Sacred Heart Cathedral
Zwiedzanie na kołach

Zwiedzanie na kołach
Liczba znalezionych atrakcji: 9

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Casablanca: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 408
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Sacred Heart Cathedral Zwiedzanie na kołach

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem obejmująca Meczet Hassana II

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem obejmująca Meczet Hassana II

Casablanca, Biały Dom, bezbłędnie łączy zajęcia kulturalne i rekreacyjne. Jest to kosmopolityczne i handlowe serce kraju. Poznaj wszystkie możliwości: przejdź się po medynie, która jest najstarszą częścią miasta, przejdź przez centrum i jego architekturę w stylu art deco, zobacz meczet Hassana II i Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest cudem architektury zbudowanej na wodzie. Daj się skusić świątecznemu aspektowi miasta. Wycieczka po mieście i eksploracja przyrody przyniosą Ci niesamowite odkrycia i spostrzeżenia: piękne krajobrazy, styl życia, architekturę, rzemieślników, interakcje... Twoja podróż przyniesie Ci nowe doznania, informacje i wspomnienia.

Prywatna wycieczka po meczecie Hassana II i katedrze Notre Damme

Prywatna wycieczka po meczecie Hassana II i katedrze Notre Damme

Plan zwiedzania Meczet Hassana II Zanurz się we wspaniałości Meczetu Hassana II, który jest świadectwem bogatego dziedzictwa Maroka i doskonałości architektonicznej, i jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto odkrywa Casablankę! Kompetentni lokalni przewodnicy oferują wycieczki z przewodnikiem, zapewniając wgląd w historię i znaczenie tego świętego miejsca. Przejdź do katedry Notre Damme: Wejdź do spokojnej atmosfery tej katedry. Podziwiaj elegancję jej gotyckiej architektury i czarujące witraże. Zatrzymaj się przy panoramicznym widoku: Udamy się w kierunku zapierającego dech w piersiach widoku panoramicznego, gdzie będziesz miał okazję uchwycić niezapomniane zdjęcia Oceanu Atlantyckiego. Po zanurzeniu się w scenerii, wygodnie odprowadzimy Cię z powrotem do hotelu. Koniec wizyty Wizyta dobiega końca i możesz kontynuować zwiedzanie okolicy lub wrócić do punktu wyjścia.

Historyczna i kulturalna Casablanca - półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Historyczna i kulturalna Casablanca - półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Ta półdniowa wycieczka po mieście Casablanca pozwoli Ci odwiedzić główne atrakcje nowoczesnego miasta i medynę miasta Casablanca. Zaczynając od wizyty w ogromnym i harmonijnym meczecie Hassana 2, jest to wizyta panoramiczna, która zajmuje około 20 minut, aby zwiedzić meczet z zewnątrz i zrobić pamiątkowe zdjęcia. (możesz poprosić o przedłużenie czasu na wycieczkę z przewodnikiem po meczecie z dedykowanym przewodnikiem w języku angielskim) Później udasz się na nadbrzeże Ain Diab wzdłuż pięknej strony kosztów i będziesz cieszyć się widokiem na morze Atlantyckie (poproś kierowcę o spacer z przewodnikiem, jeśli chcesz, powie Ci, gdzie się ponownie spotkać) Po tym, odwiedzisz Pałac Królewski, dzielnicę Habous, centralny rynek, Plac Narodu Nadszedł czas, aby zostać wysadzonym w hotelu.

Casablanca: odkryj urok białego miasta w Maroku

Casablanca: odkryj urok białego miasta w Maroku

Wycieczka po mieście Casablanca to całodniowa przygoda z przewodnikiem po najbardziej dynamicznym mieście Maroka. Wycieczka rozpoczyna się w Meczecie Hassana II, największym meczecie w Maroku i trzecim co do wielkości na świecie1. Następnie odwiedzisz Rick's Cafe, stylową reprodukcję baru z klasycznego filmu Casablanca1. Następnie odkryjesz malownicze uliczki miasta, aby dotrzeć do Medyny, gdzie możesz przeglądać sklepy wraz z mieszkańcami1. Odwiedzisz także Mahkama du Pacha, wielki budynek w stylu mauretańskim z mozaikami, marmurowymi kolumnami i rzeźbionymi sufitami cedrowymi. Wycieczka kontynuowana jest do dzielnicy Habous, znanej również jako Nowa Medyna, gdzie możesz kupić autentyczne marokańskie towary i pamiątki1. Zatrzymasz się w lokalnej piekarni, gdzie miejscowi zabierają swoje domowe chleby i wypieki do wypieku1. Skosztujesz świeżo upieczonego chleba i tradycyjnych wypieków Maghribi, a następnie zakończysz wycieczkę kawą lub miętową herbatą w pobliskiej kawiarni. Ta wycieczka to świetny sposób na odkrycie czarującej mieszanki nowoczesnych i tradycyjnych aspektów Casablanki.

Jednodniowa wycieczka do Casablanki i Mohammedii z przygodą na jachcie

Jednodniowa wycieczka do Casablanki i Mohammedii z przygodą na jachcie

Doświadcz tego, co najlepsze z obu światów w ciągu jednego dnia: Rozpocznij w tętniącej życiem Casablance, gdzie odkryjesz kultowe zabytki, a następnie udaj się do spokojnego nadmorskiego miasta Mohammedia. Odkryj jego uroczą historię, a po nadmorskim lunchu wyrusz w rejs jachtem. To idealne połączenie kultury, relaksu i marokańskiego wybrzeża. Poranna eksploracja: Najważniejsze atrakcje Casablanki Nasza przygoda rozpoczyna się w Casablance, kosmopolitycznym klejnocie Maroka. Najpierw odwiedzimy wspaniały meczet Hassana II, arcydzieło islamskiej architektury położone nad brzegiem wody. Podziwiaj wspaniałe widoki na ocean i skomplikowany projekt tego kultowego miejsca kultu religijnego. Następnie spokojna przejażdżka wzdłuż Corniche pozwoli Ci zanurzyć się w uroku wybrzeża z rozległymi panoramami oceanu. Następnie zwiedzamy Anfa, najbardziej zamożną dzielnicę miasta, pełną elegancji i nowoczesności. Plac Mohameda V zaprasza Cię do obejrzenia mieszanki wpływów francuskich i marokańskich w swojej architekturze, podczas gdy Katedra Najświętszego Serca stoi wysoko jako symbol różnorodności religijnej i bogactwa kulturowego. Będziesz miał okazję docenić historyczne i architektoniczne cuda miasta. Najważniejsze atrakcje Mohammedia: Połączenie historii i relaksu Po dotarciu do Mohammedii Twoje zmysły zostaną uraczone inną atmosferą. To urocze nadmorskie miasteczko oferuje relaksującą atmosferę, zapraszając Cię do odkrywania jego ukrytych klejnotów. Synagoga, kościół i inne miejsca kultu w Mohammedia odzwierciedlają integracyjnego ducha miasta, w którym od pokoleń współistnieją różne społeczności. Następnie możesz delektować się pysznym lunchem nad morzem, delektując się lokalną kuchnią i ciesząc się dźwiękiem fal delikatnie docierających do brzegu. Ta spokojna chwila pozwoli Ci nabrać sił na nadchodzącą przygodę. Przygoda na jachcie: Wypłyń w dobrym stylu Gdy popołudniowe słońce skąpi wybrzeże w ciepłym blasku, przygotuj się na wyjątkową przygodę na jachcie. Wejdź na pokład naszego luksusowego jachtu i poczuj delikatną bryzę oraz smak soli w powietrzu. Rejs wzdłuż plaży Mohammedia oferuje malownicze widoki, co stanowi idealną okazję do relaksu, pływania lub podziwiania oszałamiającej scenerii. To doświadczenie, które uosabia spokój i piękno wybrzeża Maroka. Wieczorny powrót do Casablanki Gdy słońce zacznie zachodzić, rozpoczniemy naszą podróż powrotną do Casablanki, pozwalając Ci zastanowić się nad niesamowitymi doświadczeniami dnia. Ta wycieczka jest przeznaczona dla osób poszukujących idealnego połączenia kultury, historii i nadmorskiego spokoju. Zapewniamy, że wyjedziesz z cennymi wspomnieniami i głębokim uznaniem dla cudów Casablanki i Mohammedii. Dołącz do nas w tej niezapomnianej podróży z Casablanki do Mohammedii, gdzie każda chwila zapowiada się jako rozdział w Twojej marokańskiej historii podróży. Zarezerwuj swoją przygodę już teraz i pozwól magii Maroka rozwinąć się przed Twoimi oczami!

Wycieczka motocyklowa po Casablance

Wycieczka motocyklowa po Casablance

Wyjątkowe doświadczenie w Casablance / Maroku !!? 🇲🇦🇲🇦 Odwiedź Casablankę na motocyklu Honda Goldwing 1800, przeżyj doświadczenie zwiedzania atrakcji turystycznych i atrakcyjnych w Casablance na pokładzie wyjątkowej maszyny! 2h30 jazdy z przewodnikiem przez doświadczonego i pełnego pasji kierowcę, aby zadowolić Cię z tej przejażdżki po białym mieście. Cały sprzęt jest wliczony w cenę (kask, kurtka, rękawiczki itp.)

Jednodniowa wycieczka do Casablanki

Jednodniowa wycieczka do Casablanki

1. Odbiór z hotelu - Rozpoczniemy dzień przygody z najwyższą wygodą, odbierając Cię bezpośrednio z hotelu. Nie musisz martwić się o logistykę transportu; mamy wszystko pod kontrolą. 2. Meczet Hassana II (1 godzina) - Przygotuj się na zachwyt wspaniałością meczetu Hassana II, trzeciego co do wielkości meczetu na świecie, wspaniałego świadectwa marokańskiej architektury i rzemieślników. Dzięki wysokiemu minaretowi i oszałamiającej lokalizacji nad oceanem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby odkryć jego skomplikowane szczegóły i zanurzyć się w duchowej atmosferze. 3. Rick's Café (10 minut) - Poczuj romantyczny urok klasycznego filmu "Casablanca", zatrzymując się w Rick's Café. Ten lokal odtwarza kultową scenerię z filmu. 4. Corniche (30 minut) - Ciesz się spokojną jazdą wzdłuż malowniczego Corniche, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z miastem. Podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże. 5. Ain Diab Corniche Walk (15 minut) - Zatrzymamy się na wspaniały spacer wzdłuż Ain Diab Corniche, gdzie poczujesz oceaniczną bryzę i będziesz mógł podziwiać atmosferę tej popularnej promenady i prywatnej plaży. 6. Dzielnica Anfa (20 minut) - Odkryj historyczny urok Anfy, najbogatszej dzielnicy w Casablance, położonej na wzgórzach z widokiem na morze. Poznaj jej intrygującą mieszankę nowoczesności i tradycji. 7. Kościół Notre Dame (15 minut) - Nasz następny przystanek zabierze Cię do czarującego francuskiego kościoła Notre Dame, ukrytego klejnotu znanego z unikalnej mieszanki architektonicznej Art Deco i wpływów marokańskich. 8. Dzielnica Habbous (30 minut) - Zanurz się w sercu marokańskiej kultury, spacerując po tętniącej życiem dzielnicy Habbous. Od tradycyjnych rynków (Souk) po urocze alejki, poznasz smak lokalnego życia. 9. Lunch w marokańskiej restauracji (1 godzina) - Zjedz marokański lunch w starannie wybranej restauracji. Delektuj się bogatymi smakami i aromatycznymi przyprawami, które definiują kuchnię marokańską. 10. Plac Mohameda V (10 minut) - Poznaj dynamiczną energię placu Mohameda V, centrum aktywności otoczonego imponującą architekturą i tętniącym życiem centrum administracyjnym Casablanki z instytucjami rządowymi, takimi jak Bank Maroka, sąd i poczta. 11. Katedra Najświętszego Serca Jezusowego (10 minut) - Odwiedź wspaniałą katedrę Najświętszego Serca Jezusowego, spokojne i pięknie zdobione miejsce kultu, które oferuje spokojną ucieczkę od zgiełku miasta. 12. Plac Narodów Zjednoczonych (5 minut) - Poświęć chwilę na poznanie znaczenia Placu Narodów Zjednoczonych, centralnego miejsca spotkań, które odzwierciedla kosmopolityczny charakter Casablanki. 15. Marché Central (20 minut) - Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze Marché Central, tętniącego życiem targu, na którym możesz kupić pamiątki i nawiązać kontakt z lokalnymi sprzedawcami. 14. Transport powrotny do hotelu - Gdy dzień dobiegnie końca, zapewnimy Ci bezpieczny powrót do hotelu, pozostawiając cenne wspomnienia z przygody w Casablance.

Prywatna jednodniowa wycieczka do Casablanki z Marrakeszu

Prywatna jednodniowa wycieczka do Casablanki z Marrakeszu

Witamy w Casablance, tętniącym życiem mieście o bogatej historii i ważnych zabytkach kultury. Rozpoczniemy Twoją 1-dniową wycieczkę z Marrakeszu, odbierając Cię z hotelu lub miejsca zbiórki w centrum miasta. Naszym pierwszym przystankiem będzie śniadanie i krótka przerwa. Następnie odwiedzimy imponującą katedrę Najświętszego Serca Jezusowego, piękny stary budynek, który pokazuje kolonialną przeszłość Casablanki. Następnie udamy się na Place Mohamed 5, w pobliżu Placu Narodów Zjednoczonych. Będziesz mieć około 20 minut na zwiedzanie okolicy, poznanie jej historii i zrobienie kilku zdjęć. Najważniejszym punktem naszej wycieczki jest słynny Meczet Hassana 2. To nie tylko miejsce kultu, ale także niesamowity przykład nowoczesnej architektury marokańskiej. Nazwany na cześć króla Hassana II, meczet ten jest symbolem bogatej kultury Maroka i tradycji islamskich. Zbudowany pod koniec XX wieku, jego ukończenie zajęło ponad sześć lat i zaangażowało tysiące rzemieślników. Wewnątrz zobaczysz oszałamiające mozaiki, misterną stolarkę i piękne marmurowe podłogi. Sala modlitewna ma nawet dach, który można otworzyć, aby wpuścić naturalne światło, tworząc spokojną atmosferę. Wstęp do meczetu jest płatny i wynosi 12 euro za osobę. Po wizycie w meczecie zjemy pyszny marokański lunch, podczas którego skosztujesz lokalnych potraw i poznasz smaki Casablanki. Aby zakończyć nasz dzień, zrelaksujemy się na jednej z pięknych plaż Casablanki przed powrotem do Marrakeszu. Gdy wrócimy, będziesz wspominać wspaniałe doświadczenia tego dnia - zwiedzanie, poznawanie kultury i cieszenie się wyjątkowym urokiem Casablanki.

Casablanca

Casablanca

Nasze najbardziej polecane Sacred Heart Cathedral Zwiedzanie na kołach

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem obejmująca Meczet Hassana II

Casablanca: Prywatna wycieczka z przewodnikiem obejmująca Meczet Hassana II

Casablanca, Biały Dom, bezbłędnie łączy zajęcia kulturalne i rekreacyjne. Jest to kosmopolityczne i handlowe serce kraju. Poznaj wszystkie możliwości: przejdź się po medynie, która jest najstarszą częścią miasta, przejdź przez centrum i jego architekturę w stylu art deco, zobacz meczet Hassana II i Katedra Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest cudem architektury zbudowanej na wodzie. Daj się skusić świątecznemu aspektowi miasta. Wycieczka po mieście i eksploracja przyrody przyniosą Ci niesamowite odkrycia i spostrzeżenia: piękne krajobrazy, styl życia, architekturę, rzemieślników, interakcje... Twoja podróż przyniesie Ci nowe doznania, informacje i wspomnienia.

Prywatna wycieczka po meczecie Hassana II i katedrze Notre Damme

Prywatna wycieczka po meczecie Hassana II i katedrze Notre Damme

Plan zwiedzania Meczet Hassana II Zanurz się we wspaniałości Meczetu Hassana II, który jest świadectwem bogatego dziedzictwa Maroka i doskonałości architektonicznej, i jest obowiązkowym punktem zwiedzania dla każdego, kto odkrywa Casablankę! Kompetentni lokalni przewodnicy oferują wycieczki z przewodnikiem, zapewniając wgląd w historię i znaczenie tego świętego miejsca. Przejdź do katedry Notre Damme: Wejdź do spokojnej atmosfery tej katedry. Podziwiaj elegancję jej gotyckiej architektury i czarujące witraże. Zatrzymaj się przy panoramicznym widoku: Udamy się w kierunku zapierającego dech w piersiach widoku panoramicznego, gdzie będziesz miał okazję uchwycić niezapomniane zdjęcia Oceanu Atlantyckiego. Po zanurzeniu się w scenerii, wygodnie odprowadzimy Cię z powrotem do hotelu. Koniec wizyty Wizyta dobiega końca i możesz kontynuować zwiedzanie okolicy lub wrócić do punktu wyjścia.

Historyczna i kulturalna Casablanca - półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Historyczna i kulturalna Casablanca - półdniowa wycieczka z przewodnikiem

Ta półdniowa wycieczka po mieście Casablanca pozwoli Ci odwiedzić główne atrakcje nowoczesnego miasta i medynę miasta Casablanca. Zaczynając od wizyty w ogromnym i harmonijnym meczecie Hassana 2, jest to wizyta panoramiczna, która zajmuje około 20 minut, aby zwiedzić meczet z zewnątrz i zrobić pamiątkowe zdjęcia. (możesz poprosić o przedłużenie czasu na wycieczkę z przewodnikiem po meczecie z dedykowanym przewodnikiem w języku angielskim) Później udasz się na nadbrzeże Ain Diab wzdłuż pięknej strony kosztów i będziesz cieszyć się widokiem na morze Atlantyckie (poproś kierowcę o spacer z przewodnikiem, jeśli chcesz, powie Ci, gdzie się ponownie spotkać) Po tym, odwiedzisz Pałac Królewski, dzielnicę Habous, centralny rynek, Plac Narodu Nadszedł czas, aby zostać wysadzonym w hotelu.

Casablanca: odkryj urok białego miasta w Maroku

Casablanca: odkryj urok białego miasta w Maroku

Wycieczka po mieście Casablanca to całodniowa przygoda z przewodnikiem po najbardziej dynamicznym mieście Maroka. Wycieczka rozpoczyna się w Meczecie Hassana II, największym meczecie w Maroku i trzecim co do wielkości na świecie1. Następnie odwiedzisz Rick's Cafe, stylową reprodukcję baru z klasycznego filmu Casablanca1. Następnie odkryjesz malownicze uliczki miasta, aby dotrzeć do Medyny, gdzie możesz przeglądać sklepy wraz z mieszkańcami1. Odwiedzisz także Mahkama du Pacha, wielki budynek w stylu mauretańskim z mozaikami, marmurowymi kolumnami i rzeźbionymi sufitami cedrowymi. Wycieczka kontynuowana jest do dzielnicy Habous, znanej również jako Nowa Medyna, gdzie możesz kupić autentyczne marokańskie towary i pamiątki1. Zatrzymasz się w lokalnej piekarni, gdzie miejscowi zabierają swoje domowe chleby i wypieki do wypieku1. Skosztujesz świeżo upieczonego chleba i tradycyjnych wypieków Maghribi, a następnie zakończysz wycieczkę kawą lub miętową herbatą w pobliskiej kawiarni. Ta wycieczka to świetny sposób na odkrycie czarującej mieszanki nowoczesnych i tradycyjnych aspektów Casablanki.

Jednodniowa wycieczka do Casablanki i Mohammedii z przygodą na jachcie

Jednodniowa wycieczka do Casablanki i Mohammedii z przygodą na jachcie

Doświadcz tego, co najlepsze z obu światów w ciągu jednego dnia: Rozpocznij w tętniącej życiem Casablance, gdzie odkryjesz kultowe zabytki, a następnie udaj się do spokojnego nadmorskiego miasta Mohammedia. Odkryj jego uroczą historię, a po nadmorskim lunchu wyrusz w rejs jachtem. To idealne połączenie kultury, relaksu i marokańskiego wybrzeża. Poranna eksploracja: Najważniejsze atrakcje Casablanki Nasza przygoda rozpoczyna się w Casablance, kosmopolitycznym klejnocie Maroka. Najpierw odwiedzimy wspaniały meczet Hassana II, arcydzieło islamskiej architektury położone nad brzegiem wody. Podziwiaj wspaniałe widoki na ocean i skomplikowany projekt tego kultowego miejsca kultu religijnego. Następnie spokojna przejażdżka wzdłuż Corniche pozwoli Ci zanurzyć się w uroku wybrzeża z rozległymi panoramami oceanu. Następnie zwiedzamy Anfa, najbardziej zamożną dzielnicę miasta, pełną elegancji i nowoczesności. Plac Mohameda V zaprasza Cię do obejrzenia mieszanki wpływów francuskich i marokańskich w swojej architekturze, podczas gdy Katedra Najświętszego Serca stoi wysoko jako symbol różnorodności religijnej i bogactwa kulturowego. Będziesz miał okazję docenić historyczne i architektoniczne cuda miasta. Najważniejsze atrakcje Mohammedia: Połączenie historii i relaksu Po dotarciu do Mohammedii Twoje zmysły zostaną uraczone inną atmosferą. To urocze nadmorskie miasteczko oferuje relaksującą atmosferę, zapraszając Cię do odkrywania jego ukrytych klejnotów. Synagoga, kościół i inne miejsca kultu w Mohammedia odzwierciedlają integracyjnego ducha miasta, w którym od pokoleń współistnieją różne społeczności. Następnie możesz delektować się pysznym lunchem nad morzem, delektując się lokalną kuchnią i ciesząc się dźwiękiem fal delikatnie docierających do brzegu. Ta spokojna chwila pozwoli Ci nabrać sił na nadchodzącą przygodę. Przygoda na jachcie: Wypłyń w dobrym stylu Gdy popołudniowe słońce skąpi wybrzeże w ciepłym blasku, przygotuj się na wyjątkową przygodę na jachcie. Wejdź na pokład naszego luksusowego jachtu i poczuj delikatną bryzę oraz smak soli w powietrzu. Rejs wzdłuż plaży Mohammedia oferuje malownicze widoki, co stanowi idealną okazję do relaksu, pływania lub podziwiania oszałamiającej scenerii. To doświadczenie, które uosabia spokój i piękno wybrzeża Maroka. Wieczorny powrót do Casablanki Gdy słońce zacznie zachodzić, rozpoczniemy naszą podróż powrotną do Casablanki, pozwalając Ci zastanowić się nad niesamowitymi doświadczeniami dnia. Ta wycieczka jest przeznaczona dla osób poszukujących idealnego połączenia kultury, historii i nadmorskiego spokoju. Zapewniamy, że wyjedziesz z cennymi wspomnieniami i głębokim uznaniem dla cudów Casablanki i Mohammedii. Dołącz do nas w tej niezapomnianej podróży z Casablanki do Mohammedii, gdzie każda chwila zapowiada się jako rozdział w Twojej marokańskiej historii podróży. Zarezerwuj swoją przygodę już teraz i pozwól magii Maroka rozwinąć się przed Twoimi oczami!

Wycieczka motocyklowa po Casablance

Wycieczka motocyklowa po Casablance

Wyjątkowe doświadczenie w Casablance / Maroku !!? 🇲🇦🇲🇦 Odwiedź Casablankę na motocyklu Honda Goldwing 1800, przeżyj doświadczenie zwiedzania atrakcji turystycznych i atrakcyjnych w Casablance na pokładzie wyjątkowej maszyny! 2h30 jazdy z przewodnikiem przez doświadczonego i pełnego pasji kierowcę, aby zadowolić Cię z tej przejażdżki po białym mieście. Cały sprzęt jest wliczony w cenę (kask, kurtka, rękawiczki itp.)

Jednodniowa wycieczka do Casablanki

Jednodniowa wycieczka do Casablanki

1. Odbiór z hotelu - Rozpoczniemy dzień przygody z najwyższą wygodą, odbierając Cię bezpośrednio z hotelu. Nie musisz martwić się o logistykę transportu; mamy wszystko pod kontrolą. 2. Meczet Hassana II (1 godzina) - Przygotuj się na zachwyt wspaniałością meczetu Hassana II, trzeciego co do wielkości meczetu na świecie, wspaniałego świadectwa marokańskiej architektury i rzemieślników. Dzięki wysokiemu minaretowi i oszałamiającej lokalizacji nad oceanem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu, aby odkryć jego skomplikowane szczegóły i zanurzyć się w duchowej atmosferze. 3. Rick's Café (10 minut) - Poczuj romantyczny urok klasycznego filmu "Casablanca", zatrzymując się w Rick's Café. Ten lokal odtwarza kultową scenerię z filmu. 4. Corniche (30 minut) - Ciesz się spokojną jazdą wzdłuż malowniczego Corniche, gdzie Ocean Atlantycki spotyka się z miastem. Podziwiaj panoramiczne widoki na wybrzeże. 5. Ain Diab Corniche Walk (15 minut) - Zatrzymamy się na wspaniały spacer wzdłuż Ain Diab Corniche, gdzie poczujesz oceaniczną bryzę i będziesz mógł podziwiać atmosferę tej popularnej promenady i prywatnej plaży. 6. Dzielnica Anfa (20 minut) - Odkryj historyczny urok Anfy, najbogatszej dzielnicy w Casablance, położonej na wzgórzach z widokiem na morze. Poznaj jej intrygującą mieszankę nowoczesności i tradycji. 7. Kościół Notre Dame (15 minut) - Nasz następny przystanek zabierze Cię do czarującego francuskiego kościoła Notre Dame, ukrytego klejnotu znanego z unikalnej mieszanki architektonicznej Art Deco i wpływów marokańskich. 8. Dzielnica Habbous (30 minut) - Zanurz się w sercu marokańskiej kultury, spacerując po tętniącej życiem dzielnicy Habbous. Od tradycyjnych rynków (Souk) po urocze alejki, poznasz smak lokalnego życia. 9. Lunch w marokańskiej restauracji (1 godzina) - Zjedz marokański lunch w starannie wybranej restauracji. Delektuj się bogatymi smakami i aromatycznymi przyprawami, które definiują kuchnię marokańską. 10. Plac Mohameda V (10 minut) - Poznaj dynamiczną energię placu Mohameda V, centrum aktywności otoczonego imponującą architekturą i tętniącym życiem centrum administracyjnym Casablanki z instytucjami rządowymi, takimi jak Bank Maroka, sąd i poczta. 11. Katedra Najświętszego Serca Jezusowego (10 minut) - Odwiedź wspaniałą katedrę Najświętszego Serca Jezusowego, spokojne i pięknie zdobione miejsce kultu, które oferuje spokojną ucieczkę od zgiełku miasta. 12. Plac Narodów Zjednoczonych (5 minut) - Poświęć chwilę na poznanie znaczenia Placu Narodów Zjednoczonych, centralnego miejsca spotkań, które odzwierciedla kosmopolityczny charakter Casablanki. 15. Marché Central (20 minut) - Zanurz się w tętniącej życiem atmosferze Marché Central, tętniącego życiem targu, na którym możesz kupić pamiątki i nawiązać kontakt z lokalnymi sprzedawcami. 14. Transport powrotny do hotelu - Gdy dzień dobiegnie końca, zapewnimy Ci bezpieczny powrót do hotelu, pozostawiając cenne wspomnienia z przygody w Casablance.

Prywatna jednodniowa wycieczka do Casablanki z Marrakeszu

Prywatna jednodniowa wycieczka do Casablanki z Marrakeszu

Witamy w Casablance, tętniącym życiem mieście o bogatej historii i ważnych zabytkach kultury. Rozpoczniemy Twoją 1-dniową wycieczkę z Marrakeszu, odbierając Cię z hotelu lub miejsca zbiórki w centrum miasta. Naszym pierwszym przystankiem będzie śniadanie i krótka przerwa. Następnie odwiedzimy imponującą katedrę Najświętszego Serca Jezusowego, piękny stary budynek, który pokazuje kolonialną przeszłość Casablanki. Następnie udamy się na Place Mohamed 5, w pobliżu Placu Narodów Zjednoczonych. Będziesz mieć około 20 minut na zwiedzanie okolicy, poznanie jej historii i zrobienie kilku zdjęć. Najważniejszym punktem naszej wycieczki jest słynny Meczet Hassana 2. To nie tylko miejsce kultu, ale także niesamowity przykład nowoczesnej architektury marokańskiej. Nazwany na cześć króla Hassana II, meczet ten jest symbolem bogatej kultury Maroka i tradycji islamskich. Zbudowany pod koniec XX wieku, jego ukończenie zajęło ponad sześć lat i zaangażowało tysiące rzemieślników. Wewnątrz zobaczysz oszałamiające mozaiki, misterną stolarkę i piękne marmurowe podłogi. Sala modlitewna ma nawet dach, który można otworzyć, aby wpuścić naturalne światło, tworząc spokojną atmosferę. Wstęp do meczetu jest płatny i wynosi 12 euro za osobę. Po wizycie w meczecie zjemy pyszny marokański lunch, podczas którego skosztujesz lokalnych potraw i poznasz smaki Casablanki. Aby zakończyć nasz dzień, zrelaksujemy się na jednej z pięknych plaż Casablanki przed powrotem do Marrakeszu. Gdy wrócimy, będziesz wspominać wspaniałe doświadczenia tego dnia - zwiedzanie, poznawanie kultury i cieszenie się wyjątkowym urokiem Casablanki.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Zwiedzanie na kołach w: Sacred Heart Cathedral

Oprócz atrakcji typu Zwiedzanie na kołach w: Sacred Heart Cathedral jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Casablanca?

W: Casablanca są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Casablanca: Najciekawsze atrakcje

Sacred Heart Cathedral: Wycieczki i bilety

Maroko: Ciekawe miejsca

Sacred Heart Cathedral: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sacred Heart Cathedral? Kliknij tutaj.