Santiago de Compostela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Katedra w Santiago de Compostela: opcja zwiedzania i portyku

1. Katedra w Santiago de Compostela: opcja zwiedzania i portyku

Przeżyj podróż w przeszłość, odkrywając historię Apostoła Santiago i poznaj Muzeum Katedralne i Katedrę w całej okazałości podczas tej wycieczki, wybierając opcję, która najlepiej odpowiada Twoim upodobaniom: zwiedzanie samego Muzeum i Katedry lub opcję, która obejmuje Portyk Chwały. Poznaj każdy zakątek naszej pięknej katedry, odkryj jej romańską architekturę, poznaj budowę na przestrzeni wieków i podziwiaj Kaplicę Relikwii, Panteon Królewski, Bibliotekę Kapituły i słynne Botafumeiro. Ciesz się tym jak miejscowy z naszym oficjalnym przewodnikiem.

Z Santiago: wycieczka na Finisterre, Muxia i Costa da Morte

2. Z Santiago: wycieczka na Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Po odebraniu z hotelu w Santiago de Compostela rozpocznij podróż wzdłuż wybrzeża Galicji. Twój pierwszy przystanek będzie w tradycyjnej galicyjskiej wiosce. Tutaj udaj się na szczyt rzymskiego mostu, skąd możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na rzekę. Następnie udaj się do latarni morskiej Muxia, gdzie możesz odwiedzić słynne sanktuarium i udać się na szczyt latarni morskiej, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie na wybrzeżu. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając najważniejszą latarnię morską w regionie, Finisterre. Ze szczytu tej malowniczej latarni podziwiaj panoramiczne widoki na to, co Rzymianie uważali za koniec ziemi. Przerwa na lunch w mieście Finisterre przed udaniem się do wodospadu Ezaro, jedynego wodospadu, który wpływa bezpośrednio do oceanu. Później udaj się do Carnoty, gdzie możesz zobaczyć największe istniejące horréo, stary spichlerz zawieszony na filarach. Na koniec udaj się do wioski Muros, tradycyjnej nadmorskiej wioski. Ciesz się wolnym czasem na kawę lub spacer po głównym placu przed powrotem do Santiago.

Wycieczka całodniowa z Porto do Santiago de Compostela

3. Wycieczka całodniowa z Porto do Santiago de Compostela

Odkryj 2 urocze zakątki południowej Europy w ramach całodniowej wycieczki z Porto. Przekrocz granicę z Hiszpanią, aby odwiedzić popularne wśród pielgrzymów miasto Santiago de Compostela w Galicji. W drodze powrotnej do Porto zatrzymaj się w miejscowości Valença do Minho.  Wejdź na pokład wygodnego vana lub autobusu i rozpocznij podróż do jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie: Santiago de Compostela.Zobacz szlak pielgrzymkowy Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) i odwiedź wspaniałą XI-wieczną katedrę. Podziwiaj architekturę świątyni, która została pierwotnie zbudowana w stylu romańskim, a dziś jest połączeniem harmonijnych wpływów. Skorzystaj z okazji wzięcia udziału w mszy, a w czasie wolnym udaj się na spacer po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO centrum miasta. Wyrusz w podróż powrotną do Porto i zatrzymaj się po drodze w Valença do Minho, historycznej wiosce na północy Portugalii, położonej tuż przy granicy portugalsko-hiszpańskiej. Miejscowość była ważnym ośrodkiem w średniowieczu i stanowiła część szlaku Camino de Santiago.  Zobacz twierdzę z 2 wieżami i podwójnym murem, która dominuje nad miastem, a następnie wróć do miejsca zbiórki w Porto. 

Santiago de Compostela: Finisterre, Muxia i Costa da Morte

4. Santiago de Compostela: Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Rozpocznij wycieczkę od wizyty w Ponte Maceira, uroczym miasteczku, które jest obowiązkowym przystankiem dla pielgrzymów udających się w podróż na „koniec świata”. Podziwiaj XIV-wieczny most nad rzeką Tambre i zobacz malownicze zestawy średniowiecznych młynów. Podróżuj wzdłuż pięknego wybrzeża ujścia rzeki Muros e Noia do zabytkowego miasta Muros. Zatrzymaj się tutaj na krótką wizytę, aby podziwiać otoczenie. Następnie skieruj się w stronę wybrzeża i ciesz się jednym z najpiękniejszych widoków na wybrzeże Carnota. Przejedź obok pięknych nadmorskich atrakcji Lira, Carnota Beach, Boca do Río, Mount Pindo i Cape Fisterra. Następnie dotrzyj do Ézaro, gdzie rzeka Xallas wpada do morza, tworząc wodospad, wodospad Ézaro, prawdopodobnie najbardziej znany w Galicji i wyjątkowy w Europie kontynentalnej. Kontynuuj do Cape Fisterra (Finisterre), niegdyś uważanego za najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie, gdzie znajduje się latarnia morska i kilometr zero Camino de Santiago. Tutaj zjedz lunch i poświęć czas wolny na spacer po mieście i jego porcie rybackim. Wznów trasę i udaj się do Muxia, gdzie czeka na Ciebie piękne Sanktuarium u podnóża Atlantyku i trzy kamienie uważane przez Galicję za święte.

Katedra i Muzeum w Santiago de Compostela z przewodnikiem

5. Katedra i Muzeum w Santiago de Compostela z przewodnikiem

Poznaj historię Santiago de Compostela podczas wycieczki z przewodnikiem po katedrze i jej muzeum. Jeden z 3 najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych katolików w świecie chrześcijańskim. Katedra w Santiago de Compostela była historycznie miejscem pielgrzymek na „Drodze św. Jakuba” (Camino de Santiago) od wczesnego średniowiecza. Wejdź do wspaniałego pomnika, aby dowiedzieć się, dlaczego, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do grobowca św. Jakuba i wielu innych atrakcji. Spójrz na olśniewający ołtarz główny i otaczające go misterne kaplice oraz poznaj rytuały i tradycje. Posłuchaj o historycznym i architektonicznym znaczeniu katedry i poszerz swoją wiedzę w muzeum, w którym możesz odkryć skarb katedry, bibliotekę i wszystkie ważne dzieła sztuki.

Rias Baixas: Rejs łodzią z winem, owocami morza i wizytą w winnicy

6. Rias Baixas: Rejs łodzią z winem, owocami morza i wizytą w winnicy

Zatrzymaj się w O Grove Town, idealnej wiosce do spędzenia czasu w spokoju i doznania prawdziwej Galicji. Ciesz się wiejską atmosferą z dala od turystyki i miłą przerwę i galicyjski posiłek. Wybierz się na spacer po winnicach bardzo prestiżowego Albariño. Miej okazję poznać produkcję tego doskonałego wina, a także wziąć udział w degustacji trzech win tej nazwy Rias Baixas w dobrym towarzystwie. Następnie zatrzymaj się przy świątyni „la Lanzada”. Uzyskaj pełny przegląd tego mistycznego miejsca, założonego w IX wieku, i wybierz się na piękny spacer. Przepłyń przez część zatoki Poio i zobacz piękno zawarte w gigantycznej skale, na której jest zbudowana. Zobacz otaczające go spichlerze, domy z widokiem na morze i kilka kamiennych krzyży typowych dla Galicji, zwanych Cruceiros, które znajdują się na miejscu. Zwiedzaj charakterystyczne ulice i place tego miejsca i miej możliwość odbycia prawdziwej i autentycznej podróży w czasie, jak jak również odwiedzić obszar o dużej wartości ekologicznej. Kolejny przystanek na wyspie Toja, słynącej z produkcji mydła i gorących źródeł, położonej na obszarze zwanym Czerwona Natura 2000. Odkryj małe muzeum starej fabryki mydła i kaplicę całkowicie pokrytą muszlami. Zakończ wycieczkę po morzu, podczas której będziesz podziwiać i bezpośrednio zmierzyć się z produkcją małży, ostryg i przegrzebków, robiąc różne przystanki, aby kontemplować wodopoje. Skosztuj małży gotowanych na parze w dużych ilościach w towarzystwie jednego z najlepszych lokalnych win Albariño (Condes de Albarei) i kieliszków Crema de Orujo.

Santiago de Compostela: Zwiedzanie katedry, muzeum i starego miasta

7. Santiago de Compostela: Zwiedzanie katedry, muzeum i starego miasta

Odkryj miasto w 100% dzięki naszej wycieczce, która łączy pieszą wycieczkę po mieście oraz zwiedzanie Muzeum i Katedry w Santiago: poznaj jego przeszłość i zakochaj się w jej istocie. Zwiedzanie rozpoczynamy na placu Obradoiro, gdzie będzie na nas czekał nasz przewodnik z pomarańczowym parasolem: będziemy spacerować tysiącletnimi uliczkami starego miasta, między wycieczkami będziesz mieć 40-minutową przerwę i będziesz kontynuować wycieczkę wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Katedralnym i wnętrzu Katedry z naszymi oficjalnymi przewodnikami.

Z Santiago: jednodniowa wycieczka do Finisterre, Muxia i Costa da Morte

8. Z Santiago: jednodniowa wycieczka do Finisterre, Muxia i Costa da Morte

„Przygotuj się na niezapomnianą przygodę w jednym z najbardziej wyjątkowych zakątków Galicji! Jeśli szukasz wyjątkowych wrażeń, które pozwolą Ci zanurzyć się w bogatej historii, kulturze i gastronomii regionu, nie szukaj dalej Przedstawiamy naszą wycieczkę do Pontemaceiry, Muxii, Finisterre i Wybrzeża Śmierci, która poprowadzi Cię przez zachwycające krajobrazy i kultowe miejsca, które od wieków były świadkami pielgrzymek do Santiago. Rozpocznij niezapomnianą przygodę na Plaza Galicia o godzinie 9:00, skąd udasz się w kierunku Pontemaceira, uroczego średniowiecznego mostu, który prowadzi do spektakularnego Cabo Finisterre, końcowego punktu słynnego Camino de Santiago. Po zwiedzeniu tego niesamowitego mostu dotrzesz do Muxia, gdzie Sanktuarium Dziewicy z Łodzi wznosi się majestatycznie na tle potężnego oceanu, który niestrudzenie rozbija się o skały. To miejsce zanurzy Cię w bogatą historię pielgrzymki do Santiago i otuli swoimi legendami. Kiedy już to zobaczysz, spotkamy się na Przylądku Finisterre, Końcu Ziemi, jak starożytni Rzymianie nazywali to miejsce. Ten przylądek, z widokiem 180º na otwarty ocean, ukazuje nam celtycką i rzymską duchowość pielgrzymów, która kąpie jego skały w swoim ogromie. Po obiedzie kontynuuj podróż do pięknego wodospadu w wiosce Ézaro, gdzie możesz podziwiać piękno rzeki Xallas, jedynej rzeki w Europie, która kończy się wodospadem bezpośrednio w oceanie. Czy będziesz za tym tęsknić? Po tym przystanku odwiedzimy Hórreo de Carnota, jedną z najbardziej typowych konstrukcji w Galicji, gdzie zobaczysz jeden z największych Hórreos w Galicji. Czy odważysz się zgadnąć, dlaczego był tak duży? Na koniec odwiedzimy dobrze znane miasto Muros, z jego szczególnym historycznym centrum i morskimi łukami, które urzekają wszystkich odwiedzających. Nie przegap okazji, by przeżyć wyjątkowe przeżycie w Galicji! Od uroczego średniowiecznego mostu Pontemaceira do spektakularnego Cabo Finisterre, przechodząc przez majestatyczne Sanktuarium Dziewicy z Łodzi i piękno wodospadu Ézaro, ta wycieczka poprowadzi Cię przez niektóre z najbardziej charakterystycznych miejsc w regionie. Ponadto nasi wyspecjalizowani przewodnicy przedstawią Ci fascynujące historie i legendy, które pozwolą Ci jeszcze bardziej zanurzyć się w bogatej celtyckiej i rzymskiej kulturze regionu. I nie przegap okazji, aby spróbować wykwintnej lokalnej kuchni, zwłaszcza pysznych owoców morza, w uroczym miasteczku Finisterre. Po to wszystko i wiele więcej zapraszamy Cię do dołączenia do nas w tej niezapomnianej przygodzie w jednym z najbardziej wyjątkowych zakątków Galicji. Zarezerwuj miejsce już teraz i przygotuj się na przeżycie, którego nigdy nie zapomnisz.

Z Santiago: Rías Baixas Galicia Seafood & Wine Day Tour

9. Z Santiago: Rías Baixas Galicia Seafood & Wine Day Tour

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Santiago de Compostela i odkryj to, co najlepsze w Rías Baixas. Zanurz się w winie Albariño i galicyjskich owocach morza. Wybierz się na rejs statkiem wzdłuż ujścia rzeki i poznaj hodowlę małży, ostryg i przegrzebków. Dowiedz się o każdej witrynie ze swojego przewodnika i ciesz się przystankami w każdej lokalizacji. Spotkaj się o 10 rano na Plaza de Galicia i rozpocznij wycieczkę z Santiago do Rías Baixas. Na pierwszym przystanku wybierz się na spacer wzdłuż lokalnych winorośli winogron Albariño i dowiedz się o produkcji tego wspaniałego białego wina od lokalnych przewodników po jednej z najbardziej ekskluzywnych piwnic w regionie. Po wizycie skosztuj jednego z najbardziej znanych win Albariño, którego nie można znaleźć na normalnych targowiskach lub w restauracjach, win sprzedawanych w najlepszych restauracjach Europy i na najbardziej ekskluzywnych rynkach świata. Przejdź dalej do jednej z najbardziej spektakularnych plaż w Galicji, plaży La Lanzada. Cofnij się w czasie do X wieku, aby poznać jego historię i legendy. Następnie wyspa La Toja czeka na Ciebie ze swoją historią termiczną i ciekawą przeszłością przemysłową w produkcji najlepszego mydła w Hiszpanii. Odkryj świat hodowli skorupiaków podczas rejsu łodzią. Płyń trasą wiodącą przez niezliczone „bateas”, skąd pochodzą najlepsze małże, ostrygi i przegrzebki. Podczas rejsu będziecie mogli zjeść dowolną ilość muli, świeżo wyłowionych z wody i gotowanych w winie albariño. Do tego wszystkiego do woli białe lokalne wino, napoje bezalkoholowe, woda i shoty likierowe. Po rejsie wysiądź w O Grove, „raju owoców morza” w Galicji. Spędź 90 minut na lunchu w restauracji. Twój przewodnik poleci najlepsze z nich w zależności od tego, czego szukasz. Przeżyj wybrzeże ujścia rzeki Arousa, podróżując na południe w kierunku ujścia rzeki Pontevedra. Przejedź przez miasta Portonovo, Sanxenxo i Raxó i odwiedź wioskę rybacką Combarro z brukowanymi kamiennymi uliczkami, małymi sklepami oraz pięknymi barami i restauracjami. Na koniec opuść Rías Baixas i wróć do Santiago de Compostela, aby wysiąść.

Santiago de Compostela: Masaż leczniczy

10. Santiago de Compostela: Masaż leczniczy

Ciesz się masażem jako wspaniałym sposobem na doświadczenie uzdrawiającej mocy dotyku i utrzymanie dobrego zdrowia. Możesz wybrać stymulujący masaż z użyciem specjalnych olejków i kremów do pracy na całe ciało. Alternatywnie wybierz masaż rozładunkowy wykonywany poprzez powolne i głębokie ćwiczenia, aby poprawić regenerację mięśni, lub masaż relaksacyjny, który pomoże złagodzić napięcie i poprawić stan psychiczny. Dostępna jest również sesja refleksologii stóp. Wykorzystuje technikę terapeutyczną polegającą na stymulacji określonych punktów na stopach. To może być idealne, jeśli spędziłeś wiele dni na trekkingu po Camino de Santiago.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Santiago de Compostela
To słynne miejsce pielgrzymkowe będące bramą do Galicji urzeka swoją kulturą, historią i gastronomią.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 73
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Santiago de Compostela: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Santiago de Compostela

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Santiago de Compostela

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Santiago de Compostela to:

Fisterra

Santiago de Compostela: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Santiago de Compostela? Kliknij tutaj.

Santiago de Compostela: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 3570 opinii

Nasz przewodnik Joana był naprawdę profesjonalny i spędził czas podczas trasy, przedstawiając nam tło zarówno w Portugalii, jak i w Santiago de Compostela. Ponieważ grupa była mieszanką mówiącą po portugalsku i angielsku, pomyślałem, że wykonała świetną robotę, zapewniając integrację wszystkim uczestnikom trasy. Lunch był wspaniałym doświadczeniem i myślę, że było tego warte. Ogólnie rzecz biorąc, powtórzę tę wycieczkę, ponieważ pozwala ona uczestniczyć w południowej mszy pielgrzyma, co byłoby trudne przy użyciu transportu publicznego tego samego dnia. Pamiętaj, że jeśli planujesz to zrobić, musisz natychmiast dostać się do katedry, gdy tylko dotrzesz do miasta.

Długi dzień, ale fantastyczna, niesamowita wycieczka z Danielem na czele. Jego komentarz, zainteresowanie pomocą w każdy możliwy sposób i umiejętność prowadzenia pojazdu były wzorowe. Podobał mi się każdy aspekt wycieczki i pozwolił mi spełnić od dawna pragnienie zobaczenia katedry w Santiago de Compostela. Bardzo podobało mi się moje zwiedzanie tego starożytnego, interesującego miasta. Dodane przystanki również były warte odwiedzenia. Cudowny dzień. Wysoce rekomendowane.

Dość pracowity dzień, dużo drogi, ale było warto. Wliczony posiłek był pyszny. Nasz przewodnik Daniel był fantastyczny, znał dobrze historię i sprawił, że była bardzo interesująca. Jeszcze lepiej byłoby mieć trochę więcej czasu na miejscu, ale w sumie bardzo polecam tę wycieczkę.