Atrakcje i wycieczki
Rzym

Zobacz niezwykłe osiągnięcia cywilizacji, zarówno starożytne, jak i współczesne, w tej liczącej 2500 lat metropolii.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Często zadawane pytania dotyczące: Rzym

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Rzym?

Na jakich wycieczkach w: Rzym obowiązują dodatkowe środki bezpieczeństwa związane z COVID-19?

10 rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić w Rzymie

Zamarzyła Ci się wycieczka do Wiecznego Miasta? Przed Tobą ponad 2500 lat historii – odkryj „Twój własny”, niepowtarzalny Rzym! W tym mieście można się zakochać nawet bez wchodzenia do żadnego muzeum. Oto lista największych atrakcji!

 • Watykan

  1. Watykan

  Watykan to najmniejsze wielonarodowe państwo świata – jest odgrodzoną murem enklawą wewnątrz Rzymu. Liczy 842 mieszkańców. Mieszczą się w nim Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra.

 • Muzea Watykańskie

  2. Muzea Watykańskie

  W Muzeach Watykańskich znajduje się niejeden z najważniejszych zabytków świata – w tym na przykład Kaplica Sykstyńska. Wycieczka z przewodnikiem jest warta każdego eurocenta!

 • Kaplica Sykstyńska

  3. Kaplica Sykstyńska

  Znajdująca się w Pałacu Apostolskim Kaplica Sykstyńska to obowiązkowy punkt wycieczki do Watykanu – to właśnie tu znajduje się słynne sklepienie z freskiem Michała Anioła. Nie zapomnij o namalowanym na ścianie ołtarzowej „Sądzie Ostatecznym”!

 • Forum Romanum

  4. Forum Romanum

  Jeśli chcesz obejrzeć starożytne ruiny, koniecznie odwiedź to miejsce. Za dawnych czasów Forum Romanum pełniło funkcję rynku; otaczają je ruiny starożytnych budynków rządowych.

 • Koloseum

  5. Koloseum

  Przyjdź zwiedzić ten słynny na cały świat amfiteatr i podziwiaj niesamowitą architekturę z 72 roku naszej ery! Koloseum robi większe wrażenie niż niejeden stadion – a ma aż 2000 lat.

 • Palatyn

  6. Palatyn

  Mówi się, że wzgórze Palatyn to miejsce, gdzie Rzym miał swój początek. Archeologowie odkryli, że ludzie żyli tu już w X wieku przed naszą erą – to miejsce jest wręcz przesiąknięte mitologią!

 • Bazylika św. Piotra

  7. Bazylika św. Piotra

  To nie tylko atrakcja turystyczna – to miejsce jest sercem katolickiego świata. Niesamowita Bazylika św. Piotra została zbudowana w miejscu, w którym pogrzebano Piotra – jednego z uczniów Chrystusa i pierwszego papieża.

 • Stanze Watykańskie

  8. Stanze Watykańskie

  Stanze Watykańskie to 4 dostępne dla zwiedzających sale znajdującego się w Watykanie Pałacu Papieskiego – na ich ścianach znajdują się namalowane przez mistrza XVI-wieczne freski.

 • Galeria Borghese

  9. Galeria Borghese

  Znana jako jedno z najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese to XVII-wieczna willa otoczona przez sporych rozmiarów park. W jej zbiorach znajdują się antyki oraz sztuka pochodząca z renesansu oraz wczesnego baroku.

 • Fontanna di Trevi

  10. Fontanna di Trevi

  Słynna na cały świat, znajdująca się w Rzymie Fontanna di Trevi przedstawia rzymskiego boga, Neptuna, z dwoma trytonami. Zamów gelato, wrzuć monetę i obserwuj ludzi!

Zaplanuj pobyt

 • Ile czasu warto spędzić w Rzymie?

  Masz na to naszą gwarancję – nudzić się nie będziesz! Można zahaczyć o wiele atrakcji w 4 lub 5 dni, ale równie dobrze można tam zostać na kilka miesięcy. Rzym jest dobrym miejscem na spacery – łatwo nasiąknąć jego atmosferą przechadzając się po dzielnicy, w której zdecydujesz się nocować. Nietrudno wpaść na jakąś gastronomiczną perełkę czy starożytne ruiny!

 • Ile zabrać pieniędzy?

  Zwiedzanie większych atrakcji turystycznych kosztuje. Najtańszy bilet wstępu do Koloseum kosztuje 10 EUR. Wiele ruin i kościołów możesz obejrzeć za darmo z zewnątrz; można też znaleźć miejsca z przepyszną, włoską kuchnią w rozsądnych cenach. Za darmo jest też jedna bardzo fajna atrakcja: „Casa del Cinema” w Villa Borghese. Władze Rzymu sponsorują darmowe pokazy filmowe na świeżym powietrzu! Zaopatrz się w pizzę i wino, usiądź na trawie i zatop się w akcji filmu!

 • Gdzie są dobre sklepy?

  To zależy od Twojego stylu i budżetu. Idąc w stronę Schodów Hiszpańskich prawdopodobnie trafisz na Via Connotti – to właśnie tam znajdują się największe włoskie domy mody, takie jak Prada czy Gucci. Możesz też przejść się do Mercato Monti nieopodal Koloseum – to miejsce to prawdziwy pchli targ z ubraniami i dodatkami. Jest czynny codziennie.

 • Jak stary jest Rzym?

  Według tradycji początki miasta sięgają 753 roku przed naszą erą, ale badania archeologiczne wskazują na to, że ludzie mieszkali tu nawet wcześniej!

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Rzym leży w południowych Włoszech, więc zimy są łagodne. Jeszcze jedna sprawa: pamiętaj o ważnych świętach Kościoła Katolickiego. Wiele atrakcji jest wówczas nieczynnych; wtedy też są w Rzymie duże tłumy. Bez względu na to, czy planujesz spędzić Wielkanoc w Watykanie – kalendarz świąt zawsze lepiej sprawdzić zawczasu i oszczędzić sobie kłopotów z transportem i noclegiem.

Rzym: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 296 729 opinii

Doskonale dzięki Panu Januszowi który był naszym przewodnikiem .Polecam .Gdybyśmy zwiedzali sami Watykan myśle ,ze byłoby chaotycznie.Ponaddto do obejrzenia Rzymu starożytnego wycieczka oprócz oczywiście biletów w towarzystwie Pana Janusza , który jest licencjonowanym przewodnikiem po Rzymie to warte polecenia

Dobrze zorganizowane, bilety pocztą i wskakuj od razu. Nie poszliśmy do Koloseum, ponieważ zwiedziliśmy je już kilka razy, więc udaliśmy się prosto na Forum. Na tym nie ma blokady czasowej i około godziny 13.00 poszło całkiem sprawnie przy wejściu.

WSPANIAŁE, ALE JEDYNYM PROBLEMEM NIE BYŁO PAŃSTWA DOKUMENT Z KODEM QR DO WEJŚCIA ZAMIAST ŻE KLIENCI USŁUGI ALE ODPOWIEDZ SZYBKO NA WATSHAPP

Magiczne przeżycie, aby móc podziwiać architekturę sprzed 2000 lat, niesamowite konstrukcje, rzymskie Koloseum wspaniałe dzieło sztuki.

Zwiedzanie katedry było bardzo dobre i mówiło się dobrze po niemiecku. Odpowiedziała również na wiele pytań. Tylko polecić.