Stonehenge: bilet wstępu

Stonehenge: bilet wstępu

Od $27,53 za osobę

Zarezerwuj bilet czasowy do Stonehenge, jednego z najsłynniejszych zabytków prehistorycznych na świecie. Zwiedź nowe, światowej klasy centrum dla odwiedzających, które obejmuje ekspozycje, sklep i kawiarnię.

Bilet

Łatwa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Kupony muszą być wymienione na bilety.
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie
Opcjonalnie audioprzewodnik
angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, niderlandzki, chiński, japoński, koreański, rosyjski, polski, portugalski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź Stonehenge, najważniejszy zabytek prehistoryczny w Wielkiej Brytanii
 • Dowiedz się o tajemnicy otaczającej Stonehenge w niedawno odnowionym centrum dla odwiedzających
 • Zobacz zrekonstruowane domy neolityczne w nowej galerii zewnętrznej
Pełny opis
Stonehenge jest prawdopodobnie najsłynniejszym zabytkiem prehistorycznym na świecie. Jego budowa przebiegała w kilku etapach, początkowo był to prosty wał ziemny. Unikatowe kamienne kręgi z trylitów wzniesiono w okresie późnego neolitu, około 2500 lat p.n.e. Twój czasowy bilet umożliwia Ci dostęp do miejsca, które od wieków wzbudza zainteresowanie. Obecnie Stonehenge, Avebury i inne powiązane lokalizacje znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na unikatowe i duże skupisko unikatowych zabytków prehistorii. Stonehenge jest przedmiotem spekulacji i fascynacji co najmniej od wczesnego średniowiecza. W jaki sposób ludzie z okresu neolitu zbudowali to arcydzieło inżynierii, używając tylko prostych narzędzi i technologii, jakie były wówczas dostępne? W centrum dla odwiedzających można obejrzeć setki prehistorycznych obiektów ze Stonehenge. Jedną z nowych atrakcji w Stonehenge jest galeria zewnętrzna, obejmująca kilka domów neolitycznych. Zrekonstruowano je w oparciu o dowody archeologiczne oraz z wykorzystaniem autentycznych materiałów, dzięki czemu dają one obraz życia ludności neolitycznej, która zbudowała Stonehenge. Stonehenge ma dziś wiele różnych znaczeń. To ikona Wielkiej Brytanii, cud świata, miejsce duchowe i źródło inspiracji.
Wliczone w cenę
 • Wstęp do Stonehenge
 • Wystawy w centrum dla odwiedzających
 • Audioprzewodnik
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19

Należy dokonać rezerwacji online, ponieważ kasy biletowe są nieczynne.

Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Klienci powinni mieć założone maski ochronne

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Miejsce zbiórki

Po przybyciu udaj się do centrum dla odwiedzających Stonehenge, aby odebrać bilety.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Członkowie English Heritage i National Trust England mają prawo do bezpłatnego wstępu do Stonehenge.
 • Do Stonehenge łatwo się dostać środkami publicznego transportu: pojedź pociągiem do stacji Salisbury, a następnie wsiądź do autobusu Stonehenge Tour Bus.
 • Do Stonehenge możesz także dojechać samochodem (około 2 godziny z Londynu) i zaparkować go na darmowym parkingu na miejscu. Parking jest bezpłatny dla członków organizacji English Heritage oraz posiadaczy biletów do Stonehenge.
 • Zabytek znajduje się na otwartym, prehistorycznym terenie i przy Stone Circle nie ma schronienia. Zabierz ze sobą ciepłe ubranie, płaszcz przeciwdeszczowy i parasolkę (jeżeli ma padać lub pogoda będzie zła) oraz kapelusze przeciwsłoneczne i wodę pitną, jeżeli będzie gorąco.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 / 5

na podstawie 1965 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  4/5
 • Jakość usług
  4.6/5
 • Organizacja
  4,5/5
Sortuj wg

Stonehenge to naprawdę widok, którego nie można przegapić. Sam widok sprawia, że czujesz podziw. Zdobycie biletu z GetYourGuide było wygodne. Ponieważ wizyta w Stonehenge wymaga określonej rezerwacji czasu, GetYourGuide dopuszcza zmiany w harmonogramie, które zmieniłem 3x. Wielkie dzięki za elastyczność, ponieważ podróż na własny przejazd może czasami być nieprzewidywalna :-)

Czytaj dalej

27 grudnia 2019

Ciągniki!

Były traktory zasiewające uszkodzoną trawę, co było trochę odkładające (wyobraź sobie spektakl, gdyby robiono to ręcznie na koniu lub wołach). Ale powodem, dla którego nie uzyskał pełnych ocen, był brak dźwięku w języku angielskim dla wewnętrznego eksponaty. Był dostępny tylko w językach obcych. Tak, wiem, że cały tekst był w języku angielskim, ale niektórzy ludzie mają trudności z uzyskaniem informacji, dlatego książki audio są obecnie tak popularne

Czytaj dalej

23 września 2019

Arrived at Salisbury Station and took the tour bus to Stonehenge. The tour bus is £16 return and is NOT included with the ticket. On arriving we were quickly through the queue and on a free bus from the visitor centre to the monument. The audio tour mobile app was very educational and great to learn about some of the country’s ancient history. After finishing the path around the monument we went to Woodhenge only two miles away to the North East. Woodhenge was worth the walk and everything was enjoyed by both of us. The staff is very helpful and made the visitor centre something that was easy to access and find out information. I will be back again with my family.

Czytaj dalej

4 maja 2021

Przetłumacz
Organizator:

Numer identyfikacyjny produktu: 45667