Dodaj daty

SardyniaNatura i przygoda

Nasze najbardziej polecane Sardynia Natura i przygoda

Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

1. Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

Każdego dnia można wyruszyć z portu o 9:00 10:00 11:00 i 12:00 na piękną wycieczkę po Zatoce Orosei, w ciągu dnia są trzy przystanki na plaży, w tym przystanek na bardzo słynnej Cala Plaża Luny. Opuszczając Cala Luna popłyniemy do Cala Mariolu uważanej za perłę zatoki, gdzie nasi goście zatrzymają się na około 2 godziny. Po drodze otrzymają Państwo w cenie chłodnego drinka, który umili pobyt na pokładzie. Następnym przystankiem będzie plaża Cala dei Sisine, następnie dotrzesz do chronionego parku przyrody Cala Goloritzè, do którego można dotrzeć tylko drogą lądową i możesz zrobić sobie piękne pamiątkowe zdjęcie przed naturalnym łukiem. Pomiędzy przystankami można podziwiać cały malowniczy krajobraz, zatrzymamy się też na zdjęcia przy basenach Wenus oraz podejdziemy do jaskini Kormoranów. Wypłyniesz z ostatniej plaży około 17:30 i wrócisz do portu około 18:00. uwaga Im później wyjedziesz, tym mniej godzin spędzisz na pierwszej plaży, na którą się udasz. W konsekwencji nie będzie to 8,5 godziny, ale 7,5, 6,5 lub 5,5 godziny. 9.00 wyjazd, 8,5 godz 10.00 wyjazd, 7,5 godz 11.00 wyjazd, 6,5 godz 12.00 wyjazd, 5,5 godz wymagana jest punktualność, brak zwrotu kosztów w przypadku opóźnienia.

Z Cannigione: rejs do archipelagu La Maddalena

2. Z Cannigione: rejs do archipelagu La Maddalena

Wejdź na pokład luksusowego jachtu motorowego Virginia. Łódź ma trzy pokłady. Pierwsze dwa piętra zajmuje strefa Ponte Standard – otwarta przestrzeń, w której miejsca siedzące nie są przydzielane. Trzecie piętro łodzi to pokład VIP – obszar z ograniczonym dostępem tylko dla dorosłych, gdzie każda osoba ma swoją własną leżankę na cały dzień. Odkryj archipelag La Maddalena podczas tego całodniowego rejsu z dala od tłumów. Pływaj w krystalicznie czystych wodach wokół Cala dell'Amore i Porto della Madonna. Odwiedź miejscowość La Maddalena i podziwiaj widok na Skałę Niedźwiedzia i kurort Porto Rafael. Rozpocznij swoją przygodę w Cala dell'Amore na wyspie Spargi. Podziwiaj widoki niedostępne dla wielu turystów, jako że Twój jacht motorowy jest jedyną licencjonowaną łodzią turystyczną, która może zatrzymać się w tej bajecznej zatoce. Kontynuuj podróż do słynnej przystani Porto della Madonna i podziwiaj uderzające odcienie błękitnej wody.   Następnie odwiedź Różową Plażę na wyspie Budelli. Na koniec przespaceruj się po wyspie La Maddalena, jedynej zamieszkanej wyspie i największej spośród ponad 60 wysp tworzących archipelag. Wybierz się na zakupy lub odwiedź historyczne centrum miasta w czasie wolnym. 

Archipelag Maddalena: rejs po wyspach i lunch

3. Archipelag Maddalena: rejs po wyspach i lunch

Odkryj archipelag Maddalena podczas rejsu żaglówką i ciesz się dostarczonym lunchem i napojami. Zatrzymaj się na wyspach Spargi, Budelli i Santa Maria i ciesz się przystankami na pływanie i nurkowanie z rurką podczas tej dziennej wycieczki żeglarskiej. Ciesz się podróżą wygodnym jachtem, który odpływa z przystani Cala Camiciotto. Opuść przystań i zrelaksuj się, gdy łódź płynie przez ponad godzinę, aż do Isola Spargi, Isola Budelli i Isola Santa Maria. Podziwiaj piękny i niepowtarzalny widok na wybrzeże podczas wycieczki na wyspy, zanim zarzucisz kotwicę w Cala Santa Maria, słynącej z białych piasków i turkusowych wód. Następnie wypij aperitif z przekąskami, piwem i zimnymi świeżymi napojami. Delektuj się lunchem na pokładzie i spróbuj makaronu, bruschetty, chleba oraz lokalnej kiełbasy i serów przy lampce wina. Następnie udaj się do Spiaggia Rosa na Isola Budelli i zatrzymaj się na dwie godziny, gdzie popłyniesz pontonem do Isola Budeli i spacerujesz po Spiaggia Rosa. Poświęć trochę czasu na pyszny lunch z winem, piwem i zimnymi świeżymi napojami. Popłyń do Cala Granara, Isola Spargi i poświęć trochę czasu na pływanie z pokładu, nurkowanie z rurką i doświadczenie Stand Up Paddle Board. Wróć do Cala Camicotto pod koniec wycieczki.

Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

4. Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Zwiększ swoje szanse na zobaczenie delfinów podczas wycieczki z Golfo Aranci na wyspę Figarolo. Udaj się tam, gdzie te majestatyczne i zabawne stworzenia są najbardziej aktywne i posłuchaj o tych ssakach ze swojego przewodnika. Nawadniaj się dzięki bezpłatnym napojom bezalkoholowym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie dostawcy atrakcji i wskocz na pokład wygodnego zodiaku. Usiądź na wygodnej łodzi i rozpocznij przygodę z obserwowaniem delfinów z dostawcą, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i dobrostanie delfinów. Przebij się przez wodę w drodze na wyspę Figarolo, gdzie stado delfinów butlonosych odwiedza te wody od ponad dziesięciu lat. Udaj się na farmę rybną w pobliżu wyspy, gdzie hodowane są duże ilości labraksa i dorady, a obecność tych ryb przyciąga delfiny. Posłuchaj, jak twój przewodnik opowiada fascynujące fakty na temat cech i nawyków delfinów. Uzyskaj informacje na temat ekologii i delfinów oraz tego, co ludzie mogą zrobić, aby pomóc naszym przyjaciołom z płetwami. Wróć do punktu początkowego pod koniec wycieczki.

Z Palau: całodniowy rejs łodzią na wyspy La Maddalena

5. Z Palau: całodniowy rejs łodzią na wyspy La Maddalena

Pozwól porwać się przygodzie, odkrywając z pokładu łodzi wspaniałą linię brzegową i wyspy u wybrzeży Sardynii. Wyrusz w rejs w kierunku wysp Spargi, Maddalena i Santa Maria. Zachwyć się ich nieskazitelnymi plażami, wodą i przyrodą. Odprawa ma miejsce w godz. 9.00–10.15, a łódź w stronę pięknej wyspy Spargi wypływa z Palau o godz. 10.30. Kiedy łódź dotrze na miejsce, zabierz swoje torby plażowe prosto na pokryte białym piaskiem plaże Cala Corsara. Opalaj się, nurkuj z rurką lub eksploruj okolicę zatoczki, skupiając się na jej historii. Udaj się w kierunku wyspy Budelli, aby sfotografować słynną różową plażę Spiaggia Rosa. Zanurz się w szmaragdowych wodach naturalnego basenu Porto della Madonna i uwiecznij to miejsce na zdjęciach.  Odwiedź wyspę Santa Maria, gdzie zaplanowano następny postój na plaży. Zażyj kąpieli słonecznej, popływaj lub wybierz się na spacer, by zobaczyć starą latarnię morską. W zależności od dnia wycieczka kończy się postojem na pływanie w naturalnym oceanarium w zatoczce Cala Coticcio lub w urokliwym zabytkowym centrum miejscowości La Maddalena, gdzie można zrobić zakupy i zwiedzić okolicę.

Z Palau: całodniowy rejs do archipelagu La Maddalena

6. Z Palau: całodniowy rejs do archipelagu La Maddalena

Weź udział w całodniowej wycieczce wygodnym i stylowym katamaranem z Palau do archipelagu La Maddalena. Płyń wzdłuż wybrzeża i zatrzymaj się na niezamieszkanych wyspach. Opalaj się, pływaj i delektuj się przekąskami przez cały dzień. Wycieczka rozpocznie się rankiem w porcie w Palau, skąd wypłyniesz na krystalicznie czyste wody Sardynii. Podziwiaj panoramiczne widoki na wyspę, podróżując wzdłuż wybrzeża i wypatrując po drodze kompleksu Porto Raphael i jego słynnych willi. Przepłyń obok latarni Punta Sardinia przed przybyciem na wyspę Spargi, która będzie pierwszym przystankiem na trasie. Po dopłynięciu do zatoki wyspy podziwiaj spokojne i niezamieszkałe otoczenie. Skorzystaj z czasu wolnego, aby popływać w krystalicznie czystych wodach w Cala Soraya, która została tak nazwana w latach 60. na cześć księżniczki Sorayi, lub odwiedź zatokę znajdującą się obok, czyli Cala Corsara. Po pływaniu odzyskaj energię dzięki orzeźwiającemu napojowi. Następnie kapitan zdecyduje, którą wyspę odwiedzić, w zależności od pogody i pływów. Popłyniesz na Razzoli, Santa Maria lub La Maddalena, gdzie spędzisz trochę czasu, chłodząc się w wodzie lub relaksując na pokładzie.  W końcu dotrzesz na ostatni przystanek na trasie wycieczki, aby znów popływać w pięknych wodach wysp. Jeśli masz ze sobą sprzęt do nurkowania z rurką, możesz odkrywać faunę morską tego obszaru. Poczuj przypływ adrenaliny, skacząc do wody z katamaranu, lub po prostu zrelaksuj się, opalając się na pokładzie.

Tavolara: Mini wycieczka po archipelagu z San Teodoro

7. Tavolara: Mini wycieczka po archipelagu z San Teodoro

Wypłynięcie pontonu odbywać się będzie codziennie z plaży San Teodoro – La Cinta. Na pokładzie naszych pontonów poprowadzimy Cię do odkrycia naturalnego piękna Archipelagu Tavolara. Po krótkim postoju w Cala Brandinchi, znanej również jako „Małe Tahiti”, ze względu na jej szczególnie egzotyczny wygląd przypominający polinezyjski, ominiemy cypel Capo Coda Cavallo, odwiedzając Jaskinię Piekarnika na wyspie Proratora i zatokę Takie samo imię. Następnie zatrzymaj się na wyspie Molara, aby podziwiać jej naturalne baseny z krystalicznie czystą turkusową wodą i możliwościami nurkowania. Kolejny przystanek planowany jest na wyspie Tavolara, gdzie po zejściu na ląd można w pełni autonomicznie zwiedzić naprawdę sugestywne miejsce – Cala Tramontana. Powrót do punktu wejścia na pokład po około 30 minutach żeglugi.

Olbia: Rejs po parku morskim Tavolara z lunchem i napojami

8. Olbia: Rejs po parku morskim Tavolara z lunchem i napojami

Nurkowanie w chronionych wodach rezerwatów morskich Tavolara i Molara podczas tego rejsu z Olbii. Ciesz się aperitifem podczas rejsu po dziewiczych wodach i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Po drodze zobacz zatokę Spiaggia della Tartaruga i przylądek Ceraso. Wejdź rano na wygodny i przestronny statek i zrelaksuj się, szybując po spokojnych wodach obok przylądka Ceraso. Zatrzymaj się, by popływać przy granitowej formacji skalnej „Spiaggia del Dottore”. Odkrywaj tętniący życiem podwodny świat z dołączonym sprzętem do nurkowania na wyspie Cavalli, na wyspie Piana, na plaży Spiaggia di Cala Spalmatore i na basenach Molara. Zrelaksuj się przy aperitifie i pożywnym obiedzie z sardyńskim Vermentino (lekkim białym winem). Zakończ lunch słodkim akcentem owocami, deserem i kawą. Kontynuuj, aby odkryć ukryte zakątki wybrzeża Sardynii, wchodząc do zatoki „I Sassi Piatti. Ochłodź się podczas kolejnego postoju w formacji skalnej „Spiaggia della Tartaruga”. Powrót do portu wieczorem po przepłynięciu wybrzeża Punta Ruia i zbliżeniu się do wspaniałych formacji z czerwonego granitu Capo Ceraso.

Villasimius: Wycieczka łodzią Capo Carbonara i nurkowanie z rurką

9. Villasimius: Wycieczka łodzią Capo Carbonara i nurkowanie z rurką

Przeżyj jedną z najbardziej dziewiczych lokalizacji Sardynii z biologiem morskim jako przewodnikiem. Zwiedź morski obszar chroniony Capo Carbonara na południowym krańcu Villasimius, aby dowiedzieć się o wysiłkach na rzecz ochrony dzikiej przyrody, która obecnie kwitnie na wyspach Cavoli i Serpentara. Dotrzyj na wyspy łodzią i poznaj znaczenie miejsc będących przedmiotem zainteresowania Wspólnoty lub SCI, które mają kluczowe znaczenie dla ponownego zaludnienia morskiej flory i fauny. Miej oko na zagrożoną mewę korsykańską, której populacja odradza się w tym regionie. Następnie załóż sprzęt do nurkowania i skorzystaj z okazji, aby obserwować rodzime gatunki, takie jak ośmiornice, gąbki, glony i inne. Dowiedz się od swojego przewodnika o tym, jak opiekuje się tu zwierzętami i zobacz ich fascynujące zachowanie w ich naturalnym środowisku.

Tavolara: Wielka wycieczka po archipelagu z San Teodoro

10. Tavolara: Wielka wycieczka po archipelagu z San Teodoro

Wypłynięcie pontonu odbywać się będzie codziennie z plaży San Teodoro - La Cinta. Na pokładzie naszych pontonów poprowadzimy Cię do odkrycia całego naturalnego piękna Archipelagu Tavolara. Po zatrzymaniu się w Cala Brandinchi, znanej również jako „Mała Tahiti”, ze względu na jej szczególnie egzotyczny wygląd przypominający polinezyjski, ominiemy cypel Capo Coda Cavallo, odwiedzając Jaskinię Piekarnika na wyspie Proratora i zatokę tego samego nazwa. Następnie zatrzymaj się na wyspie Molara, aby podziwiać jej naturalne baseny z krystalicznie czystą turkusową wodą i możliwościami nurkowania. Planowany jest dodatkowy przystanek na snorkeling pod wapiennym klifem wyspy Tavolara, a następnie zejście na ląd na samej wyspie, gdzie odbędzie się przystanek na lunch. W trakcie postoju na wyspie można wybrać się na całkowicie samodzielną wizytę w naprawdę imponującym miejscu – Cala Tramontana. W końcu udamy się do Cala Girgolu, aby podziwiać pozostałości „Żółwia skalnego”, gdzie planowany jest ostatni przystanek. Wróć do punktu wejścia na pokład, omijając Spiaggia delle Vacche (Plaża Krów) i Sassi Piatti (Płaskie Kamienie) w Punta Molara.

Liczba znalezionych atrakcji: 165
Sortuj wg::
Strona 1 z 11

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Natura i przygoda w: Sardynia

Oprócz atrakcji typu Natura i przygoda jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Sardynia?

W: Sardynia są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Natura i przygoda w: Sardynia obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Sardynia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sardynia? Kliknij tutaj.

Sardynia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 1606 opinii

Zalecana cena wysokiej jakości wycieczki. Przyjazny personel. Nie mówi po hiszpańsku, ale jest dziewczyna, która wyjaśnia to po hiszpańsku i jest miła. Zapewnia właściwe i niezbędne przystanki, a czas na każdej plaży jest odpowiedni. Jedzenie tam jest niedrogie. Bardzo dziękuję zespołowi.

Wyjątkowe doświadczenie, chłopaki na pokładzie są bardzo mili i zawsze dostępni. Fantastyczna przejażdżka katamaranem. Wysoce rekomendowane

Przepiękne widoki, dużo czasu, Łódź wygodna, jedzenie i wino bardzo dobre. Bardzo fajna załoga! Byłyśmy zachwycone.

Bardzo dobrze zorganizowany można też coś zjeść i wypić na łodzi. Czy zarezerwowalibyśmy ponownie!

Zmenila sa povodna trasa koli pocasiu, co sa nedalo ovplynit, ale inak vsetko ok