Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Siglufjörður

Siglufjörður – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka islandzką obwodnicą

1. Z Reykjaviku: 6-dniowa wycieczka islandzką obwodnicą

Dzień 1: Złoty Krąg i południowe wybrzeże Przygoda rozpoczyna się od odbioru w Reykjaviku, a następnie odwiedź popularne atrakcje Złotego Kręgu: Thingvellir, Geysir i Gullfoss. Następnie udaj się na imponujące południowe wybrzeże, gdzie powitają Cię wspaniałe wodospady Seljalandsfoss i Skógafoss. Odkryj czarną piaszczystą plażę Reynisfjara ze wspaniałymi szczytami Reynisdrangar i odwiedź bazaltową jaskinię kolumnową, zanim dotrzesz do miejsca zakwaterowania na noc. Dzień 2: Vik, Skaftafell i laguna lodowcowa Jokulsarlon Po śniadaniu w hotelu udaj się dalej na południe w kierunku uroczej wioski Vik. Zatrzymaj się na wyjątkowej i fotogenicznej plaży z czarnym piaskiem Reynisfjara. Po wizycie w Vik udaj się do słynnej laguny lodowcowej Jokulsarlon z pływającymi górami lodowymi. Pobliska plaża Diamond jest również punktem dzisiejszego programu. Zobacz góry lodowe, które wyrzuciły na brzeg lśniące jak diamenty na czarnej piaszczystej plaży, pozostawiając uczucie, jakbyś właśnie wkroczył w scenę filmową. Twoje zakwaterowanie na noc będzie w południowo-wschodniej części miasta. Dzień 3: Fiordy Wschodnie Dzisiejszy dzień poświęcony jest odkrywaniu wschodnich fiordów Islandii. Zatrzymamy się w wiosce rybackiej Djupivogur. Następnie spędzimy dzień w autentycznym ośrodku Wilderness Center, który oferuje różne atrakcje, takie jak piesze wycieczki, jazda na rowerze, jazda konna, a także zapewnia zakwaterowanie, restaurację i usługi spa. Dzień zakończymy zanurzając się w gorącym źródle spa w autentycznej łaźni wykonanej z kamieni. Dzień 4: Kanion Studlagil, Myvatn i Akureyri Przejedź przez pustkowia Modrudalur, aby dotrzeć do stolicy północy, Akureyri. Dzisiejsze atrakcje obejmują wizytę nad jeziorem Myvatn, gdzie możesz cieszyć się relaksującą kąpielą w basenach z gorącymi źródłami w Myvatn Nature Baths. Na koniec zobacz wspaniały wodospad Godafoss. Noc spędzisz w wiejskim hotelu w pobliżu Akureyri. Dzień 5: Obserwacja wielorybów, Siglufjordur i Trollaskagi Dzień rozpocznie się od jazdy w kierunku Dalvik na obserwację wielorybów. Po przygodzie na morzu wypróbuj swoje umiejętności wędkarstwa morskiego, a następnie ciesz się zespołowym grillem z połowem dnia. Udaj się do miejsca zakwaterowania na noc w okolicy Bifrost. Przejedź przez wioskę rybacką Siglufjordur, która jest uroczą wioską bogatą w historię, oraz półwysep Trollaskagi, z jednymi z najlepszych krajobrazów oceanu, jakie zobaczysz. Dzień 6: Odwiedź region zachodniej Islandii Dzień rozpocznie się od krótkiej wędrówki do krateru wulkanu Grábrók. Zatrzymaj się przy gorącym źródle Deildartunguhver, legendarnym wodospadzie Barnafoss (Wodospad Dzieci) i kaskadzie Hraunfossar. Odwiedzisz także Reykholt, dom Snorriego Sturlusona, islandzkiego historyka, prawnika, polityka, poety i autora niektórych islandzkich sag. W drodze powrotnej do Reykjaviku objedziesz malowniczy fiord Hvalfjörður (Fiord Wielorybi).

Wycieczka kajakowa z przewodnikiem w Siglufjörður / Siglufjordur.

2. Wycieczka kajakowa z przewodnikiem w Siglufjörður / Siglufjordur.

Nasi doświadczeni przewodnicy zabiorą Cię w spływ kajakowy przez piękny fiord, zapewniając wspaniałe widoki na okoliczne góry i dziką przyrodę. Siglufjörður jest znane w całej Islandii ze swojej historii i wyjątkowego piękna przyrody. Podczas tej wycieczki dostosowujemy nasze szkolenie kajakowe do Twoich potrzeb przed wyruszeniem w poszukiwaniu przygód i dzikiej przyrody. Odkryjemy lokalną geologię i historię naturalną, które stworzyły krajobraz, jaki widzimy dzisiaj, oraz wpływ człowieka, który nadal go kształtuje. W naszych przyjaznych dla początkujących, małych grupach wiosłujemy razem w spokojnym tempie, aby odkrywać Siglufjörður i „nie pozostawiać śladów”. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w kwaterze głównej Siglo Sea w Siglufjörður. Dowiedz się o sprzęcie i zaopatrz się w najwyższej jakości sprzęt ochronny. Zapoznaj się z krótkim opisem, jak kontrolować swój statek i jak grupa będzie działać na wodzie. Ćwicz swoje nowe umiejętności z profesjonalnymi opiniami, a szybko poczujesz się komfortowo ze swoim rzemiosłem. Podążaj za przewodnikiem podczas wycieczki po fiordzie Sigló, podziwiając lokalne atrakcje, takie jak wrak statku, miejsce zejścia lawiny Evanger i latarnia morska Selvíkurnef. Posłuchaj, jak Twój przewodnik zapewnia lokalną wiedzę na temat przyrody, kultury i historii stolicy Fjallabyggð. Wróć do siedziby Siglo Sea HQ, aby zakończyć wycieczkę krótkim podsumowaniem przewodnika na temat innych wspaniałych opcji jedzenia i rozrywki.

Akureyri: Siglufjörður Prywatna jednodniowa wycieczka czterema tunelami

3. Akureyri: Siglufjörður Prywatna jednodniowa wycieczka czterema tunelami

Ta trasa prowadzi nas przez zapierające dech w piersiach krajobrazy i piękne krajobrazy. Aby dotrzeć do Siglufjörður, będziemy musieli przejść przez 3 tunele, ale nasza wycieczka zabierze nas nieco dalej i przez 4 tunel do przyjemnego punktu widokowego. Będziemy robić krótkie postoje w wiosce Hjalteyri, wyjątkowym mieście z epoki śledzia. A także spojrzeć na Hauganes i Árskógssandur. Przejedziemy przez Dalvík i Ólafsfjörður, dwa ładne miasteczka rybackie. Będzie czas na zwiedzanie Siglufjörður i Herring Era Musem (pod warunkiem, że będą otwarte).

Siglufjörður: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Siglufjörður? Kliknij tutaj.