Więcej zdjęć

Od 216,14 zł za osobę

Bez kolejki: Muzea, Kaplica Sykstyńska i bazylika

Numer identyfikacyjny produktu: 9241
Najważniejsze informacje
Czas trwania
3.5 godz.
Bez kolejki
Zaoszczędź do 2-3 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, portugalski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Wejdź do Muzeów Watykańskich specjalnym wejściem i zobacz papieskie skarby
 • Odwiedź Kaplicę Sykstyńską i podziwiaj „Stworzenie Adama”
 • Zobacz Stanze Watykańskie i poznaj ciekawe informacje na temat „Szkoły Ateńskiej”
 • Zwiedzaj w towarzystwie eksperta w dziedzinie historii sztuki
 • Dołącz do maksymalnie 35-osobowej grupy
Wycieczka w skrócie
Zwiedź Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra bez czekania w kolejkach. Biorąc udział w porannej lub popołudniowej wycieczce z przewodnikiem, zobaczysz jedną z najważniejszych kolekcji sztuki na świecie.
Tego możesz się spodziewać
Odwiedź najświętsze miejsca chrześcijan podczas 4-godzinnej wycieczki pieszej z przewodnikiem do Muzeów Watykańskich, obejmującej Kaplicę Sykstyńską i arcydzieła w Bazylice św. Piotra. Możesz uniknąć długich kolejek, które często powstają przed najsłynniejszymi atrakcjami na świecie.

Rozpocznij wycieczkę w muzeum. Zobaczysz tu kolekcje sztuki, jakie w ciągu stuleci zgromadzili papieże. Uważa się, że miejsce to jest jednym z najważniejszych dla historii ludzkiej cywilizacji.

Podziwiaj odnowione rzeźby i arcydzieła sztuki renesansu. Oglądając malowidła Rafaela, Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Michała Anioła, w tym jego arcydzieła w Kaplicy Sykstyńskiej, możesz poczuć ślady historii i świętości.

Podziwiaj kolumnadę Berniniego wokół placu św. Piotra i wejdź do Bazyliki. Budowana przez stulecia, świątynia ta jest dziełem słynnych architektów, m.in. Michała Anioła, a jej kopuła to symbol Rzymu.

Wycieczki odbywają się rano i po południu. Wycieczki poranne (3,5-godzinne) obejmują Galleria dei Candelabri, Galleria degli Arazzi, Galleria delle Carte geografiche, Sala Sobieski, Sala dell'Immacolata Concezione, Stanze Watykańskie, apartamenty Borgiów prowadzące do Kaplicy Sykstyńskiej oraz Bazylikę i Plac św. Piotra. W środy wnętrze bazyliki jest niedostępne z powodu audiencji papieskich – w tym dniu po wizycie w Kaplicy Sykstyńskiej zwiedzisz Bibliotekę Watykańską (Bazylika św. Piotra zostanie omówiona z zewnątrz przed zakończeniem wycieczki). Wycieczki popołudniowe (3-godzinne) obejmują Galleria dei Candelabri, Galleria degli Arazzi, Galleria delle Carte geografiche, Kaplicę Sykstyńską oraz Bazylikę i Plac św. Piotra.
Wliczone w cenę
 • Przewodnik
 • Bilety wstępu bez kolejki
 • Zestaw słuchawkowy
Niewliczone w cenę
 • Odbiór z hotelu i transport powrotny
 • Kopuła Bazyliki św. Piotra
 • Groby papieży
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Na środku placu Piazza del Risorgimento, przed barem „L'Ottagono”. Wypatruj przewodnika z różowym logo „I love Rome”. Bądź w miejscu zbiórki na 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki. Osoby spóźnione nie będą mogły wziąć udziału w wycieczce. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
W trakcie tej wycieczki czekają Cię długie spacery oraz zwiedzanie miejsc kultu religijnego. Ubierz się stosownie!

Do muzeów nie można wchodzić z parasolami, wózkami, dużymi torbami ani statywami.

Wycieczka w języku francuskim i portugalskim jest wycieczką dwujęzyczną – usłyszysz swój język przez zestaw słuchawkowy, który automatycznie się wyciszy, kiedy używany będzie inny język.

Uwaga! Ze względu na odbywającą się w środę audiencję papieską podczas środowych wycieczek porannych (godz. 8.30 i 11.00) zamiast wnętrza Bazyliki św. Piotra zwiedzisz Bibliotekę Watykańską.

Grupa może liczyć maksymalnie 35 osób.

Jeśli grupa będzie dwujęzyczna, otrzymasz zestaw słuchawkowy, aby nie przeszkadzali Ci przewodnicy mówiący w innych językach.
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 3892)

Organizator:

Gray Line I Love Rome

Numer identyfikacyjny produktu: 9241