San Francisco
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „San Francisco”

10 największych atrakcji San Francisco

Znane kiedyś jako „Paryż Zachodu” San Francisco stało się wielokulturowym miastem dzięki gorączce złota na długo przed latem miłości w 1967 roku. Oto kilka najciekawszych atrakcji tej kultowej metropolii zachodniego wybrzeża.

Alcatraz

Więzienie Alcatraz posiada bogatą historię, ale najbardziej znane jest z tego, że przebywali w nim najgroźniejsi gangsterzy USA, od Ala Capone po Whitiego Bulgera.

Washington Square

Niegdyś zapomniany plac Washington Square stał się niezwykle popularnym centrum kultury. Obecnie znajdują się przy nim jedne z najlepszych kawiarni i restauracji w San Francisco.

Zatoka San Francisco

Zatoka San Francisco tak naprawdę składa się z kilku zatok. Jej wietrzne plaże przyciągają żeglarzy i windsurferów oraz poszukiwaczy pięknych widoków.

Most Golden Gate

Most Golden Gate wznosi się dumnie pomiędzy Zatoką San Francisco i Pacyfikiem. Wiele osób uważa go za najpiękniejszy most okresu rewolucji przemysłowej...

Most San Francisco Bay

...ale rozświetlony nocą most San Francisco Bay to mocny pretendent do tego tytułu!

Golden Gate Park

Wzorowany na nowojorskim Central Parku park Golden Gate to zielony azyl w wielkim mieście. Znajdziesz w nim atrakcje, takie jak California Academy of Sciences i Japanese Tea Garden.

Fisherman's Wharf

Fisherman's Wharf to turystyczne centrum San Francisco pełne prowadzonych od wielu pokoleń restauracji oraz muzeów i parków. Jest tam nawet kolonia lwów morskich!

Jezioro Stow Lake

Jezioro Stow Lake to największe i najbardziej malownicze ze sztucznych jezior parku Golden Gate. Ze znajdującej się na nim wyspy, Strawberry Hill, można podziwiać wspaniałe widoki na centrum San Francisco.

Alamo Square

Poznaj zamożniejszą stronę San Francisco podczas wypadu w okolice Alamo Square. Z położonego na szczycie wzgórza parku rozciągają się widoki na większą część miasta. I nie zapomnij o Painted Ladies!

Painted Ladies

Painted Ladies to ekstrawaganckie wiktoriańskie domy, które przetrwały trzęsienie ziemi i pożar w 1906 roku. I pomyśleć, że kiedyś takich domów było dużo więcej…

San Francisco: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w San Francisco?

Niektórzy powiedzieliby, że jak najwięcej. San Francisco to wielkie i ruchliwe miasto, w którym czeka na Ciebie cała masa atrakcji. Jeśli to Twoja pierwsza wizyta w San Francisco, radzimy przyjechać na co najmniej tydzień, chociaż i to może nie wystarczyć!

Gdzie nocować w San Francisco?

Wybór dzielnicy zależy od charakteru Twojej wizyty. Fisherman’s Wharf to dobre rozwiązanie na krótki wypad, ale Union Square jest lepszym miejscem na rozpoczynanie wycieczek. Inne dzielnice są wyjątkowe w swoim rodzaju i i warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Dzielnice o wysokiej przestępczości, których należy unikać, to: Bayview, Hunter's Point, Sunnydale i Visitation Valley.

Jak poruszać się po San Francisco?

"San Francisco posiada unikalny na skalę światową system komunikacji publicznej. Są tu autobusy i pociągi, ale miejscowi poruszają się głównie zabytkowymi tramwajami linowymi. Dostępne są nowsze tramwaje, ale turystom mogą bardziej spodobać się starsze modele. Uwaga! Najpopularniejsze trasy, takie jak linia F-Market & Wharves, bywają bardzo zatłoczone! San Francisco to miasto bardzo przyjazne rowerzystom; posiada wiele ścieżek rowerowych, a nawet schowki na rowery!"

Przydatne informacje

 • Język
  Angielski
 • Waluta
  USD ($)
 • Strefa czasowa
  UTC (-08:00)
 • Kod kraju
  +1
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lato, jesień

San Francisco: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: San Francisco

San Francisco: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości San Francisco?  Kliknij tutaj.

San Francisco: Co mówią inni?

Wycieczka do Alcatraz oraz katamaran pod Golden Gate

Więzienie robi wrażenie dużo autentyczności i mroczna atmosfera. Katamaran pod Golden Gate to niezwykła atrakcja widoki na most oraz San Francisco niepowtarzalne super załoga jednym słowem konieczna opcja

San Francisco: Rejs, Golden Gate i bilet na Alcatraz Autor: klient GetYourGuide, 10.11.2015

San Francisco
4.4
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 926