Sanur – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Bali: Pływaj z mantami na Nusa Penida

1. Z Bali: Pływaj z mantami na Nusa Penida

Udaj się na wyspę Nusa Penida i rozpocznij przygodę z nurkowaniem. Skorzystaj z 3 różnych przystanków, aby popływać z Manta Rays, zjedz lunch na plaży, a następnie spędź popołudnie zwiedzając las namorzynowy. Skorzystaj z odbioru w hotelu w wybranych obszarach Bali lub poczekaj bezpośrednio w biurze promowym (w zależności od wybranej opcji), a następnie udaj się do Nusa Penida, położonej 20 kilometrów od południowo-wschodniego wybrzeża. Największa z 3 siostrzanych wysp Bali (Nusa Lembongan, Nusa Penida i Nusa Ceningan), Nusa Penida jest znacznie mniej rozwinięta i pozostaje domem dla obfitej i dziewiczej przyrody. Podziwiaj dramatyczny krajobraz i strome klify wzdłuż wybrzeża, kierując się do jednych z najlepszych miejsc do nurkowania na wyspie. Po przybyciu do chronionej zatoki Manta Bay odkryj ocean bogaty w plankton, który przyciąga piękne manty rafowe, których rozpiętość skrzydeł może czasem dochodzić do 4 lub 5 metrów. Odwiedź 3 najlepsze miejsca do nurkowania na wyspie, w tym popularne miejsca (w zależności od warunków), takie jak Crystal Bay, Toyapakeh i Gamat Bay. Ponieważ silne fale na Oceanie Indyjskim mogą wpływać na warunki pogodowe, sytuacja będzie dokładnie monitorowana, aby zapewnić bezpieczne pływanie z promieniami w odległości mniejszej niż 1,5 metra od powierzchni morza. Jeśli warunki nie są odpowiednie, trasa nurkowania z rurką zostanie odpowiednio dostosowana, ponieważ Twoje bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem numer jeden. Po magicznej przygodzie z nurkowaniem z rurką zrób sobie przerwę na pyszny lunch na plaży w Mangrove Beach na Nusa Lembongan. Lunch serwowany jest w formie indonezyjskiego bufetu. Następnie skorzystaj z możliwości zwiedzania lasu namorzynowego po południu kajakiem lub deską do wiosłowania.

Bali Sanur: Ekspresowy prom w jedną stronę do/z Nusa Penida

2. Bali Sanur: Ekspresowy prom w jedną stronę do/z Nusa Penida

Podróżuj najszybszą trasą między plażą Sanur na Bali a Nusa Penida podczas przestronnego promu. Wykorzystaj w pełni swój wakacyjny czas, rezerwując transfer z wyprzedzeniem i szybko docierając do wybranego miejsca docelowego. Usiądź wygodnie i podziwiaj panoramiczne widoki na okolicę podczas jazdy. Wejdź na pokład łodzi na plaży Sanur lub Nusa Penida i rozpocznij podróż do przeciwnej lokalizacji. Ciesz się miękkimi siedzeniami i dużą ilością miejsca na bagaż. Podróżuj z maksymalną prędkością od 30 do 35 węzłów, docierając do celu w zaledwie 30 minut. Dołącz do swojego kapitana w płynnej i bezpiecznej podróży i zrelaksuj się, robiąc niesamowite zdjęcia wybrzeża i oceanu.

Z Bali: 3 wycieczki do miejsc do snorkelingu na Lembongan i Penida

3. Z Bali: 3 wycieczki do miejsc do snorkelingu na Lembongan i Penida

Nurkuj z rurką w kolorowych podwodnych światach wokół wysp Nusa Lembongan i Nusa Penida w ramach tej wycieczki z przewodnikiem z wybranych lokalizacji na Bali. Korzystaj z wysokiej jakości sprzętu, dzięki któremu przyjrzysz się życiu morskiemu. Przepłyń kajakiem pośród lasów namorzynowych. Delektuj się wyśmienitym lunchem w formie bufetu przy plaży. Po odbiorze z miejsca zakwaterowania na Bali lub spotkaniu w biurze promowym (w zależności od wybranej opcji) wyruszysz w kierunku wysp Nusa Lembongan i Nusa Penida, gdzie zobaczysz jedną z najbardziej różnorodnych raf koralowych na świecie. Spotkaj się ze swoim instruktorem nurkowania z rurką, który pomoże Ci z obsługą niezbędnego sprzętu. Osoby, które nie czują się zbyt pewnie w wodzie, mogą skorzystać z kamizelek ratunkowych, dzięki czemu wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zanurzenia się w ciepłych wodach i podziwiania ławic kolorowych ryb. Wypatruj ustniczków cesarskich, papugoryb, muren i żółwi morskich. Ze specjalnie wyznaczonych miejsc do nurkowania z rurką mogą bezpiecznie korzystać osoby w każdym wieku. Odwiedź takie miejsca jak Crystal Bay i Gamat Bay, które słyną z rozległych raf i łagodnych prądów morskich. Wybór konkretnych miejsc do nurkowania z rurką jest uzależniony od warunków pogodowych. Zjedz pyszny lunch na plaży oraz popłyń kajakiem do lasu namorzynowego i obejrzyj krajobraz z zupełnie innej perspektywy. Jeśli warunki pogodowe i na wodzie będą odpowiednie, odwiedzisz też Manta Bay.

Bali: całodniowa wycieczka na Nusa Penida szybką łodzią

4. Bali: całodniowa wycieczka na Nusa Penida szybką łodzią

Wejdź na pokład szybkiej łodzi na plaży Sanur i przepłyń przez wspaniałe, błękitne morze do Toyapakeh na małej wyspie Nusa Penida. Spotkaj się z lokalnym opiekunem wycieczki po przyjeździe i rozpocznij całodniową wycieczkę klimatyzowanym vanem. Po drodze podziwiaj dziewicze plaże z białym piaskiem, spektakularne klify i bujną roślinność. Odwiedź plażę Kelingking, słynącą z najpiękniejszych zdjęć, gdzie można zrobić zdjęcia. Zachwyć się widokiem klifów nad Oceanem Indyjskim, a następnie kontynuuj wycieczkę do Pasih Uug i naturalnego basenu Angel's Billabong. Przed pójściem na popularną plażę w zatoce Crystal Bay, znanej ze swoich doskonałych warunków do nurkowania i nurkowania z rurką, doświadcz ciszy i spokoju w jednym z mniej odwiedzanych miejsc na Nusa Penida. Pamiętaj jednak, że ta wycieczka nie obejmuje nurkowania ani snorkelingu. Możesz sprawić, by Twoja wycieczka była jeszcze ciekawsza, wybierając dodatki, takie jak usługi profesjonalnego fotografa, degustacja kawy, tradycyjny masaż, 10 zdjęć Polaroidem lub trwające od 3 do 4 minut wysokiej jakości nagranie Twojej wycieczki z drona.

Transport motorówką między Sanur na Bali i Nusą Lembongan

5. Transport motorówką między Sanur na Bali i Nusą Lembongan

Spędź mniej czasu na samą podróż, a więcej na zwiedzanie, korzystając z szybkiego i wygodnego transferu łodzią pomiędzy wyspami Bali i Nusa Lembongan. Wyspa Nusa Lembongan, która położona jest około 29 km na południowy wschód od siostrzanej wyspy Bali (za cieśniną Badung), znana jest jako miejsce romantycznych wycieczek oferujące wszelkie nowoczesne udogodnienia. Spokojnie poznaj jej nieskażoną przyrodę oraz spokojną atmosferę. Wypłyń z portu Sanur lub Lembongan w ramach jednego z 3 codziennych rejsów w obie strony. Po przybyciu spędź czas na zwiedzaniu wyspy w swoim tempie. Zanurkuj z rurką lub akwalungiem pośród kolorowych raf, skorzystaj z możliwości surfowania przez cały rok lub poleniuchuj na bezludnej, położonej nad zatoką plaży z białym piaskiem. Ucieknij od tłumów i doświadcz wiejskiego życia, spacerując lub jeżdżąc rowerem. Wszystkie łodzie wykorzystywane w rejsach są wyposażone w sprzęt nawigacyjny i bezpieczeństwa, aby zapewnić spełnienie międzynarodowych standardów w tym zakresie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się podróżą na wyspę Nusa Lembongan i z powrotem. Dostępna jest opcja elastyczna, która obejmuje bilet wyłącznie na rejs motorówką albo bilet łączony z rejsem motorówką i transferem na Bali. Możesz odbyć podróż w jedną lub w obie strony.

Batur: prywatne safari jeepem

6. Batur: prywatne safari jeepem

Weź udział w wycieczce całodniowej na wulkan Batur na Bali, podróżując komfortowym samochodem Volkswagen Jeep. Przemierzaj gęste lasy, aż dotrzesz do krawędzi głębokiej kaldery, zanurz się w naturalnym gorącym źródle i odwiedź lokalną plantację kawy. Skorzystaj z odbioru klasycznym jeepem terenowym marki VW i wyrusz na całodniową przygodę na wulkan Batur na Bali. Jedź malowniczą trasą przez tarasy ryżowe i bujną roślinność wyspy. Zatrzymaj się w Penelokan, gdzie dotrzesz do krawędzi ogromnego krateru, skąd możesz podziwiać zapierający dech w piersiach widok na Batur. Kontynuuj swoje safari trasą dla ciężarówek do starego krateru, gdzie znajdziesz także ogromne połacie lawy, która pokryła większą część roślinności. Na krawędzi kaldery wypatruj małp żyjących na wysokich drzewach. Wejdź na wydmę zastygłej lawy, z której można podziwiać piękny widok na górę i czarną lawę. Dowiedz się od swojego przewodnika, jak obszar ten ewoluował przez 30 milionów lat. Skorzystaj z ekskluzywnego dostępu do Mt. Batur Lounge, jedynego w okolicy salonu w stylu willi z czystymi, nowoczesnymi toaletami i komfortowymi prysznicami. Odśwież się pod prysznicem, a następnie wypij filiżankę gorącej herbaty lub kawy w salonie. Po ekscytującej przejażdżce wokół góry zatrzymaj się, aby spotkać się z lokalnymi rolnikami w drodze do naturalnych gorących źródeł. Zapomnij o bólach i troskach i odpręż się w naturalnych gorących źródłach. Następnie zjedz lunch w formie bufetu i udaj się na plantację kawy. Tutaj dowiesz się wszystkiego o produkcji kawy. Na koniec wycieczki zostaniesz odwieziony(-a) z powrotem do Twojego hotelu.

Bali i Trawangan: szybka łódź z opcjonalnym transferem na Bali

7. Bali i Trawangan: szybka łódź z opcjonalnym transferem na Bali

Skorzystaj z szybkiego połączenia pomiędzy Bali a Gili Trawangan. Podróżuj pomiędzy tymi wyspami na pokładzie szybkiej łodzi z miejscem na duży bagaż. Spędź mniej czasu w podróży, a więcej na plaży! Rejs z Bali na Gili Trawangan wyrusza codziennie z portu Serangan, 30 minut od miasta Kuta. Skorzystaj z bezpłatnego odbioru klimatyzowanym pojazdem z Twojego hotelu lub domku, dostępnego z miejscowości: Kerobokan, Seminyak, Legian, Kuta, Tuban, Jimbaran, Nusa Dua, Denpasar, Sanur, a także lotniska i części Canggu (po Canggu Club). Odbiór z innych miejsc jest dostępny za dodatkową dopłatą. Alternatywnie, możesz udać się samodzielnie do portu na odprawę, która ma miejsce 30 minut przed zaplanowanym wyjazdem. Wyjedź rano i wykorzystaj w pełni czas na Gili Trawangan. Łódź powrotna na Bali wyrusza około godz. 14.30, a w porcie będzie czekał transport do hotelu. Zrealaksuj się na pokładzie podczas 2,5-godzinnej podróży w jedną stronę i podziwiaj wspaniałe widoki.

Bali: Uluwatu, Tanah Lot i Jimbaran – wycieczka całodniowa

8. Bali: Uluwatu, Tanah Lot i Jimbaran – wycieczka całodniowa

Zobacz najważniejsze atrakcje południowego wybrzeża Bali podczas tej całodniowej wycieczki. Odwiedź słynną świątynię Tanah Lot, zrelaksuj się na plaży Suluban w Uluwatu i obejrzyj tradycyjny pokaz tańca Kecak (balijski taniec z ogniem). Do swojej wycieczki możesz też dodać lunch, masaż i zdjęcia. Skorzystaj z możliwości odbioru z hotelu w ramach wycieczki prywatnej lub odbioru z miejsc zbiórki położonych w centrum w ramach wycieczki grupowej. Następnie udaj się w kierunku pierwszego przystanku, świątyni Tanah Lot, która usytuowana jest na formacji skalnej nad Oceanem Indyjskim. Zatrzymaj się na lunch na słynnej ulicy pełnej restauracji (na własny koszt), a później odwiedź plażę Suluban, znaną też jako Blue Point. Spaceruj po białym piasku i podziwiaj niesamowite skały i jaskinie. Następnie, jeśli Twoja rezerwacja obejmuje opcję z pokazem tańca Kecak, udasz się do świątyni Uluwatu, gdzie obejrzysz pokaz słynnego tańca balijskiego Kecak (starożytny rytuał i taniec z ogniem) na tle zachodzącego słońca.  Wycieczkę zakończysz kolacją z grillowanymi owocami morza w zatoce Jimbaran (jeśli wybrano odpowiedni dodatek). W przypadku wycieczek prywatnych transport powrotny zapewniany jest do hoteli. W przypadku wycieczek grupowych musisz samodzielnie wrócić do swojego hotelu z Jimbaran.

Bali: jednodniowa wycieczka do East Nusa Penida, Atuh i Diamond Beach

9. Bali: jednodniowa wycieczka do East Nusa Penida, Atuh i Diamond Beach

Odkryj oszałamiającą naturalną scenerię wschodniej Nusa Penida podczas jednodniowej wycieczki z Bali. Ciesz się skalistymi klifami i czystymi wodami wyspy, przejdź się do punktu widokowego Tysiąca Wysp i zrelaksuj się na białym piasku Diamentowej Plaży. Odbierz na Bali i popłyń przez turkusowe wody do Nusa Penida, gdzie wsiądziesz do pojazdu, który zabierze Cię dookoła wyspy. Pierwszym przystankiem jest Punkt widokowy Tysiąca Wysp. Podziwiaj zachwycające widoki niezliczonych wysp, rozległych klifów, a może nawet żółwi i płaszczek. Następnym przystankiem jest domek na drzewie Nusa Penida. Znana lokalnie jako Rumah Pohon, ta przytulna kabina z dachem krytym strzechą korzysta również z podwyższonego punktu widokowego na wyspie. Wejdź po drabinie na pień drzewa, a zostaniesz nagrodzony jednymi z najlepszych panoramicznych widoków na wyspę. Sprawdź zielone wzgórza Nusa Penida, zatrzymując się na „Wzgórzu Teletubisiów” i rób zdjęcia gigantycznego gobelinu rozciągającego się po horyzoncie. Na ostatni przystanek dnia udaj się na Diamond Beach lub Atuh Beach. Atuh Beach to ukryty klejnot, a wspaniała woda Diamond Beach sprawia, że jest to idealne miejsce do nurkowania. Po kąpieli w słońcu na plaży całodniowa wycieczka kończy się powrotem do hotelu na Bali.

Bali: półdniowa prywatna wycieczka po mieście z transferami

10. Bali: półdniowa prywatna wycieczka po mieście z transferami

Twoja przygoda na Bali rozpocznie się od odbioru z twojego hotelu lub  miejsca zakwaterowania. Spotkaj się ze swoim przyjaznym kierowcą i porozmawiaj o atrakcjach i zabytkach, które chciałabyś odwiedzić w trakcie wycieczki. Posłuchaj wskazówek i porad od kierowcy, a następnie zaplanuj rozkład dnia, który będzie dopasowany do twoich zainteresowań i preferencji. Ciesz się swobodą odwiedzając te miejsca i atrakcje, na których najbardziej ci zależy. Na Bali jest wiele do oglądania i do zrobienia - na przykład różne tradycyjne świątynie i tętniące życiem targowiska. Niektóre z najważniejszych atrakcji na Bali to  Pura Tanah  Lot,  Świątynia Uluwatu,  Monkey Forest w  Ubud, Tegallalang,  Plaża w  Kuta oraz Seminyak. Podczas wycieczki poznaj historię Bali, kulturę wyspy oraz jej zabytki - informacje uzyskasz od kierowcy. Pod koniec tej ekscytującej wycieczki kierowca odwiezie cię w to samo miejsce, z którego zostałeś odebrany.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Sanur

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 79
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Sanur: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Sanur

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Sanur?

Najlepsze atrakcje to:

Sanur: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sanur? Kliknij tutaj.

Sanur: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3962 opinii

Spędziliśmy wspaniały dzień z Putu. Był ostrożnym kierowcą i bardzo dobrze się nami opiekował. Cieszyliśmy się każdym aspektem dnia, widokiem na wulkan z naszym śniadaniem, spacerem po lawie, pływaniem, lunchem w dżungli oraz plantacją kawy i degustacją. Fajnie było jeździć otwartym pojazdem, ponieważ można wyraźnie uchwycić wszystkie widoki i zapachy. Dobrym pomysłem byłoby polecanie długich rękawów na wczesną porę dnia i ochrony przeciwsłonecznej podczas jazdy. Zdecydowanie bardzo dobry stosunek jakości do udanego dnia. Putu był bardzo kompetentny i zawsze chętnie pomagał. Wielkie dzięki.

To było wspaniałe doświadczenie! Odebrał nas z naszego hotelu i wysadził, co było bardzo przydatne Nurkowanie z rurką zakończyło się sukcesem, zobaczyłem płaszczkę manty i popływałem z nią, zobaczyłem ośmiornicę i zobaczyłem dużo ryb - mogłem pływać przez ławice ryb. Obiad był w formie bufetu, niewiele opcji, ale był bardzo dobry i było go mnóstwo, więc można było dobrze zjeść! Następnie wsiedliśmy do kajaków i zrobiliśmy wycieczkę po lasach namorzynowych, co było zabawne!

Świetne przeżycie dla całej rodziny. Widziałem tyle miejsc i miałem tyle doświadczeń w jeden dzień… Góra Batur i region skał wulkanicznych, gorące źródła, degustacja kawy, lunch z widokiem na dżunglę, majestatyczne pola ryżowe i to wszystko z góry na dół… Froggy była świetnym przewodnikiem, dzieci uwielbiały jego!!

Wspaniałe miejsca do nurkowania, niesamowite wrażenia z manty, pomocni przewodnicy i cudowny lunch! Co za wspaniały dzień i niesamowite przeżycie!

Wycieczka zorganizowana i zarządzana bardzo dobrze, gorąco polecam!