznych (pseudokrater), które powstały podczas erupcji w tym obszarze. Tego typu formacje lądowe odkryto jedynie w czterech miejscach na planecie i w kilku na planecie Mars. Dimmuborgir (Mroczny zamek) to niezwykle ciemne i szorstkie pole lawy, które zawiera wiele dziwnych formacji i jaskiń lawowych, takich jak Gatklettur „Święty Klif”. Następnie udamy się do ładnej małej jaskini lawowej Grjótagjá, w której znajduje się źródło geotermalne, które przez długi czas służyło jako miejsce do kąpieli. Hverir ma niezliczoną ilość wrzących gorących źródeł błotnych i otworów parowych w najróżniejszych kolorach. Po opuszczeniu Mývatn udamy się dalej do wielkiego i potężnego wodospadu Dettifoss, który znajduje się w Parku Narodowym Vatnajökull i jest uważany za najpotężniejszy wodospad w całej Europie. Dettifoss ma ponad 100 metrów szerokości i opada 45 metrów w dół do wąwozu Jökulsárgljúfur. Następnie przyjrzymy się bliżej Jökulsárgljúfur, który jest największym wąwozem w całej Islandii o rozpiętości do 500 metrów i głębokości 120 metrów, zanim wrócimy do Akureyri. Założymy się, że nigdy wcześniej nie czułeś się tak mały w obliczu Matki Natury. Zimą można się spodziewać, że droga do Dettifoss będzie nieprzejezdna dla zwykłych samochodów, wtedy z pomocą przydadzą się nasze Super Jeepy.

Akureyri: jednodniowa wycieczka do Goðafoss, jeziora Mývatn i kąpielisk przyrody

Akureyri: jednodniowa wycieczka do Goðafoss, jeziora Mývatn i kąpielisk przyrody

Poznaj naturalne piękno Islandii podczas jednodniowej wycieczki po wodospadie Goðafoss i jeziorze Mývatn. Odwiedź lokalne gorące źródło i wykąp się w kojącej wodzie kąpieli naturalnych. Opuść Akureyri i jedź wzdłuż malowniczego wybrzeża Eyjafjordur, jednego z najdłuższych fiordów w kraju. Pierwszym przystankiem będzie Goðafoss, zapierający dech w piersiach wodospad o wysokości 39 stóp, położony w rzece Skjálfandafljót. Następnie udaj się nad jezioro Mývatn, którego krajobraz jest zdominowany przez formy wulkaniczne w wyniku erupcji lawy 2300 lat temu. Kontynuuj do jaskini Grjótagjá i zatrzymaj się w obszarze gorących źródeł w Hverarönd w Námaskarð. Skorzystaj z możliwości relaksu w łaźniach parowych i wodach geotermalnych w Łaźniach Natury Mývatn. W drodze powrotnej do Akureyri zobacz unikalne formacje lawy Dimmuborgir i pseudokratery Skútustaðagígar. Ostatnim przystankiem będzie Eyjafjordur, gdzie będziesz miał czas na zrobienie wielu zdjęć z fiordem w tle.

Port Akureyri: wodospad Godafoss, Myvatn i zwiedzanie łaźni

Port Akureyri: wodospad Godafoss, Myvatn i zwiedzanie łaźni

Dołącz do zespołu Fox Adventure podczas tej wycieczki i poznaj jezioro Mývatn, uważane za jedno z najpiękniejszych miejsc na Islandii. Obszar ten oferuje zróżnicowany krajobraz co kilka kilometrów, utworzony przez masywną erupcję lawy bazaltowej 2300 lat temu, w wyniku czego krajobraz jest zdominowany przez wulkaniczne formy terenu. Ze względu na zapierające dech w piersiach piękno, twórcy Gry o Tron wybrali to miejsce do kręcenia wielu scen. Nasza podróż zabierze nas wzdłuż Eyjafjörður, jednego z najdłuższych fiordów Islandii, do naszego pierwszego celu, wodospadu Goðafoss, który ma ogromne znaczenie w historii Islandii. Jeśli będziemy mieli szczęście, możemy być świadkami tęczy, a nasz przewodnik udzieli wskazówek dotyczących robienia najlepszych zdjęć. Następnie odkryjemy piękno jeziora Mývatn, gdzie możemy docenić wspaniałe widoki, takie jak Skútustaðagígar, znane również jako pseudo kratery. To wyjątkowe zjawisko można znaleźć tylko w kilku miejscach na świecie, w tym na Islandii, Hawajach, na Azorach, a nawet na Marsie. Dodatkowo odwiedzimy Dimmuborgir, obszar niezwykłych formacji lawy. Na koniec będziemy mieli okazję odwiedzić czarującą jaskinię Grjótagjá, aby podziwiać gorącą niebieską rzekę. Żądni przygód mogą nawet zrobić zdjęcie stojąc na dwóch płytach tektonicznych. Odwiedzimy obszar geotermalny Hverir, gdzie można zobaczyć wiele dymiących fumaroli i wrzących garnków błotnych. Wycieczka zakończy się w Nature Mývatn Baths, gdzie możesz zrelaksować się w łaźniach parowych i wykąpać się w wodzie geotermalnej. Jeśli czas pozwoli, zrobimy ostatni przystanek w Eyjafjörður, gdzie możesz zrobić świetne zdjęcie, patrząc przez fiord do Akureyri. Z niecierpliwością czekamy na Ciebie na pokładzie! Ta wycieczka jest również dostępna jako wycieczka prywatna. Najważniejsze atrakcje Wodospad Goðafoss Pseudokratery Skútustaðagígar Formacje lawy Dimmuborgir Szczelina między kontynentami euroazjatyckim i amerykańskim Jaskinia Grjótagjá Hverir - obszar geotermalny Natura Kąpielisko Mývatn

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Myvatn i Godafoss

Z Akureyri: wycieczka z przewodnikiem po jeziorze Myvatn i Godafoss

Odkryj północną Islandię podczas tej wycieczki z przewodnikiem z transportem między atrakcjami. Zatrzymaj się przy wszystkich atrakcjach przyrodniczych w okolicy, które musisz zobaczyć, w tym fiordzie Eyjafjordur, wodospadzie Godafoss i górze Námafjall. Następnie popływaj w lagunie geotermalnej Myvatn Nature Bath. Korzystaj z transportu z hotelu w Akureyri do pierwszego miejsca wycieczki, wodospadu Godafoss, znanego lokalnie jako „Wodospad Bogów”. Po drodze przejedziesz wzdłuż Eyjafjordur, najdłuższego fiordu Islandii. Następnie odkryj geologiczne wyczyny w rejonie jeziora Myvatn, w tym Skútustaðagígar, pole pseudokraterów utworzone przez strumienie lawy, baseny błotne Hverir i Grjótagjá, starożytna jaskinia lawy. Zobaczysz także Höfði, miejsce kultowych miejsc filmowania, w tym Game of Thrones i Gwiezdne wojny.  Na następnym przystanku skorzystaj z okazji, aby odwiedzić Myvatn Nature Baths. Zrelaksuj się w mlecznoniebieskich wodach laguny geotermalnej i wypij drinka w sąsiedniej restauracji Kvika. Wycieczka zakończy się transportem z powrotem do Akureyri.

Islandia: Lake Myvatn i Godafoss 4x4 Tour autobusem

Islandia: Lake Myvatn i Godafoss 4x4 Tour autobusem

Patrz na wspaniały fiord Eyjafjordur, jadąc do rwących wód wodospadu Godafoss. Zobacz bulgoczące baseny błotne w Hverir. Zachwyć się naturalnymi ujściami pary w Námaskarð. Spójrz na słupy lawy w Dimmuborgir. Odwiedź baseny geotermalne w Myvatn. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu, lotniska lub portu. Wskocz do autobusu i jedź wzdłuż Eyjafjordur, jednego z najdłuższych fiordów na Islandii. Po drodze podziwiaj oszałamiający widok gór. Zobacz wodospad Godafoss, który ma 12 metrów wysokości i 30 metrów szerokości. Dotrzyj do jeziora Myvatn, utworzonego 2300 lat temu przez erupcję bazaltowej lawy. Odwiedź Skútustaðagígar, obszar pseudokrateru utworzony przez lawę przepływającą przez tereny podmokłe. Jedź dalej do basenów błotnych Hverir, miejsca geotermalnego słynącego z bulgoczących basenów błotnych. Podziwiaj krajobrazy Námaskarð i Hverarönd, znane z naturalnych otworów parowych. Udaj się do Jaskini Grjótagjá, jaskini kąpielowej z gorącymi źródłami. Podążaj za swoim przewodnikiem po górze Námafjall, spektakularnej górze wulkanicznej. Odkryj formacje filarów lawy, znane jako Mroczne Zamki na polach lawy Dimmuborgir. Idź dalej, aby dotrzeć do basenów geotermalnych w Myvatn Nature Baths, z widokiem na piękną błękitną lagunę. Kąp się w basenach, jeśli chcesz, lub jedz w restauracji. Zobacz lokalizacje, w których kręcono Grę o tron, Höfði i Gwiezdne wojny. Zakończ wycieczkę i zostań wysadzony w Akureyri lub nad jeziorem Myvatn. Odkryj magiczną krainę jeziora Myvatn i wodospadu Godafoss z doświadczonym lokalnym przewodnikiem. Z Akureryi wyruszyliśmy oszałamiającą jazdą wzdłuż Eyjafjordu do wodospadu Godafoss, a następnie nad słynne jezioro Myvatn. Wycieczka zatrzymuje się przy wszystkich najważniejszych atrakcjach jeziora Myvatn i kąpielisk Myvatn Nature Baths.

Jezioro Mývatn: Wycieczka z Akureyri

Jezioro Mývatn: Wycieczka z Akureyri

Okolice jeziora Mývatn są uważane przez wielu za najpiękniejsze miejsce na Islandii. Rozpocznij swoją 8-godzinną wycieczkę w pobliżu kultowego wodospadu Goðafoss znajdującego się w malowniczym punkcie rzeki Skjálfandafljót. Twój następny przystanek w okolicach jeziora Mývatn to pseudokratery Skútustaðagígar. Zwiedź wiele najsłynniejszych atrakcji tego regionu, w tym baseny błotne Hverir, jaskinię Grjótagjá i pełen wulkanicznych formacji skalnych obszar Dimmuborgir. Ostatnim przystankiem są naturalne termy Mývatn. Skorzystaj z okazji i zażyj relaksującej kąpieli w naturalnych źródłach geotermalnych położonych pośród skał wulkanicznych, podziwiając wspaniałą panoramę okolicy.

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka dookoła Islandii obwodnicą

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka dookoła Islandii obwodnicą

Dzień 1 Rozpocznij od odbioru z Reykjaviku, a następnie udaj się do wpisanego na listę UNESCO parku narodowego Þingvellir, który oferuje dramatyczną dolinę ryftową i bogatą islandzką historię. Kontynuuj podróż do obszaru geotermalnego Geysir, gdzie potężne gejzery zadziwiają erupcjami, w tym parzącym gejzerem Strokkur. Podziwiaj kultowy wodospad Gullfoss przed malowniczym lunchem. Udaj się do czarującego Seljalandsfoss i wysokich wodospadów Skógafoss. Odkryj czarną piaszczystą plażę Reynisfjara z bazaltowymi kolumnami, a następnie zakończ dzień w hotelu na południowym wybrzeżu. Dzień 2 Po śniadaniu wyrusz na kolejny dzień przygód. Poznaj nadmorską wioskę Vík, słynącą z czarnych piaszczystych wybrzeży i dramatycznych krajobrazów. Najważniejszym punktem dnia jest mistyczna jaskinia lodowa Katla (wliczona w cenę Deluxe Tour), ukryta pod lodowcem Mýrdalsjökull, z oszałamiającymi zamarzniętymi formacjami. Po jaskini lodowej zjedz lunch w Vík, a następnie udaj się do wspaniałego kanionu Fjaðrárgljúfur, znanego z cudów geologicznych. Kontynuuj podróż na wschód do Jökulsárlón, lodowcowej laguny z kolosalnymi górami lodowymi i pobliskiej Diamentowej Plaży, gdzie fragmenty lodu magicznie zestawiają się z hebanowymi piaskami. Na koniec dotrzesz do Höfn, gdzie zameldujesz się w hotelu. Dzień 3 Rozpocznij dzień od śniadania. Poznaj uroczą wioskę rybacką Djúpivogur, znaną z malowniczego portu. Następnie zjedz lunch w Egilsstaðir. Latem Twoja podróż zabierze Cię do Borgarfjörður Eystri, znanego z kolonii maskonurów. Zobacz te urocze ptaki morskie w ich naturalnym środowisku. Zimą odkryjesz wioski rybackie we wschodniej Islandii. Po południu zanurz się w łaźniach geotermalnych Vök (wliczone w cenę Deluxe Tour). Na koniec zamelduj się w hotelu w Egilsstaðir. Dzień 4 Po śniadaniu kontynuuj swoją podróż. Rozpocznij dzień w Kanionie Stuðlagil, słynącym z oszałamiających bazaltowych kolumn i błękitnej rzeki lodowcowej. Następnie dotrzyj do najpotężniejszego wodospadu w Europie, Dettifoss, i doświadcz jego grzmiącej mocy, gdy woda spada do kanionu. Poznaj surrealistyczny obszar geotermalny Námaskarð z bulgoczącymi garnkami błotnymi. Odwiedź Dimmuborgir, mistyczne pole lawy, odkryj Skútustaðagígar i nie przegap wodospadu Goðafoss, Po południu zamelduj się w hotelu w Akureyri. Dzień 5 Rozpocznij dzień od śniadania, a następnie dołącz do wycieczki z obserwacją wielorybów (w cenie Deluxe Tour). Zjedz lunch w mieście. Kontynuuj podróż do Borgarvirki, starożytnego wulkanicznego korka używanego niegdyś jako forteca podczas islandzkiej epoki wikingów. Następnie udaj się do Hvítserkur, formacji skalnej wyłaniającej się z morza. Następnie udaj się do Kolugljúfur, kanionu nazwanego na cześć olbrzymki Koli. Na koniec zamelduj się w hotelu w Laugarbakki. Dzień 6 Po śniadaniu udaj się do słynnego wulkanu Grábrók i wybierz się na wycieczkę na jego szczyt. Kontynuuj do wodospadów Hraunfossar, kaskadowo przez pola lawy. Odwiedź tradycyjną islandzką stadninę koni, aby poznać urok i znaczenie kulturowe islandzkich koni. Zatrzymaj się w Deildartunguhver, najpotężniejszym gorącym źródle w Europie. Na koniec wróć do Reykjaviku, kończąc wycieczkę.

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): Najciekawsze atrakcje

Skútustaðagígar: Wycieczki i bilety

Islandia: Ciekawe miejsca

Skútustaðagígar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Skútustaðagígar? Kliknij tutaj.