Dodaj daty

RzymDostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Nasze najbardziej polecane Rzym Dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich

Rzym: Panteon – bilet wstępu bez kolejki i aplikacja z audioprzewodnikiem

1. Rzym: Panteon – bilet wstępu bez kolejki i aplikacja z audioprzewodnikiem

Poznaj bogatą historię i spektakularne piękno rzymskiego Panteonu w ramach tej trwającej 35 minut wycieczki z audioprzewodnikiem na smartfona. Zwiedź dokładnie jeden z najbardziej znanych zabytków Rzymu. Dowiedz się więcej o jego fascynującej przeszłości i zapierającej dech w piersi architekturze. Podróż rozpocznij w miejscu zbiórki na placu Piazza Navona, który od Panteonu dzieli 5 minut spacerem. Pozwól się oczarować urodzie słynnych placów i fontann Rzymu podczas tej pieszej wycieczki bez udziału przewodnika. Pobierz aplikację i wyrusz w podróż, by poznawać najbardziej fascynujące i najciekawsze atrakcje miasta. Przejdź obok wzbudzającego podziw Panteonu, zmierzając do imponującej fontanny di Trevi, po czym odwiedź urokliwy plac Hiszpański. Zarezerwuj wstęp przez Internet, dzięki czemu ominiesz długie kolejki i zaoszczędzisz czas. Wysłuchaj legend i mitów, które narosły wokół Panteonu. Dowiedz się więcej m.in. o centralnym otworze w kopule (oculusie) oraz wspaniałych grobowcach. Poznaj fascynującą historię kopuły Panteonu i jej archeoastronomiczną przeszłość. Przyjrzyj się wnętrzu oraz posadzce świątyni. Posłuchaj o 12 miejscach, na których skupia się audioprzewodnik. Zlokalizuj je we wnętrzu świątyni, korzystając z cyfrowej mapy. Ponieważ na wszystkich polach naszej działalności kładziemy nacisk na przejrzystość, szacunek i pasję, przedstawiamy pod Twoją rozwagę podział kosztów tego pakietu: – Bilety wstępu bez kolejki do Panteonu: 5 EUR. – Audioprzewodnik po Panteonie: 7,50 EUR. – Wycieczka bez udziału przewodnika po najciekawszych rzymskich placach i fontannach: 5 EUR.

Rzym: Palatyn i Forum Romanum – bilet z filmem multimedialnym

2. Rzym: Palatyn i Forum Romanum – bilet z filmem multimedialnym

Rozpocznij przygodę w biurze organizatora atrakcji. Odbierz bilety, a następnie obejrzyj 25-minutowy materiał wideo o starożytnym Rzymie. Zwiedź Forum Romanum i wzgórze Palatyn, korzystając z tego biletu. Udaj się na Forum Romanum, gdzie toczyło się codzienne życie Rzymian. Zobacz grobowiec Juliusza Cezara, a także w swoim tempie zwiedź starożytne ruiny. Zobacz również wzgórze Palatyn – miejsce założenia Rzymu. To tu znajdowały się najważniejsze pałace cesarzy oraz królów. Oddalony o zaledwie kilka metrów od Forum Romanum i Circus Maximus Palatyn jest najbardziej centralnym z 7 wzgórz Rzymu.

Rzym: wstęp bez kolejki do Panteonu i wycieczka z przewodnikiem

3. Rzym: wstęp bez kolejki do Panteonu i wycieczka z przewodnikiem

Odkryj znakomity Panteon, klejnot architektury położony w sercu Rzymu, podczas wycieczki z przewodnikiem. Unikaj długich kolejek dzięki wejściu bez kolejki, a następnie wejdź do środka z lokalnym przewodnikiem, aby dowiedzieć się wszystkiego o bogatej przeszłości budynku i oszałamiającej architekturze. Rozpocznij od spotkania ze swoim przewodnikiem na Piazza della Minerva obok posągu słonia. Stamtąd posłuchaj przewodnika, który przedstawi krótkie podsumowanie historii Panteonu. Następnie udaj się do świątyni. Podziwiaj budynek z zewnątrz, podziwiając jego masywne kolumny korynckie i ogromną kopułę. Wejdź do środka. Pokonaj kolejki dzięki wejściu bez kolejki. Zanurz się w połączeniu sztuki, historii i duchowości. Podziwiaj sufit ozdobiony złotymi gwiazdami. Jeśli chcesz, złóż hołd sławnym postaciom, takim jak Rafael, który spoczywa tam wraz z włoskimi królami i artystami.

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Borghese

4. Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po Galerii Borghese

Weź udział w wycieczce pieszej z przewodnikiem w grupie maks. 15 osób po Galleria Borghese i Ogrodach Borghese w Rzymie dzięki biletowi pozwalającemu ominąć kolejki. Ta popularna atrakcja często sprzedaje się dużo wcześniej, dlatego zarezerwuj bilet z wyprzedzeniem. Dzięki temu odwiedzisz jedno z najpiękniejszych na świecie muzeów sztuki, w którym znajdują się dzieła wyjątkowych artystów. Podziwiaj najważniejsze obrazy Caravaggia, takie jak „Chory Bachus” i „Chłopiec z koszem owoców” oraz kolekcje niesamowitych rzeźb Berniniego i Canovy: Apollo i Dafne, Dawid, Pluton i Prozerpina oraz Venus Victrix. Zobaczysz również dzieło Rafaela „Złożenie do grobu”. Przejdź przez wspaniałe sale Casino Borghese, gdzie mieszczą się genialne freski, i poznaj tajemnice, historie i techniki malarskie skrywane za dziełami sztuk jednego z najpiękniejszych muzeów sztuki. Ogrody Borghese i Galleria Borghese to miejsca, których nie można przegapić, będąc w Rzymie.

Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki

5. Rzym: Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska bez kolejki

Wejdź do Kaplicy Sykstyńskiej i Muzeów Watykańskich bez konieczności czekania w często bardzo długich kolejkach. Weź udział w podróży przez wspaniałe muzea, gdzie znajdziesz cenne rzeźby rzymskie, renesansowe obrazy i włoskie dzieła. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki do Muzeów Watykańskich, dzięki któremu zyskasz więcej czasu na podziwianie bogatej kolekcji sztuki. Przemierzaj wystawy i galerie, w tym Salę Okrągłą i Galerię Gobelinów. Odkryj Dziedziniec Belwederski i Pinii oraz słynną Galerię Map. Jest ona wypełniona mapami topograficznymi autorstwa Dantiego z 1583 roku i do dziś pozostaje jednym z największych obrazów geograficznych na świecie. W Muzeum Pio-Clementino możesz zobaczyć Salę Greckiego Krzyża, Galerię Posągów, Salę Muz oraz inne obrazy, rzeźby i posągi artystów z różnych stuleci. Przejdź przez Pawilon Powozów z majestatyczną kolekcją ceremonialnych powozów. Odkryj niezliczone skarby Watykanu, odwiedzając Stanze Watykańskie. Odwiedź 4 sale słynące z fresków wielkiego renesansowego artysty Rafaela. Podziwiaj malowidło Szkoła Ateńska. Zobacz najsłynniejszą kaplicę na świecie – Kaplicę Sykstyńską. Zachwyć się pięknymi freskami zdobiącymi wnętrza autorstwa Botticellego, Rosselliego, Perugino i Ghirlandaio i podziwiaj najsłynniejszy fresk – sufit Kaplicy Sykstyńskiej autorstwa Michała Anioła.

Rzym: wycieczka po Panteonie z audioprzewodnikiem

6. Rzym: wycieczka po Panteonie z audioprzewodnikiem

Udaj się do Panteonu i zobacz najlepiej zachowany zabytek starożytnego Rzymu. Odbierz audioprzewodnik z punktu wewnątrz zabytku i poznaj fascynującą historię tego miejsca. Wykorzystaj 15 punktów odsłuchowych i mapę, aby zlokalizować interesujące miejsca w bazylice. Poznaj historię budynku i jak to się stało, że został używany jako kościół i mauzoleum. Panteon zbudowany w latach 25–27 p.n.e. jest jedynym starożytnym rzymskim budynkiem, który przez wieki pozostawał prawie nietknięty. To miejsce kultu zostało poświęcone wszystkim bogom pogańskiego Rzymu, a jego budowę rozpoczął cesarz Hadrian na miejscu wcześniejszej świątyni zleconej przez Marka Agryppę za panowania Augusta. Pomimo iż pierwotne użycie Panteonu i to, jak ludzie go czcili, jest nieznane miejsce zostało uznane za świątynię. Jednak jego struktura różni się od innych tradycyjnych rzymskich miejsc kultu, takich jak Forum Romanum.

Rzym: Bilet wstępu do Term Karakalli

7. Rzym: Bilet wstępu do Term Karakalli

Zwiedź pozostałości drugich co do wielkości term publicznych starożytnego Rzymu dzięki biletowi wstępu do Term Karakalli. Cofnij się do czasów Republiki Rzymskiej i poznaj historię term zbudowanych w 216 roku, w okresie rządów cesarza Septymiusza Sewera i jego syna Karaklli. Zwiedź to miejsce we własnym tempie i zobacz ruiny istotnych budynków, wykorzystywanych przez Rzymian podczas korzystania z łaźni, w tym frigidarium z zimną wodą, caldarium z gorącą wodą oraz tepidarium z ogrzewaniem podłogowym.

Watykan: bazylika św. Piotra z cyfrowym audioprzewodnikiem

8. Watykan: bazylika św. Piotra z cyfrowym audioprzewodnikiem

Wyrusz w podróż po świecie sztuki i religii, zwiedzając bazylikę św. Piotra z pomocą audioprzewodnika. Zachwyć się dziełami sztuki i elementami architektury, które zdobią ściany i sufity świątyni. Twoją uwagę przykuje „Pietà” – rzeźba Michała Anioła, a także baldachim Berniniego. Dowiedz się więcej o historii bazyliki i papieżach, którzy mieli znaczący wpływ na dzieje tej zabytkowej budowli. Decydując się na tę wycieczkę z audioprzewodnikiem, nie tylko wygodnie zwiedzisz bazylikę, lecz również pogłębisz swoją wiedzę na temat związanych z nią dzieł sztuki i architektury. Zwiedzaj bazylikę w swoim tempie. Zatrzymuj i przewijaj nagranie audioprzewodnika, by nie pominąć żadnej informacji.

Rzym: łaźnie Caracalla i Circus Maximus — prywatne lub wspólne

9. Rzym: łaźnie Caracalla i Circus Maximus — prywatne lub wspólne

Zanurz się w zielonym obszarze archeologicznym rzut kamieniem od Koloseum i odkryj dwa ulubione miejsca wypoczynku starożytnych Rzymian. Oszczędź czas dzięki ekspresowej i kompletnej wycieczce z przewodnikiem, zawierającej poufne wskazówki. Pozwól swojemu przewodnikowi ożywić imponujące ruiny najlepiej zachowanych łaźni w Rzymie. Podziwiaj ich gigantyczne ściany i spaceruj po monumentalnych pokojach kompleksu termalnego Caracalla. Bądź starożytnym Rzymianinem, przechodząc przez dokładne etapy typowego dnia w łaźniach w III wieku naszej ery. Odkryj dziwaczny zakres usług oferowanych w tym starożytnym spa zarówno dla ciała, jak i umysłu. Doceń architektoniczną wspaniałość Cesarskiego Rzymu i daj się zaskoczyć zdolnościami starożytnych inżynierów. Poznaj pracochłonny system ogrzewania podłogowego, poznaj techniki służące do utrzymania pożądanej temperatury w każdym pomieszczeniu, podziwiaj geometryczne motywy na pięknych mozaikach w każdym miejscu. Następnie udaj się w stronę tego, co uważane jest za największą konstrukcję gier publicznych, jaką kiedykolwiek zbudowała ludzkość. Stojąc tam, gdzie kiedyś istniał Circus Maximus, poznaj chwalebne rzymskie „Ludi”, spektakularne wielomiejscowe uroczystości, które odbywają się nawet przez kilka dni. Posłuchaj, jak twój przewodnik opowiada historie o wyścigach rydwanów, walkach gladiatorów i zgiełku publiczności podczas spaceru po ziemi, na której kiedyś miały miejsce. Na koniec cofnij się w czasie do quasi-legendarnej epoki przed samym Rzymem i poznaj podstawy cyrku we wczesnych mitach i bogach.

Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

10. Rzym: wycieczka z przewodnikiem po Bazylice św. Piotra, grotach i placu

Rozpocznij swoją wycieczkę na Placu Świętego Piotra i zafascynuj się jego tajemnicami architektonicznymi. Odkryj iluzje optyczne, jakie wymyślił jej projektant Bernini. Wejdź do Bazyliki i zachwyć się jej wspaniałością. Podziwiaj mozaiki wokół siebie i zobacz, dlaczego odbudowa zajęła 150 lat. Przejdź obok słynnych arcydzieł sztuki renesansowej i neoklasycznej ze swoim doświadczonym przewodnikiem. Stań przed harmonijnym baldachimem o wysokości 98,5 stóp i doceń ekspresyjną moc i delikatne piękno „Piety” Michała Anioła. Zakończ wycieczkę, schodząc do podziemnych grot, aby zobaczyć grób św. Piotra. Dotknij starożytnych murów oryginalnej bazyliki z IV wieku, podziwiając dzieła pięknych fresków wewnątrz.

Liczba znalezionych atrakcji: 400
Sortuj wg::
Strona 1 z 25

Najważniejsze atrakcje

Rzym: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 72 859 opinii

Polecam rezerwację z dużym wyprzedzeniem.....nie będzie możliwości zmiany godziny lub daty wizyty już po kilku dniach, co niestety mi się przydarzyło. Adres do wykorzystania kuponu znajduje się sto metrów od głównego wejścia i był dość łatwy do znalezienia. Otrzymasz przepustkę, którą będziesz musiał pokazać strażnikom przy wejściu, aby uzyskać dostęp, i którą będziesz musiał wymienić po wejściu do środka, aby otrzymać prawdziwy bilet (kasa w atrium, za schodami ruchomymi). Pod koniec października kolejka (to znaczy dla tych, którzy kupili bilety) była już wystarczająco długa o 9:30 rano, nie mówiąc już o lecie… Na szczęście mieliśmy przewagę i w kilka minut byliśmy wewnątrz (są dwa pasy dojazdowe, szybki dla tych, którzy mają przepustkę tak jak my i dużo, dużo dłuższy dla tych, którzy muszą kupić bilet na miejscu). Ogólnie świetne doświadczenie.

Po obiedzie poszliśmy na miejsce przed Panteonem. Trochę trudno było zlokalizować, ale w końcu bardzo miła pani zaprowadziła nas do budynku. Lepsze wskazówki by pomogły. UWIELBIAMY występ! Nie jesteśmy fanami opery, ale okazuje się, że rozpoznaliśmy prawie wszystkie wykonane prace. Grupa kameralna była po prostu cudowna, podobnie jak dwaj śpiewacy. Tak dobrze się bawiliśmy. Po występie jeden z pracowników opuścił z nami budynek, aby skierować nas we właściwym kierunku, aby złapać taksówkę.

Daje możliwość bardzo dokładnego poznania architektury i historii Bazyliki. Narrator dokładnie oprowadza po kościele i ze szczegółami opisuje każdą kaplice, nagrobek czy ołtarz. Jak chcesz dobrze poznać Bazylikę Św. Piotra to jest to najlepsza metoda. Trzeba być cierpliwym. Całość trwa około 2,5 godziny. Ale warto

Ponieważ Roma Pass może być wykorzystany do wielu atrakcji bez kolejek, jest to ogromna zaleta ze względu na liczbę odwiedzających. Ponadto korzystanie z komunikacji miejskiej z Roma Pass jest bezpłatne. Miejsce odbioru na stacji kolejowej zostało słabo opisane w e-mailu potwierdzającym (peron 24)

Great idea to start vacation in Rome. Gives you general idea about Rome