Atrakcje i wycieczki
Sarajewo

Sarajewo: najczęściej polecane atrakcje

Sarajewo: Mostar, Konjic, Blagaj Tekke, Pocitelj i wodospad

Sarajewo: Mostar, Konjic, Blagaj Tekke, Pocitelj i wodospad

Wyrusz w magiczną podróż po historycznych atrakcjach Hercegowiny. Wyrusz z Sarajewa na wycieczkę z przewodnikiem i odkryj starożytne miasta, piękne wodospady i słynny na całym świecie Stary Most w Mostarze. Poznaj bogatą historię kraju i skosztuj tradycyjnych potraw. Udaj się do pierwszego przystanku dnia: Konjic, wyjątkowego, prehistorycznie zamieszkałego miejsca, z którego pochodzi Hercegowina. Słynie z XVII-wiecznego Starego Mostu z sześcioma łukami i doskonałym wprowadzeniem do szmaragdowo-zielonej rzeki Neretwy. Z Konjic jedź dalej w kierunku wodospadów Kravica, ulubionego miejsca piknikowego w Hercegowinie i letniego miejsca do pływania. Podziwiaj największy i najpiękniejszy wodospad w kraju. Latem wskocz do wody i zażyj orzeźwiającej kąpieli. Przejdź do średniowiecznej i otomańskiej ufortyfikowanej wioski Počitelj. Wybierz się na łatwą wędrówkę w kierunku Kula, fortu w kształcie silosu z widokiem na wioskę ze szczytu wzgórza. Dowiedz się o XV-wiecznym drzewie, które stoi wysoko obok minaretu meczetu. Po krótkiej wędrówce kontynuuj drogę do Blagaj, położonego u źródła rzeki Buna. Wejdź do Domu Derwiszów i zachwyć się ilością detali i kunsztem wykonania. Zbudowany w miejscu wcześniejszego sanktuarium Bogumiła w XVI wieku, odkryj Tekke, idealne miejsce do poznania zakonu sufi. Odwiedź miasto Mostar, znane ze starych tureckich domów i Starego Mostu. Spójrz na architekturę, która przedstawia symbol tolerancji między muzułmanami, chrześcijanami i Żydami. Skoncentruj się na Starym Moście, Starym Bazarze i Starym Mieście w Mostarze i posłuchaj opowieści o ich dziedzictwie. Ciesz się wliczonym w cenę posiłkiem składającym się z tradycyjnych bośniackich kanapek lub wegetariańskiej alternatywy przed powrotem do Sarajewa.

Sarajewo: Grand Walking Tour

Sarajewo: Grand Walking Tour

Dołącz do nas w podróży przez przeszłość, podczas której przewodnik ujawni małe i duże sekrety tego miasta i wprowadzi Cię w mistycyzm sarajewskich ulic i zaułków. Wycieczka zabierze Cię do głównych zabytków architektury osmańskiej i austro-węgierskiej i pokaże Ci wyjątkową linię, na której Wschód spotyka się z Zachodem. Dowiedz się więcej o mieście, które jest powszechnie kojarzone z oblężeniem w latach 90-tych. Dowiedz się, jak I wojna światowa rozpoczęła się w wyniku wydarzeń w mieście i gdzie odbyły się pierwsze zimowe igrzyska olimpijskie. Ciesz się zapachem świeżo parzonej kawy, smakami sziszy, dźwiękiem dzwonów kościelnych i nawoływaniem z minaretów. Dowiedz się, dlaczego Sarajewo dumnie nosi przydomek "Sarajewskie Spotkanie Kultur".

Sarajewo: Wycieczka po wojnach bośniackich i jugosłowiańskich z muzeum tuneli

Sarajewo: Wycieczka po wojnach bośniackich i jugosłowiańskich z muzeum tuneli

Rozpocznij swoją wycieczkę od transportu do muzeum War Tunnel. Po drodze (25-30 minut) zapoznaj się z tematyką wojenną i zobacz na własne oczy ważne miejsca i budowle, o których później ponownie usłyszysz w muzeum. Przyjedź do Tunelu Nadziei, dowiedz się o położeniu muzeum i jego słynnym znaku przed wejściem o nazwie „Sarajevo Rose”. Po obejrzeniu krótkiego filmu rozpoczyna się godzinna prezentacja, która wyjaśni upadek Jugosławii, wojnę w Słowenii, Chorwacji, Bośni i Hercegowinie oraz powstanie i znaczenie tunelu. Po tunelu skieruj się w stronę olimpijskiej góry Trebević z 1984 r., która jest górą najbliższą centrum Sarajewa i była częścią linii frontu podczas oblężenia Sarajewa. Na miejscu masz okazję zobaczyć i spacerować po zniszczonym hotelu Osmice. Stamtąd rozpościera się najpiękniejsza panorama Sarajewa, które niestety było jednocześnie głównymi pozycjami armii wroga. Tuż pod górą Trebevic znajduje się drugi co do wielkości cmentarz żydowski w Europie. Na cmentarzu znajdują się nagrobki o unikalnych kształtach, które można zobaczyć tylko w Bośni i Hercegowinie. Uważa się, że na ich kształt mają wpływ średniowieczne bośniackie nagrobki noszące nazwę „Stecak”. Udaj się w stronę starej osmańskiej części miasta, aby odwiedzić Żółtą Twierdzę. Ostatnim przystankiem wycieczki jest cmentarz „Shehidi” (męczennik), miejsce spoczynku żołnierzy, którzy oddali życie za niepodległą Bośnię i Hercegowinę. W sercu cmentarza znajduje się grób pierwszego prezydenta Bośni Aliji Izetbegovicia.

Sarajewo: Mostar, Konjic, Počitelj, Dom Sufi i wodospady

Sarajewo: Mostar, Konjic, Počitelj, Dom Sufi i wodospady

Rozpoczyna się Twoja podróż do Hercegowiny Po rozpoczęciu wycieczki zostaniesz odebrany z Sarajewa i przedstawiony licencjonowanemu przewodnikowi. Zrelaksuj się i podziwiaj malownicze wiejskie widoki w drodze do Mostaru. Przejazd przez Konjic i Jablanicę - przystanek na zdjęcia Podczas podróży do Mostaru przejedziemy przez Konjic, urokliwe miasto wzdłuż rzeki Neretwy, znane z malowniczych krajobrazów. Do najważniejszych atrakcji należą góra Prenj i most osmański. Po drodze podziwiaj spokojne piękno jeziora Jablanicko i dowiedz się o historycznym znaczeniu Jablanicy, gdzie zrujnowany stary most kolejowy jest świadkiem bitwy nad Neretwą. Odwiedź wspaniałe wodospady Kravica W drodze do Sarajewa dodatkowym przystankiem są wspaniałe wodospady Kravica. Przy dobrej pogodzie możesz zażyć orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystych wodach wodospadu Kravica. Počitelj - architektoniczny klejnot Naszym kolejnym celem jest Počitelj, autentyczne XVI-wieczne miasto osmańskie, które pełni również funkcję skansenu. Niezwykła architektura miasta i malownicza lokalizacja obiecują wciągające wrażenia. Odkryj Mostar i Stary Most Po przybyciu do Mostaru powita Cię jego zachęcający klimat, bogata historia i charakterystyczny urok. Nasz przewodnik zaprowadzi Cię na Stare Miasto, gdzie kultowy Stary Most jest symbolem XVI-wiecznej architektury osmańskiej. Odkryj odporność mostu dzięki przejmującemu filmowi w lokalnej galerii. Zjedz lunch w Mostarze lub w domu sufich Blagaj Po zwiedzeniu Mostaru Twój przewodnik poleci Ci pyszny lunch w lokalnej restauracji lub wizytę w Blagaj. Blagaj to malownicza wioska położona u źródeł krystalicznie czystej rzeki Buna, która wypływa z wysokich klifów. Wizyta w XVI-wiecznym Blagaj Tekke, sufickim domu, doda duchowego wymiaru Twojemu doświadczeniu. Odbiór z miejsca zakwaterowania Twój dzień zakończy się wygodnym transportem powrotnym do hotelu, pozostawiając Ci cenne wspomnienia z wycieczki po Mostarze i Hercegowinie.

Sarajewo: Oblężenie tunelu nadziei

Sarajewo: Oblężenie tunelu nadziei

Wsiądź do autobusu w Sarajewie i wyjedź z miasta. Podczas jazdy autobusem dowiedz się, jak wybuchła wojna, dlaczego zniszczono Bibliotekę Narodową BH i ile osób zginęło. Jadąc do Muzeum Tuneli wzdłuż Alei Snajperów, posłuchaj opowieści o tym, jak wyglądało życie w tych latach ciemności. Po tym wstępie odkryj historię niezwykle ważnego tunelu o długości 800 m, który łączył okupowane i wolne terytoria Sarajewa. Po przybyciu do muzeum przejdź przez jedną część oryginalnego tunelu i obejrzyj film o wojnie w Sarajewie. Posłuchaj, jak Twój przewodnik wyjaśnia rolę tunelu podczas oblężenia, jego budowę, sposób użycia i chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. W drodze powrotnej do miasta porozmawiaj ze swoim przewodnikiem o Sarajewie i jego przyszłości.

Z Sarajewa: Jednodniowa wycieczka do jezior Travnik, Jajce i Pliva

Z Sarajewa: Jednodniowa wycieczka do jezior Travnik, Jajce i Pliva

Położone kilka godzin drogi od Sarajewa, Travnik i Jajce mają długą i bogatą historię i są otoczone zapierającymi dech w piersiach krajobrazami. Sprawdź niektóre z ich najważniejszych zabytków, korzystając z transportu z Sarajewa. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się z profesjonalnym kierowcą i licencjonowanym przewodnikiem. Zobacz jeziora Pliva, młyny wodne w Jajcach, średniowieczne katakumby i stary zamek w Travniku. Delektuj się smakiem najlepszego ćevapi w Travniku, narodowej potrawy tego kraju, i podziwiaj krajobrazy po drodze. Jajce było stolicą Królestwa Bośni i Hercegowiny w XIV wieku, podczas gdy Travnik był stolicą Imperium Osmańskiego w Bośni i Hercegowinie. Travnik ma prawie taki sam wygląd jak w okresie osmańskim z wieloma meczetami, domami i fontannami, które pochodzą z tamtych czasów. Twój przewodnik będzie Cię informował o faktach i opowieściach o regionalnej kulturze, historii i geografii. Ciesz się wspaniałą scenerią i kulturą.

Sarajewo: Bośniacka wojna i upadek Jugosławii - wycieczka z tunelem

Sarajewo: Bośniacka wojna i upadek Jugosławii - wycieczka z tunelem

Dołącz do nas na kompleksową wycieczkę samochodową z przewodnikiem i poznaj wojenną historię Sarajewa. Nasza wycieczka oferuje unikalny wgląd w trudny czteroletni okres, w którym miasto i jego mieszkańcy stali w obliczu ciągłego zagrożenia bombardowaniami. Będziesz miał okazję odwiedzić kluczowe miejsca z wojny w latach 1992-1995, po oblężeniu Sarajewa. Nasza wycieczka obejmuje również obserwację pozostałości pomników, które zostały strategicznie zachowane jako przypomnienie, podkreślając zbiorowe zaangażowanie w zapobieganie powtarzaniu się takich wydarzeń. Zwiększ swoje zrozumienie doświadczeń wojennych dzięki narracji o Tunelu Nadziei, której towarzyszy krótki film stworzony w tym okresie. Poświęć chwilę na kontemplację w miejscu jednej z największych masakr na Markale Market. Następnie udaj się do Żółtej Twierdzy, aby zobaczyć najlepszą panoramę Sarajewa. Twój przyjazny przewodnik zapewni wgląd w rozpad Jugosławii i sposób, w jaki Sarajewo zostało oblężone. Kontynuujmy wycieczkę samochodem do kompleksu olimpijskiego i jego cmentarza. Tutaj możemy dowiedzieć się o jego roli jako gospodarza Igrzysk Olimpijskich w 1984 roku, zaledwie kilka lat przed wybuchem wojny w Bośni. To wciągające doświadczenie zapewni nam głębsze zrozumienie wydarzeń historycznych, które ukształtowały Sarajewo w tym burzliwym okresie.

Z Sarajewa: Jajce, Travnik, jezioro Pliva i wycieczka do młynów wodnych

Z Sarajewa: Jajce, Travnik, jezioro Pliva i wycieczka do młynów wodnych

Odkryj naturalne piękno i historię środkowej Bośni podczas tej wycieczki z przewodnikiem. Po odebraniu z hotelu rozpocznij podróż do Jajce. Przejdź przez osmańską, austriacko-węgierską i jugosłowiańską część miasta, aby dowiedzieć się, jak rozwinęło się miasto Sarajewo. Po przybyciu do Jajce rozkoszuj się bogatą historyczną atmosferą miasta i zobacz szereg zabytków narodowych. Odwiedź podziemne katakumby, w których pochowana jest arystokratyczna rodzina Hrvatnić, a następnie udaj się z powrotem na powierzchnię do cytadeli, skąd możesz podziwiać panoramiczne widoki na okolicę. Później udaj się do wodospadu Jajce i podziwiaj piękno tego 21-metrowego zjawiska naturalnego, które łączy 2 rzeki. Odwiedź znajdujący się w pobliżu zespół zabytkowych młynów wodnych, a nawet kup świeżo zmieloną mąkę z jednego z wciąż działających młynów. Zatrzymaj się na lunch w lokalnej restauracji, zanim przejdziesz do ostatniego przystanku. Na koniec dotrzyj do XV-wiecznego Starego Miasta w Travniku. Podziwiaj 2 imponujące wieże zegarowe w centrum miasta i odwiedź Twierdzę Travnik, która była kiedyś używana przez osmańskich wezyrów (gubernatorów) jako siedziba władzy. Pod koniec dnia zostań odwieziony z powrotem do hotelu w Sarajewie.

Sarajewo: Transfer z/na lotnisko w Sarajewie

Sarajewo: Transfer z/na lotnisko w Sarajewie

Oszczędź sobie kłopotów związanych z poruszaniem się po nowym mieście, rezerwując transfer między międzynarodowym lotniskiem w Sarajewie a miejscem zakwaterowania w Sarajewie. Spędź więcej czasu w Sarajewie, nie martwiąc się o transport na lotnisko. Spotkaj się ze swoim kierowcą w terminalu przylotów, gdzie będzie czekał ze znakiem lub przed miejscem zakwaterowania w Sarajewie. Ciesz się płynną jazdą do celu.

Sarajewo: Wycieczka wojenna z tunelem nadziei i górą Trebevic

Sarajewo: Wycieczka wojenna z tunelem nadziei i górą Trebevic

Cofnij się do minionych czasów wojny podczas wycieczki wojennej i historycznej po Sarajewie z bezproblemowym odbiorem z hotelu. Odwiedź Muzeum Wojenne Tunel Nadziei, Aleję Snajperów i Żółtą Twierdzę, a po drodze dowiaduj się o tych zabytkach od lokalnego przewodnika. Wybierz się w komfortową podróż z hotelu do pierwszego przystanku tego doświadczenia, Tunelu Nadziei. Przemierzaj jego korytarze i dowiedz się, jaką ważną rolę odegrał podczas oblężenia. Posłuchaj historii o tym, jak podczas wojny transportował zaopatrzenie i ludzi. Przejdź przez Aleję Snajperów i podziwiaj budowle z czasów Jugosławii, które noszą blizny wojen. Po dotarciu do Żółtej Twierdzy podziwiaj urzekający widok na krajobraz Sarajewa. Posłuchaj opowieści o oblężeniu i o tym, jak twierdza broniła się przed siłami wroga. Zatrzymaj się przy grobie Romea i Julii w Sarajewie, będącym emocjonalnym przedstawieniem miłości podczas oblężenia. Przejdź obok kaplicy Principa Gavrilo, aby uzyskać wgląd w zabójstwo w Sarajewie i początek I wojny światowej. Zatrzymaj się przy Moście Łacińskim, symbolicznym zabytku pełnym wydarzeń historycznych. Na koniec przygotuj się na wycieczkę kolejką linową na górę Trebević, historyczne miejsce na linii frontu, które odegrało znaczącą rolę podczas wojny w Bośni w Sarajewie. Przed zakończeniem wycieczki podziwiaj widoki na Góry Olimpijskie. Wracając do starego centrum miasta, cofnij się do chwil dnia.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 163
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Sarajewo

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Sarajewo

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Sarajewo to:

Sarajewo – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Sarajewo: Najciekawsze atrakcje

Sarajewo: Wycieczki i bilety

Bośnia i Hercegowina: Ciekawe miejsca

Sarajewo: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sarajewo? Kliknij tutaj.

Sarajewo: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(1358 recenzji)

Zarezerwowałem to w ostatniej chwili, ponieważ wydawało się, że to dobry sposób, aby zobaczyć niektóre z głównych miejsc Sarajewa w ciągu jednego dnia. I tak właśnie było. Warto zobaczyć muzeum Tunnel i podobał mi się tor bobslejowy. Widok z Żółtego Bastionu jest niesamowity. Tak wygodnie było podróżować autobusem, a wycieczka ma prawdopodobnie znacznie lepszy stosunek jakości do ceny niż próba wskoczenia taksówką do tych miejsc i zrobienia tego niezależnie, ponieważ są one rozsiane po różnych częściach miasta. Przewodnicy są bardzo kompetentni i przeżyli doświadczenie wojny, dzięki czemu mogą opowiedzieć własne historie o tym strasznym czasie w historii. Zalecana!

Dobra wycieczka! Agan był bardzo kompetentny, rozważny i dobry w odpowiadaniu na nawet skomplikowane pytania. Widać było, że był bardzo doświadczony i szczerze zainteresowany historią. Postój na bobslejowym obiekcie olimpijskim był trochę nieostry i niezbyt interesujący. Jednak zdecydowanie polecam wycieczkę.

Co za fantastyczny przewodnik. Zapominamy jej imię, ale była cudownie kompetentna. Super wyjaśnienie okresu wojny. Piękna trasa z wieloma możliwościami widokowymi. Częściowo dzięki jej trasom koncertowym i opowieściom rozwinęliśmy bardzo ciepłe serca dla mieszkańców Sarajewa ❤️

Przewodnik eksperta (Armin), który ożywia fascynującą i burzliwą historię miasta. Pomimo tego, że Tour przebiegł ponad godzinę w czasie, nie był pospieszny.