Santa Maria delle Grazie
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Mediolan: Bilet na „Ostatnią wieczerzę” da Vinciego

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 15 min
Opinie: 1413
1413

Wcześniejsza rezerwacja to jedyny sposób na zobaczenie najsłynniejszego arcydzieła Mediolanu, czyli „Ostatniej wieczerzy”. Obejrzyj malowidło…

Czas trwania: 15 min
Prawie wyprzedane
Od 94 zł

Santa Maria delle Grazie: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Milan: Half-Day Tour History and The Last Supper

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 3 godz.
Opinie: 186
186

Przejdź długie linie, aby zobaczyć "Ostatnią Wieczerzę" Da Vinci i cieszyć się historyczną wycieczkę Mediolanu z przewodnikiem anglojęzycznym. Odkryj…

Czas trwania: 3 godz.
Prawie wyprzedane
Od 305 zł
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Mediolan: „Ostatnia Wieczerza” i inne dzieła sztuki

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 2 godz.
Opinie: 174
174

Poznaj skarby Mediolanu podczas 2-godzinnej wycieczki pieszej. Wejdź bez kolejki do kościoła Santa Maria delle Grazie i obejrzyj „Ostatnią Wieczerzę”…

Czas trwania: 2 godz.
Prawie wyprzedane
Od 269 zł 215 zł
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Milan: Skip-the-Line Ostatnia Wieczerza Prezentacja

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 30 min
Opinie: 105
105

Przejdź długie linie, aby zobaczyć obraz da Vinci "Ostatnia Wieczerza" w kościele mediolańskiej Santa Maria delle Grazie. Uzyskaj krótkie…

Czas trwania: 30 min
Prawie wyprzedane
Od 197 zł
Wyświetl wszystkie pod hasłem „Santa Maria delle Grazie”
Bilety i wycieczki: 153

5 powodów, by zwiedzić kościół Santa Maria Delle Grazie

Ten eklektyczny mediolański kościół, znany głównie z „Ostatniej Wieczerzy” Leonarda da Vinci, jest przepiękną budowlą. Znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Oto 5 powodów, dla których warto go odwiedzić!

„Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci

Mało który obraz jest tak znany, jak ten XV-wieczny fresk pędzla renesansowego mistrza. Choć wiele razy o mało nie uległ zniszczeniu, dzięki niedawnej renowacji można go nadal podziwiać w pełnej krasie.

Fasada

Podziwiając kościół z zewnątrz można dostrzec mieszankę stylów architektury: skromna fasada z terakoty jest przykładem tradycji lombardzkiej, zaś bogato zdobione wejście zbudowane jest w stylu renesansowym.

Nawa

Nawa główna i nawy boczne posiadają pięknie zdobione, pokryte freskami łuki – wspaniały przykład późnego gotyku!

Kopuła

Kopuła projektu kolejnego renesansowego mistrza, Donato Bramante, jest nieźle zakamuflowana – jej półkulisty kształt jest widoczny tylko od wewnątrz.

Żabi Klasztor

Piękny ogródek klasztoru wewnętrznego zawdzięcza swą nazwę posągom, z których woda tryska wprost do fontanny. Wspaniałe miejsce, żeby odpocząć od mediolańskiego zgiełku!

Santa Maria delle Grazie: Nasze wskazówki

Zarezerwuj bilet wcześniej

Bilety na oglądanie „Ostatniej Wieczerzy” należy rezerwować z wyprzedzeniem – każdemu zwiedzającemu przysługuje na to przydzielone z góry 15 minut. Wejściówki wyprzedają się szybko, więc lepiej zaplanować wizytę dużo wcześniej – czasami czas oczekiwania wynosi 3 miesiące!

Żabi Klasztor jest dostępny zawsze

Jak już wspominaliśmy, Żabi Klasztor to doskonałe miejsce, żeby nieco odpocząć. Nawet, jeśli akurat trwa msza, nie przejmuj się – można do niego wejść bocznymi drzwiami z tyłu kościoła!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Od poniedziałku do soboty kościół jest czynny w godz. 7.00-12.00 i 15.00-19.00; w niedziele w godz. 7.30-12.15 i 15.30-21.00.
 • Cena
  Wejście do kościoła nic nie kosztuje. Za oglądanie „Ostatniej Wieczerzy” trzeba zapłacić 6,50 EUR plus 1,50 EUR opłaty za rezerwację.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Wynajęcie przewodnika nie jest obowiązkowe, ale polecamy.
 • Jak tam dotrzeć?
  Santa Maria delle Grazie znajduje się między stacjami metra: „Cadorna Triennale” i „Conciliazione”. Można też tam dojść w 15 minut od katedry (Duomo) albo wziąć taksówkę.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Pamiętaj, że bilet na oglądanie „Ostatniej Wieczerzy” trzeba zarezerwować z wyprzedzeniem.
  • Sprawdź prognozę pogody i odpowiednio się ubierz.

Santa Maria delle Grazie: Co mówią inni?

Świtna wycieczka na pierwszy kontakt z Mediolanem

Polecam - wykupiliśmy tę wycieczkę wobec braku biletów, umożliwających samodzielne obejrzenie "Ostatniej Wieczerzy", ale było warto; sprawna, punktualna przewodniczka, kontaktowa, sympatyczna; do sali z freskiem weszliśmy "na wyłączność", 15 min. tylko dla niewielkiej grupy. Póżniej - świetne podprowadzenie pod dom Da Vinci i pobliski kościół San Maurizio z cudownymi freskami. Obsługa przez internet - bez zarzutu, obieg informacji bardzo sprawny.

Ostatnia Wieczerza komfortowo i bez kolejki

Dobra opcja na zobaczenie Ostatniej Wieczerzy. Wiarygodny tour operator, dobry przewodnik (Brytyjka od 30 lat mieszkająca w Mediolanie), niewielka grupa. Drogo, ale bez rezerwacji z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Polecam

wszystko odbyło się zgodnie z zamówieniem.

Usługa jest droga, bo wielokrotnie przekracza cene biletu, ale przy krótkim pobycie nie byloby możliwości obejrzenia Ostatniej wieczerzy. Odbiór biletu bez problemu, na chwilę przed oznaczonym terminem pojawiła się pani w koszulce z logo GetYourGide i przekazała bilety.

Santa Maria delle Grazie: Atrakcje w okolicy


Santa Maria delle Grazie
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 1 362