San Cristóbal, Bolivia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Niesamowity Salar Uyuni 3 dni / 2 noce.

1. Niesamowity Salar Uyuni 3 dni / 2 noce.

Dzień 1: Cmentarz kolejowy – Colchani – Hotel de Sal – Isla Incahuasi Początek wycieczki rozpocznie się od wizyty na cmentarzu kolejowym, aby zobaczyć stare lokomotywy. Następnie udajemy się do gminy Colchani (brama wejściowa do Salar), gdzie znajdziemy rustykalne warsztaty rękodzielnicze oraz rustykalną mikroprzeróbkę soli kuchennej. Kontynuując wyprawę do majestatycznego Salar de Uyuni, zatrzymamy się, aby zobaczyć wydobycie soli, oczy salara oraz hotel Sal Playa Blanca, który obecnie pełni jedynie funkcję muzeum. Później odwiedzimy najpopularniejszą wyspę Salar położoną pośrodku Salar, wyspę Incahuasi, po której będziemy spacerować i podziwiać duże połacie kaktusów, morskie skamieliny skalne oraz spektakularne widoki 360° z punktu widokowego. Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do naszej solnej chaty na odpoczynek Dzień 2: Punkt widokowy na wulkan Ollague – Lagunas de Altura – Pustynia Siloli – Kamienne drzewo – Laguna Colorada Dzień zaczyna się od śniadania w solnej chatce. Ruszamy w stronę punktu widokowego wulkanu Ollague, aby docenić wulkaniczny pustynny krajobraz i skąpą roślinność wysokoandyjską. Następnie wizyta w lagunie Chiarkota, Laguna Hedionda (nazwa pochodzi od zapachu siarki), lagunie Onda, lagunie Ramaditas te laguny są otoczone przez flamingi, które wykorzystują je jako miejsca żerowania i odpoczynku podczas swoich wędrówek, a w południe jest degustacja obiadu na trasa. Kontynuujemy naszą podróż na pustynię Siloli, gdzie znajduje się kamienne drzewo (dziwny skalisty kształt). Kontynuujemy naszą drogę do Laguna Colorada, która jest bardzo uderzająca ze względu na swój czerwonawy kolor. Kontynuując, docieramy do miasteczka Huayllajara, gdzie skosztujemy obiadu i spędzimy noc w miejscowym rodzinnym kwaterze Dzień 3: Fumaroles – Źródła Termalne Polques – Zielona Laguna – Dolina Skał – San Cristóbal – Uyuni Dzień zaczyna się bardzo wcześnie rano śniadaniem i wyjazdem do fumaroli i szczelin w ziemi, gdzie lawa wulkaniczna, gazy siarkowe. Podążając trasą dotrzemy do wód termalnych (wody wspomagające leczenie artretyzmu), gdzie można się wykąpać i odpocząć, woda ma temperaturę od 25 do 32°C. Kontynuujemy podróż przez drugą pustynię podczas naszej wycieczki po Salvadorze Dalí, z której roztacza się wspaniały widok panoramiczny i przypomina ten pustynny krajobraz. Następnie docieramy do zielonej laguny (wysoka zawartość minerałów nadaje jej charakterystyczny kolor), położonej u podnóża wulkanu Licancabur (5916 m npm). Następnie udaliśmy się do miasta Uyuni, zatrzymując się, aby odwiedzić Villa Mar, Valle de las Rocas, miasto San Cristóbal, jego kamienny kościół iw końcu zakończyliśmy naszą wycieczkę w mieście Uyuni. Opcjonalny transfer do San Pedro de Atacama: Po zwiedzeniu zielonej laguny możesz dokonać transferu na granicę Hito Cajones między Chile i Boliwią, aby później przenieść się do San Pedro de Atacama wspólnym transportem (sprawdź dodatkową cenę za transfer)

Z La Paz: Uyuni i andyjskie laguny - 5-dniowa wycieczka z przewodnikiem

2. Z La Paz: Uyuni i andyjskie laguny - 5-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz na 5-dniową przygodę przez oszałamiające krajobrazy Boliwii i odkryj surrealistyczne piękno solnisk Uyuni oraz różnorodne cuda Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa. Ciesz się wyjątkową mieszanką spotkań kulturowych, cudów natury i ekscytujących aktywności. Odwiedź laguny, gejzery i wulkaniczne krajobrazy. Dzień 1 - Udaj się do biura autobusowego późnym wieczorem, aby dokonać odprawy - Wejdź na pokład autobusu i zrelaksuj się podczas malowniczej przejażdżki z kolacją, śniadaniem i butelką wody. - Skorzystaj z toalety na pokładzie autobusu - Zostań na noc w autobusie Dzień 2 - Przyjedź do miasta Uyuni wcześnie rano - Ciesz się wolnym czasem do południa - Odjedź z dworca autobusowego w pobliżu biura organizatora aktywności - Podróżuj do solnisk transportem 4x4 WD - Poznaj "cmentarzysko pociągów" na obrzeżach Uyuni. - Odwiedź Colchani, osadę z warsztatami górników soli - Poznaj solniska Uyuni, w tym hotel solny przekształcony w muzeum, flagi świata i pomnik wyścigów Dakar. - Zjedz lunch w pobliżu Isla Incahuasi i wybierz się na szczyt wyspy - Zorganizuj zabawne zdjęcia z zaburzoną perspektywą na solnych płaskowyżach - Zatrzymaj się na noc w hotelu w Agencha Dzień 3 - Zacznij wcześnie od śniadania - Odwiedź wulkan Ollagüe, laguny Cañapa, Hedionda i Chiarcota. - Wejdź do Rezerwatu Narodowego Eduardo Avaroa i zobacz Pustynię Siloli, Skalne Drzewo i Czerwoną Lagunę. - Zatrzymaj się na noc w hotelu w Guadalajarze Dzień 4 - Zacznij wcześnie, aby odwiedzić gejzer Sol de Mañana, gorące źródła, pustynię Dali, Zieloną Lagunę i Białą Lagunę. - Wróć do Uyuni, mijając malownicze miejsca i jedząc piknikowy lunch. - Przejedź przez Rock Valley (Alota) i zatrzymaj się na krótki postój w wiosce San Cristobal. - Przyjedź do miasta Uyuni wczesnym wieczorem - Weź autobus z Uyuni do miasta La Paz w nocy - Ciesz się kolacją, śniadaniem, butelką wody i toaletą na pokładzie. - Odpocznij przez noc w autobusie sypialnym Dzień 5 - Przyjedź do miasta La Paz wcześnie rano - Zakończ wycieczkę na dworcu autobusowym w La Paz.

Uyuni: Uyuni Salt Flats i Red Lagoon 3-dniowa wycieczka

3. Uyuni: Uyuni Salt Flats i Red Lagoon 3-dniowa wycieczka

Dzień 1: Odbierzemy Cię z hotelu w Uyuni i zabierzemy naszym samochodem 4x4 dla 6 osób, w którym wykonamy całą wycieczkę w ciągu trzech dni. Wyruszymy w kierunku Uyuni Salt Flat, mijając wcześniej cmentarz pociągów i miasteczko Colchani, gdzie będziemy mogli kupić wyroby rękodzielnicze. Następnie, gdy już znajdziemy się na solnisku, odwiedzimy Muzeum Soli i udamy się na wyspę Incahuasi, formację wapienną w centrum solniska. Tutaj będziemy mogli przejść się ścieżką, zobaczyć gigantycznego kaktusa i mieć uprzywilejowany widok na solnisko ze szczytu wzgórza. Dzień zakończymy oglądając zachód słońca wewnątrz solniska, a następnie możemy udać się do hostelu Colcha K, gdzie zjemy obiad i odpoczniemy na następny dzień. Dzień 2: Rano opuszczamy Colcha K i jedziemy dalej drogą, która prowadzi przez solną równinę Chiguana. Odwiedzimy laguny Cañapa, Hedionda, Honda i Chiarkota, zanim wejdziemy na pustynię Siloli. Zakończymy dzień w Colorada Lagoon, centrum lęgowym ponad 30 000 flamingów. Noc spędzimy w Refugio Huayllajara. Dzień 3: Wyruszymy wcześnie rano, aby zobaczyć wschód słońca w gejzerach Sol de Mañana, okresowych źródłach wody, które podnoszą temperaturę do 90°C i gdzie będziemy mieli okazję zrobić zdjęcia przy użyciu kontrastów pierwszych świateł i pary. Ponadto odwiedzimy Gorące Źródła Polques (czas na kąpiel zgodnie z czasem wycieczki), Pustynię Salvador Dalí oraz Lagunę Verde i Lagunę Blanca, położone u podnóża wulkanu Licancabur. Dodatkowo miniemy Valle de Rocas i San Cristóbal, po czym rozpoczniemy nasz bezpośredni powrót do Uyuni, gdzie zakończymy wycieczkę.

Często zadawane pytania dotyczące: San Cristóbal, Bolivia

Jakie są najlepsze atrakcje na świeżym powietrzu w: San Cristóbal, Bolivia?

San Cristóbal, Bolivia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu San Cristóbal, Bolivia? Kliknij tutaj.