Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
San Francisco

Zwiedź mozaikę unikatowych dzielnic i poczuj atmosferę miasta pełnego atrakcji kulturalnych.

San Francisco – nasze najbardziej polecane atrakcje

San Francisco: 1-godzinny rejs łodzią po zatoce bez kolejki

1. San Francisco: 1-godzinny rejs łodzią po zatoce bez kolejki

Weź udział w 1-godzinnej podróży wzdłuż zabytkowego nabrzeża San Francisco. Dowiedz się więcej o bogatej historii zatoki San Francisco, podziwiając jej potęgę. Trasa tego 60-minutowego (bez przerw) rejsu po zatoce wiedzie obok słynnych lwów morskich na Pier 39 i wzdłuż zabytkowego nabrzeża San Francisco, pozwalając zachwycić się imponującą panoramą miasta. Podróżuj w komfortowych warunkach, zajmując miejsce wewnątrz łodzi lub pod gołym niebem. Wsłuchaj się w komentarz, który dostarczy Ci informacji na temat głównych atrakcji widzianych podczas rejsu. Podziwiaj m.in. most Golden Gate Bridge, wyspę Alcatraz oraz słynną panoramę San Francisco. Bez względu na to, czy to Twoja pierwsza, czy kolejna wizyta w San Francisco, rejs po zatoce stanowi coś, czego musisz doświadczyć choćby raz w życiu. Przy okazji rejsu otrzymasz bezpłatnie pamiątkową mapę, która została sporządzona w 9 językach. Jeżeli poczujesz głód, udaj się do działającego na pokładzie baru z przekąskami, który zaprasza na jedzenie i napoje.

San Francisco: Rejs po zatoce Golden Gate

2. San Francisco: Rejs po zatoce Golden Gate

Weź udział w rejsie po cieśninie Golden Gate. Słuchaj interesującego komentarza, zobacz rozmaite atrakcje, w tym wyspę Alcatraz, i kupuj posiłki i napoje z baru pokładowego. Ten godzinny rejs jest od 75 lat jedną z najlepszych atrakcji dla odwiedzających San Francisco, a zainicjowany został w 1939 roku podczas międzynarodowej wystawy w Golden Gate. Dziennie odbywa się od 8 do 14 rejsów, które zaczynają się w Fisherman's Wharf. Podróżuj po imponującym wybrzeżu San Francisco, przepłyń pod majestatycznym mostem Golden Gate i zobacz z bliska wyspę Alcatraz. Odkryj historię San Francisco dzięki komentarzom z systemu audio w 16 różnych językach. Po drodze wypatruj pelikanów, lwów morskich, a nawet delfinów czy wielorybów. Po drodze do mostu Golden Gate przepłyń obok tętniącej życiem dzielnicy North Beach, słynnych klubów pływackich w Aquatic Park, zabytkowych statków przy Hyde Street Pier i Morskiego Historycznego Parku Narodowego San Francisco. Podziwiaj widoki na Crissy Field i niesamowite wzgórza Presidio. W drodze powrotnej omiń rezerwat dzikiej przyrody Marin Headlands i zobacz legendarne miasto Sausalito, miejsce zamieszkania hipisów w latach 60. Opłyń wyspę Alcatraz i przepłyń obok parku stanowego Angel Island. Ten godzinny rejs pełen jest naprawdę ekscytujących widoków. Na kultowych, czerwono-niebieskich statkach czeka na Ciebie bar z napojami, przekąskami i gadżetami, które dostępne są w rozsądnych cenach.

San Francisco: Rejs łodzią o zachodzie słońca i zmierzchu w Kalifornii

3. San Francisco: Rejs łodzią o zachodzie słońca i zmierzchu w Kalifornii

Podziwiaj zachód słońca, płynąc po pięknej zatoce San Francisco. Zobacz ważne zabytki, w tym Alcatraz i most Golden Gate. W miesiącach zimowych zamiast tego podziwiaj spokojne widoki o zmierzchu. Po drodze zobacz wiele narodowych zabytków i zabytków San Francisco, w tym Coit Tower, piramidę Transamerica, kościół św. Piotra, kościół Pawła i most San Francisco-Oakland Bay Bridge. Gdy słońce zaczyna zachodzić nad Marin Headlands, przepłyń obok Alcatraz, Angel Island i wybrzeży Tiburon, Belvedere i Sausalito. Obserwuj zachód słońca nad Oceanem Spokojnym, płynąc na zachód w kierunku Złotej Bramy. W drodze powrotnej do Fisherman's Wharf zobacz wiele innych znanych zabytków, w tym Presidio, dzielnicę Marina District i Fort Mason.

San Francisco: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

4. San Francisco: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Przeżyj to, co najlepsze w mieście nad zatoką dzięki wycieczce Big Bus San Francisco Hop-on Hop-off. Cyfrowo opowiedziana wycieczka zabierze Cię do najważniejszych zabytków miasta i kultowych atrakcji, zapewniając kompleksowe i wciągające doświadczenie San Francisco. Wskocz na pokład autobusu i przygotuj się na urzekające piękno mostu Golden Gate, prawdziwej ikony San Francisco. Przejeżdżając przez most, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zatokę San Francisco, wyspę Alcatraz i okoliczne wzgórza. To okazja do zrobienia zdjęć, której nie możesz przegapić! Kontynuując wycieczkę, udaj się do serca miasta i odwiedź Union Square, tętniącą życiem dzielnicę handlową. Znajdziesz tu szereg butików projektantów, wysokiej klasy domów towarowych i modnych restauracji. Union Square jest także domem dla słynnej kolejki linowej, gdzie zobaczysz kultowe kolejki linowe w akcji. Wycieczka zabierze Cię również przez historyczną dzielnicę Haight-Ashbury, miejsce narodzin ruchu hipisowskiego. Spacerując ulicami, przeniesiesz się do lat 60. XX wieku, z kolorowymi wiktoriańskimi domami, sklepami z odzieżą vintage i muralami upamiętniającymi Lato Miłości. Żadna wycieczka do San Francisco nie jest kompletna bez wizyty w Fisherman's Wharf. Podziwiaj widoki i dźwięki tej słynnej dzielnicy nadbrzeżnej, gdzie możesz skosztować świeżych owoców morza, przejrzeć lokalne sklepy i obserwować lwy morskie wygrzewające się w słońcu. Stąd możesz również złapać prom na wyspę Alcatraz lub wybrać się w rejs po zatoce. Dzięki wycieczce Big Bus masz swobodę wsiadania i wysiadania na dowolnym z 20 przystanków na trasie, co pozwala na zwiedzanie miasta we własnym tempie. A ponieważ autobusy kursują co 10-15 minut, nie będziesz musiał długo czekać, aby kontynuować swoją przygodę. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić więcej czasu na zakupach na Union Square, czy na zwiedzaniu Golden Gate Park, wycieczka Big Bus jest dla Ciebie. Zrób sobie przerwę od miasta podczas półdniowej wycieczki autobusowej z przewodnikiem do Muir Woods. Zobacz sekwoje z bliska, przejedź przez most Golden Gate Bridge, a w drodze powrotnej zwiedź nadmorskie miasto Sausalito.

San Francisco: Alcatraz z rejsem po zatoce San Francisco

5. San Francisco: Alcatraz z rejsem po zatoce San Francisco

Odkryj więzienie federalne Alcatraz na wyspie Alcatraz, aby poznać historie najbardziej bezwzględnych przestępców Ameryki, w tym Ala Capone'a i George'a „Machine Gun" Kelly'ego. Skorzystaj z transferu promem z San Francisco i biletu wstępu do słynnego więzienia. Wyrusz w malowniczy godzinny rejs po Zatoce San Francisco przed lub po wizycie. Wejdź na pokład promu i dotrzyj na wyspę Alcatraz, aby rozpocząć wycieczkę. Skorzystaj z wnikliwego i wielokrotnie nagradzanego audioprzewodnika w wielu językach, aby zanurzyć się w mrocznej historii Alcatraz i dowiedzieć się wszystkiego o jego dawnych więźniach i wielu fatalnych próbach ucieczki. Spędź tam tyle czasu, ile chcesz, zanim wrócisz promem na przystań. Dodatkowo możesz wybrać się na godzinny rejs po Zatoce San Francisco wygodną łodzią z miejscami do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz. Podziwiaj malownicze widoki i przepłyń obok słynnych zabytków San Francisco, takich jak most Golden Gate, Fisherman's Wharf, Bay Bridge i wiele innych. Płyń wzdłuż zabytkowego nabrzeża, mijając słynne lwy morskie przy molo 39, i zachwyć się fascynującą panoramą miasta z wyjątkowego punktu widokowego Zatoki San Francisco.

San Francisco: Inside Alcatraz Tour z Bay Cruise

6. San Francisco: Inside Alcatraz Tour z Bay Cruise

Będziesz eksplorować WEWNĄTRZ więzienia federalnego Alcatraz na wyspie Alcatraz z najbardziej bezwzględnymi przestępcami Ameryki, w tym Alem Capone. Prom odpłynie punktualnie o określonej godzinie, którą zarezerwowałeś. Musisz przybyć 30 minut przed planowanym czasem odlotu na molo 33. Spaceruj, jedź rowerem, skorzystaj z transportu publicznego lub jedź samochodem (w ostateczności, ponieważ znalezienie parkingu może być trudne), z łatwym dostępem z dowolnego miejsca w zatoce! Na wyspie obejrzyj 45-minutową wycieczkę audio Cellhouse „Doing Time” dostępną w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, mandaryńskim, portugalskim, rosyjskim i hiszpańskim. W cenę wliczony jest również niesamowity 1-godzinny rejs po zatoce SF. Przepłyń obok słynnych lwów morskich PIER 39 i wzdłuż historycznego nabrzeża San Francisco, odsłaniając fascynującą panoramę miasta. Możesz wybrać się w rejs dowolnego dnia o dowolnej dostępnej godzinie. Otrzymasz harmonogram. To są 2 oddzielne wycieczki.

San Francisco: wstęp do California Academy of Sciences

7. San Francisco: wstęp do California Academy of Sciences

Odkryj Kalifornijską Akademię Nauk położoną w sercu Golden Gate Park, gdzie możesz zobaczyć jedyne miejsce na Ziemi z akwarium, planetarium, lasem deszczowym i muzeum historii naturalnej w ciągu jednego dnia. Dzięki praktycznym wystawom, pokazom i programom publicznym czeka Cię pełna akcji przygoda naukowa. Zanurz się w najgłębszej na świecie żywej rafie koralowej, która jest domem dla prawie 60 000 żywych zwierząt reprezentujących ponad 1000 unikalnych gatunków. Poznaj najnowsze pisklęta afrykańskich pingwinów, Pogo i Ozziego, oraz resztę kolonii zabawnych pingwinów w African Hall. Następnie odwiedź kultowego aligatora z albinizmem, Claude. Obejrzyj najnowszy wciągający pokaz w 75-metrowym planetarium, który zabierze Cię w spektakularną podróż do najdalszych zakątków wszechświata, prezentując różne motywy o różnych porach dnia. Wejdź do bujnego, czteropiętrowego lasu deszczowego, który tętni życiem — od swobodnie latających ptaków po egzotyczne gady, płazy i wiele innych. Zbadaj setki okazów i weź udział w praktycznych zajęciach dla dzieci i dorosłych w Centrum Przyrodników. Przygoda trwa na zewnątrz dzięki wyjątkowym widokom na dach mieszkalny o powierzchni 2,5 akra. Następnie skorzystaj z okazji, aby rozbudzić w dziecku ciekawość świata przyrody w naszej przestrzeni do zabawy i eksploracji na świeżym powietrzu, Wander Woods.

Z San Francisco: Muir Woods i Sausalito Half-Day Trip

8. Z San Francisco: Muir Woods i Sausalito Half-Day Trip

Przeglądaj starożytne gaje przybrzeżnych sekwoi w pomniku narodowym Muir Woods wraz z doświadczonym przewodnikiem podczas półdniowej wycieczki. Następnie odkryj urocze uliczki Downtown Sausalito podczas relaksującej, półdniowej wycieczki. Po odebraniu z hotelu w centrum San Francisco skieruj się na północ przez most i na Marin Headlands. Jeśli mgła jest czysta, możesz mieć szansę zatrzymać się i zrobić kilka zdjęć mostu z bliska. Po przybyciu do Muir Woods poświęć półtorej godziny na wędrówkę po tym „żywym muzeum”, w którym możesz dostrzec wysokie drzewa, które dominowały na zachodnim wybrzeżu od Santa Barbara do Waszyngtonu. Po eksploracji Muir Woods wskocz z powrotem do autokaru na szybką przejażdżkę do Sausalito. Ciesz się 15-20-minutową, opowiedzianą wycieczką autokarową po pięknym nadmorskim mieście w stylu śródziemnomorskim, a następnie trochę wolnego czasu na spacer. Po około 45 minutach w Sausalito wskocz z powrotem do autokaru na wycieczkę powrotną przez most Golden Gate lub zdecyduj się na rejs promem z powrotem do San Francisco. Zostaniesz odwieziony z powrotem w punkcie odbioru. Ta półdniowa wycieczka to świetny sposób na zobaczenie wszystkich najważniejszych atrakcji północnej zatoki San Francisco w ograniczonym czasie.

San Francisco: Rejs od mostu do mostu

9. San Francisco: Rejs od mostu do mostu

Zobacz zarówno most Golden Gate, jak i most San Francisco-Oakland Bay Bridge podczas jednej wycieczki łodzią z osobistym dźwiękiem w słuchawkach. Poznaj słynne zabytki San Francisco, historię, historię naturalną, architekturę i kulturę rdzennych Amerykanów na pokładzie tego wyjątkowego rejsu po zatoce. Podczas 90-minutowego rejsu w obie strony wyruszysz z Fisherman's Wharf, jednej z najbardziej ruchliwych atrakcji turystycznych miasta. Stamtąd przepłyń pod mostem Golden Gate. Ukończona w 1937 roku Złota Brama jest jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych mostów na świecie i była w pewnym momencie największym wiszącym mostem na świecie. Przepłyń obok wyspy Alcatraz, niegdyś domu jednego z najbardziej niesławnych więzień na świecie, i skorzystaj z okazji, aby podziwiać oszałamiające nabrzeże San Francisco. Łódź przepłynie wzdłuż portu, a następnie podpłynie pod kolosalny most San Francisco-Oakland Bay Bridge. Następnie nadszedł czas, aby wrócić do uroczego miasta San Francisco nad morzem.

Bilet wstępu do zoo w San Francisco

10. Bilet wstępu do zoo w San Francisco

Odwiedź zoo w San Francisco, w którym znajduje się ponad 2000 zwierząt i 250 gatunków roślin. Twój całodniowy bilet wstępu obejmuje dostęp do afrykańskiego regionu Leanne Roberts i sawanny rodzinnej Valentine. Obie strefy oferują wielogatunkowe krajobrazy z żyrafami, zebrami, kudu, strusiami, bocianami i nie tylko. W Hearst Grizzly Gulch stań twarzą w twarz z uratowanymi siostrami niedźwiedziami grizzly, Kachiną i Kioną. Zobacz, jak lemury skaczą przez Lipman Lemur Forest, największe siedlisko lemurów na świeżym powietrzu w kraju. Podziwiaj Wyspę Pingwinów, dom największej kolonii pingwinów magellańskich poza dziką przyrodą. Podziwiaj goryle z zoo w rezerwacie Jones Family Gorilla Preserve. Karm i głaskaj zwierzęta gospodarskie w dziecięcym zoo Fisher Family. Znajdź historyczną karuzelę Dentzel z 1921 r. i miniaturową kolejkę parową Little Puffer z 1904 r. Dowiedz się o zabawnych przejażdżkach, programach edukacyjnych i ekscytujących wydarzeniach dla dzieci.

Najciekawsze atrakcje

San Francisco: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 407
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: San Francisco

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Francisco

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Francisco to:

Park Narodowy Yosemite

San Francisco: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Francisco? Kliknij tutaj.

San Francisco: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 18 054 opinii

Trzeba więc mieć świadomość, że jest to impreza masowa. Ale możesz swobodnie poruszać się po witrynie, dzięki czemu wszystko jest rozproszone. Weź audioprzewodnik i w drogę. Przewodnik uważam za bardzo świetny, dobrze opowiedziany i zawierający wiele historii. Wyspą zainteresowałam się ze względu na to, że byłam więziona przez Stasi. Widzisz to zupełnie innymi oczami...

Obiekt wyobrażałem sobie trochę inaczej po obejrzeniu wielu filmów z tym więzieniem. Przede wszystkim myślałem, że jest większe. Nie zmienia to faktu, iż samo zwiedzanie z przewodnikiem było bardzo interesujące. Jedyne co nam przeszkadzało to wszechobecny smród odchodów kormoranów, które zadomowiły się na wyspie

Trzęsienie ziemi, wystawa Collections. Jestem wdzięczna obsłudze za wpuszczenie mnie po godzinach. Zapomniałam zabrać moich rzeczy z szafki. Nie uslyszałam przypomnienia o zabraniu swoich rzeczy z szafki przez radiowęzeł nadawany 15 minut przed zamknięciem muzeum. Jeśli brak takiego komunikatu, warto go dodać.

Bardzo mało czasu, ale warto, przewodnik Rob był bardzo dobry, wyjaśnił wszystko szczegółowo, jak robi to miejscowa osoba. Rob zrobił różnicę.

Fantastyczna podróż, bardzo interesująca. Ogólne doświadczenie było dobrze zaplanowane.