Wycieczka po ogrodach watykańskich, Kaplicy Sykstyńskiej i Bazylice św. Piotra

Kaplica Sykstyńska, Bazylika św. Piotra i ogrody

Numer identyfikacyjny produktu: 38230

Od 401,40 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
5 godz.
Bez kolejki
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Zwiedź najważniejsze zabytki Watykanu bez stania w kolejkach
 • Skorzystaj z rzadkiej okazji zobaczenia schodów Bramantego z XVI wieku – zazwyczaj niedostępnych dla zwiedzających
 • Odwiedź Kaplicę Sykstyńską i podziwiaj jej słynny sufit ozdobiony przez Michała Anioła
 • Wejdź do wnętrza Bazyliki św. Piotra – jednego z najwspanialszych i najważniejszych kościołów na świecie
 • Zobacz arcydzieła Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Caravaggia i innych wielkich artystów w Muzeach Watykańskich
Wycieczka w skrócie
Zwiedź Watykan bez kolejek w 4,5 godziny, w tym Muzea Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską, Bazylikę św. Piotra oraz ogrody watykańskie. Wybierz się w magiczną podróż przez stulecia historii sztuki. Odkryj miejsca zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających.
Tego możesz się spodziewać
Ucieknij od zgiełku Rzymu i wybierz się na przechadzkę po ogrodach watykańskich – oazie spokoju w samym centrum miasta ozdobionej idyllicznymi fontannami, rzeźbami i źródełkami. Następnie wejdź do Muzeów Watykańskich, aby obejrzeć jedną z najpiękniejszych kolekcji dzieł sztuki na świecie.

Wizyta w Muzeach Watykańskich to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Rzymie. Znajdują się tam 54 galerie, w tym 4 muzea posągów: Museo Pio-Clementino, Museo Chiaramonti, Museo Gregoriano Etrusco oraz Museo Gregoriano Egiziano. W muzeach tych znajdziesz najsłynniejsze dzieła sztuki artystów takich jak Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Caravaggio, Rafael czy Giotto. Ta część muzeów zachwyci nie tylko miłośników sztuki.

Ekskluzywnym elementem naszej wycieczki są schody Bramantego z 1505 roku. Obecnie schody nie są ogólnie dostępne i można je zwiedzać tylko podczas specjalnych okazji lub za znaczne sumy pieniędzy, ale dzięki naszej współpracy z Watykanem możemy zaoferować zwiedzanie tej fascynującej konstrukcji za darmo. Częścią schodów są wspaniałe kolumny doryckie, a na podłodze znajdują się jodełkowe wzory. Schody zostały zbudowane w taki sposób, aby umożliwić ludziom i zwierzętom poruszanie się po nich bez przeszkód oraz aby papież Juliusz II mógł dotrzeć do swoich prywatnych komnat bez wysiadania z karety – pokonanie kilku pięter w ciężkich papieskich szatach nie było łatwym zadaniem. W tej części muzeów przeżyjesz wspaniałe chwile, a dzięki przewodnikowi poznasz ciekawe fakty na temat unikalnej architektury tego miejsca, która znalazła wielu naśladowców.

54. galeria Muzeów Watykańskich to słynna Kaplica Sykstyńska. Jej budowę ukończono w 1483 roku, a swoją wielką sławę zawdzięcza ona znajdującym się w jej wnętrzu dziełom sztuki. Zobaczysz tu wiele z najsłynniejszych fresków, w tym „Sąd Ostateczny” Michała Anioła. Kaplica Sykstyńska skrywa jedne z najcenniejszych arcydzieł na świecie, ale oprócz tego jest również używana do celów religijnych, takich jak papieske konklawe, czyli proces wybierania nowego papieża.

Ostatnim elementem wycieczki jest Bazylika św. Piotra, która jest jedną z największych bazylik na świecie i wspaniałym przykładem architektury renesansowej, a także popularnym miejscem pielgrzymkowym. Udział w tej wycieczce to naprawdę niezapomniane przeżycie.
Wliczone w cenę
 • Wycieczka z przewodnikiem po Watykanie w maksymalnie 16-osobowej grupie
 • Wstęp bez kolejki
 • Schody Bramantego i ogrody watykańskie (zazwyczaj niedostępne dla zwiedzających)
 • Słuchawki umożliwiające lepsze zrozumienie przewodnika
Niewliczone w cenę
 • Odbiór z hotelu i transport powrotny
Warunki anulowania
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 1 dzień przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów
Miejsce zbiórki

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem o godz. 8.00-08.15 na schodach w pobliżu Caffè Vaticano przy Viale Vaticano 100, naprzeciwko wejścia do Muzeum Watykańskich. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Uwaga! Wycieczka prowadzi przez miejsca kultu religijnego, w których należy przestrzegać zasad dotyczących ubioru. Niedozwolone są bluzki bez rękawów, minispódniczki, szorty oraz nakrycia głowy. Zasad dotyczących ubiory należy przestrzegać przez cały czas trwania wycieczki.

Przed wejściem do Bazyliki św. Piotra znajduje się punkt kontroli bezpieczeństwa (jak na lotniskach); nie zabieraj ze sobą płynów ani ostrych przedmiotów!

W szatni możesz zostawić bagaż i przedmioty osobiste, niezależnie od ich rozmiarów i materiałów, z których zostały wykonane – z wyjątkiem odzieży, nakryć głowy i składanych parasoli. Obowiązkowo należy zostawić w szatni duże torby, duże parasole i inne nieporęczne przedmioty.

W ogrodach obowiązuje zakaz zrywania kwiatów.

W razie nieoczekiwanego zamknięcia ogrodów przez służby porządkowe Watykanu trasa wycieczki ulegnie zmianie i obejmie Muzea Watykańskie, Stanze Watykańskie, Kaplicę Sykstyńską (wnętrze) i Bazylikę św. Piotra (wnętrze).

Od 401,40 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 25)

Organizator:

Gray Line I Love Rome

Numer identyfikacyjny produktu: 38230