Dodaj daty

Sagrada Família

Zachwycająca, choć wciąż niedokończona bazylika Antonio Gaudiego jest pełna symboli i zaskakujących detali.

Sagrada Família – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia i audioprzewodnik

1. Barcelona: Bilet wstępu do Sagrada Familia i audioprzewodnik

Zwiedź niedokończone arcydzieło Antoniego Gaudíego – bazylikę Sagrada Familia – i odkrywaj tę piękną świątynię we własnym tempie. Poznaj jej historię dzięki wliczonemu w cenę audioprzewodnikowi. Przekonaj się na własne oczy, dlaczego ikoniczne dzieło Gaudíego z imponującymi fasadami i wnętrzem jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków w Hiszpanii. Podziwiaj połączenie form gotyckich i secesyjnych w tej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO budowli, która dominuje w panoramie Barcelony. Gaudí rozpoczął pracę nad świątynią Sagrada Familia w 1882 roku. To dzieło – będące obecnie prawdziwym symbolem Barcelony – do dziś pozostaje nieukończone. Pomimo to bazylikę koniecznie trzeba zobaczyć. 

Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

2. Barcelona: wycieczka hop-on hop-off – 24/48 godzin

Zobacz najlepsze atrakcje Barcelony w trakcie wycieczki hop-on hop-off piętrowym autobusem. Dzięki jednemu biletowi uzyskasz dostęp do dwóch tras, co pozwoli Ci zwiedzić najważniejsze miejsca. Każda trasa trwa około 2 godzin. Skorzystaj z bezpłatnej mapy, która pomoże Ci w zwiedzaniu, i słuchaj komentarza audio. Autobusy są wyposażone w elektryczny dach, który wysunie się i zakryje otwarte piętro w razie deszczu. Autobusy są dostosowane do potrzeb pasażerów z ograniczoną sprawnością ruchową oraz są wyposażone w siedzenia o anatomicznych kształtach i w ogrzewanie na obu pokładach. Na pokładzie autobusu jest obecny pracownik obsługi, który chętnie Ci pomoże, jeśli pojawi się taka potrzeba. East Route • Plac Kataloński • Port Vell • Museu d'Història de Catalunya • La Barceloneta • Port Olímpic • Poble Nou – zoo • Teatre Nacional – Auditori • Glories – Torre Agbar • Sagrada Família • Recinte Modernista de Sant Pau • Park Güell • Tibidabo • La Pedrera • Casa Batlló West Route • Plac Kataloński • Łuk Triumfalny • El Born – Ciutadella-zoo • Passeig Colom • World Trade Center • Jardines de Miramar • Fundació Joan Miró • Anella Olímpica • MNAC (Museo Nacional de Catalunya) • Poble Espanyol • Caixa Fòrum – Pavelló Mies van der Rohe • Plac Hiszpański • Estació de Sants • Camp Nou (F.C. Barcelona) • Plaça Pius XII-Palau Reial – Pavellons Guell-Monestir de Pedralbes • L'illa diagonal • Avinguda Diagonal • La Pedrera • Casa Batlló • Plac Kataloński

Sagrada Família: wycieczka z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

3. Sagrada Família: wycieczka z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

Weź udział w niezapomnianej 1,5-godzinnej wycieczce z przewodnikiem po bazylice Sagrada Família. Poznaj sekrety arcydzieła Gaudíego. W trakcie zwiedzania w małej lub prywatnej grupie zobaczysz bajeczną fasadę bazyliki i jej wnętrza w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Posłuchaj o wciąż trwającej budowie, przewidywanej dacie jej zakończenia oraz o pokoleniach rzemieślników, architektów i artystów, którzy uczyli się, jak ożywić wizję Gaudíego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed bazyliką i posłuchaj krótkiego wprowadzenia. Następnie udaj się w kierunku wejścia do świątyni. Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa wysłuchaj ciekawostek o fasadzie Narodzenia Pańskiego – pierwszej ukończonej części bazyliki. Następnie wejdź do środka bazyliki Sagrada Família. Podziwiaj kolorowe światło wpadające do wewnątrz przez barwne witraże. Zobacz kolumny przypominające drzewa, których konary rozgałęziają się pod sklepieniem świątyni. Gaudí chciał, żeby odwiedzający czuli się tam jak podczas spaceru przez las ze światłem słonecznym przenikającym przez liście.  Po wyjściu z bazyliki posłuchaj informacji o fasadzie Męki Pańskiej, która ukazuje historię ukrzyżowania Jezusa. Poczuj dramatyzm sceny, podziwiając surowe narożne rzeźby. Fasada ta została ukończona po śmierci Gaudíego, podobnie jak większość bazyliki Sagrada Família.  Udaj się do budynków szkół, które były przeznaczone dla dzieci robotników budujących świątynię. Posłuchaj o ich wielokrotnych przebudowach i o tym, jak zmieniano ich położenie na rzecz bazyliki.  Twoim ostatnim przystankiem będzie muzeum Sagrada Família, gdzie przewodnik pokaże Ci oryginalne szkice i plany, co uświadomi Ci złożoność architektury i wizji Gaudíego. Znajdź artefakty z historii świątyni i życia Gaudíego, w tym odwrócony model bazyliki.

Wstęp priorytetowy: Sagrada Família z przewodnikiem

4. Wstęp priorytetowy: Sagrada Família z przewodnikiem

Barcelona jest kolebką dzieł architektury stworzonych przez Antoniego Gaudíego – tworzącego w okresie modernizmu – wśród których znajduje się Sagrada Familia, jedna z najczęściej odwiedzanych budowli na świecie. Skorzystaj ze wstępu priorytetowego i zwiedź niesamowite wnętrza tej majestatycznej świątyni rzymsko-katolickiej, w której krzyżują się style gotyku i secesji. Każda z 5 naw tego zbudowanego na planie krzyża kościoła została bogato udekorowana symbolicznymi zdobieniami, które zobaczysz, korzystając z biletu wstępu bez kolejki. Wizyta w muzeum Sagrada Familia pozwoli Ci poznać życie i karierę Antonio Gaudíego. Znajdziesz tu rysunki, gipsowe rzeźby oraz obrazy ilustrujące historię i rozbudowę bazyliki od czasów jej powstania aż do dnia dzisiejszego. Projekt był bardzo ambitny; za życia Gaudíego wzniesiono mniej niż jedną czwartą konstrukcji, która wciąż jest w budowie i prawdopodobnie nie zostanie ukończona przed setną rocznicą śmierci architekta, czyli w 2026 roku!

Barcelona: Sagrada Familia Skip-the-Line z przewodnikiem

5. Barcelona: Sagrada Familia Skip-the-Line z przewodnikiem

Dołącz do niezapomnianej wycieczki z przewodnikiem po Sagrada Familia, jednym z najbardziej znanych arcydzieł Gaudiego. W towarzystwie certyfikowanego przewodnika doświadczysz wymarzonej fasady i wnętrza Bazyliki. Podczas wycieczki dowiedz się o trwającej budowie, obecnie przewidywanej dacie zakończenia oraz pokoleniach rzemieślników, architektów i artystów, którzy ożywili wizję Gaudiego. Wycieczka rozpoczyna się od wprowadzenia przez przewodnika przed udaniem się do wejścia do Bazyliki. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa usłyszysz wszystko o Fasadzie Narodzenia Pańskiego, pierwszej ukończonej części Bazyliki. Wewnątrz Sagrada Familia podziwiaj świat stworzony przez intensywne kolorowe światło z witraży i przypominające gałęzie kolumny rozciągające się nad sufitem. Gaudí chciał, aby wnętrze przypominało spacer po lesie, a światło emanowało wrażeniem przesiewania przez leśne liście. Po wyjściu z bazyliki przewodnik omówi Fasadę Męki Pańskiej, przedstawiającą historię ukrzyżowania Jezusa. Przeżyj dramat Męki Pańskiej poprzez surowe i kanciaste rzeźby wieży. Ta fasada, podobnie jak większość Sagrada Familia, została zbudowana po śmierci Gaudiego. Następnie odwiedź szkoły Sagrada Familia, zaprojektowane dla dzieci pracowników budujących Sagrada Familia. Dowiedz się, jak był wielokrotnie odbudowywany, a nawet zmieniał lokalizacje, aby zrobić miejsce dla Bazyliki. Twoim ostatnim przystankiem będzie Muzeum Sagrada Familia, gdzie Twój przewodnik podzieli się oryginalnymi szkicami i planami, które pokazują złożoność architektury i wizji Gaudiego. Odkryj tutaj artefakty z życia Gaudiego i historii Bazyliki, takie jak jego odwrócony model Bazyliki.

Barcelona: Szybka wycieczka z przewodnikiem po Sagrada Familia

6. Barcelona: Szybka wycieczka z przewodnikiem po Sagrada Familia

Odwiedź Sagrada Familia, perłę architektury Gaudiego, symbol Barcelony i ikonę panoramy miasta. W towarzystwie przewodnika udaj się prosto do środka, aby rzucić okiem na historię tej wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO katedry. Po wejściu do środka z biletami wstępu bez kolejki podziwiaj bogate sufity i witraże. Posłuchaj uważnie, jak twój przewodnik rzuca światło na charyzmatycznego twórcę struktury, Antonio Gaudiego. Zwiedź muzeum La Sagrada Familia i obejrzyj różnorodne artefakty, takie jak szkice projektowe i oryginalne modele gipsowe. Zobacz eksponaty dotyczące historii budynku, śledzące jego rozwój od XIX wieku. Zanurzając się we wspaniałym wnętrzu, zobacz, jak światło wpada przez kolorowe okna i zmienia przestrzeń w mistyczne otoczenie po południu. Po pożegnaniu się z przewodnikiem możesz kontynuować przeglądanie we własnym tempie.

Barcelona: sceniczny lot helikopterem

7. Barcelona: sceniczny lot helikopterem

Odkryj Barcelonę z lotu ptaka w niezapomnianym malowniczym miejscu. Wybierz jedną z 3 różnych opcji, aby uzyskać niepowtarzalny widok na jedno z najbardziej spektakularnych miast w Europie. Dokładny czas lotu zostanie potwierdzony dzień wcześniej Operując z lotniska dla helikopterów w Barcelonie, położonego około 10 minut jazdy od centrum miasta, lot helikopterem to doskonały sposób na zobaczenie miasta z innej perspektywy. Po odprawie i odprawie w zakresie bezpieczeństwa wzbij się w przestworza, aby odbyć panoramiczną wycieczkę. Zobacz wybrzeże Hiszpanii oraz kultowe zabytki i budynki Barcelony, z linii brzegowej zobacz Sagrada Familia, centrum handlowe, port w Barcelonie (gdzie drużyny Americas Cup przygotowują się do zawodów w 2024 r.), Statuę Colón i Torre Agbar. Aby uzyskać naprawdę wyjątkowe wrażenia, masz możliwość 40-minutowego lotu nad Barceloną i górami Montserrat. Ten prywatny lot helikopterem jest przeznaczony dla maksymalnie 3 pasażerów i zabierze Cię dalej niż miasto, aby podziwiać panoramiczne widoki na góry i okolicę

Barcelona: Sagrada Família – zwiedzanie i opcjonalna wizyta na wieży

8. Barcelona: Sagrada Família – zwiedzanie i opcjonalna wizyta na wieży

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po bazylice Sagrada Família. Poznaj najbardziej znany zabytek Barcelony i podziwiaj niedokończone dzieło Gaudíego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem, by rozpocząć zwiedzanie tego znanego na całym świecie miejsca, którego budowę rozpoczęto pod koniec XIX wieku. Bazylika Sagrada Família, niesamowita z powodu swoich elementów architektonicznych i sztuki, stała się obsesją Gaudíego. Poznaj historię tego miejsca, ikonografię i symbolikę chrześcijańską oraz kontrast między różnymi fasadami. Odwiedź również Museu Gaudí, które znajduje się pod bazyliką. W muzeum poznasz życie oraz twórczość Gaudíego i odwiedzisz kryptę, w której odbywają się msze, a także platformę widokową nad miejscem pochówku Gaudíego. Udaj się na jedną z wież bazyliki, by podziwiać panoramę Barcelony.

Barcelona: Wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj, 1/2 dni

9. Barcelona: Wycieczka autobusowa wskakuj/wyskakuj, 1/2 dni

Weź udział w wycieczce po Barcelonie. Wybieraj spośród 2 różnych tras i 40 przystanków. Zobacz główne atrakcje, poruszając się piętrowym autobusem z otwartym dachem. Wysiadaj w najważniejszych miejscach, do których należy dzielnica Barri Gòtic i Muzeum Picassa. Wskakuj z powrotem na pokład autobusu, aby kontynuować jazdę. Usiądź wygodnie i odpręż się, podróżując piętrowym autobusem z otwartym dachem w ramach wycieczki z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje Barcelony, wskakując i wyskakując z autobusu dowolną liczbę razy. Wysiądź, aby zwiedzić Muzeum Picassa. W instytucji tej zgromadzono jedną z największych na świecie kolekcji dzieł autorstwa Picassa. Przespaceruj się po ulicy La Rambla. Poznaj jedną z najbardziej tętniących życiem okolic miasta, gdzie działa mnóstwo barów i restauracji. Zobacz wiele obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO, którymi szczyci się Barcelona. Zwróć uwagę na kościół Sagrada Família. Jest to jedno z najwspanialszych dzieł słynnego architekta Antoniego Gaudíego, które dostrzeżesz z dowolnego miejsca w mieście. Autobusy kursują co 20-30 minut. Przejazd każdej trasy zajmuje około 2 godzin. Przystanki na trasach:  Linia czerwona: • Plac Kataloński • Casa Batlló – Fundació Antoni Tàpies • Passeig de Gràcia – La Pedrera • Francesc Macià – Diagonal • Estació de Sants • Plac Hiszpański • Caixa Fòrum – Pavelló Mies van der Rohe • Poble Espanyol • Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii • Anella Olímpica • Fundació Joan Miró • Telefèric de Montjuïc • Miramar – Jardins Costa i Llobera • World Trade Center • Colom – Museu Marítim • Port Vell • Muzeum Historii Katalonii • Port Olímpic • Zoo • Parc de la Ciutadella Linia niebieska: • Plac Kataloński • Casa Batlló – Fundació Antoni Tàpies • Passeig de Gràcia – La Pedrera • Sagrada Família • Sant Pau Recinte Modernista • Park Güell • Tramvia Blau – Tibidabo • Sarrià • Klasztor w Pedralbes • Palau Reial – Pavellons Güell • Futbol Club Barcelona – Camp Nou • Diagonal Les Corts • Francesc Macià – Diagonal • Eixample

Sagrada Família: wstęp bez kolejki i przewodnik

10. Sagrada Família: wstęp bez kolejki i przewodnik

Budowę Sagrada Familia rozpoczęto w 1882 roku pod kierunkiem architekta Francisco de Paula del Villar. Kiedy Villar porzucił pracę w 1883 roku jego miejsce zajął Antoni Gaudí. Przekształcił on projekt według własnego architektonicznego i inżynierskiego stylu, łącząc elementy gotyckie z secesyjnymi. Gaudí poświęcił budowie tej bazyliki resztę swojego życia i został pochowany w jej krypcie. W momencie jego śmierci w 1926 roku, kiedy został potrącony przez tramwaj, ukończona była zaledwie jedna czwarta projektu. Budowa trwa do dzisiaj, ale w 2010 roku ukończono połowę, a koniec prac planowany jest na rok 2026 - setną rocznicę śmierci Gaudíego. Weź udział w wycieczce w towarzystwie oficjalnego przewodnika, z biletami wstępu i systemem audio wliczonymi w cenę. Odkryj tajemnice, poznaj trudności i posłuchaj opowieści otaczające tą wyjątkową bazylikę, która uznawana jest za najbardziej osobistą interpretację gotyku od czasów średniowiecza. Zobacz fasadę Bożego Narodzenia, wnętrze bazyliki, fasadę Pasji, szkołę Sagrada Familia, a dodatkowo po wycieczce zwiedź muzeum poświęcone budowie świątyni.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 189
Sortuj wg:
Strona 1 z 12

Sagrada Família: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sagrada Família? Kliknij tutaj.

Sagrada Família: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 52 514 opinii

an extraordinary journey to an extraordinary place. Sagrada is a place like a fantasy novel where everything is perfectly designed and even the smallest detail has its extraordinary role and task. a place that will delight a child as well as a demanding adult.

Świetnie zorganizowane, kupujesz online, nie stoisz w żadnej kolejce, wchodzisz, pobierasz przewodnik i zwiedzasz;)

Piękne wnętrza. Dobrze przygotowany Audioguide.Dużo atrakcji dodatkowych w podziemiach Katedry.

Bazylika robi wrażenie. Wycieczka z audioprzewodnikiem zorganizowana na wysokim poziomie

cudowne miejsce,trzeba koniecznie zobaczyć ,tak jak Wenecję