Rzym
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Rzym: Najciekawsze atrakcje

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Rzym”

Rzym – najciekawsze atrakcje

10 rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić w Rzymie

Zamarzyła Ci się wycieczka do Wiecznego Miasta? Przed Tobą ponad 2500 lat historii – odkryj „Twój własny”, niepowtarzalny Rzym! W tym mieście można się zakochać nawet bez wchodzenia do żadnego muzeum. Oto lista największych atrakcji!

Watykan

Watykan

Watykan to najmniejsze wielonarodowe państwo świata – jest odgrodzoną murem enklawą wewnątrz Rzymu. Liczy 842 mieszkańców. Mieszczą się w nim Kaplica Sykstyńska i Bazylika św. Piotra.

Muzea Watykańskie

Muzea Watykańskie

W Muzeach Watykańskich znajduje się niejeden z najważniejszych zabytków świata – w tym na przykład Kaplica Sykstyńska. Wycieczka z przewodnikiem jest warta każdego eurocenta!

Kaplica Sykstyńska

Kaplica Sykstyńska

Znajdująca się w Pałacu Apostolskim Kaplica Sykstyńska to obowiązkowy punkt wycieczki do Watykanu – to właśnie tu znajduje się słynne sklepienie z freskiem Michała Anioła. Nie zapomnij o namalowanym na ścianie ołtarzowej „Sądzie Ostatecznym”!

Forum Romanum

Forum Romanum

Jeśli chcesz obejrzeć starożytne ruiny, koniecznie odwiedź to miejsce. Za dawnych czasów Forum Romanum pełniło funkcję rynku; otaczają je ruiny starożytnych budynków rządowych.

Koloseum

Koloseum

Przyjdź zwiedzić ten słynny na cały świat amfiteatr i podziwiaj niesamowitą architekturę z 72 roku naszej ery! Koloseum robi większe wrażenie niż niejeden stadion – a ma aż 2000 lat.

Palatyn

Palatyn

Mówi się, że wzgórze Palatyn to miejsce, gdzie Rzym miał swój początek. Archeologowie odkryli, że ludzie żyli tu już w X wieku przed naszą erą – to miejsce jest wręcz przesiąknięte mitologią!

Bazylika św. Piotra

Bazylika św. Piotra

To nie tylko atrakcja turystyczna – to miejsce jest sercem katolickiego świata. Niesamowita Bazylika św. Piotra została zbudowana w miejscu, w którym pogrzebano Piotra – jednego z uczniów Chrystusa i pierwszego papieża.

Stanze Watykańskie

Stanze Watykańskie

Stanze Watykańskie to 4 dostępne dla zwiedzających sale znajdującego się w Watykanie Pałacu Papieskiego – na ich ścianach znajdują się namalowane przez mistrza XVI-wieczne freski.

Galeria Borghese

Galeria Borghese

Znana jako jedno z najlepszych muzeów w Rzymie Galeria Borghese to XVII-wieczna willa otoczona przez sporych rozmiarów park. W jej zbiorach znajdują się antyki oraz sztuka pochodząca z renesansu oraz wczesnego baroku.

Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi

Słynna na cały świat, znajdująca się w Rzymie Fontanna di Trevi przedstawia rzymskiego boga, Neptuna, z dwoma trytonami. Zamów gelato, wrzuć monetę i obserwuj ludzi!

Rzym: Zaplanuj pobyt

Ile czasu warto spędzić w Rzymie?

Masz na to naszą gwarancję – nudzić się nie będziesz! Można zahaczyć o wiele atrakcji w 4 lub 5 dni, ale równie dobrze można tam zostać na kilka miesięcy. Rzym jest dobrym miejscem na spacery – łatwo nasiąknąć jego atmosferą przechadzając się po dzielnicy, w której zdecydujesz się nocować. Nietrudno wpaść na jakąś gastronomiczną perełkę czy starożytne ruiny!

Ile zabrać pieniędzy?

Zwiedzanie większych atrakcji turystycznych kosztuje. Najtańszy bilet wstępu do Koloseum kosztuje 10 EUR. Wiele ruin i kościołów możesz obejrzeć za darmo z zewnątrz; można też znaleźć miejsca z przepyszną, włoską kuchnią w rozsądnych cenach. Za darmo jest też jedna bardzo fajna atrakcja: „Casa del Cinema” w Villa Borghese. Władze Rzymu sponsorują darmowe pokazy filmowe na świeżym powietrzu! Zaopatrz się w pizzę i wino, usiądź na trawie i zatop się w akcji filmu!

Gdzie są dobre sklepy?

To zależy od Twojego stylu i budżetu. Idąc w stronę Schodów Hiszpańskich prawdopodobnie trafisz na Via Connotti – to właśnie tam znajdują się największe włoskie domy mody, takie jak Prada czy Gucci. Możesz też przejść się do Mercato Monti nieopodal Koloseum – to miejsce to prawdziwy pchli targ z ubraniami i dodatkami. Jest czynny codziennie.

Jak stary jest Rzym?

Według tradycji początki miasta sięgają 753 roku przed naszą erą, ale badania archeologiczne wskazują na to, że ludzie mieszkali tu nawet wcześniej!

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Rzym leży w południowych Włoszech, więc zimy są łagodne. Jeszcze jedna sprawa: pamiętaj o ważnych świętach Kościoła Katolickiego. Wiele atrakcji jest wówczas nieczynnych; wtedy też są w Rzymie duże tłumy. Bez względu na to, czy planujesz spędzić Wielkanoc w Watykanie – kalendarz świąt zawsze lepiej sprawdzić zawczasu i oszczędzić sobie kłopotów z transportem i noclegiem.

Rzym: Wycieczki i bilety

Rzym: Najciekawsze atrakcje

Włochy: Ciekawe miejsca

Rzym: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Wizyta w Bazylice św. Piotra w Watykanie

Civitavecchia to port dla statków wycieczkowych. Na zwiedzanie mieliśmy czas teoretycznie od 9 do 18.Tyle stoi statek w porcie.Podróż podstawionym autobusem w jedną stronę to 90 minut. Jeszcze w Polsce zakupiłem przez Internet dla naszej czwórki ( 65-71 lat), korzystając z systemu GetYourGuide.pl, bilety na zwiedzanie Bazyliki z audioprzewodnikiem. Byliśmy zaskoczeni ogromną kolejką dla tych, którzy "z marszu" chcieli wejść do Bazyliki. Turystów "po horyzont", wiele godzin czekania. Dla nas zajęło to tylko 15 minut!!!! Kontrola jak na lotnisku. Dokładna. Korzystanie z audioprzewodnika jest bardzo proste. Urządzenie skanuje poszczególne numery na wręczonym nam szkicu Bazyliki. Można zatrzymywać lub też powtarzać komentarz. Dykcja wyraźna. Wrażenia niezapomniane. Jeśli bez przerwy, to wysłuchanie komentarzy ponad godzinę. Udało się jeszcze nam zwiedzić Koloseum, Pomnik Emmanuela II - 1 król zjednoczonych Włoch, Panteon, Fontannę di Trevi, Hiszpańskie schody. Polecam Audioprzewodnik!

Fantastyczna przewodniczka - Giorgia w znakomitej galerii

Wspaniałe zbiory, spory, ale do zniesienia tłum zwiedzających i dobra organizacja ogólna, sympatyczna obsługa pomocnicza oraz fantastyczna przewodniczka o imieniu Giorgia umiejętnie utrzymująca zróżnicowaną grupę w stałym zaciekawieniu, dostatecznej karności i dobrej percepcji bardzo ciekawych i ciekawie podawanych informacji. Wielkie uznanie dla świetności Galerii Borghese, wielkie podziękowania za mistrzowskie oprowadzanie dla Pani Giorgii. Na poniżej zadane pytanie, czy dzięki biletowi udało się zaoszczędzić czas - odpowiem jasno dzięki biletowi w ogóle mogłem znaleźć się w Galerii. Nie wiem niestety zbyt wiele o ogrodach - pogoda nam nie sprzyjała , lało jak z cebra, ale to już poza zasięgiem nawet tak zacnej firmy jak GYG. Danuta i Rafaelle

Rzym: Bilet wstępu do Galerii Borghese Autor: Rafał, 07.03.2018

Warunki zwiedzania odbierają przyjemność

Czerwiec, 35 stopni, zero klimatyzacji, do Kaplicy wąski korytarz z morzem ludzi, powolny marsz przez 40 minut, jedna spocona osoba przy drugiej, bez możliwości zatrzymania się, zawrócenia, czegokolwiek. Poważne ryzyko omdlenia. W takich warunkach podziwianie czegokolwiek innego niż sufit jest nierealne. A w samej Kaplicy również nie ma zatrzymywania się, łącznie pobyt w Kaplicy to jakaś minuta. Gdybym godzinami stała na podwórko w kolejce po bilet to bym płakała ze złości.

Świetny pomysł na poznanie historii starożytnego Rzymu

Wycieczka jest naprawdę warta polecenia. Odwiedziliśmy wszystko co było w planie, a dzięki wstępowi priorytetowemu nie staliśmy w długich kolejkach i błyskawicznie byliśmy w stanie zwiedzać. Również nasz przewodnik Matteo jest osobą godną polecenia! Starał się nam jak najlepiej opowiedzieć o Koloseum, Forum Romanum i Palatynie - widać, że robił to z pasją!

Bardzo dobry przewodnik, ale grupa większa niż zarezerwowana

Byliśmy bardzo zadowoleni z przewodnika (j.angielski). Monica mówiła czystym angielskim, opowiadała w sposób bardzo interesujący i jasny. Ogarniała cala grupę. Jedyne "ale" mam do get your guide, ponieważ zarezerwowaliśmy grupę do 25 osób, a miała ona 31 uczestników - będę kontaktować się jeszcze z portalem w dalszej części opinii.