Dodaj daty

Rzymwycieczki

Nasze najbardziej polecane Rzym wycieczki

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wstęp priorytetowy i przewodnik

1. Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wstęp priorytetowy i przewodnik

Rozpocznij wycieczkę tuż przed monumentalnym Koloseum, gdzie będzie na Ciebie czekał przewodnik. W tym miejscu ekspert w dziedzinie historii starożytnego Rzymu opowie Ci o najwspanialszym amfiteatrze Cesarstwa Rzymskiego. Zwiedź niezwykłe Koloseum, które miało 80 wejść i mogło pomieścić około 65 tysięcy widzów. Dowiedz się więcej o trwających do 100 dni spektakularnych widowiskach organizowanych w tym miejscu przez Rzymian. Po zwiedzaniu skorzystaj z czasu wolnego. Zrób kilka zdjęć, odśwież się i pospaceruj. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki, która obejmuje Palatyn oraz Forum Romanum. Zwiedź miejsce, które niegdyś stanowiło społeczne, polityczne i religijne centrum Cesarstwa Rzymskiego. Ścierały się tu rozmaite warstwy rzymskiego społeczeństwa. Zachwyć się niesamowitymi ruinami na Palatynie i podziwiaj zapierające dech w piersi panoramiczne widoki na Koloseum, zwiedzając z przewodnikiem. Podczas drugiej części wycieczki poznasz swojego kolejnego przewodnika, który jest pasjonatem starożytnego Rzymu. W pełni ciesz się udziałem w atrakcji, korzystając z usług 2 najlepiej ocenianych przewodników, którzy podzielą się z Tobą swoją bogatą wiedzą.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

2. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

3. Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Rzym: Muzea Watykańskie, wycieczka do Kaplicy Sykstyńskiej i wejście do bazyliki

4. Rzym: Muzea Watykańskie, wycieczka do Kaplicy Sykstyńskiej i wejście do bazyliki

Odkryj kolekcję dzieł sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, podziwiając cuda Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Zachwyć się, stając twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sądem Ostatecznym. Możesz również w pełni wykorzystać swoje wrażenia, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki św. Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.

Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

5. Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

Weź udział w prywatnej lub wspólnej wycieczce z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra. Zachwyć się niesamowitym wnętrzem świątyni i dowiedz się, dlaczego jej odbudowa trwała 150 lat. Podziwiaj kolorowe marmury, złote sufity i imponującą Pietę Michała Anioła. Twój przewodnik opowie Ci o historii tego renesansowego kościoła. Wjedź windą z przewodnikiem do połowy wysokości w kierunku szczytu kopuły. Później wejdź po schodach na platformę widokową na samym szczycie. Na początek przyjrzyj się z bliska wewnętrznym mozaikom kopuły, po czym podziwiaj wspaniałe widoki na plac św. Piotra i Ogrody Watykańskie z góry. Podziwiaj Rzym z wysokości 136 metrów i zobacz takie atrakcje jak Koloseum, Panteon i Zamek Świętego Anioła.

Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

6. Rzym: Koloseum, Forum Romanum i Palatyn bez kolejki

Odkryj rzymskie Koloseum, Forum i Wzgórze Palatyńskie oraz poznaj fascynującą historię miasta. Zyskaj wstęp bez kolejki i zwiedź pierwszy oraz drugi poziom Koloseum. Zobacz Łuk Tytusa i miejsce, w którym pochowano Juliusza Cezara. Rozpocznij swoją wycieczkę po starożytnym Rzymie, korzystając z biletu wstępu bez kolejki do Koloseum. Posłuchaj wprowadzenia do historii Koloseum i poznaj szczegóły niezwykłej konstrukcji amfiteatru i dowiedz się, dlaczego Koloseum jest wciąż uznawane za cud inżynierii. Wchodząc do środka zwróć uwagę na rzymskie cyfry znajdujące się nad każdym z łuków. Zwiedź pierwszy i drugi pierścień Koloseum, słuchając barwnych opowieści przewodnika na temat cesarzy, gladiatorów i słynnych bitew, które czynią Koloseum najbardziej znanym starożytnym zabytkiem. Z nowo nabytą wiedzą o starożytnych Rzymianach przespaceruj się po Forum Romanum i Palatynie. Przejdź koło triumfalnego Łuku Konstantyna Wielkiego, poznając historię narodzin Rzymu oraz legendarnych bliźniąt – Romulusa i Remusa. Po wejściu na teren Forum Romanum przejdź koło Łuku Tytusa, domu westalek oraz miejsca pochówku Juliusza Cezara – wszystko to znajduje się na dawnym terenie bagiennym. Następnie udaj się na Palatyn i zobacz ruiny pałaców cesarskich – rozległych posiadłości, z których cesarze rządzili miastem.

Rzym: kopuła bazyliki św. Piotra oraz podziemne groty

7. Rzym: kopuła bazyliki św. Piotra oraz podziemne groty

Odkryj kultowe miejsca Rzymu w ramach tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po placu św. Piotra. Podziwiaj widoki na miasto ze szczytu bazyliki św. Piotra. Podziwiaj dzieła sztuki, takie jak wzruszający posąg Michała Anioła „Pieta”. Zejdź do podziemi bazyliki, aby odkryć miejsce ostatecznego spoczynku św. Piotra. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Piotra, a następnie rozpocznij wycieczkę, wchodząc na szczyt kopuły bazyliki. Obejrzyj imponujące mozaiki kopuły, po czym udaj się na górny balkon. Możesz stąd podziwiać wspaniałe widoki na miasto – Koloseum, Panteon i inne słynne zabytki. Zejdź do bazyliki i podziwiaj jej imponujące wnętrze oraz dowiedz się, dlaczego jej budowa trwała 150 lat. Spójrz na kolorowy marmur, złote sufity oraz misterne mozaiki. Poznaj ciekawostki na temat znajdujących się tu słynnych dzieł renesansowych i neoklasycznych artystów.  Następnie udaj się pod ziemię do zabytkowych grot bazyliki i odwiedź grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku i podziwiaj piękne freski. Zakończ zwiedzanie na placu św. Piotra i zachwyć się jego majestatyczną architekturą. 

Rzym: wycieczka z przewodnikiem po galerii Borghese z biletami

8. Rzym: wycieczka z przewodnikiem po galerii Borghese z biletami

Odwiedź jedno z najważniejszych muzeów w Rzymie, Galerię Borghese, podczas wycieczki z przewodnikiem. Wykorzystaj maksymalnie zarezerwowany bilet wstępu i zaoszczędź cenny czas, omijając kolejki. Posłuchaj, jak Twój przewodnik historyka sztuki ożywia arcydzieła sztuki dzięki fascynującym opowieściom. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem poza galerią i zacznij od krótkiego wprowadzenia do muzeum. Przeglądaj 20 pokoi rozmieszczonych na 2 piętrach. Zanurz się w freskach napowietrznych, rzymskich mozaikach podłogowych i wspaniałych rzeźbach na każdym kroku. Spodziewaj się olśnienia światowej sławy dziełami sztuki, od urzekającego „Apolla i Daphne” Berniniego po „Złożenie zeznań” Raphaela. Idź do pokoju Caravaggia, aby obejrzeć obrazy, takie jak „Dawid z głową Goliata” i „Chłopiec z koszem owoców”.

Rzym: Krypty, katakumby i Kaplica Czaszek z transportem

9. Rzym: Krypty, katakumby i Kaplica Czaszek z transportem

Dowiedz się więcej o historii Rzymu ukrytej pod jego ulicami. Podróżuj na pokładzie klimatyzowanego autokaru. Korzystaj ze wstępu bez kolejki, odwiedzając miejsca 3 fascynujących odkryć archeologicznych. Odwiedź otaczane czcią katakumby, w których pierwsi chrześcijanie odprawiali obrzędy pod stopami swoich prześladowców. Prawie 2000 lat temu ta sieć tuneli była zarówno miejscem modlitwy, jak i pochówków. Przyglądając się grobowcom z litej skały, wysłuchaj doświadczonego lokalnego przewodnika, który przybliży Ci interesującą historię tego świętego miejsca. Następnie udaj się do bazyliki św. Sylwestra i św. Marcina w Monti. Świątynia ta, której historia sięga IV wieku, zlokalizowana jest blisko granicy parku Parco del Colle Oppio. Zachwyć się wspaniałymi freskami, które zdobią ściany kościoła. Ich autorami są m.in. Pietro Testa, Matteo Riccione i Giovanni Angelo Canini. Zobacz kaplicę Matki Bożej z góry Karmel. Na koniec odwiedź kryptę Kapucynów. Kapucyni udekorowali to miejsce od podłogi do sufitu kośćmi prawie 4000 swoich braci zakonnych. To właśnie tym zdobieniom miejsce to zawdzięcza swój makabryczny przydomek „kaplica czaszek”. Przewodnik przybliży Ci rozmaite teorie, ale to Ty samodzielnie zadecydujesz o znaczeniu odzianych szkieletów i wykonanych z kręgów kręgosłupa żyrandoli, które znajdują się w krypcie. Poznaj Rzym od nieznanej strony, a już nigdy nie spojrzysz na to miasto w taki sam sposób.

Rzym: wycieczka po Koloseum ze wstępem na arenę gladiatorów

10. Rzym: wycieczka po Koloseum ze wstępem na arenę gladiatorów

Zwiedź z przewodnikiem Koloseum – jedną z najsłynniejszych atrakcji Rzymu. Dowiedz się więcej o bogatej historii amfiteatru Flawiuszów, wysłuchaj opowieści o organizowanych tu igrzyskach i wejdź na arenę przez bramę, z której niegdyś korzystali gladiatorzy. Wejdź tylnym wejściem i udaj się bezpośrednio na poziom areny. Przejdź przez bramę Porta Libitina, której nazwa nawiązuje do Libitiny – rzymskiej patronki obrzędów pogrzebowych. Odwiedź miejsce, przez które niegdyś wynoszono ciała poległych gladiatorów i martwe zwierzęta. Podążając drogą, którą kroczyli gladiatorzy, poczujesz pod stopami potęgę starożytnego Rzymu. Zachwyć się wspaniałym panoramicznym widokiem na Koloseum. Unieś głowę, by spojrzeć na ruiny widowni, na której niegdyś zasiadały tysiące widzów. Zrób fantastyczne zdjęcia, mając na uwadze fakt, że w określonym czasie w tym miejscu może przebywać jedynie ograniczona liczba zwiedzających. Zwiedź strefę ogólnego dostępu. Obejmuje ona parter, piętro oraz balkon, z którego roztacza się spektakularny widok na Forum Romanum i łuk Konstantyna. Poczuj dreszcz emocji, wchodząc na znajdujące się ponad głównym wejściem na arenę podium, gdzie mogli przebywać wyłącznie najważniejsi mieszkańcy Rzymu. Przewodnik, opowiadając ciekawe historie i legendy, sprawi, iż przeszłość niemal ożyje na Twoich oczach.

Liczba znalezionych atrakcji: 817
Sortuj wg::
Strona 1 z 52

Najważniejsze atrakcje

Rzym: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 124 572 opinii

Bardzo ciekawa i atrakcyjna wycieczka. Przewodnik który oprócz oczywistych faktów zasypywał nas ciekawostkami. Oczywiście zaplanowane 2,5 h to teoria w praktyce peawie 4 h…ale nikt nie narzekał.

Ciekawe uczucie przemieszczać się w ścianach kopuły . Niesamowite widoki . Przepiękna mozaika . Polecam .

Super przewodnik, sami nie odnaleźlibyśmy się w tak wielkiej przestrzeni. Ciekawe opowieści.

Bardzo polecam! Super przewodnik, świetnie zorganizowany czas

Cóż tu opiniować. Piękne miejsce , ciekawe eksponaty.