Salzburg
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Salzburg”

7 najciekawszych atrakcji Salzburga

Salzburg to wspaniałe miasto z bogatą historią i piękną architekturą, ale często pomijane przez turystów. Oto 7 najciekawszych atrakcji tego bajkowego miasta:

Stare miasto

Nad brzegiem turkusowej rzeki Salzach leży magiczne zabytkowe centrum Salzburga. Wyrusz na wycieczkę po jego krętych uliczkach i pokrytych miedzianymi dachami katedrach.

Pałac Hellbrunn

Ten „lustschloss” (pałac przyjemności) był miejscem, w którym austriaccy arcybiskupi odpoczywali podczas lata. Pałac Hellbrunn słynie ze swoich fontann i zabaw wodnych.

Muzeum Salzburga

W wielokrotnie nagradzanym Muzeum Salzburga poznasz austriacką historię, od starożytnych osad rzymskich po I wojnę światową i sztukę współczesną.

Pałac Mirabell

Wytworny pałac Mirabell pierwotnie wybudowano dla kochanki księcia, ale większość ludzi zna go z musicalu „Dźwięki muzyki”.

Zoo w Salzburgu

Nie jest to zwykłe zoo! Bujne wybiegi dla zwierząt rozciągają się na terenach zalewowych i skalistych wzgórzach, dzięki czemu można podziwiać takie niecodzienne widoki, jak zebry pasące się na zielonej łące.

Katedra św. Ruperta

Ten wspaniały zabytek był kiedyś siedzibą salzburskiej archidiecezji rzymskokatolickiej. Ciekawostka: w katedrze tej ochrzczono Mozarta!

Twierdza Hohensalzburg

Położoną na szczycie wzgórza kultową twierdzę Salzburga widać już z daleka. Koniecznie zwiedź jej złote komnaty i królewskie sale.

Salzburg: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Salzburgu?

Salzburg liczy mniej niż 150 000 mieszkańców i jest stosunkowo niewielkim miastem. Większość jego głównych atrakcji można zobaczyć w jeden dzień, ale nie warto się tak spieszyć. Radzimy przyjechać na 3 dni, zwłaszcza jeśli planujesz wyprawę do pałacu Hellbrunn lub inną wycieczkę całodniową.

Gdzie nocować w Salzburgu?

Salzburg wręcz pęka w szwach od świetnych hoteli i schronisk, więc możesz wybierać do woli! Radzimy jednak nocować nad rzeką, w pobliżu centrum miasta.

Przydatne informacje

 • Język
  Austriacka odmiana języka niemieckiego
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +43
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lato i jesień

Salzburg: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Salzburg

Salzburg: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Salzburg?  Kliknij tutaj.


Salzburg
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 351