Sala de los Reyes

Sala de los Reyes – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

1. Granada: Bilet wstępu do Alhambry z audioprzewodnikiem

Ciesz się elastycznością i swobodą samodzielnej wycieczki po Granadzie z audioprzewodnikiem i nawigatorem turystycznym, który jest wyposażony w nawigację GPS. Po odebraniu osobistego nawigatora turystycznego i wejściu do pałacu Alhambra, ciesz się wstępem bez kolejki do Alhambry i zobacz niezwykle szczegółową islamską sztukę i architekturę ogrodów Generalife, pałaców Nasrid i twierdzy Alcazaba. Twój audioprzewodnik zapewni szczegółowe objaśnienia Alhambry i Generalife podczas spaceru. Po wizycie w Alhambrze i przed oddaniem audioprzewodnika odkryj najlepszą ofertę kulturalną miasta, bary tapas, zabytki i muzea. Podążaj za wskazówkami nawigatora GPS i zrelaksuj się wieczorem podczas masażu, zabaw z przyjaciółmi w świetnej restauracji, pograj w golfa lub odwiedź park rozrywki.

Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

2. Granada: Ogrody Alhambry i bilet na Generalife

Odkryj imponujące ogrody Alhambry we własnym tempie. Wędruj przez fascynujące ogrody Alhambry, wypełnione fontannami, wiszącymi roślinami i brukowanymi ścieżkami. Ten bilet nie obejmuje wstępu do pałaców Nasrydów. Poczuj atmosferę mauretańskiej kultury i rozkoszuj się roślinnością otaczającą fortecę. Podziwiaj dekadencką architekturę Generalife, pałacu naprzeciwko Alhambry, niegdyś domu królów Granadadine. Przejdź się do obszaru wojskowego lub Alcazaba i podziwiaj ufortyfikowane wieżyczki w kolorze piasku. Kontynuuj swoją podróż przez kompleks i napotkaj Pałac Karola V, Łaźnię Meczetu i wszelkie ukryte przejścia w ogrodach.

Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

3. Z Malagi: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pomniku Alhambra, w tym wizytę w pałacach Nazari. Wyjedź z Malagi i udaj się do Granady i poznaj tętniące życiem miasto, nie martwiąc się o bilety ani transfery. Po obejrzeniu pałacu zwiedzaj ogrody Generalife z przewodnikiem. Odbierz z Malagi wygodnym transferem autobusowym i znajdź się w pięknym mieście Granada. Tam zwiedź słynny na całym świecie pałac Alhambra z priorytetowym dostępem i bez czekania w kolejce. Podziwiaj pałace Nasrid, Generalife, Alcazaba i pałac Karola V z przewodnikiem i podziwiaj innowacyjne elementy wodne i architekturę ogrodów. Idąc, poznaj wyjątkową historię ostatniej placówki muzułmańskiej Hiszpanii. Następnie przejdź się po zabytkowym centrum Granady i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na region Granady. Ciesz się wolnym czasem w centrum miasta, aby odwiedzić katedrę, zjeść lunch w lokalnej restauracji lub po prostu spacerować po ulicach i placach. Zrób sobie przerwę w jednym ze słynnych barów tapas w Granadzie, zanim wsiądziesz do autobusu w drodze powrotnej do Malagi.

Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

4. Granada: Alhambra, pałace Nasrydów i zwiedzanie Generalife

Odwiedź pałac Alhambra, obowiązkowy punkt programu dla każdej osoby zwiedzającej Grenadę. Ten obiekt z listy światowego dziedzictwa UNESCO szczyci się pięknymi i starannie urządzonymi pokojami, historyczną ważnością oraz znakomitą i drobiazgową architekturą islamską. Skorzystaj z usług lokalnego przewodnika, aby Twoja wycieczka była jeszcze bardziej niezwykła oraz pełna ciekawych informacji i historii. Opowie Ci on o dziedzictwie Granady, oprowadzi po każdym zakątku „Czerwonej wieży” i odpowie na każde pytanie dotyczące tego niezwykłego zabytku. Zwiedzisz też Alcazabę – niegdysiejszą twierdzę wojskową i najstarszą część kompleksu Alhambra oraz pałace Nasrydów: pałac Mexuar, pałac Comares i Dziedziniec Lwów. Na końcu zwiedzisz Generalife – letni pałac emira, położony na wschód od Alhambry i otoczony rozległymi ogrodami, pełnymi wybujałej wegetacji i obramowany pięknym islamskim krajobrazem.

Z Sewilli: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą i Albaicín

5. Z Sewilli: 1-dniowa wycieczka do Granady z Alhambrą i Albaicín

Wyjedź z Sewilli i udaj się do Granady, aby zwiedzić zabytkową Alhambrę, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na jej znaczenie kulturowe i piękno architektury. Skorzystaj z usług oficjalnego przewodnika i doświadczonego tłumacza dziedzictwa miasta i twierdzy, zbudowanych dla emirów Nasrydów, którzy rządzili Hiszpanią w XIII i XIV wieku. Podziwiaj fortyfikacje Alcazaby (cytadeli), zbudowanej w celu ochrony post-rzymskich dzielnic miasta, w tym mauretańskiej dzielnicy „El Albayzín”. Podziwiaj piękno pałaców Nasrydów i Generalife, letnich ogrodów rekreacyjnych emira. Następnie przejazd do centrum Granady na lunch (koszt własny). Następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem po wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dzielnicy Albaicín, gdzie kręte uliczki odzwierciedlają średniowieczną mauretańską przeszłość. Przechadzaj się obok pobielanych domów i napotykaj wiekowe kościoły i balkony pełne kwiatów. Zatrzymaj się, aby podziwiać spektakularne panoramy fortecy Alhambra wznoszącej się na jej wzgórzu. Wróć do Sewilli pod koniec swojej historycznej przygody i zostań wysadzony w pierwotnym punkcie początkowym.

Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

6. Granada Alhambra i Generalife Gardens Experience Tour

Zwiedzaj wspaniałe ogrody Alhambra, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, pałac i ogrody znajdują się na zboczu wzgórza nad Grenadą. Wejdź z biletem bez kolejki, lokalny przewodnik opowie historię i wspaniałe opowieści o Alhambrze. Pałacowe miasto zostało ufortyfikowane w XIII wieku i można uwierzyć, że roztaczają się z niego wspaniałe widoki. Podziwiaj Generalife, niegdyś budynek rekreacyjny dla sułtanów Nasrid, który był również używany do celów rolniczych. Odkryj, co urzekło wielu odwiedzających pomnik i doceń wielkość i tajemniczość Alhambry. Zachwyć się szczegółową islamską sztuką i architekturą ogrodów Generalife i twierdzy Alcazaba.

Granada: Bilet wstępu na nocną wizytę w Alhambrze

7. Granada: Bilet wstępu na nocną wizytę w Alhambrze

Wejdź do magicznej krainy wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO kompleksu Alhambra, gdy zapada noc dzięki tym biletom wstępu. Zobacz, jak monumentalne miejsce, bogate w historię, piękno i kulturę, przekształca się w spokojną oazę w świetle księżyca. Zarezerwuj wstęp nocą, aby zwiedzić bujne ogrody Alhambry i Generalife lub okazałe pałace Nasrydów i pałac Karola V. Ucieknij od tłumów w ciągu dnia i podziwiaj Alhambrę w innym świetle podczas wizyty w świetle księżyca. Wejdź do pawilonu wejściowego i przejdź przez promenadę drzew orzechowych Generalife. Przez ten chodnik dotrzesz do północnej części Nowych Ogrodów Generalife, docierając do Pałacu Generalife. Alternatywnie, zobacz rezydencje używane przez sułtanów Nasrydów dla siebie i ich dworów, odwiedzając Pałace Nasrydów. Zapierające dech w piersiach w ciągu dnia, nabierają tajemniczego uroku po zachodzie słońca. Przejdź się przez Mexuar, Palacio de Comares y Palacio de los Leones i Pałac Karola V. Zmniejszone tłumy i otaczająca cisza podkreślają majestat tego miejsca, oferując spokojne i romantyczne wrażenia.

Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

8. Granada: Alhambra i Pałace Nasrydów - wycieczka z przewodnikiem i biletami

Odkryj Alhambrę, która nie jest jedynie fortecą, pałacem czy zamkiem, ale całym miniaturowym miastem zbudowanym jako główna siedziba dworu królewskiego. Poznaj jego złożoną historię i posłuchaj opowieści i legend podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje wstęp do pałaców Nasrydów i ogrodów Generalife. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i rozpocznij zwiedzanie Alhambry, której budowę rozpoczęto w 1240 roku za panowania pierwszego sułtana z dynastii Nasrydów, Mohammeda I Alhamara. Odkryj kluczowe daty i wydarzenia historyczne oraz uzyskaj wgląd w motywacje za nimi stojące. Dowiedz się, dlaczego został zbudowany, dlaczego w taki specyficzny sposób i jakie cele przyświecały jego budowniczym. Odwiedź 3 najważniejsze części Alhambry: Alcazabę, pałace Nasrydów i ogrody Generalife. Udaj się do obronnej części kompleksu, Alcazaby, gdzie Twój przewodnik pomoże Ci odbudować w wyobraźni ruiny w tętniącej życiem okolicy. Przejdź dalej do klejnotu Alhambry, pałaców Nasrydów. Przejdź się po komnatach, w których sułtani gromadzili audiencje, po dziedzińcach, po których wędrowały ich żony i konkubiny, i poznaj miejsca, w których żyły i umierały znane osobistości Królestwa Granady, ostatniej twierdzy islamu w Europie. Na koniec udaj się do ogrodów Generalife. Zobacz ten ziemski raj stworzony przez sułtanów Granady dla przyjemności i relaksu, z dala od dworskich intryg. To malownicza okolica, idealna do robienia zdjęć i podziwiania najlepszych widoków na Alhambrę i miasto.

Granada: Pełna wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z biletami

9. Granada: Pełna wycieczka z przewodnikiem po Alhambrze z biletami

Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Alhambra była niegdyś symbolem i dumą królów Nasrydów, ostatnim bastionem podboju królów katolickich. Pałace Nasrydów, Alcazaba, Generalife i wiele innych punktów składa się na ten niesamowity pomnik: Alhambra, klejnot Granady. Odkryj Alhambrę w całości, tak jak na to zasługuje, z oficjalnym akredytowanym przewodnikiem, który zapewni fantastyczną 3-godzinną wycieczkę. Z doświadczonym przewodnikiem po historii i architekturze Alhambry poznaj i poznaj styl życia, kulturę i tradycję królów i społeczeństwa Nasrydów od XIII do XVI wieku. Oprócz poznania działania każdego pałacu, alkowy, ogrodów, wież i zaskakujących zakamarków, poznasz także niezliczone legendy i opowieści o miłości, niewierności i tragedii, które wydarzyły się w tej cytadeli.

Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

10. Bez kolejki: Alhambra i pałace Nasrydów z przewodnikiem

Poznaj historię Granady podczas tej 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem po letnim pałacu Alhambra i Generalife. Informacyjny przewodnik oprowadzi Cię po rozległym kompleksie, którego historia sięga ponad 600 lat. Podziwiaj wspaniałą mieszankę islamskiej sztuki i kultury. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1984 roku Alhambra była dworskim miastem, w którym mieszkali sułtani z dynastii Nasrydów. Oprócz ozdobnych pałaców sułtanów, Twój przewodnik zabierze Cię do fortecy wojskowej, aby podziwiać satysfakcjonujące widoki na Grenadę i okoliczne góry. Następnie przejdź do Generalife. Zbudowany jako miejsce wypoczynku dla mauretańskich królów Granady w XIV wieku, jego piękne ogrody obfitują w różnorodną florę i zachwycające elementy wodne. Pewien pisarz poetycko opisał to jako „płaczącą wodę”.

Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj wg::

Sala de los Reyes: najlepsze atrakcje w pobliżu

Sala de los Reyes: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sala de los Reyes? Kliknij tutaj.

Sala de los Reyes: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(12 163 recenzji)

Przewodnik dużo wiedział, co było doskonałe, wadą było to, że po wejściu nie pozwolił uczestnikom udać się do łazienki, dopóki nie zakończyliśmy części wycieczki trwającej ponad dwie godziny, widzieliśmy, jak inne grupy przed wejściem mogły brać udział. Poza tym turysta nie przyjechał i nie było tolerancji oczekiwania, po prostu podarł bilet na oczach wszystkich i to właśnie przykuło moją uwagę. Sama Alahambra jest cudowna, najpiękniejsze miejsce, jakie kiedykolwiek widziałem. Ximena Chile

Wizyta w Alhambrze to wspaniałe przeżycie. Byliśmy tam już o 9:00. Jest to zalecane, ponieważ nie jest jeszcze tak tłoczno. Dodatkowy audioprzewodnik był bardzo dobry, zwłaszcza, że zauważyliśmy, że niektórzy goście, którzy pobrali audioprzewodnik na swój telefon komórkowy, nie mogli uzyskać dostępu do Wi-Fi. Transakcja przebiegła miło i szybko.

miejsce było spektakularne, ale dzień przed przesunięciem naszych biletów do pałaców Nasrydów na koniec popołudnia, musieliśmy zmodyfikować nasze plany i wybraliśmy się rano, bo chcieliśmy jechać spokojnie, ale pracownicy Alhambry wzięli Wybiegliśmy o 19:50.

Przewodniczka bez zastrzeżeń. Oczywiście 3 godziny wymogło szybkie tempo zwiedzania, ale na szczęście po zakończeniu można zostać na terenie Alhambry aż do zamknięcia.

Doskonały! Wysoce polecany! Przewodnik audio na iPhone'a z aparatami słuchowymi idealny.