San Francisco – nasze najbardziej polecane atrakcje

San Francisco: 1-godzinny rejs łodzią po zatoce bez kolejki

1. San Francisco: 1-godzinny rejs łodzią po zatoce bez kolejki

Weź udział w 1-godzinnej podróży wzdłuż zabytkowego nabrzeża San Francisco. Dowiedz się więcej o bogatej historii zatoki San Francisco, podziwiając jej potęgę. Trasa tego 60-minutowego (bez przerw) rejsu po zatoce wiedzie obok słynnych lwów morskich na Pier 39 i wzdłuż zabytkowego nabrzeża San Francisco, pozwalając zachwycić się imponującą panoramą miasta. Podróżuj w komfortowych warunkach, zajmując miejsce wewnątrz łodzi lub pod gołym niebem. Wsłuchaj się w komentarz, który dostarczy Ci informacji na temat głównych atrakcji widzianych podczas rejsu. Podziwiaj m.in. most Golden Gate Bridge, wyspę Alcatraz oraz słynną panoramę San Francisco. Bez względu na to, czy to Twoja pierwsza, czy kolejna wizyta w San Francisco, rejs po zatoce stanowi coś, czego musisz doświadczyć choćby raz w życiu. Przy okazji rejsu otrzymasz bezpłatnie pamiątkową mapę, która została sporządzona w 9 językach. Jeżeli poczujesz głód, udaj się do działającego na pokładzie baru z przekąskami, który zaprasza na jedzenie i napoje.

San Francisco: rejs po cieśninie Golden Gate

2. San Francisco: rejs po cieśninie Golden Gate

Weź udział w rejsie po cieśninie Golden Gate. Słuchaj interesującego komentarza, zobacz rozmaite atrakcje, w tym wyspę Alcatraz, i kupuj posiłki i napoje z baru pokładowego. Ten godzinny rejs jest od 75 lat jedną z najlepszych atrakcji dla odwiedzających San Francisco, a zainicjowany został w 1939 roku podczas międzynarodowej wystawy w Golden Gate. Dziennie odbywa się od 8 do 14 rejsów, które zaczynają się w Fisherman's Wharf. Podróżuj po imponującym wybrzeżu San Francisco, przepłyń pod majestatycznym mostem Golden Gate i zobacz z bliska wyspę Alcatraz. Odkryj historię San Francisco dzięki komentarzom z systemu audio w 16 różnych językach. Po drodze wypatruj pelikanów, lwów morskich, a nawet delfinów czy wielorybów. Po drodze do mostu Golden Gate przepłyń obok tętniącej życiem dzielnicy North Beach, słynnych klubów pływackich w Aquatic Park, zabytkowych statków przy Hyde Street Pier i Morskiego Historycznego Parku Narodowego San Francisco. Podziwiaj widoki na Crissy Field i niesamowite wzgórza Presidio. W drodze powrotnej omiń rezerwat dzikiej przyrody Marin Headlands i zobacz legendarne miasto Sausalito, miejsce zamieszkania hipisów w latach 60. Opłyń wyspę Alcatraz i przepłyń obok parku stanowego Angel Island. Ten godzinny rejs pełen jest naprawdę ekscytujących widoków. Na kultowych, czerwono-niebieskich statkach czeka na Ciebie bar z napojami, przekąskami i gadżetami, które dostępne są w rozsądnych cenach.

San Francisco: rejs statkiem o zachodzie słońca / zmierzchu w Kalifornii

3. San Francisco: rejs statkiem o zachodzie słońca / zmierzchu w Kalifornii

Podziwiaj zachód słońca, płynąc po pięknej zatoce San Francisco. Zobacz ważne zabytki, w tym Alcatraz i most Golden Gate. W miesiącach zimowych zamiast tego podziwiaj spokojne widoki o zmierzchu. Po drodze zobacz wiele narodowych zabytków i zabytków San Francisco, w tym Coit Tower, piramidę Transamerica, kościół św. Piotra, kościół Pawła i most San Francisco-Oakland Bay Bridge. Gdy słońce zaczyna zachodzić nad Marin Headlands, przepłyń obok Alcatraz, Angel Island i wybrzeży Tiburon, Belvedere i Sausalito. Obserwuj zachód słońca nad Oceanem Spokojnym, płynąc na zachód w kierunku Złotej Bramy. W drodze powrotnej do Fisherman's Wharf zobacz wiele innych znanych zabytków, w tym Presidio, dzielnicę Marina District i Fort Mason.

San Francisco: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

4. San Francisco: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Przeżyj to, co najlepsze w City by the Bay podczas wycieczki Hop-on Hop-off Big Bus San Francisco! Ta w pełni opowiedziana wycieczka zabierze Cię do wszystkich najważniejszych zabytków i kultowych atrakcji miasta, zapewniając kompleksowe i wciągające doświadczenie San Francisco. Wskocz do autobusu i przygotuj się na urzeczywistnienie piękna mostu Golden Gate, prawdziwej ikony San Francisco. Przechodząc przez most, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na Zatokę San Francisco, wyspę Alcatraz i okoliczne wzgórza. To okazja do zrobienia zdjęcia, której nie możesz przegapić! W trakcie wycieczki udaj się do serca miasta i odwiedź Union Square, tętniącą życiem dzielnicę handlową. Znajdziesz tu wiele butików znanych projektantów, ekskluzywnych domów towarowych i modnych restauracji. Na Union Square znajduje się także słynny zakręt kolejki linowej, podczas którego zobaczysz kultowe kolejki linowe w akcji. Wycieczka zabierze Cię także przez historyczną dzielnicę Haight-Ashbury, kolebkę ruchu hippisowskiego. Spacerując ulicami, przeniesiesz się do lat 60. XX wieku z kolorowymi wiktoriańskimi domami, sklepami z odzieżą vintage i muralami upamiętniającymi Lato Miłości. Żadna podróż do San Francisco nie będzie kompletna bez wizyty w Fisherman’s Wharf. Podziwiaj widoki i dźwięki tej słynnej dzielnicy nabrzeżnej, gdzie możesz spróbować świeżych owoców morza, przeglądać lokalne sklepy i obserwować lwy morskie wygrzewające się w słońcu. Można stąd także popłynąć promem na wyspę Alcatraz lub wybrać się na rejs po zatoce. Dzięki wycieczce Big Bus możesz wsiadać i wysiadać na dowolnym z 20 przystanków na trasie, dzięki czemu możesz zwiedzać miasto we własnym tempie. A ponieważ autobusy kursują co 10–15 minut, nie będziesz musiał długo czekać, aby kontynuować swoją przygodę. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić więcej czasu na zakupach na Union Square, czy zwiedzać park Golden Gate, wycieczka Big Bus będzie dla Ciebie odpowiednia. Odpocznij od miasta podczas półdniowej wycieczki autobusem z przewodnikiem do Muir Woods. Zobacz z bliska sekwoje, przejdź przez most Golden Gate i w drodze powrotnej zwiedzaj nadmorskie miasteczko Sausalito.

San Francisco: Alcatraz z rejsem po zatoce SF

5. San Francisco: Alcatraz z rejsem po zatoce SF

Odkryj więzienie federalne Alcatraz na wyspie Alcatraz, aby poznać historie najbardziej bezwzględnych przestępców Ameryki, w tym Ala Capone'a i George'a „Machine Gun" Kelly'ego. Skorzystaj z transferu promem z San Francisco i biletu wstępu do słynnego więzienia. Wyrusz w malowniczy godzinny rejs po Zatoce San Francisco przed lub po wizycie. Wejdź na pokład promu i dotrzyj na wyspę Alcatraz, aby rozpocząć wycieczkę. Skorzystaj z wnikliwego i wielokrotnie nagradzanego audioprzewodnika w wielu językach, aby zanurzyć się w mrocznej historii Alcatraz i dowiedzieć się wszystkiego o jego dawnych więźniach i wielu fatalnych próbach ucieczki. Spędź tam tyle czasu, ile chcesz, zanim wrócisz promem na przystań. Dodatkowo możesz wybrać się na godzinny rejs po Zatoce San Francisco wygodną łodzią z miejscami do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz. Podziwiaj malownicze widoki i przepłyń obok słynnych zabytków San Francisco, takich jak most Golden Gate, Fisherman's Wharf, Bay Bridge i wiele innych. Płyń wzdłuż zabytkowego nabrzeża, mijając słynne lwy morskie przy molo 39, i zachwyć się fascynującą panoramą miasta z wyjątkowego punktu widokowego Zatoki San Francisco.

San Francisco: wstęp do California Academy of Sciences

6. San Francisco: wstęp do California Academy of Sciences

Odkryj Kalifornijską Akademię Nauk położoną w sercu Golden Gate Park, gdzie możesz zobaczyć jedyne miejsce na Ziemi z akwarium, planetarium, lasem deszczowym i muzeum historii naturalnej w ciągu jednego dnia. Dzięki praktycznym wystawom, pokazom i programom publicznym czeka Cię pełna akcji przygoda naukowa. Zanurz się w najgłębszej na świecie żywej rafie koralowej, która jest domem dla prawie 60 000 żywych zwierząt reprezentujących ponad 1000 unikalnych gatunków. Poznaj najnowsze pisklęta afrykańskich pingwinów, Pogo i Ozziego, oraz resztę kolonii zabawnych pingwinów w African Hall. Następnie odwiedź kultowego aligatora z albinizmem, Claude. Obejrzyj najnowszy wciągający pokaz w 75-metrowym planetarium, który zabierze Cię w spektakularną podróż do najdalszych zakątków wszechświata, prezentując różne motywy o różnych porach dnia. Wejdź do bujnego, czteropiętrowego lasu deszczowego, który tętni życiem — od swobodnie latających ptaków po egzotyczne gady, płazy i wiele innych. Zbadaj setki okazów i weź udział w praktycznych zajęciach dla dzieci i dorosłych w Centrum Przyrodników. Przygoda trwa na zewnątrz dzięki wyjątkowym widokom na dach mieszkalny o powierzchni 2,5 akra. Następnie skorzystaj z okazji, aby rozbudzić w dziecku ciekawość świata przyrody w naszej przestrzeni do zabawy i eksploracji na świeżym powietrzu, Wander Woods.

Z San Francisco: Muir Woods i Sausalito Half-Day Trip

7. Z San Francisco: Muir Woods i Sausalito Half-Day Trip

Przeglądaj starożytne gaje przybrzeżnych sekwoi w pomniku narodowym Muir Woods wraz z doświadczonym przewodnikiem podczas półdniowej wycieczki. Następnie odkryj urocze uliczki Downtown Sausalito podczas relaksującej, półdniowej wycieczki. Po odebraniu z hotelu w centrum San Francisco skieruj się na północ przez most i na Marin Headlands. Jeśli mgła jest czysta, możesz mieć szansę zatrzymać się i zrobić kilka zdjęć mostu z bliska. Po przybyciu do Muir Woods poświęć półtorej godziny na wędrówkę po tym „żywym muzeum”, w którym możesz dostrzec wysokie drzewa, które dominowały na zachodnim wybrzeżu od Santa Barbara do Waszyngtonu. Po eksploracji Muir Woods wskocz z powrotem do autokaru na szybką przejażdżkę do Sausalito. Ciesz się 15-20-minutową, opowiedzianą wycieczką autokarową po pięknym nadmorskim mieście w stylu śródziemnomorskim, a następnie trochę wolnego czasu na spacer. Po około 45 minutach w Sausalito wskocz z powrotem do autokaru na wycieczkę powrotną przez most Golden Gate lub zdecyduj się na rejs promem z powrotem do San Francisco. Zostaniesz odwieziony z powrotem w punkcie odbioru. Ta półdniowa wycieczka to świetny sposób na zobaczenie wszystkich najważniejszych atrakcji północnej zatoki San Francisco w ograniczonym czasie.

San Francisco: Inside Alcatraz Tour z Bay Cruise

8. San Francisco: Inside Alcatraz Tour z Bay Cruise

Będziesz eksplorować WEWNĄTRZ więzienia federalnego Alcatraz na wyspie Alcatraz z najbardziej bezwzględnymi przestępcami Ameryki, w tym Alem Capone. Prom odpłynie punktualnie o określonej godzinie, którą zarezerwowałeś. Musisz przybyć 30 minut przed planowanym czasem odlotu na molo 33. Spaceruj, jedź rowerem, skorzystaj z transportu publicznego lub jedź samochodem (w ostateczności, ponieważ znalezienie parkingu może być trudne), z łatwym dostępem z dowolnego miejsca w zatoce! Na wyspie obejrzyj 45-minutową wycieczkę audio Cellhouse „Doing Time” dostępną w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, mandaryńskim, portugalskim, rosyjskim i hiszpańskim. W cenę wliczony jest również niesamowity 1-godzinny rejs po zatoce SF. Przepłyń obok słynnych lwów morskich PIER 39 i wzdłuż historycznego nabrzeża San Francisco, odsłaniając fascynującą panoramę miasta. Możesz wybrać się w rejs dowolnego dnia o dowolnej dostępnej godzinie. Otrzymasz harmonogram. To są 2 oddzielne wycieczki.

San Francisco: Rejs od mostu do mostu

9. San Francisco: Rejs od mostu do mostu

Zobacz zarówno most Golden Gate, jak i most San Francisco-Oakland Bay Bridge podczas jednej wycieczki łodzią z osobistym dźwiękiem w słuchawkach. Poznaj słynne zabytki San Francisco, historię, historię naturalną, architekturę i kulturę rdzennych Amerykanów na pokładzie tego wyjątkowego rejsu po zatoce. Podczas 90-minutowego rejsu w obie strony wyruszysz z Fisherman's Wharf, jednej z najbardziej ruchliwych atrakcji turystycznych miasta. Stamtąd przepłyń pod mostem Golden Gate. Ukończona w 1937 roku Złota Brama jest jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych mostów na świecie i była w pewnym momencie największym wiszącym mostem na świecie. Przepłyń obok wyspy Alcatraz, niegdyś domu jednego z najbardziej niesławnych więzień na świecie, i skorzystaj z okazji, aby podziwiać oszałamiające nabrzeże San Francisco. Łódź przepłynie wzdłuż portu, a następnie podpłynie pod kolosalny most San Francisco-Oakland Bay Bridge. Następnie nadszedł czas, aby wrócić do uroczego miasta San Francisco nad morzem.

Bilet wstępu do zoo w San Francisco

10. Bilet wstępu do zoo w San Francisco

Odwiedź zoo w San Francisco, w którym znajduje się ponad 2000 zwierząt i 250 gatunków roślin. Twój całodniowy bilet wstępu obejmuje dostęp do afrykańskiego regionu Leanne Roberts i sawanny rodzinnej Valentine. Obie strefy oferują wielogatunkowe krajobrazy z żyrafami, zebrami, kudu, strusiami, bocianami i nie tylko. W Hearst Grizzly Gulch stań twarzą w twarz z uratowanymi siostrami niedźwiedziami grizzly, Kachiną i Kioną. Zobacz, jak lemury skaczą przez Lipman Lemur Forest, największe siedlisko lemurów na świeżym powietrzu w kraju. Podziwiaj Wyspę Pingwinów, dom największej kolonii pingwinów magellańskich poza dziką przyrodą. Podziwiaj goryle z zoo w rezerwacie Jones Family Gorilla Preserve. Karm i głaskaj zwierzęta gospodarskie w dziecięcym zoo Fisher Family. Znajdź historyczną karuzelę Dentzel z 1921 r. i miniaturową kolejkę parową Little Puffer z 1904 r. Dowiedz się o zabawnych przejażdżkach, programach edukacyjnych i ekscytujących wydarzeniach dla dzieci.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
San Francisco
Zwiedź mozaikę unikatowych dzielnic i poczuj atmosferę miasta pełnego atrakcji kulturalnych.

Najciekawsze atrakcje

San Francisco: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 349
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

San Francisco: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: San Francisco

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Francisco

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Francisco to:

Napa

San Francisco: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Francisco? Kliknij tutaj.

San Francisco: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 18 054 opinii

Tak bardzo podobała nam się ta krótka podróż! Dzień, w którym tam byliśmy, był chłodny, więc doceniliśmy możliwość znalezienia schronienia na dolnym pokładzie, gdy zimny wiatr był dla mnie zbyt silny. Dziwne było to, że chociaż w miejscu, w którym wyszliśmy, było słonecznie, wokół mostu było bardzo mgliście. Było gdzie kupić przekąski i napoje, ale my tam nie poszliśmy. Robienie zdjęć na dziobie bez innych ludzi było trochę trudne, a wiatr był bardziej intensywny, niż się spodziewałem. Myślę jednak, że był to o wiele bardziej relaksujący sposób na zobaczenie mostu niż próba objechania go.

Wycieczka była dokładnie taka, jak opisano, a przewodnik był bardzo pomocny. Zaczęło się w Muir Woods, co było piękne. Skończyło się w Sausilito i wróciłem promem. Dla tych, którzy wybierają, zauważą tylko, że to tylko bardzo podstawowe wprowadzenie do obu tych obszarów i wyszedłem, czując, że mogłem spędzić cały dzień w dowolnej lokalizacji i chcę wrócić, aby to zakończyć (byłem trochę pospieszny na czas)

Widzieliśmy most Golden Gate i mamy okazję zrobić mu mnóstwo zdjęć. Potem pojechaliśmy do Muir Woods i zobaczyliśmy te niesamowite sekwoje. Następnie pojechaliśmy do Sausalito i spędziliśmy resztę dnia, po czym wybraliśmy się w rejs niebieską i złotą linią z powrotem do Fisherman's Wharf. Wszystko było idealne!

To był świetny sposób na rozpoczęcie naszej wizyty w San Fran. Było mglisto (uwaga: San Fran ma 50-66 w lipcu i sierpniu z powodu interakcji pustyni i oceanu przynieś sweter), ale warto. Mamy wyobrażenie o miejscach, które chcieliśmy sprawdzić i ładny widok z bliska na Alcatraz. Mieli też niedrogi bar.

Bilety można było łatwo kupić online i wykorzystaliśmy je cyfrowo do wejścia na pokład. Szybko weszliśmy na pokład i cieszyliśmy się siedzeniem w górnej kabinie i z przodu łodzi. Wycieczka z przewodnikiem była ciekawa, a godzina była idealną ilością czasu, ponieważ podróżowaliśmy z dziećmi.