Atrakcje i wycieczki

Sewilla

Stolica Andaluzji zachwyci Cię tętniącymi życiem placami, ekstrawagancką średniowieczną atmosferą i lokalizacjami z „Gry o tron”.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 najciekawszych atrakcji Sewilli

Od wpływów mauretańskich, które „oświeciły” Andaluzję, gdy reszta Europy pogrążona była w wiekach ciemnych, po szczyt hiszpańskiego kolonializmu i przywiezione z Ameryk bogactwa – spacer po Sewilli to podróż przez jej złote wieki:

 • Alcázar w Sewilli

  1. Alcázar w Sewilli

  Ta rezydencja mauretańskich królów powstała jako fort w 930 roku n.e. i przez kolejne wieki była rozbudowywana, m.in. o piękne ogrody. Jest to wspaniały przykład architektury mudéjar.

 • Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli

  2. Katedra Najświętszej Marii Panny w Sewilli

  Trzeci największy kościół świata stoi w miejscu byłego XII-wiecznego meczetu Almohad. Od 1898 roku jest to również miejsce pochówku Krzysztofa Kolumba.

 • Giralda

  3. Giralda

  Mierząca 104 m wysokości dzwonnica katedry była kiedyś minaretem meczetu. Wykonany z brązu wiatrowskaz znajdujący się na jej szczycie od XVI wieku jest symbolem wiary.

 • Torre del Oro

  4. Torre del Oro

  Znajdująca się nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir „Złota Wieża” była kiedyś pokryta złotymi płytkami. Dzisiaj znajduje się w niej Muzeum Morskie dokumentujące kolonizację Ameryk.

 • Park María Luisa

  5. Park María Luisa

  Zielony i spokojny park położony nad brzegiem rzeki Gwadalkiwir był w 1929 roku centrum iberoamerykańskiej wystawy światowej. Jest to idealne miejsce na chwilę wytchnienia w gorący letni dzień.

 • Plac Hiszpański

  6. Plac Hiszpański

  W tym wybudowanym na skraju parku María Luisa wspaniałym kompleksie z niszami symbolizującymi prowincje Hiszpanii znajdziesz przepiękne fontanny i niewielkie kanały.

 • Główne Archiwum Indii

  7. Główne Archiwum Indii

  Mieszczące się w gmachu Giełdy Handlowej archiwum powstało w 1785 roku. Znajduje się w nim 43 000 jednostek archiwalnych dokumentujących 300 lat hiszpańskiego kolonializmu w obu Amerykach.

 • Teatro de la Maestranza

  8. Teatro de la Maestranza

  Jest to gmach opery, który wybudowano na wystawę światową w 1992 roku. Odbywają się w nim głównie przedstawienia operowe i muzyczne, w tym hiszpańskie operetki zwane zarzuelami.

 • 9. Muzeum Sztuk Pięknych w Sewilli

  Naciesz oczy arcydziełami takich mistrzów jak Zurbarán, Murillo czy Goya. W tym otwartym w 1839 roku muzeum znajdziesz dzieła sztuki z okresu od średniowiecza do XX wieku.

 • 10. Pawilon Metropol Parasol

  Ta niecodzienna budowla ożywiła starą i zapomnianą dzielnicę. Ze szczytu konstrukcji można podziwiać panoramę Sewilli, a pod ziemią znajdują się rzymskie i mauretańskie ruiny.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Sewilli?

  Aby bez pośpiechu zwiedzić atrakcje Sewilli, wystarczą Ci cztery dni. Jeśli planujesz przyjechać wiosną na Feria de Abril, zarezerwuj jeszcze dzień lub dwa. A jak chcesz spędzić w Sewilli niezapomniane 7 dni, przyjedź na Semana Santa (Wielki Tydzień przed Wielkanocą)!

 • Jak poruszać się po Sewilli?

  W mieście kursują autobusy i metro, a taksówki znajdziesz na każdym kroku. Główne atrakcje turystyczne znajdują się blisko siebie i można między nimi chodzić pieszo. Dzielnica Triana jest również obsługiwana przez autobusy i metro, więc możesz w niej nocować lub po prostu ją zwiedzić.

 • Gdzie nocować w Sewilli?

  Dzielnica Santa Cruz leży blisko centrum i głównych atrakcji Sewilli. Dzielnica Arenal to również bardzo dobry wybór, podobnie jak dawna dzielnica żydowska Triana na drugim brzegu rzeki. Pamiętaj, że jeśli planujesz przyjechać na Semana Santa, niektóre hotele wynajmują pokoje tylko na cały tydzień.

Przydatne informacje

 • Język
  Hiszpański
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +34
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  W okresie od marca do maja temperatury w Sewilli są przyjemne, nie ma jeszcze tłumów i odbywają się ciekawe festiwale.

Sewilla: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sewilla? Kliknij tutaj.

Sewilla: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 31 811 opinii

Alcazar, Cathedral & Giralda Guided Tour

Zaczęliśmy zwiedzanie od katedry - wspaniała, ogromna, zachwycająca dziełami sztuki i architekturą, z dużą ilością kaplic dedykowanych świętym i wielkim postaciom historycznym, z grobowcami wielkich poprzedników, w tym Kolumba?, Kolejnym obiektem była dzwonnica, gdzie po rampach wspinaliśmy się na taras widokowy, widoki wspaniałe na wszystkie strony świata, szczególne wrażenie wywarł dźwięk dzwonów bijących godzinę 12.00 bezpośrednio nad głowami. Niestety wejście w wielkim tłoku powodowało oczekiwanie na postęp ciągle stającej kolejki. Również dostęp do okien widokowych wymagał długiego czekania na możliwość oglądania panoramy, jak również robienia zdjęć. Organizatorzy wstępu powinni rozważyć regulację ilości wpuszczanych jednocześnie turystów. Na końcu zwiedziliśmy pałace Alkazaru - piękne, chociaż świeżo po zwiedzeniu Alhambry w Granadzie nie zrobiły już takiego wrażenia na nas.

Wrażenia super ale jak zwykle nie ma lektora w języku polskim.Nie każdy uczył się języka angielskiego szczególnie starsze pokolenie.Jest nas dużo w Portugalii!!!Szkoda!!!

Ciekawa i interesująca historia Katedry, trochę za krótka. Ale przewodnik Pani Carmen extra cool. Polecam

Przewodniczka Carmen bardzo kontaktowa osoba, przekazała dużo informacji prostym, zrozumiałym językem.

Miejsca warte zwiedzenia, pozostawiające niezatarte wrażenią. To trzeba koniecznie zobaczyć.