Dodaj daty

Santa Tecla Cathedral, Tarragona

Santa Tecla Cathedral, Tarragona – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tarragona, inna stolica Rzymu: wycieczka audio z przewodnikiem

1. Tarragona, inna stolica Rzymu: wycieczka audio z przewodnikiem

Cofnij się o 2200 lat w historii, do czasów, gdy Tarragona była Tarraco, jedną z najważniejszych kolonii Rzymu i starożytnym miejscem wypoczynku – podobnie jak dzisiaj. Przez lata Rzymianie, Maurowie i średniowieczni chrześcijanie wywarli wpływ na miasto i podczas tej pieszej wycieczki wskażę, gdzie pozostawili swój ślad na Starym Mieście w Tarragonie. Pokażę Ci niektóre z licznych pozostawionych przez nich obiektów światowego dziedzictwa UNESCO i opowiem o niektórych wydarzeniach, które je ukształtowały. Nasza wycieczka rozpoczyna się w Balcó de Mediterrani, z widokiem na piękną i kuszącą plażę Miracle. Stamtąd udamy się do Amfiteatre de Tarragona, spektakularnego starego amfiteatru w Tarraco, i odwiedzimy Forum Kolonialne w Tarraco, rzymski mur Tarragony i Portal del Roser (bramę miejską). Ale to nie wszystko, co dotyczy Rzymu. Większość tego, co zobaczysz w drodze do Mercat de Tarragona (rynek centralny), gdzie kończy się nasza wycieczka, została zbudowana w czasach średniowiecza. Będziesz zaskoczony, jak niektóre części miasta nadal wyglądają i czują się jak wioska ze średniowiecza. Opowiem Ci, że Rzymianie byli bardziej podobni do nas, niż mogłoby się wydawać – byli higieniczni, uwielbiali zabawę, budowali zaskakująco nowoczesną architekturę i byli dość otwarci.

Barcelona: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tarragonie i Sitges z transferami

2. Barcelona: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Tarragonie i Sitges z transferami

Odkryj starożytną rzymską stolicę Tarragonę podczas spaceru z przewodnikiem wzdłuż murów miejskich i przez starówkę. Zapoznaj się z rzymskim życiem i inżynierią, s.a. przemiany miasta od czasów rzymskich do współczesności. Ta wycieczka rozpoczyna się od odbioru z hotelu w Barcelonie. Najpierw udaj się klimatyzowanym pojazdem do Tarragony na pieszą wycieczkę po mieście. Zobacz amfiteatr, mury miejskie i katedrę Santa Tecla. Zrób sobie przerwę na lunch i skosztuj pysznych dań z ryb, ryżu, wołowiny lub jagnięciny. Po południu udamy się do Sitges, jednego z najbardziej stylowych i najbardziej lubianych miast nadmorskich w Hiszpanii. Sitges jest pełne sztuki, fantazji i autentycznego śródziemnomorskiego ducha.

Tarragona: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

3. Tarragona: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. W pełnym historii mieście Tarragona najpierw odwiedzisz piękny pomnik Castellers. Następnie wyjątkowy Font del Centenari, a następnie niezastąpiony Mercat De Tarragona. Ta cudowna trasa prowadzi dalej do Rambla Nova. Jako piąty przystanek znajdziesz Balcó del Mediterrani. Kontynuując spacer po mieście, natkniesz się na interesujący Amfiteatr de Tarragona. Oczywiście na tej wycieczce nie mogło zabraknąć Circ Romà. Ponadto będziesz podziwiać ratusz miasta Tarragona. Przedostatnim celem podróży jest godny pozazdroszczenia Placa dels Sedassos. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki nie może być jednak nic innego jak Katedra Terragona. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Santa Tecla Cathedral, Tarragona: najlepsze atrakcje w pobliżu

Santa Tecla Cathedral, Tarragona: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Santa Tecla Cathedral, Tarragona? Kliknij tutaj.