Dodaj daty

Sala koncertowa Wiener Musikverein

Popłyń kanałami tej weneckiej wyspy, podziwiając nostalgiczne fasady budynków i słynne pracownie dmuchania szkła.

Sala koncertowa Wiener Musikverein – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali

1. Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali

Wysłuchaj wspaniałego koncertu muzyki Mozarta i Straussa w jednej z najznamienitszych sal koncertowych. W czasie tego interesującego i wytwornego wieczoru obejrzysz występ słynnej Orkiestry Mozarta w Wiedniu. Założona w 1986 roku Orkiestra Mozarta składa się z muzyków koncertujących z Orkiestrą Filharmoników Wiedeńskich, Orkiestrą Symfoników Wiedeńskich oraz innymi prestiżowymi orkiestrami austriackimi. Poza swoją historią koncertową, Vienna Mozart Orchestra znana jest również z koncertów Mozarta organizowanych w Wiedniu, podczas których muzycy występują w historycznych strojach, pokazy wzbogacają muzyczne życie Wiednia. Posłuchaj 30 wyjątkowych muzyków, dwóch solistów międzynarodowej sławy oraz dwóch śpiewaków operowych z Wiedeńskiej Opery Narodowej i wiedeńskiej Volksoper, prezentujących program w stylu akademii muzycznych końca XVIII wieku. Kierownictwo gwiazd dyrygentury, niezrównana akustyka oraz imponująca architektura wiedeńskich sal koncertowych sprawią, że wieczór będzie niezapomniany.

Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

2. Wiedeń: Cztery pory roku Vivaldiego i Mozart w Musikverein

Odkryj najważniejszy punkt wiedeńskiego kalendarza kulturalnego i ciesz się wieczorem pięknej muzyki w Musikverein w Złotej Sali lub Sali Brahmsa. Pozwól muzyce rozbrzmiewać wokół Ciebie i posłuchaj Mozarta, Haydna i Vivaldiego w klasycznym koncercie. Pierwsza część koncertu obejmuje wiedeńskie utwory klasyczne Mozarta i Haydna. Druga część składa się z legendarnego koncertu skrzypcowego Vivaldiego "Cztery pory roku" z udziałem zespołu smyczkowego i austriackich solistów o międzynarodowej renomie. Z pewnością będziesz oczarowany tym wyjątkowym doświadczeniem. Złota Sala słynie z koncertu noworocznego i wyjątkowej akustyki Sala Brahmsa słynie z najlepszej akustyki spośród wszystkich sal muzyki kameralnej. Daty w Złotej Sali Listopad 2023: 11., 18. Grudzień 2023: 6., 8., 9., 12 6 stycznia Luty 2024: 3., 9. Marzec 2024: 26. Kwiecień 2024: 2., 18., 23., 30 Maj 2024: 14., 21., 23 Czerwiec 2024: 18., 27. Daty w Sali Brahmsa Listopad 2023: 9., 16., 25., 30. Grudzień 2023: 15., 21., 22. Styczeń 2024: 13., 27. Luty 2024: 17., 24. Marzec 2024: 9., 23., 28., 30 Kwiecień 2024: 4., 9., 14., 21., 25., 28. Maj 2024: 2., 5., 7., 9., 12., 19., 26., 30. Czerwiec 2024: 2., 4., 11., 16., 20., 23., 25., 30.

Wiedeń: Koncert Mozarta w Brahms-Saal

3. Wiedeń: Koncert Mozarta w Brahms-Saal

Wysłuchaj najlepszych dzieł Mozarta i Johanna Straussa w mistrzowskim wykonaniu Wiedeńskiej Orkiestry Mozarta. 30 muzyków, którzy dla Ciebie zagrają, należy do szeregów Filharmoników Wiedeńskich, Symfoników Wiedeńskich lub innych znanych orkiestr austriackich. Ich szeregi zostaną zasilone międzynarodowej sławy solistami oraz dwoma śpiewakami operowymi z Opery Narodowej i Volksoper. Orkiestrę oczywiście prowadził będzie słynny dyrygent. Niezwykła część występu: orkiestra, śpiewacy i dyrygent będą ubrani we wspaniałe kostiumy i peruki z epoki baroku. Zaprezentują oni uwertury, arie i duety z najbardziej znanych oper Mozarta z autentycznym rozmachem, a także fragmenty symfonii, koncertów, serenad i divertimenti w stylu XVIII-wiecznych akademii muzycznych. Nieoficjalne hymny Austrii, energiczny„Marsz Radetzky'ego" Johanna Straussa (ojca)i walc„Nad pięknym modrym Dunajem” Johanna Straussa (syna) będą zwieńczeniem tego wspaniałego programu.

Wiedeń: koncert Mozarta i kolacja z austriackimi przysmakami

4. Wiedeń: koncert Mozarta i kolacja z austriackimi przysmakami

Twój wieczór rozpocznie się aperitifem, po którym nastąpi trzydaniowy posiłek w restauracji w Grand Hotel Vienna. Ten luksusowy hotel oferuje odpowiednią atmosferę na rozpoczęcie każdego wyjątkowego wieczoru. Grand Hotel Vienna znajduje się zaledwie 400 metrów od Hali Koncertowej Wiener Musikverein, co oznacza, że nie trzeba się spieszyć do koncert po posiłku. Kolacja zaczyna się o 18:00, a koncert o 20:15. Do obiektu można z łatwością dojść pieszo w zaledwie kilka minut, co pozwala na niespieszne delektowanie się kolacją. Na koncercie usłyszycie fantastyczne serenady Mozarta, a także Błękitny Dunaj i Radetzkymarsch Johanna Straussa. Będziesz cieszyć się wyjątkową akustyką tego zapierającego dech w piersiach miejsca i przeżyć to doświadczenie w domu, słuchając uzupełniającej płyty CD Golden Collection: The Best of the Vienna Mozart Orchestra. Rozrusznik: Zupa z cienkich pasków cienkiego naleśnika Danie główne: Grillowany filet z sandacza z kapustą szparagową i soczewicą z bieługi Lub Styryjski kurczak bez kości smażony w głębokim tłuszczu z sałatą ziemniaczano-roszponką Deser: Kluski twarogowo-truskawkowe, parfait waniliowo-rumowy, tartaletka morelowo-czekoladowa lub mini strudel jabłkowy

Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali z kolacją

5. Wiedeń: Koncert Mozarta w Złotej Sali z kolacją

Posłuchaj najwspanialszych arii i duetów ze słynnych oper Mozarta. Delektuj się fantastycznymi fragmentami symfonii, koncertów i serenad, a także dziełami Straussa – Nad pięknym modrym Dunajem i Marsz Radetzky'ego. Doświadcz niezwykłej atmosfery i podziwiaj muzyków w tradycyjnych strojach i perukach barokowych. Weź udział w prawdziwej uczcie w restauracji Bristol przed koncertem. Skosztuj pysznego 3-daniowego posiłku z aperitifem. Potrawy są tworzone przez szefa kuchni, który zazwyczaj dobiera składniki spontanicznie. Jego dania to jedne z najlepszych przysmaków w całej Austrii.

RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

6. RAXI (riksza elektryczna) Wiedeń 90 minut zwiedzania

Wycieczka Raxi (elektryczną rikszą) pokaże Ci dokładnie to, co naprawdę chcesz zobaczyć w Wiedniu. Trasa może być spersonalizowana w oparciu o Twoje zainteresowania, takie jak architektura lub historia, lub jako przewodnik mogę zasugerować i zaprojektować trasę dla Ciebie, aby Twoje doświadczenie w Wiedniu było po prostu idealne. Mogę odebrać Cię z hotelu i zawieźć w wybrane przez Ciebie miejsce. Możesz doświadczyć Wiednia prawie tak, jakbyś szedł pieszo i to bez żadnego wysiłku, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony. Raxi (mój e-rickshaw) został specjalnie zaprojektowany w Holandii (Europa Zachodnia) do wygodnych podróży dla dwóch osób dorosłych i został dostarczony 15 czerwca, więc jest naprawdę nowy i w bardzo dobrym stanie. Raxi jest wyposażony w amortyzatory, piękny pomarańczowy daszek i chowany podnóżek (ułatwiający wsiadanie i wysiadanie). Silnik znajduje się pod siedzeniami, dzięki czemu ciepło silnika nie jest emitowane na gości. Na specjalnym stelażu można wygodnie przewozić dwie laski lub kije turystyczne. Ciesz się nieznanymi turystom miejscami w Wiedniu, takimi jak najstarsza gotycka wieża mieszkalna w Wiedniu lub Park Dunajski. Możesz odkryć wszystko bardzo wygodnie i bez zmęczonych nóg dzięki panoramicznym wycieczkom Raxi-Tours. Skontaktuj się ze mną przez e-mail (office@guide-nicole.com) lub telefon komórkowy, aby spełnić swoje marzenia o zwiedzaniu Wiednia. Pogoda na przejażdżki Raxi: od +2°C (jeśli drogi nie są śliskie) do 30°C, przy maksymalnym wietrze 50 km/h. Dostępna jest ochrona przeciwdeszczowa na wypadek lekkiego deszczu lub śniegu. Jeśli pogoda uniemożliwi wycieczkę Raxi, możemy odbyć prawie taką samą wycieczkę, korzystając z transportu publicznego. Jednak w tym przypadku również będziemy musieli iść pieszo. Twój odbiór z miejsca spotkania lub hotelu pozostaje bezpłatny. Wyślę Ci wiadomość z 48-godzinnym wyprzedzeniem, jeśli pogoda uniemożliwi wycieczkę z RAXI i nadal możliwa będzie tylko wycieczka transportem publicznym, abyś mógł zarezerwować moją nową wycieczkę: "W Wiedniu jak wiedeńczyk: transportem publicznym i pieszo" zamiast wycieczki Raxi. Jeśli nie chcesz korzystać z transportu publicznego, możesz również bezpłatnie anulować rezerwację.

Wiedeń: wycieczka autobusowa po Ring Street w wirtualnej rzeczywistości

7. Wiedeń: wycieczka autobusowa po Ring Street w wirtualnej rzeczywistości

Porozmawiaj ze słynnym austriackim kompozytorem Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, przejedź się u boku cesarza Franciszka Józefa i cesarzowej Sisi, a po drodze spotkaj doktora Zygmunta Freuda podczas zwiedzania Wiednia. Poznaj miasto w innowacyjny sposób dzięki zestawowi do rzeczywistości wirtualnej podczas przejażdżki autobusem z przewodnikiem po malowniczej Ring Street. Zobacz najbardziej znane i zabytkowe budynki miasta, takie jak Akademia Sztuk Pięknych, Pałac Hofburg, budynek austriackiego parlamentu, plac Albertina i inne. Zatrzymaj się w niektórych z tych ważnych miejsc, aby założyć zestaw słuchawkowy i wejść w porywającą wirtualną rzeczywistość.

Sala koncertowa Wiener Musikverein: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sala koncertowa Wiener Musikverein? Kliknij tutaj.

Sala koncertowa Wiener Musikverein: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 2216 opinii

Piękny świąteczny wieczór Spędziliśmy naprawdę miły wieczór, słuchając słynnych utworów Mozarta w specjalnym kontekście ze świetną akustyką Finał z dwoma super klasykami: Pięknym niebieskim Dunajem i Marszem Radetzky'ego był emocjonujący Były również bardzo punktualne, co było dla nas bardzo mile widziane. bardzo elegancka oprawa publiczność była ubrana bardzo nieformalnie, nie jest jasne, dlaczego czarny krawat był wymagany na rezerwacji

Oprawa jest cudowna, a orkiestra znakomita, w tym soliści. Chociaż nie jestem wielkim fanem opery, dwoje śpiewaków operowych było bardzo dobrych, a połączenie muzyki orkiestrowej przeplatanej z ariami operowymi było najprzyjemniejsze. Wieczór minął bardzo szybko, a bisy też były bardzo udane. Nie ma potrzeby noszenia smokingu, ponieważ nikt inny tego nie robił (zostało to napisane w razie potrzeby na stronie internetowej getyourguide).

Nie jestem znawczynią muzyki klasycznej, ale bawiłam się wyśmienicie. Utwory były świetnie dobrane, klasyczne, więc nawet ja je w większości znałam. Koncert angażował publiczność, było klaskanie do rytmu, było z humorem. Wspaniałe stroje z epoki, cudowna atmosfera miejsca. Fantastycznie!

Restauracja w Bristolu... była najwyższej klasy. Cudowny personel, bardzo gościnny, bardzo dobre jedzenie. Jak na operę Mozarta... była wspaniała. Krótko mówiąc, bardzo dobry wieczór. Dziękuję

Piekna sala, świetna akustyka, Łatwość odbioru biletów, dobry poziom wykonawców