Atrakcje i wycieczki
San Cristóbal de las Casas

San Cristóbal de las Casas – nasze najbardziej polecane atrakcje

San Cristóbal: Kanion Sumidero i wycieczka do Chiapa de Corzo

1. San Cristóbal: Kanion Sumidero i wycieczka do Chiapa de Corzo

Doświadcz zapierających dech w piersiach widoków kanionu Sumidero podczas jednodniowej wycieczki z San Cristóbal de Las Casas. Podziwiaj kaniony ze wspaniałych punktów widokowych, przepłyń kanion rejsem łodzią i odkryj urocze miasto Chiapa de Corzo. Zacznij od odbioru z hotelu i podróżuj klimatyzowanym autobusem do jednych z najlepszych punktów widokowych kanionu Sumidero. Podziwiaj panoramiczne widoki tego ogromnego cudu geologicznego. Następnie wyrusz w 90-minutową wycieczkę łodzią przez kanion. Podziwiaj imponujące ściany kanionu i bogatą różnorodność biologiczną flory i fauny, które można znaleźć w okolicy. Po wycieczce łodzią udaj się do uroczego miasteczka Chiapa de Corzo. Ciesz się 1 godziną wolnego czasu na spacer urokliwymi uliczkami, zwiedzanie lokalnej katedry i przeglądanie lokalnych tkanin i rękodzieła na wielu straganach w mieście. Na koniec wsiądź do autobusu i zrelaksuj się w drodze powrotnej do San Cristóbal.

San Cristóbal: Agua Azul, Misol Ha i Palenque Experience

2. San Cristóbal: Agua Azul, Misol Ha i Palenque Experience

Rozpoczyna się od opuszczenia hotelu w San Cristóbal de Las Casas. Udaj się do słynnych i spektakularnych wodospadów Agua Azul, ale wcześniej zatrzymaj się w uroczym miasteczku Ocosingo, gdzie możesz zjeść pyszne lokalne śniadanie (nie wliczone w cenę). Dotrzyj do majestatycznych wodospadów Agua Azul, gdzie masz okazję spacerować, podziwiać i robić najlepsze zdjęcia tego niesamowitego krajobrazu. Jego imponujący turkusowy kolor i duża ilość otaczającej go roślinności zapierają dech w piersiach. Kontynuując swoją fantastyczną przygodę, odkryj majestatyczny wodospad Misol-Ha, imponujący wodospad o wysokości ponad 25 metrów, który zapiera dech w piersiach. Podziwiaj jego piękno w otoczeniu bujnej roślinności, gdzie wysokie drzewa otulą Cię swoim cieniem. Ciesz się imponującą strefą archeologiczną Palenque, domem dla jednej z najbardziej fascynujących cywilizacji w historii! Zwiedzaj to majestatyczne miejsce, spacerując we własnym tempie i podziwiając każdą z jego imponujących konstrukcji. Daj się oczarować tajemniczej atmosferze otaczającej te starożytne świątynie, podziwiaj ich szczegółowe ryciny i odkryj tajemnice, które przetrwały wieki. Mieć też czas na posiłki, aby mieć energię do zakończenia tej niezapomnianej przygody. (Posiłki nie są wliczone) Na koniec dnia wysadź pasażerów, którzy zdecydują się zakończyć podróż na dworcu autobusowym Ado Palenque. (Bilet autobusowy nie jest wliczony w cenę), a następnie rozpocznij podróż powrotną do San Cristobal. Aby zakończyć tę przygodę, wysiądź w „Cafetería Al Grano” w centrum miasta, przed centralnym parkiem, abyś mógł sam wrócić do miejsca zakwaterowania, aby odpocząć i cieszyć się niezapomnianymi wspomnieniami, które mają twój umysł i serce powstał dzięki tej wspaniałej podróży.

Sumidero Canyon Wycieczka z San Cristobal de las Casas

3. Sumidero Canyon Wycieczka z San Cristobal de las Casas

Podziwiaj majestatyczne ściany kanionu Sumidero podczas tej 8-godzinnej wycieczki, która przypomina podróż w czasie. Wycieczki rozpoczynają się w Algrano Cafe w San Cristobal de las Casas. Po transferze na molo popłyń łodzią do kanionu. Wypatruj krokodyli, małp i różnorodnych ptaków. Kolejnym punktem programu jest wizyta w kolonialnym mieście Chiapa de Corzo. Poświęć trochę czasu na przejrzenie licznych sklepów oferujących wyroby lokalnego rzemiosła. Jedź dalej do San Cristobal de las Casas, gdzie kończy się wycieczka.

Jednodniowa wycieczka Chamula i Zinacantán z San Cristóbal

4. Jednodniowa wycieczka Chamula i Zinacantán z San Cristóbal

Dowiedz się więcej o życiu codziennym i starożytnych wierzeniach rdzennych mieszkańców Tzotzil Maya podczas niesamowitej jednodniowej wycieczki z San Cristóbal de las Casas. Podróżuj w klimatyzowanym komforcie do miasta San Juan Chamula, aby lepiej zrozumieć mieszankę współczesnej kultury i starożytnych tradycji, która nadaje miastu wyjątkowy wygląd. Kontynuuj do Zinacantán, gdzie większość ludności to rdzenni mieszkańcy Tzotzil Maya. Odwiedź kościół i dom spółdzielni rodzinnej, gdzie zostaniesz powitany regionalnym drinkiem i będziesz mógł obserwować kobiety pracujące na prekolumbijskich krosnach. Daj się zaprosić do ich kuchni, aby skosztować tradycyjnych ręcznie robionych tortilli przed podróżą powrotną do San Cristóbal de las Casas.

San Cristobal: Kanion Sumidero, Chiapa de Corzo i Miradores

5. San Cristobal: Kanion Sumidero, Chiapa de Corzo i Miradores

Wyjazd o godzinie 9:00 z recepcji hotelu i transfer do kanionu sumidero, który tworzy rzekę Grijalva, wycieczka łodzią trwająca 2 godziny w kanionie sumidero, gdzie można docenić gatunki flory i fauny rodzimej dla regionu. Kontynuując wycieczkę, udamy się do starożytnego miasta Chiapa de Corzo założonego w 1528 roku przez kapitana Diego de Mazariegos, odwiedzimy fontannę w stylu mudejar zbudowaną w XVI wieku, kontynuując naszą wycieczkę odwiedzimy niektóre z 5 punktów widokowych, które tworzą kanion Sumidero, aby zakończyć wycieczkę, przenosimy się do San Cristobal de las Casas, Chiapas. Reszta popołudnia w czasie wolnym. Powrót do kolonialnego miasta San Cristobal de las Casas, Chiapas około godziny 17:00 .

Z San Cristóbal: jednodniowa wycieczka do Agua Azul i Palenque

6. Z San Cristóbal: jednodniowa wycieczka do Agua Azul i Palenque

Po odbiorze z hotelu w San Cristóbal de las Casas udaj się w stronę starożytnego miasta Majów Palenque i zatrzymaj się po drodze przy niesamowitych wodospadach Agua Azul. Podziwiaj kaskady utworzone przez prądy rzek Otulún, Shumuljá i Tulijá oraz płytkie kaniony otoczone pionowymi klifami. Skorzystaj z okazji, aby ochłodzić się, pływając, jeśli czas na to pozwoli, i podziwiaj różne obszary i krajobrazy tego cudu natury. Kontynuuj do wodospadów Misol-Ha, gdzie woda może wznieść się na wysokość do 30 metrów w naturalnym otoczeniu lasów deszczowych. Następnie odkryj ruiny cywilizacji Majów na stanowisku archeologicznym Palenque. Podziwiaj imponujące budynki i budowle dawnego państwa-miasta, w tym Świątynię Krzyża Foliowanego i Świątynię Słońca w oszałamiającej grupie piramid schodkowych Świątyni Krzyża. Wróć do San Cristóbal pod koniec dnia, aby wysiąść w centralnej lokalizacji.

Montebello Lakes i Chiflon Day Tour z San Cristobal

7. Montebello Lakes i Chiflon Day Tour z San Cristobal

Ta 12-godzinna wycieczka zabierze Cię rano z San Cristobal de las Casas do Lagos de Montebello. Udaj się najpierw do wodospadu Chiflón, naturalnego wodospadu otoczonego trzcinami i gajami palmowymi. Następnym punktem programu jest wizyta nad jeziorami Montebello w rezerwacie przyrody, który jest najpiękniejszą krainą jezior w Meksyku. Rezerwat obejmuje akry sosen, dębów i lasów deszczowych, gdzie przy sprzyjającej pogodzie będzie można podziwiać widoki na liczne jeziora i różne kolory wód. Po zwiedzeniu tego malowniczego środowiska naturalnego wycieczka wraca wczesnym wieczorem do San Cristobal de Las Casas.

San Cristobal: Zinacantan i wycieczka do San Juan Chamula

8. San Cristobal: Zinacantan i wycieczka do San Juan Chamula

Poznaj tętniącą życiem kulturę Chiapas podczas 3,5-godzinnej wycieczki do rdzennych wiosek Zinacantan i San Juan Chamula. Wyruszająca o 9:30 wycieczka oferuje kompleksowe zrozumienie historii, zwyczajów i tradycji regionu. Podróż rozpoczyna się od przyjęcia w Twoim hotelu lub agencji, po którym następuje wizyta w mieście San Juan Chamula. Spędź dwie godziny na zwiedzaniu okolicy, odwiedzając kościół i obserwując unikalne rytuały wewnątrz. Ciesz się wolnym czasem na spacer po placu. Następnie odwiedź miasto Zinacantan na godzinę, w tym wizytę u miejscowej rdzennej rodziny. Zobacz proces produkcji tekstyliów, oddaj się degustacji gastronomicznej i poznaj historię miasta. Wycieczka jest odpowiednia dla osób w wieku 0-60 lat, z maksymalnie 14 uczestnikami w grupie. Przybliżony czas powrotu to 1:30 PM. Wycieczka obejmuje klimatyzowany pojazd, opłaty za wstęp do miasta, dwujęzycznych przewodników i ubezpieczenie podróżne. Śniadanie nie jest wliczone w cenę.

San Cristóbal: kanion Sumidero, punkty widokowe i Chiapa de Corzo

9. San Cristóbal: kanion Sumidero, punkty widokowe i Chiapa de Corzo

Ta zabawna podróż rozpoczyna się od spotkania w kawiarni „Al Grano” znajdującej się przed centralnym parkiem w centrum San Cristóbal de Las Casas, aby wejść do środka transportu turystycznego i rozpocząć naszą podróż. Po przybyciu do Tuxtla zaczniemy od odwiedzenia wspaniałych punktów widokowych kanionu Sumidero, aby docenić jego majestat z innej perspektywy. Zwiedzimy dwa główne punkty widokowe. Następnie udamy się do przystani, aby pożeglować i podziwiać imponującą geologię kanionu Sumidero przez rzekę Grijalva, gdzie możemy również obserwować różnorodność flory i fauny (krokodyle, małpy i niezliczone ptaki). Później udamy się do kolonialnego miasta Chiapa de Corzo, gdzie będziesz miał czas na zwiedzanie, zwiedzanie każdego miejsca we własnym tempie i kupowanie pięknych lokalnych wyrobów rękodzielniczych. Aby zakończyć tę przygodę, zabierzemy pasażerów z powrotem do San Cristóbal de Las Casas i wysadzimy Cię w kawiarni „Al Grano” w centrum miasta przed centralnym parkiem, abyś mógł samodzielnie wrócić do miejsca zakwaterowania, aby odpocznij i ciesz się niezapomnianymi wspomnieniami, które Twój umysł i serce stworzyły podczas tej wspaniałej podróży.

San Cristobal: Agua Azul, Misol-Ha i wycieczka do Palenque

10. San Cristobal: Agua Azul, Misol-Ha i wycieczka do Palenque

Doświadcz naturalnych i historycznych cudów Cascadas de Agua Azul, Misol-Ha i Zona Arqueologica de Palenque podczas tej 18-godzinnej wycieczki. Podróż rozpoczyna się malowniczą 2-godzinną jazdą z hotelu z krótkim postojem na śniadanie (nie wliczone w cenę). Odkrywaj urzekające wodospady Agua Azul przez około 2 godziny, podczas których możesz wybrać się na spokojny spacer ścieżkami lub zażyć orzeźwiającej kąpieli w wyznaczonych miejscach. Zanurz się w pięknie wodospadów Misol-ha podczas 1-godzinnej wizyty, z możliwością pływania i relaksu. Zakończ wycieczkę 2-godzinną eksploracją strefy archeologicznej Palenque, odkrywając historię tego ważnego miasta Majów. Czas wolny na zwiedzanie lub możesz wynająć lokalnego przewodnika za dodatkową opłatą (opcjonalnie). Nasz pakiet obejmuje transport z Twojego hotelu, opłaty za wstęp do parku, ubezpieczenie podróżne i doświadczenie certyfikowanych kierowców.

Wszystkie atrakcje

Często zadawane pytania dotyczące: San Cristóbal de las Casas

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Cristóbal de las Casas

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Cristóbal de las Casas to:

Palenque

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: San Cristóbal de las Casas na deszczowe dni?

San Cristóbal de las Casas: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Cristóbal de las Casas? Kliknij tutaj.