Rzymskie katakumby

Poznaj to starożytne miejsce pochówku składające się z dziesiątek katakumb i kilometrów korytarzy pod ulicami Rzymu.

  • Bilety wstępu
  • Wycieczki z przewodnikiem
  • Wycieczki prywatne
  • Karty miejskie
  • Przygody
Liczba znalezionych atrakcji: 35
Sortuj według:
Strona 1 z 3

Rzymskie katakumby: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzymskie katakumby? Kliknij tutaj.

Rzymskie katakumby: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6260 opinii

Zarezerwowaliśmy wycieczkę z GetYourGuide. Miejsce spotkania było bardzo łatwe do znalezienia dzięki współrzędnym. Szliśmy z hotelu, który był w porządku. Ścieżki były czasami nieco wąskie i przechodziły przez obszar przemysłowy, ale tak można zobaczyć coś innego niż Rzym. Z powrotem wzięliśmy taksówkę, niestety nikt nie czekał z parkingu, trzeba do nich zadzwonić przez aplikację. Możesz również wezwać taksówkę przy kasie biletowej. Wycieczka była bardzo pouczająca i dobrze zorganizowana. Zdecydowanie powinieneś mieć ze sobą ciepłe ubrania. Poniżej jest tylko 15 stopni. Mała kropla goryczy. Wycieczka kosztuje tylko 10 € przy kasie. W GetYourGuide zapłaciliśmy 13 €.

Bardzo miły i kompetentny przewodnik. Wiele informacji, o których nie wiedziałem. Na przykład, że katakumby nie były miejscem schronienia w czasie prześladowań chrześcijan, gdyż były one dobrze znane Rzymianom. Niestety wielu obszarów katakumb nie można zwiedzać, ponieważ „biedny” kościół nie ma pieniędzy na ich zagospodarowanie. Niezrozumiałe po wizycie w Muzeach Watykańskich.

Przewodnik był bardzo doświadczony i przedstawił ciekawe tło historii katakumb. Niektórych z nich nie byłem świadomy!! Przewodnik przestawał często dyskutować i doradzać ciekawsze fakty o tym, gdzie byliśmy w katakumbach. Bardzo dokładna i przyjemna dyskusja. W ogóle nie było klaustrofobii i chciałbym ponownie wyruszyć w trasę!

Zrobiliśmy wycieczkę po niemiecku. Przewodnik na naszej wycieczce mówił doskonale po niemiecku i wiele rzeczy wyjaśniał w bardzo interesujący i zrozumiały sposób. Było dużo zabawy! Warto mieć ze sobą lekką kurtkę. W katakumbach jest bardzo zimno.

Trasa była naprawdę ciekawa i wyjątkowa. Przewodnik był fantastyczny, a cała wycieczka sprawia, że myślisz inaczej o tym, jak wyglądałoby życie w tym okresie.