Więcej zdjęć

Od 221 zł za osobę

Bez kolejki: Muzea, Kaplica Sykstyńska i bazylika

Numer identyfikacyjny produktu: 9241
Najważniejsze informacje
Czas trwania
3 godz. - 3.5 godz.
Bez kolejki
Zaoszczędź do 2-3 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
niemiecki, angielski, hiszpański, francuski, portugalski, włoski

Odbiór z miejsca zakwaterowania

Zadzwoń do organizatora 24-48 godzin przed wycieczką, aby ustalić godzinę odbioru. Odbiór może się odbyć nawet na godzinę przed rozpoczęciem wycieczki. Bądź w holu hotelu na 10 minut przed godziną odbioru. Jeśli Twój hotel znajduje się poza centrum miasta, jako punkt odbioru możesz wybrać inny hotel. Jeśli Twój hotel lub miejsce zakwaterowania nie jest wymienione na stronie internetowej, skontaktuj się z Gray Line/I Love Rome Office (Via Vittorio Emanuele Orlando 95, naprzeciwko Grand Hotel, linia metra A, stacja „Repubblica”).

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Wejdź do Muzeów Watykańskich specjalnym wejściem i zobacz papieskie skarby
 • Odwiedź Kaplicę Sykstyńską i podziwiaj „Stworzenie Adama”
 • Zobacz Stanze Watykańskie i poznaj ciekawe informacje na temat „Szkoły Ateńskiej”
 • Zwiedzaj w towarzystwie eksperta w dziedzinie historii sztuki
 • Dołącz do maksymalnie 35-osobowej grupy
Wycieczka w skrócie
Zwiedź Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską i Bazylikę św. Piotra bez czekania w kolejkach. Biorąc udział w porannej lub popołudniowej wycieczce z przewodnikiem, zobaczysz jedną z najważniejszych kolekcji sztuki na świecie.
Tego możesz się spodziewać
Odwiedź najświętsze miejsca chrześcijan podczas 4-godzinnej wycieczki pieszej z przewodnikiem do Muzeów Watykańskich, obejmującej Kaplicę Sykstyńską i arcydzieła w Bazylice św. Piotra. Możesz uniknąć długich kolejek, które często powstają przed najsłynniejszymi atrakcjami na świecie.

Rozpocznij wycieczkę w muzeum. Zobaczysz tu kolekcje sztuki, jakie w ciągu stuleci zgromadzili papieże. Uważa się, że miejsce to jest jednym z najważniejszych dla historii ludzkiej cywilizacji.

Podziwiaj odnowione rzeźby i arcydzieła sztuki renesansu. Oglądając malowidła Rafaela, Giotta, Leonarda da Vinci, Caravaggia i Michała Anioła, w tym jego arcydzieła w Kaplicy Sykstyńskiej, możesz poczuć ślady historii i świętości.

Podziwiaj kolumnadę Berniniego wokół placu św. Piotra i wejdź do Bazyliki. Budowana przez stulecia, świątynia ta jest dziełem słynnych architektów, m.in. Michała Anioła, a jej kopuła to symbol Rzymu.

Wycieczki odbywają się rano i po południu. Wycieczki poranne (3,5-godzinne) obejmują Galleria dei Candelabri, Galleria degli Arazzi, Galleria delle Carte geografiche, Sala Sobieski, Sala dell'Immacolata Concezione, Stanze Watykańskie, apartamenty Borgiów prowadzące do Kaplicy Sykstyńskiej oraz Bazylikę i Plac św. Piotra. W środy wnętrze bazyliki jest niedostępne z powodu audiencji papieskich – w tym dniu po wizycie w Kaplicy Sykstyńskiej zwiedzisz Bibliotekę Watykańską (Bazylika św. Piotra zostanie omówiona z zewnątrz przed zakończeniem wycieczki). Wycieczki popołudniowe (3-godzinne) obejmują Galleria dei Candelabri, Galleria degli Arazzi, Galleria delle Carte geografiche, Kaplicę Sykstyńską oraz Bazylikę i Plac św. Piotra.
Wliczone w cenę
 • Przewodnik
 • Bilety wstępu bez kolejki
 • Zestaw słuchawkowy
Niewliczone w cenę
 • Odbiór z hotelu i transport powrotny
 • Kopuła Bazyliki św. Piotra
 • Groby papieży
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki
Co trzeba wiedzieć
W trakcie tej wycieczki czekają Cię długie spacery oraz zwiedzanie miejsc kultu religijnego. Ubierz się stosownie!

Do muzeów nie można wchodzić z parasolami, wózkami, dużymi torbami ani statywami.

Wycieczka w języku francuskim i portugalskim jest wycieczką dwujęzyczną – usłyszysz swój język przez zestaw słuchawkowy, który automatycznie się wyciszy, kiedy używany będzie inny język.

Uwaga! Ze względu na odbywającą się w środę audiencję papieską podczas środowych wycieczek porannych (godz. 8.30 i 11.00) zamiast wnętrza Bazyliki św. Piotra zwiedzisz Bibliotekę Watykańską.

Grupa może liczyć maksymalnie 35 osób.
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 3864)

Organizator:

Gray Line I Love Rome

Numer identyfikacyjny produktu: 9241