Dodaj daty

Skjálfandi
Atrakcje letnie

Liczba znalezionych atrakcji: 7

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni): najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 372
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Skjálfandi Atrakcje letnie

Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

1. Húsavík: wyprawa z przewodnikiem z obserwowaniem wielorybów

Wyrusz w rejs w poszukiwaniu wielorybów w Húsavík z komentarzem na żywo. Podziwiaj naturalne piękno zatoki Skjálfandi i zbliż się do wielorybów, delfinów i ptaków morskich. Płyń wzdłuż północnego wybrzeża Islandii tradycyjną dębową łodzią z lekkimi przekąskami i ciepłym kombinezonem wliczonymi w cenę. Obserwuj dużą różnorodność zwierząt morskich w zatoce Skjálfandi. Weź udział w spokojnym, bezpiecznym rejsie w islandzkim statku dębowym i wypij kubek gorącej czekolady z cynamonowymi bułeczkami w drodze powrotnej. Ta wycieczka w obie strony to autentyczna przygoda w towarzystwie pionierów tego typu turystyki w Islandii. Dzięki ciekawemu komentarzowi przewodnika dowiesz się, dlaczego Húsavík stał się islandzką stolicą obserwacji wielorybów.

Z Húsavík: Tradycyjna wycieczka z obserwacją wielorybów

2. Z Húsavík: Tradycyjna wycieczka z obserwacją wielorybów

Wejdź na pokład tradycyjnej islandzkiej łodzi dębowej i przeżyj tradycyjną wycieczkę obserwującą wieloryby z europejskiej stolicy obserwacji wielorybów w Húsavík. Utrzymuj ciepło i suchość dzięki wysokiej jakości kombinezonom i płaszczom przeciwdeszczowym. Wypłyń do zatoki i przygotuj się na zachwycenie dziełem Matki Natury. Twój wyspecjalizowany przewodnik przeprowadzi demonstrację bezpieczeństwa na pokładzie łodzi, a następnie nakarmi Cię komentarzem na żywo na temat wszystkich atrakcji, które napotkasz. Zatoka Skjálfandi słynie z bogatej przyrody, w tym wielu rodzajów, kształtów i rozmiarów wielorybów. Uważaj na akrobatyczne humbaki i gigantyczne płetwale błękitne. Jest to dzika przyroda, a zatem nieprzewidywalna, ale szanse na zobaczenie wielorybów w ich naturalnym środowisku są bardzo duże. Popłyń z powrotem do portu Húsavík i podziwiaj wspaniałe krajobrazy.

Húsavík: Safari z wielorybami i wycieczka na wyspę maskonurów

3. Húsavík: Safari z wielorybami i wycieczka na wyspę maskonurów

Wyrusz z Húsavíku na wycieczkę z przewodnikiem z obserwacją wielorybów na wyspę maskonurów. Podziwiaj widoki tej wyspy podczas rejsu łodzią motorową i poznaj lokalne życie morskie i maskonury od doświadczonego przewodnika. Po założeniu ciepłego kombinezonu ochronnego i kamizelki ratunkowej wejdź na pokład nowoczesnej łodzi motorowej RIB, aby rozpocząć ekscytującą przygodę. Udaj się w piękne okolice zatoki Skjálfandi, podczas gdy Twój wyspecjalizowany przewodnik zademonstruje bezpieczeństwo na pokładzie i opowie na żywo na temat zabytków napotkanych po drodze. Twoja pierwsza wizyta odbędzie się na Wyspie Maskonurów w okresie gniazdowania (od 15 kwietnia do około 20 sierpnia), gdzie możesz obserwować tysiące maskonurów o kolorowych dziobach, często nazywanych „klaunami oceanu”. Duża prędkość Twojej łodzi sprawi, że bardziej prawdopodobne jest, że zauważysz niektóre większe wieloryby, takie jak majestatyczne płetwale błękitne i akrobatyczne humbaki. Oglądanie wielorybów w ich naturalnym środowisku z łodzi motorowej RIB to wyjątkowe przeżycie.

Húsavík: Wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów

4. Húsavík: Wycieczka łodzią z obserwacją wielorybów

Wyrusz w podróż, aby odkryć fantastyczny świat wielorybów w ich naturalnym środowisku podczas rejsu łodzią obserwującą wieloryby z Húsavik. Ciesz się ciepłem i gościnnością rodzinnej firmy, ucząc się o tych fantastycznych ssakach od ekspertów i miłośników zwierząt. Rozpocznij swoją wycieczkę, kierując się na zachód w kierunku Kinnarfjöll, mijając najlepsze miejsce do obserwacji wielorybów w zatoce Skjalfandi. Dowiedz się, w jaki sposób wody wokół Húsavik są domem dla kilku gatunków waleni, w tym bardziej powszechnych humbaków i płetwali karłowatych oraz rzadszych gości, takich jak płetwale błękitne, płetwale i orki. Wypatruj też delfinów białonosych i morświnów. Te wspaniałe stworzenia są warte zobaczenia. Oprócz obserwowania wielorybów, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na dramatyczne islandzkie wybrzeże i szansę zobaczenia innych organizmów morskich, takich jak foki i ptaki morskie. Słuchaj swoich kompetentnych przewodników, którzy oferują bogactwo informacji na temat wielorybów, ich siedlisk i innych organizmów morskich.

Húsavík: Wycieczka łodzią motorową na duże wieloryby i maskonury

5. Húsavík: Wycieczka łodzią motorową na duże wieloryby i maskonury

Zabierz ciepłe ubrania i przygotuj się na prawdziwą przygodę! Wycieczka rozpoczyna się rejsem do pięknej zatoki Skjálfandi. Wiadomo, że na tym obszarze żyje wiele gatunków wielorybów. Na przykład humbak, wieloryb karłowaty, delfin białodzioby, morświny… Ponad 10 różnych gatunków odwiedza Skjálfandi każdego roku! Szybkie łodzie RIB zwiększają prawdopodobieństwo bliskiego spotkania z gigantami, będąc w stanie przejechać ogromne ilości mil podczas podróży. Ponadto, gdy na pokładzie jest tylko 12 lub mniej pasażerów, rywalizacja o najlepszy widok na pokładzie jest z pewnością wyeliminowana. Wśród miejsc odwiedzimy Lundey (Puffin Island)*, znane z dużej ilości popularnego ptaka. Pasażerowie zobaczą również półwysep Tjörnes, znany ze swoich skamielin, z których najstarsza ma dwa miliony lat! Ta wycieczka obejmuje doświadczonego przewodnika obserwującego wieloryby, kapitana na pokładzie, ciepły wodoodporny kombinezon i kamizelkę ratunkową. Zabierz ze sobą czapkę i rękawiczki – w zatoce może być dość zimno! To kiedy do nas dołączysz? *Sezon na maskonury trwa ok. 15 kwietnia – 20 sierpnia. Poza tą porą roku nasze wycieczki są dostępne wyłącznie dla Big Whales!

Húsavík: obserwacja wielorybów przy tradycyjnym drewnianym żaglowcu

6. Húsavík: obserwacja wielorybów przy tradycyjnym drewnianym żaglowcu

Zrób coś innego podczas swojej wizyty na Islandii i szukaj dzikich zwierząt na pokładzie tradycyjnego drewnianego żaglowca. Odkryj magię oceanu i wróć do natury u północnych wybrzeży Islandii. Wypłyń z portu w Húsavíku i spędź 3 godziny na pokładzie dębowego statku w poszukiwaniu wielorybów i innych morskich stworzeń. Poznaj tradycyjną przybrzeżną kulturę Islandii, zdobywając praktyczne umiejętności i pomagając podnieść żagle. Pomóż kapitanowi podczas rejsu po zapierającej dech w piersiach zatoce Skjálfandi, utworzonej na przestrzeni wieków w wyniku działalności lodowca. Skorzystaj z usług troskliwej załogi, która w razie potrzeby zapewni Ci ciepłą odzież. Sącz pyszną gorącą czekoladę i bułeczki cynamonowe, dostępne bezpłatnie.

Z Akureyri: Wycieczka do Goðafoss i Húsavík z łaźniami Geosea

7. Z Akureyri: Wycieczka do Goðafoss i Húsavík z łaźniami Geosea

Łatwa wycieczka do Goðafoss i Húsavík. Goðafoss jest również znany jako woda bogów, która odegrała rolę w chrzcie Islandii. Jedziemy do wodospadu i spędzamy tam trochę czasu, a następnie kierujemy się do Húsavík, gdzie zatrzymamy się w łaźniach Geosea, gdzie można wziąć relaksującą kąpiel ze wspaniałym widokiem na Skjálfandaflói (Chwiejną Zatokę). Kąpiele odbywają się w podgrzewanej wodzie morskiej, która uważana jest za zdrową dla skóry. Następnie rzucimy okiem na Húsavík, a następnie wrócimy do Akureyri, zatrzymując się po drodze w dobrych punktach fotograficznych, jeśli pozwolą na to warunki.

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje letnie w: Skjálfandi

Oprócz atrakcji typu Atrakcje letnie w: Skjálfandi jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni)?

W: Norðurland eystra (Region Północno-Wschodni) są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Skjálfandi: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Skjálfandi? Kliknij tutaj.

Skjálfandi: Co mówią inni?

Nasza wycieczka była naprawdę piękna, widzieliśmy dwa wieloryby i kilka delfinów. Kapitan łodzi mógł szanować zwierzęta, nie podchodząc zbyt blisko. Problemem były inne łodzie: małe łódki, które dosłownie płynęły w stronę wielorybów, nieustannie zmuszając je do ucieczki (i myślę, że je strasząc). Uważam, że takie osoby należy zgłaszać.

Widzieliśmy ponad 20 humbaków. Przewodnik zawsze zwracał na to uwagę bezpośrednio. W pewnym momencie nie wiedzieliśmy, gdzie szukać najpierw, bo było ich tak dużo. W drodze powrotnej zapraszamy na gorącą czekoladę i bułkę cynamonową – świetne połączenie. Dziękuję za wyjątkowe przeżycie.

Przewodnicy byli bardzo mili. Gorąco polecamy wycieczkę, a na zakończenie przed przybyciem do portu otrzymasz gorącą czekoladę z bułeczką cynamonową. Oczywiście ubierz się ciepło, bo jest bardzo, bardzo zimno. Dają ci ubrania :)

Dobrze zorganizowane. Zarówno mówiący po niemiecku jak i po angielsku. Odpowiedzialny za zapewnienie bezpłatnego kombinezonu, a na pokładzie są nawet gorące bułeczki kakaowe i cynamonowe.

Doskonała aktywność ze świetnym przewodnikiem. Długo mogliśmy cieszyć się widokiem wielorybów.