Dodaj daty

San Giorgio Maggiore

San Giorgio Maggiore – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i wizyta w Kaplicach Watykańskich

1. Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i wizyta w Kaplicach Watykańskich

Ucieknij od tłumów w środkowej Wenecji i odkryj wyspę San Giorgio Maggiore, „perłę Wenecji”. Jest to idealna, spokojna okolica, aby cieszyć się pięknem Wenecji i zanurzyć się w historii. Podczas tej 1-godzinnej wycieczki będziesz podziwiać najważniejsze miejsca w monumentalnym kompleksie Fundacji Giorgio Cini i odkryjesz wyjątkowe dziedzictwo sztuki poza zwykłymi obszarami turystycznymi. Zaledwie kilka minut łodzią autobusową od Piazza San Marco doświadczysz fascynującej atmosfery kompleksu, słuchając przewodnika wideo (wliczonego w cenę wstępu i dostępnego w języku włoskim, angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim). Twoja mała grupa wycieczkowa (maksymalnie 25 osób) będzie eskortowana przez obszary kompleksu przez wielojęzycznego członka personelu. Podczas zwiedzania będzie można podziwiać główne miejsca kompleksu, w tym: • Klasztor Palladia, ukończony po śmierci Andrei Palladia w XVII wieku • Klasztor rodziny Buora, przykład architektury wczesnego renesansu zaprojektowany przez Giovanniego i Andreę Buora • Wieczernik palladiański, starożytny refektarz benedyktynów, w którym Paolo Veronese namalował Wesele w Kanie. Oryginalne dzieło sztuki jest obecnie wystawiane w Luwrze • Wielkie Schody Longheny, ukończone w 1671 r., aby zapewnić dostęp do biblioteki i apartamentów opatów. Klatka schodowa znajduje się między dwoma krużgankami i jest wyposażona we wspaniałe drewniane regały autorstwa Franza Pauca • Nuova Manica Lunga, stary internat ojców benedyktynów, przekształcony w niesamowitą, wypełnioną światłem bibliotekę Po wycieczce po Fundacji Giorgio Cini, Twoje wrażenia z audioprzewodnika będą kontynuowane podczas zwiedzania „lasu” wyspy. Zobacz 10 Kaplic Watykańskich zaprojektowanych przez 10 architektów o międzynarodowej renomie. Posłuchaj wstępu H. Em. Gianfranco Ravasiego. Podziwiaj rysunki i modele „kaplica w lesie” autorstwa Asplunda. Dowiedz się o 10 kaplicach i architektach, którzy je zaprojektowali.

Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

2. Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

Przeżyj romantyczną przygodę w Wenecji! Wejdź na pokład wspaniałej gondoli i wybierz się w rejs dookoła miasta na tle zachodzącego słońca. Wyrusz z centralnej Wenecji, kierując się w stronę wysp Sant'Andrea i Vignole. Przepłyń obok wyspy Lido w kierunku wysp San Lazzaro degli Armeni, San Servolo, San Clemente, Le Grazie, Giudecca i San Giorgio Maggiore. Pomiędzy wyspami Giudecca i San Giorgio otrzymasz kieliszek musującego prosecco, które umili Ci podziwianie zapierającej dech w piersiach bazyliki Santa Maria della Salute oraz placu św. Marka. Zobacz, jak podczas zachodu słońca laguna i miasto zatapiają się w czerwieni, oranżu i bursztynie. Wracając przez Saint'Elena i Arsenale di Venezia, posłuchaj opowieści kapitana o historii Wenecji i jej wysp.

Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i Wizyta w Labiryncie Borgesa

3. Wenecja: Fundacja Giorgio Cini i Wizyta w Labiryncie Borgesa

Zanurz się w kulturze i historii wyspy San Giorgio Maggiore podczas wycieczki z audioprzewodnikiem po siedzibie Fundacji Giorgio Cini i labiryncie Borgesa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaopatrz się w audioprzewodnik, zanim udasz się do monumentalnego kompleksu Fundacji Giorgio Cini. Rozpocznij swoją wizytę w Refektarzu Palladio, gdzie możesz podziwiać Wesele Paolo Veronese w Cana faksymile, pokój fotograficzny i schody Longhena. Przejdź do dawnego klasztoru benedyktynów i zobacz, jak budynek został przekształcony i przywrócony do dawnego piękna. Na koniec udaj się do Labiryntu Borgesa. Tutaj wejdź do surrealistycznego świata pisarza i poety Jorge Luisa Borgesa. Udaj się na środek 1-kilometrowej ścieżki, wykonanej z 3200 roślin bukszpanu i dowiedz się więcej o najbardziej charakterystycznych symbolach ścieżki za pomocą audioprzewodnika.

Wenecja: Rejs łodzią z Canal Grande i San Giorgio Maggiore

4. Wenecja: Rejs łodzią z Canal Grande i San Giorgio Maggiore

Przepłyń obok wszystkich najbardziej spektakularnych bazylik i pałaców Wenecji oraz pod zabytkowymi mostami w ramach tego 2-godzinnego pakietu wycieczek. Zobacz zabytki, takie jak Plac św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Cmentarz San Michele, Most Rialto, Targ Rybny Rialto, Most Accademia, pałace Cà d'Oro i Cà Pesaro , Madonna Kościół dell'Orto i Kościół Salute. Przechodząc obok tych kultowych miejsc, przewodnik opowie o wyjątkowej morskiej historii tego niesamowitego miasta. Następnie zejdziesz z tradycyjnej trasy i zatrzymasz się na jednym z rzadko odwiedzanych klejnotów Wenecji, na wyspie i Bazylice San Giorgio Maggiore, skąd będziesz mieć pocztówkowy widok na Plac św. Marka. Po zwiedzeniu wnętrza wspaniałej bazyliki będziesz mieć możliwość wspięcia się na dzwonnicę (lub wjechania windą). Ze szczytu Wieży możesz podziwiać kopułę Bazyliki św. Marka i rozkoszować się niesamowitą panoramą rozciągającego się od Ciebie miasta. Ta wycieczka polega na zobaczeniu Wenecji z poziomu wody i w stylowym luksusie. Dzięki małej grupie liczącej nie więcej niż 9 osób i zestawom słuchawkowym, które pozwolą Ci usłyszeć przewodnika bez względu na to, gdzie jesteś na łodzi, odkrywanie cudów tego najbardziej wyjątkowego miasta na świecie nigdy nie było łatwiejsze ani bardziej relaksujące.

Wenecja: Prywatna wycieczka po mieście poza utartymi szlakami

5. Wenecja: Prywatna wycieczka po mieście poza utartymi szlakami

Zanurz się w Dorsoduro, alternatywnej części Wenecji. Odejdź od szlaków turystycznych i podążaj za lokalnym przewodnikiem podczas prywatnej wycieczki pełnej niespodzianek. Sprawdź lokalne atrakcje, takie jak Palazzo Zenobio degli Armeni i wyspa San Giorgio. Podziwiaj lokalną architekturę uliczną i znajdź ukryte perełki architektury. Zobacz i poznaj mniej znane obszary Wenecji. Niech Twój przewodnik pokaże Ci miejsca spotkań i historyczne miejsca charakterystyczne dla tego obszaru.

Wycieczka do Bazyliki San Giorgio Maggiore z transportem wodnym

6. Wycieczka do Bazyliki San Giorgio Maggiore z transportem wodnym

Większość ludzi widzi słynne San Giorgio Maggiore tylko z daleka, przechadzając się po Placu Świętego Marka, ale podczas tej ekskluzywnej wycieczki możesz odwiedzić wyspę i zobaczyć jej charakterystyczną bazylikę z bliska! Zanurz się w historii i legendach Pływającego Miasta, odkrywając jego atrakcje na lądzie, w wodzie i na niebie. Przeżyj niesamowitą wenecką przygodę! Wybierz 3-godzinną wycieczkę, podczas której zobaczysz najważniejsze zabytki Placu Świętego Marka i San Giorgio Maggiore, a także odwiedź Dzwonnicę i Bazylikę San Giorgio Maggiore. Twoja prywatna wycieczka piesza rozpocznie się od spaceru po Piazza San Marco, bijącym sercu Wenecji. Ten historyczny plac szczyci się najpiękniejszą wenecką architekturą gotycką i niesamowitymi widokami na Lagunę Wenecką. Twój prywatny przewodnik podzieli się ciekawymi faktami na temat tego miejsca światowego dziedzictwa kulturowego, a Ty będziesz podziwiać wspaniałe fasady Bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów, który przez wiele stuleci był siedzibą rządu i więzieniem. Główną atrakcją tej wycieczki będzie rejs z San Marco do San Giorgio Maggiore vaporetto, czyli publicznym autobusem wodnym (w cenę wliczone są bilety w obie strony). Vaporetto to najbardziej romantyczny i wygodny sposób dotarcia na wyspę, a po drodze można słuchać komentarzy na żywo. Wyspa, a dokładniej jej XVI-wieczny kościół palladiański, to jeden z najczęściej fotografowanych zabytków Wenecji, lśniący nad błękitną wodą laguny. We wnętrzach w stylu klasycznego renesansu znajdziesz dzieła Jacopo Tintoretto, Jacopo Bassano, Sebastiano Ricci i innych niesamowitych artystów weneckich. W ramach wycieczki wejdziesz także na taras widokowy Dzwonnicy bazyliki, z której roztaczają się niesamowite widoki na lagunę i Riva degli Schiavoni. Wybierz przedłużoną 5-godzinną wycieczkę, aby wzbogacić swoją wycieczkę z przewodnikiem o wizytę w Pałacu Dożów. Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Wenecji, ale dzięki biletom bez kolejki możesz zaoszczędzić czas i wejść od razu do środka. Pałac zachwyca efektowną dekoracją rzeźbiarską oraz obrazami znanych artystów, takich jak Tycjan, Veronese, Tintoretto, A.Vittoria i Tiepolo. Twój przewodnik eksperta wyjaśni, jak przez stulecia pałac służył jako polityczne centrum Republiki i jak Casanova uniknął pałacowego więzienia. Zobaczysz rozległe sale rady, luksusowe apartamenty mieszkalne i surowe cele więzienne oraz usłyszysz historię kryjącą się za nazwą Mostu Westchnień.

San Giorgio Maggiore: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Giorgio Maggiore? Kliknij tutaj.

San Giorgio Maggiore: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 325 opinii

Moja rodzina i ja mieliśmy wielką przyjemność być prowadzonym przez Tomosa na jego klasycznej łodzi w stylu weneckim. Szczerze mówiąc, to nie łódź, możliwy zachód słońca ani cokolwiek innego, co sprawiło, że podróż była to Tomosa. Wyjątkowo inteligentny, pełen humoru i dobrze wypowiadany kapitan. Mój mąż i ja cieszyliśmy się jego opowieściami i dowcipem tak bardzo, że prawie trzeba było nam przypominać o robieniu zdjęć. Został zorganizowany, wyjaśniając nam, co robimy, dokąd idziemy i kiedy będziemy robić pewne rzeczy. Zauważyłem, że troszczy się o naszą starszą członkinię grupy, aby upewnić się, że bezpiecznie dotarła do łodzi. Po prostu świetnie się z nim bawiliśmy i poznaliśmy trochę historii Wenecji. Mój mąż i ja uwielbiamy historię marynarki wojennej, a oglądanie Wenecji z tej perspektywy było świetną zabawą. Wypiliśmy Prosecco, całą butelkę. Gorąco polecam wybrać się z nim na rejs, zachód słońca, bez zachodu słońca… nadal jest to absolutna przyjemność porozmawiać z nim i posłucha