San Cristóbal de las Casas – nasze najbardziej polecane atrakcje

Sumidero Canyon Wycieczka z San Cristobal de las Casas

1. Sumidero Canyon Wycieczka z San Cristobal de las Casas

Podziwiaj majestatyczne ściany kanionu Sumidero podczas tej 8-godzinnej wycieczki, która przypomina podróż w czasie. Wycieczki rozpoczynają się w Algrano Cafe w San Cristobal de las Casas. Po transferze na molo popłyń łodzią do kanionu. Wypatruj krokodyli, małp i różnorodnych ptaków. Kolejnym punktem programu jest wizyta w kolonialnym mieście Chiapa de Corzo. Poświęć trochę czasu na przejrzenie licznych sklepów oferujących wyroby lokalnego rzemiosła. Jedź dalej do San Cristobal de las Casas, gdzie kończy się wycieczka.

Jednodniowa wycieczka Chamula i Zinacantán z San Cristóbal

2. Jednodniowa wycieczka Chamula i Zinacantán z San Cristóbal

Dowiedz się więcej o życiu codziennym i starożytnych wierzeniach rdzennych mieszkańców Tzotzil Maya podczas niesamowitej jednodniowej wycieczki z San Cristóbal de las Casas. Podróżuj w klimatyzowanym komforcie do miasta San Juan Chamula, aby lepiej zrozumieć mieszankę współczesnej kultury i starożytnych tradycji, która nadaje miastu wyjątkowy wygląd. Kontynuuj do Zinacantán, gdzie większość ludności to rdzenni mieszkańcy Tzotzil Maya. Odwiedź kościół i dom spółdzielni rodzinnej, gdzie zostaniesz powitany regionalnym drinkiem i będziesz mógł obserwować kobiety pracujące na prekolumbijskich krosnach. Daj się zaprosić do ich kuchni, aby skosztować tradycyjnych ręcznie robionych tortilli przed podróżą powrotną do San Cristóbal de las Casas.

San Cristóbal: Agua Azul, Misol Ha i Palenque Experience

3. San Cristóbal: Agua Azul, Misol Ha i Palenque Experience

Rozpoczyna się od opuszczenia hotelu w San Cristóbal de Las Casas. Udaj się do słynnych i spektakularnych wodospadów Agua Azul, ale wcześniej zatrzymaj się w uroczym miasteczku Ocosingo, gdzie możesz zjeść pyszne lokalne śniadanie (nie wliczone w cenę). Dotrzyj do majestatycznych wodospadów Agua Azul, gdzie masz okazję spacerować, podziwiać i robić najlepsze zdjęcia tego niesamowitego krajobrazu. Jego imponujący turkusowy kolor i duża ilość otaczającej go roślinności zapierają dech w piersiach. Kontynuując swoją fantastyczną przygodę, odkryj majestatyczny wodospad Misol-Ha, imponujący wodospad o wysokości ponad 25 metrów, który zapiera dech w piersiach. Podziwiaj jego piękno w otoczeniu bujnej roślinności, gdzie wysokie drzewa otulą Cię swoim cieniem. Ciesz się imponującą strefą archeologiczną Palenque, domem dla jednej z najbardziej fascynujących cywilizacji w historii! Zwiedzaj to majestatyczne miejsce, spacerując we własnym tempie i podziwiając każdą z jego imponujących konstrukcji. Daj się oczarować tajemniczej atmosferze otaczającej te starożytne świątynie, podziwiaj ich szczegółowe ryciny i odkryj tajemnice, które przetrwały wieki. Mieć też czas na posiłki, aby mieć energię do zakończenia tej niezapomnianej przygody. (Posiłki nie są wliczone) Na koniec dnia wysadź pasażerów, którzy zdecydują się zakończyć podróż na dworcu autobusowym Ado Palenque. (Bilet autobusowy nie jest wliczony w cenę), a następnie rozpocznij podróż powrotną do San Cristobal. Aby zakończyć tę przygodę, wysiądź w „Cafetería Al Grano” w centrum miasta, przed centralnym parkiem, abyś mógł sam wrócić do miejsca zakwaterowania, aby odpocząć i cieszyć się niezapomnianymi wspomnieniami, które mają twój umysł i serce powstał dzięki tej wspaniałej podróży.

Z San Cristóbal: jednodniowa wycieczka do Agua Azul i Palenque

4. Z San Cristóbal: jednodniowa wycieczka do Agua Azul i Palenque

Po odbiorze z hotelu w San Cristóbal de las Casas udaj się w stronę starożytnego miasta Majów Palenque i zatrzymaj się po drodze przy niesamowitych wodospadach Agua Azul. Podziwiaj kaskady utworzone przez prądy rzek Otulún, Shumuljá i Tulijá oraz płytkie kaniony otoczone pionowymi klifami. Skorzystaj z okazji, aby ochłodzić się, pływając, jeśli czas na to pozwoli, i podziwiaj różne obszary i krajobrazy tego cudu natury. Kontynuuj do wodospadów Misol-Ha, gdzie woda może wznieść się na wysokość do 30 metrów w naturalnym otoczeniu lasów deszczowych. Następnie odkryj ruiny cywilizacji Majów na stanowisku archeologicznym Palenque. Podziwiaj imponujące budynki i budowle dawnego państwa-miasta, w tym Świątynię Krzyża Foliowanego i Świątynię Słońca w oszałamiającej grupie piramid schodkowych Świątyni Krzyża. Wróć do San Cristóbal pod koniec dnia, aby wysiąść w centralnej lokalizacji.

Montebello Lakes i Chiflon Day Tour z San Cristobal

5. Montebello Lakes i Chiflon Day Tour z San Cristobal

Ta 12-godzinna wycieczka zabierze Cię rano z San Cristobal de las Casas do Lagos de Montebello. Udaj się najpierw do wodospadu Chiflón, naturalnego wodospadu otoczonego trzcinami i gajami palmowymi. Następnym punktem programu jest wizyta nad jeziorami Montebello w rezerwacie przyrody, który jest najpiękniejszą krainą jezior w Meksyku. Rezerwat obejmuje akry sosen, dębów i lasów deszczowych, gdzie przy sprzyjającej pogodzie będzie można podziwiać widoki na liczne jeziora i różne kolory wód. Po zwiedzeniu tego malowniczego środowiska naturalnego wycieczka wraca wczesnym wieczorem do San Cristobal de Las Casas.

Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Sumidero z San Cristobal

6. Całodniowa wycieczka do Parku Narodowego Sumidero z San Cristobal

Wyrusz w niesamowite wrażenia do Parku Narodowego Sumidero. Przeglądaj Kanion Sumidero i miasto Chiapa de Corzo podczas tej 9-godzinnej wycieczki z San Cristobal. Rozpocznij od 45-minutowej jazdy przez góry, wzdłuż malowniczej autostrady w kierunku Tuxtla Gutierrez. Podziwiaj piękne panoramiczne widoki, przechodząc przez chmury, aby dotrzeć do kanionu. Trasa kontynuuje wycieczkę łodzią, podziwiając ogromny Kanion Sumidero z innej perspektywy. Po obejrzeniu tej oszałamiającej naturalnej scenerii odwiedzisz magiczne miasto Chiapa de Corzo, znane ze wspaniałej XVI-wiecznej fontanny Mudéjar z kolorowymi xicalpestles (lakierowanymi i malowanymi tykwami). Jest także domem dla biesiadników Parachico, głównej atrakcji Fiesty San Sebastián. Po wizycie będziesz kontynuować jazdę, podziwiając zapierające dech w piersiach widoki na Kanion Sumidero z kilku punktów widokowych, w tym Ceiba, Coyota, Roblar, Tepehuaje i Chiapa. Te lokalizacje pozwalają podziwiać majestat kanionu oraz lokalną florę i faunę.

San Cristobal: Kanion Sumidero, Chiapa de Corzo i Miradores

7. San Cristobal: Kanion Sumidero, Chiapa de Corzo i Miradores

Wypłynięcie o 9:00 w recepcji hotelu i transfer do kanionu sumidero tworzącego rzekę Grijalva, rejs statkiem trwający 2 godziny po kanionie sumidero, gdzie można podziwiać gatunki flory i fauny rodowity dla tego regionu. Kontynuując wycieczkę, udamy się do starożytnego miasta Chiapa de Corzo założonego w 1528 roku przez kapitana Diego de Mazariegos, odwiedzimy fontannę w stylu mudejar zbudowaną w XVI wieku, kontynuując naszą wycieczkę odwiedzimy 5 punktów widokowych tworzących kanion sumidero, na zakończenie wycieczki przenosimy się do San Cristobal de las Casas w Chiapas. Reszta popołudnia w czasie wolnym. Powrót do kolonialnego miasta San Cristobal de las Casas w Chiapas około 17:00.

San Cristobal: jednodniowa wycieczka do Palenque, Agua Azul i Misol-Ha

8. San Cristobal: jednodniowa wycieczka do Palenque, Agua Azul i Misol-Ha

Odbierz wcześnie rano w San Cristobal de las Casas i rozpocznij wycieczkę. Zatrzymaj się w tradycyjnej meksykańskiej restauracji i zjedz pyszne śniadanie. Następnie udaj się do zestawu wodospadów o nazwie „Cascadas de Agua Azul”, utworzonych przez prądy rzek Otulún, Shumuljá i Tulijá. Zobacz płytkie kaniony z pionowymi klifami. Idź popływać i ciesz się różnymi widokami, które cię otaczają. Kontynuuj do wodospadów Misol-Ha, które mają 30 metrów wysokości i są otoczone tropikalną dżunglą, dzięki czemu jest to piękne i orzeźwiające miejsce. Następnie zatrzymaj się na stanowisku archeologicznym Palenque, gdzie po tym historycznym miejscu będzie Ci towarzyszył profesjonalny przewodnik. Podziwiaj pałac, świątynię foliowanego krzyża, świątynię słońca i inne słynne miejsca w tym mieście Majów, znanym z dziedzictwa architektonicznego i rzeźbiarskiego. Następnie pomyśl o swoim pełnym wrażeń dniu, wracając do San Cristobal de Las Casas, aby zostać wysadzonym.

San Cristóbal: kanion Sumidero, punkty widokowe i Chiapa de Corzo

9. San Cristóbal: kanion Sumidero, punkty widokowe i Chiapa de Corzo

Ta zabawna podróż rozpoczyna się od spotkania w kawiarni „Al Grano” znajdującej się przed centralnym parkiem w centrum San Cristóbal de Las Casas, aby wejść do środka transportu turystycznego i rozpocząć naszą podróż. Po przybyciu do Tuxtla zaczniemy od odwiedzenia wspaniałych punktów widokowych kanionu Sumidero, aby docenić jego majestat z innej perspektywy. Zwiedzimy dwa główne punkty widokowe. Następnie udamy się do przystani, aby pożeglować i podziwiać imponującą geologię kanionu Sumidero przez rzekę Grijalva, gdzie możemy również obserwować różnorodność flory i fauny (krokodyle, małpy i niezliczone ptaki). Później udamy się do kolonialnego miasta Chiapa de Corzo, gdzie będziesz miał czas na zwiedzanie, zwiedzanie każdego miejsca we własnym tempie i kupowanie pięknych lokalnych wyrobów rękodzielniczych. Aby zakończyć tę przygodę, zabierzemy pasażerów z powrotem do San Cristóbal de Las Casas i wysadzimy Cię w kawiarni „Al Grano” w centrum miasta przed centralnym parkiem, abyś mógł samodzielnie wrócić do miejsca zakwaterowania, aby odpocznij i ciesz się niezapomnianymi wspomnieniami, które Twój umysł i serce stworzyły podczas tej wspaniałej podróży.

Ruiny Agua Azul, Misol-Ha i Palenque z San Cristobal

10. Ruiny Agua Azul, Misol-Ha i Palenque z San Cristobal

Ciesz się oszałamiającym stanem Chiapas i odkryj jego liczne skarby podczas tej ekscytującej jednodniowej wycieczki. Podróżuj z San Cristobal do pięknych kaskad Agua Azul, jednej z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych Meksyku. Podziwiaj czysty błękit wody i zrelaksuj się przy śniadaniu składającym się ze smacznych dań regionalnych. Po śniadaniu wybierz orzeźwiającą kąpiel w dużych stawach utworzonych przez wodospady. Z Agua Azul udaj się do imponującej Kaskady Misol-Ha, która spada z oszałamiającej wysokości 25 metrów. Zrelaksuj się przed tym pięknym cudem natury i pozwól, aby majestatyczne dźwięki spływającej kaskady wody cię ominęły. Po Misol-Ha udaj się do fascynującego stanowiska archeologicznego Palenque, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jego ogromne bogactwo historyczne i kulturowe. Spędź tutaj kilka godzin, odkrywając pozostałości jednej ze stolic imperium Majów. Wycieczka zakończy się w Palenque o 17:00, a będziesz miał czas na kolację przed powrotem do San Cristobal o 21:30.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
San Cristóbal de las Casas

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 46
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

San Cristóbal de las Casas: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: San Cristóbal de las Casas

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: San Cristóbal de las Casas?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Cristóbal de las Casas

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: San Cristóbal de las Casas to:

Palenque

Jakie są najlepsze atrakcje w: San Cristóbal de las Casas dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: San Cristóbal de las Casas na deszczowe dni?

San Cristóbal de las Casas: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Cristóbal de las Casas? Kliknij tutaj.