Atrakcje i wycieczki
Sagrada Família

Zachwycająca, choć wciąż niedokończona bazylika Antonio Gaudiego jest pełna symboli i zaskakujących detali.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Na którą z wież Sagrada Familia najlepiej wjechać?

Najambitniejszy z projektów Antonio Gaudiego stoi niedokończony niemal sto lat po jego śmierci. Ukończone i dostępne dla zwiedzających są tylko dwie z trzech fasad – fasada Narodzenia Pańskiego i fasada Męki Pańskiej. Na wieżę której z nich warto wjechać?

 • Architektura

  1. Architektura

  Fanów twórczości tego architekta najbardziej zachwyci piękna fasada Narodzenia Pańskiego. Fasada Męki Pańskiej jest nieco mniej ozdobna – charakteryzuje ją swego rodzaju surowy, gotycki urok.

 • Religia

  2. Religia

  Jak sama nazwa wskazuje, każda z fasad jest nośnikiem symboliki religijnej. Triumfalna fasada Narodzenia ogląda co dzień wschody słońca, podczas gdy smukły szkielet fasady Męki Pańskiej skierowany jest w stronę zachodu.

 • Widok

  3. Widok

  Fasada Narodzenia jest niestety otwierana zbyt późno, żeby móc z niej podziwiać wschód słońca. Widoki z jej wieży są dużo bardziej różnorodne, choć mniej spektakularne, niż te oglądane z wyższej wieży Męki Pańskiej.

 • Dostęp

  4. Dostęp

  Jeśli nie masz ochoty na wspinaczkę po schodach, możesz wjechać na szczyt windą. Uwaga: tylko w wieży Męki Pańskiej dostępna jest winda, która zabierze Cię z powrotem na dół!

 • Tłumy

  5. Tłumy

  Na szczyt wieży Narodzenia nie są wpuszczane grupy, więc jest mniej zatłoczona. Jeśli jednak naprawdę nie przepadasz za tłumami, zostań na zewnątrz i podziwiaj oświetlony budynek nocą!

Zaplanuj pobyt

 • Jak dotrzeć na miejsce?

  Do Sagrada Familia najłatwiej dotrzeć metrem – wystarczy wysiąść na stacji o tej samej nazwie!

 • Kiedy możliwe jest zwiedzanie?

  Sagrada Familia jest zawsze wypełniona turystami, ale kolejki są najkrótsze wczesnym rankiem i późnym popołudniem – czyli wtedy, gdy jest najpiękniej oświetlona!

 • Zakup biletów

  Jeśli nie kupisz biletu z wyprzedzeniem, przygotuj się na kilka godzin stania w kolejce. Rezerwacji można dokonać online. Ceny wahają się w zależności od tego, które części chcesz zwiedzić i czy rezerwujesz audioprzewodnik lub wycieczkę. Wejść można tylko w ciągu podanej na bilecie godziny, ale kiedy już będziesz w środku, możesz zostać aż do zamknięcia.

 • Ile czasu zajmuje zwiedzanie?

  Można tam spędzić nawet 3 albo 4 godziny, ale jak Ci się spieszy, zdążysz zobaczyć wszystko w zaledwie 30 minut.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Otwarte od godz. 9.00. Godzina zamknięcia zależy od pory roku: od listopada do lutego jest to 18.00, od kwietnia do września – 20.00, od marca do października – 19.00.
 • Cena
  Oglądanie z zewnątrz nic nie kosztuje. Ceny za zwiedzanie zaczynają się od 15 EUR za wejście. Za wynajęcie przewodnika i zwiedzanie wież płaci się dodatkowo.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Zdecydowanie polecamy. Wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem lub audioprzewodnikiem są dostępne za dodatkową opłatą przy kupnie biletu.
 • Jak tam dotrzeć?
  Wystarczy podjechać metrem do stacji Sagrada Familia!
 • Dodatkowe wskazówki

  • Pamiętaj, że to bazylika – od zwiedzających oczekuje się kulturalnego i cichego zachowania.

  • Bagaże są sprawdzane przy wejściu do bazyliki.

  • Zwiedzający poniżej 16. roku życia mogą wejść tylko pod opieką osoby dorosłej.

Sagrada Família: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sagrada Família? Kliknij tutaj.

Sagrada Família: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 31 995 opinii

Mieliśmy przyjemność dowiedzieć się wszystkiego o Gaudim od znakomitego przewodnika Marca. Najpierw oprowadził nas przez piękny park Guell i podzielił się bardzo szczegółowymi informacjami na temat parku i jego budowy. Nasza połączona wycieczka do Sagrada Familia była nie mniej pouczająca! To była niesamowita trasa, pełna doskonałych informacji!

Bardzo się cieszę, że wziąłem przewodnika, ponieważ wizyta ma inną spójność z objaśnieniami przewodnika. Przewodnik mówiący bardzo dobrze po francusku, profesjonalista i pasjonat w temacie

Wycieczka z przewodnikiem była fenomenalna. Przewodnik Wiktor cudowny człowiek z niesamowita wiedza o Sagrada Familia ;) polecam wycieczkę w tej formie.

W ogóle nie musieliśmy stać w kolejce (bilety o 9:00).

Bardzo sprawnie i nie trzeba stac w kolejce po bilet