San Giorgio Maggiore

San Giorgio Maggiore

San Giorgio Maggiore – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i zwiedzanie kaplic watykańskich

1. Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i zwiedzanie kaplic watykańskich

Ucieknij od tłumów w środkowej Wenecji i odkryj wyspę San Giorgio Maggiore, „perłę Wenecji”. Jest to idealna, spokojna okolica, aby cieszyć się pięknem Wenecji i zanurzyć się w historii. Podczas tej 1-godzinnej wycieczki będziesz podziwiać najważniejsze miejsca w monumentalnym kompleksie Fundacji Giorgio Cini i odkryjesz wyjątkowe dziedzictwo sztuki poza zwykłymi obszarami turystycznymi. Zaledwie kilka minut łodzią autobusową od Piazza San Marco doświadczysz fascynującej atmosfery kompleksu, słuchając przewodnika wideo (wliczonego w cenę wstępu i dostępnego w języku włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim). Twoja mała grupa wycieczkowa (maksymalnie 25 osób) będzie eskortowana przez obszary kompleksu przez wielojęzycznego członka personelu. Podczas zwiedzania będzie można podziwiać główne miejsca kompleksu, w tym: • Klasztor Palladia, ukończony po śmierci Andrei Palladia w XVII wieku • Klasztor rodziny Buora, przykład architektury wczesnego renesansu zaprojektowany przez Giovanniego i Andreę Buora • Wieczernik palladiański, starożytny refektarz benedyktynów, w którym Paolo Veronese namalował Wesele w Kanie. Oryginalne dzieło sztuki jest obecnie wystawiane w Luwrze • Wielkie Schody Longheny, ukończone w 1671 r., aby zapewnić dostęp do biblioteki i apartamentów opatów. Klatka schodowa znajduje się między dwoma krużgankami i jest wyposażona we wspaniałe drewniane regały autorstwa Franza Pauca • Nuova Manica Lunga, stary internat ojców benedyktynów, przekształcony w niesamowitą, wypełnioną światłem bibliotekę Po wycieczce po Fundacji Giorgio Cini, Twoje wrażenia z audioprzewodnika będą kontynuowane podczas zwiedzania „lasu” wyspy. Zobacz 10 Kaplic Watykańskich zaprojektowanych przez 10 architektów o międzynarodowej renomie. Posłuchaj wstępu H. Em. Gianfranco Ravasiego. Podziwiaj rysunki i modele „kaplica w lesie” autorstwa Asplunda. Dowiedz się o 10 kaplicach i architektach, którzy je zaprojektowali.

Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

2. Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

Przeżyj romantyczną przygodę w Wenecji! Wejdź na pokład wspaniałej gondoli i wybierz się w rejs dookoła miasta na tle zachodzącego słońca. Wyrusz z centralnej Wenecji, kierując się w stronę wysp Sant'Andrea i Vignole. Przepłyń obok wyspy Lido w kierunku wysp San Lazzaro degli Armeni, San Servolo, San Clemente, Le Grazie, Giudecca i San Giorgio Maggiore. Pomiędzy wyspami Giudecca i San Giorgio otrzymasz kieliszek musującego prosecco, które umili Ci podziwianie zapierającej dech w piersiach bazyliki Santa Maria della Salute oraz placu św. Marka. Zobacz, jak podczas zachodu słońca laguna i miasto zatapiają się w czerwieni, oranżu i bursztynie. Wracając przez Saint'Elena i Arsenale di Venezia, posłuchaj opowieści kapitana o historii Wenecji i jej wysp.

Wenecja: Wycieczka łodzią z Grand Canal i San Giorgio Maggiore

3. Wenecja: Wycieczka łodzią z Grand Canal i San Giorgio Maggiore

Przepłyń obok wszystkich najbardziej spektakularnych bazylik i pałaców Wenecji oraz pod zabytkowymi mostami w ramach tego 2-godzinnego pakietu wycieczek. Zobacz zabytki, takie jak Plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Cmentarz San Michele, Most Rialto, Targ Rybny Rialto, Most Accademia, pałace Cà d'Oro i Cà Pesaro , Madonna Kościół dell'Orto i Kościół Salute. Przechodząc obok tych kultowych miejsc, przewodnik opowie o wyjątkowej morskiej historii tego niesamowitego miasta. Następnie zejdziesz z tradycyjnej trasy i zatrzymasz się na jednym z rzadko odwiedzanych klejnotów Wenecji, na wyspie i Bazylice San Giorgio Maggiore, skąd będziesz mieć pocztówkowy widok na Plac św. Marka. Po zwiedzeniu wnętrza wspaniałej bazyliki będziesz mieć możliwość wspięcia się na dzwonnicę (lub wjechania windą). Ze szczytu Wieży możesz podziwiać kopułę Bazyliki św. Marka i rozkoszować się niesamowitą panoramą rozciągającego się od Ciebie miasta. Ta wycieczka polega na zobaczeniu Wenecji z poziomu wody i w stylowym luksusie. Dzięki małej grupie liczącej nie więcej niż 9 osób i zestawom słuchawkowym, które pozwolą Ci usłyszeć przewodnika bez względu na to, gdzie jesteś na łodzi, odkrywanie cudów tego najbardziej wyjątkowego miasta na świecie nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej relaksujące.

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i wizyta w labiryncie Borgesa

4. Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i wizyta w labiryncie Borgesa

Zanurz się w kulturze i historii wyspy San Giorgio Maggiore podczas wycieczki z audioprzewodnikiem po siedzibie Fundacji Giorgio Cini i labiryncie Borgesa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaopatrz się w audioprzewodnik, zanim udasz się do monumentalnego kompleksu Fundacji Giorgio Cini. Rozpocznij swoją wizytę w Refektarzu Palladio, gdzie możesz podziwiać Wesele Paolo Veronese w Cana faksymile, pokój fotograficzny i schody Longhena. Przejdź do dawnego klasztoru benedyktynów i zobacz, jak budynek został przekształcony i przywrócony do dawnego piękna. Na koniec udaj się do Labiryntu Borgesa. Tutaj wejdź do surrealistycznego świata pisarza i poety Jorge Luisa Borgesa. Udaj się na środek 1-kilometrowej ścieżki, wykonanej z 3200 roślin bukszpanu i dowiedz się więcej o najbardziej charakterystycznych symbolach ścieżki za pomocą audioprzewodnika.

Wenecja: Wenecki aperitif na lagunie

5. Wenecja: Wenecki aperitif na lagunie

Zaczniesz od wejścia na pokład łodzi „topa” (łodzi motorowej), na której doświadczysz autentycznego weneckiego aperitivo. Ten napój będzie smakował, gdy będziesz podziwiać wspaniałe widoki Wenecji z zewnętrznej laguny i jej magicznych wysp. Gdy tylko zaczniesz pływać, gospodarz zacznie podawać ci napoje i przekąski. Doświadczenie potrwa około 1,5 godziny, podczas których zobaczysz najbardziej kultowe widoki miasta. Te atrakcje miasta to San Marco, Giudecca, Lido di Venezia i wiele innych. Po zakończeniu doświadczenia przewodnik odwiezie Cię z powrotem do punktu początkowego wycieczki. To nie jest wycieczka prywatna, ponieważ będziesz dzielić się doświadczeniem z innymi gośćmi.

Wenecja: Wycieczka audio z przewodnikiem

6. Wenecja: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witaj w czarującym labiryncie kanałów, gdzie historia i romans przeplatają się - Wenecja, pływające miasto! Zanurz się w ponadczasowym uroku tego włoskiego arcydzieła dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Wenecji. Wyobraź sobie, jak płyniesz wąskimi drogami wodnymi, prowadzony przez szepty opowieści, które odbijają się echem od wielowiekowych pałaców i ukrytych zakątków czekających na odkrycie. Wyruszając w tę wciągającą podróż, pozwól, aby serenada gondolierów i delikatne szum wody stały się Twoją ścieżką dźwiękową. Nasza profesjonalnie przygotowana wycieczka audio zaprasza Cię do wędrówki przez kultowy Plac Świętego Marka, gdzie wspaniałość Bazyliki i Pałacu Dożów rozwija się jak żywe płótno. Przemierzaj urokliwe dzielnice Dorsoduro, Cannaregio i nie tylko, a każdy krok będzie pociągnięciem pędzla w tętniącym życiem gobelinie weneckiego życia. To nie jest zwykła wycieczka; to zaproszenie do odkrywania Wenecji na Twoich warunkach. Poczuj tajemnice miasta, odkrywając ukryte skarby, delektując się aromatem autentycznej weneckiej kuchni i podziwiając kunszt szkła Murano. Mając swobodę zatrzymywania się i zabawy w wolnym czasie, nie jesteś tylko gościem; jesteś gawędziarzem, tworząc własną narrację wzdłuż Grand Canal. Dowiedz się więcej o 13 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Wenecji. Jej historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec kolejowy Venezia Santa Lucia 2. Bazylika Santa Maria Gloriosa dei Frari 3. Scuola Grande di San Rocco 4. Ca' Rezzonico 5. Bazylika Santa Maria della Salute 6. Teatro La Fenice 7. Campanile di San Marco 8. Torre dell'Orologio 9. Basilica di San Marco 10. Pałac Dożów 11. Ponte dei Sospiri 12. San Giorgio Maggiore 13. Ponte di Rialto Załóż słuchawki, wciśnij play i daj się porwać magii Wenecji. Od majestatycznego mostu Rialto po urokliwe zaułki żydowskiego getta, nasza wycieczka audio z przewodnikiem obiecuje niezapomnianą podróż przez serce miasta, które przeczy granicom między snem a rzeczywistością. Wenecja kusi - niech rozpocznie się przygoda, a każdy szept audio poprowadzi Cię głębiej w jej ponadczasowy urok.

Wenecja: Prywatna wycieczka po mieście poza utartymi szlakami

7. Wenecja: Prywatna wycieczka po mieście poza utartymi szlakami

Zanurz się w Dorsoduro, alternatywnej części Wenecji. Odejdź od szlaków turystycznych i podążaj za lokalnym przewodnikiem podczas prywatnej wycieczki pełnej niespodzianek. Sprawdź lokalne atrakcje, takie jak Palazzo Zenobio degli Armeni i wyspa San Giorgio. Podziwiaj lokalną architekturę uliczną i znajdź ukryte perełki architektury. Zobacz i poznaj mniej znane obszary Wenecji. Niech Twój przewodnik pokaże Ci miejsca spotkań i historyczne miejsca charakterystyczne dla tego obszaru.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Dorsoduro

8. Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Dorsoduro

Ucieknij od tłumów turystów i zanurz się w swobodnej atmosferze uniwersyteckiej dzielnicy Wenecji, Dorsoduro. Podążaj za swoim przewodnikiem, który przedstawi Ci inną stronę miasta. Napotkaj tętniącą życiem sztukę uliczną, która odzwierciedla współczesną kulturę dzielnicy, odkryj ukryte klejnoty architektury schowane na dziedzińcach i zapuść się do mniej znanych kościołów, z których każdy oferuje unikalny wgląd w bogatą historię i rzemiosło Wenecji. Odkryj Palazzo Zenobio degli Armeni, wspaniały barokowy pałac pełen historycznego znaczenia i oszałamiających detali architektonicznych, i udaj się na wyspę San Giorgio, aby odpocząć od tętniącego życiem miasta z malowniczymi widokami. Podczas zwiedzania Twój przewodnik pokaże Ci wszystkie ulubione przez mieszkańców miejsca, od przytulnych kawiarni po malownicze place. Spędź trochę czasu, ciesząc się tymi wskazówkami po wycieczce, spotykając się z mieszkańcami i chłonąc autentyczną atmosferę.

Wenecja: Zwiedzanie San Marco z biletami na dzwonnicę św. Marka

9. Wenecja: Zwiedzanie San Marco z biletami na dzwonnicę św. Marka

Piazza San Marco to główny publiczny plac Wenecji. Podczas tej prywatnej wycieczki odkryjesz jego najważniejsze atrakcje, fascynującą historię i najlepiej strzeżone sekrety. Dowiedz się o świętym Marku, świętym Teodorze, dożach, karnawale maskowym i nie tylko. Poznaj bijące serce Wenecji i odwiedź strzelistą Kampanilę Świętego Marka! Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę po Placu Świętego Marka i Dzwonnicy z licencjonowanym prywatnym przewodnikiem. Odkryj jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie z jego piękną wenecko-gotycką architekturą i niesamowitymi widokami na Wielki Kanał i wyspę San Giorgio Maggiore. Czy wiesz, że Napoleon opisał kiedyś Plac Świętego Marka jako "salon Europy"? Po tylu latach to miejsce światowego dziedzictwa jest nadal jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całych Włoszech. Zanurz się w historii i legendach Wenecji, podziwiając majestatyczną fasadę Pałacu Dożów. Przyjrzyj się bliżej oszałamiającym mozaikom, posągom i bizantyjskim elementom Bazyliki św. Marka (tylko z zewnątrz) i dowiedz się o wyścigu o uratowanie tej gotyckiej katedry przed zalaniem podczas Acqua Alta ("wysokiej wody"). Zobacz piękne Procuratie Vecchie, Museo Correr, unikalny zegar astrologiczny Torre dell'Orologio i nie tylko. Wjedź windą na taras widokowy dzwonnicy św. Marka i podziwiaj najlepszy widok na Stare Miasto i Lagunę Wenecką. Bilety wstępu są wliczone w cenę. Przyjedź i zakochaj się w Wenecji! Wybierz 4-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Placu Świętego Marka, podziwiać widoki ze szczytu Dzwonnicy Świętego Marka i odwiedzić majestatyczny Pałac Dożów z biletami wstępu bez kolejki. To Twoja szansa, aby odkryć skarby ukryte w luksusowych apartamentach dożów Wenecji, podziwiać widok z Mostu Westchnień i dowiedzieć się, jak łatwo było zostać aresztowanym i zamkniętym w pałacowym więzieniu. To obowiązkowy punkt programu w Wenecji!

Stare Miasto w Wenecji podkreśla prywatną pieszą wycieczkę

10. Stare Miasto w Wenecji podkreśla prywatną pieszą wycieczkę

Odkryj serce i duszę Wenecji podczas najlepszej pieszej wycieczki po San Marco (Stare Miasto). Odkryj najważniejsze atrakcje weneckiej architektury, historii, kultury, sztuki renesansowej, jedzenia i wina z pełnym pasji Lokalnym przewodnikiem i zanurz się w niesamowitych opowieściach o Marco Polo, da Vinci, Vivaldim, Tintoretto, Casanovie i nie tylko! Poznaj Wenecję i jej najważniejsze zabytki we własnym tempie! Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby odkryć najlepsze atrakcje Wenecji, od słynnych mostów, przez majestatyczne pałace, po budzące podziw kościoły. Poznaj słynny Piazza San Marco, centralny plac św. Marka. Czy wiesz, jak często Bazylika św. Marka jest zalewana przez przypływ? Albo kto jest jedyną osobą, która uciekła z więzienia Pałacu Dożów? Albo jak działa Zegar Astrologiczny Torre dell'Orologio? Nie martw się, ponieważ Twój Przewodnik-ekspert opowie Ci wszystko o tym i innych interesujących faktach na temat Republiki Weneckiej, karnawału w Wenecji i nie tylko. Będziesz podziwiać widoki na Canal Grande i San Giorgio Maggiore, a następnie udać się w głąb labiryntu wąskich uliczek Wenecji, aby odkryć najważniejsze zabytki, takie jak Teatro La Fenice, Chiesa di Santa Maria del Giglio i Campo Santo Stefano. Ostatnim przystankiem będzie Ponte dell'Accademia, popularne miejsce wśród fotografów i miłośników. Zarezerwuj 3-godzinną wycieczkę, aby dowiedzieć się więcej o Wenecji i odwiedzić San Zaccaria, ukryty klejnot San Marco. Jest to jeden z najbardziej zdobionych kościołów w mieście, z wieloma pięknymi gotyckimi i renesansowymi dziełami sztuki sakralnej. Kolejną atrakcją będzie przejście przez kultowy most Rialto, ozdobną kładkę, z której roztaczają się malownicze widoki na Kanał Grande z piękną wenecką architekturą i romantycznymi gondolami. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście, łączące San Marco z San Polo i słynnym targiem Rialto. Po drugiej stronie zobaczysz San Giacomo di Rialto, najstarsze kościoły w mieście. Zarezerwuj dłuższą 4-godzinną wycieczkę, aby odwiedzić także jedną z najwyżej ocenianych atrakcji Wenecji, Palazzo Contarini del Bovolo. Oferujemy bilety bez kolejki, które pomogą Ci pokonać tłumy. W tym XV-wiecznym pałacu kręcono film „Otello” Orsona Wellesa, w którym znajdują się słynne kręcone schody. Wejdź po schodach „ślimaka” do pasażu, aby podziwiać imponujący widok na dachy miasta. To świetne miejsce, aby podziwiać ręcznie robione piękno i złożoność niezwykłego krajobrazu Wenecji. Zarezerwuj 6-godzinną wycieczkę, aby odwiedzić także Pałac Dożów, jeden z najbardziej luksusowych pałaców we Włoszech! Dzięki zarezerwowanym biletom wstępu ominiesz kolejkę w wyznaczonym czasie, dzięki czemu będziesz mógł spędzić więcej czasu w środku, zwiedzając urokliwy wewnętrzny dziedziniec i odkrywając skarby Apartamentów Dożów, w których na przestrzeni wieków mieszkało ponad 120 dożów Wenecji. W pałacu znajdują się dzieła Tycjana, Veronese, Tintoretta, Vittorii i Tiepolo. Kolejną atrakcją będzie Most Westchnień, który łączy pałac z więzieniem, w którym więziony był słynny kochanek Casanova. Mając do opowiedzenia tak wiele historii, Pałac Dożów to obowiązkowy punkt zwiedzania w Wenecji!

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

San Giorgio Maggiore: najlepsze atrakcje w pobliżu

San Giorgio Maggiore – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i zwiedzanie kaplic watykańskich

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i zwiedzanie kaplic watykańskich

Ucieknij od tłumów w środkowej Wenecji i odkryj wyspę San Giorgio Maggiore, „perłę Wenecji”. Jest to idealna, spokojna okolica, aby cieszyć się pięknem Wenecji i zanurzyć się w historii. Podczas tej 1-godzinnej wycieczki będziesz podziwiać najważniejsze miejsca w monumentalnym kompleksie Fundacji Giorgio Cini i odkryjesz wyjątkowe dziedzictwo sztuki poza zwykłymi obszarami turystycznymi. Zaledwie kilka minut łodzią autobusową od Piazza San Marco doświadczysz fascynującej atmosfery kompleksu, słuchając przewodnika wideo (wliczonego w cenę wstępu i dostępnego w języku włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim). Twoja mała grupa wycieczkowa (maksymalnie 25 osób) będzie eskortowana przez obszary kompleksu przez wielojęzycznego członka personelu. Podczas zwiedzania będzie można podziwiać główne miejsca kompleksu, w tym: • Klasztor Palladia, ukończony po śmierci Andrei Palladia w XVII wieku • Klasztor rodziny Buora, przykład architektury wczesnego renesansu zaprojektowany przez Giovanniego i Andreę Buora • Wieczernik palladiański, starożytny refektarz benedyktynów, w którym Paolo Veronese namalował Wesele w Kanie. Oryginalne dzieło sztuki jest obecnie wystawiane w Luwrze • Wielkie Schody Longheny, ukończone w 1671 r., aby zapewnić dostęp do biblioteki i apartamentów opatów. Klatka schodowa znajduje się między dwoma krużgankami i jest wyposażona we wspaniałe drewniane regały autorstwa Franza Pauca • Nuova Manica Lunga, stary internat ojców benedyktynów, przekształcony w niesamowitą, wypełnioną światłem bibliotekę Po wycieczce po Fundacji Giorgio Cini, Twoje wrażenia z audioprzewodnika będą kontynuowane podczas zwiedzania „lasu” wyspy. Zobacz 10 Kaplic Watykańskich zaprojektowanych przez 10 architektów o międzynarodowej renomie. Posłuchaj wstępu H. Em. Gianfranco Ravasiego. Podziwiaj rysunki i modele „kaplica w lesie” autorstwa Asplunda. Dowiedz się o 10 kaplicach i architektach, którzy je zaprojektowali.

Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

Przeżyj romantyczną przygodę w Wenecji! Wejdź na pokład wspaniałej gondoli i wybierz się w rejs dookoła miasta na tle zachodzącego słońca. Wyrusz z centralnej Wenecji, kierując się w stronę wysp Sant'Andrea i Vignole. Przepłyń obok wyspy Lido w kierunku wysp San Lazzaro degli Armeni, San Servolo, San Clemente, Le Grazie, Giudecca i San Giorgio Maggiore. Pomiędzy wyspami Giudecca i San Giorgio otrzymasz kieliszek musującego prosecco, które umili Ci podziwianie zapierającej dech w piersiach bazyliki Santa Maria della Salute oraz placu św. Marka. Zobacz, jak podczas zachodu słońca laguna i miasto zatapiają się w czerwieni, oranżu i bursztynie. Wracając przez Saint'Elena i Arsenale di Venezia, posłuchaj opowieści kapitana o historii Wenecji i jej wysp.

Wenecja: Wycieczka łodzią z Grand Canal i San Giorgio Maggiore

Wenecja: Wycieczka łodzią z Grand Canal i San Giorgio Maggiore

Przepłyń obok wszystkich najbardziej spektakularnych bazylik i pałaców Wenecji oraz pod zabytkowymi mostami w ramach tego 2-godzinnego pakietu wycieczek. Zobacz zabytki, takie jak Plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Cmentarz San Michele, Most Rialto, Targ Rybny Rialto, Most Accademia, pałace Cà d'Oro i Cà Pesaro , Madonna Kościół dell'Orto i Kościół Salute. Przechodząc obok tych kultowych miejsc, przewodnik opowie o wyjątkowej morskiej historii tego niesamowitego miasta. Następnie zejdziesz z tradycyjnej trasy i zatrzymasz się na jednym z rzadko odwiedzanych klejnotów Wenecji, na wyspie i Bazylice San Giorgio Maggiore, skąd będziesz mieć pocztówkowy widok na Plac św. Marka. Po zwiedzeniu wnętrza wspaniałej bazyliki będziesz mieć możliwość wspięcia się na dzwonnicę (lub wjechania windą). Ze szczytu Wieży możesz podziwiać kopułę Bazyliki św. Marka i rozkoszować się niesamowitą panoramą rozciągającego się od Ciebie miasta. Ta wycieczka polega na zobaczeniu Wenecji z poziomu wody i w stylowym luksusie. Dzięki małej grupie liczącej nie więcej niż 9 osób i zestawom słuchawkowym, które pozwolą Ci usłyszeć przewodnika bez względu na to, gdzie jesteś na łodzi, odkrywanie cudów tego najbardziej wyjątkowego miasta na świecie nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej relaksujące.

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i wizyta w labiryncie Borgesa

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i wizyta w labiryncie Borgesa

Zanurz się w kulturze i historii wyspy San Giorgio Maggiore podczas wycieczki z audioprzewodnikiem po siedzibie Fundacji Giorgio Cini i labiryncie Borgesa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaopatrz się w audioprzewodnik, zanim udasz się do monumentalnego kompleksu Fundacji Giorgio Cini. Rozpocznij swoją wizytę w Refektarzu Palladio, gdzie możesz podziwiać Wesele Paolo Veronese w Cana faksymile, pokój fotograficzny i schody Longhena. Przejdź do dawnego klasztoru benedyktynów i zobacz, jak budynek został przekształcony i przywrócony do dawnego piękna. Na koniec udaj się do Labiryntu Borgesa. Tutaj wejdź do surrealistycznego świata pisarza i poety Jorge Luisa Borgesa. Udaj się na środek 1-kilometrowej ścieżki, wykonanej z 3200 roślin bukszpanu i dowiedz się więcej o najbardziej charakterystycznych symbolach ścieżki za pomocą audioprzewodnika.

Wenecja: Wenecki aperitif na lagunie

Wenecja: Wenecki aperitif na lagunie

Zaczniesz od wejścia na pokład łodzi „topa” (łodzi motorowej), na której doświadczysz autentycznego weneckiego aperitivo. Ten napój będzie smakował, gdy będziesz podziwiać wspaniałe widoki Wenecji z zewnętrznej laguny i jej magicznych wysp. Gdy tylko zaczniesz pływać, gospodarz zacznie podawać ci napoje i przekąski. Doświadczenie potrwa około 1,5 godziny, podczas których zobaczysz najbardziej kultowe widoki miasta. Te atrakcje miasta to San Marco, Giudecca, Lido di Venezia i wiele innych. Po zakończeniu doświadczenia przewodnik odwiezie Cię z powrotem do punktu początkowego wycieczki. To nie jest wycieczka prywatna, ponieważ będziesz dzielić się doświadczeniem z innymi gośćmi.

Wenecja: Wycieczka audio z przewodnikiem

Wenecja: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witaj w czarującym labiryncie kanałów, gdzie historia i romans przeplatają się - Wenecja, pływające miasto! Zanurz się w ponadczasowym uroku tego włoskiego arcydzieła dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Wenecji. Wyobraź sobie, jak płyniesz wąskimi drogami wodnymi, prowadzony przez szepty opowieści, które odbijają się echem od wielowiekowych pałaców i ukrytych zakątków czekających na odkrycie. Wyruszając w tę wciągającą podróż, pozwól, aby serenada gondolierów i delikatne szum wody stały się Twoją ścieżką dźwiękową. Nasza profesjonalnie przygotowana wycieczka audio zaprasza Cię do wędrówki przez kultowy Plac Świętego Marka, gdzie wspaniałość Bazyliki i Pałacu Dożów rozwija się jak żywe płótno. Przemierzaj urokliwe dzielnice Dorsoduro, Cannaregio i nie tylko, a każdy krok będzie pociągnięciem pędzla w tętniącym życiem gobelinie weneckiego życia. To nie jest zwykła wycieczka; to zaproszenie do odkrywania Wenecji na Twoich warunkach. Poczuj tajemnice miasta, odkrywając ukryte skarby, delektując się aromatem autentycznej weneckiej kuchni i podziwiając kunszt szkła Murano. Mając swobodę zatrzymywania się i zabawy w wolnym czasie, nie jesteś tylko gościem; jesteś gawędziarzem, tworząc własną narrację wzdłuż Grand Canal. Dowiedz się więcej o 13 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Wenecji. Jej historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec kolejowy Venezia Santa Lucia 2. Bazylika Santa Maria Gloriosa dei Frari 3. Scuola Grande di San Rocco 4. Ca' Rezzonico 5. Bazylika Santa Maria della Salute 6. Teatro La Fenice 7. Campanile di San Marco 8. Torre dell'Orologio 9. Basilica di San Marco 10. Pałac Dożów 11. Ponte dei Sospiri 12. San Giorgio Maggiore 13. Ponte di Rialto Załóż słuchawki, wciśnij play i daj się porwać magii Wenecji. Od majestatycznego mostu Rialto po urokliwe zaułki żydowskiego getta, nasza wycieczka audio z przewodnikiem obiecuje niezapomnianą podróż przez serce miasta, które przeczy granicom między snem a rzeczywistością. Wenecja kusi - niech rozpocznie się przygoda, a każdy szept audio poprowadzi Cię głębiej w jej ponadczasowy urok.

Wenecja: Prywatna wycieczka po mieście poza utartymi szlakami

Wenecja: Prywatna wycieczka po mieście poza utartymi szlakami

Zanurz się w Dorsoduro, alternatywnej części Wenecji. Odejdź od szlaków turystycznych i podążaj za lokalnym przewodnikiem podczas prywatnej wycieczki pełnej niespodzianek. Sprawdź lokalne atrakcje, takie jak Palazzo Zenobio degli Armeni i wyspa San Giorgio. Podziwiaj lokalną architekturę uliczną i znajdź ukryte perełki architektury. Zobacz i poznaj mniej znane obszary Wenecji. Niech Twój przewodnik pokaże Ci miejsca spotkań i historyczne miejsca charakterystyczne dla tego obszaru.

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Dorsoduro

Wenecja: Wycieczka z przewodnikiem po Dorsoduro

Ucieknij od tłumów turystów i zanurz się w swobodnej atmosferze uniwersyteckiej dzielnicy Wenecji, Dorsoduro. Podążaj za swoim przewodnikiem, który przedstawi Ci inną stronę miasta. Napotkaj tętniącą życiem sztukę uliczną, która odzwierciedla współczesną kulturę dzielnicy, odkryj ukryte klejnoty architektury schowane na dziedzińcach i zapuść się do mniej znanych kościołów, z których każdy oferuje unikalny wgląd w bogatą historię i rzemiosło Wenecji. Odkryj Palazzo Zenobio degli Armeni, wspaniały barokowy pałac pełen historycznego znaczenia i oszałamiających detali architektonicznych, i udaj się na wyspę San Giorgio, aby odpocząć od tętniącego życiem miasta z malowniczymi widokami. Podczas zwiedzania Twój przewodnik pokaże Ci wszystkie ulubione przez mieszkańców miejsca, od przytulnych kawiarni po malownicze place. Spędź trochę czasu, ciesząc się tymi wskazówkami po wycieczce, spotykając się z mieszkańcami i chłonąc autentyczną atmosferę.

Wenecja: Zwiedzanie San Marco z biletami na dzwonnicę św. Marka

Wenecja: Zwiedzanie San Marco z biletami na dzwonnicę św. Marka

Piazza San Marco to główny publiczny plac Wenecji. Podczas tej prywatnej wycieczki odkryjesz jego najważniejsze atrakcje, fascynującą historię i najlepiej strzeżone sekrety. Dowiedz się o świętym Marku, świętym Teodorze, dożach, karnawale maskowym i nie tylko. Poznaj bijące serce Wenecji i odwiedź strzelistą Kampanilę Świętego Marka! Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę po Placu Świętego Marka i Dzwonnicy z licencjonowanym prywatnym przewodnikiem. Odkryj jedno z najczęściej fotografowanych miejsc na świecie z jego piękną wenecko-gotycką architekturą i niesamowitymi widokami na Wielki Kanał i wyspę San Giorgio Maggiore. Czy wiesz, że Napoleon opisał kiedyś Plac Świętego Marka jako "salon Europy"? Po tylu latach to miejsce światowego dziedzictwa jest nadal jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całych Włoszech. Zanurz się w historii i legendach Wenecji, podziwiając majestatyczną fasadę Pałacu Dożów. Przyjrzyj się bliżej oszałamiającym mozaikom, posągom i bizantyjskim elementom Bazyliki św. Marka (tylko z zewnątrz) i dowiedz się o wyścigu o uratowanie tej gotyckiej katedry przed zalaniem podczas Acqua Alta ("wysokiej wody"). Zobacz piękne Procuratie Vecchie, Museo Correr, unikalny zegar astrologiczny Torre dell'Orologio i nie tylko. Wjedź windą na taras widokowy dzwonnicy św. Marka i podziwiaj najlepszy widok na Stare Miasto i Lagunę Wenecką. Bilety wstępu są wliczone w cenę. Przyjedź i zakochaj się w Wenecji! Wybierz 4-godzinną opcję, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje Placu Świętego Marka, podziwiać widoki ze szczytu Dzwonnicy Świętego Marka i odwiedzić majestatyczny Pałac Dożów z biletami wstępu bez kolejki. To Twoja szansa, aby odkryć skarby ukryte w luksusowych apartamentach dożów Wenecji, podziwiać widok z Mostu Westchnień i dowiedzieć się, jak łatwo było zostać aresztowanym i zamkniętym w pałacowym więzieniu. To obowiązkowy punkt programu w Wenecji!

Stare Miasto w Wenecji podkreśla prywatną pieszą wycieczkę

Stare Miasto w Wenecji podkreśla prywatną pieszą wycieczkę

Odkryj serce i duszę Wenecji podczas najlepszej pieszej wycieczki po San Marco (Stare Miasto). Odkryj najważniejsze atrakcje weneckiej architektury, historii, kultury, sztuki renesansowej, jedzenia i wina z pełnym pasji Lokalnym przewodnikiem i zanurz się w niesamowitych opowieściach o Marco Polo, da Vinci, Vivaldim, Tintoretto, Casanovie i nie tylko! Poznaj Wenecję i jej najważniejsze zabytki we własnym tempie! Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby odkryć najlepsze atrakcje Wenecji, od słynnych mostów, przez majestatyczne pałace, po budzące podziw kościoły. Poznaj słynny Piazza San Marco, centralny plac św. Marka. Czy wiesz, jak często Bazylika św. Marka jest zalewana przez przypływ? Albo kto jest jedyną osobą, która uciekła z więzienia Pałacu Dożów? Albo jak działa Zegar Astrologiczny Torre dell'Orologio? Nie martw się, ponieważ Twój Przewodnik-ekspert opowie Ci wszystko o tym i innych interesujących faktach na temat Republiki Weneckiej, karnawału w Wenecji i nie tylko. Będziesz podziwiać widoki na Canal Grande i San Giorgio Maggiore, a następnie udać się w głąb labiryntu wąskich uliczek Wenecji, aby odkryć najważniejsze zabytki, takie jak Teatro La Fenice, Chiesa di Santa Maria del Giglio i Campo Santo Stefano. Ostatnim przystankiem będzie Ponte dell'Accademia, popularne miejsce wśród fotografów i miłośników. Zarezerwuj 3-godzinną wycieczkę, aby dowiedzieć się więcej o Wenecji i odwiedzić San Zaccaria, ukryty klejnot San Marco. Jest to jeden z najbardziej zdobionych kościołów w mieście, z wieloma pięknymi gotyckimi i renesansowymi dziełami sztuki sakralnej. Kolejną atrakcją będzie przejście przez kultowy most Rialto, ozdobną kładkę, z której roztaczają się malownicze widoki na Kanał Grande z piękną wenecką architekturą i romantycznymi gondolami. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w mieście, łączące San Marco z San Polo i słynnym targiem Rialto. Po drugiej stronie zobaczysz San Giacomo di Rialto, najstarsze kościoły w mieście. Zarezerwuj dłuższą 4-godzinną wycieczkę, aby odwiedzić także jedną z najwyżej ocenianych atrakcji Wenecji, Palazzo Contarini del Bovolo. Oferujemy bilety bez kolejki, które pomogą Ci pokonać tłumy. W tym XV-wiecznym pałacu kręcono film „Otello” Orsona Wellesa, w którym znajdują się słynne kręcone schody. Wejdź po schodach „ślimaka” do pasażu, aby podziwiać imponujący widok na dachy miasta. To świetne miejsce, aby podziwiać ręcznie robione piękno i złożoność niezwykłego krajobrazu Wenecji. Zarezerwuj 6-godzinną wycieczkę, aby odwiedzić także Pałac Dożów, jeden z najbardziej luksusowych pałaców we Włoszech! Dzięki zarezerwowanym biletom wstępu ominiesz kolejkę w wyznaczonym czasie, dzięki czemu będziesz mógł spędzić więcej czasu w środku, zwiedzając urokliwy wewnętrzny dziedziniec i odkrywając skarby Apartamentów Dożów, w których na przestrzeni wieków mieszkało ponad 120 dożów Wenecji. W pałacu znajdują się dzieła Tycjana, Veronese, Tintoretta, Vittorii i Tiepolo. Kolejną atrakcją będzie Most Westchnień, który łączy pałac z więzieniem, w którym więziony był słynny kochanek Casanova. Mając do opowiedzenia tak wiele historii, Pałac Dożów to obowiązkowy punkt zwiedzania w Wenecji!

Wenecja: Najciekawsze atrakcje

San Giorgio Maggiore: Wycieczki i bilety

Włochy: Ciekawe miejsca

San Giorgio Maggiore: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Giorgio Maggiore? Kliknij tutaj.

San Giorgio Maggiore: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(325 recenzji)

Wspaniałe doświadczenie! Pogoda nie była dla nas najlepsza, ale Tomazzo komunikował się z nami w sprawie prawdopodobieństwa wycieczki. Gdy byliśmy na wodzie, Tomazzo podał nam Prosecco i opowiedział nam wiele o historii i kulturze Wenecji. Chociaż woda była wzburzona po burzy, byliśmy w dobrym nastroju, gdy po mistrzowsku poprowadził nas przez trasę. 10/10 polecam.

Mój mąż i ja świetnie się bawiliśmy podczas rejsu o zachodzie słońca. Tommaso jest tak pouczającym przewodnikiem i troskliwym gospodarzem. Naprawdę podobało nam się rozmawianie z innymi osobami na rejsie z nami, popijając Prosecco i podziwiając piękną Wenecję i sąsiednie wyspy od strony wody.

Naprawdę podobała mi się ta podróż. Nasz przewodnik sprawił, że czuliśmy się komfortowo i wszyscy świetnie się bawiliśmy. Darmowe Prosecco było dobre. Dwie godziny wokół laguny. Punktem kulminacyjnym naszej podróży do Wenecji!

Widziałem piękne widoki laguny weneckiej, Tomasso był wspaniałym gospodarzem, bardzo pouczający i dbał o to, aby napoje płynęły! Nie mogliśmy mu wystarczająco podziękować, był genialny. Zdecydowanie polecam

Przewodnik był niesamowicie zabawny i bardzo rzeczowy. Prosecco spadło cudownie i ciągle pytało, czy potrzebujemy doładowania. Jeśli szukasz prawdziwej, zabawnej wycieczki po wyspach, to jest właśnie ta.