Salzburg
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Salzburg: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Salzburg”

Salzburg – najciekawsze atrakcje

7 najciekawszych atrakcji Salzburga

Salzburg to wspaniałe miasto z bogatą historią i piękną architekturą, ale często pomijane przez turystów. Oto 7 najciekawszych atrakcji tego bajkowego miasta:

Stare miasto

Stare miasto

Nad brzegiem turkusowej rzeki Salzach leży magiczne zabytkowe centrum Salzburga. Wyrusz na wycieczkę po jego krętych uliczkach i pokrytych miedzianymi dachami katedrach.

Pałac Hellbrunn

Pałac Hellbrunn

Ten „lustschloss” (pałac przyjemności) był miejscem, w którym austriaccy arcybiskupi odpoczywali podczas lata. Pałac Hellbrunn słynie ze swoich fontann i zabaw wodnych.

Muzeum Salzburga

W wielokrotnie nagradzanym Muzeum Salzburga poznasz austriacką historię, od starożytnych osad rzymskich po I wojnę światową i sztukę współczesną.

Pałac Mirabell

Pałac Mirabell

Wytworny pałac Mirabell pierwotnie wybudowano dla kochanki księcia, ale większość ludzi zna go z musicalu „Dźwięki muzyki”.

Zoo w Salzburgu

Zoo w Salzburgu

Nie jest to zwykłe zoo! Bujne wybiegi dla zwierząt rozciągają się na terenach zalewowych i skalistych wzgórzach, dzięki czemu można podziwiać takie niecodzienne widoki, jak zebry pasące się na zielonej łące.

Katedra św. Ruperta

Katedra św. Ruperta

Ten wspaniały zabytek był kiedyś siedzibą salzburskiej archidiecezji rzymskokatolickiej. Ciekawostka: w katedrze tej ochrzczono Mozarta!

Twierdza Hohensalzburg

Twierdza Hohensalzburg

Położoną na szczycie wzgórza kultową twierdzę Salzburga widać już z daleka. Koniecznie zwiedź jej złote komnaty i królewskie sale.

Salzburg: Zaplanuj pobyt

Ile dni spędzić w Salzburgu?

Salzburg liczy mniej niż 150 000 mieszkańców i jest stosunkowo niewielkim miastem. Większość jego głównych atrakcji można zobaczyć w jeden dzień, ale nie warto się tak spieszyć. Radzimy przyjechać na 3 dni, zwłaszcza jeśli planujesz wyprawę do pałacu Hellbrunn lub inną wycieczkę całodniową.

Gdzie nocować w Salzburgu?

Salzburg wręcz pęka w szwach od świetnych hoteli i schronisk, więc możesz wybierać do woli! Radzimy jednak nocować nad rzeką, w pobliżu centrum miasta.

Przydatne informacje

 • Język
  Austriacka odmiana języka niemieckiego
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +43
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Lato i jesień

Salzburg: Wycieczki i bilety

Salzburg: Najciekawsze atrakcje

Austria: Ciekawe miejsca

Salzburg: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Salzburg? Kliknij tutaj.

Salzburg: Co mówią inni?

z uznaniem odnoszę się tak do repertuaru, jego wykonania przez Artystów jak i oprawy koncertu. Zaczynając od końca trudno sobie wyobrazić piękniejsze miejsce koncertu od sali marmurowej. Wspaniała akustyka, piękna architektura w połączeniu ze świadomością obecności w tym miejscu wybitnych Artystów z Mozartem na czele, stwarzają niezapomniane wrażenie. Międzynarodowe Trio dało niebywały pokaz sztuki muzycznej oddając w nim ducha czasów minionych z pasją współczesnej techniki. Trudno kogokolwiek wyróżnić, W moim czteroosobowym towarzystwie Wszyscy Artyści zostali uznani za wybitnie uzdolnionych i oddających na scenie to co należne tak Twórcy granego utworu jak i obecnemu na sali słuchaczowi.

Salzburg: Koncert w Pałacu Mirabell Autor: Wojciech, 01.03.2020

Pięknie położona ogromna budowla . Z jej tarasów można oglądać przepiękną panoramę Salzburga i okolic. Koniecznie trzeba odwiedzić . Bardzo polecam

Niezapomniany koncert na okoliczność naszej rocznicy

Wspaniały koncert, artyści godni miejsca, w którym występował sam mistrz Amadeusz

Salzburg: Koncert w Pałacu Mirabell Autor: Beata, 06.07.2019