Sala koncertowa Wiener Musikverein

Sala koncertowa Wiener Musikverein

Sala koncertowa Wiener Musikverein – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

1. Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Odkryj najważniejszy punkt wiedeńskiego kalendarza kulturalnego i ciesz się wieczorem pięknej muzyki w Musikverein w Złotej Sali lub Sali Brahmsa. Pozwól muzyce rozbrzmiewać wokół Ciebie i posłuchaj Mozarta, Haydna i Vivaldiego w klasycznym koncercie. Pierwsza część koncertu obejmuje wiedeńskie utwory klasyczne Mozarta i Haydna. Druga część składa się z legendarnego koncertu skrzypcowego Vivaldiego "Cztery pory roku" z udziałem zespołu smyczkowego i austriackich solistów o międzynarodowej renomie. Z pewnością będziesz oczarowany tym wyjątkowym doświadczeniem. Złota Sala słynie z koncertu noworocznego i wyjątkowej akustyki Sala Brahmsa słynie z najlepszej akustyki spośród wszystkich sal muzyki kameralnej. Daty w Złotej Sali w 2024 roku Marzec 2024: 26. Kwiecień 2024: 2., 18., 23., 28., 30 Maj 2024: 14., 21., 23 Czerwiec 2024: 18., 27., 30. Październik 3,10,15 Listopad 1,2,13,22,23,27 Grudzień 3,5 Daty w Brahms Hall w 2024 roku Marzec 2024: 9., 20., 23., 28., 30 Kwiecień 2024: 4., 9., 14., 21., 25. Maj 2024: 2., 5., 7., 9., 12., 19., 26., 30. Czerwiec 2024: 2., 4., 7., 8., 11., 16., 20., 23., 25. Październik 1, 8, 17, 22, 24, 27, 29, 31 Listopad 8, 9, 16, 30 Grudzień 8, 10, 12, 17, 19

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali

2. Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali

Wysłuchaj wspaniałego koncertu muzyki Mozarta i Straussa w jednej z najznamienitszych sal koncertowych. W czasie tego interesującego i wytwornego wieczoru obejrzysz występ słynnej Orkiestry Mozarta w Wiedniu. Założona w 1986 roku Orkiestra Mozarta składa się z muzyków koncertujących z Orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich, Orkiestrą Symfoników Wiedeńskich oraz innymi prestiżowymi orkiestrami austriackimi. Poza swoją historią koncertową, Vienna Mozart Orchestra znana jest również z koncertów Mozarta organizowanych w Wiedniu, podczas których muzycy występują w historycznych strojach, pokazy wzbogacają muzyczne życie Wiednia. Posłuchaj 30 wyjątkowych muzyków, dwóch solistów międzynarodowej sławy oraz dwóch śpiewaków operowych z Wiedeńskiej Opery Narodowej i wiedeńskiej Volksoper, prezentujących program w stylu akademii muzycznych końca XVIII wieku. Kierownictwo gwiazd dyrygentury, niezrównana akustyka oraz imponująca architektura wiedeńskich sal koncertowych sprawią, że wieczór będzie niezapomniany.

Wiedeń: Wycieczka krajoznawcza po Starym Mieście zabytkowym samochodem elektrycznym

3. Wiedeń: Wycieczka krajoznawcza po Starym Mieście zabytkowym samochodem elektrycznym

Wskocz na pokład zabytkowego samochodu, który doda estetyki wiedeńskiej starówce. Słuchaj, jak Twój przewodnik dostarcza Ci zabawnych i fascynujących informacji o zabytkach, które oglądasz po drodze. Rób zdjęcia po drodze przez otwarte boki ekologicznego samochodu elektrycznego. Rozpocznij przed hotelem Radisson Blu (1010 Wiedeń, Herrengasse 12) i udaj się na Freyung, publiczny plac o unikalnym trójkątnym kształcie. Podziwiaj okazałość Am Hof swuare i gotycką architekturę kościoła katolickiego Maria am Gestade. Zobacz najstarszy plac w mieście na Hoher Markt. Zobacz ruchome figury i miedziane akcenty zegara Anchor Clock. Spójrz na górującą katedrę Stephansdom na Stephansplatz. Przejedź wzdłuż ulicy Wollzeile, mijając Stadtpark i fontannę Hochstrahlbrunnen. Przejedź obok pomnika ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej. Zrób zdjęcia barokowego pałacu Belvedere i Musikverein, siedziby orkiestry Filharmonii Wiedeńskiej. Przejdź obok nadwodnego kościoła św. Karola i muzeum Arthouse oraz stacji metra Karlsplatz w stylu Jugendstil. Przejedź obok domu sztuki Secesja, idź ulicą Kärtnerstrasse i zobacz hotel Sacher. Przejdź obok uroczych sklepów na Neuer Markt, Michaelerplatz w kształcie gwiazdy, Hiszpańskiej Szkoły Jazdy i fontanny Donnerbrunnen Goethedenkmal. Przepłyń obok pomnika Friedricha Schillera, Muzeum Historii Sztuki, muzeum Albertina i Zewnętrznej Bramy Zamkowej. Zachwyć się pięknem pałacu Hofburg na Heldenplatz. Przejdź obok hotelu Prinz Eugen, Biblioteki Narodowej i francuskiego gotyckiego kościoła Minorittenkirche. Zobacz pomnik cesarza Karola, Muzeum Historii Sztuki, Ogród Ludowy, Pałac Eppstein i Parlament. Sfotografuj takie zabytki jak Burgtheater, Ratusz, Uniwersytet i neogotycki kościół Wotywny przed powrotem do miejsca zbiórki.

Wiedeń: Koncert Mozarta w Brahms-Saal

4. Wiedeń: Koncert Mozarta w Brahms-Saal

Wysłuchaj najlepszych dzieł Mozarta i Johanna Straussa w mistrzowskim wykonaniu Wiedeńskiej Orkiestry Mozarta. 30 muzyków, którzy dla Ciebie zagrają, należy do szeregów Filharmoników Wiedeńskich, Symfoników Wiedeńskich lub innych znanych orkiestr austriackich. Ich szeregi zostaną zasilone międzynarodowej sławy solistami oraz dwoma śpiewakami operowymi z Opery Narodowej i Volksoper. Orkiestrę oczywiście prowadził będzie słynny dyrygent. Niezwykła część występu: orkiestra, śpiewacy i dyrygent będą ubrani we wspaniałe kostiumy i peruki z epoki baroku. Zaprezentują oni uwertury, arie i duety z najbardziej znanych oper Mozarta z autentycznym rozmachem, a także fragmenty symfonii, koncertów, serenad i divertimenti w stylu XVIII-wiecznych akademii muzycznych. Nieoficjalne hymny Austrii, energiczny„Marsz Radetzky'ego" Johanna Straussa (ojca)i walc„Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa (syna) będą zwieńczeniem tego wspaniałego programu.

Wiedeń: koncert Mozarta i kolacja z austriackimi przysmakami

5. Wiedeń: koncert Mozarta i kolacja z austriackimi przysmakami

Twój wieczór rozpocznie się od aperitifu, a następnie trzydaniowego posiłku w restauracji w Grand Hotel Vienna. Ten luksusowy hotel oferuje odpowiednią atmosferę na rozpoczęcie każdego wyjątkowego wieczoru. Grand Hotel Vienna znajduje się zaledwie 400 metrów od hali koncertowej Wiener Musikverein, co oznacza, że po posiłku nie będziesz musiał spieszyć się na koncert. Kolacja rozpoczyna się o 18:00, a koncert o 20:15. Do miejsca koncertu można łatwo dotrzeć pieszo w zaledwie kilka minut, dzięki czemu możesz spokojnie cieszyć się kolacją. Podczas koncertu usłyszysz fantastyczne serenady Mozarta, a także Błękitny Dunaj i Radetzkymarsch Johanna Straussa. Będziesz cieszyć się wyjątkową akustyką tego zapierającego dech w piersiach miejsca i ponownie przeżyć to doświadczenie w domu, słuchając uzupełniającej płyty CD Golden Collection: The Best of the Vienna Mozart Orchestra. Rozpocznij: . Zupa z delikatnymi paskami cienkiego naleśnika Danie główne: Grillowany filet z sandacza z kapustą szpiczastą i soczewicą beluga lub Smażony na głębokim tłuszczu kurczak styryjski bez kości z sałatką z roszponki ziemniaczanej Deser: Słodki naleśnik z jajecznicą, parfait waniliowo-rumowy, tarta morelowo-czekoladowa lub mini strudel jabłkowy

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali z kolacją

6. Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali z kolacją

Posłuchaj najwspanialszych arii i duetów ze słynnych oper Mozarta. Delektuj się fantastycznymi fragmentami symfonii, koncertów i serenad, a także dziełami Straussa – Nad pięknym modrym Dunajem i Marsz Radetzky'ego. Doświadcz niezwykłej atmosfery i podziwiaj muzyków w tradycyjnych strojach i perukach barokowych. Weź udział w prawdziwej uczcie w restauracji Bristol przed koncertem. Skosztuj pysznego 3-daniowego posiłku z aperitifem. Potrawy są tworzone przez szefa kuchni, który zazwyczaj dobiera składniki spontanicznie. Jego dania to jedne z najlepszych przysmaków w całej Austrii.

Wiedeń: historyczne atrakcje miasta podczas pieszej wycieczki

7. Wiedeń: historyczne atrakcje miasta podczas pieszej wycieczki

Rozpocznij zwiedzanie od Albertinaplatz, a następnie przejdź się do Opery, zanim dotrzesz do jednego z najważniejszych punktów wycieczki: Akademii Sztuk Pięknych, gdzie Adolf Hitler nie został przyjęty na studia. Stamtąd przejdź obok największego targu spożywczego w mieście, Naschmarkt, budynku Wiedeńskiej Secesji i Musikverein, gdzie odbywa się słynny koncert noworoczny. Kontynuuj w kierunku kościoła św. Karola i podziwiaj jego zewnętrzną część. Wejdź do Muzeum Miasta Wiednia i poznaj historię, sztukę i kulturę Wiednia. Zakończ wycieczkę w muzeum, gdzie możesz zostać i zwiedzać we własnym tempie.

RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

8. RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

Ciesz się nieznanymi turystom miejscami w Wiedniu, takimi jak najstarsza gotycka wieża mieszkalna w Wiedniu lub Park Dunajski. Możesz odkryć wszystko bardzo wygodnie i bez zmęczonych nóg dzięki panoramicznym wycieczkom Raxi-Tours. Wycieczka Raxi (elektryczną rikszą) pokaże Ci dokładnie to, co naprawdę chcesz zobaczyć w Wiedniu, prawie tak, jakbyś szedł pieszo i to bez żadnego wysiłku. Trasa może być spersonalizowana w oparciu o Twoje zainteresowania, takie jak architektura lub historia, lub jako przewodnik mogę zasugerować i zaprojektować trasę dla Ciebie. Mogę odebrać Cię z hotelu i zawieźć w wybrane miejsce. Ciesz się Wiedniem nawet w nieco niższych temperaturach dzięki podgrzewanemu kocowi, który może utrzymać ciepło przez około 3 godziny na baterii oraz dodatkowemu kocowi piknikowemu, który jest wodoodporny i wiatroszczelny. Raxi (moja e-riksza) została specjalnie zaprojektowana w Holandii (Europa Zachodnia) do wygodnych podróży dla dwóch osób dorosłych, jest nowa i w bardzo dobrym stanie. RAXI jest dokładnie sprawdzany co miesiąc w warsztatach i zawsze jest w doskonałym stanie, ale nadal jest tylko rowerem, a nie samochodem. Raxi jest wyposażony w amortyzatory, piękny pomarańczowy daszek i chowany podnóżek (ułatwiający wsiadanie i wysiadanie). Silnik znajduje się pod siedzeniami, dzięki czemu ciepło silnika nie jest emitowane na gości. Na specjalnym stelażu można również wygodnie przewozić dwie laski lub kije turystyczne. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną przez e-mail (office@guide-nicole.com) lub telefon komórkowy, aby spełnić swoje marzenia o zwiedzaniu Wiednia. Pogoda na przejażdżki Raxi: od +2°C (jeśli drogi nie są śliskie) do 30°C, z maksymalnym wiatrem 50 km/h. Dostępna jest ochrona przeciwdeszczowa na wypadek lekkiego deszczu lub śniegu. Jeśli pogoda uniemożliwia wycieczkę Raxi, możemy odbyć prawie taką samą wycieczkę korzystając z transportu publicznego. Jednak w tym przypadku również będziemy musieli iść pieszo. Twój odbiór z miejsca zbiórki lub hotelu pozostaje bezpłatny. Wyślę Ci wiadomość z 48-godzinnym wyprzedzeniem, jeśli pogoda uniemożliwi wycieczkę z RAXI i nadal możliwa będzie tylko wycieczka ogólnodostępna, abyś mógł zarezerwować moją nową wycieczkę: "In Vienna like a Viennese: by public transport & walking" zamiast wycieczki Raxi. Jeśli nie chcesz skorzystać z wycieczki ogólnodostępnym transportem publicznym, możesz również bezpłatnie anulować rezerwację.

Wiedeń: wycieczka autobusowa po Ring Street w wirtualnej rzeczywistości

9. Wiedeń: wycieczka autobusowa po Ring Street w wirtualnej rzeczywistości

Porozmawiaj ze słynnym austriackim kompozytorem Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, przejedź się u boku cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Sisi, a po drodze spotkaj doktora Zygmunta Freuda podczas zwiedzania Wiednia. Poznaj miasto w innowacyjny sposób dzięki zestawowi do rzeczywistości wirtualnej podczas przejażdżki autobusem z przewodnikiem po malowniczej Ring Street. Zobacz najbardziej znane i zabytkowe budynki miasta, takie jak Akademia Sztuk Pięknych, Pałac Hofburg, budynek austriackiego parlamentu, plac Albertina i inne. Zatrzymaj się w niektórych z tych ważnych miejsc, aby założyć zestaw słuchawkowy i wejść w porywającą wirtualną rzeczywistość.

Dziedzictwo kulturowe Wiednia: Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

10. Dziedzictwo kulturowe Wiednia: Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

Rzeczy do zrobienia w Wiedniu Odkryj, obok wielu znanych atrakcji turystycznych, mniej znane, ale równie zapierające dech w piersiach, malownicze i historyczne miejsca w tym cesarskim mieście dzięki CityAppTour. Dzięki samodzielnej wycieczce z przewodnikiem po Wiedniu możesz zanurzyć się w historiach swojego osobistego audioprzewodnika we własnym tempie. Twój spacer po historycznym centrum Wiednia Wiedeń, urzekająca mieszanka uroku starego świata i współczesnego życia, rozwija się jak żywy gobelin w swoim historycznym sercu. Pośród ponadczasowej architektury i historycznych ulic, miasto pulsuje dynamiczną energią, która odzwierciedla jego wieloaspektową tożsamość. Od statusu bastionu muzyki klasycznej po kwitnącą scenę kulinarną i innowacyjnego ducha, Wiedeń oferuje bogaty wachlarz doświadczeń przypominających jego europejskie odpowiedniki. Odkryj ukryte skarby miasta i jego historyczną przeszłość dzięki pieszej wycieczce z CityAppTour, podczas której spersonalizowane audioprzewodniki i szczegółowe mapy oświetlą Twoją podróż przez urzekające ulice Wiednia. Wyrusz w urzekającą podróż przez historyczne serce Wiednia dzięki naszym wyselekcjonowanym wycieczkom: Wiedeńskie Centrum Historyczne, Wiedeński Szlak Cesarski, Wiedeńskie Dziedzictwo Kulturowe, gdzie każdy zakątek odsłania wieki wielkości i bogactwa kulturowego. Co robić w Wiedniu Spaceruj po kultowej katedrze św. Szczepana, majestatycznym symbolu architektonicznej sprawności Wiednia i podziwiaj skomplikowane detale pobliskiej Kolumny Zarazy. Zagłęb się w muzyczne dziedzictwo Mozarta w jego dawnej rezydencji, obecnie przekształconej w Dom Mozarta, lub wejdź na tętniący życiem Michaelerplatz, gdzie historia spotyka się ze współczesnym urokiem. I nie przegap wzruszającego hołdu na Judenplatz, gdzie Pomnik Holokaustu stoi jako uroczyste przypomnienie przeszłości Wiednia. Z każdym przystankiem odkryjesz warstwy fascynującej narracji Wiednia, łączącej tradycję z nowoczesnością w każdej brukowanej uliczce i historycznym zabytku. Symfonia kultury i muzyki Jednym ze szczególnie wyjątkowych aspektów Wiednia jest jego bogate dziedzictwo muzyczne. Jako miejsce narodzin kultowych kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Strauss, Wiedeń od dawna jest szanowany jako światowe centrum muzyki klasycznej. Miasto jest domem dla renomowanych instytucji, takich jak Wiedeńska Opera Państwowa i Wiedeńska Orkiestra Filharmoniczna, gdzie odwiedzający mogą doświadczyć światowej klasy występów w zapierających dech w piersiach miejscach. Dodatkowo, tętniąca życiem wiedeńska scena muzyki ulicznej dodaje dodatkowego uroku, z utalentowanymi muzykami serenadującymi przechodniom na miejskich placach i parkach. To muzyczne dziedzictwo nadaje Wiedniowi czarujący rytm, który rozbrzmiewa na jego ulicach, czyniąc go naprawdę niezapomnianym miejscem dla miłośników muzyki z całego świata.

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Sala koncertowa Wiener Musikverein: najlepsze atrakcje w pobliżu

Sala koncertowa Wiener Musikverein – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Odkryj najważniejszy punkt wiedeńskiego kalendarza kulturalnego i ciesz się wieczorem pięknej muzyki w Musikverein w Złotej Sali lub Sali Brahmsa. Pozwól muzyce rozbrzmiewać wokół Ciebie i posłuchaj Mozarta, Haydna i Vivaldiego w klasycznym koncercie. Pierwsza część koncertu obejmuje wiedeńskie utwory klasyczne Mozarta i Haydna. Druga część składa się z legendarnego koncertu skrzypcowego Vivaldiego "Cztery pory roku" z udziałem zespołu smyczkowego i austriackich solistów o międzynarodowej renomie. Z pewnością będziesz oczarowany tym wyjątkowym doświadczeniem. Złota Sala słynie z koncertu noworocznego i wyjątkowej akustyki Sala Brahmsa słynie z najlepszej akustyki spośród wszystkich sal muzyki kameralnej. Daty w Złotej Sali w 2024 roku Marzec 2024: 26. Kwiecień 2024: 2., 18., 23., 28., 30 Maj 2024: 14., 21., 23 Czerwiec 2024: 18., 27., 30. Październik 3,10,15 Listopad 1,2,13,22,23,27 Grudzień 3,5 Daty w Brahms Hall w 2024 roku Marzec 2024: 9., 20., 23., 28., 30 Kwiecień 2024: 4., 9., 14., 21., 25. Maj 2024: 2., 5., 7., 9., 12., 19., 26., 30. Czerwiec 2024: 2., 4., 7., 8., 11., 16., 20., 23., 25. Październik 1, 8, 17, 22, 24, 27, 29, 31 Listopad 8, 9, 16, 30 Grudzień 8, 10, 12, 17, 19

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali

Wysłuchaj wspaniałego koncertu muzyki Mozarta i Straussa w jednej z najznamienitszych sal koncertowych. W czasie tego interesującego i wytwornego wieczoru obejrzysz występ słynnej Orkiestry Mozarta w Wiedniu. Założona w 1986 roku Orkiestra Mozarta składa się z muzyków koncertujących z Orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich, Orkiestrą Symfoników Wiedeńskich oraz innymi prestiżowymi orkiestrami austriackimi. Poza swoją historią koncertową, Vienna Mozart Orchestra znana jest również z koncertów Mozarta organizowanych w Wiedniu, podczas których muzycy występują w historycznych strojach, pokazy wzbogacają muzyczne życie Wiednia. Posłuchaj 30 wyjątkowych muzyków, dwóch solistów międzynarodowej sławy oraz dwóch śpiewaków operowych z Wiedeńskiej Opery Narodowej i wiedeńskiej Volksoper, prezentujących program w stylu akademii muzycznych końca XVIII wieku. Kierownictwo gwiazd dyrygentury, niezrównana akustyka oraz imponująca architektura wiedeńskich sal koncertowych sprawią, że wieczór będzie niezapomniany.

Wiedeń: Wycieczka krajoznawcza po Starym Mieście zabytkowym samochodem elektrycznym

Wiedeń: Wycieczka krajoznawcza po Starym Mieście zabytkowym samochodem elektrycznym

Wskocz na pokład zabytkowego samochodu, który doda estetyki wiedeńskiej starówce. Słuchaj, jak Twój przewodnik dostarcza Ci zabawnych i fascynujących informacji o zabytkach, które oglądasz po drodze. Rób zdjęcia po drodze przez otwarte boki ekologicznego samochodu elektrycznego. Rozpocznij przed hotelem Radisson Blu (1010 Wiedeń, Herrengasse 12) i udaj się na Freyung, publiczny plac o unikalnym trójkątnym kształcie. Podziwiaj okazałość Am Hof swuare i gotycką architekturę kościoła katolickiego Maria am Gestade. Zobacz najstarszy plac w mieście na Hoher Markt. Zobacz ruchome figury i miedziane akcenty zegara Anchor Clock. Spójrz na górującą katedrę Stephansdom na Stephansplatz. Przejedź wzdłuż ulicy Wollzeile, mijając Stadtpark i fontannę Hochstrahlbrunnen. Przejedź obok pomnika ku czci żołnierzy Armii Radzieckiej. Zrób zdjęcia barokowego pałacu Belvedere i Musikverein, siedziby orkiestry Filharmonii Wiedeńskiej. Przejdź obok nadwodnego kościoła św. Karola i muzeum Arthouse oraz stacji metra Karlsplatz w stylu Jugendstil. Przejedź obok domu sztuki Secesja, idź ulicą Kärtnerstrasse i zobacz hotel Sacher. Przejdź obok uroczych sklepów na Neuer Markt, Michaelerplatz w kształcie gwiazdy, Hiszpańskiej Szkoły Jazdy i fontanny Donnerbrunnen Goethedenkmal. Przepłyń obok pomnika Friedricha Schillera, Muzeum Historii Sztuki, muzeum Albertina i Zewnętrznej Bramy Zamkowej. Zachwyć się pięknem pałacu Hofburg na Heldenplatz. Przejdź obok hotelu Prinz Eugen, Biblioteki Narodowej i francuskiego gotyckiego kościoła Minorittenkirche. Zobacz pomnik cesarza Karola, Muzeum Historii Sztuki, Ogród Ludowy, Pałac Eppstein i Parlament. Sfotografuj takie zabytki jak Burgtheater, Ratusz, Uniwersytet i neogotycki kościół Wotywny przed powrotem do miejsca zbiórki.

Wiedeń: Koncert Mozarta w Brahms-Saal

Wiedeń: Koncert Mozarta w Brahms-Saal

Wysłuchaj najlepszych dzieł Mozarta i Johanna Straussa w mistrzowskim wykonaniu Wiedeńskiej Orkiestry Mozarta. 30 muzyków, którzy dla Ciebie zagrają, należy do szeregów Filharmoników Wiedeńskich, Symfoników Wiedeńskich lub innych znanych orkiestr austriackich. Ich szeregi zostaną zasilone międzynarodowej sławy solistami oraz dwoma śpiewakami operowymi z Opery Narodowej i Volksoper. Orkiestrę oczywiście prowadził będzie słynny dyrygent. Niezwykła część występu: orkiestra, śpiewacy i dyrygent będą ubrani we wspaniałe kostiumy i peruki z epoki baroku. Zaprezentują oni uwertury, arie i duety z najbardziej znanych oper Mozarta z autentycznym rozmachem, a także fragmenty symfonii, koncertów, serenad i divertimenti w stylu XVIII-wiecznych akademii muzycznych. Nieoficjalne hymny Austrii, energiczny„Marsz Radetzky'ego" Johanna Straussa (ojca)i walc„Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa (syna) będą zwieńczeniem tego wspaniałego programu.

Wiedeń: koncert Mozarta i kolacja z austriackimi przysmakami

Wiedeń: koncert Mozarta i kolacja z austriackimi przysmakami

Twój wieczór rozpocznie się od aperitifu, a następnie trzydaniowego posiłku w restauracji w Grand Hotel Vienna. Ten luksusowy hotel oferuje odpowiednią atmosferę na rozpoczęcie każdego wyjątkowego wieczoru. Grand Hotel Vienna znajduje się zaledwie 400 metrów od hali koncertowej Wiener Musikverein, co oznacza, że po posiłku nie będziesz musiał spieszyć się na koncert. Kolacja rozpoczyna się o 18:00, a koncert o 20:15. Do miejsca koncertu można łatwo dotrzeć pieszo w zaledwie kilka minut, dzięki czemu możesz spokojnie cieszyć się kolacją. Podczas koncertu usłyszysz fantastyczne serenady Mozarta, a także Błękitny Dunaj i Radetzkymarsch Johanna Straussa. Będziesz cieszyć się wyjątkową akustyką tego zapierającego dech w piersiach miejsca i ponownie przeżyć to doświadczenie w domu, słuchając uzupełniającej płyty CD Golden Collection: The Best of the Vienna Mozart Orchestra. Rozpocznij: . Zupa z delikatnymi paskami cienkiego naleśnika Danie główne: Grillowany filet z sandacza z kapustą szpiczastą i soczewicą beluga lub Smażony na głębokim tłuszczu kurczak styryjski bez kości z sałatką z roszponki ziemniaczanej Deser: Słodki naleśnik z jajecznicą, parfait waniliowo-rumowy, tarta morelowo-czekoladowa lub mini strudel jabłkowy

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali z kolacją

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali z kolacją

Posłuchaj najwspanialszych arii i duetów ze słynnych oper Mozarta. Delektuj się fantastycznymi fragmentami symfonii, koncertów i serenad, a także dziełami Straussa – Nad pięknym modrym Dunajem i Marsz Radetzky'ego. Doświadcz niezwykłej atmosfery i podziwiaj muzyków w tradycyjnych strojach i perukach barokowych. Weź udział w prawdziwej uczcie w restauracji Bristol przed koncertem. Skosztuj pysznego 3-daniowego posiłku z aperitifem. Potrawy są tworzone przez szefa kuchni, który zazwyczaj dobiera składniki spontanicznie. Jego dania to jedne z najlepszych przysmaków w całej Austrii.

Wiedeń: historyczne atrakcje miasta podczas pieszej wycieczki

Wiedeń: historyczne atrakcje miasta podczas pieszej wycieczki

Rozpocznij zwiedzanie od Albertinaplatz, a następnie przejdź się do Opery, zanim dotrzesz do jednego z najważniejszych punktów wycieczki: Akademii Sztuk Pięknych, gdzie Adolf Hitler nie został przyjęty na studia. Stamtąd przejdź obok największego targu spożywczego w mieście, Naschmarkt, budynku Wiedeńskiej Secesji i Musikverein, gdzie odbywa się słynny koncert noworoczny. Kontynuuj w kierunku kościoła św. Karola i podziwiaj jego zewnętrzną część. Wejdź do Muzeum Miasta Wiednia i poznaj historię, sztukę i kulturę Wiednia. Zakończ wycieczkę w muzeum, gdzie możesz zostać i zwiedzać we własnym tempie.

RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

Ciesz się nieznanymi turystom miejscami w Wiedniu, takimi jak najstarsza gotycka wieża mieszkalna w Wiedniu lub Park Dunajski. Możesz odkryć wszystko bardzo wygodnie i bez zmęczonych nóg dzięki panoramicznym wycieczkom Raxi-Tours. Wycieczka Raxi (elektryczną rikszą) pokaże Ci dokładnie to, co naprawdę chcesz zobaczyć w Wiedniu, prawie tak, jakbyś szedł pieszo i to bez żadnego wysiłku. Trasa może być spersonalizowana w oparciu o Twoje zainteresowania, takie jak architektura lub historia, lub jako przewodnik mogę zasugerować i zaprojektować trasę dla Ciebie. Mogę odebrać Cię z hotelu i zawieźć w wybrane miejsce. Ciesz się Wiedniem nawet w nieco niższych temperaturach dzięki podgrzewanemu kocowi, który może utrzymać ciepło przez około 3 godziny na baterii oraz dodatkowemu kocowi piknikowemu, który jest wodoodporny i wiatroszczelny. Raxi (moja e-riksza) została specjalnie zaprojektowana w Holandii (Europa Zachodnia) do wygodnych podróży dla dwóch osób dorosłych, jest nowa i w bardzo dobrym stanie. RAXI jest dokładnie sprawdzany co miesiąc w warsztatach i zawsze jest w doskonałym stanie, ale nadal jest tylko rowerem, a nie samochodem. Raxi jest wyposażony w amortyzatory, piękny pomarańczowy daszek i chowany podnóżek (ułatwiający wsiadanie i wysiadanie). Silnik znajduje się pod siedzeniami, dzięki czemu ciepło silnika nie jest emitowane na gości. Na specjalnym stelażu można również wygodnie przewozić dwie laski lub kije turystyczne. Jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną przez e-mail (office@guide-nicole.com) lub telefon komórkowy, aby spełnić swoje marzenia o zwiedzaniu Wiednia. Pogoda na przejażdżki Raxi: od +2°C (jeśli drogi nie są śliskie) do 30°C, z maksymalnym wiatrem 50 km/h. Dostępna jest ochrona przeciwdeszczowa na wypadek lekkiego deszczu lub śniegu. Jeśli pogoda uniemożliwia wycieczkę Raxi, możemy odbyć prawie taką samą wycieczkę korzystając z transportu publicznego. Jednak w tym przypadku również będziemy musieli iść pieszo. Twój odbiór z miejsca zbiórki lub hotelu pozostaje bezpłatny. Wyślę Ci wiadomość z 48-godzinnym wyprzedzeniem, jeśli pogoda uniemożliwi wycieczkę z RAXI i nadal możliwa będzie tylko wycieczka ogólnodostępna, abyś mógł zarezerwować moją nową wycieczkę: "In Vienna like a Viennese: by public transport & walking" zamiast wycieczki Raxi. Jeśli nie chcesz skorzystać z wycieczki ogólnodostępnym transportem publicznym, możesz również bezpłatnie anulować rezerwację.

Wiedeń: wycieczka autobusowa po Ring Street w wirtualnej rzeczywistości

Wiedeń: wycieczka autobusowa po Ring Street w wirtualnej rzeczywistości

Porozmawiaj ze słynnym austriackim kompozytorem Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, przejedź się u boku cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Sisi, a po drodze spotkaj doktora Zygmunta Freuda podczas zwiedzania Wiednia. Poznaj miasto w innowacyjny sposób dzięki zestawowi do rzeczywistości wirtualnej podczas przejażdżki autobusem z przewodnikiem po malowniczej Ring Street. Zobacz najbardziej znane i zabytkowe budynki miasta, takie jak Akademia Sztuk Pięknych, Pałac Hofburg, budynek austriackiego parlamentu, plac Albertina i inne. Zatrzymaj się w niektórych z tych ważnych miejsc, aby założyć zestaw słuchawkowy i wejść w porywającą wirtualną rzeczywistość.

Dziedzictwo kulturowe Wiednia: Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

Dziedzictwo kulturowe Wiednia: Wycieczka piesza z audioprzewodnikiem

Rzeczy do zrobienia w Wiedniu Odkryj, obok wielu znanych atrakcji turystycznych, mniej znane, ale równie zapierające dech w piersiach, malownicze i historyczne miejsca w tym cesarskim mieście dzięki CityAppTour. Dzięki samodzielnej wycieczce z przewodnikiem po Wiedniu możesz zanurzyć się w historiach swojego osobistego audioprzewodnika we własnym tempie. Twój spacer po historycznym centrum Wiednia Wiedeń, urzekająca mieszanka uroku starego świata i współczesnego życia, rozwija się jak żywy gobelin w swoim historycznym sercu. Pośród ponadczasowej architektury i historycznych ulic, miasto pulsuje dynamiczną energią, która odzwierciedla jego wieloaspektową tożsamość. Od statusu bastionu muzyki klasycznej po kwitnącą scenę kulinarną i innowacyjnego ducha, Wiedeń oferuje bogaty wachlarz doświadczeń przypominających jego europejskie odpowiedniki. Odkryj ukryte skarby miasta i jego historyczną przeszłość dzięki pieszej wycieczce z CityAppTour, podczas której spersonalizowane audioprzewodniki i szczegółowe mapy oświetlą Twoją podróż przez urzekające ulice Wiednia. Wyrusz w urzekającą podróż przez historyczne serce Wiednia dzięki naszym wyselekcjonowanym wycieczkom: Wiedeńskie Centrum Historyczne, Wiedeński Szlak Cesarski, Wiedeńskie Dziedzictwo Kulturowe, gdzie każdy zakątek odsłania wieki wielkości i bogactwa kulturowego. Co robić w Wiedniu Spaceruj po kultowej katedrze św. Szczepana, majestatycznym symbolu architektonicznej sprawności Wiednia i podziwiaj skomplikowane detale pobliskiej Kolumny Zarazy. Zagłęb się w muzyczne dziedzictwo Mozarta w jego dawnej rezydencji, obecnie przekształconej w Dom Mozarta, lub wejdź na tętniący życiem Michaelerplatz, gdzie historia spotyka się ze współczesnym urokiem. I nie przegap wzruszającego hołdu na Judenplatz, gdzie Pomnik Holokaustu stoi jako uroczyste przypomnienie przeszłości Wiednia. Z każdym przystankiem odkryjesz warstwy fascynującej narracji Wiednia, łączącej tradycję z nowoczesnością w każdej brukowanej uliczce i historycznym zabytku. Symfonia kultury i muzyki Jednym ze szczególnie wyjątkowych aspektów Wiednia jest jego bogate dziedzictwo muzyczne. Jako miejsce narodzin kultowych kompozytorów, takich jak Mozart, Beethoven i Strauss, Wiedeń od dawna jest szanowany jako światowe centrum muzyki klasycznej. Miasto jest domem dla renomowanych instytucji, takich jak Wiedeńska Opera Państwowa i Wiedeńska Orkiestra Filharmoniczna, gdzie odwiedzający mogą doświadczyć światowej klasy występów w zapierających dech w piersiach miejscach. Dodatkowo, tętniąca życiem wiedeńska scena muzyki ulicznej dodaje dodatkowego uroku, z utalentowanymi muzykami serenadującymi przechodniom na miejskich placach i parkach. To muzyczne dziedzictwo nadaje Wiedniowi czarujący rytm, który rozbrzmiewa na jego ulicach, czyniąc go naprawdę niezapomnianym miejscem dla miłośników muzyki z całego świata.

Wiedeń: Najciekawsze atrakcje

Sala koncertowa Wiener Musikverein: Wycieczki i bilety

Austria: Ciekawe miejsca

Sala koncertowa Wiener Musikverein: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sala koncertowa Wiener Musikverein? Kliknij tutaj.

Sala koncertowa Wiener Musikverein: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(2216 recenzji)

uwielbiam ten występ, jeśli nigdy wcześniej nie byłeś, powinieneś odwiedzić przynajmniej raz, orkiestra Mozarta to wyjątkowe doświadczenie z dźwiękiem na żywo/bez głośników i mikrofonów, świetny duet z pięknymi kostiumami i uwielbiam interakcje z publicznością, których nigdy nie doświadczyłem wcześniej:) elegancka atmosfera w złotej sali

Piękne miejsce i doskonała prezentacja! Łatwość zakupu i wymiany biletów na miejscu wydarzenia. Wszystko bardzo zorganizowane. Należy jednak stworzyć większą zachętę do zapewnienia dzieciom dostępu – dzieci w wieku 8 lat płacą już tak jak dorośli. Mimo to było warto, bo docenianie kultury cenimy już od dzieciństwa.

Koncert godny Wiednia: pierwsze skrzypce i zespół są wyjątkowe zarówno pod względem wykonania, jak i wrażliwości interpretacji. Zawrotna sala, jedyny minus: publiczność nie była na odpowiednim poziomie.

To był wspaniały koncert w kostiumach. Z rozpoznawalną muzyką. Będę teraz oglądać koncert sylwestrowy ze słowami: „Byłem tam! „! Uczucie.

Pozycja obowiązkowa w Wiedniu. Koncert na wysokim poziomie, a Złota Sala urzeka pięknem. Wspaniałe doświadczenie!