Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Salzburg (land)

Odkryj austriacką kuchnię, muzykę i kulturę w najlepszym wydaniu, w scenerii rodem z bajki lub musicalu.

Salzburg (land) – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

1. Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

Weź udział w półdniowej wycieczce przez region Salzkammergut do Hallstatt. Zwiedź miejscowość Hallstatt z przewodnikiem i samodzielnie we własnym tempie. Podziwiaj wodospad Mullbach i odwiedź Dom Kości. Rozpocznij wycieczkę z Salzburga od przejażdżki przez słynną Salzkammergut, drogę do Hallstatt, znaną jako perłę Salzkammergut. Trasa, w trakcie której słuchać będziesz opowieści o Hallstatt i Salzkammergut, prowadzi przez szereg urokliwych wiosek. Jeśli chcesz wejść na taras widokowy Hallstatt Skywalk, musisz zorganizować to samodzielnie. Pamiętaj, że musisz przeznaczyć na to godzinę ze swojego 2,5-godzinnego pobytu w Hallstatt.   Po dotarciu do Hallstatt przewidziano 2,5 godziny czasu wolnego na zwiedzanie. Przespaceruj się wokół jeziora i zobacz domy, które zdają się być przyczepione do zbocza góry. Przejdź obok wodospadu Mullbach i odwiedź lokalne muzeum. Jedną z głównych atrakcji jest Dom Kości, znajdujący się za kościołem. Dowiesz się tam ciekawostek na temat życia lokalnych rodzin (wstęp płatny dodatkowo). Następnie rozpoczniesz podróż powrotną przez Abtenau oraz Russbach do Gosau. Zobacz jezioro Gosau i podziwiaj widoki na góry Dachstein.

Salzburg: Oryginalna trasa dźwiękowa muzyki

2. Salzburg: Oryginalna trasa dźwiękowa muzyki

Podczas tej półdniowej wycieczki ponownie przeżyjesz sceny z jednego z najpopularniejszych filmów wszechczasów. Odwiedź miejsca, w których kręcono „Dźwięki muzyki” w Salzburgu i jego okolicach. Podczas wycieczki usłyszysz także utwory z oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Niech Twój przewodnik pokaże Ci architektoniczne i historyczne zabytki miasta oraz malowniczą Krainę Jezior. Zobacz Pałac Leopoldskron, miejsce, którego fasada była używana jako dom rodziny Trapp i gdzie widziano dzieci pływające łódką po jeziorze i skaczące do wody. Maria była nowicjuszką w Opactwie Nonnberg, najstarszym klasztorze w niemieckojęzycznej Europie i Twoim następnym przystankiem. Sceny St. Gilgen i Lake Wolfgang pokazane na początku filmu zostały nakręcone w Lake Fuschl, w drodze do St. Gilgen, które również zobaczysz dzisiaj. Scena ślubu została nakręcona w katedrze Mondsee, maślanym żółto-białym gmachu, w którym zatrzymasz się na trasie. Maria, prowadzona przez Liesl, szła nawą, by spotkać się z baronem przed schodami głównego ołtarza. Po przywiezieniu do Salzburga na koniec wycieczki możesz odwiedzić Ogrody Mirabell, znajdujące się naprzeciwko terminalu turystycznego. Maria i dzieci tańczyli przez Ogrody śpiewając Do-Re-Mi. .

Salzburg: Koncert Mozarta w Pałacu Mirabell

3. Salzburg: Koncert Mozarta w Pałacu Mirabell

Spędź wieczór pełen muzyki klasycznej, w wyjątkowej atmosferze zapierającej dech w piersiach, barokowej Sali Marmurowej w Pałacu Mirabell. Sala Marmurowa była kiedyś salą bankietową książąt arcybiskupów, a dzisiaj jest uznawana za jedną z najpiękniejszych sal koncertowych na świecie. Występowali w niej sam Leopold Mozart i jego dzieci, Wolfgang i Marianne (znana jako Nannerl). Daj się porwać solistom i zmieniającym się zespołom, które zainspirują cię ich utworami. Wysłuchaj różnych interpretacji delikatnej muzyki kameralnej.

Salzburg: bilet wstępu do twierdzy Hohensalzburg

4. Salzburg: bilet wstępu do twierdzy Hohensalzburg

Twoja wizyta w twierdzy Hohensalzburg rozpocznie się pięknym, 20-30-minutowym spacerem lub szybką i wygodną przejażdżką najstarszą kolejką linowo-terenową w Austrii (w zależności od wybranej opcji). Dziś w miejscu oryginalnej kolejki linowej, która napędzana była wodą i już w 1892 roku transportowała ludzi w górę i w dół, znajdziemy ultranowoczesny system kolejowy. Po przybyciu na szczyt wzgórza doświadcz wyjątkowego widoku na miasto arcybiskupów i podziwiaj zapierający dech w piersiach krajobraz salzburskich gór. Podziwiaj malownicze widoki, zrób zdjęcia, a później kontynuuj wycieczkę podczas wizyty w średniowiecznym kompleksie fortyfikacyjnym prezentującym 900 lat historii budowania. Podczas samodzielnego zwiedzania odkryj różne części zamku i przekonaj się, dlaczego nie został on podbity przez ponad 1000 lat. Wypróbuj modele prezentujące różne formy ataku i obrony stosowane w średniowiecznej twierdzy. Zobacz kolejną atrakcję po dotarciu do Komnat Książęcych, które należą do najlepiej zachowanych budowli świeckich z epoki gotyku. Przechodząc przez kompleks, zobaczysz różne widoki na miasto i znajdziesz wiele zakamarków czekających na swoje odkrycie.

Katedra w Salzburgu: koncert organowy w południe

5. Katedra w Salzburgu: koncert organowy w południe

Przeżyj czysty barokowy spektakl koncertu organowego w jednej z głównych atrakcji Austrii w Salzburgu. Posłuchaj tego popołudniowego występu i wróć do czasów Wolfganga Amadeusza Mozarta. Usłysz bicie południowych dzwonów i przygotuj się na dźwięk siedmiu organów katedry w Salzburgu. Spójrz na imponującą kopułę, która dominuje nad miastem. Zobacz marmurową fasadę i przenieś się w czasie. Wejdź do wnętrza katedry i podziwiaj jej czystość stylu. Poczuj specjalny efekt świetlny w wyciszonej nawie. Przed zakończeniem tego krótkiego popołudniowego koncertu potwierdź wiarę w zalane światłem sanktuarium.

Z Wiednia: 1-dniowa wycieczka do Hallstatt i Salzkammergut

6. Z Wiednia: 1-dniowa wycieczka do Hallstatt i Salzkammergut

Wyjedź z Wiednia i udaj się autobusem w austriackie Alpy, aby zwiedzić Salzkammergut, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, słynące z malowniczych jezior, wapiennych gór i zabytkowych zamków. Jedź dalej do pięknej wioski Hallstatt nad Hallstätter See i dowiedz się więcej o rozwoju wioski i jej przemyśle produkcji soli, sięgającym czasów prehistorycznych. Następnie wejdź na pokład łodzi i popłyń po spokojnych wodach jeziora Hallstätter See (tylko latem). Poświęć trochę czasu na samodzielne zwiedzanie wioski, zanim wrócisz do Wiednia.

Salzburg: Najlepszy koncert i kolacja w Twierdzy Mozarta

7. Salzburg: Najlepszy koncert i kolacja w Twierdzy Mozarta

Ciesz się przyjazdem i odjazdem kolejką linową, aby usłyszeć klasyczny utwór "Eine Kleine Nachtmusik" podczas romantycznej kolacji i koncertu w Salzburgu. Podziwiaj widoki z twierdzy Mozarta. Rozpocznij wieczór od romantycznej 3-daniowej kolacji. Poczuj wyjątkową atmosferę w 900-letniej twierdzy. Zjedz posiłek w ekskluzywnej restauracji Panorama, która znajduje się w twierdzy i wychodzi na stare miasto Salzburg. Następnie posłuchaj najbardziej ukochanego dzieła Mozarta, a także innych arcydzieł słynnego kompozytora klasycznego w interpretacji światowej sławy solistów. Po koncercie poznaj miasto Mozarta o zmierzchu, gdy wieczór dobiegnie końca. Klasyczne menu na kolację - Mini bułeczki z 2 różnymi smarowidłami - Consommé wołowe z kluseczkami z kaszy manny - Kukurydziana pierś z kurczaka z ryżem warzywnym i sosem owocowym - Deser Mozart Menu VIP Dinner - Mini bułeczki z 2 różnymi smarowidłami - Zupa z białego wina z prażonymi migdałami Marcona - Żeberka gotowane metodą sous vide z lokalnej wołowiny na puree ziemniaczanym z groszkiem truflowym i grillowanym pomidorem de Roma lub - Salzburski złoty pstrąg "Müllerin Art" z ziemniakami rozmarynowymi - Salzburger Nockerl - puszysty suflet jajeczny z kremem waniliowym i jagodami *Opcje wegetariańskie są dostępne na życzenie. Poinformuj o tym personel obsługi wieczorem. Menu może ulec zmianie! Salzburger Mozart Ensemble Fragment programu W.A.MOZART: "A LITTLE NIGHT MUSIC" W.A.MOZART: Kwartet fortepianowy J. HAYDN: Kwartet smyczkowy W.A.MOZART: Kwintet klarnetowy F.SCHUBERT: Kwintet pstrągowy A.DVORAK: Walce J.STRAUSS: Walce, Polka i więcej Mozart Kammerorchester Salzburg Od maja do października w każdy czwartek, piątek, sobotę Odbywające się w najwspanialszej sali w mieście - Złotej Sali w 900-letniej twierdzy Hohensalzburg - "Mozart - Strauss Orchestra Concerts" są wyjątkowe dla Salzburga. Mozart Chamber Orchestra of Salzburg to wysoce profesjonalna i poszukiwana na całym świecie orkiestra kameralna, której skład regularnie się zmienia. Głęboko zakorzeniona w tradycji, wykonuje głównie muzyczne skarby Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Fragment programu: W. A. MOZART: "A LITTLE NIGHT MUSIC" W. A. MOZART: Symfonia KV 138 W. A. MOZART: Koncert fortepianowy J.S. BACH: Koncert na 2 skrzypce J. STRAUSS: Walce, Polka i inne Program może ulec zmianie.

Z Monachium: Salzburg Day Trip pociągiem

8. Z Monachium: Salzburg Day Trip pociągiem

Odwiedź rodzinne miasto Wolfganga Amadeusza Mozarta podczas całodniowej wycieczki z Monachium. Podróżuj pociągiem i po cesarskim mieście, odwiedź jego miejsce urodzenia (opcjonalnie), jego rezydencję, ulice, po których chodził i kawiarnie, w których pił. Salzburg jest również jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie z jednego prostego powodu: „Dźwięki muzyki”. Odwiedź miejsca, które zapamiętasz ze srebrnego ekranu, takie jak piękne Ogrody Mirabelle, w których Julie Andrews i dzieci zostały nakręcone, śpiewając „Do-Re-Mi”. Doświadczony przewodnik zabierze Cię na przejażdżkę pociągiem z Monachium do Austrii. Otrzymasz mapę i otrzymasz 1,5-godzinną wycieczkę orientacyjną po głównych miejscach. Poznaj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych starych miast w Europie, poprzecinane romantycznymi krętymi uliczkami handlowymi i czcigodnymi targowiskami ozdobionymi wybitnymi zabytkami architektury późnej epoki baroku. Zobacz place i fontanny, oszałamiającą katedrę Domkirche, ogrody rekreacyjne, pałace i kościoły, klasztory i katakumby oraz cukiernie i cukiernie. Udasz się także do najstarszej restauracji na kontynencie. Następnie będziesz mieć 3 godziny na samodzielne zwiedzanie miasta, zanim spotkasz się na podróż powrotną. W wolnym czasie możesz odwiedzić zapierającą dech w piersiach 900-letnią fortecę Festung Hohensalzburg, wspaniały gmach, który dominuje nad panoramą miasta, otoczony spektakularnym otoczeniem gór rozciągających się po horyzont.

Wycieczka do Orlego Gniazda i Berchtesgaden z Salzburga

9. Wycieczka do Orlego Gniazda i Berchtesgaden z Salzburga

Ciesz się wyjątkowymi górskimi krajobrazami podczas tej okrągłej wycieczki po czarujących Alpach Bawarskich. Podróżując wzdłuż rzeki Königssee, będziesz mógł odkryć imponujące turnie i romantycznie położone gospodarstwa na drodze w kierunku Obersalzbergu. W specjalnie wyposażonych i wygodnych autobusach będziesz mógł zrelaksować się w luksusie, podczas gdy Twój kierowca pokonuje dramatyczne wyżyny i strome klify. 20 minutowa podróż po dobrze skonstruowanych drogach zaprowadzi Cię do Orlego Gniazda, gdzie Adolf Hitler zawsze spędzał letnie wakacje. Z Orlego Gniazda będziesz mógł podziwiać niezwykły widok na „Hoher Göll” i inne majestatyczne, pokryte śniegiem szczyty Alp Bawarskich.

Salzburg: Best of Mozart Fortress Concert

10. Salzburg: Best of Mozart Fortress Concert

Ciesz się wykonaniem klasycznego utworu „Eine kleine Nachtmusik” nad dachami Salzburga, miasta Mozarta. Posłuchaj najbardziej ukochanego dzieła Mozarta, a także innych arcydzieł słynnego kompozytora muzyki klasycznej w interpretacji światowej sławy solistów. Posłuchaj jednego z ponad 300 koncertów „Best of Mozart” odbywających się corocznie w najpiękniejszych salach prowincji Salzburg, takich jak Golden Hall. W okresie adwentu i świąt Bożego Narodzenia oczarują Cię również tradycyjne salzburskie kolędy. Przeżyj naprawdę wyjątkową atmosferę w 900-letniej fortecy i ciesz się wyjątkowym widokiem na miasto Salzburg i jego okolice. Po koncercie poznaj miasto Mozarta o zmierzchu, gdy wieczór dobiega końca. Salzburger Mozart Ensemble Wyciąg z programu W.A.MOZART: „KRÓTKA NOCNA MUZYKA” W.A.MOZART: Kwartet fortepianowy J. HAYDN: Kwartet smyczkowy W.A.MOZART: Kwintet klarnetowy F.SCHUBERT: Kwintet pstrągowy A.DVORAK: Walce J.STRAUSS: Walce, Polka i więcej Mozarta Kammerorchester Salzburg od maja do października w każdy czwartek, piątek, sobotę Odbywające się w najwspanialszym pomieszczeniu w mieście – Złotej Sali w 900-letniej twierdzy Hohensalzburg – „Koncerty Mozarta i Orkiestry Straussowskiej” są wyjątkowe w Salzburgu. Orkiestra Kameralna Mozarta z Salzburga to wysoce profesjonalna i ceniona na całym świecie orkiestra kameralna, grająca w składzie, który regularnie się zmienia. Głęboko zakorzeniony w tradycji zespół wykonuje przede wszystkim muzyczne skarby Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Wyciąg z programu: W. A. MOZART: „KRÓTKA NOCNA MUZYKA” WA MOZART: Symfonia KV 138 WA MOZART: Koncert fortepianowy J. S. BACH: Koncert na 2 skrzypiec J. STRAUSS: Walce, Polka i więcej Program podlega modyfikacjom.

Najciekawsze atrakcje

Salzburg (land): najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 229
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Salzburg (land)

Salzburg (land): pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Salzburg (land)? Kliknij tutaj.

Salzburg (land): Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 9385 opinii

To była bardzo pouczająca i interesująca półdniowa wycieczka. Nasz przewodnik, Obrad, był bardzo kompetentny i pomocny. Widzieliśmy piękne krajobrazy i cieszyliśmy się spektakularnym widokiem na Konigsee, a także spędzaliśmy czas w Berchtesgaden.

Koncert był cudowny. Szafa była dla mnie zagmatwana i pozbawiona jakichkolwiek gwarancji. Wielu zabrało płaszcze do sali. Nie ja. Ale potem na korytarzu zrobiło się całkiem chłodno.

Sala, w której odbywa się występ, nie jest duża, więc nawet jeśli zdecydujemy się na najtańsze bilety, będziemy mogli dobrze zobaczyć muzyków.

Absolutnie fantastyczny! Genialny. Muzycy bardzo utalentowani. Najbardziej przyjemny wieczór.

Piękna muzyka, zaangażowani młodzi muzycy we wspaniałej sali