Atrakcje i wycieczki
Senaru

Senaru – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lombok: W pełni konfigurowalna prywatna wycieczka z kierowcą-przewodnikiem

1. Lombok: W pełni konfigurowalna prywatna wycieczka z kierowcą-przewodnikiem

Odkryj wszystkie zabytki Lombok, które wzbudzą Twoje zainteresowanie podczas tej w pełni konfigurowalnej jednodniowej wycieczki pojazdem silnikowym. Współpracuj ze swoim kierowcą-przewodnikiem, aby ułożyć kuszący plan podróży, aby zobaczyć wszystkie atrakcje, które chcesz zobaczyć. Poznaj autentyczną lokalną kulturę, zobacz najlepsze miejsca turystyczne w okolicy lub napotkaj klejnoty z dala od utartych szlaków. Unikaj stresujących wycieczek grupowych, ponieważ zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania i zabrany prosto do swoich osobistych zabytków. Podziel się preferowanymi miejscami docelowymi, a kierowca-przewodnik przygotuje opcje wycieczki. Możesz spontanicznie zatrzymać się w dowolnym miejscu podczas podróży, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się jazdą.

2-dniowy trekking na górę Rinjani do krateru Senaru

2. 2-dniowy trekking na górę Rinjani do krateru Senaru

Wędruj przez dziewicze lasy deszczowe Lombok podczas dwudniowej wycieczki do krateru góry Rinjani. Skorzystaj z usług portiera w zakresie całego sprzętu kempingowego i rzeczy osobistych i rozbij obóz na krawędzi krateru wulkanu Sembalun. Podziwiaj wspaniałe widoki na Bali i nie tylko. Jeśli zatrzymasz się w Senggigi, Bagal, Mataram, Kute Lombok z obszaru Senggigi/Mataram do wioski Senaru 5:00 rano bezpośredni trekking (2 godziny i 30 minut jazdy) i jeśli zatrzymasz się w okolicy Kute Lombok, odbierze Cię o 4:00, ponieważ z Kute Lombok do Senaru zajmuje około 3-4 godzin jazdy (dodatkowa opłata ze względu na miejsce spotkania w Senaru) Jeśli chcesz, możesz poprosić o odbiór dzień wcześniej, abyś mógł zostać w Senaru (aby móc dużo rozmawiać z lokalnym gospodarzem). Dzień 1 Po śniadaniu zostaniesz przeniesiony do Bramy Narodowej Rinjani w celu rejestracji i odprawy z przewodnikiem. Twoja wędrówka rozpocznie się o 7:00–7:30, kiedy będziesz przechodzić przez gęsty las tropikalny bogaty w florę, życie ptaków i motyli. Przed kontynuowaniem przygody na krawędzi zatrzymaj się na lunch w schronisku Montong Satas Shelter na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza. Dotrzesz do krawędzi krateru (2641 m n.p.m.) o 16:00, gdzie rozbijesz obóz na noc. Ciesz się spektakularnym widokiem na zachód słońca nad górą Agung na Bali i dymem z wulkanu na brzegu jeziora. Twój przewodnik zapewni Ci kolację. Dzień 2 Po śniadaniu przy pięknym wschodzie słońca opuścisz górę Rinjani i zaczniesz schodzić z powrotem do wioski Senaru przez las deszczowy. Jeśli będziesz miał szczęście, po drodze zobaczysz rzadką czarną małpę. Całkowite zejście zajmie około pięciu godzin i zatrzymasz się o 11:30 na lunch. Po przybyciu do wioski Senaru zostaniesz zabrany do biura lokalnego operatora, aby wziąć prysznic, wypić powitalnego drinka i wreszcie podróż dobiegnie końca.

Góra Rinjani 2 dni i 1 noc wędrówki na szczyt

3. Góra Rinjani 2 dni i 1 noc wędrówki na szczyt

Dzień 1 Po śniadaniu zostaniesz przetransportowany! Przygotuj się na podróż do wioski Sembalun naszym specjalnym samochodem górskim. Podróż do wioski Sembalun potrwa od 45 minut do godziny. Na miejsce dotrzemy około 8:00 rano. Rejestracja w Rinjani Information Center (RIC) znajduje się na wysokości 1051 m, a Post 1 (Monitoring Post) na wysokości 1300 m, co zajmie 2 godziny. Odpoczywamy przez 5/10 minut na Posterunku 1 (Monitoring Post), a następnie kontynuujemy do Posterunku 2 (Tengengean) 1500 m przez około 1 godzinę. Robimy krótką przerwę od 5 do 10 minut w punkcie 2 (Tengengean), a następnie kontynuujemy naszą podróż do punktu 3 (Pada Balong) 1800 m przez około 1 godzinę. Odpoczywamy przez 2 godziny na Posterunku 3, a następnie przewodnik i tragarze przygotowują lunch i gorący napój (herbata, kawa, gorąca czekolada lub herbata cytrynowa). Po lunchu i odpoczynku kontynuujemy wędrówkę do Sembalun Crater Rim (Pelawangan Sembalun) 2639M, przez 3 godziny, w tym długą stromą wspinaczkę. Spędzając noc na kempingu na krawędzi krateru Sembalun, możemy podziwiać niesamowite widoki na zachód i wschód słońca następnego ranka, jezioro Segara Anak, wioskę Sembalun, szczyt góry Rinjani w połowie północnego Lombok. Dzień 2 Obudzimy się o 02:30, aby nie przegapić pięknego wschodu słońca i zjemy lekkie śniadanie. Rozpocznij wędrówkę w kierunku szczytu Rinjani (3672 m) o 3.00 rano przez około 3 godziny i 30 minut. Pierwszy etap to umiarkowana wspinaczka przez 2 godziny, podczas gdy drugi etap to dość łatwa, ale długa wędrówka. Ostatnia godzina jest bardzo stroma i trudna (jest wiele luźnych kamieni, a gdy zrobisz dwa kroki do przodu, poślizgniesz się o jeden krok do tyłu). Ze szczytu góry Rinjani możesz zobaczyć całą wyspę Lombok, Bali, górę Tambora na Sumbawie i jezioro Segara Anak. Po wschodzie słońca zejdziemy na krawędź krateru Sembalun i zjemy śniadanie. Po śniadaniu i odpoczynku będziemy kontynuować zejście do wioski Sembalun przez 4-5 godzin, zjemy lunch w Post 3 lub 2 i dotrzemy do wioski Sembalun (1150 m) w południe. Samochód czeka, aby zabrać nas do wioski Senaru, wycieczka jest zakończona

Trekking do wodospadu Tiu Kelep i Sendang Gile

4. Trekking do wodospadu Tiu Kelep i Sendang Gile

Po odbiorze podziwiaj duże zielone góry, piękne plaże i palmy kokosowe podczas 2,5-godzinnej jazdy. Przejedź przez góry, aby rozpocząć wędrówkę do pierwszego wodospadu. Ta wędrówka jest dość krótka i prowadzi pięknym i łatwym szlakiem, który prowadzi do wodospadu Sendang Gile. Podziwiaj jego piękno i rób zdjęcia, aby uchwycić wspomnienia. Po krótkiej przerwie udaj się do wodospadu Tiu Kelep. Ta 45-minutowa podróż obejmuje wspinanie się po schodach, przekraczanie mostu i podążanie polną ścieżką przez bujny las i biegnące strumienie. Poczuj się bezpiecznie, ponieważ Twój przewodnik pomaga Ci podczas wędrówki, aż dotrzesz do pięknego wodospadu Tiu Kelep. Tutaj, zrób sobie przerwę i idź popływać. Wróć do punktu początkowego i zabierz go do wioski Senaru, tradycyjnej wioski, w której nadal istnieje górskie życie plemienne i cywilizacja minionych stuleci. Po spędzeniu tam trochę czasu wróć do hotelu.

Zobacz oszałamiający widok na wzgórze Selong i wodospad Tiu Kelep

5. Zobacz oszałamiający widok na wzgórze Selong i wodospad Tiu Kelep

Twój przyjazny kierowca będzie gotowy odebrać Cię z hotelu o zaplanowanej godzinie odbioru. Oczekuje się, że ta trasa potrwa od 6 do 8 godzin, łącznie z czasem jazdy. Twoim pierwszym przystankiem będzie inspirujący wodospad Sendang Gile i Tiu Kelep. Przygotuj się na zanurzenie w mglistej, odmładzającej atmosferze i majestatycznej obecności wodospadu Sendang Gile na Lombok. Ten wodospad, najwyższy na wyspie, z wdziękiem schodzi z zielonych klifów, tworząc urzekający spektakl w otoczeniu bujnej dżungli. Pośród symfonii rwącej wody i bujnego otoczenia odkryj spokój i głębokie poczucie rewitalizacji. Poświęć chwilę, aby zatrzymać się, połączyć się z naturą i podziwiać czyste piękno tego cudu natury. Następnie Twoja podróż zaprowadzi Cię do niezwykłego ukrytego klejnotu znanego jako wodospad Tiu Kelep. Przemierzaj tropikalny raj, wijąc się wśród strumieni i bujnych krajobrazów, aż natkniesz się na czarujący wodospad Tiu Kelep. Tutaj będziesz świadkiem kaskady wody spływającej poziomami, tworząc magiczną sekwencję kaskad. Zanurz się w krystalicznie czystym basenie poniżej, oferując orzeźwiającą okazję do pływania, tworząc idealną ucieczkę pełną natury. Na koniec odwiedzisz Bukit Selong, znane jako najbardziej zapierające dech w piersiach wzgórze Lombok. Ozdobiony bujną zielenią, panoramicznymi widokami i niezakłóconą atmosferą, stał się ulubionym celem miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Wzgórze zapewnia spokojny odpoczynek od zgiełku miejskiego życia, co czyni go idealnym miejscem na relaks, rozkoszując się naturalnym splendorem krajobrazu Indonezji. Nie zapomnij przygotować aparatu, aby uchwycić wspaniałe widoki, jakie ma do zaoferowania Bukit Selong.

trekking na szczyt rinjani dołącz do wycieczki grupowej

6. trekking na szczyt rinjani dołącz do wycieczki grupowej

Trekking na szczyt Mount Rinjani przez wioskę Sembalun 2 dni 1 noc zaczyna się na wysokości 1.156 m nad poziomem morza do obręczy krateru Sembalun na 2.639 m i noc obozu tutaj, wcześnie rano następnego dnia rozpocznij wspinaczkę na szczyt 3.726 m i wróć do obręczy krateru i wioski Sembalun. Pakiety trekkingowe Mount Rinjani przemawiają do tych, którzy mają mało czasu, wspinając się tymi samymi szlakami (początek i koniec z wioski Sembalun), zapewnia spektakularne widoki podczas trasy trekkingowej rozpoczynającej się od wielkiej sawanny, zachodu i wschodu słońca ze szczytu 3.726m. Trasa Dzień 1: Po wczesnym śniadaniu wyruszamy z Senaru i podróżujemy pojazdem 4WD do Sembalun. Rejestrujemy się w Centrum Informacyjnym Rinjani w Sembalun (1,156 m) przed rozpoczęciem naszej wędrówki. Szlak początkowo prowadzi przez pofałdowane, otwarte łąki, wijąc się pod górę. Zatrzymujemy się w Pos 1 i Pos 2, zatrzymując się na przerwy na odpoczynek i przekąski. W punkcie 3 (1800 m n.p.m.) zatrzymujemy się na dłuższą przerwę na lunch. Po obiedzie rozpoczynamy stromą wspinaczkę na krawędź krateru. Na noc rozbijamy obóz na krawędzi krateru Sembalun (2 639 m n.p.m.) z niesamowitymi widokami na zachód słońca, jezioro Segara Anak, szczyt góry Rinjani i północny Lombok. Trasa trekkingu na szczyt Rinjani 2 dni: Trekking na szczyt Rinjani 2 dni : Dzień 2: Budzimy się o 3 nad ranem na lekkie śniadanie przed rozpoczęciem trudnego, trzygodzinnego trekkingu na szczyt (3 726 m n.p.m.). Dotrzemy na miejsce przed wschodem słońca, najlepszym momentem na podziwianie spektakularnych widoków. Wracając do naszego kempingu na krawędzi krateru, zatrzymujemy się na gorące śniadanie i odpoczynek przed rozpoczęciem wędrówki powrotnej do Sembalun. Zatrzymujemy się na lunch w Pos 2 lub 3 i docieramy do Sembalun wczesnym popołudniem,

Północny Lombok: wodospad Sendang Gile i wycieczka po wiosce Senaru

7. Północny Lombok: wodospad Sendang Gile i wycieczka po wiosce Senaru

Spędź dzień zwiedzając północną część Lombok, odwiedzając dziewicze naturalne krajobrazy i poznając historię i kulturę mieszkańców. Rano najpierw udaj się do Malimbu, punktu widokowego. Stąd widać pobliskie wyspy Gili i górę Agung na Bali. Jedź dalej do wodospadu Sendang Gile, u podnóża i zbocza góry Rinjani. Chłodne, świeże powietrze i spokojne wzgórze zapewnią komfortowy punkt odpoczynku, a Ty możesz „zamrozić” się w zachęcającej zimnej, spadającej wodzie. Następnie odwiedź Senaru, tradycyjną wioskę, w której wciąż istnieje górskie życie plemienne i cywilizacja minionych stuleci. Na koniec odwiedź Stary Meczet Bayan, jedno z nieocenionych historycznych miejsc dziedzictwa islamskiego na Lombok, które, jak się uważa, zostało zbudowane po przybyciu islamu w XVI wieku.

góra rinjani jednodniowy trekking do kraterim senaru

8. góra rinjani jednodniowy trekking do kraterim senaru

Spotkanie z załogą w wiosce senaru o 01:00 - 01:20 w (biurze), jeśli zatrzymasz się w okolicy senaru (hotel senaru), załoga odbierze Cię z hotelu rano lub w nocy przed spotkaniem z załogą w hotelu na brifing (wyjaśnienie programu). jeśli zatrzymasz się w kute lombok, sengigi, bangsal lub gilis, odbierzemy cię (dodatkowa opłata) obszar kute lombok 22:00 (3-4 godziny jazdy) obszar senggigi lub mataram 23:00 (2 godziny jazdy) bangsal 23:30 (1 godzina i 30 minut jazdy) Masz mało gotówki, ale nadal chcesz posmakować słynnego wulkanu Rinjani na Lombok? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić czas i pieniądze, nie rezygnując z widoków. To prawda, że wymaga to długiego dnia, ale to, co czeka na Ciebie na szczycie, jest tego warte. Rinjani dla niektórych jest trudną górą do zdobycia, ale jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących. Oglądanie spektakularnych porannych widoków z krawędzi krateru Senaru jest możliwe, jeśli rozpoczniesz wspinaczkę o północy, powiedzmy 02. 00.00 / 01.00 rano, kierując się na krawędź Senaru i schodząc bezpośrednio do wioski Senaru po kilku godzinach przerwy na krawędzi. Ta opcja jest najlepsza dla tych, którzy są ograniczeni czasem. Szlaki są kamieniste i dość strome, ale znajdziemy wspaniały moment w naszym życiu z widoków Senaru Rim: Spektakularny wschód słońca nad 3 Gilis i Mt. Agung w Pulau Dewata Bali. Wschód słońca obok doliny Mt. Sanggka Reyang, dym w otworze nowego wulkanu pośrodku jeziora Segara Anak, szczyt Mt. Rinjani 3,726m, wspaniałe doświadczenie trekkingu Mt.Rinjni jednodniowy trekking Senaru krateru.

Wycieczka po Lombok: Tradycyjne wioski, kultura i wodospady

9. Wycieczka po Lombok: Tradycyjne wioski, kultura i wodospady

Przyjdź i ciesz się pięknem północnego Lombok, domu starożytnego plemienia Sasak do dziś, podczas 1-dniowej wycieczki, która obejmuje połowę wyspy. Odwiedzisz północną, wschodnią i środkową część Lombok, a Twój przewodnik wskaże Ci interesujące miejsca. Zobacz tradycyjne domy Sasaków, stare meczety, wodospady Sendang Gile i Tiu Kelep, tradycyjne rynki, Pałac Letni i wiele innych pięknych zabytków, które mijasz podczas wycieczki. Przejedź do Letniego Pałacu Narmada i Parku Królewskiego, który został zbudowany w 1718 roku. Kontynuuj podróż do doliny Sembalun, położonej u podnóża góry Rinjani. Dolina jest głównym punktem wyjścia do wspinaczki na szczyt góry Rinjani. Gdy dotrzesz do jednej z farm truskawek w okolicy, będziesz miał okazję zebrać własne truskawki. Stąd podróż kontynuowana jest do Parku Narodowego Mount Rinjani, gdzie dowiesz się o drugim najwyższym szczycie Indonezji. Po spędzeniu czasu w dolinie Sembalun, odwiedzisz stary meczet Bayan, który był pierwszym meczetem na Lombok. Następnie będziesz miał okazję podziwiać wodospady Sendang Gile i Tiu Kelep, położone na północnych zboczach góry Rinjani, około 600 metrów nad poziomem morza. Poczuj zimną wodę i wykąp się tam. Odwiedź wioskę Senaru, w której nadal istnieje górskie życie plemienne i wielowiekowe tradycje. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymasz się, aby obejrzeć zachód słońca na klifach Malimbu lub Nipah, ze wspaniałą górą Agung na Bali w tle. Podsumowanie planu podróży: - Odbiór z hotelu (okolice Sengigi, Mataram, Kuta i Mandalika) - Udaj się do Letniego Pałacu Naramada - Odwiedź Sembalun i zrób zdjęcie - Farma truskawek (opłata za zakup i zbiór truskawek nie jest wliczona w cenę) - Odwiedź stary meczet Bayan - Lunch - Odwiedź wodospad Sendang Gile i Tip Kelep - Odwiedź tradycyjną wioskę Senaru Sasak - Zatrzymaj się i podziwiaj zachód słońca na wzgórzu Malimbu - Powrót do hotelu - Zakończ

3-dniowy trekking na szczyt Rinjani, jezioro, gorące źródła (prywatnie)

10. 3-dniowy trekking na szczyt Rinjani, jezioro, gorące źródła (prywatnie)

3-dniowa wędrówka Rinjani Trekking zabierze Cię przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów w kraju, w tym wspaniałe widoki na wulkan Rinjani, jezioro Segara Anak oraz okoliczne doliny i góry. Miejsce wyjazdu/powrotu: lotnisko, Kuta Mandalika, Bangsal Haarbor Czas odlotu: około 14:30. Ubierz się: Wygodna odzież sportowa, buty turystyczne, czapka, kurtka i krem przeciwsłoneczny. Uwaga: Ta trasa jest tylko sugestią i aby pomyślnie ukończyć wędrówkę, musisz być sprawny fizycznie i zaaklimatyzować się na wysokości. Zdecydowanie zaleca się posiadanie licencjonowanego przewodnika i tragarza dla Twojego bezpieczeństwa i wygody. Dzień przyjazdu Dzień przyjazdu na trekking Rinjani może się różnić w zależności od konkretnego pakietu i planu podróży, który wybierzesz. Zazwyczaj jednak przyjeżdżasz na Lombok dzień przed rozpoczęciem pakietu trekkingowego, aby mieć czas na przygotowanie i odprawę z przewodnikiem. W dniu przylotu zostaniesz zazwyczaj odebrany z lotniska lub miejsca zakwaterowania w Lombok i przetransportowany do punktu rozpoczęcia trekkingu, który zwykle znajduje się w wiosce Sembalun. Następnie spotkasz się z przewodnikiem i tragarzami, przejdziesz przez odprawę na temat trasy trekkingu oraz sprawdzisz swój sprzęt i wyposażenie. W zależności od pakietu trekkingowego możesz również mieć możliwość zwiedzania okolicy, odwiedzania lokalnych wiosek lub relaksu w pobliskim hotelu lub schronisku. Ważne jest, aby wykorzystać ten czas na aklimatyzację na wysokości i przygotowanie się do czekającej Cię wymagającej wędrówki. Ogólnie rzecz biorąc, dzień przyjazdu na trekking Rinjani jest zazwyczaj dniem przygotowań, odprawy i relaksu przed rozpoczęciem trekkingu następnego dnia. Dzień 1 Wyrusz wcześnie rano z wioski Senaru do Rinjani Trek Center w Sembalun Lawang. Zarejestruj się i weź udział w odprawie ze strażnikiem parku przed rozpoczęciem trekkingu. Rozpocznij wędrówkę od Sembalun Lawang, wędrując w górę do równin sawanny, a następnie do krawędzi krateru Rinjani. Rozbij obóz na krawędzi krateru i podziwiaj wspaniały zachód słońca nad górą Agung na Bali i wyspami Gili. Dzień 2 Obudź się wcześnie rano, aby cieszyć się widokiem wschodu słońca przed trekkingiem w dół do jeziora Segara Anak położonego w kraterze wulkanu Rinjani. Po drodze możesz zwiedzić pobliskie gorące źródła i zanurzyć się w naturalnej gorącej wodzie. Rozbij obóz w pobliżu jeziora i spędź tam noc. Dzień 3 Obudź się wcześnie rano, aby wspiąć się na krawędź krateru i podziwiać wspaniały wschód słońca. Po śniadaniu kontynuuj schodzenie z powrotem do wioski Sembalun, wspinając się obok klifu na poprzedniej trasie do obręczy Sembalun, schodząc z powrotem do trasy Pos 3 Sembalun, mijając po drodze bujną sawannę i pola ryżowe, aż dotrzesz do wioski Sembalun. Uwaga: Zwykle trasa będzie łatwiejsza i prawdopodobnie będziesz biec w dół po obręczy, a zdecydowanie szybciej dotrzesz do wioski Sembalun.

Wszystkie atrakcje

Senaru – nasze najbardziej polecane atrakcje

Lombok: W pełni konfigurowalna prywatna wycieczka z kierowcą-przewodnikiem

Lombok: W pełni konfigurowalna prywatna wycieczka z kierowcą-przewodnikiem

Odkryj wszystkie zabytki Lombok, które wzbudzą Twoje zainteresowanie podczas tej w pełni konfigurowalnej jednodniowej wycieczki pojazdem silnikowym. Współpracuj ze swoim kierowcą-przewodnikiem, aby ułożyć kuszący plan podróży, aby zobaczyć wszystkie atrakcje, które chcesz zobaczyć. Poznaj autentyczną lokalną kulturę, zobacz najlepsze miejsca turystyczne w okolicy lub napotkaj klejnoty z dala od utartych szlaków. Unikaj stresujących wycieczek grupowych, ponieważ zostaniesz odebrany z miejsca zakwaterowania i zabrany prosto do swoich osobistych zabytków. Podziel się preferowanymi miejscami docelowymi, a kierowca-przewodnik przygotuje opcje wycieczki. Możesz spontanicznie zatrzymać się w dowolnym miejscu podczas podróży, usiąść wygodnie, zrelaksować się i cieszyć się jazdą.

2-dniowy trekking na górę Rinjani do krateru Senaru

2-dniowy trekking na górę Rinjani do krateru Senaru

Wędruj przez dziewicze lasy deszczowe Lombok podczas dwudniowej wycieczki do krateru góry Rinjani. Skorzystaj z usług portiera w zakresie całego sprzętu kempingowego i rzeczy osobistych i rozbij obóz na krawędzi krateru wulkanu Sembalun. Podziwiaj wspaniałe widoki na Bali i nie tylko. Jeśli zatrzymasz się w Senggigi, Bagal, Mataram, Kute Lombok z obszaru Senggigi/Mataram do wioski Senaru 5:00 rano bezpośredni trekking (2 godziny i 30 minut jazdy) i jeśli zatrzymasz się w okolicy Kute Lombok, odbierze Cię o 4:00, ponieważ z Kute Lombok do Senaru zajmuje około 3-4 godzin jazdy (dodatkowa opłata ze względu na miejsce spotkania w Senaru) Jeśli chcesz, możesz poprosić o odbiór dzień wcześniej, abyś mógł zostać w Senaru (aby móc dużo rozmawiać z lokalnym gospodarzem). Dzień 1 Po śniadaniu zostaniesz przeniesiony do Bramy Narodowej Rinjani w celu rejestracji i odprawy z przewodnikiem. Twoja wędrówka rozpocznie się o 7:00–7:30, kiedy będziesz przechodzić przez gęsty las tropikalny bogaty w florę, życie ptaków i motyli. Przed kontynuowaniem przygody na krawędzi zatrzymaj się na lunch w schronisku Montong Satas Shelter na wysokości 1500 metrów nad poziomem morza. Dotrzesz do krawędzi krateru (2641 m n.p.m.) o 16:00, gdzie rozbijesz obóz na noc. Ciesz się spektakularnym widokiem na zachód słońca nad górą Agung na Bali i dymem z wulkanu na brzegu jeziora. Twój przewodnik zapewni Ci kolację. Dzień 2 Po śniadaniu przy pięknym wschodzie słońca opuścisz górę Rinjani i zaczniesz schodzić z powrotem do wioski Senaru przez las deszczowy. Jeśli będziesz miał szczęście, po drodze zobaczysz rzadką czarną małpę. Całkowite zejście zajmie około pięciu godzin i zatrzymasz się o 11:30 na lunch. Po przybyciu do wioski Senaru zostaniesz zabrany do biura lokalnego operatora, aby wziąć prysznic, wypić powitalnego drinka i wreszcie podróż dobiegnie końca.

Góra Rinjani 2 dni i 1 noc wędrówki na szczyt

Góra Rinjani 2 dni i 1 noc wędrówki na szczyt

Dzień 1 Po śniadaniu zostaniesz przetransportowany! Przygotuj się na podróż do wioski Sembalun naszym specjalnym samochodem górskim. Podróż do wioski Sembalun potrwa od 45 minut do godziny. Na miejsce dotrzemy około 8:00 rano. Rejestracja w Rinjani Information Center (RIC) znajduje się na wysokości 1051 m, a Post 1 (Monitoring Post) na wysokości 1300 m, co zajmie 2 godziny. Odpoczywamy przez 5/10 minut na Posterunku 1 (Monitoring Post), a następnie kontynuujemy do Posterunku 2 (Tengengean) 1500 m przez około 1 godzinę. Robimy krótką przerwę od 5 do 10 minut w punkcie 2 (Tengengean), a następnie kontynuujemy naszą podróż do punktu 3 (Pada Balong) 1800 m przez około 1 godzinę. Odpoczywamy przez 2 godziny na Posterunku 3, a następnie przewodnik i tragarze przygotowują lunch i gorący napój (herbata, kawa, gorąca czekolada lub herbata cytrynowa). Po lunchu i odpoczynku kontynuujemy wędrówkę do Sembalun Crater Rim (Pelawangan Sembalun) 2639M, przez 3 godziny, w tym długą stromą wspinaczkę. Spędzając noc na kempingu na krawędzi krateru Sembalun, możemy podziwiać niesamowite widoki na zachód i wschód słońca następnego ranka, jezioro Segara Anak, wioskę Sembalun, szczyt góry Rinjani w połowie północnego Lombok. Dzień 2 Obudzimy się o 02:30, aby nie przegapić pięknego wschodu słońca i zjemy lekkie śniadanie. Rozpocznij wędrówkę w kierunku szczytu Rinjani (3672 m) o 3.00 rano przez około 3 godziny i 30 minut. Pierwszy etap to umiarkowana wspinaczka przez 2 godziny, podczas gdy drugi etap to dość łatwa, ale długa wędrówka. Ostatnia godzina jest bardzo stroma i trudna (jest wiele luźnych kamieni, a gdy zrobisz dwa kroki do przodu, poślizgniesz się o jeden krok do tyłu). Ze szczytu góry Rinjani możesz zobaczyć całą wyspę Lombok, Bali, górę Tambora na Sumbawie i jezioro Segara Anak. Po wschodzie słońca zejdziemy na krawędź krateru Sembalun i zjemy śniadanie. Po śniadaniu i odpoczynku będziemy kontynuować zejście do wioski Sembalun przez 4-5 godzin, zjemy lunch w Post 3 lub 2 i dotrzemy do wioski Sembalun (1150 m) w południe. Samochód czeka, aby zabrać nas do wioski Senaru, wycieczka jest zakończona

Trekking do wodospadu Tiu Kelep i Sendang Gile

Trekking do wodospadu Tiu Kelep i Sendang Gile

Po odbiorze podziwiaj duże zielone góry, piękne plaże i palmy kokosowe podczas 2,5-godzinnej jazdy. Przejedź przez góry, aby rozpocząć wędrówkę do pierwszego wodospadu. Ta wędrówka jest dość krótka i prowadzi pięknym i łatwym szlakiem, który prowadzi do wodospadu Sendang Gile. Podziwiaj jego piękno i rób zdjęcia, aby uchwycić wspomnienia. Po krótkiej przerwie udaj się do wodospadu Tiu Kelep. Ta 45-minutowa podróż obejmuje wspinanie się po schodach, przekraczanie mostu i podążanie polną ścieżką przez bujny las i biegnące strumienie. Poczuj się bezpiecznie, ponieważ Twój przewodnik pomaga Ci podczas wędrówki, aż dotrzesz do pięknego wodospadu Tiu Kelep. Tutaj, zrób sobie przerwę i idź popływać. Wróć do punktu początkowego i zabierz go do wioski Senaru, tradycyjnej wioski, w której nadal istnieje górskie życie plemienne i cywilizacja minionych stuleci. Po spędzeniu tam trochę czasu wróć do hotelu.

Zobacz oszałamiający widok na wzgórze Selong i wodospad Tiu Kelep

Zobacz oszałamiający widok na wzgórze Selong i wodospad Tiu Kelep

Twój przyjazny kierowca będzie gotowy odebrać Cię z hotelu o zaplanowanej godzinie odbioru. Oczekuje się, że ta trasa potrwa od 6 do 8 godzin, łącznie z czasem jazdy. Twoim pierwszym przystankiem będzie inspirujący wodospad Sendang Gile i Tiu Kelep. Przygotuj się na zanurzenie w mglistej, odmładzającej atmosferze i majestatycznej obecności wodospadu Sendang Gile na Lombok. Ten wodospad, najwyższy na wyspie, z wdziękiem schodzi z zielonych klifów, tworząc urzekający spektakl w otoczeniu bujnej dżungli. Pośród symfonii rwącej wody i bujnego otoczenia odkryj spokój i głębokie poczucie rewitalizacji. Poświęć chwilę, aby zatrzymać się, połączyć się z naturą i podziwiać czyste piękno tego cudu natury. Następnie Twoja podróż zaprowadzi Cię do niezwykłego ukrytego klejnotu znanego jako wodospad Tiu Kelep. Przemierzaj tropikalny raj, wijąc się wśród strumieni i bujnych krajobrazów, aż natkniesz się na czarujący wodospad Tiu Kelep. Tutaj będziesz świadkiem kaskady wody spływającej poziomami, tworząc magiczną sekwencję kaskad. Zanurz się w krystalicznie czystym basenie poniżej, oferując orzeźwiającą okazję do pływania, tworząc idealną ucieczkę pełną natury. Na koniec odwiedzisz Bukit Selong, znane jako najbardziej zapierające dech w piersiach wzgórze Lombok. Ozdobiony bujną zielenią, panoramicznymi widokami i niezakłóconą atmosferą, stał się ulubionym celem miłośników przyrody i pieszych wędrówek. Wzgórze zapewnia spokojny odpoczynek od zgiełku miejskiego życia, co czyni go idealnym miejscem na relaks, rozkoszując się naturalnym splendorem krajobrazu Indonezji. Nie zapomnij przygotować aparatu, aby uchwycić wspaniałe widoki, jakie ma do zaoferowania Bukit Selong.

trekking na szczyt rinjani dołącz do wycieczki grupowej

trekking na szczyt rinjani dołącz do wycieczki grupowej

Trekking na szczyt Mount Rinjani przez wioskę Sembalun 2 dni 1 noc zaczyna się na wysokości 1.156 m nad poziomem morza do obręczy krateru Sembalun na 2.639 m i noc obozu tutaj, wcześnie rano następnego dnia rozpocznij wspinaczkę na szczyt 3.726 m i wróć do obręczy krateru i wioski Sembalun. Pakiety trekkingowe Mount Rinjani przemawiają do tych, którzy mają mało czasu, wspinając się tymi samymi szlakami (początek i koniec z wioski Sembalun), zapewnia spektakularne widoki podczas trasy trekkingowej rozpoczynającej się od wielkiej sawanny, zachodu i wschodu słońca ze szczytu 3.726m. Trasa Dzień 1: Po wczesnym śniadaniu wyruszamy z Senaru i podróżujemy pojazdem 4WD do Sembalun. Rejestrujemy się w Centrum Informacyjnym Rinjani w Sembalun (1,156 m) przed rozpoczęciem naszej wędrówki. Szlak początkowo prowadzi przez pofałdowane, otwarte łąki, wijąc się pod górę. Zatrzymujemy się w Pos 1 i Pos 2, zatrzymując się na przerwy na odpoczynek i przekąski. W punkcie 3 (1800 m n.p.m.) zatrzymujemy się na dłuższą przerwę na lunch. Po obiedzie rozpoczynamy stromą wspinaczkę na krawędź krateru. Na noc rozbijamy obóz na krawędzi krateru Sembalun (2 639 m n.p.m.) z niesamowitymi widokami na zachód słońca, jezioro Segara Anak, szczyt góry Rinjani i północny Lombok. Trasa trekkingu na szczyt Rinjani 2 dni: Trekking na szczyt Rinjani 2 dni : Dzień 2: Budzimy się o 3 nad ranem na lekkie śniadanie przed rozpoczęciem trudnego, trzygodzinnego trekkingu na szczyt (3 726 m n.p.m.). Dotrzemy na miejsce przed wschodem słońca, najlepszym momentem na podziwianie spektakularnych widoków. Wracając do naszego kempingu na krawędzi krateru, zatrzymujemy się na gorące śniadanie i odpoczynek przed rozpoczęciem wędrówki powrotnej do Sembalun. Zatrzymujemy się na lunch w Pos 2 lub 3 i docieramy do Sembalun wczesnym popołudniem,

Północny Lombok: wodospad Sendang Gile i wycieczka po wiosce Senaru

Północny Lombok: wodospad Sendang Gile i wycieczka po wiosce Senaru

Spędź dzień zwiedzając północną część Lombok, odwiedzając dziewicze naturalne krajobrazy i poznając historię i kulturę mieszkańców. Rano najpierw udaj się do Malimbu, punktu widokowego. Stąd widać pobliskie wyspy Gili i górę Agung na Bali. Jedź dalej do wodospadu Sendang Gile, u podnóża i zbocza góry Rinjani. Chłodne, świeże powietrze i spokojne wzgórze zapewnią komfortowy punkt odpoczynku, a Ty możesz „zamrozić” się w zachęcającej zimnej, spadającej wodzie. Następnie odwiedź Senaru, tradycyjną wioskę, w której wciąż istnieje górskie życie plemienne i cywilizacja minionych stuleci. Na koniec odwiedź Stary Meczet Bayan, jedno z nieocenionych historycznych miejsc dziedzictwa islamskiego na Lombok, które, jak się uważa, zostało zbudowane po przybyciu islamu w XVI wieku.

góra rinjani jednodniowy trekking do kraterim senaru

góra rinjani jednodniowy trekking do kraterim senaru

Spotkanie z załogą w wiosce senaru o 01:00 - 01:20 w (biurze), jeśli zatrzymasz się w okolicy senaru (hotel senaru), załoga odbierze Cię z hotelu rano lub w nocy przed spotkaniem z załogą w hotelu na brifing (wyjaśnienie programu). jeśli zatrzymasz się w kute lombok, sengigi, bangsal lub gilis, odbierzemy cię (dodatkowa opłata) obszar kute lombok 22:00 (3-4 godziny jazdy) obszar senggigi lub mataram 23:00 (2 godziny jazdy) bangsal 23:30 (1 godzina i 30 minut jazdy) Masz mało gotówki, ale nadal chcesz posmakować słynnego wulkanu Rinjani na Lombok? Powiemy Ci, jak zaoszczędzić czas i pieniądze, nie rezygnując z widoków. To prawda, że wymaga to długiego dnia, ale to, co czeka na Ciebie na szczycie, jest tego warte. Rinjani dla niektórych jest trudną górą do zdobycia, ale jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących. Oglądanie spektakularnych porannych widoków z krawędzi krateru Senaru jest możliwe, jeśli rozpoczniesz wspinaczkę o północy, powiedzmy 02. 00.00 / 01.00 rano, kierując się na krawędź Senaru i schodząc bezpośrednio do wioski Senaru po kilku godzinach przerwy na krawędzi. Ta opcja jest najlepsza dla tych, którzy są ograniczeni czasem. Szlaki są kamieniste i dość strome, ale znajdziemy wspaniały moment w naszym życiu z widoków Senaru Rim: Spektakularny wschód słońca nad 3 Gilis i Mt. Agung w Pulau Dewata Bali. Wschód słońca obok doliny Mt. Sanggka Reyang, dym w otworze nowego wulkanu pośrodku jeziora Segara Anak, szczyt Mt. Rinjani 3,726m, wspaniałe doświadczenie trekkingu Mt.Rinjni jednodniowy trekking Senaru krateru.

Wycieczka po Lombok: Tradycyjne wioski, kultura i wodospady

Wycieczka po Lombok: Tradycyjne wioski, kultura i wodospady

Przyjdź i ciesz się pięknem północnego Lombok, domu starożytnego plemienia Sasak do dziś, podczas 1-dniowej wycieczki, która obejmuje połowę wyspy. Odwiedzisz północną, wschodnią i środkową część Lombok, a Twój przewodnik wskaże Ci interesujące miejsca. Zobacz tradycyjne domy Sasaków, stare meczety, wodospady Sendang Gile i Tiu Kelep, tradycyjne rynki, Pałac Letni i wiele innych pięknych zabytków, które mijasz podczas wycieczki. Przejedź do Letniego Pałacu Narmada i Parku Królewskiego, który został zbudowany w 1718 roku. Kontynuuj podróż do doliny Sembalun, położonej u podnóża góry Rinjani. Dolina jest głównym punktem wyjścia do wspinaczki na szczyt góry Rinjani. Gdy dotrzesz do jednej z farm truskawek w okolicy, będziesz miał okazję zebrać własne truskawki. Stąd podróż kontynuowana jest do Parku Narodowego Mount Rinjani, gdzie dowiesz się o drugim najwyższym szczycie Indonezji. Po spędzeniu czasu w dolinie Sembalun, odwiedzisz stary meczet Bayan, który był pierwszym meczetem na Lombok. Następnie będziesz miał okazję podziwiać wodospady Sendang Gile i Tiu Kelep, położone na północnych zboczach góry Rinjani, około 600 metrów nad poziomem morza. Poczuj zimną wodę i wykąp się tam. Odwiedź wioskę Senaru, w której nadal istnieje górskie życie plemienne i wielowiekowe tradycje. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymasz się, aby obejrzeć zachód słońca na klifach Malimbu lub Nipah, ze wspaniałą górą Agung na Bali w tle. Podsumowanie planu podróży: - Odbiór z hotelu (okolice Sengigi, Mataram, Kuta i Mandalika) - Udaj się do Letniego Pałacu Naramada - Odwiedź Sembalun i zrób zdjęcie - Farma truskawek (opłata za zakup i zbiór truskawek nie jest wliczona w cenę) - Odwiedź stary meczet Bayan - Lunch - Odwiedź wodospad Sendang Gile i Tip Kelep - Odwiedź tradycyjną wioskę Senaru Sasak - Zatrzymaj się i podziwiaj zachód słońca na wzgórzu Malimbu - Powrót do hotelu - Zakończ

3-dniowy trekking na szczyt Rinjani, jezioro, gorące źródła (prywatnie)

3-dniowy trekking na szczyt Rinjani, jezioro, gorące źródła (prywatnie)

3-dniowa wędrówka Rinjani Trekking zabierze Cię przez jedne z najpiękniejszych krajobrazów w kraju, w tym wspaniałe widoki na wulkan Rinjani, jezioro Segara Anak oraz okoliczne doliny i góry. Miejsce wyjazdu/powrotu: lotnisko, Kuta Mandalika, Bangsal Haarbor Czas odlotu: około 14:30. Ubierz się: Wygodna odzież sportowa, buty turystyczne, czapka, kurtka i krem przeciwsłoneczny. Uwaga: Ta trasa jest tylko sugestią i aby pomyślnie ukończyć wędrówkę, musisz być sprawny fizycznie i zaaklimatyzować się na wysokości. Zdecydowanie zaleca się posiadanie licencjonowanego przewodnika i tragarza dla Twojego bezpieczeństwa i wygody. Dzień przyjazdu Dzień przyjazdu na trekking Rinjani może się różnić w zależności od konkretnego pakietu i planu podróży, który wybierzesz. Zazwyczaj jednak przyjeżdżasz na Lombok dzień przed rozpoczęciem pakietu trekkingowego, aby mieć czas na przygotowanie i odprawę z przewodnikiem. W dniu przylotu zostaniesz zazwyczaj odebrany z lotniska lub miejsca zakwaterowania w Lombok i przetransportowany do punktu rozpoczęcia trekkingu, który zwykle znajduje się w wiosce Sembalun. Następnie spotkasz się z przewodnikiem i tragarzami, przejdziesz przez odprawę na temat trasy trekkingu oraz sprawdzisz swój sprzęt i wyposażenie. W zależności od pakietu trekkingowego możesz również mieć możliwość zwiedzania okolicy, odwiedzania lokalnych wiosek lub relaksu w pobliskim hotelu lub schronisku. Ważne jest, aby wykorzystać ten czas na aklimatyzację na wysokości i przygotowanie się do czekającej Cię wymagającej wędrówki. Ogólnie rzecz biorąc, dzień przyjazdu na trekking Rinjani jest zazwyczaj dniem przygotowań, odprawy i relaksu przed rozpoczęciem trekkingu następnego dnia. Dzień 1 Wyrusz wcześnie rano z wioski Senaru do Rinjani Trek Center w Sembalun Lawang. Zarejestruj się i weź udział w odprawie ze strażnikiem parku przed rozpoczęciem trekkingu. Rozpocznij wędrówkę od Sembalun Lawang, wędrując w górę do równin sawanny, a następnie do krawędzi krateru Rinjani. Rozbij obóz na krawędzi krateru i podziwiaj wspaniały zachód słońca nad górą Agung na Bali i wyspami Gili. Dzień 2 Obudź się wcześnie rano, aby cieszyć się widokiem wschodu słońca przed trekkingiem w dół do jeziora Segara Anak położonego w kraterze wulkanu Rinjani. Po drodze możesz zwiedzić pobliskie gorące źródła i zanurzyć się w naturalnej gorącej wodzie. Rozbij obóz w pobliżu jeziora i spędź tam noc. Dzień 3 Obudź się wcześnie rano, aby wspiąć się na krawędź krateru i podziwiać wspaniały wschód słońca. Po śniadaniu kontynuuj schodzenie z powrotem do wioski Sembalun, wspinając się obok klifu na poprzedniej trasie do obręczy Sembalun, schodząc z powrotem do trasy Pos 3 Sembalun, mijając po drodze bujną sawannę i pola ryżowe, aż dotrzesz do wioski Sembalun. Uwaga: Zwykle trasa będzie łatwiejsza i prawdopodobnie będziesz biec w dół po obręczy, a zdecydowanie szybciej dotrzesz do wioski Sembalun.

Często zadawane pytania dotyczące: Senaru

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Senaru?

Najlepsze atrakcje to:

Senaru: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Senaru

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Senaru to:

Senaru – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Senaru: Najciekawsze atrakcje

Senaru: Wycieczki i bilety

Indonezja: Ciekawe miejsca

Senaru: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Senaru? Kliknij tutaj.

Senaru: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(9 recenzji)