Saint Nicholas' Church
Atrakcje edukacyjne

Atrakcje edukacyjne
Liczba znalezionych atrakcji: 1

Gandawa: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 88
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Saint Nicholas' Church Atrakcje edukacyjne

Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

Popłyń łodzią w pobliżu niesamowitego Zamku Hrabiów, aby odkryć najpiękniejsze miejsca w Gandawie. Podczas tej 50-minutowej wycieczki przewodnik poprowadzi Cię przez fascynującą historię średniowiecznej Gandawy oraz jej historycznych budynków i architektury. Podziwiaj słynne trzy wieże Gandawy, różne średniowieczne kościoły i klasztory, miejsce narodzin Karola V Hiszpańskiego, majestatyczne hale cechowe, zapierający dech w piersiach zamek i wiele więcej! Posłuchaj historii kryjących się za tymi wspaniałymi zabytkami. Twoja wycieczka jest prowadzona w języku angielskim, holenderskim i francuskim. Na pokładzie dostępne są również ilustrowane tłumaczenia w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim i japońskim.

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Rozpocznij swoją niezapomnianą wycieczkę z lokalnym przewodnikiem w pobliżu Dworca Centralnego w Brukseli (18, Boulevard de Berlaimont, 1000 Bruksela) w jednym z naszych wygodnych autokarów. Twoja przygoda rozpocznie się w momencie wejścia do autobusu: nasz przewodnik rozpocznie dzień od przeglądu historii kraju i jego stolicy oraz ważnych wydarzeń. W Gandawie - tętniącym życiem mieście studenckim znanym z żywej atmosfery i średniowiecznej architektury - pokażemy Ci katedrę Saint Bavo, w której znajduje się słynny obraz "Adoracja Mistycznego Baranka". Następnie przespacerujesz się po historycznym porcie Graslei. Podziwiaj imponujący Zamek Hrabiów i odkryj ukryte zakątki miasta, takie jak Wielka Sala Rzeźników. W wolnym czasie będziesz mógł usiąść na tarasie i podziwiać inne zakątki miasta. Gdy już znajdziesz się w Brugii, bajkowa atmosfera tego obiektu z listy UNESCO ożyje! Spaceruj brukowanymi uliczkami do spokojnego Jeziora Miłości i odkryj historyczny kompleks Begijnhof, zbudowany w 1245 roku jako dom dla zakonnic. W porze lunchu będziesz mógł zjeść szybką przekąskę lub postępować zgodnie z zaleceniami przewodnika. Po obiedzie wycieczka z przewodnikiem będzie kontynuowana przez dawną dzielnicę czerwonych latarni i zabytki miasta, takie jak XI-wieczny Stary Szpital św. Gdy znajdziesz się na Rynku (Grote Markt), centralnym placu miasta, zobaczysz słynną wieżę Belfry. Możesz także skorzystać z opcjonalnej wycieczki łodzią wzdłuż licznych kanałów miasta, w całości zorganizowanej przez Twojego przewodnika. Brugia jest znana jako "Wenecja Północy" ze względu na piękne drogi wodne. Wróć na Dworzec Centralny w Brukseli, pełen czarujących i malowniczych opowieści z całodniowej przygody!

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się podczas 100-kilometrowej podróży autobusem do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki "Wenecji Północy" i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) i XIII-wieczny kompleks Begijnhof, założony w 1245 roku jako dom dla świeckich zakonnic. Udaj się na plac Walplein, gdzie zacienione drzewa i kawiarnie stanowią idealne miejsce na relaks. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne zabytki, takie jak XI-wieczny Stary Szpital Świętego Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie ceglaną wieżę w kościele Matki Bożej i zobacz inne zabytki, takie jak Pałac Gruuthuse lub Kanał Dijver. Udaj się do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście na Rozenhoedkaai i podziwiaj dzwonnicę na Placu Zamkowym. Odwiedź Rynek (Grote Markt), aby zobaczyć Dzwonnicę (Belfort). Następnie skorzystaj z 1-godzinnego czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych czekoladek w mieście. Następnie przejedź do Gandawy, której mieszkańcy są popularnie znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych budynkach miasta, takich jak Zamek Geralda Diabła i Katedra Świętego Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Podziwiaj Belfort (dzwonnicę) i osobliwy ratusz w stylu gotyckim i renesansowym. Zobacz jeden z najstarszych zabytków miasta w kościele św. Mikołaja naprzeciwko niezwykłej fasady Domu Cechowego Masonów. Wybierz się w podróż wzdłuż nabrzeży średniowiecznego portu Graslei i odkryj inne atrakcje, takie jak majestatyczny Zamek Hrabiów Flandrii, Wielka Sala Rzeźników, Stary Targ Rybny i Piątkowy Rynek. Ciesz się wolnym czasem w tym magicznym mieście przed powrotem do Brukseli. Nasza przygoda dobiegła końca! Nie czekaj i ciesz się tym dniem razem z nami!

Bruksela: najważniejsze samodzielne poszukiwania i wycieczki po śmieciach

Bruksela: najważniejsze samodzielne poszukiwania i wycieczki po śmieciach

Poznaj Brukselę we własnym tempie dzięki interaktywnemu polowaniu na padlinożerców, w które możesz grać na swoim telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy podczas zabawy z przyjaciółmi lub rodziną. Po pobraniu aplikacji (link do aplikacji i dane logowania otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji) użyjesz zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 największych atrakcji miasta. Po drodze możesz w dowolnym momencie zatrzymać grę na kawę, lunch lub przerwę. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Podczas eksploracji musisz pracować zespołowo i wykorzystywać logikę, wyobraźnię, obserwację i rozwiązywanie problemów, aby poruszać się po mieście, rozwiązując zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji, aby odblokować następną lokalizację. Rozpocznij swoją wycieczkę w Parlamentarium i dowiedz się wszystkiego o Parlamencie Europejskim. Plac Luksemburga zadziwi Cię; to jeden z symboli Brukseli. Pałac Królewski jest wyjątkowy i gotowy do rozwiązania zagadki opartej na tym zwiedzaniu. Następnie czekają na Ciebie Królewskie Muzea Sztuk Pięknych, nie zapomnij sfotografować unikalnych eksponatów. Podziwiaj Carillon Mont des Arts i jego wyjątkową architekturę. Kultowy Manneken-Pis jest wart twojego czasu, aby poznać jego symbolikę. Odkryj La Grand-Place, ogromny plac miejski otoczony eleganckimi, zabytkowymi budynkami z XIV wieku. Jeanneke-Pis, „młodsza siostra” Manneken Pis, czeka, aż pomyślisz życzenie. Galeria Królewska Świętego Huberta, krok przed końcem gry, zapewni Ci kilka chwil przyjemności i zwiedzania sklepów. Kościół św. Mikołaja ukoi Cię swoją prostotą, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie katedra św. Michała i św. Guduli z ich niesamowitą architekturą.

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem i rejs statkiem po kanale

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem i rejs statkiem po kanale

Lokalny przewodnik po Gandawie zadba o to, abyś zakończył wycieczkę z poczuciem, że miasto nie ma już dla Ciebie żadnych tajemnic. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy kościół św. Mikołaja i katedrę św. Bawona, która oprócz swojej wartości architektonicznej wyróżnia się jednym z najwybitniejszych obrazów w historii: "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Interpretacja tego obrazu będzie bułką z masłem dzięki wyjaśnieniom, które podamy Ci na temat jego symboli. W pobliżu zobaczysz ratusz i Belfort w Gandawie, dzwonnicę, która działa jako punkt widokowy i jest jedną z najwyższych wież w mieście. Ale jeśli serce miasta Cię zaskoczy, to dopiero początek. Następnie zagłębimy się w XVI-wieczną Gandawę, odwiedzając Nabrzeże Ziół i Zboża, kluczowy punkt handlowy w mieście w tamtym czasie. Tutaj dowiesz się również o starych gildiach handlowych. Z tego miejsca odkryjemy również targ mięsny i rybny, ówczesny supermarket, gdzie dowiemy się, dlaczego odegrały one tak ważną rolę w rozwoju miasta. Będziemy kontynuować naszą wycieczkę przez Patershol (lub dzielnicę tkaczy) do Zamku Hrabiów Flandrii. Jego historia jest pełna legend i ciekawostek, a my opowiemy Ci o nich wszystko. Ponadto, abyś mógł samodzielnie odwiedzić inne interesujące miejsca w Gandawie, udzielimy Ci rekomendacji i wskazówek, które sprawią, że Twój pobyt w mieście będzie niezapomniany. W drugiej części naszej wycieczki wybierzemy się na wycieczkę łodzią wzdłuż głównych kanałów Gandawy. Płynąc wzdłuż rzeki Leie i kanału Lieve, będziemy mieli szeroki widok na oba brzegi i ich tętniące życiem życie. W międzyczasie będziemy mieli audioprzewodnik z ilustrowanymi tłumaczeniami, które sprawią, że nasza podróż będzie o wiele przyjemniejsza i ciekawsza.

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj piękno Gandawy i jej średniowiecznych zabytków podczas pieszej wycieczki z hiszpańskojęzycznym przewodnikiem i dowiedz się więcej o jej historycznych dawnych mieszkańcach, w tym słynnych braciach Van Eyck. Dowiedz się, dlaczego lokalni mieszkańcy są znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V, rodaka z Gandawy, który został cesarzem rzymskim i królem Hiszpanii. Odwiedź XIII-wieczny zamek Geralda Diabła i zobacz gotycką fasadę katedry św. Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się o słynnym obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Spójrz na dzwonnicę Belfort i osobliwy gotycko-renesansowy ratusz. Podziwiaj kościół św. Mikołaja i pobliski dom cechowy masonów. Udaj się na nabrzeże Graslei i zobacz majestatyczne mury obronne Zamku Hrabiów. Przejdź się po dzielnicy Patershol i zobacz otwarty drewniany dach kratownicowy Wielkiej Hali Rzeźników. Poczuj tętniącą życiem atmosferę Starego Targu Rybnego i piątkowego Rynku. Zadaj swojemu przewodnikowi wszelkie pytania, jakie możesz mieć po drodze. Uzyskaj rekomendacje dotyczące miejsc, w których można zjeść lunch poza obszarem turystycznym, porady dotyczące belgijskiego piwa oraz zabytków i muzeów, które warto zobaczyć na własną rękę.

Gandawa: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z degustacją potraw i napojów

Gandawa: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z degustacją potraw i napojów

Posmakuj Gandawy podczas wycieczki kulinarnej z przewodnikiem. Połącz zwiedzanie z degustacją lokalnych potraw i poznaj kulturę miasta od swojego przewodnika. Podczas zwiedzania zobacz ważne ikony, takie jak trzy średniowieczne wieże Gandawy: Katedrę Świętego Bawona, Kościół Świętego Mikołaja i Dzwonnicę. Wieża Belfry jest najwyższą tego typu budowlą w Belgii i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie zrób kilka zdjęć tych doskonałych zabytków. Spotkaj się z przewodnikiem w historycznym centrum Gandawy i wyrusz na pieszą wycieczkę kulinarną. Podczas spaceru poznasz lokalną kulturę, odkryjesz najważniejsze zabytki miasta i dowiesz się, dlaczego Gandawa zasłynęła ze swojej sztuki ulicznej. Zobacz Korenmarkt, historyczny plac położony między Starym Portem a kościołem św. Mikołaja. Wędruj wzdłuż brukowanych uliczek i podziwiaj przecinające się rzeki, które nadają temu historycznemu miastu jego charakter i nazwę.. Będziesz miał również okazję zobaczyć ważne atrakcje architektoniczne, w tym ratusz w Gandawie (stadhuis) i pawilon miejski (Stadshal). Po drodze zrobisz w sumie 5 przystanków, aby delektować się smakami Gandawy, próbując specjałów spożywczych lub napojów w każdym z nich. Każda lokalizacja została starannie wybrana, z naciskiem na małe, lokalne firmy. Wejdź w interakcję z właścicielami i wysłuchaj ich historii, aby uzyskać wgląd w miasto Gandawa i jego mieszkańców. Twoja wycieczka dobiega końca w pobliżu historycznego centrum miasta, idealnego miejsca do kontynuowania zwiedzania na własną rękę.

Gandawa: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Gandawa: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od Sint-Michielskerk, w centrum Gandawy. Odwiedź Sint-Michielsburg z jego wyjątkową architekturą i odkryj Sint Niklaaskerkt ze wspaniałą architekturą. Zrób zdjęcie dzwonnicy w Gandawie rodem z bajki. Daj się zatracić w katedrze Sint-Baaf z jej wyjątkowym wnętrzem i imponującą fasadą. Poznaj ozdobną gotycką fasadę ratusza w Gandawie i zobacz Korenmarkt w sercu miasta. Podziwiaj Place de Neuve z imponującym posągiem i daj się oczarować Sint-Jacobskerk. Przejdź obok Vrijdagmarkt z jego realistycznym posągiem i wspaniałą historią. Spójrz na średniowieczny zamek Gravensteen i poznaj rycerzy, księżniczki oraz historie z przeszłości. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Gandawa: Gra ucieczki i wycieczka

Gandawa: Gra ucieczki i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Gandawie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie.

Gandawa: Prywatna piesza wycieczka po historycznych atrakcjach

Gandawa: Prywatna piesza wycieczka po historycznych atrakcjach

Cofnij się w czasie do złotych czasów średniowiecznej Gandawy podczas tej prywatnej pieszej wycieczki, która pokaże Ci historyczne atrakcje miasta. Posłuchaj opowieści o miłości, chwale i fortunie, a także opowieści o intrygach, wojnach i konfliktach. Po spotkaniu z przewodnikiem na moście św. Michała przejdziesz przez średniowieczne serce miasta trasą obejmującą wszystkie miejsca, które musisz odwiedzić. Odwiedzisz most św. Michała, kościół św. Mikołaja, nabrzeża trawiaste i nabrzeże kukurydziane, katedrę św. Bawona, dzwonnicę, ratusz, domy gildii, zamek Gravensteen, targ piątkowy, Duivelsteen i wiele innych . Odkrywając najciekawsze miejsca i ukryte klejnoty, uzyskasz idealną mieszankę historii, zabawnych historii, legend i faktów — wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje wrażenia z Gandawy były autentyczne i ekscytujące. Pod koniec wycieczki będziesz wiedział więcej niż miejscowy i będziesz miał lepsze pojęcie o tym, gdzie iść i co robić podczas pobytu w Gandawie. Jako dodatkowy bonus zaoferujemy Ci broszurę ze zniżkami i upominkami w lokalnych restauracjach, muzeach i sklepach.

Gandawa

Gandawa

Nasze najbardziej polecane Saint Nicholas' Church Atrakcje edukacyjne

Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

Gandawa: 50-minutowa wycieczka łodzią z przewodnikiem po średniowiecznym centrum miasta

Popłyń łodzią w pobliżu niesamowitego Zamku Hrabiów, aby odkryć najpiękniejsze miejsca w Gandawie. Podczas tej 50-minutowej wycieczki przewodnik poprowadzi Cię przez fascynującą historię średniowiecznej Gandawy oraz jej historycznych budynków i architektury. Podziwiaj słynne trzy wieże Gandawy, różne średniowieczne kościoły i klasztory, miejsce narodzin Karola V Hiszpańskiego, majestatyczne hale cechowe, zapierający dech w piersiach zamek i wiele więcej! Posłuchaj historii kryjących się za tymi wspaniałymi zabytkami. Twoja wycieczka jest prowadzona w języku angielskim, holenderskim i francuskim. Na pokładzie dostępne są również ilustrowane tłumaczenia w języku niemieckim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim i japońskim.

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Z Brukseli: Jednodniowa wycieczka do Gandawy i Brugii

Rozpocznij swoją niezapomnianą wycieczkę z lokalnym przewodnikiem w pobliżu Dworca Centralnego w Brukseli (18, Boulevard de Berlaimont, 1000 Bruksela) w jednym z naszych wygodnych autokarów. Twoja przygoda rozpocznie się w momencie wejścia do autobusu: nasz przewodnik rozpocznie dzień od przeglądu historii kraju i jego stolicy oraz ważnych wydarzeń. W Gandawie - tętniącym życiem mieście studenckim znanym z żywej atmosfery i średniowiecznej architektury - pokażemy Ci katedrę Saint Bavo, w której znajduje się słynny obraz "Adoracja Mistycznego Baranka". Następnie przespacerujesz się po historycznym porcie Graslei. Podziwiaj imponujący Zamek Hrabiów i odkryj ukryte zakątki miasta, takie jak Wielka Sala Rzeźników. W wolnym czasie będziesz mógł usiąść na tarasie i podziwiać inne zakątki miasta. Gdy już znajdziesz się w Brugii, bajkowa atmosfera tego obiektu z listy UNESCO ożyje! Spaceruj brukowanymi uliczkami do spokojnego Jeziora Miłości i odkryj historyczny kompleks Begijnhof, zbudowany w 1245 roku jako dom dla zakonnic. W porze lunchu będziesz mógł zjeść szybką przekąskę lub postępować zgodnie z zaleceniami przewodnika. Po obiedzie wycieczka z przewodnikiem będzie kontynuowana przez dawną dzielnicę czerwonych latarni i zabytki miasta, takie jak XI-wieczny Stary Szpital św. Gdy znajdziesz się na Rynku (Grote Markt), centralnym placu miasta, zobaczysz słynną wieżę Belfry. Możesz także skorzystać z opcjonalnej wycieczki łodzią wzdłuż licznych kanałów miasta, w całości zorganizowanej przez Twojego przewodnika. Brugia jest znana jako "Wenecja Północy" ze względu na piękne drogi wodne. Wróć na Dworzec Centralny w Brukseli, pełen czarujących i malowniczych opowieści z całodniowej przygody!

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Z Brukseli: Brugia i Gandawa w jednodniowej wycieczce z przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się podczas 100-kilometrowej podróży autobusem do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki "Wenecji Północy" i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj najważniejsze atrakcje, takie jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) i XIII-wieczny kompleks Begijnhof, założony w 1245 roku jako dom dla świeckich zakonnic. Udaj się na plac Walplein, gdzie zacienione drzewa i kawiarnie stanowią idealne miejsce na relaks. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne zabytki, takie jak XI-wieczny Stary Szpital Świętego Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie ceglaną wieżę w kościele Matki Bożej i zobacz inne zabytki, takie jak Pałac Gruuthuse lub Kanał Dijver. Udaj się do jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w mieście na Rozenhoedkaai i podziwiaj dzwonnicę na Placu Zamkowym. Odwiedź Rynek (Grote Markt), aby zobaczyć Dzwonnicę (Belfort). Następnie skorzystaj z 1-godzinnego czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych czekoladek w mieście. Następnie przejedź do Gandawy, której mieszkańcy są popularnie znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po historycznych budynkach miasta, takich jak Zamek Geralda Diabła i Katedra Świętego Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się więcej o obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Podziwiaj Belfort (dzwonnicę) i osobliwy ratusz w stylu gotyckim i renesansowym. Zobacz jeden z najstarszych zabytków miasta w kościele św. Mikołaja naprzeciwko niezwykłej fasady Domu Cechowego Masonów. Wybierz się w podróż wzdłuż nabrzeży średniowiecznego portu Graslei i odkryj inne atrakcje, takie jak majestatyczny Zamek Hrabiów Flandrii, Wielka Sala Rzeźników, Stary Targ Rybny i Piątkowy Rynek. Ciesz się wolnym czasem w tym magicznym mieście przed powrotem do Brukseli. Nasza przygoda dobiegła końca! Nie czekaj i ciesz się tym dniem razem z nami!

Bruksela: najważniejsze samodzielne poszukiwania i wycieczki po śmieciach

Bruksela: najważniejsze samodzielne poszukiwania i wycieczki po śmieciach

Poznaj Brukselę we własnym tempie dzięki interaktywnemu polowaniu na padlinożerców, w które możesz grać na swoim telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj ciekawe fakty i legendy podczas zabawy z przyjaciółmi lub rodziną. Po pobraniu aplikacji (link do aplikacji i dane logowania otrzymane e-mailem po dokonaniu rezerwacji) użyjesz zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 największych atrakcji miasta. Po drodze możesz w dowolnym momencie zatrzymać grę na kawę, lunch lub przerwę. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę lokalizacyjną, którą można rozwiązać tylko rozwiązany, jeśli dotrzesz do określonej lokalizacji. Wykorzystaj logikę, wyobraźnię, spostrzegawczość i ducha zespołowego, aby odblokować poprawny kod i odkryć kolejny cel gry w zwiedzanie miasta. Podczas eksploracji musisz pracować zespołowo i wykorzystywać logikę, wyobraźnię, obserwację i rozwiązywanie problemów, aby poruszać się po mieście, rozwiązując zagadkę lokalizacyjną w każdej atrakcji, aby odblokować następną lokalizację. Rozpocznij swoją wycieczkę w Parlamentarium i dowiedz się wszystkiego o Parlamencie Europejskim. Plac Luksemburga zadziwi Cię; to jeden z symboli Brukseli. Pałac Królewski jest wyjątkowy i gotowy do rozwiązania zagadki opartej na tym zwiedzaniu. Następnie czekają na Ciebie Królewskie Muzea Sztuk Pięknych, nie zapomnij sfotografować unikalnych eksponatów. Podziwiaj Carillon Mont des Arts i jego wyjątkową architekturę. Kultowy Manneken-Pis jest wart twojego czasu, aby poznać jego symbolikę. Odkryj La Grand-Place, ogromny plac miejski otoczony eleganckimi, zabytkowymi budynkami z XIV wieku. Jeanneke-Pis, „młodsza siostra” Manneken Pis, czeka, aż pomyślisz życzenie. Galeria Królewska Świętego Huberta, krok przed końcem gry, zapewni Ci kilka chwil przyjemności i zwiedzania sklepów. Kościół św. Mikołaja ukoi Cię swoją prostotą, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie katedra św. Michała i św. Guduli z ich niesamowitą architekturą.

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem i rejs statkiem po kanale

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem i rejs statkiem po kanale

Lokalny przewodnik po Gandawie zadba o to, abyś zakończył wycieczkę z poczuciem, że miasto nie ma już dla Ciebie żadnych tajemnic. Podczas naszej wycieczki odwiedzimy kościół św. Mikołaja i katedrę św. Bawona, która oprócz swojej wartości architektonicznej wyróżnia się jednym z najwybitniejszych obrazów w historii: "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Interpretacja tego obrazu będzie bułką z masłem dzięki wyjaśnieniom, które podamy Ci na temat jego symboli. W pobliżu zobaczysz ratusz i Belfort w Gandawie, dzwonnicę, która działa jako punkt widokowy i jest jedną z najwyższych wież w mieście. Ale jeśli serce miasta Cię zaskoczy, to dopiero początek. Następnie zagłębimy się w XVI-wieczną Gandawę, odwiedzając Nabrzeże Ziół i Zboża, kluczowy punkt handlowy w mieście w tamtym czasie. Tutaj dowiesz się również o starych gildiach handlowych. Z tego miejsca odkryjemy również targ mięsny i rybny, ówczesny supermarket, gdzie dowiemy się, dlaczego odegrały one tak ważną rolę w rozwoju miasta. Będziemy kontynuować naszą wycieczkę przez Patershol (lub dzielnicę tkaczy) do Zamku Hrabiów Flandrii. Jego historia jest pełna legend i ciekawostek, a my opowiemy Ci o nich wszystko. Ponadto, abyś mógł samodzielnie odwiedzić inne interesujące miejsca w Gandawie, udzielimy Ci rekomendacji i wskazówek, które sprawią, że Twój pobyt w mieście będzie niezapomniany. W drugiej części naszej wycieczki wybierzemy się na wycieczkę łodzią wzdłuż głównych kanałów Gandawy. Płynąc wzdłuż rzeki Leie i kanału Lieve, będziemy mieli szeroki widok na oba brzegi i ich tętniące życiem życie. W międzyczasie będziemy mieli audioprzewodnik z ilustrowanymi tłumaczeniami, które sprawią, że nasza podróż będzie o wiele przyjemniejsza i ciekawsza.

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Gandawa: Wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj piękno Gandawy i jej średniowiecznych zabytków podczas pieszej wycieczki z hiszpańskojęzycznym przewodnikiem i dowiedz się więcej o jej historycznych dawnych mieszkańcach, w tym słynnych braciach Van Eyck. Dowiedz się, dlaczego lokalni mieszkańcy są znani jako "nosiciele stryczka" od czasów Karola V, rodaka z Gandawy, który został cesarzem rzymskim i królem Hiszpanii. Odwiedź XIII-wieczny zamek Geralda Diabła i zobacz gotycką fasadę katedry św. Bawona, gdzie możesz dowiedzieć się o słynnym obrazie "Adoracja Mistycznego Baranka" autorstwa braci Van Eyck. Spójrz na dzwonnicę Belfort i osobliwy gotycko-renesansowy ratusz. Podziwiaj kościół św. Mikołaja i pobliski dom cechowy masonów. Udaj się na nabrzeże Graslei i zobacz majestatyczne mury obronne Zamku Hrabiów. Przejdź się po dzielnicy Patershol i zobacz otwarty drewniany dach kratownicowy Wielkiej Hali Rzeźników. Poczuj tętniącą życiem atmosferę Starego Targu Rybnego i piątkowego Rynku. Zadaj swojemu przewodnikowi wszelkie pytania, jakie możesz mieć po drodze. Uzyskaj rekomendacje dotyczące miejsc, w których można zjeść lunch poza obszarem turystycznym, porady dotyczące belgijskiego piwa oraz zabytków i muzeów, które warto zobaczyć na własną rękę.

Gandawa: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z degustacją potraw i napojów

Gandawa: Wycieczka z przewodnikiem po mieście z degustacją potraw i napojów

Posmakuj Gandawy podczas wycieczki kulinarnej z przewodnikiem. Połącz zwiedzanie z degustacją lokalnych potraw i poznaj kulturę miasta od swojego przewodnika. Podczas zwiedzania zobacz ważne ikony, takie jak trzy średniowieczne wieże Gandawy: Katedrę Świętego Bawona, Kościół Świętego Mikołaja i Dzwonnicę. Wieża Belfry jest najwyższą tego typu budowlą w Belgii i została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koniecznie zrób kilka zdjęć tych doskonałych zabytków. Spotkaj się z przewodnikiem w historycznym centrum Gandawy i wyrusz na pieszą wycieczkę kulinarną. Podczas spaceru poznasz lokalną kulturę, odkryjesz najważniejsze zabytki miasta i dowiesz się, dlaczego Gandawa zasłynęła ze swojej sztuki ulicznej. Zobacz Korenmarkt, historyczny plac położony między Starym Portem a kościołem św. Mikołaja. Wędruj wzdłuż brukowanych uliczek i podziwiaj przecinające się rzeki, które nadają temu historycznemu miastu jego charakter i nazwę.. Będziesz miał również okazję zobaczyć ważne atrakcje architektoniczne, w tym ratusz w Gandawie (stadhuis) i pawilon miejski (Stadshal). Po drodze zrobisz w sumie 5 przystanków, aby delektować się smakami Gandawy, próbując specjałów spożywczych lub napojów w każdym z nich. Każda lokalizacja została starannie wybrana, z naciskiem na małe, lokalne firmy. Wejdź w interakcję z właścicielami i wysłuchaj ich historii, aby uzyskać wgląd w miasto Gandawa i jego mieszkańców. Twoja wycieczka dobiega końca w pobliżu historycznego centrum miasta, idealnego miejsca do kontynuowania zwiedzania na własną rękę.

Gandawa: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Gandawa: Pierwszy spacer odkrywczy i piesza wycieczka po czytaniu

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Poznaj wstępne informacje o każdym miejscu i ogólnie ciekawe historie o mieście. Pobierz aplikację „World City Trail” ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcję i udaj się do lokacji startowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji. Przeczytaj informacje na temat atrakcji i kontynuuj marsz do kolejnego punktu kontrolnego. Zapisz, co Ci się podobało, a co nie, i stwórz swoją listę życzeń na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Zatrzymaj go na lunch, wypij drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij swoją wycieczkę od Sint-Michielskerk, w centrum Gandawy. Odwiedź Sint-Michielsburg z jego wyjątkową architekturą i odkryj Sint Niklaaskerkt ze wspaniałą architekturą. Zrób zdjęcie dzwonnicy w Gandawie rodem z bajki. Daj się zatracić w katedrze Sint-Baaf z jej wyjątkowym wnętrzem i imponującą fasadą. Poznaj ozdobną gotycką fasadę ratusza w Gandawie i zobacz Korenmarkt w sercu miasta. Podziwiaj Place de Neuve z imponującym posągiem i daj się oczarować Sint-Jacobskerk. Przejdź obok Vrijdagmarkt z jego realistycznym posągiem i wspaniałą historią. Spójrz na średniowieczny zamek Gravensteen i poznaj rycerzy, księżniczki oraz historie z przeszłości. Pobierz ze sklepu aplikację „World City Trail”. Następnie rozpocznij wycieczkę i ciesz się!

Gandawa: Gra ucieczki i wycieczka

Gandawa: Gra ucieczki i wycieczka

Połącz emocje związane ze zwiedzaniem miasta z zabawą podczas tej pieszej wycieczki po Gandawie na smartfonie. Łatwo znajduj atrakcje dzięki funkcji nawigacji w aplikacji. Pobierz aplikację i rozpocznij grę, przechodząc do pierwszej lokalizacji. Użyj obserwacji, logiki, wyobraźni i pracy zespołowej, aby rozwiązać zagadkę w każdym miejscu, zagadki są zawsze trudne. Zatrzymaj aplikację w dowolnym momencie, jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na kawę lub spędzić trochę więcej czasu na zwiedzaniu jednego z zabytków. Graj w grę we własnym tempie.

Gandawa: Prywatna piesza wycieczka po historycznych atrakcjach

Gandawa: Prywatna piesza wycieczka po historycznych atrakcjach

Cofnij się w czasie do złotych czasów średniowiecznej Gandawy podczas tej prywatnej pieszej wycieczki, która pokaże Ci historyczne atrakcje miasta. Posłuchaj opowieści o miłości, chwale i fortunie, a także opowieści o intrygach, wojnach i konfliktach. Po spotkaniu z przewodnikiem na moście św. Michała przejdziesz przez średniowieczne serce miasta trasą obejmującą wszystkie miejsca, które musisz odwiedzić. Odwiedzisz most św. Michała, kościół św. Mikołaja, nabrzeża trawiaste i nabrzeże kukurydziane, katedrę św. Bawona, dzwonnicę, ratusz, domy gildii, zamek Gravensteen, targ piątkowy, Duivelsteen i wiele innych . Odkrywając najciekawsze miejsca i ukryte klejnoty, uzyskasz idealną mieszankę historii, zabawnych historii, legend i faktów — wszystko, czego potrzebujesz, aby Twoje wrażenia z Gandawy były autentyczne i ekscytujące. Pod koniec wycieczki będziesz wiedział więcej niż miejscowy i będziesz miał lepsze pojęcie o tym, gdzie iść i co robić podczas pobytu w Gandawie. Jako dodatkowy bonus zaoferujemy Ci broszurę ze zniżkami i upominkami w lokalnych restauracjach, muzeach i sklepach.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Atrakcje edukacyjne w: Saint Nicholas' Church

Oprócz atrakcji typu Atrakcje edukacyjne w: Saint Nicholas' Church jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Gandawa?

W: Gandawa są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Gandawa: Najciekawsze atrakcje

Saint Nicholas' Church: Wycieczki i bilety

Belgia: Ciekawe miejsca

Saint Nicholas' Church: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Saint Nicholas' Church? Kliknij tutaj.