Atrakcje i wycieczki
Salzburg

Góry, twierdza nad klifem i barokowe budynki – rodzinne miasto Mozarta jest jak z bajki.

Salzburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Salzburg: Oryginalna trasa dźwiękowa muzyki

1. Salzburg: Oryginalna trasa dźwiękowa muzyki

Podczas tej półdniowej wycieczki ponownie przeżyjesz sceny z jednego z najpopularniejszych filmów wszechczasów. Odwiedź miejsca, w których kręcono „Dźwięki muzyki” w Salzburgu i jego okolicach. Podczas wycieczki usłyszysz także utwory z oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Niech Twój przewodnik pokaże Ci architektoniczne i historyczne zabytki miasta oraz malowniczą Krainę Jezior. Zobacz Pałac Leopoldskron, miejsce, którego fasada była używana jako dom rodziny Trapp i gdzie widziano dzieci pływające łódką po jeziorze i skaczące do wody. Maria była nowicjuszką w Opactwie Nonnberg, najstarszym klasztorze w niemieckojęzycznej Europie i Twoim następnym przystankiem. Sceny St. Gilgen i Lake Wolfgang pokazane na początku filmu zostały nakręcone w Lake Fuschl, w drodze do St. Gilgen, które również zobaczysz dzisiaj. Scena ślubu została nakręcona w katedrze Mondsee, maślanym żółto-białym gmachu, w którym zatrzymasz się na trasie. Maria, prowadzona przez Liesl, szła nawą, by spotkać się z baronem przed schodami głównego ołtarza. Po przywiezieniu do Salzburga na koniec wycieczki możesz odwiedzić Ogrody Mirabell, znajdujące się naprzeciwko terminalu turystycznego. Maria i dzieci tańczyli przez Ogrody śpiewając Do-Re-Mi. .

Salzburg: Koncert Mozarta w Pałacu Mirabell

2. Salzburg: Koncert Mozarta w Pałacu Mirabell

Spędź wieczór pełen muzyki klasycznej, w wyjątkowej atmosferze zapierającej dech w piersiach, barokowej Sali Marmurowej w Pałacu Mirabell. Sala Marmurowa była kiedyś salą bankietową książąt arcybiskupów, a dzisiaj jest uznawana za jedną z najpiękniejszych sal koncertowych na świecie. Występowali w niej sam Leopold Mozart i jego dzieci, Wolfgang i Marianne (znana jako Nannerl). Daj się porwać solistom i zmieniającym się zespołom, które zainspirują cię ich utworami. Wysłuchaj różnych interpretacji delikatnej muzyki kameralnej.

Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

3. Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

Wybierz się na półdniową wycieczkę krajobrazową przez Salzkammergut do Hallstatt. Zobacz miasto Hallstatt podczas wycieczki z przewodnikiem, a następnie zwiedzaj je we własnym tempie. Podziwiaj wodospad Mullbach i Dom Kości. Rozpocznij wycieczkę z Salzburga od przejazdu przez słynne Salzkammergut w drodze do Hallstatt, znanego jako Perła Salzkammergut. Trasa poprowadzi Cię przez wiele uroczych wiosek, podczas których wysłuchasz wprowadzenia do Hallstatt i Salzkammergut. Jeśli chcesz skorzystać z Hallstatt Skywalk, dokonaj własnych ustaleń, a także weź pod uwagę godzinę z 2,5-godzinnego pobytu w Hallstatt. Po przyjeździe do Hallstatt ciesz się 2,5-godzinnym czasem wolnym na zwiedzanie. Wybierz się na spokojny spacer wzdłuż jeziora i podziwiaj, jak domy nad tobą wydają się przylegać do zbocza góry. Przejdź obok wodospadu Mullbach i odwiedź lokalne muzeum. Obowiązkową atrakcją jest Dom Kości za kościołem katolickim, który da Ci ciekawy wgląd w życie lokalnej rodziny (wstęp nie jest wliczony w cenę). Następnie rozpoczniesz podróż powrotną przez Abtenau i Russbach do Gosau i będziesz podziwiać widoki na góry Dachtsein.

Salzburg: bilet wstępu do twierdzy Hohensalzburg

4. Salzburg: bilet wstępu do twierdzy Hohensalzburg

Twoja wizyta w twierdzy Hohensalzburg rozpocznie się pięknym, 20-30-minutowym spacerem lub szybką i wygodną przejażdżką najstarszą kolejką linowo-terenową w Austrii (w zależności od wybranej opcji). Dziś w miejscu oryginalnej kolejki linowej, która napędzana była wodą i już w 1892 roku transportowała ludzi w górę i w dół, znajdziemy ultranowoczesny system kolejowy. Po przybyciu na szczyt wzgórza doświadcz wyjątkowego widoku na miasto arcybiskupów i podziwiaj zapierający dech w piersiach krajobraz salzburskich gór. Podziwiaj malownicze widoki, zrób zdjęcia, a później kontynuuj wycieczkę podczas wizyty w średniowiecznym kompleksie fortyfikacyjnym prezentującym 900 lat historii budowania. Podczas samodzielnego zwiedzania odkryj różne części zamku i przekonaj się, dlaczego nie został on podbity przez ponad 1000 lat. Wypróbuj modele prezentujące różne formy ataku i obrony stosowane w średniowiecznej twierdzy. Zobacz kolejną atrakcję po dotarciu do Komnat Książęcych, które należą do najlepiej zachowanych budowli świeckich z epoki gotyku. Przechodząc przez kompleks, zobaczysz różne widoki na miasto i znajdziesz wiele zakamarków czekających na swoje odkrycie.

Katedra w Salzburgu: koncert organowy w południe

5. Katedra w Salzburgu: koncert organowy w południe

Przeżyj czysty barokowy spektakl koncertu organowego w jednej z głównych atrakcji Austrii w Salzburgu. Posłuchaj tego popołudniowego występu i wróć do czasów Wolfganga Amadeusza Mozarta. Usłysz bicie południowych dzwonów i przygotuj się na dźwięk siedmiu organów katedry w Salzburgu. Spójrz na imponującą kopułę, która dominuje nad miastem. Zobacz marmurową fasadę i przenieś się w czasie. Wejdź do wnętrza katedry i podziwiaj jej czystość stylu. Poczuj specjalny efekt świetlny w wyciszonej nawie. Przed zakończeniem tego krótkiego popołudniowego koncertu potwierdź wiarę w zalane światłem sanktuarium.

Salzburg: Najlepszy koncert i kolacja w Twierdzy Mozarta

6. Salzburg: Najlepszy koncert i kolacja w Twierdzy Mozarta

Ciesz się przyjazdem i odjazdem kolejką linową, aby usłyszeć klasyczny utwór "Eine Kleine Nachtmusik" podczas romantycznej kolacji i koncertu w Salzburgu. Podziwiaj widoki z twierdzy Mozarta. Rozpocznij wieczór od romantycznej 3-daniowej kolacji. Poczuj wyjątkową atmosferę w 900-letniej twierdzy. Zjedz posiłek w ekskluzywnej restauracji Panorama, która znajduje się w twierdzy i wychodzi na stare miasto Salzburg. Następnie posłuchaj najbardziej ukochanego dzieła Mozarta, a także innych arcydzieł słynnego kompozytora klasycznego w interpretacji światowej sławy solistów. Po koncercie poznaj miasto Mozarta o zmierzchu, gdy wieczór dobiegnie końca. Klasyczne menu na kolację - Mini bułeczki z 2 różnymi smarowidłami - Consommé wołowe z kluską z kaszy manny - Nadziewana rolada z indyka z truflowym puree ziemniaczanym i sosem owocowym - Deser Mozart Menu VIP Dinner - Mini bułeczki z 2 różnymi smarowidłami - Zupa z białego wina z prażonymi migdałami Marcona - Żeberka gotowane metodą sous vide z lokalnej wołowiny na zapiekance ziemniaczanej i grillowanych szparagach lub - Filet z pstrąga salzburskiego "Müllerin Art" z ziemniakami parlsey - Salzburger Nockerl - puszysty suflet jajeczny z kremem waniliowym i jagodami *Życzenia wegetariańskie/wegańskie/alergiczne należy kierować bezpośrednio do personelu restauracji. Menu może ulec zmianie! Salzburger Mozart Ensemble Fragment programu W.A.MOZART: "A LITTLE NIGHT MUSIC" W.A.MOZART: Kwartet fortepianowy J. HAYDN: Kwartet smyczkowy W.A.MOZART: Kwintet klarnetowy F.SCHUBERT: Kwintet pstrągowy A.DVORAK: Walce J.STRAUSS: Walce, Polka i więcej Mozart Kammerorchester Salzburg Od maja do października w każdy czwartek, piątek, sobotę Odbywające się w najwspanialszej sali w mieście - Złotej Sali w 900-letniej twierdzy Hohensalzburg - "Mozart - Strauss Orchestra Concerts" są wyjątkowe dla Salzburga. Mozart Chamber Orchestra of Salzburg to wysoce profesjonalna i poszukiwana na całym świecie orkiestra kameralna, której skład regularnie się zmienia. Głęboko zakorzeniona w tradycji, wykonuje głównie muzyczne skarby Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Fragment programu: W. A. MOZART: "A LITTLE NIGHT MUSIC" W. A. MOZART: Symfonia KV 138 W. A. MOZART: Koncert fortepianowy J.S. BACH: Koncert na 2 skrzypce J. STRAUSS: Walce, Polka i inne Program może ulec zmianie.

Wycieczka do Orlego Gniazda i Berchtesgaden z Salzburga

7. Wycieczka do Orlego Gniazda i Berchtesgaden z Salzburga

Ciesz się wyjątkowymi górskimi krajobrazami podczas tej okrągłej wycieczki po czarujących Alpach Bawarskich. Podróżując wzdłuż rzeki Königssee, będziesz mógł odkryć imponujące turnie i romantycznie położone gospodarstwa na drodze w kierunku Obersalzbergu. W specjalnie wyposażonych i wygodnych autobusach będziesz mógł zrelaksować się w luksusie, podczas gdy Twój kierowca pokonuje dramatyczne wyżyny i strome klify. 20 minutowa podróż po dobrze skonstruowanych drogach zaprowadzi Cię do Orlego Gniazda, gdzie Adolf Hitler zawsze spędzał letnie wakacje. Z Orlego Gniazda będziesz mógł podziwiać niezwykły widok na „Hoher Göll” i inne majestatyczne, pokryte śniegiem szczyty Alp Bawarskich.

Z Monachium: Salzburg Day Trip pociągiem

8. Z Monachium: Salzburg Day Trip pociągiem

Odwiedź rodzinne miasto Wolfganga Amadeusza Mozarta podczas całodniowej wycieczki z Monachium. Podróżuj pociągiem i po cesarskim mieście, odwiedź jego miejsce urodzenia (opcjonalnie), jego rezydencję, ulice, po których chodził i kawiarnie, w których pił. Salzburg jest również jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie z jednego prostego powodu: „Dźwięki muzyki”. Odwiedź miejsca, które zapamiętasz ze srebrnego ekranu, takie jak piękne Ogrody Mirabelle, w których Julie Andrews i dzieci zostały nakręcone, śpiewając „Do-Re-Mi”. Doświadczony przewodnik zabierze Cię na przejażdżkę pociągiem z Monachium do Austrii. Otrzymasz mapę i otrzymasz 1,5-godzinną wycieczkę orientacyjną po głównych miejscach. Poznaj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych starych miast w Europie, poprzecinane romantycznymi krętymi uliczkami handlowymi i czcigodnymi targowiskami ozdobionymi wybitnymi zabytkami architektury późnej epoki baroku. Zobacz place i fontanny, oszałamiającą katedrę Domkirche, ogrody rekreacyjne, pałace i kościoły, klasztory i katakumby oraz cukiernie i cukiernie. Udasz się także do najstarszej restauracji na kontynencie. Następnie będziesz mieć 3 godziny na samodzielne zwiedzanie miasta, zanim spotkasz się na podróż powrotną. W wolnym czasie możesz odwiedzić zapierającą dech w piersiach 900-letnią fortecę Festung Hohensalzburg, wspaniały gmach, który dominuje nad panoramą miasta, otoczony spektakularnym otoczeniem gór rozciągających się po horyzont.

Salzburg: Best of Mozart Fortress Concert

9. Salzburg: Best of Mozart Fortress Concert

Ciesz się wykonaniem klasycznego utworu „Eine kleine Nachtmusik” nad dachami Salzburga, miasta Mozarta. Posłuchaj najbardziej ukochanego dzieła Mozarta, a także innych arcydzieł słynnego kompozytora muzyki klasycznej w interpretacji światowej sławy solistów. Posłuchaj jednego z ponad 300 koncertów „Best of Mozart” odbywających się corocznie w najpiękniejszych salach prowincji Salzburg, takich jak Golden Hall. W okresie adwentu i świąt Bożego Narodzenia oczarują Cię również tradycyjne salzburskie kolędy. Przeżyj naprawdę wyjątkową atmosferę w 900-letniej fortecy i ciesz się wyjątkowym widokiem na miasto Salzburg i jego okolice. Po koncercie poznaj miasto Mozarta o zmierzchu, gdy wieczór dobiega końca. Salzburger Mozart Ensemble Wyciąg z programu W.A.MOZART: „KRÓTKA NOCNA MUZYKA” W.A.MOZART: Kwartet fortepianowy J. HAYDN: Kwartet smyczkowy W.A.MOZART: Kwintet klarnetowy F.SCHUBERT: Kwintet pstrągowy A.DVORAK: Walce J.STRAUSS: Walce, Polka i więcej Mozarta Kammerorchester Salzburg od maja do października w każdy czwartek, piątek, sobotę Odbywające się w najwspanialszym pomieszczeniu w mieście – Złotej Sali w 900-letniej twierdzy Hohensalzburg – „Koncerty Mozarta i Orkiestry Straussowskiej” są wyjątkowe w Salzburgu. Orkiestra Kameralna Mozarta z Salzburga to wysoce profesjonalna i ceniona na całym świecie orkiestra kameralna, grająca w składzie, który regularnie się zmienia. Głęboko zakorzeniony w tradycji zespół wykonuje przede wszystkim muzyczne skarby Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Wyciąg z programu: W. A. MOZART: „KRÓTKA NOCNA MUZYKA” WA MOZART: Symfonia KV 138 WA MOZART: Koncert fortepianowy J. S. BACH: Koncert na 2 skrzypiec J. STRAUSS: Walce, Polka i więcej Program podlega modyfikacjom.

Salzburg: Wycieczka z audioprzewodnikiem po lądzie i wodzie

10. Salzburg: Wycieczka z audioprzewodnikiem po lądzie i wodzie

Przeżyj niezapomnianą wycieczkę po mieście, wsiadając do jedynego w swoim rodzaju amfibii zbudowanego specjalnie dla Salzburga. Poznaj urokliwą okolicę Pałacu Mirabell, jednego z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc weselnych. Zobacz rezydencję Mozarta, Pałac Leopoldskron z przepięknym jeziorem, znanym na całym świecie ze scen nakręconych dla Dźwięki muzyki. Przejedź przez stare dzielnice, takie jak Mülln i wiele innych interesujących obszarów. Spłyń do rzeki Salzach, która przepływa przez centrum Salzburga i podziwiaj widoki z wody. To nie jest zwykła wycieczka, ale magiczne przeżycie zwiedzania. Ciesz się komentarzem na żywo, a także dodatkowymi 8 językami w swoim audioprzewodniku, który zapewnia wnikliwy komentarz na temat naprawdę fascynującego otoczenia.

Najciekawsze atrakcje

Salzburg: najciekawsze atrakcje

Salzburg wyjątkowy

Pokaż wszystkie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 246
Sortuj wg::

Salzburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Salzburg: Oryginalna trasa dźwiękowa muzyki

Salzburg: Oryginalna trasa dźwiękowa muzyki

Podczas tej półdniowej wycieczki ponownie przeżyjesz sceny z jednego z najpopularniejszych filmów wszechczasów. Odwiedź miejsca, w których kręcono „Dźwięki muzyki” w Salzburgu i jego okolicach. Podczas wycieczki usłyszysz także utwory z oryginalnej ścieżki dźwiękowej. Niech Twój przewodnik pokaże Ci architektoniczne i historyczne zabytki miasta oraz malowniczą Krainę Jezior. Zobacz Pałac Leopoldskron, miejsce, którego fasada była używana jako dom rodziny Trapp i gdzie widziano dzieci pływające łódką po jeziorze i skaczące do wody. Maria była nowicjuszką w Opactwie Nonnberg, najstarszym klasztorze w niemieckojęzycznej Europie i Twoim następnym przystankiem. Sceny St. Gilgen i Lake Wolfgang pokazane na początku filmu zostały nakręcone w Lake Fuschl, w drodze do St. Gilgen, które również zobaczysz dzisiaj. Scena ślubu została nakręcona w katedrze Mondsee, maślanym żółto-białym gmachu, w którym zatrzymasz się na trasie. Maria, prowadzona przez Liesl, szła nawą, by spotkać się z baronem przed schodami głównego ołtarza. Po przywiezieniu do Salzburga na koniec wycieczki możesz odwiedzić Ogrody Mirabell, znajdujące się naprzeciwko terminalu turystycznego. Maria i dzieci tańczyli przez Ogrody śpiewając Do-Re-Mi. .

Salzburg: Koncert Mozarta w Pałacu Mirabell

Salzburg: Koncert Mozarta w Pałacu Mirabell

Spędź wieczór pełen muzyki klasycznej, w wyjątkowej atmosferze zapierającej dech w piersiach, barokowej Sali Marmurowej w Pałacu Mirabell. Sala Marmurowa była kiedyś salą bankietową książąt arcybiskupów, a dzisiaj jest uznawana za jedną z najpiękniejszych sal koncertowych na świecie. Występowali w niej sam Leopold Mozart i jego dzieci, Wolfgang i Marianne (znana jako Nannerl). Daj się porwać solistom i zmieniającym się zespołom, które zainspirują cię ich utworami. Wysłuchaj różnych interpretacji delikatnej muzyki kameralnej.

Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

Z Salzburga: Półdniowa wycieczka do Hallstatt

Wybierz się na półdniową wycieczkę krajobrazową przez Salzkammergut do Hallstatt. Zobacz miasto Hallstatt podczas wycieczki z przewodnikiem, a następnie zwiedzaj je we własnym tempie. Podziwiaj wodospad Mullbach i Dom Kości. Rozpocznij wycieczkę z Salzburga od przejazdu przez słynne Salzkammergut w drodze do Hallstatt, znanego jako Perła Salzkammergut. Trasa poprowadzi Cię przez wiele uroczych wiosek, podczas których wysłuchasz wprowadzenia do Hallstatt i Salzkammergut. Jeśli chcesz skorzystać z Hallstatt Skywalk, dokonaj własnych ustaleń, a także weź pod uwagę godzinę z 2,5-godzinnego pobytu w Hallstatt. Po przyjeździe do Hallstatt ciesz się 2,5-godzinnym czasem wolnym na zwiedzanie. Wybierz się na spokojny spacer wzdłuż jeziora i podziwiaj, jak domy nad tobą wydają się przylegać do zbocza góry. Przejdź obok wodospadu Mullbach i odwiedź lokalne muzeum. Obowiązkową atrakcją jest Dom Kości za kościołem katolickim, który da Ci ciekawy wgląd w życie lokalnej rodziny (wstęp nie jest wliczony w cenę). Następnie rozpoczniesz podróż powrotną przez Abtenau i Russbach do Gosau i będziesz podziwiać widoki na góry Dachtsein.

Salzburg: bilet wstępu do twierdzy Hohensalzburg

Salzburg: bilet wstępu do twierdzy Hohensalzburg

Twoja wizyta w twierdzy Hohensalzburg rozpocznie się pięknym, 20-30-minutowym spacerem lub szybką i wygodną przejażdżką najstarszą kolejką linowo-terenową w Austrii (w zależności od wybranej opcji). Dziś w miejscu oryginalnej kolejki linowej, która napędzana była wodą i już w 1892 roku transportowała ludzi w górę i w dół, znajdziemy ultranowoczesny system kolejowy. Po przybyciu na szczyt wzgórza doświadcz wyjątkowego widoku na miasto arcybiskupów i podziwiaj zapierający dech w piersiach krajobraz salzburskich gór. Podziwiaj malownicze widoki, zrób zdjęcia, a później kontynuuj wycieczkę podczas wizyty w średniowiecznym kompleksie fortyfikacyjnym prezentującym 900 lat historii budowania. Podczas samodzielnego zwiedzania odkryj różne części zamku i przekonaj się, dlaczego nie został on podbity przez ponad 1000 lat. Wypróbuj modele prezentujące różne formy ataku i obrony stosowane w średniowiecznej twierdzy. Zobacz kolejną atrakcję po dotarciu do Komnat Książęcych, które należą do najlepiej zachowanych budowli świeckich z epoki gotyku. Przechodząc przez kompleks, zobaczysz różne widoki na miasto i znajdziesz wiele zakamarków czekających na swoje odkrycie.

Katedra w Salzburgu: koncert organowy w południe

Katedra w Salzburgu: koncert organowy w południe

Przeżyj czysty barokowy spektakl koncertu organowego w jednej z głównych atrakcji Austrii w Salzburgu. Posłuchaj tego popołudniowego występu i wróć do czasów Wolfganga Amadeusza Mozarta. Usłysz bicie południowych dzwonów i przygotuj się na dźwięk siedmiu organów katedry w Salzburgu. Spójrz na imponującą kopułę, która dominuje nad miastem. Zobacz marmurową fasadę i przenieś się w czasie. Wejdź do wnętrza katedry i podziwiaj jej czystość stylu. Poczuj specjalny efekt świetlny w wyciszonej nawie. Przed zakończeniem tego krótkiego popołudniowego koncertu potwierdź wiarę w zalane światłem sanktuarium.

Salzburg: Najlepszy koncert i kolacja w Twierdzy Mozarta

Salzburg: Najlepszy koncert i kolacja w Twierdzy Mozarta

Ciesz się przyjazdem i odjazdem kolejką linową, aby usłyszeć klasyczny utwór "Eine Kleine Nachtmusik" podczas romantycznej kolacji i koncertu w Salzburgu. Podziwiaj widoki z twierdzy Mozarta. Rozpocznij wieczór od romantycznej 3-daniowej kolacji. Poczuj wyjątkową atmosferę w 900-letniej twierdzy. Zjedz posiłek w ekskluzywnej restauracji Panorama, która znajduje się w twierdzy i wychodzi na stare miasto Salzburg. Następnie posłuchaj najbardziej ukochanego dzieła Mozarta, a także innych arcydzieł słynnego kompozytora klasycznego w interpretacji światowej sławy solistów. Po koncercie poznaj miasto Mozarta o zmierzchu, gdy wieczór dobiegnie końca. Klasyczne menu na kolację - Mini bułeczki z 2 różnymi smarowidłami - Consommé wołowe z kluską z kaszy manny - Nadziewana rolada z indyka z truflowym puree ziemniaczanym i sosem owocowym - Deser Mozart Menu VIP Dinner - Mini bułeczki z 2 różnymi smarowidłami - Zupa z białego wina z prażonymi migdałami Marcona - Żeberka gotowane metodą sous vide z lokalnej wołowiny na zapiekance ziemniaczanej i grillowanych szparagach lub - Filet z pstrąga salzburskiego "Müllerin Art" z ziemniakami parlsey - Salzburger Nockerl - puszysty suflet jajeczny z kremem waniliowym i jagodami *Życzenia wegetariańskie/wegańskie/alergiczne należy kierować bezpośrednio do personelu restauracji. Menu może ulec zmianie! Salzburger Mozart Ensemble Fragment programu W.A.MOZART: "A LITTLE NIGHT MUSIC" W.A.MOZART: Kwartet fortepianowy J. HAYDN: Kwartet smyczkowy W.A.MOZART: Kwintet klarnetowy F.SCHUBERT: Kwintet pstrągowy A.DVORAK: Walce J.STRAUSS: Walce, Polka i więcej Mozart Kammerorchester Salzburg Od maja do października w każdy czwartek, piątek, sobotę Odbywające się w najwspanialszej sali w mieście - Złotej Sali w 900-letniej twierdzy Hohensalzburg - "Mozart - Strauss Orchestra Concerts" są wyjątkowe dla Salzburga. Mozart Chamber Orchestra of Salzburg to wysoce profesjonalna i poszukiwana na całym świecie orkiestra kameralna, której skład regularnie się zmienia. Głęboko zakorzeniona w tradycji, wykonuje głównie muzyczne skarby Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Fragment programu: W. A. MOZART: "A LITTLE NIGHT MUSIC" W. A. MOZART: Symfonia KV 138 W. A. MOZART: Koncert fortepianowy J.S. BACH: Koncert na 2 skrzypce J. STRAUSS: Walce, Polka i inne Program może ulec zmianie.

Wycieczka do Orlego Gniazda i Berchtesgaden z Salzburga

Wycieczka do Orlego Gniazda i Berchtesgaden z Salzburga

Ciesz się wyjątkowymi górskimi krajobrazami podczas tej okrągłej wycieczki po czarujących Alpach Bawarskich. Podróżując wzdłuż rzeki Königssee, będziesz mógł odkryć imponujące turnie i romantycznie położone gospodarstwa na drodze w kierunku Obersalzbergu. W specjalnie wyposażonych i wygodnych autobusach będziesz mógł zrelaksować się w luksusie, podczas gdy Twój kierowca pokonuje dramatyczne wyżyny i strome klify. 20 minutowa podróż po dobrze skonstruowanych drogach zaprowadzi Cię do Orlego Gniazda, gdzie Adolf Hitler zawsze spędzał letnie wakacje. Z Orlego Gniazda będziesz mógł podziwiać niezwykły widok na „Hoher Göll” i inne majestatyczne, pokryte śniegiem szczyty Alp Bawarskich.

Z Monachium: Salzburg Day Trip pociągiem

Z Monachium: Salzburg Day Trip pociągiem

Odwiedź rodzinne miasto Wolfganga Amadeusza Mozarta podczas całodniowej wycieczki z Monachium. Podróżuj pociągiem i po cesarskim mieście, odwiedź jego miejsce urodzenia (opcjonalnie), jego rezydencję, ulice, po których chodził i kawiarnie, w których pił. Salzburg jest również jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie z jednego prostego powodu: „Dźwięki muzyki”. Odwiedź miejsca, które zapamiętasz ze srebrnego ekranu, takie jak piękne Ogrody Mirabelle, w których Julie Andrews i dzieci zostały nakręcone, śpiewając „Do-Re-Mi”. Doświadczony przewodnik zabierze Cię na przejażdżkę pociągiem z Monachium do Austrii. Otrzymasz mapę i otrzymasz 1,5-godzinną wycieczkę orientacyjną po głównych miejscach. Poznaj jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych starych miast w Europie, poprzecinane romantycznymi krętymi uliczkami handlowymi i czcigodnymi targowiskami ozdobionymi wybitnymi zabytkami architektury późnej epoki baroku. Zobacz place i fontanny, oszałamiającą katedrę Domkirche, ogrody rekreacyjne, pałace i kościoły, klasztory i katakumby oraz cukiernie i cukiernie. Udasz się także do najstarszej restauracji na kontynencie. Następnie będziesz mieć 3 godziny na samodzielne zwiedzanie miasta, zanim spotkasz się na podróż powrotną. W wolnym czasie możesz odwiedzić zapierającą dech w piersiach 900-letnią fortecę Festung Hohensalzburg, wspaniały gmach, który dominuje nad panoramą miasta, otoczony spektakularnym otoczeniem gór rozciągających się po horyzont.

Salzburg: Best of Mozart Fortress Concert

Salzburg: Best of Mozart Fortress Concert

Ciesz się wykonaniem klasycznego utworu „Eine kleine Nachtmusik” nad dachami Salzburga, miasta Mozarta. Posłuchaj najbardziej ukochanego dzieła Mozarta, a także innych arcydzieł słynnego kompozytora muzyki klasycznej w interpretacji światowej sławy solistów. Posłuchaj jednego z ponad 300 koncertów „Best of Mozart” odbywających się corocznie w najpiękniejszych salach prowincji Salzburg, takich jak Golden Hall. W okresie adwentu i świąt Bożego Narodzenia oczarują Cię również tradycyjne salzburskie kolędy. Przeżyj naprawdę wyjątkową atmosferę w 900-letniej fortecy i ciesz się wyjątkowym widokiem na miasto Salzburg i jego okolice. Po koncercie poznaj miasto Mozarta o zmierzchu, gdy wieczór dobiega końca. Salzburger Mozart Ensemble Wyciąg z programu W.A.MOZART: „KRÓTKA NOCNA MUZYKA” W.A.MOZART: Kwartet fortepianowy J. HAYDN: Kwartet smyczkowy W.A.MOZART: Kwintet klarnetowy F.SCHUBERT: Kwintet pstrągowy A.DVORAK: Walce J.STRAUSS: Walce, Polka i więcej Mozarta Kammerorchester Salzburg od maja do października w każdy czwartek, piątek, sobotę Odbywające się w najwspanialszym pomieszczeniu w mieście – Złotej Sali w 900-letniej twierdzy Hohensalzburg – „Koncerty Mozarta i Orkiestry Straussowskiej” są wyjątkowe w Salzburgu. Orkiestra Kameralna Mozarta z Salzburga to wysoce profesjonalna i ceniona na całym świecie orkiestra kameralna, grająca w składzie, który regularnie się zmienia. Głęboko zakorzeniony w tradycji zespół wykonuje przede wszystkim muzyczne skarby Wolfganga Amadeusza Mozarta i Johanna Straussa. Wyciąg z programu: W. A. MOZART: „KRÓTKA NOCNA MUZYKA” WA MOZART: Symfonia KV 138 WA MOZART: Koncert fortepianowy J. S. BACH: Koncert na 2 skrzypiec J. STRAUSS: Walce, Polka i więcej Program podlega modyfikacjom.

Salzburg: Wycieczka z audioprzewodnikiem po lądzie i wodzie

Salzburg: Wycieczka z audioprzewodnikiem po lądzie i wodzie

Przeżyj niezapomnianą wycieczkę po mieście, wsiadając do jedynego w swoim rodzaju amfibii zbudowanego specjalnie dla Salzburga. Poznaj urokliwą okolicę Pałacu Mirabell, jednego z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc weselnych. Zobacz rezydencję Mozarta, Pałac Leopoldskron z przepięknym jeziorem, znanym na całym świecie ze scen nakręconych dla Dźwięki muzyki. Przejedź przez stare dzielnice, takie jak Mülln i wiele innych interesujących obszarów. Spłyń do rzeki Salzach, która przepływa przez centrum Salzburga i podziwiaj widoki z wody. To nie jest zwykła wycieczka, ale magiczne przeżycie zwiedzania. Ciesz się komentarzem na żywo, a także dodatkowymi 8 językami w swoim audioprzewodniku, który zapewnia wnikliwy komentarz na temat naprawdę fascynującego otoczenia.

Często zadawane pytania dotyczące: Salzburg

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Salzburg

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Salzburg to:

Salzburg – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Salzburg: Najciekawsze atrakcje

Salzburg: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Salzburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Salzburg? Kliknij tutaj.

Salzburg: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(8984 recenzji)

Sonya była fantastycznym i entuzjastycznym przewodnikiem, który sprawił, że podróż tam i z powrotem była wciągająca, z dodatkowymi sugestiami dotyczącymi innych zajęć, które można było wykonać w Salzburgu pod koniec podróży. Autobus był super wygodny, a jazda przebiegała bezproblemowo dzięki kierowcy Benny'emu, który był również bardzo pomocny i miły z gotowym uśmiechem

Świetna wycieczka, całkowicie tego warta. Jedynym minusem jest to, że w Hallstatt zajmuje to tylko 2:15. Idealnie byłoby zarezerwować dodatkową 1 lub 2 godziny, aby mieć czas na wjazd kolejką linową i zwiedzenie najstarszej kopalni soli na świecie. Firma skraca tę wycieczkę, ponieważ po powrocie do Salzburga jedziesz tym samym autobusem na kolejną wycieczkę po południu.

Wycieczka jest świetna. Po zrobieniu kultowego zdjęcia Hallstätt nie ma już zbyt wiele do zobaczenia w mieście. Podobało nam się muzeum miejskie, które przedstawiało historię miasta i regionu, jednak do muzeum trafiliśmy przez przypadek. Zalecamy opowiadanie o muzeum osobom podróżującym autobusem. Przewodnik i kierowca autobusu byli dobrzy.

Halstaatt było piękne. Autobus był czysty i wygodny. Odbiór i dowóz był blisko naszego hotelu. Przewodnik był przyjazny i zabawny.. ale nie słyszeliśmy go wyraźnie z tyłu autobusu.. myślę, że mógł otrzymał więcej informacji o Salzburgu i Halstaatt w autobusie wycieczkowym

To dla nas naprawdę wyjątkowy dzień, w którym mogliśmy cieszyć się austriackimi Alpami i tym uroczym miasteczkiem nad jeziorem. Wychodzimy z cudownymi wspomnieniami padającego wokół nas śniegu na platformie widokowej.