Atrakcje i wycieczki
Santiago de Compostela

To słynne miejsce pielgrzymkowe będące bramą do Galicji urzeka swoją kulturą, historią i gastronomią.

Santiago de Compostela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Santiago: Zwiedzanie katedry i muzeum oraz opcja Pórtico of Glory

1. Santiago: Zwiedzanie katedry i muzeum oraz opcja Pórtico of Glory

Przeżyj podróż w przeszłość, odkrywając historię apostoła Santiago i poznaj Muzeum Katedralne oraz katedrę w całej jej okazałości podczas tej wycieczki, wybierając opcję, która najlepiej odpowiada Twoim gustom: zwiedzanie z przewodnikiem tylko muzeum i katedry lub opcję obejmującą Portyk Chwały. Poznaj każdy zakątek naszej pięknej katedry, odkryj jej romańską architekturę, dowiedz się o budowie na przestrzeni wieków i podziwiaj Kaplicę Relikwii, Panteon Królewski, Bibliotekę Kapituły i słynne Botafumeiro.

Z Santiago: Wycieczka Finisterre, Muxia i Costa da Morte

2. Z Santiago: Wycieczka Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Po odebraniu z hotelu w Santiago de Compostela rozpocznij podróż wzdłuż wybrzeża Galicji. Twój pierwszy przystanek będzie w tradycyjnej galicyjskiej wiosce. Tutaj udaj się na szczyt rzymskiego mostu, skąd możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na rzekę. Następnie udaj się do latarni morskiej Muxia, gdzie możesz odwiedzić słynne sanktuarium i udać się na szczyt latarni morskiej, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie na wybrzeżu. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając najważniejszą latarnię morską w regionie, Finisterre. Ze szczytu tej malowniczej latarni podziwiaj panoramiczne widoki na to, co Rzymianie uważali za koniec ziemi. Przerwa na lunch w mieście Finisterre przed udaniem się do wodospadu Ezaro, jedynego wodospadu, który wpływa bezpośrednio do oceanu. Później udaj się do Carnoty, gdzie możesz zobaczyć największe istniejące horréo, stary spichlerz zawieszony na filarach. Na koniec udaj się do wioski Muros, tradycyjnej nadmorskiej wioski. Ciesz się wolnym czasem na kawę lub spacer po głównym placu przed powrotem do Santiago.

Santiago de Compostela - całodniowa wycieczka z Porto

3. Santiago de Compostela - całodniowa wycieczka z Porto

Odkryj 2 urocze zakątki południowej Europy w ramach całodniowej wycieczki z Porto. Przekrocz granicę z Hiszpanią, aby odwiedzić popularne wśród pielgrzymów miasto Santiago de Compostela w Galicji. W drodze powrotnej do Porto zatrzymaj się w miejscowości Valença do Minho.  Wejdź na pokład wygodnego vana lub autobusu i rozpocznij podróż do jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie: Santiago de Compostela.Zobacz szlak pielgrzymkowy Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) i odwiedź wspaniałą XI-wieczną katedrę. Podziwiaj architekturę świątyni, która została pierwotnie zbudowana w stylu romańskim, a dziś jest połączeniem harmonijnych wpływów. Skorzystaj z okazji wzięcia udziału w mszy, a w czasie wolnym udaj się na spacer po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO centrum miasta. Wyrusz w podróż powrotną do Porto i zatrzymaj się po drodze w Valença do Minho, historycznej wiosce na północy Portugalii, położonej tuż przy granicy portugalsko-hiszpańskiej. Miejscowość była ważnym ośrodkiem w średniowieczu i stanowiła część szlaku Camino de Santiago.  Zobacz twierdzę z 2 wieżami i podwójnym murem, która dominuje nad miastem, a następnie wróć do miejsca zbiórki w Porto. 

Santiago de Compostela: Finisterre, Muxia i Costa da Morte

4. Santiago de Compostela: Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Rozpocznij wycieczkę od wizyty w Ponte Maceira, uroczym miasteczku, które jest obowiązkowym przystankiem dla pielgrzymów udających się w podróż na „koniec świata”. Podziwiaj XIV-wieczny most nad rzeką Tambre i zobacz malownicze zestawy średniowiecznych młynów. Podróżuj wzdłuż pięknego wybrzeża ujścia rzeki Muros e Noia do zabytkowego miasta Muros. Zatrzymaj się tutaj na krótką wizytę, aby podziwiać otoczenie. Następnie skieruj się w stronę wybrzeża i ciesz się jednym z najpiękniejszych widoków na wybrzeże Carnota. Przejedź obok pięknych nadmorskich atrakcji Lira, Carnota Beach, Boca do Río, Mount Pindo i Cape Fisterra. Następnie dotrzyj do Ézaro, gdzie rzeka Xallas wpada do morza, tworząc wodospad, wodospad Ézaro, prawdopodobnie najbardziej znany w Galicji i wyjątkowy w Europie kontynentalnej. Kontynuuj do Cape Fisterra (Finisterre), niegdyś uważanego za najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie, gdzie znajduje się latarnia morska i kilometr zero Camino de Santiago. Tutaj zjedz lunch i poświęć czas wolny na spacer po mieście i jego porcie rybackim. Wznów trasę i udaj się do Muxia, gdzie czeka na Ciebie piękne Sanktuarium u podnóża Atlantyku i trzy kamienie uważane przez Galicję za święte.

Katedra i Muzeum w Santiago de Compostela z przewodnikiem

5. Katedra i Muzeum w Santiago de Compostela z przewodnikiem

Poznaj historię Santiago de Compostela podczas wycieczki z przewodnikiem po katedrze i jej muzeum. Jeden z 3 najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych katolików w świecie chrześcijańskim. Katedra w Santiago de Compostela była historycznie miejscem pielgrzymek na „Drodze św. Jakuba” (Camino de Santiago) od wczesnego średniowiecza. Wejdź do wspaniałego pomnika, aby dowiedzieć się, dlaczego, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do grobowca św. Jakuba i wielu innych atrakcji. Spójrz na olśniewający ołtarz główny i otaczające go misterne kaplice oraz poznaj rytuały i tradycje. Posłuchaj o historycznym i architektonicznym znaczeniu katedry i poszerz swoją wiedzę w muzeum, w którym możesz odkryć skarb katedry, bibliotekę i wszystkie ważne dzieła sztuki.

Santiago de Compostela: Zwiedzanie katedry, muzeum i starego miasta

6. Santiago de Compostela: Zwiedzanie katedry, muzeum i starego miasta

Odkryj miasto w 100% dzięki naszej wycieczce, która łączy pieszą wycieczkę po mieście oraz zwiedzanie Muzeum i Katedry w Santiago: poznaj jego przeszłość i zakochaj się w jej istocie. Zwiedzanie rozpoczynamy na placu Obradoiro, gdzie będzie na nas czekał nasz przewodnik z pomarańczowym parasolem: będziemy spacerować tysiącletnimi uliczkami starego miasta, między wycieczkami będziesz mieć 40-minutową przerwę i będziesz kontynuować wycieczkę wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Katedralnym i wnętrzu Katedry z naszymi oficjalnymi przewodnikami.

Z Santiago: Wycieczka do Rias Baixas z łodzią, owocami morza i winem

7. Z Santiago: Wycieczka do Rias Baixas z łodzią, owocami morza i winem

Zatrzymaj się w O Grove Town, idealnej wiosce do spędzenia czasu w spokoju i doznania prawdziwej Galicji. Ciesz się wiejską atmosferą z dala od turystyki i miłą przerwę i galicyjski posiłek. Wybierz się na spacer po winnicach bardzo prestiżowego Albariño. Miej okazję poznać produkcję tego doskonałego wina, a także wziąć udział w degustacji trzech win tej nazwy Rias Baixas w dobrym towarzystwie. Następnie zatrzymaj się przy świątyni „la Lanzada”. Uzyskaj pełny przegląd tego mistycznego miejsca, założonego w IX wieku, i wybierz się na piękny spacer. Przepłyń przez część zatoki Poio i zobacz piękno zawarte w gigantycznej skale, na której jest zbudowana. Zobacz otaczające go spichlerze, domy z widokiem na morze i kilka kamiennych krzyży typowych dla Galicji, zwanych Cruceiros, które znajdują się na miejscu. Zwiedzaj charakterystyczne ulice i place tego miejsca i miej możliwość odbycia prawdziwej i autentycznej podróży w czasie, jak jak również odwiedzić obszar o dużej wartości ekologicznej. Kolejny przystanek na wyspie Toja, słynącej z produkcji mydła i gorących źródeł, położonej na obszarze zwanym Czerwona Natura 2000. Odkryj małe muzeum starej fabryki mydła i kaplicę całkowicie pokrytą muszlami. Zakończ wycieczkę po morzu, podczas której będziesz podziwiać i bezpośrednio zmierzyć się z produkcją małży, ostryg i przegrzebków, robiąc różne przystanki, aby kontemplować wodopoje. Skosztuj małży gotowanych na parze w dużych ilościach w towarzystwie jednego z najlepszych lokalnych win Albariño (Condes de Albarei) i kieliszków Crema de Orujo.

Z Santiago: jednodniowa wycieczka do Finisterre, Muxia i Costa da Morte

8. Z Santiago: jednodniowa wycieczka do Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Przygotuj się na wir cudów, wyruszając na najlepszą galicyjską eskapadę! Wyobraź sobie: jest świt i wyruszasz z tętniącego życiem Plaza Galicia, przygotowany na dzień pełen historii, tajemnic i przepysznych przekąsek. Pierwszy przystanek? Pontemaceira! Wyobraź sobie, że przekraczasz malowniczy średniowieczny most, bramę do inspirującego Cabo Finisterre. To nie jest zwykły most - to Twój portal do przeszłości, chwiejący się na brukowanej chwale. Następnie przygotuj się na Muxia, gdzie potężne Sanktuarium Dziewicy Łodzi stoi wysoko, a jego kamienie szepczą wielowiekowe tajemnice, gdy fale rozbijają się dramatycznie w pobliżu. Poczuj, jak legendy przenikają do Twojej duszy, budząc opowieści o starożytnych pielgrzymach. I właśnie wtedy, gdy myślisz, że nie może być już lepiej, wyruszamy na przylądek Finisterre - "Koniec Ziemi" dla starożytnych Rzymian, którzy mieli talent do dramatyzmu. Tutaj możesz złapać oddech dzięki 180-stopniowej panoramie bezkresnego oceanu, czując duchową atmosferę, która od wieków przenika tę skalistą przystań. Po obiedzie, Twoje zmysły otrzymają kolejną ucztę przy oszałamiającym wodospadzie Ézaro, spektaklu, w którym rzeka Xallas tańczy bezpośrednio do morza. Przygotuj się na czarujący plusk i rozprysk - to rzadki europejski klejnot, którego nie będziesz chciał przegapić! Wciąż nie możesz się doczekać? To nie wszystko! Zwiedzimy mamuta Hórreo de Carnota, rzucając Ci wyzwanie, aby odkryć, dlaczego jest tak wielki. Następnie wędruj przez Muros z jego historycznymi zakątkami i charyzmatycznymi zakamarkami, w których utrzymuje się esencja morskiej przeszłości. Dołącz do nas nie tylko na wycieczkę, ale na pełnowymiarowy festiwal zmysłów! Odkryj uroki Pontemaceira, świętość Muxia, dramatyczne zakończenia w Finisterre i nie tylko. Nasi doświadczeni przewodnicy chętnie podzielą się nieodpartymi historiami i legendami, które zanurzą Cię głębiej w celtyckie i rzymskie klimaty regionu. I och, owoce morza! Przygotuj swoje kubki smakowe na symfonię smaków, którą może zaoferować tylko Galicja. Już teraz zarezerwuj miejsce na tę galicyjską galę, której nie można przegapić! To więcej niż podróż; to eksplozja kultury, historii i piękna, które czekają na odkrycie. Stwórzmy wspomnienia, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci. Wchodzisz w to?

Z Santiago: Rías Baixas Galicia Seafood & Wine Day Tour

9. Z Santiago: Rías Baixas Galicia Seafood & Wine Day Tour

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Santiago de Compostela i odkryj to, co najlepsze w Rías Baixas. Zanurz się w winie Albariño i galicyjskich owocach morza. Wybierz się na rejs statkiem wzdłuż ujścia rzeki i poznaj hodowlę małży, ostryg i przegrzebków. Dowiedz się o każdej witrynie ze swojego przewodnika i ciesz się przystankami w każdej lokalizacji. Spotkaj się o 10 rano na Plaza de Galicia i rozpocznij wycieczkę z Santiago do Rías Baixas. Na pierwszym przystanku wybierz się na spacer wzdłuż lokalnych winorośli winogron Albariño i dowiedz się o produkcji tego wspaniałego białego wina od lokalnych przewodników po jednej z najbardziej ekskluzywnych piwnic w regionie. Po wizycie skosztuj jednego z najbardziej znanych win Albariño, którego nie można znaleźć na normalnych targowiskach lub w restauracjach, win sprzedawanych w najlepszych restauracjach Europy i na najbardziej ekskluzywnych rynkach świata. Przejdź dalej do jednej z najbardziej spektakularnych plaż w Galicji, plaży La Lanzada. Cofnij się w czasie do X wieku, aby poznać jego historię i legendy. Następnie wyspa La Toja czeka na Ciebie ze swoją historią termiczną i ciekawą przeszłością przemysłową w produkcji najlepszego mydła w Hiszpanii. Odkryj świat hodowli skorupiaków podczas rejsu łodzią. Płyń trasą wiodącą przez niezliczone „bateas”, skąd pochodzą najlepsze małże, ostrygi i przegrzebki. Podczas rejsu będziecie mogli zjeść dowolną ilość muli, świeżo wyłowionych z wody i gotowanych w winie albariño. Do tego wszystkiego do woli białe lokalne wino, napoje bezalkoholowe, woda i shoty likierowe. Po rejsie wysiądź w O Grove, „raju owoców morza” w Galicji. Spędź 90 minut na lunchu w restauracji. Twój przewodnik poleci najlepsze z nich w zależności od tego, czego szukasz. Przeżyj wybrzeże ujścia rzeki Arousa, podróżując na południe w kierunku ujścia rzeki Pontevedra. Przejedź przez miasta Portonovo, Sanxenxo i Raxó i odwiedź wioskę rybacką Combarro z brukowanymi kamiennymi uliczkami, małymi sklepami oraz pięknymi barami i restauracjami. Na koniec opuść Rías Baixas i wróć do Santiago de Compostela, aby wysiąść.

Santiago de Compostela: Masaż leczniczy

10. Santiago de Compostela: Masaż leczniczy

Ciesz się masażem jako wspaniałym sposobem na doświadczenie uzdrawiającej mocy dotyku i utrzymanie dobrego zdrowia. Możesz wybrać stymulujący masaż z użyciem specjalnych olejków i kremów do pracy na całe ciało. Alternatywnie wybierz masaż rozładunkowy wykonywany poprzez powolne i głębokie ćwiczenia, aby poprawić regenerację mięśni, lub masaż relaksacyjny, który pomoże złagodzić napięcie i poprawić stan psychiczny. Dostępna jest również sesja refleksologii stóp. Wykorzystuje technikę terapeutyczną polegającą na stymulacji określonych punktów na stopach. To może być idealne, jeśli spędziłeś wiele dni na trekkingu po Camino de Santiago.

Wszystkie atrakcje

Santiago de Compostela – nasze najbardziej polecane atrakcje

Santiago: Zwiedzanie katedry i muzeum oraz opcja Pórtico of Glory

Santiago: Zwiedzanie katedry i muzeum oraz opcja Pórtico of Glory

Przeżyj podróż w przeszłość, odkrywając historię apostoła Santiago i poznaj Muzeum Katedralne oraz katedrę w całej jej okazałości podczas tej wycieczki, wybierając opcję, która najlepiej odpowiada Twoim gustom: zwiedzanie z przewodnikiem tylko muzeum i katedry lub opcję obejmującą Portyk Chwały. Poznaj każdy zakątek naszej pięknej katedry, odkryj jej romańską architekturę, dowiedz się o budowie na przestrzeni wieków i podziwiaj Kaplicę Relikwii, Panteon Królewski, Bibliotekę Kapituły i słynne Botafumeiro.

Z Santiago: Wycieczka Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Z Santiago: Wycieczka Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Po odebraniu z hotelu w Santiago de Compostela rozpocznij podróż wzdłuż wybrzeża Galicji. Twój pierwszy przystanek będzie w tradycyjnej galicyjskiej wiosce. Tutaj udaj się na szczyt rzymskiego mostu, skąd możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na rzekę. Następnie udaj się do latarni morskiej Muxia, gdzie możesz odwiedzić słynne sanktuarium i udać się na szczyt latarni morskiej, aby przeżyć wyjątkowe przeżycie na wybrzeżu. Kontynuuj wycieczkę, odwiedzając najważniejszą latarnię morską w regionie, Finisterre. Ze szczytu tej malowniczej latarni podziwiaj panoramiczne widoki na to, co Rzymianie uważali za koniec ziemi. Przerwa na lunch w mieście Finisterre przed udaniem się do wodospadu Ezaro, jedynego wodospadu, który wpływa bezpośrednio do oceanu. Później udaj się do Carnoty, gdzie możesz zobaczyć największe istniejące horréo, stary spichlerz zawieszony na filarach. Na koniec udaj się do wioski Muros, tradycyjnej nadmorskiej wioski. Ciesz się wolnym czasem na kawę lub spacer po głównym placu przed powrotem do Santiago.

Santiago de Compostela - całodniowa wycieczka z Porto

Santiago de Compostela - całodniowa wycieczka z Porto

Odkryj 2 urocze zakątki południowej Europy w ramach całodniowej wycieczki z Porto. Przekrocz granicę z Hiszpanią, aby odwiedzić popularne wśród pielgrzymów miasto Santiago de Compostela w Galicji. W drodze powrotnej do Porto zatrzymaj się w miejscowości Valença do Minho.  Wejdź na pokład wygodnego vana lub autobusu i rozpocznij podróż do jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie: Santiago de Compostela.Zobacz szlak pielgrzymkowy Camino de Santiago (Droga św. Jakuba) i odwiedź wspaniałą XI-wieczną katedrę. Podziwiaj architekturę świątyni, która została pierwotnie zbudowana w stylu romańskim, a dziś jest połączeniem harmonijnych wpływów. Skorzystaj z okazji wzięcia udziału w mszy, a w czasie wolnym udaj się na spacer po wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO centrum miasta. Wyrusz w podróż powrotną do Porto i zatrzymaj się po drodze w Valença do Minho, historycznej wiosce na północy Portugalii, położonej tuż przy granicy portugalsko-hiszpańskiej. Miejscowość była ważnym ośrodkiem w średniowieczu i stanowiła część szlaku Camino de Santiago.  Zobacz twierdzę z 2 wieżami i podwójnym murem, która dominuje nad miastem, a następnie wróć do miejsca zbiórki w Porto. 

Santiago de Compostela: Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Santiago de Compostela: Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Rozpocznij wycieczkę od wizyty w Ponte Maceira, uroczym miasteczku, które jest obowiązkowym przystankiem dla pielgrzymów udających się w podróż na „koniec świata”. Podziwiaj XIV-wieczny most nad rzeką Tambre i zobacz malownicze zestawy średniowiecznych młynów. Podróżuj wzdłuż pięknego wybrzeża ujścia rzeki Muros e Noia do zabytkowego miasta Muros. Zatrzymaj się tutaj na krótką wizytę, aby podziwiać otoczenie. Następnie skieruj się w stronę wybrzeża i ciesz się jednym z najpiękniejszych widoków na wybrzeże Carnota. Przejedź obok pięknych nadmorskich atrakcji Lira, Carnota Beach, Boca do Río, Mount Pindo i Cape Fisterra. Następnie dotrzyj do Ézaro, gdzie rzeka Xallas wpada do morza, tworząc wodospad, wodospad Ézaro, prawdopodobnie najbardziej znany w Galicji i wyjątkowy w Europie kontynentalnej. Kontynuuj do Cape Fisterra (Finisterre), niegdyś uważanego za najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie, gdzie znajduje się latarnia morska i kilometr zero Camino de Santiago. Tutaj zjedz lunch i poświęć czas wolny na spacer po mieście i jego porcie rybackim. Wznów trasę i udaj się do Muxia, gdzie czeka na Ciebie piękne Sanktuarium u podnóża Atlantyku i trzy kamienie uważane przez Galicję za święte.

Katedra i Muzeum w Santiago de Compostela z przewodnikiem

Katedra i Muzeum w Santiago de Compostela z przewodnikiem

Poznaj historię Santiago de Compostela podczas wycieczki z przewodnikiem po katedrze i jej muzeum. Jeden z 3 najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych katolików w świecie chrześcijańskim. Katedra w Santiago de Compostela była historycznie miejscem pielgrzymek na „Drodze św. Jakuba” (Camino de Santiago) od wczesnego średniowiecza. Wejdź do wspaniałego pomnika, aby dowiedzieć się, dlaczego, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do grobowca św. Jakuba i wielu innych atrakcji. Spójrz na olśniewający ołtarz główny i otaczające go misterne kaplice oraz poznaj rytuały i tradycje. Posłuchaj o historycznym i architektonicznym znaczeniu katedry i poszerz swoją wiedzę w muzeum, w którym możesz odkryć skarb katedry, bibliotekę i wszystkie ważne dzieła sztuki.

Santiago de Compostela: Zwiedzanie katedry, muzeum i starego miasta

Santiago de Compostela: Zwiedzanie katedry, muzeum i starego miasta

Odkryj miasto w 100% dzięki naszej wycieczce, która łączy pieszą wycieczkę po mieście oraz zwiedzanie Muzeum i Katedry w Santiago: poznaj jego przeszłość i zakochaj się w jej istocie. Zwiedzanie rozpoczynamy na placu Obradoiro, gdzie będzie na nas czekał nasz przewodnik z pomarańczowym parasolem: będziemy spacerować tysiącletnimi uliczkami starego miasta, między wycieczkami będziesz mieć 40-minutową przerwę i będziesz kontynuować wycieczkę wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Katedralnym i wnętrzu Katedry z naszymi oficjalnymi przewodnikami.

Z Santiago: Wycieczka do Rias Baixas z łodzią, owocami morza i winem

Z Santiago: Wycieczka do Rias Baixas z łodzią, owocami morza i winem

Zatrzymaj się w O Grove Town, idealnej wiosce do spędzenia czasu w spokoju i doznania prawdziwej Galicji. Ciesz się wiejską atmosferą z dala od turystyki i miłą przerwę i galicyjski posiłek. Wybierz się na spacer po winnicach bardzo prestiżowego Albariño. Miej okazję poznać produkcję tego doskonałego wina, a także wziąć udział w degustacji trzech win tej nazwy Rias Baixas w dobrym towarzystwie. Następnie zatrzymaj się przy świątyni „la Lanzada”. Uzyskaj pełny przegląd tego mistycznego miejsca, założonego w IX wieku, i wybierz się na piękny spacer. Przepłyń przez część zatoki Poio i zobacz piękno zawarte w gigantycznej skale, na której jest zbudowana. Zobacz otaczające go spichlerze, domy z widokiem na morze i kilka kamiennych krzyży typowych dla Galicji, zwanych Cruceiros, które znajdują się na miejscu. Zwiedzaj charakterystyczne ulice i place tego miejsca i miej możliwość odbycia prawdziwej i autentycznej podróży w czasie, jak jak również odwiedzić obszar o dużej wartości ekologicznej. Kolejny przystanek na wyspie Toja, słynącej z produkcji mydła i gorących źródeł, położonej na obszarze zwanym Czerwona Natura 2000. Odkryj małe muzeum starej fabryki mydła i kaplicę całkowicie pokrytą muszlami. Zakończ wycieczkę po morzu, podczas której będziesz podziwiać i bezpośrednio zmierzyć się z produkcją małży, ostryg i przegrzebków, robiąc różne przystanki, aby kontemplować wodopoje. Skosztuj małży gotowanych na parze w dużych ilościach w towarzystwie jednego z najlepszych lokalnych win Albariño (Condes de Albarei) i kieliszków Crema de Orujo.

Z Santiago: jednodniowa wycieczka do Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Z Santiago: jednodniowa wycieczka do Finisterre, Muxia i Costa da Morte

Przygotuj się na wir cudów, wyruszając na najlepszą galicyjską eskapadę! Wyobraź sobie: jest świt i wyruszasz z tętniącego życiem Plaza Galicia, przygotowany na dzień pełen historii, tajemnic i przepysznych przekąsek. Pierwszy przystanek? Pontemaceira! Wyobraź sobie, że przekraczasz malowniczy średniowieczny most, bramę do inspirującego Cabo Finisterre. To nie jest zwykły most - to Twój portal do przeszłości, chwiejący się na brukowanej chwale. Następnie przygotuj się na Muxia, gdzie potężne Sanktuarium Dziewicy Łodzi stoi wysoko, a jego kamienie szepczą wielowiekowe tajemnice, gdy fale rozbijają się dramatycznie w pobliżu. Poczuj, jak legendy przenikają do Twojej duszy, budząc opowieści o starożytnych pielgrzymach. I właśnie wtedy, gdy myślisz, że nie może być już lepiej, wyruszamy na przylądek Finisterre - "Koniec Ziemi" dla starożytnych Rzymian, którzy mieli talent do dramatyzmu. Tutaj możesz złapać oddech dzięki 180-stopniowej panoramie bezkresnego oceanu, czując duchową atmosferę, która od wieków przenika tę skalistą przystań. Po obiedzie, Twoje zmysły otrzymają kolejną ucztę przy oszałamiającym wodospadzie Ézaro, spektaklu, w którym rzeka Xallas tańczy bezpośrednio do morza. Przygotuj się na czarujący plusk i rozprysk - to rzadki europejski klejnot, którego nie będziesz chciał przegapić! Wciąż nie możesz się doczekać? To nie wszystko! Zwiedzimy mamuta Hórreo de Carnota, rzucając Ci wyzwanie, aby odkryć, dlaczego jest tak wielki. Następnie wędruj przez Muros z jego historycznymi zakątkami i charyzmatycznymi zakamarkami, w których utrzymuje się esencja morskiej przeszłości. Dołącz do nas nie tylko na wycieczkę, ale na pełnowymiarowy festiwal zmysłów! Odkryj uroki Pontemaceira, świętość Muxia, dramatyczne zakończenia w Finisterre i nie tylko. Nasi doświadczeni przewodnicy chętnie podzielą się nieodpartymi historiami i legendami, które zanurzą Cię głębiej w celtyckie i rzymskie klimaty regionu. I och, owoce morza! Przygotuj swoje kubki smakowe na symfonię smaków, którą może zaoferować tylko Galicja. Już teraz zarezerwuj miejsce na tę galicyjską galę, której nie można przegapić! To więcej niż podróż; to eksplozja kultury, historii i piękna, które czekają na odkrycie. Stwórzmy wspomnienia, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci. Wchodzisz w to?

Z Santiago: Rías Baixas Galicia Seafood & Wine Day Tour

Z Santiago: Rías Baixas Galicia Seafood & Wine Day Tour

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Santiago de Compostela i odkryj to, co najlepsze w Rías Baixas. Zanurz się w winie Albariño i galicyjskich owocach morza. Wybierz się na rejs statkiem wzdłuż ujścia rzeki i poznaj hodowlę małży, ostryg i przegrzebków. Dowiedz się o każdej witrynie ze swojego przewodnika i ciesz się przystankami w każdej lokalizacji. Spotkaj się o 10 rano na Plaza de Galicia i rozpocznij wycieczkę z Santiago do Rías Baixas. Na pierwszym przystanku wybierz się na spacer wzdłuż lokalnych winorośli winogron Albariño i dowiedz się o produkcji tego wspaniałego białego wina od lokalnych przewodników po jednej z najbardziej ekskluzywnych piwnic w regionie. Po wizycie skosztuj jednego z najbardziej znanych win Albariño, którego nie można znaleźć na normalnych targowiskach lub w restauracjach, win sprzedawanych w najlepszych restauracjach Europy i na najbardziej ekskluzywnych rynkach świata. Przejdź dalej do jednej z najbardziej spektakularnych plaż w Galicji, plaży La Lanzada. Cofnij się w czasie do X wieku, aby poznać jego historię i legendy. Następnie wyspa La Toja czeka na Ciebie ze swoją historią termiczną i ciekawą przeszłością przemysłową w produkcji najlepszego mydła w Hiszpanii. Odkryj świat hodowli skorupiaków podczas rejsu łodzią. Płyń trasą wiodącą przez niezliczone „bateas”, skąd pochodzą najlepsze małże, ostrygi i przegrzebki. Podczas rejsu będziecie mogli zjeść dowolną ilość muli, świeżo wyłowionych z wody i gotowanych w winie albariño. Do tego wszystkiego do woli białe lokalne wino, napoje bezalkoholowe, woda i shoty likierowe. Po rejsie wysiądź w O Grove, „raju owoców morza” w Galicji. Spędź 90 minut na lunchu w restauracji. Twój przewodnik poleci najlepsze z nich w zależności od tego, czego szukasz. Przeżyj wybrzeże ujścia rzeki Arousa, podróżując na południe w kierunku ujścia rzeki Pontevedra. Przejedź przez miasta Portonovo, Sanxenxo i Raxó i odwiedź wioskę rybacką Combarro z brukowanymi kamiennymi uliczkami, małymi sklepami oraz pięknymi barami i restauracjami. Na koniec opuść Rías Baixas i wróć do Santiago de Compostela, aby wysiąść.

Santiago de Compostela: Masaż leczniczy

Santiago de Compostela: Masaż leczniczy

Ciesz się masażem jako wspaniałym sposobem na doświadczenie uzdrawiającej mocy dotyku i utrzymanie dobrego zdrowia. Możesz wybrać stymulujący masaż z użyciem specjalnych olejków i kremów do pracy na całe ciało. Alternatywnie wybierz masaż rozładunkowy wykonywany poprzez powolne i głębokie ćwiczenia, aby poprawić regenerację mięśni, lub masaż relaksacyjny, który pomoże złagodzić napięcie i poprawić stan psychiczny. Dostępna jest również sesja refleksologii stóp. Wykorzystuje technikę terapeutyczną polegającą na stymulacji określonych punktów na stopach. To może być idealne, jeśli spędziłeś wiele dni na trekkingu po Camino de Santiago.

Często zadawane pytania dotyczące: Santiago de Compostela

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Santiago de Compostela

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Santiago de Compostela to:

Santiago de Compostela – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Santiago de Compostela: Najciekawsze atrakcje

Santiago de Compostela: Wycieczki i bilety

Hiszpania: Ciekawe miejsca

Santiago de Compostela: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Santiago de Compostela? Kliknij tutaj.

Santiago de Compostela: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(3570 recenzji)

Mieliśmy niesamowitą wycieczkę do Santiago de Compostela. Kompetentne ręce Valdemara, naszego kierowcy i przewodnika, zapewniły nam bezpieczeństwo, wygodę i informacje podczas podróży do Hiszpanii. Miał ogromną wiedzę na temat historycznego znaczenia Santiago de Compostela i Camino de Santiago. Miłą niespodzianką była także wizyta towarzysząca w Valença do Minho. To była nasza trzecia wycieczka zorganizowana przez Living Tours. Zdecydowanie polecę ich firmę i pracowników na wszelkie wycieczki podczas Twojej wizyty w Portugalii.

Gorąco polecamy wycieczkę do Santiago de Compostela. Nasz przewodnik Valdemar był kompetentny, ciekawie opowiadał o mijanych przez nas miejscach i samym Santiago. Dobre towarzystwo i dobry kierowca sprawiły, że wyjazd był bardzo udany. Lunch w Santiago - rewelacja. Gorąco polecamy tę wycieczkę i Get Your Guide.

To była naprawdę niesamowita wycieczka! Nasz przewodnik, pan André Vidal, przedstawił wszystko i wiele się nauczyłem. Nie była to duża grupa, więc rozmawialiśmy i poznawaliśmy się. Naprawdę doceniam tę wycieczkę.

Wszystko było cudowne! Nasz przewodnik, Paul, był bardzo uważny. Lunch był bardzo smaczny, a przystanek w Valença do Minho był niezwykle przyjemny.

Bardzo fajna wycieczka, dużo zobaczyliśmy, ale też bez przemęczenia. Wszystko zgodne z opisem, polecam!