Sewilla
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Sewilla: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Sewilla”

Sewilla – najciekawsze atrakcje

10 najciekawszych atrakcji Sewilli

Od wpływów mauretańskich, które „oświeciły” Andaluzję, gdy reszta Europy pogrążona była w wiekach ciemnych, po szczyt hiszpańskiego kolonializmu i przywiezione z Ameryk bogactwa – spacer po Sewilli to podróż przez jej złote wieki:

Alcázar w Sewilli
Zdjęcie: Elliott Brown@flickr (CC BY-SA 2.0)

Alcázar w Sewilli

Ta rezydencja mauretańskich królów powstała jako fort w 930 roku n.e. i przez kolejne wieki była rozbudowywana, m.in. o piękne ogrody. Jest to wspaniały przykład architektury mudéjar.

Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli

Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli

Trzeci największy kościół świata stoi w miejscu byłego XII-wiecznego meczetu Almohad. Od 1898 roku jest to również miejsce pochówku Krzysztofa Kolumba.

Giralda

Giralda

Mierząca 104 m wysokości dzwonnica katedry była kiedyś minaretem meczetu. Wykonany z brązu wiatrowskaz znajdujący się na jej szczycie od XVI wieku jest symbolem wiary.

Torre del Oro

Torre del Oro

Znajdująca się nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir „Złota Wieża” była kiedyś pokryta złotymi płytkami. Dzisiaj znajduje się w niej Muzeum Morskie dokumentujące kolonizację Ameryk.

Park María Luisa
Zdjęcie: Elliott Brown@flickr (CC BY-SA 2.0)

Park María Luisa

Zielony i spokojny park położony nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir był w 1929 roku centrum iberoamerykańskiej wystawy światowej. Jest to idealne miejsce na chwilę wytchnienia w gorący letni dzień.

Plac Hiszpański

Plac Hiszpański

W tym wybudowanym na skraju parku María Luisa wspaniałym kompleksie z niszami symbolizującymi prowincje Hiszpanii znajdziesz przepiękne fontanny i niewielkie kanały.

Główne Archiwum Indii

Główne Archiwum Indii

Mieszczące się w gmachu Giełdy Handlowej archiwum powstało w 1785 roku. Znajduje się w nim 43 000 jednostek archiwalnych dokumentujących 300 lat hiszpańskiego kolonializmu w obu Amerykach.

Teatro de la Maestranza

Teatro de la Maestranza

Jest to gmach opery, który wybudowano na wystawę światową w 1992 roku. Odbywają się w nim głównie przedstawienia operowe i muzyczne, w tym hiszpańskie operetki zwane zarzuelami.

Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli

Naciesz oczy arcydziełami takich mistrzów jak Zurbarán, Murillo czy Goya. W tym otwartym w 1839 roku muzeum znajdziesz dzieła sztuki z okresu od średniowiecza do XX wieku.

Pawilon Metropol Parasol

Ta niecodzienna budowla ożywiła starą i zapomnianą dzielnicę. Ze szczytu konstrukcji można podziwiać panoramę Sewilli, a pod ziemią znajdują się rzymskie i mauretańskie ruiny.

Sewilla: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Sewilli?

Aby bez pośpiechu zwiedzić atrakcje Sewilli, wystarczą Ci cztery dni. Jeśli planujesz przyjechać wiosną na Feria de Abril, zarezerwuj jeszcze dzień lub dwa. A jak chcesz spędzić w Sewilli niezapomniane 7 dni, przyjedź na Semana Santa (Wielki Tydzień przed Wielkanocą)!

Jak poruszać się po Sewilli?

W mieście kursują autobusy i metro, a taksówki znajdziesz na każdym kroku. Główne atrakcje turystyczne znajdują się blisko siebie i można między nimi chodzić pieszo. Dzielnica Triana jest również obsługiwana przez autobusy i metro, więc możesz w niej nocować lub po prostu ją zwiedzić.

Gdzie nocować w Sewilli?

Dzielnica Santa Cruz leży blisko centrum i głównych atrakcji Sewilli. Dzielnica Arenal to również bardzo dobry wybór, podobnie jak dawna dzielnica żydowska Triana na drugim brzegu rzeki. Pamiętaj, że jeśli planujesz przyjechać na Semana Santa, niektóre hotele wynajmują pokoje tylko na cały tydzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W okresie od marca do maja temperatury w Sewilli są przyjemne, nie ma jeszcze tłumów i odbywają się ciekawe festiwale.

Sewilla: Wycieczki i bilety

Sewilla: Najciekawsze atrakcje

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Sewilla: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sewilla? Kliknij tutaj.

Sewilla: Co mówią inni?

Alcazar, Cathedral & Giralda Guided Tour

Zaczęliśmy zwiedzanie od katedry - wspaniała, ogromna, zachwycająca dziełami sztuki i architekturą, z dużą ilością kaplic dedykowanych świętym i wielkim postaciom historycznym, z grobowcami wielkich poprzedników, w tym Kolumba?, Kolejnym obiektem była dzwonnica, gdzie po rampach wspinaliśmy się na taras widokowy, widoki wspaniałe na wszystkie strony świata, szczególne wrażenie wywarł dźwięk dzwonów bijących godzinę 12.00 bezpośrednio nad głowami. Niestety wejście w wielkim tłoku powodowało oczekiwanie na postęp ciągle stającej kolejki. Również dostęp do okien widokowych wymagał długiego czekania na możliwość oglądania panoramy, jak również robienia zdjęć. Organizatorzy wstępu powinni rozważyć regulację ilości wpuszczanych jednocześnie turystów. Na końcu zwiedziliśmy pałace Alkazaru - piękne, chociaż świeżo po zwiedzeniu Alhambry w Granadzie nie zrobiły już takiego wrażenia na nas.

Minibus Tour, Aquarium and River Cruise.

Krótki objazdowy tour po centrum miasta z postojem na Placu Hiszpańskim - z wyczerpującymi informacjami przewodniczki i jej występ w tańcu flamenco z akompaniamentem ulicznego gitarzysty - no no! Następnie reszta grupy z przewodniczką ruszyła na zwiedzanie piesze miasta, a bus zawiózł nas dwóch do Aquarium, które oglądaliśmy samodzielnie, po czym zostaliśmy zawiezieni na przystań statku na rejs po rzece. Rejs bardzo przyjemny, z widokami na oba brzegi rzeki i informacjami z głośnika statku o tym co oglądamy.