Atrakcje i wycieczki
Santa Cruz, Madeira

Santa Cruz, Madeira – nasze najbardziej polecane atrakcje

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

1. Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnego trekkingu na Maderze z odbiorem i dowozem do miejsca zakwaterowania. Odkryj Pico do Arieiro do Pico Ruivo, na wschód słońca lub później rano. Zobacz wyjątkowe krajobrazy między najwyższymi górami Madery (do 1862 m). Odbierz się z miejsca zakwaterowania dzięki wspólnemu transferowi (do 8 osób na furgonetkę) i udaj się na drugą najwyższą górę, Pico do Arieiro. Uzyskaj instrukcje i objaśnienia map od gospodarza wraz z harmonogramem. Wędruj przez 5 godzin z Pico do Arieiro do Pico Ruivo, a następnie Achada do Teixeira (10 km). Odbiór po wędrówce w Achada do Teixeira na parkingu. Informacje o wycieczce: - Czas trwania: 5 godzin - Długość: 10 km - Punkt początkowy: Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) - Punkt końcowy: Achada do Teixeira (1600 m n.p.m.) - Maksymalna wysokość: 1862 m (Pico Ruivo) - Minimalna wysokość: 1548 m Informacje o transferze: - Pojemność: 8 osób - Z miasta do Pico do Arieiro: średnio 1,5 godziny - Z Achada do Teixeira do miasta: średnio 1,5 godziny - Granice odbioru/wysyłki: Wyłącznie obszary Funchal i Caniço

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

2. Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Skorzystaj z elastycznego transferu z Funchal do Pico do Arieiro, aby cieszyć się wędrówką aż do Pico Ruivo. Wędruj po najwyższych i drugich co do wysokości górach na Maderze we własnym tempie i ciesz się odbiorem i transportem powrotnym do miejsca zakwaterowania. Otrzymaj instrukcje od gospodarza i dowiedz się o harmonogramie i miejscach, które będziesz mijać. Dzień przed wędrówką uzyskaj dokładną godzinę odbioru i prognozę pogody, aby przygotować się do transferu (wymagane potwierdzenie). Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Funchal i wysadź przy wejściu na Pico do Arieiro, aby rozpocząć wędrówkę z przewodnikiem. Zanurz się w naturalnej scenerii wokół siebie, spacerując przez 5 godzin od góry do góry szlakiem turystycznym. Wejdź na wysokość 1862 metrów na Pico Ruivo, najwyższy szczyt na Maderze. Po zakończeniu zwiedzania udaj się na parking w Achada do Teixeira.

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

3. Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Odkryj najważniejsze atrakcje zachodniej Madery, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas postojów w Camara de Lobos, Ribeira Brava i wiosce São Vicente. Po odbiorze z hotelu zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki podczas podróży wąskimi drogami Estreito de Câmara de Lobos. Podziwiaj plantacje bananów i uprawy trzciny cukrowej na stromych tarasach. Następnie odwiedź Cabo Girão, najwyższy klif morski w Europie i drugi co do wysokości na świecie. Podziwiaj rozległe widoki na góry i morze oraz stare tarasy rolnicze, które do dziś są uprawiane. Zjedź z miasta do miejscowości Ribeira Brava. Poznaj tę uroczą osadę i odwiedź jej zabytki, w tym lokalny kościół. Kontynuuj jazdę do popularnego płaskowyżu Paul da Serra Madeira na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Podziwiaj piękne widoki lasu laurowego przez Fanal, gdzie rosną najstarsze drzewa laurowe i endemiczna roślinność. Zobacz morze i góry, a następnie kontynuuj podróż do doliny Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów wulkanicznych. Po lunchu udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie można zobaczyć liczne wodospady. Przejedź przez wioskę Seixal, znaną z czarnej naturalnej plaży wulkanicznej, zatrzymując się na zdjęcia. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, odkryj portugalską przełęcz Encumeada, gdzie północ spotyka się z południem na wysokości 1 007 metrów nad poziomem morza. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Funcchal, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Funchal: Poranny transfer Pico Do Arieiro Pico Ruivo Wycieczka piesza

4. Funchal: Poranny transfer Pico Do Arieiro Pico Ruivo Wycieczka piesza

Skorzystaj z porannego transferu z Funchal lub Caniço, aby wyruszyć na wędrówkę z przewodnikiem po Pico do Arieiro i Pico Ruivo. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania, późnym rankiem pojedź do Pico do Arieiro, gdzie rozpocznie się wędrówka. Twój kierowca przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje na temat trasy i harmonogramu. Możesz iść samodzielnie lub dołączyć do innych osób w grupie. Przejdź z Pico Do Arieiro do Pico Ruivo, najwyższej góry na Maderze o wysokości 1862 metrów. Będziesz mieć od 4 i pół godziny do 5 godzin na ukończenie wędrówki, co jest wystarczającą ilością czasu nawet dla powolnych wędrowców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki wzdłuż szlaku i poczuj się, jakbyś chodził ponad chmurami. Na wymagającej ścieżce znajdziesz kilka tuneli i słynne schody do nieba. Na koniec dotrzyj do Achada Do Teixeira, punktu końcowego wędrówki. Twój kierowca będzie tam czekał, aby zabrać Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Funchal: Wschód słońca na Pico do Arieiro ze śniadaniem

5. Z Funchal: Wschód słońca na Pico do Arieiro ze śniadaniem

Po odbiorze udaj się do Pico do Arieiro, gdzie będziesz podziwiać wschód słońca. Jest to najwyższy punkt widokowy na wyspie na wysokości 1818 metrów. Zobacz wschód słońca, delektując się filiżanką gorącej kawy lub herbaty. Śniadanie w formie bufetu z kanapkami, domowym ciastem, herbatnikami, wodą, sokiem pomarańczowym, dżemem owocowym, serem i szynką w wyjątkowym miejscu: rustykalnym starym młynie, który został odnowiony w celu zakwaterowania ludzi i jest idealnym miejscem na delektowanie się śniadaniem w prywatności i osłoniętym od zimna. Następnie wróć do Camacha i udaj się na piękny spacer po Paradise Valley. Podziwiaj widoki niektórych endemicznych drzew z lasu Laurissilva. Następnie udaj się z powrotem do centrum miasta, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu lub centralnego punktu.

Madera: wycieczka kajakiem i snorkelingiem po rezerwacie przyrody Garajau

6. Madera: wycieczka kajakiem i snorkelingiem po rezerwacie przyrody Garajau

Rozpocznij dzień w porcie, gdzie dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kajakarstwie, zanim udasz się do rezerwatu przyrody. Po przybyciu do Garajau ciesz się 40-minutowym wiosłem w kierunku Lazareto. Zatrzymaj się na chwilę na pięknej kamienistej plaży i podziwiaj widoki na otaczające skały z dawnych czasów. Następnie odkryj rodzime życie morskie Madery, nurkując w krystalicznie czystych wodach. W przypadku złych warunków pogodowych zamiast tego będziesz mieć możliwość eksploracji morza z bezpiecznego kajaka. Zakończ dzień nurkowaniem z klifów, zanim wrócisz do hotelu na wieczór.

Madera: transfer na wschód słońca na Pico do Arieiro

7. Madera: transfer na wschód słońca na Pico do Arieiro

Doświadcz piękna górskiego wschodu słońca i wędruj we własnym tempie. Ciesz się łatwym odbiorem z hotelu i dowozem klimatyzowanym pojazdem oraz kierowcą, który zabierze Cię do miejsca wędrówki, gdzie możesz wędrować we własnym tempie. Po pierwsze, dzięki odbiorom rozpoczynającym się już o 6 rano, możesz wyruszyć wystarczająco wcześnie, aby złapać wschód słońca. Usiądź wygodnie, gdy zostaniesz odebrany ze swojej lokalizacji i przeniesiony do Pico do Areeiro. Następnie rozpocznij wędrówkę z Pico do Areeiro Hike w kierunku Pico Ruivo. Po wędrówce szlakami i podziwianiu niesamowitego wschodu słońca, pozwól kierowcy zorganizować odbiór na drugim końcu wędrówki. na parkingu w Achada da Taxeira do odbioru. Wreszcie, po zakończeniu wędrówki, nasz transfer będzie czekał, aby przetransportować Cię z powrotem do Funchal, zapewniając wygodną i wygodną podróż powrotną.

Caldeirão Verde Levada: Transfer i wędrówka w obie strony

8. Caldeirão Verde Levada: Transfer i wędrówka w obie strony

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnej wędrówki w Caldeirão Verde. Poznaj niesamowity las Laurissilva i mistyczny szlak wzdłuż kanału wodnego, z zielonymi widokami po jednej stronie i oszałamiającymi wodospadami po drugiej. Obserwuj wodospady, starożytne endemiczne drzewa, szlak Levada i poczuj naturę Queimadas. Odbierz się z miejsca zakwaterowania wspólnym transferem (do 8 osób na van). Dotrzyj do miejsca docelowego i otrzymaj instrukcje dotyczące wędrówki wraz z harmonogramem i objaśnieniami do mapy. Wędrówka jest trasą w obie strony o łącznej długości 15 km. Punktem wyjścia będzie park Queimadas. Wędrówka zajmie Ci około 5,5 godziny. Minimalne wzniesienie na tej trasie wynosi 872 metry, a maksymalne 1062 metry, więc jest znana z braku wzgórz i schodów.

Funchal/Caniço: Wschód słońca na Pico do Arieiro i transfer na wycieczkę PR1

9. Funchal/Caniço: Wschód słońca na Pico do Arieiro i transfer na wycieczkę PR1

Pozwól furgonetce wziąć na siebie ciężar zorganizowanego transportu do jednych z najlepszych miejsc turystycznych na Maderze. Zobacz, jak słońce wschodzi nad malowniczymi szlakami dzięki zaplanowanym odjazdom z całej wyspy. Spotkaj się ze swoim vanem w jednym z miejsc odbioru i zostań przetransportowany prosto na szlak. Poczuj spokój budzącego się dnia pośród imponujących szczytów Madery. Po zakończeniu wędrówki skorzystaj z transportu z powrotem do wybranego przystanku. Miej pewność, że zdążysz na wschód słońca, ponieważ każda wycieczka jest tak zaplanowana, aby to zapewnić.

Madera: Wycieczka na wschód słońca z przewodnikiem po Pico Ruivo z odbiorem z hotelu

10. Madera: Wycieczka na wschód słońca z przewodnikiem po Pico Ruivo z odbiorem z hotelu

Podziwiaj rozgwieżdżone nocne niebo Madery podczas wycieczki z przewodnikiem na postrzępiony szczyt Pico Ruivo. Ciesz się filiżanką ciepłej herbaty, łapiąc pierwsze promienie słońca z najwyższego punktu wyspy i zrelaksuj się, korzystając z transferu z powrotem do miejsca zakwaterowania na koniec wędrówki. Rozpocznij swoją poranną przygodę wygodnym odbiorem bezpośrednio z miejsca zakwaterowania. Następnie jedź przez około 1 godzinę do Achada do Teixeira, gdzie rozpoczyna się Twoja wędrówka. Poświęć trochę czasu na podziwianie rozgwieżdżonego nieba i Drogę Mleczną, zanim rozpoczniesz 260-metrową wspinaczkę na Pico Ruivo. Dotrzyj na dramatyczny szczyt, najwyższy punkt Madery, by zobaczyć, jak pierwsze promienie słońca oświetlają wyspę pod Tobą. Wypij filiżankę herbaty i uzupełnij energię zdrowym batonikiem granola, podziwiając wspaniałe widoki i robiąc zdjęcia. Na koniec rozpocznij zejście z powrotem na parking, na którym rozpoczęła się Twoja wędrówka, i ciesz się wygodną podróżą z powrotem do miejsca zakwaterowania, aby zakończyć wycieczkę.

Wszystkie atrakcje

Santa Cruz, Madeira – nasze najbardziej polecane atrakcje

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Funchal: Wędrówka o wschodzie słońca z Pico do Arieiro do Pico Ruivo

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnego trekkingu na Maderze z odbiorem i dowozem do miejsca zakwaterowania. Odkryj Pico do Arieiro do Pico Ruivo, na wschód słońca lub później rano. Zobacz wyjątkowe krajobrazy między najwyższymi górami Madery (do 1862 m). Odbierz się z miejsca zakwaterowania dzięki wspólnemu transferowi (do 8 osób na furgonetkę) i udaj się na drugą najwyższą górę, Pico do Arieiro. Uzyskaj instrukcje i objaśnienia map od gospodarza wraz z harmonogramem. Wędruj przez 5 godzin z Pico do Arieiro do Pico Ruivo, a następnie Achada do Teixeira (10 km). Odbiór po wędrówce w Achada do Teixeira na parkingu. Informacje o wycieczce: - Czas trwania: 5 godzin - Długość: 10 km - Punkt początkowy: Pico do Arieiro (1818 m n.p.m.) - Punkt końcowy: Achada do Teixeira (1600 m n.p.m.) - Maksymalna wysokość: 1862 m (Pico Ruivo) - Minimalna wysokość: 1548 m Informacje o transferze: - Pojemność: 8 osób - Z miasta do Pico do Arieiro: średnio 1,5 godziny - Z Achada do Teixeira do miasta: średnio 1,5 godziny - Granice odbioru/wysyłki: Wyłącznie obszary Funchal i Caniço

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Z Funchal: transfer na szlak Pico do Arieiro i Pico Ruivo

Skorzystaj z elastycznego transferu z Funchal do Pico do Arieiro, aby cieszyć się wędrówką aż do Pico Ruivo. Wędruj po najwyższych i drugich co do wysokości górach na Maderze we własnym tempie i ciesz się odbiorem i transportem powrotnym do miejsca zakwaterowania. Otrzymaj instrukcje od gospodarza i dowiedz się o harmonogramie i miejscach, które będziesz mijać. Dzień przed wędrówką uzyskaj dokładną godzinę odbioru i prognozę pogody, aby przygotować się do transferu (wymagane potwierdzenie). Odbierz się z miejsca zakwaterowania w Funchal i wysadź przy wejściu na Pico do Arieiro, aby rozpocząć wędrówkę z przewodnikiem. Zanurz się w naturalnej scenerii wokół siebie, spacerując przez 5 godzin od góry do góry szlakiem turystycznym. Wejdź na wysokość 1862 metrów na Pico Ruivo, najwyższy szczyt na Maderze. Po zakończeniu zwiedzania udaj się na parking w Achada do Teixeira.

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Funchal: poznaj zachodnią część Madery i Las Laurowy

Odkryj najważniejsze atrakcje zachodniej Madery, piękne krajobrazy i urokliwe miasteczka podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Funchal. Podziwiaj wspaniałe widoki podczas postojów w Camara de Lobos, Ribeira Brava i wiosce São Vicente. Po odbiorze z hotelu zrelaksuj się i podziwiaj malownicze widoki podczas podróży wąskimi drogami Estreito de Câmara de Lobos. Podziwiaj plantacje bananów i uprawy trzciny cukrowej na stromych tarasach. Następnie odwiedź Cabo Girão, najwyższy klif morski w Europie i drugi co do wysokości na świecie. Podziwiaj rozległe widoki na góry i morze oraz stare tarasy rolnicze, które do dziś są uprawiane. Zjedź z miasta do miejscowości Ribeira Brava. Poznaj tę uroczą osadę i odwiedź jej zabytki, w tym lokalny kościół. Kontynuuj jazdę do popularnego płaskowyżu Paul da Serra Madeira na wysokości 1500 m nad poziomem morza. Podziwiaj piękne widoki lasu laurowego przez Fanal, gdzie rosną najstarsze drzewa laurowe i endemiczna roślinność. Zobacz morze i góry, a następnie kontynuuj podróż do doliny Porto Moniz, znanej z naturalnych basenów wulkanicznych. Po lunchu udaj się wzdłuż północnego wybrzeża, gdzie można zobaczyć liczne wodospady. Przejedź przez wioskę Seixal, znaną z czarnej naturalnej plaży wulkanicznej, zatrzymując się na zdjęcia. Jeśli pozwolą na to warunki pogodowe, odkryj portugalską przełęcz Encumeada, gdzie północ spotyka się z południem na wysokości 1 007 metrów nad poziomem morza. Zrelaksuj się w drodze powrotnej do Funcchal, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu.

Funchal: Poranny transfer Pico Do Arieiro Pico Ruivo Wycieczka piesza

Funchal: Poranny transfer Pico Do Arieiro Pico Ruivo Wycieczka piesza

Skorzystaj z porannego transferu z Funchal lub Caniço, aby wyruszyć na wędrówkę z przewodnikiem po Pico do Arieiro i Pico Ruivo. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania, późnym rankiem pojedź do Pico do Arieiro, gdzie rozpocznie się wędrówka. Twój kierowca przekaże Ci wszystkie niezbędne informacje na temat trasy i harmonogramu. Możesz iść samodzielnie lub dołączyć do innych osób w grupie. Przejdź z Pico Do Arieiro do Pico Ruivo, najwyższej góry na Maderze o wysokości 1862 metrów. Będziesz mieć od 4 i pół godziny do 5 godzin na ukończenie wędrówki, co jest wystarczającą ilością czasu nawet dla powolnych wędrowców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki wzdłuż szlaku i poczuj się, jakbyś chodził ponad chmurami. Na wymagającej ścieżce znajdziesz kilka tuneli i słynne schody do nieba. Na koniec dotrzyj do Achada Do Teixeira, punktu końcowego wędrówki. Twój kierowca będzie tam czekał, aby zabrać Cię z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Funchal: Wschód słońca na Pico do Arieiro ze śniadaniem

Z Funchal: Wschód słońca na Pico do Arieiro ze śniadaniem

Po odbiorze udaj się do Pico do Arieiro, gdzie będziesz podziwiać wschód słońca. Jest to najwyższy punkt widokowy na wyspie na wysokości 1818 metrów. Zobacz wschód słońca, delektując się filiżanką gorącej kawy lub herbaty. Śniadanie w formie bufetu z kanapkami, domowym ciastem, herbatnikami, wodą, sokiem pomarańczowym, dżemem owocowym, serem i szynką w wyjątkowym miejscu: rustykalnym starym młynie, który został odnowiony w celu zakwaterowania ludzi i jest idealnym miejscem na delektowanie się śniadaniem w prywatności i osłoniętym od zimna. Następnie wróć do Camacha i udaj się na piękny spacer po Paradise Valley. Podziwiaj widoki niektórych endemicznych drzew z lasu Laurissilva. Następnie udaj się z powrotem do centrum miasta, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu lub centralnego punktu.

Madera: wycieczka kajakiem i snorkelingiem po rezerwacie przyrody Garajau

Madera: wycieczka kajakiem i snorkelingiem po rezerwacie przyrody Garajau

Rozpocznij dzień w porcie, gdzie dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kajakarstwie, zanim udasz się do rezerwatu przyrody. Po przybyciu do Garajau ciesz się 40-minutowym wiosłem w kierunku Lazareto. Zatrzymaj się na chwilę na pięknej kamienistej plaży i podziwiaj widoki na otaczające skały z dawnych czasów. Następnie odkryj rodzime życie morskie Madery, nurkując w krystalicznie czystych wodach. W przypadku złych warunków pogodowych zamiast tego będziesz mieć możliwość eksploracji morza z bezpiecznego kajaka. Zakończ dzień nurkowaniem z klifów, zanim wrócisz do hotelu na wieczór.

Madera: transfer na wschód słońca na Pico do Arieiro

Madera: transfer na wschód słońca na Pico do Arieiro

Doświadcz piękna górskiego wschodu słońca i wędruj we własnym tempie. Ciesz się łatwym odbiorem z hotelu i dowozem klimatyzowanym pojazdem oraz kierowcą, który zabierze Cię do miejsca wędrówki, gdzie możesz wędrować we własnym tempie. Po pierwsze, dzięki odbiorom rozpoczynającym się już o 6 rano, możesz wyruszyć wystarczająco wcześnie, aby złapać wschód słońca. Usiądź wygodnie, gdy zostaniesz odebrany ze swojej lokalizacji i przeniesiony do Pico do Areeiro. Następnie rozpocznij wędrówkę z Pico do Areeiro Hike w kierunku Pico Ruivo. Po wędrówce szlakami i podziwianiu niesamowitego wschodu słońca, pozwól kierowcy zorganizować odbiór na drugim końcu wędrówki. na parkingu w Achada da Taxeira do odbioru. Wreszcie, po zakończeniu wędrówki, nasz transfer będzie czekał, aby przetransportować Cię z powrotem do Funchal, zapewniając wygodną i wygodną podróż powrotną.

Caldeirão Verde Levada: Transfer i wędrówka w obie strony

Caldeirão Verde Levada: Transfer i wędrówka w obie strony

Wędruj we własnym rytmie podczas samodzielnej wędrówki w Caldeirão Verde. Poznaj niesamowity las Laurissilva i mistyczny szlak wzdłuż kanału wodnego, z zielonymi widokami po jednej stronie i oszałamiającymi wodospadami po drugiej. Obserwuj wodospady, starożytne endemiczne drzewa, szlak Levada i poczuj naturę Queimadas. Odbierz się z miejsca zakwaterowania wspólnym transferem (do 8 osób na van). Dotrzyj do miejsca docelowego i otrzymaj instrukcje dotyczące wędrówki wraz z harmonogramem i objaśnieniami do mapy. Wędrówka jest trasą w obie strony o łącznej długości 15 km. Punktem wyjścia będzie park Queimadas. Wędrówka zajmie Ci około 5,5 godziny. Minimalne wzniesienie na tej trasie wynosi 872 metry, a maksymalne 1062 metry, więc jest znana z braku wzgórz i schodów.

Funchal/Caniço: Wschód słońca na Pico do Arieiro i transfer na wycieczkę PR1

Funchal/Caniço: Wschód słońca na Pico do Arieiro i transfer na wycieczkę PR1

Pozwól furgonetce wziąć na siebie ciężar zorganizowanego transportu do jednych z najlepszych miejsc turystycznych na Maderze. Zobacz, jak słońce wschodzi nad malowniczymi szlakami dzięki zaplanowanym odjazdom z całej wyspy. Spotkaj się ze swoim vanem w jednym z miejsc odbioru i zostań przetransportowany prosto na szlak. Poczuj spokój budzącego się dnia pośród imponujących szczytów Madery. Po zakończeniu wędrówki skorzystaj z transportu z powrotem do wybranego przystanku. Miej pewność, że zdążysz na wschód słońca, ponieważ każda wycieczka jest tak zaplanowana, aby to zapewnić.

Madera: Wycieczka na wschód słońca z przewodnikiem po Pico Ruivo z odbiorem z hotelu

Madera: Wycieczka na wschód słońca z przewodnikiem po Pico Ruivo z odbiorem z hotelu

Podziwiaj rozgwieżdżone nocne niebo Madery podczas wycieczki z przewodnikiem na postrzępiony szczyt Pico Ruivo. Ciesz się filiżanką ciepłej herbaty, łapiąc pierwsze promienie słońca z najwyższego punktu wyspy i zrelaksuj się, korzystając z transferu z powrotem do miejsca zakwaterowania na koniec wędrówki. Rozpocznij swoją poranną przygodę wygodnym odbiorem bezpośrednio z miejsca zakwaterowania. Następnie jedź przez około 1 godzinę do Achada do Teixeira, gdzie rozpoczyna się Twoja wędrówka. Poświęć trochę czasu na podziwianie rozgwieżdżonego nieba i Drogę Mleczną, zanim rozpoczniesz 260-metrową wspinaczkę na Pico Ruivo. Dotrzyj na dramatyczny szczyt, najwyższy punkt Madery, by zobaczyć, jak pierwsze promienie słońca oświetlają wyspę pod Tobą. Wypij filiżankę herbaty i uzupełnij energię zdrowym batonikiem granola, podziwiając wspaniałe widoki i robiąc zdjęcia. Na koniec rozpocznij zejście z powrotem na parking, na którym rozpoczęła się Twoja wędrówka, i ciesz się wygodną podróżą z powrotem do miejsca zakwaterowania, aby zakończyć wycieczkę.

Często zadawane pytania dotyczące: Santa Cruz, Madeira

Santa Cruz, Madeira: Najciekawsze atrakcje

Santa Cruz, Madeira: Wycieczki i bilety

Portugalia: Ciekawe miejsca

Santa Cruz, Madeira: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Santa Cruz, Madeira? Kliknij tutaj.

Santa Cruz, Madeira: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9
(320 recenzji)

dobrze zorganizowana wycieczka ze świetnymi gospodarzami! ustalenia dotyczące odbioru były łatwe, a odbiór był bardzo skuteczny. Nuno, myślę, że miał na imię, był bardzo przyjazny i kompetentny, powiedział nam wszystko, co musimy wiedzieć o punkcie początkowym i o tym, gdzie najlepiej zobaczyć wschód słońca. Nawet w drodze powrotnej do naszych hoteli Nuno zatrzymał się w Santanie, aby na krótki czas zobaczyć kolejny wspaniały punkt widokowy, co bardzo doceniam! Logan był świetny w komunikacji za pośrednictwem WhatsApp, a nawet dał nam dodatkowe linki do wycieczek i restauracji na potrzeby testu naszego pobytu. Świetne doświadczenie, gorąco polecam! Dziękuję!

Nasz przewodnik Pedro był świetny! Zostaliśmy odebrani punktualnie i zawiezieni do punktu wyjścia, gdzie ponownie wyjaśniono nam trasę oraz uzgodniono miejsce i godzinę odbioru. Czas, jaki mieliśmy na wędrówkę był wystarczający i mogliśmy wypić drinka w kawiarni na parkingu, zanim Pedro ponownie nas odebrał. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nawet na bardzo ładnym punkcie widokowym. Wszystko było idealne, a wędrówka była niesamowicie piękna! 😍

Najlepsza rzecz, jaką zrobiłem w czasie mojego pobytu na Maderii, wędrówka jest w niektórych miejscach trudna, ale warto! Nasz przewodnik nuno był niesamowity i zapewnił świetne wyjaśnienie wędrówki. O wschodzie słońca było bardzo zimno, ale w ciągu dnia zrobiło się cieplej, dotarcie na szczyt zajęło nam około 2,5 godziny, było bardzo tłoczno i łatwo było podążać!

Niesamowite przeżycie. Nasz kierowca był bardzo przyjazny i świetnie się z nim rozmawiało. Dostarczono dobre wskazówki i jasne kontury wędrówki. Widoki były niesamowite i oszałamiające. Wycieczka jest dość trudna, więc upewnij się, że jesteś przygotowany! Oboje mieliśmy około 20 lat i pod koniec byliśmy już całkiem wyczerpani!

Od rezerwacji po dostawę pod właściwy adres: na najwyższym poziomie. Dobra, jasna komunikacja, punktualność z odbiorem i określeniem lokalizacji. Dobre instrukcje. Mnóstwo czasu na spacer. Nigdy nie czuliśmy, że musimy się spieszyć. Kolejny mini przystanek w Santanie i powrót do domu z pięknymi zdjęciami i wspaniałym spacerem