Dodaj daty

Sheldonian Theatre

Sheldonian Theatre – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

1. Londyn: Harry Potter Studio Tour i wycieczka do Oxfordu

Dołącz do całodniowej wycieczki autobusowej z Londynu, która łączy wycieczkę do Warner Bros Studio Tour "The Making of Harry Potter" z pieszą wycieczką po Uniwersytecie Oksfordzkim. Rozpocznij wycieczkę w historycznym mieście Oksford, w którym znajduje się najstarszy uniwersytet w Anglii. Ciesz się pieszą wycieczką z przewodnikiem, która zabierze Cię obok słynnych budynków uczelni, krużganków, dziedzińców i brukowanych placów. Zobacz Bodleian Library, Radcliffe Camera, Sheldonian Theatre i wybrane kolegia. Ciesz się wolnym czasem, aby odkrywać wszystko, co Oxford ma do zaoferowania we własnym tempie. Kontynuuj zwiedzanie Warner Bros. Studio Tour i rozpocznij magiczne doświadczenie w The Making of Harry Potter. Odkryj zakulisowe sekrety i posłuchaj o technikach filmowych wykorzystywanych do tworzenia magii filmów o Harrym Potterze. Odwiedź najbardziej rozpoznawalne elementy scenografii z filmów: Wielką Salę, gabinet Dumbledore'a, pokój wspólny Gryffindoru, Ministerstwo Magii, 4 Privet Drive, kuchnię Weasleyów, Hogwarts Express i Aleję Pokątną. Wsiądź do oryginalnego pociągu Hogwart Express i zobacz odtworzenie peronu 9-3/4. Zbadaj wnętrze wagonu kolejowego, który był używany podczas kręcenia filmu i zrób sobie selfie z wózkiem bagażowym, który znika przez ceglaną ścianę.

Z Londynu: Harry Potter Studio i Oksford – 1-dn. wycieczka

2. Z Londynu: Harry Potter Studio i Oksford – 1-dn. wycieczka

Wybierz się na 1-dniową wycieczkę z Londynu i udaj się do Warner Bros. Studio, aby wziąć udział w wycieczce "The Making of Harry Potter". Znajdująca się w dawnych hangarach lotniczych w Leavesden atrakcja odtwarza magię Harry'ego Pottera i wszystkich Twoich ulubionych postaci. Następnie odwiedź Oxford i zwiedź Divinity School. Wsiądź do oryginalnego pociągu "Hogwarts Express" na odtworzonym peronie 9¾ i poznaj wnętrze wagonu z filmów. Zrób sobie selfie z wózkiem bagażowym, który znika w ceglanej ścianie stacji. Pracownicy studia ujawnią zakulisowe sekrety i odsłonią skomplikowaną protetykę i makijaż, które przekształciły aktorów w stworzenia w przebojowych filmach. Zobacz zestawy z oryginalnych filmów i zajrzyj do wnętrza kolegium Hogwartu podczas 4-godzinnej wycieczki po studiu. Przejdź przez atrakcje takie jak Wielka Sala, Gryffindor Common, chata Hagrida, kuchnia Weasleyów i Ministerstwo Magii. Wybierz się na wycieczkę po zapleczu i wycieczkę po efektach specjalnych, zobacz model zamku Hogwart i wiele więcej. Opuść studia i udaj się do Oksfordu, aby zwiedzić prawdziwe budynki uczelni, w tym średniowieczną Divinity School. Po przybyciu do miasta uniwersyteckiego założonego w 1167 roku, wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznym centrum i podziwiaj niektóre z najsłynniejszych budynków uniwersyteckich, krużganków i dziedzińców. Zagłęb się w alejki i kaplice, zajrzyj do jadalni i przejdź przez brukowane place w cieniu legendarnych "śniących iglic". Wejdź do uświęconego serca środowiska akademickiego, w tym Bodleian Library, Radcliff Camera, Sheldonian Theatre i innych wybranych uczelni.

Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

3. Londyn: Oxford, Stratford, Cotswolds i Warwick Day Trip

Wykorzystaj maksymalnie swój czas w Anglii podczas jednodniowej wycieczki na angielską wieś. Wybierz się na pieszą wycieczkę po Oksfordzie i na uniwersytecie, w tym wejście do kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny, obejrzyj scenerię Cotswolds, wejdź do zamku Warwick i odwiedź miejsce narodzin Szekspira. Spacer po Oksfordzie Podążaj śladami słynnych studentów Oksfordu, od C.S. Lewisa po Billa Clintona, spacerując po urzekających dziedzińcach uniwersyteckich i brukowanymi uliczkami tego historycznego miasta uniwersyteckiego podczas tej jednodniowej wycieczki autobusem z Londynu. Podziwiaj słynne „śniące iglice” i zobacz Bibliotekę Bodlejańską, jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Zachwyć się dziewiczymi wąskimi uliczkami i starożytnymi placami tego naturalnie pięknego miasta. Oksford słynie z tego, że jest domem dla najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie – przez lata niezliczone bystre młode istoty błąkały się po brukowanych ulicach miasta! Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz wspaniały kościół uniwersytecki Najświętszej Marii Panny i ukradkiem odkryjesz dziewicze wąskie uliczki, starożytne place i wysokie iglice. Wejście do XIII-wiecznego kościoła uniwersyteckiego Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj spektakularne widoki wyjątkowego barokowego stylu i architektury podczas zwiedzania centrum Uniwersytetu Oksfordzkiego. Ten absolutny klejnot to obowiązkowa wizyta podczas Twojej podróży do Oksfordu. Cotswolds Ciesz się widokami zapierających dech w piersiach krajobrazów, sennych wiosek i tętniących życiem miasteczek targowych, jadąc przez urocze krajobrazy jednego z najpiękniejszych regionów Anglii. Stratford–upon–Avon Wyjątkowe miasteczko targowe, znane jako dom Williama Szekspira, prawdopodobnie największego pisarza na świecie. Odwiedź malowniczy dom z muru pruskiego, w którym urodził się legendarny bard, i uzyskaj fascynujący wgląd w jego dzieciństwo. Miejsce urodzenia Szekspira: Zobacz, gdzie słynny dramaturg dorastał i spędził lata jako żonaty mężczyzna. Zamek Warwick  Bądź częścią największego średniowiecznego doświadczenia Wielkiej Brytanii w sercu zamku Warwick. Zanurz się w przygotowaniach do bitwy i poczuj ciężar średniowiecznego miecza. Zostań żołnierzem – przymierz rozmiar hełmu bojowego. Odwiedź spektakularne komnaty reprezentacyjne i podziwiaj przygotowania do przyjęcia w stylu wiktoriańskim. Ciesz się spotkaniem ze średniowiecznym gospodarzem, a także wprowadzeniem do spektakularnego zamku.

Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

4. Oxford: Wycieczka piesza po uniwersytecie z wizytą w Christ Church

Rozpoczniesz w centrum Oksfordu, z krótkim i wciągającym wprowadzeniem, które położy podwaliny pod rozległe okresy historii, które zostaną omówione! Następnie udasz się do college'u słynącego z najpiękniejszych trawników w Oksfordzie, a także kultowego sporu z sąsiadem, w wyniku którego doszło do rzekomej kradzieży żółwia z college'u (w tym wyjaśnienie dotyczące corocznego wyścigu żółwi w Oksfordzie!) Następnie grupa odwiedzi Sheldonian Theatre, gdzie studenci doświadczą najbardziej kultowej ceremonii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Możesz usłyszeć od swojego przewodnika, jakie to było dla nich doświadczenie. Następnie wejdziesz do historycznego muzeum - w komplecie z tablicą kredową używaną przez Einsteina w Oksfordzie - i odwiedzisz Bibliotekę Weston, świetny przykład hybrydy historycznego i nowoczesnego wnętrza. Ta wycieczka obejmie następnie miejsca, których nie ma żadna z naszych innych wycieczek! W tym Oriel College, Merton College i kultowych gigantów literackich z historii Oksfordu. Możesz zrobić sobie zdjęcie pod Mostem Westchnień, zanim spojrzysz w górę na pierwszą okrągłą bibliotekę w Anglii, gdzie Twój przewodnik po Oksfordzie da Ci rzadki wgląd w labirynt podziemnych tuneli studentów. Nie można zapomnieć o All Souls College. Z egzaminami wstępnymi tak złożonymi, jak i dziwacznymi, ta strona podkreśli, jak ekskluzywne może być kolegium i jak wpływowi są jego członkowie. Kierując się w dół do południowej części Oksfordu, odwiedzamy ukryte drzwi przedstawiające najsłynniejsze postacie z "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Zanim wejdziesz do największego Kolegium w Oksfordzie, domu Oscara Wilde'a i C.S. Lewisa oraz własnego parku jeleni. Poznaj kultowe tereny, które były domem dla najbardziej wpływowych pisarzy Oksfordu, wraz ze średniowiecznymi krużgankami. Podczas wycieczki udasz się do domu Tolkiena, aby omówić nie tylko jego znaczenie literackie, ale także kuchnię wartą wiele milionów funtów, sfinansowaną przez obecnego cesarza Japonii! Następnie udasz się na łąki Christ Church - oszałamiający obszar ziemi niezwykle rzadki w średniowiecznym mieście. Tutaj dowiesz się o jego bliskim związku z Przygodami Alicji w Krainie Czarów - wraz z decyzją o utrzymaniu innej strefy czasowej niż reszta Oksfordu. Wreszcie, wycieczka wkroczy do jednego z najbardziej wystawnych i słynnych kolegiów na Uniwersytecie Oksfordzkim - Christ Church. Słynie z dosłownych powiązań i scen wykorzystanych w kręceniu Harry'ego Pottera; jest to tak kultowe miejsce, że wielu myli je z reprezentowaniem całego uniwersytetu. Przejdź przez jadalnię, która zainspirowała tę używaną w Hogwarcie i zobacz, gdzie studiowali jedni z największych filozofów, pisarzy i członków rodziny królewskiej. Przewodnik zapewni kompleksowy przegląd jego historii, zanim wejdziesz w towarzystwie przewodnika multimedialnego, aby zwiedzić Kolegium we własnym tempie. Pamiętaj, że struktura zwiedzania w danym dniu może się różnić.

Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

5. Oxford: Wycieczka piesza Town & Gown

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

6. Oxford: Wycieczka piesza po Oksfordzie

Odkryj uroczy i zabytkowy Oksford, znany z prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego, jednego z najstarszych uniwersytetów na świecie. Miasto szczyci się bogactwem oszałamiającej architektury, malowniczych krajobrazów i fascynujących atrakcji kulturalnych, takich jak Most Westchnień i Wieża Carfax, które odkryjesz podczas naszych pieszych wycieczek. Odkryj kultowe Christ Church College i Lincoln College i podziwiaj ich oszałamiającą gotycką i barokową architekturę. Dowiedz się o słynnych absolwentach, którzy tam studiowali. Po wycieczce pobierz aplikację Vox City (zawartą w wycieczce), aby dowiedzieć się więcej o Oksfordzie i jego niesamowitej historii dzięki wyselekcjonowanym trasom z audioprzewodnikiem po głównych dzielnicach. Główne atrakcje naszych pieszych wycieczek: Aparat Radcliffe'a Biblioteka Bodlejańska Wieża Pięciu Zakonów Most Zabytków Kolegium Hertfort Budynek Clarendona Uniwersytet Oksfordzki Biblioteka Wenstona Plac starej szkoły Biały koń Wieża Carfaxa Kościół Chrystusowy Stary Tomek Tawerna St. Aldates Ratusz w Oksfordzie Tawerna Swindlestock Główna ulica Kościół Uniwersytecki Najświętszej Marii Panny Biblioteka Bodlejańska Sklep Alicji Korona Rynek zadaszony św. Michała przy Bramie Północnej Oksfordzki Krzyż Męczenników Zajazd Niedźwiedzia Płat pszenicy Tawerna St. Aldates Muzeum Historii Nauki Teatr Sheldonian Sala muzyczna Holywell Nowa uczelnia Kolegium Wszystkich Dusz Główne atrakcje naszej trasy z własnym przewodnikiem: Studnia św. Małgorzaty Portowa Łąka Głupi most Zamek i więzienie w Oksfordzie Strumień Trill Mill Kolegium Nuffielda Pomnik Męczenników Muzeum Ashmolean Jerycho Parki Uniwersyteckie Dom Rodos Rekin Headington

Oxford: Przewodnik audio po mieście i Uniwersytecie Oksfordzkim

7. Oxford: Przewodnik audio po mieście i Uniwersytecie Oksfordzkim

Matthew Arnold, wiktoriański poeta, określił kiedyś Oksford jako „miasto marzeń iglic”. Miał na myśli oszałamiającą architekturę 39 uczelni, które tworzą słynny na całym świecie Uniwersytet Oksfordzki. Dołącz do mnie podczas tej spokojnej pieszej wycieczki po pięknym mieście, a opowiem Ci historie związane z iglicami. Ten łatwy spacer zabierze Cię z Carfax Tower, wokół historycznego centrum miasta, gdzie znajduje się większość uczelni, aby zakończyć na Magdalen Street obok Pomnika Męczenników. Po drodze opowiem Ci o niektórych osobliwych tradycjach i ceremoniach, które do dziś odbywają się wokół uczelni, na przykład dlaczego Wielki Tom, dzwon nad wejściem do Christ Church College, dzwoni 101 razy o 21:05. Usłyszysz o słynnych autorach, politykach i poetach, którzy również przyczynili się do historii Oksfordu, a ja pokażę Ci miejsca kręcenia wielu seriali telewizyjnych, takich jak Morse, Endeavour i Midsummer Murders. Podążysz nawet śladami Harry'ego Pottera, wchodząc do Christ Church i jego własnej wielkiej sali. Pod koniec tej wycieczki: • Dowiedz się, dlaczego czas w Oksfordzie jest o 5 minut spóźniony w stosunku do reszty kraju • Dowiedz się, dlaczego studentom z Oksfordu nie wolno wskakiwać do rzeki Cherwell • Dowiedz się o zamieszkach, które trwały trzy dni i kosztowały życie 93 osób • Zobacz kolegium, które wyprodukowało nie mniej niż 13 premierów tego kraju • Odwiedź miejsce, w którym trzech starszych członków kościoła zostało straconych na rozkaz Krwawej Maryi Daj sobie 90 minut lub zatrzymaj się po drodze, ponieważ istnieje wiele okazji, aby zatrzymać się na drinka, lekką przekąskę, a nawet bardzo cywilizowaną popołudniową herbatę.

Oksford: Oryginalna piesza wycieczka po niewygodnym Oksfordzie ™

8. Oksford: Oryginalna piesza wycieczka po niewygodnym Oksfordzie ™

Idealna wycieczka wprowadzająca po Oksfordzie, ta trasa dotyczy polityki pamięci w mieście i na uniwersytecie. Obejmuje historię imperium, nierówności oraz dyskryminacji rasowej, klasowej i płciowej, podkreślając, jak dziedzictwo to ma trwały wpływ na nasze współczesne życie. *Plan wycieczki:* 1 - Wieża Carfax 2 - Pomnik Rodos 3 - Kolegium Zaduszne 4 - Biblioteka Westona 5 - Teatr Sheldonian 6 - Balliol College 7 - Wydział Historyczny 8 - Plac Bonn Należy pamiętać, że trasa może się nieznacznie różnić w zależności od czasu i przewodnika. DOSTĘPNOŚĆ: Dostępny dla wózków inwalidzkich, ale należy zwrócić uwagę na nieco nierówny chodnik i zatłoczenie w centrum miasta. Dystans do pokonania to mniej niż 2 km.

Z Londynu: Oxford by Rail & Harry Potter Highlights Tour

9. Z Londynu: Oxford by Rail & Harry Potter Highlights Tour

Miasto Śniących Iglic jest domem dla prestiżowego Uniwersytetu Oksfordzkiego - najstarszego uniwersytetu w anglojęzycznym świecie i obowiązkowym miastem dla fanów Harry'ego Pottera. Z Londynu do Oksfordu dojedziesz pociągiem w niecałe 90 minut. Dla wszystkich fanów Harry'ego Pottera jest to idealna wycieczka z przewodnikiem po Oksfordzie. Odwiedź New College, którego krużganki i centralny dziedziniec zostały wykorzystane jako tło dla Hogwartu. New College pojawia się wielokrotnie w filmie Harry Potter i Czara Ognia. Innym słynnym miejscem filmowania, które będziesz mógł zobaczyć, jest wielki dąb, który znajduje się pośrodku dziedzińca klasztornego New College. Odwiedzisz także jego jadalnię, najstarszą w Oksfordzie. Zobacz inne kluczowe miejsca z zewnątrz, które zainspirowały historie o Harrym Potterze: Zobacz Christ Church i Divinity School (część słynnej na całym świecie Bodleian Library) z zewnątrz. Christ Church Dining Hall, wygląda wspaniale z zewnątrz - możesz zobaczyć, dlaczego była inspiracją dla Wielkiej Sali Hogwartu! Twój przewodnik pokaże Ci zdjęcia słynnych schodów i krużganków wykorzystanych podczas kręcenia filmu o Harrym Potterze, wyjaśniając, w jaki sposób CGI zostało użyte do "magicznej" zmiany niektórych z tych miejsc w różnych scenach. Divinity School była lokacją w kilku filmach o Harrym Potterze (pamiętasz Szkołę Tańca i Infirmerię?) Jest to najstarsza sala dydaktyczna na całym Uniwersytecie Oksfordzkim, której początki sięgają 1427 roku. Możesz wejść do The Old Schools Quadrangle, w którym mieszczą się różne szkoły, w tym "Schola Metaphysicae". Wszystkie są częścią światowej sławy Bodleian Libraries. Zapuść się w starożytne zaułki, aby zobaczyć Wielką Salę (z zewnątrz) w Christ Church, inspirację dla Wielkiej Sali Hogwartu i Turl Street z kostką brukową, która przypomina Aleję Pokątną. Po zakończeniu wycieczki Twój przewodnik będzie w stanie doradzić Ci, które magiczne miejsca możesz odwiedzić po zakończeniu zwiedzania, aby jak najlepiej wykorzystać resztę wizyty w Oksfordzie! DARMOWA OPCJA DODATKOWA - Bicester Village Po powrocie, dlaczego nie zatrzymasz się w Bicester Village, najpopularniejszym miejscu zakupów w Wielkiej Brytanii, aby skorzystać z terapii detalicznej? Otwarte do późna, możesz cieszyć się ekskluzywnymi rabatami na ponad 150 marek modowych i butików przed powrotem do Londynu.

Oxford: Prywatna wycieczka po mieście i historyczne atrakcje uniwersytetu

10. Oxford: Prywatna wycieczka po mieście i historyczne atrakcje uniwersytetu

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed słynnym Muzeum Ashmolean w Oksfordzie z jego wspaniałymi kolekcjami dzieł sztuki i artefaktów i rozpocznij pieszą wycieczkę. Przejdź obok Pomnika Męczenników, poświęconego Męczennikom z Oksfordu, i przespaceruj się po Broad Street, w pobliżu miejsca, gdzie kiedyś znajdowały się stare mury miejskie. Od tego momentu zaczynasz poszerzać swoją wiedzę o historii Uniwersytetu. Zdobądź szansę odwiedzenia typowego kolegium uniwersyteckiego z jego osobliwymi czworobokami i zobacz, jak żyją i pracują studenci. Kontynuuj wycieczkę i przejdź obok Teatru Sheldonian, uniwersyteckiej sali ceremonialnej, a następnie udaj się do osobliwego Mostu Westchnień. Poświęć trochę czasu na zdjęcie przed mostem i przed odwiedzeniem czworoboku Old Schools w Bodleian Library, gdzie kręcono Harry'ego Pottera. Zatrzymaj się na uroczym placu Radcliffe Square z brukowanymi kamieniami i wspaniałą kamerą Radcliffe Camera. Zobacz kilka szkół wyższych w tej okolicy przed kontynuowaniem wycieczki do Christ Church Meadows. Podziwiaj lokalizację Christ Church College, gdzie zainspirowano Alicję w Krainie Czarów i gdzie kręcono Harry'ego Pottera. Idź z powrotem w kierunku Carfax Crossroads, samego centrum miasta i miej szansę na zakupy w sklepie podczas spaceru po Victorian Covered Market w Oksfordzie. Twoja wycieczka kończy się na Cornmarket, dając ci możliwość zjedzenia lunchu w jednym z oksfordzkich pubów, kawiarni lub restauracji lub zwiedzania sklepów na Covered Market lub nowoczesnym Westgate Centre.

Liczba znalezionych atrakcji: 23
Sortuj wg::

Sheldonian Theatre: najlepsze atrakcje w pobliżu

Sheldonian Theatre: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sheldonian Theatre? Kliknij tutaj.

Sheldonian Theatre: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(179 recenzji)

Wycieczka zorganizowana perfekcyjnie w każdym najmniejszym detalu. Wsszystko odbyło się idealnie o czasie przewidzianym w planie wycieczki. Pani przewodnik Walentyna po prostu cudowna kobieta. Poza wiedzą przekazana nam podczas wyjazdu na temat Oxfordu i ciekawostek związanych z Harym Potterem była niesamowicie sympatyczna. Z każdym z osobna zamieniła kilka zdań. Opiekowała się kazdym. Muszę przyznać że wycieczka nawet przewyższyła nasze oczekiwania. Dodam jeszcze że pani mówiła bardzo wyraźnie i powoli w związku z czym bez problemu można było zrozumieć każde słowo. Jezdnym słówkiem było CUDOWNIE.

Ta jednodniowa wycieczka była cudowna! Spędziliśmy 4 godziny w studiu HP. To była świetna zabawa. Amber, nasz przewodnik jest po prostu niesamowity. Bardzo miło jest słuchać jej opowieści. Kierowca jest bardzo miły. Gorąco polecam te wycieczki z nimi.

To była wspaniała wycieczka. Zdecydowanie żałuję, że nie było więcej czasu w Oksfordzie tylko dlatego, że było tak inne niż Londyn. Nasz przewodnik Kathleen lub Katherine był naprawdę świetny i zabawny. Poleciłbym każdemu.

Niesamowity! Świetna wycieczka, świetny transport i niesamowity przewodnik… zaczyna się BARDZO wcześnie rano, ale warto wcześnie wstać!

Autobus na czas. Przewodnik fantastyczny. Bardzo interesująąco opowiadał. Duża wiedza.