Warsztaty lub lekcje

Saint Emilion: Wycieczka z przewodnikiem po winnicy Grand Cru Classé i degustacja

Warsztaty lub lekcje

Saint Emilion: Wycieczka z przewodnikiem po winnicy Grand Cru Classé i degustacja

Prawie wyprzedane

Od 75,02 zł za osobę

Prawie wyprzedane

Zwiedź 2 winnice (1 tradycyjną i 1 nowoczesną) na terenie apelacji Saint-Émilion Grand Cru. Dowiedz się więcej o procesie produkcji wina: od winorośli po butelkę. Weź udział w degustacji wykwintnych win z regionu Bordeaux.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 1 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
angielski, francuski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź 2 winnice, jedną tradycyjną i jedną nowoczesną
 • Zobacz panoramę miejsca i regionu
 • Spróbuj kilku win z winnic lokalnych i regionu Bordeaux
 • Przyjrzyj się architekturze piwnic i budynków
 • Dowiedz się więcej o procesie produkcji wina i technikach uprawy winorośli
Pełny opis
Podczas tej wycieczki  odwiedzisz 2 winnice o różnych stylach. Najpierw odkryjesz tradycyjną winnicę z typową piwnicą i architekturą Saint-Émilion, produkującą tradycyjne wino z tego regionu. Druga winnica jest przyszłościowa i posiada nowoczesną piwnicę oraz najnowocześniejszą technologię. Odkryj, jak winiarze stosują najnowsze osiągnięcia technologiczne i techniki uprawy winorośli, aby udoskonalić proces produkcji wina i uzyskać nowatorski styl produktu. Dowiedz się wszystkiego o procesie produkcji wina, począwszy od różnych szczepów winorośli po dojrzewanie i wszystkie procesy z tym związane. Następnie weź udział w degustacji 3 win Saint-Émilion Grand Cru z różnych miejsc, poprzedzonej wprowadzeniem do technik degustacji.
Wliczone w cenę
 • Wyjaśnienia dotyczące wina, uprawy winorośli i sposobu degustacji
 • Degustacja 3 win
 • Dostęp dla osób o ograniczonej mobilności
 • Odbiór i dowóz do hotelu

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

• Wypatruj nowoczesnej winiarni La Croizille. Budynek jest pomarańczowo-czarno-biały • 3 kilometry od Saint-Émilion (ok. 4 minut samochodem; 11 minut rowerem; 30 minut pieszo) • 45 kilometrów od Bordeaux (ok. 45 minut samochodem; 35 minut pociągiem) • 55 kilometrów z Bergerac (ok. 1 godz. samochodem; 45 minut pociągiem)

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Niedozwolone

 • Zwierzęta
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,6 /5

na podstawie 441 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,7/5
 • Jakość/cena
  4,6/5
 • Jakość usług
  4,8/5
 • Organizacja
  4,6/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Zrobiliśmy wycieczkę w języku angielskim i uzyskaliśmy świetny wgląd w produkcję wina w dwóch winnicach - jednej bardziej tradycyjnej i jednej nowoczesnej. Pani, która oprowadziła nas na wycieczkę, była naprawdę bardzo przyjazna i kompetentnie odpowiadała na wszystkie pytania, które pojawiły się podczas wycieczki. Punktem kulminacyjnym była oczywiście degustacja wina i można było spróbować tego, co zostało wyjaśnione wcześniej (np. dojrzewanie w nowej dębowej beczce) z win. Na przykład do wina oferowano również ciemną czekoladę, której można było skosztować razem z winem, aby przekonać się, jak smaki się uzupełniają. Ponieważ nie mieliśmy samochodu, szliśmy ze stacji kolejowej St Emilion do zamku - miły, ale nieco długi spacer po pięknym krajobrazie winiarskim z licznymi winnicami, ale niestety po żwirowej wiejskiej drodze bez ścieżki dla pieszych. Ale to była jedyna wada

Czytaj dalej

17 sierpnia 2022

To było niesamowite przeżycie! Niewiele wiedziałam o produkcji wina i teraz czuję się pewniej, aby o tym mówić. Przewodniczka była bardzo profesjonalna i miła, opowiedziała nam wiele ciekawostek i otworzyła nam oczy na wiele tematów związanych z winem. Jedna rzecz, którą ja i mój przyjaciel zauważyliśmy, a która mogłaby jeszcze bardziej poprawić wrażenia, to zorganizowanie degustacji nie w sklepie, ale na tarasie w nowoczesnej winnicy, w której byliśmy pod koniec podróży. W każdym razie - bardzo polecam tę wycieczkę, zwłaszcza, że zobaczysz zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny sposób wytwarzania wina, a także spróbujesz różnych win, aby rzeczywiście zauważyć różnicę.

Czytaj dalej

5 kwietnia 2022

Ogólnie bardzo miłe doświadczenie, wizyta jest dość krótka, ale przyjemna, widok na winnice na tarasie jest wspaniały i jest jeszcze przyjemniejszy dzięki 3 degustacji wina. Jedynym minusem okazało się, że przewodnikowi brakowało trochę cierpliwości i życzliwości, było subtelne, ale mieliśmy wrażenie, że nasze pytania go niepokoiły lub że byliśmy trochę głupi, żeby je zadać. to trochę nieprzyjemne uczucie, które mieliśmy. Jednak polecam to doświadczenie, które nie jest szczególnie drogie i które jest interesujące.

Czytaj dalej

15 września 2021

Numer identyfikacyjny produktu: 212637