Atrakcje i wycieczki
San Francisco

Zwiedź mozaikę unikatowych dzielnic i poczuj atmosferę miasta pełnego atrakcji kulturalnych.

Najciekawsze atrakcje

San Francisco: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 487
Sortuj wg::

San Francisco: najczęściej polecane atrakcje

San Francisco: Rejs po zatoce Golden Gate

San Francisco: Rejs po zatoce Golden Gate

Wybierz się na rejs wycieczkowy po zatoce Golden Gate. Ciesz się pouczającym komentarzem, zobacz zabytki, takie jak wyspa Alcatraz, i kup jedzenie i napoje w barze na pokładzie. Uruchomiony w 1939 roku jako część Międzynarodowej Wystawy Golden Gate, ten 1-godzinny rejs jest atrakcją każdej wizyty w San Francisco od ponad 75 lat. Z 8-14 odlotami dziennie z Fisherman's Wharf, popłyniesz wzdłuż zapierającego dech w piersiach nabrzeża San Francisco, pod majestatycznym mostem Golden Gate i w pobliżu osławionej wyspy Alcatraz. Odkryj fascynującą historię San Francisco, ożywioną dzięki komentarzowi audio nadawanemu w 16 językach za pośrednictwem osobistych audioprzewodników. Po drodze wypatruj dzikich zwierząt, w tym pelikanów, lwów morskich, a nawet delfinów i wielorybów. Przepłyń obok tętniącej życiem dzielnicy North Beach, słynnych klubów pływackich Aquatic Park, historycznych statków na Hyde Street Pier i San Francisco Maritime National Park, a następnie udaj się na zachód w kierunku mostu Golden Gate. Podziwiaj widoki na Crissy Field i bujne wzgórza Presidio, a następnie przepłyń pod mostem Golden Gate. Wypłyń z powrotem na zatokę, mijając rezerwaty przyrody Marin Headlands i legendarne miasto Sausalito, niegdyś dom pokolenia kwiatów lat 60-tych. Z Angel Island State Park po lewej stronie, popłyń wokół niesławnego Alcatraz. Po pełnej godzinie ekscytujących widoków, szczekające lwy morskie na molo 39 powitają Cię z powrotem na molo 43 1/2. Pełen bar z napojami, przekąskami i towarami, w tym ubraniami z logo, jest dostępny w rozsądnych cenach na pokładzie kultowych czerwono-białych statków. Dołącz do nas podczas wypłynięcia o 5:30 na "Happiest Hour on The Bay", ciesząc się zniżkami na koktajle, piwo, wino i napoje bezalkoholowe. Zakończ dzień lub rozpocznij wieczór z Red and White, aby podziwiać najlepsze widoki na pokładzie kawałka historii San Francisco.

San Francisco: 1-godzinny rejs łodzią po zatoce bez kolejki

San Francisco: 1-godzinny rejs łodzią po zatoce bez kolejki

Weź udział w 1-godzinnej podróży wzdłuż zabytkowego nabrzeża San Francisco. Dowiedz się więcej o bogatej historii zatoki San Francisco, podziwiając jej potęgę. Trasa tego 60-minutowego (bez przerw) rejsu po zatoce wiedzie obok słynnych lwów morskich na Pier 39 i wzdłuż zabytkowego nabrzeża San Francisco, pozwalając zachwycić się imponującą panoramą miasta. Podróżuj w komfortowych warunkach, zajmując miejsce wewnątrz łodzi lub pod gołym niebem. Wsłuchaj się w komentarz, który dostarczy Ci informacji na temat głównych atrakcji widzianych podczas rejsu. Podziwiaj m.in. most Golden Gate Bridge, wyspę Alcatraz oraz słynną panoramę San Francisco. Bez względu na to, czy to Twoja pierwsza, czy kolejna wizyta w San Francisco, rejs po zatoce stanowi coś, czego musisz doświadczyć choćby raz w życiu. Przy okazji rejsu otrzymasz bezpłatnie pamiątkową mapę, która została sporządzona w 9 językach. Jeżeli poczujesz głód, udaj się do działającego na pokładzie baru z przekąskami, który zaprasza na jedzenie i napoje.

San Francisco: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off po San Francisco.

San Francisco: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off po San Francisco.

Przeżyj to, co najlepsze w mieście nad zatoką dzięki wycieczce autobusowej hop-on hop-off Big Bus San Francisco. Cyfrowo opowiedziana wycieczka zabierze Cię do najważniejszych zabytków i kultowych atrakcji miasta, zapewniając kompleksowe i wciągające doświadczenie San Francisco. Wskocz na pokład autobusu i przygotuj się na urzekające piękno mostu Golden Gate, prawdziwej ikony San Francisco. Przejeżdżając przez most, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zatokę San Francisco, wyspę Alcatraz i okoliczne wzgórza. To okazja do zrobienia zdjęć, której nie możesz przegapić! Kontynuując wycieczkę, udaj się do serca miasta i odwiedź Union Square, tętniącą życiem dzielnicę handlową. Znajdziesz tu szereg butików projektantów, wysokiej klasy domów towarowych i modnych restauracji. Union Square jest także domem dla słynnej kolejki linowej, gdzie zobaczysz kultowe kolejki linowe w akcji. Wycieczka zabierze Cię również przez historyczną dzielnicę Haight-Ashbury, miejsce narodzin ruchu hipisowskiego. Spacerując ulicami, przeniesiesz się do lat 60. XX wieku, z kolorowymi wiktoriańskimi domami, sklepami z odzieżą vintage i muralami upamiętniającymi Lato Miłości. Żadna wycieczka do San Francisco nie jest kompletna bez wizyty w Fisherman's Wharf. Podziwiaj widoki i dźwięki tej słynnej dzielnicy nadbrzeżnej, gdzie możesz skosztować świeżych owoców morza, przejrzeć lokalne sklepy i obserwować lwy morskie wygrzewające się w słońcu. Stąd możesz również złapać prom na wyspę Alcatraz lub wybrać się w rejs po zatoce. Dzięki wycieczce autobusowej hop-on hop-off masz swobodę wsiadania i wysiadania na dowolnym z 20 przystanków na trasie, co pozwala na zwiedzanie miasta we własnym tempie. A ponieważ autobusy kursują co 10-15 minut, nie będziesz musiał długo czekać, aby kontynuować swoją przygodę. Niezależnie od tego, czy chcesz spędzić więcej czasu na zakupach na Union Square, czy na zwiedzaniu Golden Gate Park, wycieczka autobusowa Big Bus zapewni Ci wszystko. Uzupełnij swoją przygodę w SF półdniową wycieczką autobusową z przewodnikiem do Muir Woods. Zobacz sekwoje z bliska i osobiście, przejedź przez most Golden Gate Bridge i odkryj nadmorskie miasto Sausalito w drodze powrotnej.

San Francisco: Rejs łodzią o zachodzie słońca w Kalifornii

San Francisco: Rejs łodzią o zachodzie słońca w Kalifornii

Podziwiaj zachód słońca, płynąc po pięknej zatoce San Francisco. Zobacz ważne zabytki, w tym Alcatraz i most Golden Gate. W miesiącach zimowych zamiast tego podziwiaj spokojne widoki o zmierzchu. Po drodze zobacz wiele narodowych zabytków i zabytków San Francisco, w tym Coit Tower, piramidę Transamerica, kościół św. Piotra, kościół Pawła i most San Francisco-Oakland Bay Bridge. Gdy słońce zaczyna zachodzić nad Marin Headlands, przepłyń obok Alcatraz, Angel Island i wybrzeży Tiburon, Belvedere i Sausalito. Obserwuj zachód słońca nad Oceanem Spokojnym, płynąc na zachód w kierunku Złotej Bramy. W drodze powrotnej do Fisherman's Wharf zobacz wiele innych znanych zabytków, w tym Presidio, dzielnicę Marina District i Fort Mason.

San Francisco: Inside Alcatraz Tour z Bay Cruise

San Francisco: Inside Alcatraz Tour z Bay Cruise

Będziesz eksplorować WEWNĄTRZ więzienia federalnego Alcatraz na wyspie Alcatraz z najbardziej bezwzględnymi przestępcami Ameryki, w tym Alem Capone. Prom odpłynie punktualnie o określonej godzinie, którą zarezerwowałeś. Musisz przybyć 30 minut przed planowanym czasem odlotu na molo 33. Spaceruj, jedź rowerem, skorzystaj z transportu publicznego lub jedź samochodem (w ostateczności, ponieważ znalezienie parkingu może być trudne), z łatwym dostępem z dowolnego miejsca w zatoce! Na wyspie obejrzyj 45-minutową wycieczkę audio Cellhouse „Doing Time” dostępną w języku niderlandzkim, angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, koreańskim, mandaryńskim, portugalskim, rosyjskim i hiszpańskim. W cenę wliczony jest również niesamowity 1-godzinny rejs po zatoce SF. Przepłyń obok słynnych lwów morskich PIER 39 i wzdłuż historycznego nabrzeża San Francisco, odsłaniając fascynującą panoramę miasta. Możesz wybrać się w rejs dowolnego dnia o dowolnej dostępnej godzinie. Otrzymasz harmonogram. To są 2 oddzielne wycieczki.

San Francisco: Alcatraz z rejsem po zatoce San Francisco

San Francisco: Alcatraz z rejsem po zatoce San Francisco

Odkryj więzienie federalne Alcatraz na wyspie Alcatraz, aby poznać historie najbardziej bezwzględnych przestępców Ameryki, w tym Ala Capone'a i George'a „Machine Gun" Kelly'ego. Skorzystaj z transferu promem z San Francisco i biletu wstępu do słynnego więzienia. Wyrusz w malowniczy godzinny rejs po Zatoce San Francisco przed lub po wizycie. Wejdź na pokład promu i dotrzyj na wyspę Alcatraz, aby rozpocząć wycieczkę. Skorzystaj z wnikliwego i wielokrotnie nagradzanego audioprzewodnika w wielu językach, aby zanurzyć się w mrocznej historii Alcatraz i dowiedzieć się wszystkiego o jego dawnych więźniach i wielu fatalnych próbach ucieczki. Spędź tam tyle czasu, ile chcesz, zanim wrócisz promem na przystań. Dodatkowo możesz wybrać się na godzinny rejs po Zatoce San Francisco wygodną łodzią z miejscami do siedzenia wewnątrz i na zewnątrz. Podziwiaj malownicze widoki i przepłyń obok słynnych zabytków San Francisco, takich jak most Golden Gate, Fisherman's Wharf, Bay Bridge i wiele innych. Płyń wzdłuż zabytkowego nabrzeża, mijając słynne lwy morskie przy molo 39, i zachwyć się fascynującą panoramą miasta z wyjątkowego punktu widokowego Zatoki San Francisco.

Z San Francisco: Muir Woods i Sausalito Half-Day Trip

Z San Francisco: Muir Woods i Sausalito Half-Day Trip

Przeglądaj starożytne gaje przybrzeżnych sekwoi w pomniku narodowym Muir Woods wraz z doświadczonym przewodnikiem podczas półdniowej wycieczki. Następnie odkryj urocze uliczki Downtown Sausalito podczas relaksującej, półdniowej wycieczki. Po odebraniu z hotelu w centrum San Francisco skieruj się na północ przez most i na Marin Headlands. Jeśli mgła jest czysta, możesz mieć szansę zatrzymać się i zrobić kilka zdjęć mostu z bliska. Po przybyciu do Muir Woods poświęć półtorej godziny na wędrówkę po tym „żywym muzeum”, w którym możesz dostrzec wysokie drzewa, które dominowały na zachodnim wybrzeżu od Santa Barbara do Waszyngtonu. Po eksploracji Muir Woods wskocz z powrotem do autokaru na szybką przejażdżkę do Sausalito. Ciesz się 15-20-minutową, opowiedzianą wycieczką autokarową po pięknym nadmorskim mieście w stylu śródziemnomorskim, a następnie trochę wolnego czasu na spacer. Po około 45 minutach w Sausalito wskocz z powrotem do autokaru na wycieczkę powrotną przez most Golden Gate lub zdecyduj się na rejs promem z powrotem do San Francisco. Zostaniesz odwieziony z powrotem w punkcie odbioru. Ta półdniowa wycieczka to świetny sposób na zobaczenie wszystkich najważniejszych atrakcji północnej zatoki San Francisco w ograniczonym czasie.

San Francisco: wstęp do California Academy of Sciences

San Francisco: wstęp do California Academy of Sciences

Odkryj Kalifornijską Akademię Nauk położoną w samym sercu Golden Gate Park, gdzie możesz doświadczyć jedynego miejsca na Ziemi z akwarium, planetarium, lasem deszczowym i muzeum historii naturalnej w ciągu jednego dnia. Dzięki praktycznym wystawom, pokazom i programom publicznym czeka Cię pełna akcji przygoda naukowa. Zanurz się w najgłębszej na świecie żywej rafie koralowej, w której żyje prawie 60 000 żywych zwierząt reprezentujących ponad 1000 unikalnych gatunków. Poznaj najnowsze pisklęta pingwinów afrykańskich, Pogo i Ozzie, oraz resztę kolonii figlarnych pingwinów w African Hall. Następnie odwiedź kultowego aligatora z albinizmem, Claude'a. Odkryj cuda naszego majestatycznego stanu na naszej nowej wystawie California: State of Nature, aby zobaczyć, jak duża, odważna i różnorodna biologicznie może być natura. Od lasów po pustynie, od wybrzeży po miasta - odkryj zaskakujące i nieoczekiwane powiązania między gatunkami, miejscami i ludźmi, które pozwalają Kalifornii rozwijać się dzięki okazom naukowym, angażującym interaktywnym, oświetlającym multimediom, fascynującym modelom i nie tylko! Obejrzyj najnowszy wciągający pokaz w 75-metrowym planetarium, który zabierze Cię w spektakularną podróż do najdalszych zakątków wszechświata, prezentując różne tematy o różnych porach w ciągu dnia. Wejdź do bujnego, czteropiętrowego lasu deszczowego tętniącego życiem - od swobodnie latających ptaków po egzotyczne gady, płazy i nie tylko. Zbadaj setki okazów i weź udział w praktycznych zajęciach dla dzieci i dorosłych w Naturalist Center. Kontynuuj przygodę na zewnątrz, podziwiając wyjątkowe widoki na dachu o powierzchni 2,5 akra. Następnie skorzystaj z okazji, aby pobudzić ciekawość swojego dziecka na temat świata przyrody w naszej przestrzeni do zabawy i eksploracji przyrody na świeżym powietrzu, Wander Woods.

San Francisco: Rejs od mostu do mostu

San Francisco: Rejs od mostu do mostu

Zobacz zarówno most Golden Gate, jak i most San Francisco-Oakland Bay Bridge podczas jednego rejsu wycieczkowego z osobistymi słuchawkami w zestawie. Poznaj słynne zabytki San Francisco, historię, historię naturalną, architekturę i kulturę rdzennych Amerykanów na pokładzie tego wyjątkowego rejsu po zatoce. Podczas 90-minutowego rejsu w obie strony wypłyniesz z Fisherman's Wharf, jednej z najbardziej ruchliwych atrakcji turystycznych miasta. Stamtąd przepłyniesz pod mostem Golden Gate. Ukończony w 1937 roku most Golden Gate jest jednym z najsłynniejszych i najpiękniejszych mostów na świecie, a w pewnym momencie był największym mostem wiszącym na świecie. Przepłyń obok wyspy Alcatraz, na której niegdyś znajdowało się jedno z najbardziej niesławnych więzień na świecie, i skorzystaj z okazji, aby podziwiać wspaniałe nabrzeże San Francisco. Łódź przepłynie wzdłuż portu, a następnie przepłynie pod kolosalnym mostem San Francisco-Oakland Bay Bridge. Następnie nadszedł czas, aby wrócić do urokliwego miasta San Francisco nad morzem. Przez ograniczony czas, wszystkie rejsy San Francisco Bridge to Bridge Cruises mają ofertę Buy One, Get One (BOGO) dla baru! Delektuj się pięknem zatoki San Francisco, wznosząc toast za niezapomniane chwile.

San Francisco: Bilet na Alcatraz z 2-dniowym autobusem Hop-On Hop-Off

San Francisco: Bilet na Alcatraz z 2-dniowym autobusem Hop-On Hop-Off

Odkryj to, co najlepsze w San Francisco dzięki temu biletowi łączonemu, który obejmuje wizytę na wyspie Alcatraz, 2-dniową wycieczkę autobusową hop-on hop-off i pieszą wycieczkę po Chinatown. Dodatkowo przeżyj dreszczyk emocji w The Flyer lub 7D Experience, które znajdują się na Pier 39. Postaw stopę na osławionej wyspie Alcatraz i zanurz się w urzekającym świecie kultowego więzienia. Podczas zwiedzania cel i terenu posłuchaj trzymającego w napięciu audioprzewodnika, który opowiada o śmiałych próbach ucieczki i życiu więźniów. Dzięki 2-dniowemu biletowi na autobus hop-on hop-off Big Bus możesz swobodnie zwiedzać San Francisco we własnym tempie. Wsiadaj i wysiadaj z autobusu hop-on hop-off tyle razy, ile chcesz i ciesz się informacyjnym i zabawnym cyfrowym komentarzem audio. Podczas swojej przygody wybierz się na spokojną wycieczkę z przewodnikiem po tętniących życiem ulicach Chinatown. Odkryj bogatą kulturę i fascynującą historię tej wyjątkowej dzielnicy. Dodatkowo, ta kombinacja obejmuje wybór ekscytującej atrakcji na Pier 39: The Flyer lub 7D Experience. The Flyer zabierze Cię w wirtualną podróż po zabytkach San Francisco z 50-metrowego ekranu z ruchomymi fotelami. Szybuj nad mostem Golden Gate, China Town, Lombard Street i oszałamiającym lasem narodowym Redwood. 7D Experience to zaawansowana technologicznie przejażdżka łącząca kolejkę górską i grę laserową. W 20-osobowym kinie wejdziesz w nowy wymiar na ogromnym ekranie 3D. Najważniejsze atrakcje: - North Beach - Chinatown - Centrum Embarcadero - Nabrzeże Rybackie - Budynek promu - Union Square - Redemption Center - Civic Center - Plac Alamo - Haight Ashbury - Most Golden Gate - Park Golden Gate - Pałac Sztuk Pięknych - Marina - Lombard Street - Molo 35 - Molo 39

Często zadawane pytania dotyczące: San Francisco

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: San Francisco?

Najlepsze atrakcje to:

San Francisco: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Francisco

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Francisco to:

San Francisco – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

San Francisco: Najciekawsze atrakcje

San Francisco: Wycieczki i bilety

Stany Zjednoczone: Ciekawe miejsca

Przeglądaj San Francisco

Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po San Francisco lub odkryj najlepsze atrakcje miasta .

San Francisco: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(18 054 recenzji)

Alcatraz to bardzo ciekawa część San Francisco i zdecydowanie warta zobaczenia. Audioprzewodniki w różnych językach (w tym niemieckim) są oferowane bezpłatnie i doskonale oddają bogatą historię. Podróż autobusem Big Red ma ogromny sens, a odpowiednia aplikacja jest bez przesady jedną z najlepszych, jakie znam. Po prostu niesamowite. Możesz zobaczyć, gdzie aktualnie jeżdżą autobusy, wyświetlić przystanki na prawdziwych obrazach i nawigować do przystanków. Organizacja Get Your Guide jest po prostu topowa. Bilety są dostępne online, a administracja jest bardzo przyjazna dla użytkownika. PS: Jeśli nie dostaniesz karty SIM do USA, możesz po prostu zostać w domu. Nic dziwnego, że w tym kraju wszystko jest nastawione na korzystanie z telefonów komórkowych. W Nowym Jorku jest to nadal możliwe bez (wszędzie Wi-Fi), w Kalifornii ma to więcej niż sens i jest moim zdaniem niezbędne. Zalecenie: travSIM

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, przewodnik świetny, natomiast ze względu na weekendowy korek do parku pozostało nam trochę mniej czasu na zobaczenie go na własną rękę. Trzeba liczyć się z tym, że niewiele się zobaczy w tak krótkim czasie w tak dużym parku.

Świetna jednodniowa wycieczka z Dave'em, który był bardzo przyjaznym przewodnikiem i bezpiecznie zawiózł nas przez dolinę. Wszystkie ważne punkty zobaczyliśmy w ciągu jednego dnia i mieliśmy wystarczająco dużo czasu i przerw. Jasne zalecenie.

Bardzo podobały mi się występy Andy'ego jako piosenkarza i przewodnika jednocześnie. Glanda jest bardzo dobrym kierowcą

Nasz przewodnik Rob był niesamowity. Bardzo miły, bardzo zabawny i dobrze znał park. Park był piękny.