Atrakcje i wycieczki
Sardynia

Zachwycające krajobrazy, zabytkowe miejsca i piaszczyste plaże – ta włoska wyspa ma coś dla każdego.

Sardynia: najczęściej polecane atrakcje

Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

Z Cala Gonone: Rejs po Zatoce Orosei do Cala Goloritzè

Każdego dnia możesz wypłynąć z portu o 9:00, 10:00, 11:00 i 12:00 na piękną wycieczkę po zatoce Orosei, w ciągu dnia są trzy przystanki na plaży, w tym przystanek na bardzo znanej plaży Cala Luna. Opuszczając Cala Luna popłyniesz do Cala Mariolu uważanej za perłę zatoki, gdzie nasi goście zatrzymają się na około 2 godziny. Po drodze otrzymasz zimny napój wliczony w cenę, aby rozweselić swój pobyt na pokładzie. Następnym przystankiem będzie plaża Cala dei Sisine, a następnie dotrzemy do chronionego parku przyrody Cala Goloritzè, do którego można dotrzeć tylko drogą lądową i zrobić piękne pamiątkowe zdjęcie przed naturalnym łukiem. Pomiędzy przystankami możesz podziwiać cały malowniczy krajobraz, zatrzymamy się również na zdjęcia przy basenach Wenus i zbliżymy się do jaskini kormoranów. Wypłyniesz z ostatniej plaży około godziny 17:30 i wrócisz do portu około godziny 18:00. -Przed wypłynięciem musisz uiścić opłatę środowiskową w wysokości 2 euro (tylko gotówka). Uwaga: im później wypłyniesz, tym mniej godzin spędzisz na pierwszej plaży, na którą się udasz. WYJAZD I POWRÓT: 9.00-16.00/16.30 10.00/11.00- 17.15/17.45 12.00- 18.00/18.30 punktualność jest wymagana, brak zwrotu kosztów w przypadku spóźnienia.

Z Sardynii: całodniowy rejs na archipelag La Maddalena

Z Sardynii: całodniowy rejs na archipelag La Maddalena

Rozpocznij swoją podróż w porcie Palau lub La Maddalena, gdzie załoga spotka się z Tobą i upewni się, że czujesz się komfortowo na pokładzie. Wybieraj spośród szerokiej gamy napojów i jedzenia dostępnych do kupienia, ciesząc się morską bryzą. Zażyj kąpieli podczas pierwszego przystanku na wyspie Budelli, znanej z turkusowych wód. Zatrzymaj się w Santa Maria, aby położyć się na piasku lub popływać w naturalnych basenach. Po powrocie na łódź podziwiaj Spiaggia Rosa i jej wyjątkowy różowy piasek. Odwiedź Spargi, aby odkryć białe piaszczyste plaże, skaliste wybrzeża i turkusowe wody. Nurkuj z rurką w spokojnych wodach lub wyleguj się na plaży Cala Granara. Po drodze zobacz z łodzi wyspę Santo Stefano, Caprera i Niedźwiedzią Skałę Palau. Posłuchaj wielojęzycznego przewodnika, który opowie Ci o historii archipelagu. Jeśli wypływasz z Palau, masz 1 godzinę wolnego czasu na zakupy pamiątek lub wina Vermentino w tradycyjnych sardyńskich sklepach. Wybierz się na spacer po urokliwym miasteczku. Podziwiaj port Cala Gavetta i malowniczy kościół Santa Maria Maddalena, zanim opuścisz Palau. Jeśli Twoja podróż rozpoczęła się w La Maddalena, zakończ ją tutaj.

Z Palau: Archipelag La Maddalena - jednodniowa wycieczka łodzią

Z Palau: Archipelag La Maddalena - jednodniowa wycieczka łodzią

Nasza podróż rozpoczyna się w porcie Palau o godzinie 10:30 (historia mówi, że admirał Nelson również tam zacumował i przebywał tutaj od 1 listopada 1803 r. do 11 stycznia 1805 r.). Pierwszy przystanek: odbędzie się na plaży Cala Corsara na wyspie Spargi położonej na zachód od archipelagu La Maddalena, wyspa ta wyróżnia się zaokrąglonym kształtem, który oferuje dziką i nieskażoną naturę dla oka, na wybrzeżu wyróżniają się granitowe klify wyrzeźbione przez wiatr, wyspa Spargi jest idealnym miejscem dla miłośników sportu, w rzeczywistości nurkowanie z rurką jest bardzo rozpowszechnione, ale przedstawia również idealną panoramę do odpoczynku i cieszenia się pięknem natury. Po powrocie na łódź po pływaniu, relaksie lub spacerze po niesamowitej wyspie Spargi nastąpi przystanek na lunch, kapitan wybierze najbardziej odpowiednie miejsce (w bezpośrednim sąsiedztwie), w którym możesz zjeść i w pełni cieszyć się każdą sekundą swojego doświadczenia. Lunch nie jest wliczony w cenę biletu. Drugi przystanek: Czwarty przystanek zaplanowany jest na wyspie Santa Maria. Wycieczka nie może pominąć tego etapu: czystość światła, krystalicznie czyste morze i białe plaże podbiją Cię. Plaża o tej samej nazwie, której nazwa pochodzi od klasztoru benedyktynów zbudowanego na małej wyspie, wita podróżnych poszukujących relaksu i rozrywki. Trzeci przystanek: Wycieczka jest kontynuowana z przystankiem w Naturalnych Basenach. Kąpiel w naturalnych basenach Parku Narodowego La Maddalena przywraca ciało i ducha oraz zasila rezerwy energii. Te naturalne baseny znajdują się na wyspie Budelli i są naprawdę znane i renomowane na całym świecie. Następnie odbędziemy panoramiczną wizytę na słynnej plaży Rosa, jednym z najważniejszych i najbardziej znanych symboli archipelagu La Maddalena, zamkniętym dla wszystkich od 1998 r. w celu ochrony i zapewnienia czasu ekosystemowi, który pozwala nadać piaskowi ten fantastyczny kolor, aby odtworzyć siebie. w związku z tym zabronione jest deptanie plaży lub pływanie w obszarze wyznaczonym przez boje. Czwarty przystanek: Opuszczając Piscine Naturali popłyniemy w kierunku La Maddalena. W końcu wylądujemy w charakterystycznym historycznym centrum Cala Gavetta, osadzie wybranej przez pierwszych mieszkańców, korsykańskich pasterzy, ponieważ jest bardziej osłonięta od słynnego dominującego wiatru maddalenskiego, "mistral lub mistral". Ten przystanek jest idealny do podziwiania cudów starożytnej wyspy, pełnej historii i wspaniałych widoków. Opuszczając wyspę La Maddalena, wznowimy nawigację, aby powrócić do portu Palau, ale nie bez pokazania Ci najpiękniejszej skały na Gallurze, symbolu Palau i pomnika narodowego: Skały Niedźwiedzia. Przybycie do portu Palau szacowane jest na godzinę 18:00.

Z Palau: Wyspy Maddalena: 1-dniowa wycieczka łodzią

Z Palau: Wyspy Maddalena: 1-dniowa wycieczka łodzią

Wyrusz z La Maddalena lub Palau, aby odkryć piękny Park Narodowy archipelagu La Maddalena, załoga będzie do Twojej dyspozycji, a dzięki naszemu wielojęzycznemu przewodnikowi będziesz miał okazję poznać historię tego archipelagu. W niecałe 15 minut żeglugi dotrzemy do wyspy Spargi, dziewiczego raju i jednej z pereł archipelagu. Ciesz się plażami, krystalicznie czystą wodą i nieskazitelną przyrodą lub odkryj historyczne elementy znajdujące się w zatoce Cala Corsara. Po powrocie na łódź możesz zjeść lunch lub przekąski, kontynuując rejs po różnych zatoczkach wyspy Spargi. Podziwiając jej fantastyczne wschodnie wybrzeże pełne zatoczek, popłyniemy na wyspę Budelli, aby sfotografować (z łodzi) słynną Spiaggia Rosa i naturalne baseny Porto Della Madonna, gdzie szmaragdowy kolor wody zapiera dech w piersiach. Następnie popłyniemy na wyspę Santa Maria (Cala Santa Maria), aby zrobić drugi przystanek na plaży. Również tutaj możesz łatwo wysiąść przez dok, aby dotrzeć do dużej plaży lub, jeśli chcesz, możesz wybrać się na spacer do starej latarni morskiej (1 km). W zależności od dnia, który wybierzesz (poniedziałek-wtorek-piątek) na rejs wycieczkowy, popłyniemy na wyspę Caprera na ostatni przystanek pływania z łodzi w zatoce Cala Coticcio, znanej ze swoich egzotycznych cech, która przez lata przyjęła również nazwę Tahiti, a ponieważ jest to prawdziwe naturalne akwarium, na ten ostatni przystanek zdecydowanie zalecamy zabranie ze sobą maski do snorkelingu. Podczas powrotu do Palau możesz podziwiać wyspę Santo Stefano, dawną bazę NATO, fort Napoleona i prace G8. Podczas pozostałych dni (środa-czwartek-sobota-niedziela) zrobimy ostatni przystanek w historycznym centrum La Maddalena, gdzie możesz odkryć charakterystyczne uliczki, odwiedzić kościół Santa Maria Maddalena lub zrobić zakupy. Podczas rejsu w kierunku La Maddalena odkryjesz stare kamieniołomy granitu Cala Francese, stację meteorologiczną Guardia Vecchia, Villa Webber, w której więziony był Benito Mussolini, a na koniec historyczny port Cala Gavetta.

Sardynia: Archipelag Maddalena: 1-dniowa wycieczka łodzią

Sardynia: Archipelag Maddalena: 1-dniowa wycieczka łodzią

Ciesz się niezapomnianą 7-godzinną wycieczką łodzią na wyspy archipelagu La Maddalena. Odwiedzisz wszystkie najpiękniejsze wyspy: Spargi, Budelli, Santa Maria i La Maddalena w wyjątkowym i nieformalnym otoczeniu. Na pokładzie docenisz usługi baru-restauracji z wieloma typowymi sardyńskimi produktami. Gwarantujemy nowe łodzie z dużymi przestrzeniami i najwyższymi standardami bezpieczeństwa i komfortu. Wysoko wykwalifikowana załoga, przyjazna i zawsze dbająca o każdą potrzebę, aby zaoferować najlepsze wrażenia. Posiadamy międzynarodowe certyfikaty jakości ISO. Wielojęzyczny audioprzewodnik (włoski, angielski, francuski) jest dostępny na pokładzie (zakup jest opcjonalny za 1 euro). Zaleca się zabranie własnych słuchawek. Codzienne wypłynięcia z portu Palau i La Maddalena. Odkryj historyczne centrum La Maddalena z kościołem Santa Maria Maddalena i "Caruggi", charakterystycznymi uliczkami wyspy. Skorzystaj z karty Elena Tour na zakupy w tradycyjnych sklepach na wyspie. Zatrzymaj się na miękkich, białych, piaszczystych plażach Cala Corsara na wyspie Spargi, aby popływać w krystalicznie czystych wodach. Po opłynięciu wschodniego wybrzeża Spargi, podziwiaj wyspę Budelli z jej różową plażą i popływaj w naturalnych basenach z łodzi i na plaży wyspy Santa Maria. Po opłynięciu Punta Sardegna i Porto Rafael z małym placem, łódź wraca o 17:30 do portów Palau i La Maddalena.

Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Zwiększ swoje szanse na zobaczenie delfinów podczas wycieczki krajoznawczej z Golfo Aranci na wyspę Figarolo. Udaj się tam, gdzie te majestatyczne i figlarne stworzenia są najbardziej aktywne i posłuchaj o tych ssakach od swojego przewodnika. Pozostań nawodniony dzięki bezpłatnym napojom bezalkoholowym. Spotkaj się z przewodnikiem w sklepie organizatora atrakcji i wskocz na pokład wygodnego zodiaku. Usiądź na wygodnej łodzi i rozpocznij przygodę z obserwowaniem delfinów z dostawcą, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju praktyki i dobrym samopoczuciu delfinów. Przeciśnij się przez wodę w drodze na wyspę Figarolo, gdzie stado delfinów butlonosych odwiedza te wody od ponad dziesięciu lat. Udaj się na farmę rybną w pobliżu wyspy, gdzie hodowane są duże ilości okonia morskiego i dorady, a delfiny są przyciągane przez obecność tych ryb.Na pokładzie naszych łodzi zawsze znajduje się 2 członków załogi: 1 kapitan i 1 hostessa/steward. Obecność 2 członków załogi sprawia, że jest to bardzo komfortowe doświadczenie. Słuchaj, jak Twój doświadczony i kompetentny przewodnik opowiada fascynujące fakty o cechach i zwyczajach delfinów. Uzyskaj informacje na temat ekologii i delfinów oraz tego, co ludzie mogą zrobić, aby pomóc naszym płetwiastym przyjaciołom. Po zakończeniu wycieczki wróć do punktu początkowego.

Z Palau: rejs statkiem po archipelagu La Maddalena z makaronem

Z Palau: rejs statkiem po archipelagu La Maddalena z makaronem

Spędź dzień na odkrywaniu archipelagu La Maddalena podczas relaksującej wycieczki 1-dniową łodzią z Palau. Spaceruj po uroczym miasteczku La Maddalena, popływaj w Cala Corsara na wyspie Spargi, podziwiaj czyste wody naturalnych basenów Budelli i przepłyń obok fascynujących formacji skalnych. Wejdź rano na pokład w Palau i rozpocznij swoją przygodę. Popłyń na wyspę Santa Maria i zatrzymaj się na 2 godziny, aby poopalać się, popływać i zrelaksować na pięknej plaży Santa Maria. Następnie popłyń na wyspę Budelli, gdzie zatrzymamy się na lunch. Przed opuszczeniem Budelli zatrzymaj się na zdjęcia na plaży Rosa. Kontynuuj rejs na malowniczą wyspę Spargi. Spędź 1,5 godziny pływając i relaksując się w Cala Corsara, w otoczeniu fascynujących formacji skalnych, w tym Buldoga, Głowy Czarownicy i Włoch. Zakończ rejs przystankiem na wyspie La Maddalena. Przespaceruj się po historycznym centrum, starymi i wąskimi uliczkami. Zatrzymaj się, aby kupić pamiątkę lub zrelaksować się w jednym z wielu barów i lodziarni. Podczas rejsu delektuj się talerzem makaronu z małżami i krewetkami. Jeśli chcesz, kup drinka w barze na pokładzie, aby cieszyć się nim podczas rejsu.

Z Cannigione: Wycieczka statkiem po archipelagu Maddalena

Z Cannigione: Wycieczka statkiem po archipelagu Maddalena

Wejdź na pokład luksusowego jachtu motorowego Virginia. Łódź ma trzy pokłady. Pierwsze dwa piętra zajmuje strefa Ponte Standard – otwarta przestrzeń, w której miejsca siedzące nie są przydzielane. Trzecie piętro łodzi to pokład VIP – obszar z ograniczonym dostępem tylko dla dorosłych, gdzie każda osoba ma swoją własną leżankę na cały dzień. Odkryj archipelag La Maddalena podczas tego całodniowego rejsu z dala od tłumów. Pływaj w krystalicznie czystych wodach wokół Cala dell'Amore i Porto della Madonna. Odwiedź miejscowość La Maddalena i podziwiaj widok na Skałę Niedźwiedzia i kurort Porto Rafael. Rozpocznij swoją przygodę w Cala dell'Amore na wyspie Spargi. Podziwiaj widoki niedostępne dla wielu turystów, jako że Twój jacht motorowy jest jedyną licencjonowaną łodzią turystyczną, która może zatrzymać się w tej bajecznej zatoce. Kontynuuj podróż do słynnej przystani Porto della Madonna i podziwiaj uderzające odcienie błękitnej wody.   Następnie odwiedź Różową Plażę na wyspie Budelli. Na koniec przespaceruj się po wyspie La Maddalena, jedynej zamieszkanej wyspie i największej spośród ponad 60 wysp tworzących archipelag. Wybierz się na zakupy lub odwiedź historyczne centrum miasta w czasie wolnym. 

Golfo Aranci: wyprawa kajakowa pośród delfinów z aperitifem

Golfo Aranci: wyprawa kajakowa pośród delfinów z aperitifem

Przeżyj dreszczyk emocji podczas pływania kajakiem i snorkelingu z biologami morskimi w pięknych wodach Golfo Aranci podczas tej jednodniowej wycieczki. Szukaj delfinów i delektuj się tradycyjnym sardyńskim aperitifem, aby dopełnić swoje doświadczenie. Dołącz do swoich przewodników i wyrusz ze słynnej plaży Spiaggia dei Baracconi. Twoi przewodnicy wybiorą najlepszą trasę w oparciu o codzienne warunki, aby zapewnić Ci najlepszą przygodę. Odwiedź niektóre z najważniejszych atrakcji okolicy, takie jak Cala Moresca, znana z niesamowitych kolorów i naturalnego otoczenia, oraz zaciszną wyspę Figarolo, do której można dostać się tylko kajakiem. Odwiedź farmę rybną na środku morza, znaną z kolonii delfinów. Przed powrotem do punktu wyjścia delektuj się tradycyjnym sardyńskim aperitifem na rajskiej wyspie Figarolo.

Z Palau: Wycieczka katamaranem po archipelagu Maddalena

Z Palau: Wycieczka katamaranem po archipelagu Maddalena

Najlepszym sposobem na poznanie prawdziwej istoty nowego miejsca jest zachowywanie się jak miejscowy. I dlatego zaprojektowaliśmy naszą wycieczkę katamaranem, abyś poczuł się jej bohaterem i integralną częścią. Wyjazd o 9:30 bezpośrednio z Palau. Następnie popłyniemy na archipelag La Maddalena. Nasz kapitan włączy Cię w nawigację, dostarczając informacji i ciekawości, a chętni będą mogli przez kilka minut poczuć dreszczyk emocji za sterami. Nasza trasa obejmuje kilka przystanków w ciągu dnia i koncentruje się na relaksie i naturze. Do wyboru będziemy mieli ponad 7 wysp takich jak: Razzoli, Budelli, Santa Maria, Spargi, Caprera i Santo Stefano. Nasz kapitan wybierze najpiękniejsze zatoczki w oparciu o ruch wiatrowy i morski. Będziesz miał okazję popływać w krystalicznie czystych wodach tego raju, nurkować i opalać się. W ciągu dnia serwowany będzie Państwu aperitif na bazie sardyńskich produktów, makaronu morskiego lub lądowego, w zależności od składników, które rano znajdziemy świeże, przekąsek i owoców. będziesz mieć wodę przez cały dzień i nieograniczoną liczbę napojów bezalkoholowych. Do aperitifu będzie podany kieliszek prosecco, a do lunchu serwowane będzie białe wino. Na zakończenie skosztujesz Mirto, typowego sardyńskiego likieru. Krótko mówiąc, wystarczy zabrać ze sobą ręcznik plażowy, kapelusz i krem przeciwsłoneczny. Zajmiemy się całą resztą. Powrót planowany jest na godzinę 16:30/17 i zabierzemy Cię z powrotem do Palau.

Najciekawsze atrakcje

Sardynia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 801
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Sardynia

Sardynia: Najciekawsze atrakcje

Sardynia: Wycieczki i bilety

Sardynia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sardynia? Kliknij tutaj.

Sardynia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(8031 recenzji)

Jest to wycieczka bardzo komercyjna, jest to po prostu numer kojarzony ze stemplem na dłoni i kolorową bransoletką oznaczającą czas wycieczek. Różnicę robią tylko ludzie na pokładzie, tacy jak Gianluca, którzy koordynując pracę personelu i dostarczając odpowiednich informacji, sprawili, że wszystko stało się bardziej ludzkie i przyjemne. Należy zatem wyrazić uznanie dla Gianluki i załogi za szybką i precyzyjną operację wchodzenia na pokład i schodzenia ze statku. Pakiet, który kupiliśmy, kosztował 55 euro, ale na pokładzie było kilka dodatków, które warto było zrobić. Na każdym przystanku pływania schodzi się w dół nurkując do wody, a nie na suchym lądzie, ale dla tych, którzy mają trudności, zapewniają bezpłatne kamizelki ratunkowe lub różne pływaki. Jedyny minus to może za dużo ludzi na pokładzie, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba też pokryć koszty zarządzania i na tym zarabiać. Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonały kompromis, aby odwiedzić wiele miejsc w krótkim czasie i nie mieć zbyt wielu zmartwień. Dobrze zrobiony

Bardzo nam się podobało, personel łodzi był bardzo uprzejmy i przyjazny z przewodnikiem w języku hiszpańskim, wyjątkowe plaże, cudowne, pływanie z rybami na pełnym morzu też było świetne! Bardzo podobał nam się szczegół strumienia wody usuwającego piasek ze stóp. Polecamy 100x100

Bardzo ciekawa wycieczka, przewodnik opowiedział wiele o historii Sardynii i jej mieszkańcach. Polecam, zwłaszcza na upalne dni jest to przyjemne orzeźwienie.

Wycieczka była doskonała!! Jest dobrze zorganizowany i w ciągu jednego dnia udało nam się wiele zobaczyć

Wspaniała wycieczka, której nie można przegapić, jeśli przejeżdżasz przez Sardynię! Trzeba to zrobić