Wybierz daty
Atrakcje i wycieczki

Siena

Przyjedź do serca Toskanii i odkryj wyśmienite wino, kręte uliczki i średniowieczną architekturę.

Siena: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Siena? Kliknij tutaj.

Siena: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 12 194 opinii

Doświadczenie było bardzo miłe. Mieliśmy prywatny bus na 60 osób z klimatyzacją. Nasz przewodnik Manolo był przezabawny. Bardzo zabawny, bardzo doświadczony i dobrze znający historię Włoch. Mieliśmy około półtorej godziny na odwiedzenie każdego miejsca, które uważałem za wystarczające dla każdego miasta. Degustacja wina była dobra, podobnie jak makaron, który był penne rigatti z sosem ragu (sos mięsny). Butelki wina zostały pozostawione nad stołem, więc jeśli chcesz mieć drugi lub trzeci kieliszek, możesz (na własne ryzyko). Deser był ciekawy, ponieważ był dla mnie czymś nowym, ale było to małe ciasteczko. Na szczęście po obiedzie udaliśmy się do San gimigniano do słynnej na całym świecie Gelaterii, aby zjeść lody jako drugi deser! (koszt na nas). Kolejną świetną rzeczą w wycieczce jest to, że podczas lunchu można spotkać innych ludzi, a po tym istnieje znacznie silniejsza więź między grupą (specjalnie dla samotnych podróżników).

Jedna z lepszych zarezerwowanych przez nas wycieczek. Bardzo przemyślana, dobrze zorganizowana oraz ciekawa i miejscami zapierająca dech w piersiach. Według nas niezapomnianym jej elementem był lunch z degustacją lokalnych trunków w winiarni (siedząc pod parasolami z widokiem na piękny pejzaż Toskanii) - więc opcja z „opcjonalnym obiadem” jest niejako opcją, której nie można opuścić! Równie ciekawym jej elementem był przystanek w Sienie oraz w San Gimignano. 12 godzin minęło jakby to były 2 godziny. Polecamy bardzo!

Oratorium znajduje się nieco dalej, poza starym miastem, obok Bazyliki San Francesco. Gdybyś był w katedrze i w muzeum .... i nie interesujesz się tak bardzo sztuką sakralną ..... Nie było tego dla mnie warto.Reszta jest absolutnie warta zobaczenia i imponująca

To było niezapomniane przeżycie! Poznawanie Toskanii przebiegło dokładnie tak, jak sobie wymarzyłam, cała wycieczka bardzo dobrze zaplanowana, jedzenie pyszne, polecam bez dwóch zdań.

Everything was perfect and well organised. It was day full of attractions. Sara was amazong - great guide.