Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Salala

Salala – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wschodnia część Salalah: Wodospad Wadi Darbat, wielbłądy, zamek i Samhan

1. Wschodnia część Salalah: Wodospad Wadi Darbat, wielbłądy, zamek i Samhan

Poznaj wschodnią stronę Salalah: kulturalną przygodę z niesamowitymi krajobrazami Poranek: - Rozpocznij dzień od odbioru z hotelu naszym pojazdem. Poznaj kompetentnego przewodnika Beautiful Salalah Tours, gotowego zanurzyć Cię w lokalnej kulturze wschodniej części Salalah. - Twoim pierwszym przystankiem będzie Taqa, gdzie cofniesz się w czasie w XIX-wiecznym zamku Taqa. Poznaj historyczną architekturę i urok tego nadmorskiego miasta. Inne miejsca historyczne to Dom Dziedzictwa Koofana, w którym można zobaczyć 150-letni dom Dhofari. Nowa atrakcja, Burj Al Askar, znajduje się na szczycie klifu, z widokiem na zamek i wybrzeże. Za wejście do zamku Taqa (OMR 3), domu Koofana (OMR 1) i Burj Al Askar (OMR 1) należy zapłacić w miejscu, w którym chcesz wejść. Wejście jest opcjonalne. - Wybierz się na malowniczą przejażdżkę tętniącymi życiem ulicami Taqa, dając wgląd w codzienne życie tego tętniącego życiem omańskiego miasta. Zobacz rybaka na wybrzeżu i wiele ptaków. - Zatrzymaj się na spokojnej plaży i rozkoszuj się oszałamiającymi panoramicznymi widokami ze szczytu klifu, podziwiając zapierającą dech w piersiach okolicę. Przedpołudnie: - Wybierz się do Wadi Darbat, cudu natury, który Cię zachwyci. Zobacz kaskady wodospadów położone pod majestatycznymi górami Jabal Al Qara. To najczęściej odwiedzane miejsce w południowym Omanie i obowiązkowy punkt wizyty w Salalah. - Miłośnikom przygód polecamy pływanie kajakiem lub łódką po sąsiednim kanale (za dodatkową opłatą), podziwiając spokojny i malowniczy krajobraz z wędrującymi wielbłądami. - Kontynuuj swoją podróż i podziwiaj niezwykłą dziurę Tawi Attair Sinkhole, trafnie zwaną „ptasia studnią”, z jej intrygującymi formacjami geologicznymi. Przerwa na lunch: - Delektuj się pysznym lunchem, rozkoszując się wyjątkowymi smakami i aromatami kuchni omańskiej. Podawane jest jako lunch piknikowy lub w lokalnej restauracji, w zależności od wielkości grupy. Popołudnie: - Przygotuj się na zaskoczenie, gdy wejdziesz na wysoki na 4000 stóp Jabal Samhan, najwyższy szczyt w Zufar. Stań na krawędzi klifu w punkcie widokowym Jabala Samhana i obserwuj, jak chmury zdają się dotykać krawędzi klifu poniżej, tworząc surrealistyczny i zapierający dech w piersiach widok. - Rozkoszuj się relaksującą przerwą pod starymi baobabami w Wadi Hinna lub wybierz się na łagodną wędrówkę, aby odkryć czarujący sezonowy wodospad Ayn Hasheer. - Przeżyj intrygujące zjawisko wzgórza antygrawitacyjnego, gdzie prawa fizyki zdają się przeczyć rzeczywistości, zadziwiając wszystkich. Wieczór: - Zakończ swoją kulturalną przygodę wizytą w Sumharam, miejscu przesiąkniętym historią i znaczeniem, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poznaj cuda archeologiczne, które czynią to miejsce skarbnicą starożytnego dziedzictwa. Wejście OMR 3, płatne na miejscu. Gdy dzień dobiegnie końca, wyjdziesz z sercem pełnym wspomnień i głębszym zrozumieniem bogatej kultury i naturalnego piękna wschodniej części Salalah. Przewieź do swojego hotelu.

Luksusowe nocne safari na pustyni w Salalah

2. Luksusowe nocne safari na pustyni w Salalah

Przeżyj prawdziwe luksusowe pustynne safari przez noc w jednym z ocenianych obozów Desert Safari w Salalah Empty Quarter z profesjonalnymi przewodnikami. Podczas wycieczki odwiedzisz Wadi Dawkah, dolinę z największymi na świecie drzewami kadzidłowymi oraz legendarne miasto Ubar, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przygoda zakończy się w Pustej Dzielnicy 3 lub 4-krotnym Dune Bashing z profesjonalnymi przewodnikami Desert Safari Tour, gdzie będziesz cieszyć się najwspanialszym zachodem słońca na pustyni przy filiżance arabskiej kawy lub herbaty. Nocleg odbędzie się w arabskim tadeonalnym obozie Desert Safari z ogniem z kości, sziszą, obserwacją gwiazd, lokalną arabską kolacją i śniadaniem. Przygotuj się na obejrzenie najwspanialszego wschodu słońca na środku pustyni.

Salalah: Oman – plan mobilnej transmisji danych eSIM w roamingu

3. Salalah: Oman – plan mobilnej transmisji danych eSIM w roamingu

Pożegnaj kłopoty z fizycznymi kartami SIM i szukaniem sklepów operatorów sieci komórkowych dzięki naszej usłudze e-SIM. Po zakupie otrzymasz kod QR, który możesz zeskanować na kompatybilnym urządzeniu, aby zainstalować kartę e-SIM w dowolnym miejscu i czasie. Wybieraj spośród różnych ilości danych, okresów ważności i opcji zasięgu w różnych krajach, aby z łatwością pozostawać w kontakcie. Większość modeli iPhone'a poza XS obsługuje e-SIM i postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami podczas sesji zdjęciowej, aby sprawdzić kompatybilność z innymi urządzeniami. Udostępnij kod QR za pomocą AirDrop lub zeskanuj go na innym urządzeniu. Zainstaluj e-SIM, łącząc się z Wi-Fi lub siecią i pamiętaj o włączeniu roamingu dla e-SIM. Jeśli masz problemy z połączeniem się z siecią, zapoznaj się z naszym przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów. Jeśli planujesz podróż po Azji z możliwością połączenia, po prostu wybierz opcję 31 krajów azjatyckich, która obejmuje:Australia, Bahrajn, Bangladesz, Brunei, Kambodża, Chiny, Gruzja, Guam, Hongkong, Indie, Indonezja, Izrael, Japonia, Jordania, Kazachstan, Kuwejt, Laos, Makau, Malezja, Mongolia , Birma, Nepal, Oman, Pakistan, Filipiny, Katar, Singapur, Korea Południowa, Sri Lanka, Tajwan, Uzbekistan, Wietnam. Jeśli Twoje dane się wyczerpały? To proste, po prostu kup kolejną kartę e-SIM, aby ją doładować. APN (nazwa punktu dostępu): iboots Sieć lokalna:Ooredoo

Prywatna wycieczka - poznaj górskie safari we wschodniej części Salalah

4. Prywatna wycieczka - poznaj górskie safari we wschodniej części Salalah

Odkryj urzekające krajobrazy wschodniej części Salalah podczas ekscytującej wycieczki, która odkrywa skarby regionu, zarówno historyczne, jak i naturalne. Rozpoczniemy Twoją podróż od zanurzenia się w historii zamku Taqah z jego fascynującymi historiami, tworząc atmosferę podniecenia i oczekiwania na kontynuację wycieczki wśród zieleni i wodospadów Wadi Darbat. Zobacz tajemnicę i piękno jaskini Taiq i Sinkhole oraz podziwiaj wspaniałe widoki na plażę w Taqa, zdobywając niezapomnianą pamiątkę, która sprawi, że będziesz tęsknić za tym doświadczeniem ponownie. Przygoda jeszcze się nie skończyła - weź głęboki oddech i pozwól swoim zmysłom i sercu cieszyć się panoramicznymi widokami z góry Samhan. Poczuj ciepło wyjątkowego piękna wiejskiego krajobrazu z rozproszonymi baobabami.

Salalah: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem do Wadi Darbat i na górę Samhan

5. Salalah: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem do Wadi Darbat i na górę Samhan

Rozpocznij od odbioru z wybranych hoteli w Salalah i wskocz na pokład wygodnego samochodu, aby udać się na malowniczy transfer na plażę Taqah. Rozkoszuj się słońcem na miękkim piasku, rób zdjęcia brzegu porośniętego palmami i chłoń spokój tego oszałamiającego miejsca. Kontynuuj podróż do zielonego Wadi Darbat. Posłuchaj szumu kaskadowych wodospadów i obserwuj, jak wielbłądy, krowy i kozy przychodzą pić głęboko w tej spokojnej oazie. Udaj się na szczyt góry Samhan, aby podziwiać spektakularne widoki na rezerwat przyrody Jabal Samhan, dziewiczy kawałek natury bez stałej populacji i ostatnie miejsce, w którym lamparty arabskie mogą swobodnie wędrować na wolności. Wróć do miejsca odbioru w Salalah z głębszym uznaniem dla bogatego naturalnego piękna Omanu.

Salalah: Pustynne safari i piasek w pustej dzielnicy

6. Salalah: Pustynne safari i piasek w pustej dzielnicy

Poznaj tradycyjny pustynny styl życia Beduinów podczas całodniowej wycieczki na pustynię Pusta Dzielnica. Wybierz się z nadmorskiego miasta Salalah na wysokie pustynne wydmy i skorzystaj z szeregu atrakcji, w tym walenia w wydmy i sandboardingu. Odwiedzisz także największy naturalny ogród drzew kadzidłowych i Zaginione Miasto Ubar. Wstęp na stanowisko archeologiczne nie jest wliczony w cenę.

Caribian Orient (pływanie na plaży Fazayeh)

7. Caribian Orient (pływanie na plaży Fazayeh)

Odkryj wspaniałe naturalne miejsca na zachodnim wybrzeżu i w górach Qamar. Odkryjesz wspaniałe górskie panoramy, długie piaszczyste plaże i będziesz cieszyć się kąpielą w lazurowych wodach Oceanu Indyjskiego na wspaniałej plaży Fazayah. Najpierw odwiedzisz źródło Sahalnoot, gdzie wody źródlane tworzą małe jezioro otoczone wapiennymi formacjami skalnymi. Następnie przeniesiesz się do jaskini Marneef z niesamowitymi formacjami skalnymi i będziesz podziwiać fontanny wody tryskające z otworów w klifach podczas przypływu. Następnie podjedziesz do najbardziej fascynującego punktu widokowego w Dhofar - zapierającej dech w piersiach 800-metrowej zygzakowatej drogi. Następnie zrelaksujesz się i popływasz na odległej piaszczystej plaży Fazayah położonej na tle imponujących szczytów górskich. Pamiętaj, że zapewnimy arabski posiłek i Umberla dla każdej pary lub rodziny z przekąskami, nieograniczoną ilością wody, herbaty i kawy.

Historyczna wycieczka po mieście Salalah

8. Historyczna wycieczka po mieście Salalah

Ta półdniowa wycieczka po mieście zabierze Cię przez Salalah, największe miasto w Dhofar, znane jako "stolica perfum Arabii". Podróż rozpocznie się od wizyty w Meczecie Sułtana Qaboosa, otwartym od soboty do czwartku od 8:30 do 11:00 i zamkniętym w piątki; prosimy o przestrzeganie zasad ubioru. Następnie zwiedzisz Muzeum Krainy Kadzidła w Al Baleed, wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO W drodze do haffa souq, targu kadzideł, miniesz Pałac Sułtana Qaboos, w którym w 1940 roku urodził się sułtan Qaboos Na koniec przejedziesz przez piękne plantacje owoców, takie jak Ain Razat, a następnie wrócisz do hotelu. Niektóre z najważniejszych atrakcji tej wycieczki obejmują wizytę w meczecie sułtana Qaboosa, zwiedzanie stanowiska archeologicznego Al balid i Muzeum Krainy Kadzidła, a także zwiedzanie centralnego rynku Salalah, placu Al-husn, plaży Al haffa, placu haffa oraz różnych plantacji i sklepów z owocami. Miniesz także pałac Al hosn i wieżę Al-nahdhah.

Magiczne pustynne safari rejsem lądowym w Pustej Ćwiartce

9. Magiczne pustynne safari rejsem lądowym w Pustej Ćwiartce

Wyrusz na całodniową wycieczkę po południowym Omanie z łatwością i komfortem Wyrusz z hotelu w Salalah pojazdem z napędem na 4 koła i udaj się do wspaniałego obszaru Nejd w Dhofar, gdzie odkryjesz rozległe wydmy, które wznoszą się na wysokość 220 metrów. do wysokości 220 metrów i więcej Odkryj dawną osadę Beduinów w Thumrait, zobacz oszałamiające piękno Pustej Dzielnicy w Rub Al Khali i odwiedź miejsce zaginięcia. i podziwiaj najwspanialszy zachód słońca na pustyni przy filiżance arabskiej kawy lub herbaty. Będzie Ci towarzyszył doświadczony lokalny anglojęzyczny przewodnik w pojazdach z napędem na 4 koła Maksymalna pojemność: 05 osób na pojazd i zapewniona nieograniczona woda butelkowana, opłaty za park narodowy i przystanek o zachodzie słońca z herbatą/kawą, daktylami, wodą i napojami bezalkoholowymi

Zachodnia część Salalah: Plaża Fazayah, wielbłądy, grobowiec Hioba, otwór wentylacyjny

10. Zachodnia część Salalah: Plaża Fazayah, wielbłądy, grobowiec Hioba, otwór wentylacyjny

Ten typowy plan zwiedzania produktu zapewnia urzekającą podróż przez cuda natury i historyczne skarby Salalah w Omanie. Przygoda rozpoczyna się w Ayn Jarziz, słodkowodnym źródle otoczonym górami. Ten 30-minutowy przystanek to idealne wprowadzenie do górskiego piękna regionu. Wejdź na góry Dhofar i zobacz panoramę miasta Salalah i jego wybrzeża z punktu widokowego. Spędź w tym miejscu 15-30 minut. Po górskiej przejażdżce i przejściu przez małe lokalne wioski po drodze, dotrzesz do słynnego grobowca w tej części świata. Jest to grobowiec proroka Ayuba / proroka Hioba, o którym wspomina Biblia i Święty Koran i który jest prorokiem zarówno Żydów, chrześcijan, jak i muzułmanów. Spędź około 30 minut i podziwiaj widoki z góry. Plaża Al Mughsail, z piaszczystymi białymi piaskami, jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia po zachodniej stronie Salalah. Spędź 30 minut ciesząc się spokojnym pięknem tego nadmorskiego raju. Jaskinia Marneef przedstawi Ci niezwykłe otwory wydmuchowe, znane jako naturalne fontanny Mughsayl, w których strumienie wody wystrzeliwują wysoko w niebo w sezonie Khareef. Ta wyjątkowa 30-minutowa wędrówka zabierze Cię z plaży do jaskini, zapewniając ekscytujące wrażenia niepodobne do żadnych innych na Bliskim Wschodzie. W Masood Hidden Beach podczas 20-minutowej wizyty zobaczysz zapierający dech w piersiach widok z lotu ptaka na dziewiczą plażę. Następnie wycieczka prowadzi do The Frankincense Trail, gdzie możesz zobaczyć starożytne drzewo kadzidła i usłyszeć intrygujące historyczne opowieści od przewodnika w zaledwie 15 minut. Ten krótki przystanek oferuje wgląd w bogatą historię regionu i dziedzictwo handlowe. Plan zwiedzania kończy się na plaży Al Fizayah, najwyżej ocenianej atrakcji turystycznej Dhofar. Tutaj terenowa przygoda zabierze Cię na plażę, gdzie możesz popływać w Morzu Arabskim, dostrzec przechodzące wielbłądy i podziwiać czarującą obecność drzew kadzidła na skałach. Ten dobrze zaokrąglony plan zwiedzania obiecuje różnorodne i niezapomniane wrażenia w Salalah.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 58
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Salala

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Salala

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Salala to:

Wadi Darbat

Salala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Salala? Kliknij tutaj.

Salala: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(9 recenzji)

Drogi Abu Ali, Chcieliśmy poświęcić chwilę, aby wyrazić naszą serdeczną wdzięczność za niesamowite wrażenia, których dostarczyłeś podczas naszego pobytu w Salalah. W każdym miejscu, do którego nas zabrałeś, widać było Twoją wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie

Sama wycieczka jednodniowa była bardzo interesująca. Przewodnik również włożył wiele wysiłku. Jedna skarga dotyczyła wyższej ceny ze względu na duży popyt, nasz autobus był w połowie pusty!

Mój mąż i ja spędziliśmy wspaniały dzień z naszym przewodnikiem! Dorastał w Salalah, więc znał tak wiele historii tego obszaru! Pokazał nam wszystkie najważniejsze atrakcje okolicy.

Organizator wycieczki był bardzo profesjonalny i szybko odpowiadał na pytania związane z wycieczką. Pozdrowienia