Rzymskie katakumby

Obejrzyj działa Rafaela i Caravaggia w Galerii Borghese, a następnie przespaceruj się po olśniewającym ogrodzie.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najważniejszych katakumb Rzymu

Poszukiwanie lepszego zrozumienia historii Rzymu, chęć zobaczenia podziemnych tuneli miasta czy może po prostu chorobliwa ciekawość? Każdy powód jest dobry, aby zwiedzić te podziemne miejsca pochówku. Oto 5 najciekawszych katakumb:

 • Katakumby Marcelina i Piotra

  1. Katakumby Marcelina i Piotra

  Pochowani są tutaj chrześcijańscy męczennicy Marcelin i Piotr, którym katakumby zawdzięczają swoją nazwę. Miejsce to posiada wspaniałą historię i zdobienia. Naprawdę warto się tu zatrzymać.

 • Katakumby św. Kaliksta

  2. Katakumby św. Kaliksta

  To najpopularniejsze z rzymskich katakumb. Pochowano tutaj wielu męczenników i 16 papieży. Zwróć uwagę na wczesnochrześcijańskie freski.

 • Katakumby św. Domitylli

  3. Katakumby św. Domitylli

  Jedne z najstarszych, największych i najbardziej imponujących katakumb w Rzymie, a także jedyne, w których nadal znajdują się kości. Znajdziesz tu również fresk ostatniej wieczerzy z II wieku.

 • Katakumby św. Sebastiana

  4. Katakumby św. Sebastiana

  Wspaniała architektura i ciekawa historia. Idealne miejsce do zwiedzania.

 • Katakumby św. Komodilli

  5. Katakumby św. Komodilli

  Główną atrakcją tych katakumb jest jeden z najwcześniejszych wizerunków Chrystusa z brodą. Początkowo w grobowcu tym znajdowały się relikwie świętych Feliksa i Adaukta.

Zaplanuj pobyt

 • Katakumby są otwarte w różnych godzinach.

  Część katakumb jest zamknięta w niektóre dni tygodnia. Sprawdź przed zwiedzaniem, czy interesujące Cię miejsce jest czynne w danym dniu!

 • Jak dotrzeć na miejsce

  Duża część najważniejszych katakumb znajduje się przy ulicy Via Appia. Na miejsce można bez problemu dotrzeć pieszo lub autobusem Archeobus (z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Katakumby Rzymu są otwarte w różnych porach. Sprawdź godziny otwarcia katakumb, które chcesz zwiedzić.
 • Cena
  Ceny biletów wstępu do katakumb w Rzymie różnią się i zależą od zwiedzanych miejsc.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  W cenę niektórych biletów wstępu wliczony jest przewodnik. Zapoznaj się z wykazem poszczególnych katakumb.
 • Jak tam dotrzeć?
  Pójdź pieszo wzdłuż ulicy Via Appia albo skorzystaj z dojazdu autobusem typu wskakuj/wyskakuj.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Zróżnicowane godziny otwarcia wymagają wcześniejszego planowania.

Rzymskie katakumby: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzymskie katakumby? Kliknij tutaj.

Rzymskie katakumby: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 4801 opinii

Nie widzę powodu, dla którego miałbyś wybrać inną, zawyżoną cenę w porównaniu z tą. Jest niedrogi i dobrze zrobiony, zawiera podstawowe informacje o katakumbach i ich historii, co jest dokładnie tym, czego chcieliśmy. To nie jest doświadczenie „nie możesz tego przegapić, gdy odwiedzasz Rzym”, ale jest ono na uboczu i interesujące.

Katakumby są absolutnie warte zobaczenia. Lokalny przewodnik jest zapewniony i był bardzo monotonny. Wydawało się, że tekst został wyuczony na pamięć. Transport był świetny, kierowca był w stanie udzielić wielu informacji o Rzymie iw dostępnym czasie pokazał kolejny widok, którego nie znaliśmy (Basilica San Paolo).

Bardzo miły kierowca i bardzo punktualny w końcu zawiózł nas do pięknego pomarańczowego ogrodu, z którego mieliśmy wspaniały widok na Rzym. Wycieczka po katakumbach była bardzo imponująca.

Kierowca, który nas przywiózł i odebrał, był szczególnie świetny - to była świetna wycieczka po Rzymie. Niesamowicie imponowało też przywództwo. Przewodniczka doskonała i przyjazna!

Warto zobaczyć. Bardzo fajna i szybka wizyta w katakumbach. Nic więcej nie trzeba. Polecam spacer po via Apia antica. Niesamowite przeżycie.