Sheki – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Baku: 2-dniowa prywatna wycieczka do Sheki z noclegiem

1. Z Baku: 2-dniowa prywatna wycieczka do Sheki z noclegiem

Ta trasa obejmuje historyczne miasta w północno-wschodniej części Azerbejdżanu. Pierwszego dnia odwiedź meczet Juma, który jest uważany za najstarszy meczet w Azerbejdżanie, znajdujący się w mieście Shamakhi. W drodze do Sheki goście zatrzymają się w Gabali i zobaczą główne atrakcje miasta. Miasto Sheki będzie pokryte pałacem Sheki Khan, średniowiecznym karawanserajem i zabytkami w centrum miasta z noclegiem w średniowiecznym karawanseraju.

Z Baku: Prywatna jednodniowa wycieczka do Sheki

2. Z Baku: Prywatna jednodniowa wycieczka do Sheki

Odwiedź ukryty klejnot Azerbejdżanu, małe miasto Sheki, podczas prywatnej wycieczki z Baku. Położone u podnóża pięknie zalesionych gór, Sheki może poszczycić się bogatą historią odzwierciedloną w architekturze. Rozpocznij swoją wycieczkę od odbioru z hotelu w Baku i kieruj się w stronę Sheki. Jedź dalej do Sheki, podziwiając wspaniałą scenerię sąsiednich gór. Przemierzaj jego ulice, zatrzymaj się w herbaciarni i odwiedź piękny Pałac Chanów Szekich. Poznaj Shaki Caravanserai, historyczny kompleks z XVIII–XIX wieku, który obecnie służy jako hotel. Przed powrotem do Baku odwiedź starożytny kościół Kisz niedaleko Sheki. Poznaj kompleks i poznaj tajemniczą historię kaukaskiej Albanii. Pod koniec prywatnej wycieczki zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Baku.

Z Baku: 5-dniowa wycieczka z przewodnikiem po Baku i Gabali/Sheki

3. Z Baku: 5-dniowa wycieczka z przewodnikiem po Baku i Gabali/Sheki

Dzień 1: Przylot do Baku w Azerbejdżanie Witamy w Azerbejdżanie. Po przybyciu na lotnisko w Baku przedstawiciel wycieczki będzie czekał na Ciebie na lotnisku z tabliczką z Twoim imieniem i nazwiskiem. Będziesz miał prywatny transfer do hotelu w Baku. Czas wolny na relaks. Następnie udaj się na Nocną Wycieczkę Panoramiczną z prywatnym pojazdem i przewodnikiem. Highland Park, wieże Flame i przejazd przez miasto z niesamowitym nocnym widokiem. Dzień 2: Całodniowa wycieczka po Baku Po śniadaniu zostaniesz odebrany z hotelu i rozpoczniesz zwiedzanie Baku, jedynego miasta na świecie położonego na dwóch kontynentach. Stare Miasto Baku to historia starożytna. Odwiedzisz Wieżę Dziewicy, Pałac Shirvansah, Meczet Juma i Pałac Shirvansah. Odwiedź ulicę Nizami na zakupy. Odwiedź bulwar Baku, aby wybrać się na wycieczkę Cruz. Diabelski młyn będzie dobrym widokiem na miasto. Centrum Haydara Alijewa z wejściem do muzeum nowoczesnego i muzeum klasycznych samochodów. Następnie nocleg w Baku. Uwaga: wycieczka Cruz, dostępność diabelskiego młyna w zależności od warunków pogodowych. Dzień 3: Całodniowa wycieczka po Abseron Po śniadaniu i odebraniu z hotelu odwiedzisz Abseron. Ciekawą częścią wycieczki będzie trójwymiarowe Muzeum Bio Gobustan. Następnie odwiedzisz Muzeum Skał na świeżym powietrzu. Starożytna historia, oryginalny akcent bardzo Cię zaskoczy. Następnie wybierz się na wycieczkę do aktywnych wulkanów błotnych. Po drodze zatrzymasz się przy meczecie Bibiheybat. Przystanek na zdjęcia przy pierwszym na świecie szybie naftowym. Wycieczka będzie kontynuowana do Świątyni Ognia Atesgah. Następnie ostateczny cel wycieczki Abseron – Yanardag Fire Mountain. Nocleg w Baku. Dzień 4 Gabala Wycieczka jednodniowa / Wycieczka jednodniowa Sheki (na życzenie) Zostaniesz odebrany z hotelu, a wycieczka Gabala rozpocznie się od wycieczki Shamaky Nature z wizytą w Diribaba Mouseleum i meczecie Smaakhy Juma. Twój przewodnik przekaże Ci wszystkie informacje o wszystkich Miejscach. Następnie udaj się na zwiedzanie. Po Shamaky Pierwszym przystankiem jest górski kurort Gabala Tufandag, skąd można przejechać kolejką linową. Następnie udasz się do klubu strzeleckiego dla zabawy. Na koniec przeniesiesz się do Baku. Nocleg w hotelu Baku Opcja druga – jednodniowa wycieczka do Sheki Zostaniesz odebrany z hotelu i przeniesiony do Sheki. Następnie udaj się na zwiedzanie. Pierwszym przystankiem jest historyczny kościół albański. Następnie udasz się do Sheki i poznasz znaczenie Pałacu Sheki Khans i starożytnej kultury. Na koniec zejdź w kierunku centrum miasta Sheki Karvansaray i Wielkiego Bazaru. Jedź z powrotem do Baku. Nocleg w hotelu w Baku. Dzień 5 Po śniadaniu wymelduj się z hotelu i skorzystaj z prywatnego transferu z powrotem na międzynarodowe lotnisko im. Hajdara Alijewa na lot do domu z doskonałymi wspomnieniami.

Prywatna wycieczka Sheki Nature & Adventure (Zipline, ATV, Off-road)

4. Prywatna wycieczka Sheki Nature & Adventure (Zipline, ATV, Off-road)

Wyrusz w ekscytującą i wciągającą prywatną wycieczkę do Sheki, gdzie czeka na Ciebie przyroda i przygoda. Ta starannie dobrana wycieczka obiecuje niezapomniane wrażenia pełne fascynujących widoków i ekscytujących zajęć. Wycieczka rozpoczyna się od wizyty na farmie Biogarden Sheki, rozległej posiadłości pełnej różnorodnych gatunków zwierząt i różnorodnych owoców. Zanurz się w spokojnym otoczeniu podczas zwiedzania farmy, interakcji ze zwierzętami i delektowania się smakami świeżo zebranych owoców. Następnie rozkoszuj się kulinarną rozkoszą w restauracji Qaqarin Sheki, prawdziwym cudu Sheki. Tutaj zostaniesz potraktowany pysznym lunchem z Piti, narodową potrawą Sheki. Pozwól swoim kubkom smakowym rozkoszować się autentycznymi smakami i aromatami tego tradycyjnego przysmaku. Kontynuując przygodę, wycieczka zabierze Cię do Khanland Extreme Sports Center. Przygotuj się na pompującą adrenalinę przejażdżkę tyrolką, która jest zawarta w pakiecie wycieczki. Poczuj dreszczyk emocji, szybując w powietrzu, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na okoliczne krajobrazy. Podczas gdy przejażdżka tyrolką jest wliczona w cenę wycieczki, należy pamiętać, że dodatkowe zajęcia w Khanland Extreme Sports Center nie są wliczone. Goście mogą jednak odkrywać i brać udział w innych zajęciach we własnym tempie, co pozwala na spersonalizowaną przygodę dostosowaną do indywidualnych preferencji. Dołącz do nas w tej prywatnej wycieczce Sheki Nature and Adventure, podczas której poznasz cuda natury, delektujesz się lokalną kuchnią i dodasz odrobinę emocji do swojej podróży dzięki ekscytującym zajęciom w Khanland Extreme Sports Center.

Z Baku: Prywatna jednodniowa wycieczka do Sheki

5. Z Baku: Prywatna jednodniowa wycieczka do Sheki

Wybierz się na niezapomnianą jednodniową wycieczkę do perły Azerbejdżanu - Sheki. Prywatna jednodniowa wycieczka z Baku z profesjonalnym kierowcą i certyfikowanym przewodnikiem. Piękno przyrody okolicznych miast podąży za Tobą aż do Sheki. Miejsce Sheki Khan przeniesie Cię do historii Chanów. Pokochasz tę naturalną, oryginalną i niepowtarzalną architekturę. Pleace of Kervansaray - będzie jedną z najlepszych części tej trasy. Poznaj zwłaszcza lokalne potrawy - to zupełnie inna kuchnia. Sweeties of Sheki są wyjątkowe w tym regionie. Więc ta wycieczka sprawi Ci radość - to gwarancja.

Z Baku: zatrzymaj się u miejscowych podczas 2-dniowej wycieczki Gabala i Sheki

6. Z Baku: zatrzymaj się u miejscowych podczas 2-dniowej wycieczki Gabala i Sheki

Ta trasa daje inne wrażenia. To zupełnie inna gościnność miejscowej ludności. Zapomnij o standardowych hotelach, standardowych usługach. Wyłącz telefon - przeżyj najbardziej odmienną wycieczkę w swoim życiu. Skosztuj lokalnych potraw, podziwiaj widok na wioskę. Lokalny przewodnik udzieli Państwu pełnych informacji o miejscach historycznych. Natura Gabali sprawi, że poczujesz się jak w raju. Jednodniowa wycieczka do Sheki zabierze Cię do oryginalnej historii Azerbejdżanu. Sheki Chans Palace przeniesie Cię do XVIII wieku. Kiedy dotkniesz kamieni Kervansaray - zobaczysz codzienne życie miejscowych na targowiskach sprzed wieków. Nocleg z miejscowymi, ich rozmowy i stoły obiadowe będą smaczną częścią Twojej wycieczki. Bbq party będzie dla Ciebie wyjątkowym przeżyciem - przygotujesz kolację z miejscowymi i wspólnie z nimi posmakujesz. Wybierz się na tę wycieczkę, ciesz się najlepszą częścią swojego życia - znajdź swoją wewnętrzną ciszę.

Sheki: Magiczna świąteczna wycieczka

7. Sheki: Magiczna świąteczna wycieczka

Poczuj się oczarowany uroczą atmosferą na ulicach Sheki w Boże Narodzenie. Poznaj miasto z innej perspektywy, gdy jest ono pełne kolorów i tradycyjnych ofert bożonarodzeniowych. Z lokalnym przewodnikiem eksperckim odwiedź najbardziej wspaniale udekorowane miejsca w mieście. Wędruj pięknie udekorowanymi uliczkami i rozkoszuj się magiczną atmosferą Sheki podczas świątecznego czasu. Posłuchaj ciekawych historii o choince, zaklęciach bożonarodzeniowych i świątecznych legendach miasta. Zobacz pięknie udekorowaną choinkę i dowiedz się o jej fascynujących faktach. Na autentycznych jarmarkach bożonarodzeniowych skosztuj najbardziej znanych lokalnych produktów w mieście. Napełnij swoje serce radością i doświadcz magii Sheki.

Baku: 2-dniowa wycieczka po niemieckiej winnicy Roots z noclegiem

8. Baku: 2-dniowa wycieczka po niemieckiej winnicy Roots z noclegiem

Wyjeżdżając z Baku, odwiedź miasta Lahij, Sheki i Ganja na Jedwabnym Szlaku w ciągu dwóch dni. Doświadczony przewodnik oprowadzi Cię po każdym mieście, nauczy Cię niemieckich korzeni tego obszaru i poprowadzi Cię do najlepszych win z domowej uprawy. Te położone na skrzyżowaniu dróg Europy i Azji miasta należą do najbardziej malowniczych w Azerbejdżanie. Wypełnione brukowanymi uliczkami i średniowieczną architekturą, są orzeźwiającym odosobnieniem od bardziej suchego południa. Pierwszego dnia zostaniesz odebrany z Baku i pojedziesz do Lahij, gdzie możesz zwiedzać miasto przez godzinę, zanim zjesz lunch w lokalnej restauracji. Po południu udaj się do Sheki, aby zobaczyć zabytki tego wpisanego na listę UNESCO miasta. Poznaj Pałac Sheki Khan, wyjątkowy zabytek architektury chanatu i odwiedź pracownię witraży. Po całym dniu spędź spokojną noc w XVIII-wiecznym karawanseraju, hotelu Yukhari Karavansaray. Drugiego dnia odwiedzisz Goygol Winery, gdzie możesz skosztować najlepszych win Azerbejdżanu prosto z beczki i połączonych z lokalnymi przekąskami. Po południu wizyta w Ganja, drugim co do wielkości mieście w kraju. Podziwiaj eklektyczną architekturę, która odzwierciedla różnych władców miasta na przestrzeni dziejów. Na koniec odwiedź wyjątkowe dziwactwo miasta: Ganja House of Bottles, prywatną rezydencję wykonaną w całości ze szklanych butelek. Wieczorem zostaniesz przeniesiony z powrotem do Baku na czas przylotu około 19:30.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Sheki

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg::

Sheki: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Sheki: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sheki? Kliknij tutaj.