Opis tej atrakcji został przetłumaczony automatycznie. Kliknij tutaj, aby zobaczyć oryginalną wersję (język angielski).
Wycieczka z przewodnikiem

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i Wycieczka Św. Piotra

Organizator atrakcji: Crown Tours

Rzym: Muzea Watykańskie, Kaplica Sykstyńska i Wycieczka Św. Piotra

Organizator atrakcji: Crown Tours
Zaoszczędź nawet 22%
Wczoraj zarezerwowano 48 razy

Od 299,35 zł 233,49 zł za osobę

Wczoraj zarezerwowano 48 razy

Przeglądaj Muzea Watykańskie i Bazylikę Świętego Piotra dzięki biletom wstępu bez kolejki podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Rzymie. Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej i podziwiaj piękny sufit namalowany przez Michała Anioła.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Czas trwania 3 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę, korzystając z osobnego wejścia
Przewodnik
niemiecki, hiszpański, angielski, francuski

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Nie spiesz się w Kaplicy Sykstyńskiej, aby podziwiać freski Michała Anioła
 • Omiń długie kolejki po bilety do Muzeów Watykańskich i Bazyliki św. Piotra
 • Zrelaksuj się na dziedzińcach kompleksu Watykanu
 • Zobacz pokoje Rafaela i dowiedz się o Szkole Ateńskiej
 • Podziwiaj Bazylikę Świętego Piotra, centralny punkt katolicyzmu na całym świecie
Pełny opis

Odkryj niektóre z najpopularniejszych atrakcji w Rzymie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Watykanie. Odwiedź Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę Świętego Piotra ze swoim przewodnikiem i podziwiaj ozdobne wnętrza i słynne dzieła sztuki, które się tu znajdują.

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w pobliżu wejścia do Muzeów Watykańskich i podążaj za nimi, wyruszając na zwiedzanie najciekawszych galerii w muzeum. Zobacz Rotundę, Galerię Gobelinów i Galerię Map.

Przyjrzyj się ozdobnym sufitom w każdym pokoju i zobacz starożytne posągi, freski i gobeliny, które zdobią ściany.

Następnie wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej i podziwiaj misterny fresk, który pokrywa cały sufit i ściany. Namalowana przez Michała Anioła w latach 1508-1512 Kaplica Sykstyńska stanowi kamień węgielny sztuki renesansu.

Od stworzenia Adama do Sądu Ostatecznego Michał Anioł poświęcił Kaplicy Sykstyńskiej niektóre ze swoich największych lat, pracując dzień i noc – nawet śpiąc w kaplicy – aby zadowolić papieży Rzymu.

Swoją frustrację artysta wyrażał także poprzez ukryte znaczenia w swojej twórczości, które od tego czasu zostały odkryte i rozszyfrowane. Posłuchaj, jak Twój przewodnik pozwoli Ci poznać prywatne dowcipy Michała Anioła.

Na koniec udaj się do Bazyliki Świętego Piotra na ostatni etap pieszej wycieczki z przewodnikiem. Katedra jest jednym z najbardziej znanych dzieł architektury renesansowej i nosi tytuł największego kościoła na świecie.

Poznaj wnętrze tej wspaniałej budowli ze swoim przewodnikiem i odkryj wiele arcydzieł sztuki renesansowej i barokowej, które wypełniają katedrę. Podziwiaj słynną Pietę Michała Anioła i wyszukany Baldachim św. Piotra Berniniego.

Twoja wycieczka dobiega końca przed katedrą. Stąd możesz swobodnie wędrować po Placu Świętego Piotra lub odwiedzić pobliski Zamek Świętego Anioła na własną rękę.

Wliczone w cenę
 • Piesza wycieczka
 • Przewodnik
 • Bilet wstępu do Muzeów Watykańskich
 • Galeria wizyt w Mapach
 • Wizyta w Kaplicy Sykstyńskiej
 • Wizyta w Bazylice św. Piotra
 • Bilet wstępu na kopułę Bazyliki św. Piotra
 • Wizyta Gabinetu Masek w Muzeach Watykańskich
Nie zaleca się następującym osobom
 • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

• Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed sklepem z pamiątkami na Via Tunisi. Sklep znajduje się około 150 metrów na północ od wejścia do Muzeów Watykańskich (schody w dół). Przed sklepem zobaczysz fioletową flagę Crown Tours • Ze stacji metra Ottaviano: idź na zachód blokami Viale Giulio Cesare 4 i skręć w lewo (na południe) na Via Tunisi. Miejsce spotkania będzie po prawej stronie ulicy

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Zabierz ze sobą

 • Paszport lub dowód osobisty
 • Wygodne obuwie

Niedozwolone

 • Krótkie spodenki
 • Krótkie spódnice
 • Bezrękawniki

Co trzeba wiedzieć

 • Wejście do Muzeów Watykańskich odbywa się na podstawie biletów ściśle czasowych. Z tego powodu spóźnionym przyjazdom nie można zagwarantować dostępu
 • Wszyscy odwiedzający muszą mieć dowód tożsamości ze zdjęciem do kontroli bezpieczeństwa
 • Muzea Watykańskie narzucają obowiązkowy strój: kolana i ramiona muszą być zakryte, inaczej nie będziesz mógł wejść
 • Z powodu wyjątkowych wydarzeń religijnych Bazylika św. Piotra może być zamknięta bez uprzedzenia
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,8 /5

na podstawie 541 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,9/5
 • Jakość/cena
  4,5/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Miała to być 3-godzinna wycieczka, która zamieniła się w 4 i pół godziny. Trochę za dużo czasu zmarnowano, gdy przewodnik wyjaśnił, co wydarzy się w przyszłości. Podróż przez muzeum Varikan była trochę zbyt wymuszona - było po prostu zbyt wielu gości, aby w pełni skorzystać. Przewodnik był bardzo kompetentny i miał odpowiedzi na wszystkie pytania. Kaplica Sykstyńska była również przepełniona i prawie nie chciałeś korzystać z przydzielonego ci kwartału. Kościół Piotra miał trochę więcej miejsca - ale kiedy podróż się skończyła, ty również chciałeś wyjść, ponieważ spędziliśmy tak dużo czasu, że po drodze byliśmy głodni. Przewodnik był, jak wspomniano, niesamowicie słodki i uważny.

Czytaj dalej

28 września 2022

Muy recomendable , es mucho más fácil la entrada ( no esperas , solo pasas por el area de seguridad ) y el recorrido fue dirigido por nuestra guía Salomé , que explicaba en un buen ritmo todo los highlights y nos meguense y pendiente de todos ( unas personas dejaron funcionar su auricular y Tenía extras preparado ) . Se lo recomendamos ampliamente

Czytaj dalej

24 września 2022

HAVE BEEN TO THE VATICAN A FEW TIMES BEFORE - NEVER REGRETTED MY REPEAT VISITS - ALWAYS FANTASTIC TO VISIT AND TO SEE -THIS TIME ROUND WAS NOT AN EXCEPTION - THE GUIDE MARZY WAS WELL VERSED IN THE SUBJECT - MADE SURE THAT NONE OF THE GROUP GOT LOST - ENGAGED HER AUDIENCE - AND REPLIED TO QUESTIONS MADE TO HER IN A VERY KNOWLEDGEABLE MANNER - THIS TOUR WAS WELL ORGANISED AND VALUE FOR MONEY - MY FRIEND AND I LEFT VERY SATISFIED WITH THE OUTCOME - MOREOVER THANKS ARE IN ORDER TO THE PEOPLE AT GET YOUR GUIDE FOR MAKING IT POSSIBLE FOR US TO CHANGE OUR ORIGINAL BOOKING OF 8.45 AM TO THAT OF 1.15 PM. - WE ARE OBLIGED TO YOU - ray

Czytaj dalej

28 listopada 2022

Przetłumacz

Numer identyfikacyjny produktu: 429439