Atrakcje i wycieczki

San Francisco

Zwiedź mozaikę unikatowych dzielnic i poczuj atmosferę miasta pełnego atrakcji kulturalnych.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 największych atrakcji San Francisco

Znane kiedyś jako „Paryż Zachodu” San Francisco stało się wielokulturowym miastem dzięki gorączce złota na długo przed latem miłości w 1967 roku. Oto kilka najciekawszych atrakcji tej kultowej metropolii zachodniego wybrzeża.

 • Alcatraz

  1. Alcatraz

  Więzienie Alcatraz posiada bogatą historię, ale najbardziej znane jest z tego, że przebywali w nim najgroźniejsi gangsterzy USA, od Ala Capone po Whitiego Bulgera.

 • Washington Square

  2. Washington Square

  Niegdyś zapomniany plac Washington Square stał się niezwykle popularnym centrum kultury. Obecnie znajdują się przy nim jedne z najlepszych kawiarni i restauracji w San Francisco.

 • Zatoka San Francisco

  3. Zatoka San Francisco

  Zatoka San Francisco tak naprawdę składa się z kilku zatok. Jej wietrzne plaże przyciągają żeglarzy i windsurferów oraz poszukiwaczy pięknych widoków.

 • Most Golden Gate

  4. Most Golden Gate

  Most Golden Gate wznosi się dumnie pomiędzy Zatoką San Francisco i Pacyfikiem. Wiele osób uważa go za najpiękniejszy most okresu rewolucji przemysłowej...

 • Most San Francisco Bay

  5. Most San Francisco Bay

  ...ale rozświetlony nocą most San Francisco Bay to mocny pretendent do tego tytułu!

 • Golden Gate Park

  6. Golden Gate Park

  Wzorowany na nowojorskim Central Parku park Golden Gate to zielony azyl w wielkim mieście. Znajdziesz w nim atrakcje, takie jak California Academy of Sciences i Japanese Tea Garden.

 • Fisherman's Wharf

  7. Fisherman's Wharf

  Fisherman's Wharf to turystyczne centrum San Francisco pełne prowadzonych od wielu pokoleń restauracji oraz muzeów i parków. Jest tam nawet kolonia lwów morskich!

 • Jezioro Stow Lake

  8. Jezioro Stow Lake

  Jezioro Stow Lake to największe i najbardziej malownicze ze sztucznych jezior parku Golden Gate. Ze znajdującej się na nim wyspy, Strawberry Hill, można podziwiać wspaniałe widoki na centrum San Francisco.

 • Alamo Square

  9. Alamo Square

  Poznaj zamożniejszą stronę San Francisco podczas wypadu w okolice Alamo Square. Z położonego na szczycie wzgórza parku rozciągają się widoki na większą część miasta. I nie zapomnij o Painted Ladies!

 • Painted Ladies

  10. Painted Ladies

  Painted Ladies to ekstrawaganckie wiktoriańskie domy, które przetrwały trzęsienie ziemi i pożar w 1906 roku. I pomyśleć, że kiedyś takich domów było dużo więcej…

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w San Francisco?

  Niektórzy powiedzieliby, że jak najwięcej. San Francisco to wielkie i ruchliwe miasto, w którym czeka na Ciebie cała masa atrakcji. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w San Francisco, radzimy przyjechać na co najmniej tydzień, chociaż i to może nie wystarczyć!

 • Gdzie nocować w San Francisco?

  Wybór dzielnicy zależy od charakteru Twojej wizyty. Fisherman’s Wharf to dobre rozwiązanie na krótki wypad, ale Union Square jest lepszym miejscem na rozpoczynanie wycieczek. Inne dzielnice są wyjątkowe w swoim rodzaju i i warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Dzielnice o wysokiej przestępczości, których należy unikać, to: Bayview, Hunter's Point, Sunnydale i Visitation Valley.

 • Jak poruszać się po San Francisco?

  "San Francisco posiada unikalny na skalę światową system komunikacji publicznej. Są tu autobusy i pociągi, ale miejscowi poruszają się głównie zabytkowymi tramwajami linowymi. Dostępne są nowsze tramwaje, ale turystom mogą bardziej spodobać się starsze modele. Uwaga! Najpopularniejsze trasy, takie jak linia F-Market & Wharves, bywają bardzo zatłoczone!
  San Francisco to miasto bardzo przyjazne rowerzystom; posiada wiele ścieżek rowerowych, a nawet schowki na rowery!"

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-08:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lato, jesień

San Francisco: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Francisco? Kliknij tutaj.

San Francisco: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 12 245 opinii

Dziękuję bardzo za wspaniałą wycieczkę.To był bardzo udany dzień, a widoki i wrażenia pozostaną na zawsze w mojej pamięci.Jeszcze raz dziękuję i mam nadzieję w przyszłości skorzystać ponownie z Waszych usług :)

Wycieczka dobrze zorganizowana, lektor przekazał dużo ciekawych wiadomości, jedynie brakowało przekazu w języku polskim