Santuario Tsukan – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Meridy: Izamal i Valladolid z przewodnikiem i posiłek na Jukatanie

1. Z Meridy: Izamal i Valladolid z przewodnikiem i posiłek na Jukatanie

z najbardziej imponujących cenotów w świecie Majów ze względu na swoją wielkość i głębokość. Naszym pierwszym przystankiem będzie cenote typu otwartego Yokdzonot, gdzie będziemy cieszyć się turkusowymi wodami. Ma otwór o długości 40 metrów i około 35 do 45 metrów. głęboko, jest to jedna z największych cenotów w stanie Jukatan. Kontynuujemy naszą podróż do cenote Sanktuarium Życia TSUKÁN, gdzie naszą misją jest ochrona przyrody, tradycji i kultury poprzez doświadczenia, które łączą naszych gości z naszym pięknym stanem Jukatan. Oferuje miłośnikom turystyki skupionej na przyrodzie i kulturze Majów; Unikalne doświadczenia w środowisku naturalnym, gdzie wyróżnia się architektura łącząca esencję, lokalną florę i faunę. Zachwyciliśmy się pysznym jukatańskim posiłkiem w restauracji Zamná, by następnie rozpocząć zwiedzanie miasta Izamal (magiczne miasto) położone w samym centrum półwyspu, 72 km na wschód od Meridy. Miasto Trzech Kultur jest znane, ponieważ współistnieją w nim trzy okresy historyczne: jego piramidy świadczą o wielkości Majów, jego klasztor; którego urok bierze się z ciszy majestatycznych murów, które na zawsze naznaczyły hiszpańskie wpływy, oraz jego ulic, budynków, placów, domów i kościołów, a wszystko to w harmonijnym wizualnym rytmie jednego koloru: żółtego. Powrót do Meridy.

Sanktuarium Tsukan

2. Sanktuarium Tsukan

Poznaj legendę Tsukána, opiekuńczego i opiekuńczego węża naszej wspaniałej cenoty. Mamy wiele doświadczeń, którymi chcemy się z Wami podzielić: Przeżyj ceremonię oczyszczenia Majów, obejmij uzdrawiające drzewo Pich. Podziwiaj fundamenty Majów i pozostałości pochówku tej starożytnej kultury. Zwiedzaj wioskę Majów i twórz własne tortille. Weź udział w warsztatach regionalnych smaków i stwórz od podstaw własne przesłanie. Zasiej własne ziarno kukurydzy w naszej milpie. Pokochasz zanurzenie się w świętych i krystalicznych wodach naszej cenote, która jest wyjątkowa w swoim pięknie. Skosztuj w naszej pięknej restauracji otoczonej bujną roślinnością wykwintnych dań, które ma dla Ciebie gastronomia kuchni Majów. Chcemy podzielić się z Tobą naszym dziedzictwem przodków, będzie nam bardzo miło Cię gościć!

Prywatna wycieczka: Chichen Itza i Izamal ATV Extreme Adventure.

3. Prywatna wycieczka: Chichen Itza i Izamal ATV Extreme Adventure.

Poznaj Chichen Itza, jeden z 7 cudów świata. Odkryj fascynującą historię kryjącą się za tym wyjątkowym cudem, angażując wszystkie zmysły dzięki zdjęciom, filmom, artefaktom i ciekawym informacjom o cywilizacji Majów. Po Chichen Itza udaj się do cenote o ciemnoniebieskiej wodzie na Jukatanie, Tsukan „Life Sanctuary Ecopark”. Zjedz regionalny lunch w cenocie. Ciesz się ekskluzywnymi doświadczeniami tego eko-parku, takimi jak powitalna ceremonia Majów, ręcznie robiona tortilla i lekcje gotowania z przyprawami Majów oraz pokaz uprawy kukurydzy prowadzony przez mieszkańców Majów. Następnie odkryj magiczne miasto Izamal na quadach, odwiedź 4 różne piramidy Majów, klasztor z XVI wieku i poznaj historię ery kolonialnej w Meksyku.

Sanktuarium Tsukan i Chichen Itza

4. Sanktuarium Tsukan i Chichen Itza

Rozpoczniemy naszą pierwszą wizytę, czyli odwiedzenie jednego z 7 cudów współczesnego świata, Chichen Itza, a także wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco. Chichen Itza znana jako stolica imperium Majów. Będziemy mieli okazję zobaczyć majestatyczną piramidę Kukulkan, Pok Ta-Pok lepiej znaną jako gra w piłkę, obserwatorium, świątynię tysiąca kolumn i wiele więcej, podróżując na wózku inwalidzkim lub skuterze, gdzie nasz przewodnik sprawi, że będziesz poznać wspaniałą przeszłość Chichen Itza i kulturę Majów. Po opuszczeniu strefy archeologicznej, oddalonej o zaledwie kilka minut, udamy się do Sanktuarium boga Tsukana, gdzie ponownie przeżyjemy legendę jednego z mitów, które ożywiły świat Majów, i dowiemy się o nich więcej. Rozpoczniemy tę przygodę od małego skończonego rytuału, zobaczymy jak żyli Majowie, doświadczymy jak załatwiać sprawy, które są używane w kuchni Majów mieszając wszystkie kolory, smaki i zapachy. Na zakończenie naszej przygody w tym samym sanktuarium Tsukan będziemy mogli odwiedzić piękną cenote oraz popływać.

Dodaj daty

Santuario Tsukan

Santuario Tsukan

Santuario Tsukan: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Santuario Tsukan: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Santuario Tsukan? Kliknij tutaj.