Sagrada Família
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Najpopularniejsze
sagrada família wstęp priorytetowy i wizyta z przewodnikiem

Sagrada Família: wstęp priorytetowy i wizyta z przewodnikiem

Czas trwania: 1,5 godz.
Opinie: 298
GetYourGuide Originals
298

Zwiedzaj bazylikę Sagrada Familia w małej grupie z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu priorytetowego do świątyni i podziwiaj szkice Gaudiego,…

Sagrada Família: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Sagrada Família”

Barcelona – najciekawsze atrakcje

Bilety i wycieczki: 655

Na którą z wież Sagrada Familia najlepiej wjechać?

Najambitniejszy z projektów Antonio Gaudiego stoi niedokończony niemal sto lat po jego śmierci. Ukończone i dostępne dla zwiedzających są tylko dwie z trzech fasad – fasada Narodzenia Pańskiego i fasada Męki Pańskiej. Na wieżę której z nich warto wjechać?

Architektura

Architektura

Fanów twórczości tego architekta najbardziej zachwyci piękna fasada Narodzenia Pańskiego. Fasada Męki Pańskiej jest nieco mniej ozdobna – charakteryzuje ją swego rodzaju surowy, gotycki urok.

Religia

Religia

Jak sama nazwa wskazuje, każda z fasad jest nośnikiem symboliki religijnej. Triumfalna fasada Narodzenia ogląda co dzień wschody słońca, podczas gdy smukły szkielet fasady Męki Pańskiej skierowany jest w stronę zachodu.

Widok

Widok

Fasada Narodzenia jest niestety otwierana zbyt późno, żeby móc z niej podziwiać wschód słońca. Widoki z jej wieży są dużo bardziej różnorodne, choć mniej spektakularne, niż te oglądane z wyższej wieży Męki Pańskiej.

Dostęp

Dostęp

Jeśli nie masz ochoty na wspinaczkę po schodach, możesz wjechać na szczyt windą. Uwaga: tylko w wieży Męki Pańskiej dostępna jest winda, która zabierze Cię z powrotem na dół!

Tłumy

Tłumy

Na szczyt wieży Narodzenia nie są wpuszczane grupy, więc jest mniej zatłoczona. Jeśli jednak naprawdę nie przepadasz za tłumami, zostań na zewnątrz i podziwiaj oświetlony budynek nocą!

Nasze wskazówki

Jak dotrzeć na miejsce?

Do Sagrada Familia najłatwiej dotrzeć metrem – wystarczy wysiąść na stacji o tej samej nazwie!

Kiedy możliwe jest zwiedzanie?

Sagrada Familia jest zawsze wypełniona turystami, ale kolejki są najkrótsze wczesnym rankiem i późnym popołudniem – czyli wtedy, gdy jest najpiękniej oświetlona!

Zakup biletów

Jeśli nie kupisz biletu z wyprzedzeniem, przygotuj się na kilka godzin stania w kolejce. Rezerwacji można dokonać online. Ceny wahają się w zależności od tego, które części chcesz zwiedzić i czy rezerwujesz audioprzewodnik lub wycieczkę. Wejść można tylko w ciągu podanej na bilecie godziny, ale kiedy już będziesz w środku, możesz zostać aż do zamknięcia.

Ile czasu zajmuje zwiedzanie?

Można tam spędzić nawet 3 albo 4 godziny, ale jak Ci się spieszy, zdążysz zobaczyć wszystko w zaledwie 30 minut.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Otwarte od godz. 9.00. Godzina zamknięcia zależy od pory roku: od listopada do lutego jest to 18.00, od kwietnia do września – 20.00, od marca do października – 19.00.
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje. Ceny za zwiedzanie zaczynają się od 15 EUR za wejście. Za wynajęcie przewodnika i zwiedzanie wież płaci się dodatkowo.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zdecydowanie polecamy. Wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem lub audioprzewodnikiem są dostępne za dodatkową opłatą przy kupnie biletu.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wystarczy podjechać metrem do stacji Sagrada Familia!
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, że to bazylika – od zwiedzających oczekuje się kulturalnego i cichego zachowania.

  • Bagaże są sprawdzane przy wejściu do bazyliki.

  • Zwiedzający poniżej 16. roku życia mogą wejść tylko pod opieką osoby dorosłej.

Sagrada Família: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.6 / 5
na podstawie 27 512 opinii

Ze względu na pogodę wycieczka odbyła się połowicznie tj. odwołano nam Park ale zwiedzaliśmy Sagradę Familia. Firma bardzo w porządku. Zwróciła pieniążki za park. Pani przewodnik bardzo fajna. Minusem jest to, że dość sporo czasu w deszczu i wichurze , staliśmy i czekaliśmy w sumie nie wiadomo na co. Skoro była podana godzina spotkania , to powinno się dać tzw. kwadrans akademicki, niestety ci co się spóźnią mają pecha,,,,,

Sagrada Familia zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Wejście na daną godzinę sprawne i bezproblemowe. Zamówiłam audioprzewodniki po angielsku i rosyjsku, a na miejscu okazało się, że są w jęz. polskim - profesjonalnie nagrane, wszystko wytłumaczone świetnie. Polecam tę wycieczkę!

Świetna wycieczka :) naszym przewodnikiem był Wiktor, który szczegółowo opowiedział o historii bazyliki, jak powstawała, co przedstawiają poszczególne rzeźby, jak jest podzielona i wiele, wiele więcej. Cieszę się że wybraliśmy opcję z przewodnikiem, było warto ;)

Miejsce niesamowite, must see! Wg mnie największa atrakcja Barcelony! Organizacja i jasne instrukcje bardzo pomagają, a zdecydowanie warto kupić bilet wcześniej z prio wejściem, niż stać w dłuugich kolejkach.

Piękne wnętrza Sagrady Família powaliły nas na kolana, pomimo spóźnienia większego niż 15 minut udało nam się wejść do środka. Audio przewodnik w języku polskim pozwolił poznać ciekawe fakty dotyczące budowy.