Dodaj daty

RzymAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Rzym Autobusem/minivanem

Rzym: Krypty, katakumby i Kaplica Czaszek z transportem

1. Rzym: Krypty, katakumby i Kaplica Czaszek z transportem

Dowiedz się więcej o historii Rzymu ukrytej pod jego ulicami. Podróżuj na pokładzie klimatyzowanego autokaru. Korzystaj ze wstępu bez kolejki, odwiedzając miejsca 3 fascynujących odkryć archeologicznych. Odwiedź otaczane czcią katakumby, w których pierwsi chrześcijanie odprawiali obrzędy pod stopami swoich prześladowców. Prawie 2000 lat temu ta sieć tuneli była zarówno miejscem modlitwy, jak i pochówków. Przyglądając się grobowcom z litej skały, wysłuchaj doświadczonego lokalnego przewodnika, który przybliży Ci interesującą historię tego świętego miejsca. Następnie udaj się do bazyliki św. Sylwestra i św. Marcina w Monti. Świątynia ta, której historia sięga IV wieku, zlokalizowana jest blisko granicy parku Parco del Colle Oppio. Zachwyć się wspaniałymi freskami, które zdobią ściany kościoła. Ich autorami są m.in. Pietro Testa, Matteo Riccione i Giovanni Angelo Canini. Zobacz kaplicę Matki Bożej z góry Karmel. Na koniec odwiedź kryptę Kapucynów. Kapucyni udekorowali to miejsce od podłogi do sufitu kośćmi prawie 4000 swoich braci zakonnych. To właśnie tym zdobieniom miejsce to zawdzięcza swój makabryczny przydomek „kaplica czaszek”. Przewodnik przybliży Ci rozmaite teorie, ale to Ty samodzielnie zadecydujesz o znaczeniu odzianych szkieletów i wykonanych z kręgów kręgosłupa żyrandoli, które znajdują się w krypcie. Poznaj Rzym od nieznanej strony, a już nigdy nie spojrzysz na to miasto w taki sam sposób.

Rzym: autobus hop-on hop-off z audioprzewodnikiem

2. Rzym: autobus hop-on hop-off z audioprzewodnikiem

Zarezerwuj bilet 24-, 48- lub 72-godzinny i zwiedź „Wieczne Miasto” w trakcie wycieczki autobusowej „hop-on hop-off”. Zobacz największe atrakcje Rzymu z pokładu autobusu. Wsiadaj i wysiadaj kiedy chcesz na którymkolwiek z 8 przystanków. Podziwiaj najwspanialsze zabytki miasta w elastyczny sposób. Legenda założycielska opowiada o Romulusie, Remusie i 7 wzgórzach Rzymu. Dzisiejsza metropolia mieści w sobie również jeden z największych kościołów na świecie – Bazylikę św. Piotra w Watykanie ze wspaniałym placem w kształcie elipsy, a także monumentalne Koloseum, zjawiskową fontannę di Trevi oraz romantyczne Schody Hiszpańskie. Rzym, ze swoimi gwarnymi kawiarniami i urokliwymi trattoriami, nigdy nie przestaje inspirować. Cała trasa obliczona jest na 100 minut jazdy, ale możesz w każdej chwili wyskoczyć na którymkolwiek z wymienionych niżej przystanków: PRZYSTANKI Przystanek 1: Terminal A Largo di Villa Peretti lub Terminal B Largo di Villa Peretti Przystanek 2: Santa Maria Maggiore Przystanek 3: Koloseum Przystanek 4: Circus Maximus Przystanek 5: Piazza Venezia Przystanek 6: Watykan  Przystanek 7: Fontanna Di Trevi  Przystanek 8: Piazza Barberini

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po rzymskich katakumbach z transferami

3. Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po rzymskich katakumbach z transferami

Odkryj tajemnice ukryte w mrocznych głębinach katakumb Domitilla podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Rzymie. Ciesz się wygodą transferu z centralnie położonego miejsca spotkań w mieście. Dowiedz się o wczesnej historii chrześcijaństwa i zobacz podziemną bazylikę Nereusa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum miasta i kieruj się w stronę Appian Way wygodnym minivanem. Dotrzyj do jednej z największych i najstarszych katakumb w Rzymie i zejdź 52 stopy (16 metrów) pod powierzchnię do nieziemskich krypt Domitylli. Poznaj jego niekończący się labirynt podziemnych komór grobowych, rozmieszczonych na 4 poziomach. Zachwyć się starożytnymi malowidłami ściennymi przedstawiającymi postacie mitologiczne i biblijne oraz odkryj religijną symbolikę fresków. Dowiedz się o przejściu od pogaństwa do chrześcijaństwa i posłuchaj o wczesnych męczennikach i prześladowaniach. Przeżyj emocje stopniowego odkrywania różnych warstw historii. Uzupełnij swoje podziemia w podziemnej bazylice Nereusa i Achilleusa z IV wieku. Następnie wskocz z powrotem w minivan wróć do centrum miasta.

Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po katakumbach i krypcie Kapucynów z transferem

4. Rzym: Wycieczka z przewodnikiem po katakumbach i krypcie Kapucynów z transferem

Odkryj ze swoim przewodnikiem, co kryje się pod powierzchnią, i udaj się obok 3 najbardziej makabrycznych znalezisk archeologicznych w Rzymie: krypt kapucynów, katakumb św. Kaliksta i Drogi Appijskiej. Ciesz się komfortem wejścia bez kolejki i klimatyzowanym transportem podczas całej wycieczki. Rozpocznij dzień od spotkania ze swoim przewodnikiem w pobliżu Piazza Barberini, gdzie rozpocznie się ta mrożąca krew w żyłach przygoda. Rozpocznij naszą wycieczkę wizytą w Krypcie Kapucynów, gdzie Twój przewodnik zapozna Cię z niezwykłą historią tego, co uważa się za Braci Kapucynów. Udaj się do Katakumb św. Kaliksta i podziwiaj cmentarze z poziomu gruntu, a następnie zejdź do rozległych podziemnych katakumb. Dowiedz się o męczennikach i papieżach pochowanych tutaj, podziwiaj nienagannie zachowane obrazy i zobacz krypty papieży z III wieku. W drodze powrotnej do Rzymu miń imponujący Mur Aureliana i skorzystaj z okazji, aby postawić stopę na Drodze Appijskiej, gdzie podczas buntu Spartakusa ukrzyżowano 10 000 niewolników.

Rzym: bilet wstępu do katakumb i wycieczka z przewodnikiem z transferem

5. Rzym: bilet wstępu do katakumb i wycieczka z przewodnikiem z transferem

Wyrusz w fascynującą podziemną wycieczkę po katakumbach, zabierając Cię w niezwykłą historię Rzymu. Skieruj się daleko pod ruchliwymi ulicami i wysokimi pomnikami po ukrytej stronie tego starożytnego miasta. Śledź, jak Twój przewodnik eksperta ujawnia mało znane tajemnice ciemniejszej strony Rzymu. Rozpocznij swoją wycieczkę na jednym z najbardziej spektakularnych placów w centrum Rzymu, Placu Weneckim, obok ratusza. Wskocz do autobusu panoramicznego i udaj się do katakumb, podążając panoramiczną trasą w obie strony. Rozpocznij swoją podziemną wycieczkę i odkryj te rozległe tunele wyłożone grobowcami wykutymi w skale i posłuchaj fascynującej historii tych świętych miejsc. Dowiedz się, jak datowana prawie 2000 lat na II wiek naszej ery, ta rozległa sieć podziemnych tuneli była niegdyś miejscem pochówku i miejscem kultu dla pierwszych chrześcijan w Rzymie. Połącz swoją wycieczkę z dodatkową opcją zwiedzania podziemia dzielnicy Trevi. Przeglądaj ruiny i ukryte przejścia pod dzielnicą Trevi i okolicą.

Rzym: Wycieczka hop-on hop-off, bilety na 24/48/72 godziny

6. Rzym: Wycieczka hop-on hop-off, bilety na 24/48/72 godziny

Zwiedź Rzym w swoim tempie, korzystając z autobusu wycieczkowego z otwartym dachem w ramach wycieczki hop-on hop-off. Zobacz zabytki starożytnego Rzymu, a także barokowe i renesansowe budowle w historycznym centrum miasta, poznając jego wspaniałą przeszłość i teraźniejszość. Pokładowy audioprzewodnik zapewni Ci informacje na temat miasta w trakcie podróży. Wsiadaj i wysiadaj dowolną liczbę razy w ciągu 24, 48 lub 72 godzin od momentu pierwszego skorzystania z biletu. Autobusy odjeżdżają co około 25 minut: Terminal (Piazza dei Cinquecento, róg Via Cavour) Bazylika Matki Bożej Większej (Piazza dell'Esquilino 12) Koloseum (Via di San Gregorio, w pobliżu wejścia na Palatyn) Circus Maximus (Via del Circo Massimo & Belvedere Romolo e Remo) Plac Wenecki (Via del Teatro Marcello, przed budynkami mieszkalnymi nr 32-34) Watykan (Lungotevere Tor di Nona 7) Villa Borghese (Via Ludovisi 48) Piazza Barberini (Via Barberini 14)

Rzym: wycieczka hop-on hop-off autobusem Big Bus

7. Rzym: wycieczka hop-on hop-off autobusem Big Bus

Przygotuj się na zwiedzanie Rzymu w wyjątkowy sposób! Wejdź na pokład dwupiętrowego autobusu z odkrytym dachem i podziwiaj oszałamiającą architekturę oraz fascynującą historię miasta. Zobacz kultowe Koloseum, zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami ze słynnych Schodów Hiszpańskich i daj się oczarować majestatycznemu Watykanowi. Dzięki codziennym odjazdom z dworca Termini i możliwości dołączania do wycieczki na dowolnym przystanku na trasie, jest to doskonały sposób na zwiedzanie ponad 10 miejsc w całym mieście. Jeśli masz ochotę na przygodę, odkryj Wieczne Miasto pieszo dzięki naszym fantastycznym cyfrowym samodzielnym wycieczkom pieszym. Odkryj wspaniałe miejsca oraz zanurz się w bogatej historii i kulturze tego niesamowitego miasta. Niektóre z miejsc, które można zobaczyć na trasie wycieczki: Bazylika Matki Bożej Większej Koloseum Forum Romanum Circus Maximus San Giovanni Plac Wenecki (Piazza Venezia) Piazza Navona Panteon Zamek św. Anioła Watykan Bazylika św. Piotra Fontanna di Trevi Schody Hiszpańskie Piazza Barberini Dworzec kolejowy Termini

Watykan: muzea, Kaplica Sykstyńska i wycieczka po ogrodach

8. Watykan: muzea, Kaplica Sykstyńska i wycieczka po ogrodach

Zobacz najważniejsze atrakcje Watykanu podczas wycieczki krajoznawczej, podczas której nie musisz czekać w kolejce. Odkryj skarby Muzeów Watykańskich na własną rękę. Zachwyć się pięknem Kaplicy Sykstyńskiej i niesamowitymi dziełami Michała Anioła. Zwiedzaj Ogrody Watykańskie z audioprzewodnikiem. Zacznij od otwartej wycieczki autobusowej po Ogrodach Watykanu i odbierz audioprzewodnik. Dowiedz się więcej o Papieskiej Akademii Nauk, Pałacu Apostolskim i Pałacu Gubernatora. Podziwiaj Bazylikę św. Piotra z wyjątkowej perspektywy i zanurz się w tej spokojnej kryjówce. Spotkaj się w pobliżu Muzeów Watykańskich i skorzystaj z szybkiego dostępu do najbardziej znanej kolekcji dzieł sztuki w Europie. Zanurz się w świecie sztuki z przewodnikiem eksperta lub eksploruj samodzielnie, w zależności od wybranej opcji. Zobacz galerię świeczników, galerię map, galerię gobelinów i nie tylko. Podziwiaj imponującą kolekcję klasycznych rzeźb w Muzeum Pio Clementino. Wędruj po korytarzach ozdobnych i wyszukanych apartamentów papieskich, w tym pokoi Rafaela i apartamentów Borgia. Na koniec wejdź do świata Michała Anioła i odkryj sekrety Kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: najważniejsze atrakcje miasta nocna wycieczka autobusem z otwartym dachem

9. Rzym: najważniejsze atrakcje miasta nocna wycieczka autobusem z otwartym dachem

Zwiedzaj Wieczne Miasto z autobusu wycieczkowego podczas fascynującej nocnej wycieczki. Ciesz się pętlą na pokładzie piętrowego pojazdu z otwartym dachem i przejedź obok niektórych z najbardziej znaczących zabytków miasta. Posłuchaj wnikliwego przewodnika audio, aby uzyskać unikalny wgląd w każdą odwiedzaną witrynę. Wsiądź do autobusu i ruszaj w drogę, aby odkryć miasto oświetlone nocą. Podziwiaj jeden z największych kościołów na świecie, Bazylikę San Pietro w Watykanie. Odwiedź wspaniałe Koloseum, filmową Fontannę di Trevi i romantyczne Schody Hiszpańskie. Zainspiruj się czarującą atmosferą Rzymu nocą. Zanurz się w lokalnej historii i kulturze dzięki nagranym komentarzom i podziel się zdjęciami ze swoich wrażeń, korzystając z pokładowego Wi-Fi w autobusie.

Rzym: Wycieczka minibusem do Ogrodów Watykańskich z wejściem do Muzeów Watykańskich

10. Rzym: Wycieczka minibusem do Ogrodów Watykańskich z wejściem do Muzeów Watykańskich

Przeżyj zarówno Ogrody Watykańskie, jak i Muzea Watykańskie podczas tej łączonej wycieczki z dołączonymi biletami wstępu. Dowiedz się o ogrodach podczas wycieczki minibusem z audioprzewodnikiem we wszystkich językach, a następnie odwiedź muzea, aby zwiedzać je na własną rękę. Zacznij dzień od wycieczki po Ogrodach Watykańskich na pokładzie minibusa. Podłącz przewodnik audio, aby dowiedzieć się więcej o okolicy, siedząc wygodnie i podziwiając niesamowite widoki. Przejedź przez ogrody w stylu włoskim, angielskim i francuskim, aby podziwiać każdą z ich charakterystycznych cech. Podziwiaj formalne, geometryczne i renesansowe elementy ogrodu w stylu włoskim. Przechodząc do ogrodu francuskiego, zobacz jego wspaniały wyraz klasycznej sztuki barokowej, wzbogacony posągami i elementami wodnymi. Przejdź do ogrodu angielskiego z bardziej zapadającymi w pamięć elementami geometrycznymi, a także naturalnymi i sztucznymi elementami, takimi jak jaskinie, strumienie, drzewa, krzewy, pagody, pergole, świątynie i ruiny. Po wizycie w ogrodach uzyskasz dostęp do Muzeów Watykańskich. Zakończ dzień, zwiedzając jedno z najczęściej odwiedzanych muzeów na świecie.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 200
Sortuj wg:
Strona 1 z 13

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Rzym

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Rzym?

W: Rzym są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Rzym: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 24 668 opinii

Hop on Hop off Bus Tour jest najlepszy! Zabierze Cię dookoła centrum Rzymu, do wszystkich głównych zabytków, które są w odległości spaceru na każdym przystanku. W sumie jest 8 przystanków, które trwają dwie godziny, a każdy przystanek znajduje się w pobliżu głównych atrakcji, takich jak Watykan (przystanek 6), fontanna di Trevi (przystanek 7) lub Koloseum (przystanek 3) itp. Otrzymasz mapę Rzymu , przystanki i słuchawki do słuchania podczas wycieczki, która dostarcza szczegółowych informacji na temat historii Rzymu itp. Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo wspaniałych rzeczy o tym wskakuj na wysiadaj, z wyjątkiem tego, że pojawia się co 10-30 minut w zależności od natężenia ruchu, jest niedrogi i przyjemny, bezstresowy sposób na poruszanie się po mieście!

Prawie zawsze jeździmy na wycieczki autobusowe typu hop-on hop-off podczas wycieczek po mieście i jak dotąd zawsze było warto, tutaj też! Oferty te świetnie nadają się do uzyskania wstępnego przeglądu danego miasta. Komentarz audio jest ciekawy, trasa obejmuje większość ważnych miejsc, a częstotliwość 13 minut pozwala na wsiadanie i wysiadanie w dowolnym momencie bez planowania. Absolutna rekomendacja na pierwszą wizytę w Rzymie!

Świetny sposób, aby zobaczyć więcej miejsc, poruszając się pewnie. Mieliśmy trochę problemów z dotarciem do punktu startowego wycieczki, ale dzięki rozmowie z operatorem zrobiliśmy to perfekcyjnie. Polecam dobrze wydane pieniądze!

Ta wycieczka to świetny sposób na zwiedzenie głównych miejsc w Rzymie. Z górnej platformy można dokładnie zobaczyć Koloseum i wiele innych, pięknych, historycznych miejsc, a przy okazji odpocząć :)

Dobra rzecz. Możesz zaplanować swój własny czas Chcielibyśmy więcej informacji o mieście.