Dodaj daty

Rynek w Sztokholmie
Łodzie i jachty

Łodzie i jachty
Liczba znalezionych atrakcji: 5

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Sztokholm: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 264
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Rynek w Sztokholmie Łodzie i jachty

Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

1. Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

Zanurz się w grze eksploracji miasta i podążaj za wskazówkami, aby odkryć ukryte sekrety i niesamowite miejsca w Sztokholmie. Uzyskaj wgląd w niektóre z wielu słynnych zabytków w mieście. Zagraj w grę, rozwiązując każdy element układanki na smartfonie, odgadnij odpowiedź, aby odblokować historię każdego sekretnego miejsca. Rozwiąż przeszłość i poznaj królewską historię miasta. Poznaj miasto i uzyskaj dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy, GPS ani przewodnika. Graj w trybie offline, ponieważ nie potrzebujesz połączenia z Internetem, aby grać w tę grę. Baw się w grupie i razem rozwiązuj wskazówki podczas spaceru lub podziel się na mniejsze drużyny i rywalizuj ze sobą. Idź we własnym tempie, ponieważ nie ma limitu czasu, grę można jednak ukończyć w 1 godzinę. Graj bez przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do miejsca startu i rozpocznij przygodę.

Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

2. Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

Brukowane uliczki Starego Miasta w Sztokholmie, Gamla Stan, są przesiąknięte historią. Opowiadają o tym, jak miasto stało się forsowaną przez zmiany klimatyczne średniowieczną osadą, punktem tranzytowym dla kupców udających się na wschodni Bałtyk, podążając wcześniejszymi szlakami Wikingów. Podczas tej pieszej wycieczki przedstawię Ci fascynujące stare miasto, które od wieków przyciąga podróżników. Spacerując wąskimi uliczkami Gamla Stan, wskażę cztery wyspy tworzące ten obszar: Stadholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandholmen. Usłyszysz o ludziach, którzy ukształtowali miasto, takich jak Birger Jarl, uważany za ojca założyciela Sztokholmu, czy Gustav Vasa, ojciec szwedzkiej monarchii. Podczas tej okrągłej wycieczki opowiem Ci o obecnej monarchii i jej pochodzeniu. Usłyszysz o tym, jak miasto przekształciło się z wyzwolonego narodu w europejską potęgę, a wreszcie w demokratyczną monarchię. Po drodze zobaczysz: • Evert Taubes Terrass, spokojny plac nazwany na cześć szwedzkiego pisarza, artysty, kompozytora i piosenkarza • Kościół Riddarholmen, miejsce wiecznego spoczynku szwedzkich monarchów • Storkyrkan, różowa katedra św. Mikołaja, w której odbywały się koronacje i królewskie śluby, w tym ceremonia księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga w 2010 roku • Stortorget (Wielki Plac), gdzie zobaczysz Muzeum i Bibliotekę Nobla oraz usłyszysz o makabrycznej dekapitacji 91 szlachciców i biskupa w 1520 roku • Järnpojke, posąg Żelaznego Dziecka, którego głowa jest wygładzona przez przesądnych ludzi, którzy mają nadzieję, że spełnią się ich życzenia • Pałac Królewski w Sztokholmie i jego 608 pokoi • Misterny posąg św. Jerzego i smoka • Mårten Trotzigs Gränd, najwęższa ulica w Sztokholmie • Västerlånggatan, najdłuższa ulica handlowa Gamla Stan. Dołącz do mnie w tym 75-minutowym spacerze brukowanymi uliczkami i ulicami, aby poznać sztokholmską i szwedzką architekturę, dzieła sztuki i lokalną kuchnię. Po drodze jest wiele miejsc, w których można coś przekąsić lub obejrzeć wystawy wystawowe.

Sztokholm: Zwiedzanie Segwayem

3. Sztokholm: Zwiedzanie Segwayem

Zwiedzaj Sztokholm bez wysiłku na osobistym transporterze Segway. Dołącz do tej 2-godzinnej wycieczki segwayem z przewodnikiem po ulubionych częściach najpiękniejszego miasta na świecie. Podczas jazdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Sztokholmu, w tym Zamek Królewski, Muzeum Nobla, ratusz, stocznię, w której zbudowano statek Vasa, piękne wybrzeża niektórych z 14 wysp miasta i wiele więcej. To świetny sposób na wprowadzenie do miasta podczas pierwszej wizyty w Sztokholmie. Pouczający pierwszy widok ułatwi orientację podczas pozostałej części pobytu!

Gamla Stan: Niezbędna wycieczka po Sztokholmie

4. Gamla Stan: Niezbędna wycieczka po Sztokholmie

Wyrusz na wycieczkę, która została zaprojektowana chronologicznie, abyś mógł doświadczyć historii tak, jak miasto. Zacznij od epoki wikingów, niemieckich wpływów w kraju i duńskiego starcia, które doprowadziło do najważniejszego szwedzkiego wydarzenia: rozlewu krwi w Sztokholmie w 1520 r., po którym nastąpiła sukcesja Gustawa Wazy. Spotkaj się przy Gustav Adolfs Torg w centrum miasta i rozpocznij wycieczkę pieszą. Poznaj malownicze, wąskie i kolorowe uliczki Starego Miasta, w tym najwęższą ulicę Sztokholmu, Mårten Trotzigs gränd. Przejdź się wzdłuż niektórych z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie, takich jak Pałac Królewski w Sztokholmie, pomnik św. Jerzego, Smok i słynny główny plac Stortorget. Ucz się od swoich dynamicznych, entuzjastycznych przewodników historycznych, z których każdy pochodzi z różnych środowisk. Ci kompetentni przewodnicy chętnie poprowadzą Cię przez intrygujące opowieści o tej wyspie, zapewniając wgląd nie tylko w jej przeszłość, ale także we współczesny szwedzki styl życia. Nie krępuj się pytać o wszystko, co wzbudza Twoją ciekawość, aby ta wycieczka była spersonalizowaną przygodą stworzoną z myślą o Twoich zainteresowaniach i pytaniach.

Sztokholm: Wycieczka piesza po Starym Mieście z Muzeum Vasa i rejsem łodzią

5. Sztokholm: Wycieczka piesza po Starym Mieście z Muzeum Vasa i rejsem łodzią

Spotkaj się z przewodnikiem przy obelisku Slottsbacken i rozpocznij wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście, poznając jego historię. Spójrz na kultowe miejsca, takie jak Pałac Królewski, Stortorget (Wielki Plac), Muzeum Nagrody Nobla, Kamień Runiczny Starego Miasta i Riddarhuset (Dom Szlachty). Zobacz miasto z wody podczas krótkiej wycieczki promem na wyspę Djurgården. Dowiedz się ciekawych faktów o starej sztokholmskiej bazie marynarki wojennej, Muzeum Nordyckim, Muzeum Wikingów i Muzeum Wraków. Zakończ wycieczkę w Muzeum Vasa i wejdź od razu dzięki biletom bez kolejki. Zwiedzaj muzeum z przewodnikiem i podziwiaj niesamowicie dobrze zachowany statek Vasa, niegdyś okręt flagowy szwedzkiej marynarki wojennej. Dowiedz się o jego tragicznej śmierci podczas dziewiczej podróży. Uwaga: Jeśli rozpoczniesz wycieczkę o 16:00/4:00, trasa zostanie odwrócona ze względu na godziny otwarcia Muzeum Vasa.

Sztokholm: Stare Miasto, wyspa Djurgården i muzeum Vasa

6. Sztokholm: Stare Miasto, wyspa Djurgården i muzeum Vasa

Twoja wycieczka rozpocznie się na Rynku Głównym Starego Miasta. Poznaj legendy i historie o mieście i jego mieszkańcach. Zobacz najsłynniejsze atrakcje okolicy, takie jak Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja, pomnik św. Jerzego ze smokiem. Jeśli wybrano tę opcję, wejdź na pokład promu, by zwiedzić wyspę Djurgården. W trakcie rejsu zobaczysz Sztokholm z perspektywy wody, w tym Stare Miasto i wyspę Södermalm. Zatrzymaj się w Muzeum Vasa, najczęściej uczęszczanym muzeum morskim na świecie. Podziwiaj niemal 400-letni drewniany statek, który przetrwał w nienaruszonym stanie, mimo że spędził pod wodą ponad 300 lat. Ciesz się 30-minutową wizytą w muzeum, która zakończy wycieczkę z przewodnikiem.

Sztokholm: Old Town Self-Guided Tour dla systemów iOS i Android

7. Sztokholm: Old Town Self-Guided Tour dla systemów iOS i Android

Odkryj najlepsze, co Stare Miasto w Sztokholmie ma do zaoferowania, od majestatycznych zamków po historyczne artefakty, wszystko we własnym tempie. Przedzierając się przez stare dzielnice, Twój spryt zostanie wystawiony na próbę, a Twoja dbałość o szczegóły zostanie wystawiona na próbę. Podróż zabierze Cię przez jedną z najbardziej urokliwych dzielnic Sztokholmu, aby odwiedzić niektóre z najbardziej historycznych zabytków miasta, takie jak Pałac Królewski, Wielki Plac oraz Święty Jerzy i Smok. Poza obowiązkowymi atrakcjami, doświadczenie jest pełne ciekawych historii. Na przykład, dlaczego kula armatnia utknęła w ścianie lub kamień runiczny utknął w podstawie budynku. - Cyfrowa wycieczka piesza trwająca około 1,5-2 godzin - Wypełniony ciekawymi historiami i zabawnymi wyzwaniami - Doświadczenie Curiosa jest odpowiednie zarówno dla młodych, jak i dojrzałych - Języki: szwedzki, angielski Ta cyfrowa wycieczka piesza jest przeznaczona dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii Sztokholmu, jednocześnie poznając Stare Miasto w prosty, edukacyjny i zabawny sposób. Twoja podróż zaczyna się na Zewnętrznym Dziedzińcu Pałacu Królewskiego. Po zakupie wycieczki z przewodnikiem otrzymasz instrukcje, jak pobrać aplikację i krótkie omówienie jej działania.

Krwawy Sztokholm: duchy, horror i mroczny folklor 2h

8. Krwawy Sztokholm: duchy, horror i mroczny folklor 2h

Spotkajmy się przy schodach wejściowych do Muzeum Nagrody Nobla przy głównym placu (Stortorget) na Starym Mieście. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię w podróż w czasie i odkryje krwawe morderstwa, historyczne historie grozy i egzekucje. Przeniesiesz się także do czasów, kiedy Szwedzi myśleli, że świat zamieszkują wszelkiego rodzaju mistyczne stworzenia. Dowiesz się na przykład o: * Mylingar, zamordowane niemowlęta, które wróciły, by nawiedzać żywych. * Skogsrået, piękna, ale zabójcza istota żeńska żyjąca w lesie. * Näcken, nagi mężczyzna, który chce cię zwabić do utonięcia. * Trolle, stworzenia żyjące w górach i porywane kobiety. * a także wiele krwawych wydarzeń historycznych, takich jak rzeź w Sztokholmie, sojusznik katów i morderstwa na zamku w Sztokholmie. Otrzymasz wiele szczegółowych i edukacyjnych wyjaśnień na temat korzeni i funkcji folkloru w społeczeństwie szwedzkim oraz jego powiązań ze starożytnymi wierzeniami pogańskimi krajów nordyckich. Zarezerwuj swoje miejsce już teraz.

Wycieczka piesza Best of Stockholm - 3 godziny, mała grupa maks. 10 osób

9. Wycieczka piesza Best of Stockholm - 3 godziny, mała grupa maks. 10 osób

Czego się spodziewać Nasza piesza wycieczka po Sztokholmie w małej grupie pozwoli Ci odkryć najbardziej ekscytujące atrakcje Sztokholmu i podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Poznaj najbardziej kultowe zabytki miasta, fascynujące historie o królach, szwedzką mentalność, a także zwyczaje i tradycje Szwedów. Wycieczka rozpoczyna się w naszym centralnym punkcie spotkań. Obowiązkowe punkty wycieczki obejmują najstarszy plac Stortorget, średniowieczne centrum miasta, Gamla Stan, Najwęższą Ulicę i najmniejszy posąg w Sztokholmie. Zobaczysz także mniej znane klejnoty Sztokholmu, takie jak kamień wikingów wbudowany w ścianę. O czym należy pamiętać Działamy w każdych warunkach pogodowych, dlatego uprzejmie prosimy o odpowiedni strój. Załóż obuwie odpowiednie do chodzenia i weź ze sobą parasol lub kurtkę przeciwdeszczową na wypadek deszczu. Sztokholm może być piękny i słoneczny lub wietrzny i zimny, wszystko tego samego dnia!

Sztokholm: Wycieczka audio z przewodnikiem

10. Sztokholm: Wycieczka audio z przewodnikiem

Witaj w sercu Skandynawii i tętniącej życiem stolicy Szwecji - Sztokholmie! Zanurz się w bogatej historii, różnorodności kulturowej i cudach architektury tego czarującego miasta dzięki naszej wycieczce audio z przewodnikiem po Sztokholmie. To wyjątkowe doświadczenie zostało zaprojektowane tak, aby być Twoim osobistym towarzyszem podczas odkrywania kultowych zabytków, ukrytych klejnotów i uroczych dzielnic, które definiują charakter Sztokholmu. Sztokholm, zbudowany na 14 wyspach połączonych 57 mostami, to miasto, które płynnie łączy swoje średniowieczne korzenie z nowoczesnym wyrafinowaniem. Dzięki naszej samodzielnej wycieczce audio masz swobodę poruszania się po mieście we własnym tempie, co pozwala zagłębić się w intrygujące historie i fascynujące anegdoty. Podczas tej przygody audio odkryjesz urokliwe Stare Miasto (Gamla Stan), gdzie wąskie brukowane uliczki prowadzą do średniowiecznych placów i historycznych miejsc. Przemierzaj elegancki archipelag, podziwiaj Pałac Królewski i wędruj po malowniczej wyspie Djurgården, gdzie znajdują się muzea, parki i słynne Muzeum Vasa. Wycieczka audio zapewnia wnikliwy komentarz, ożywiając opowieści o Wikingach, szwedzkiej rodzinie królewskiej i ewolucji miasta z małego średniowiecznego miasteczka do kosmopolitycznego centrum. Wciągające narracje, lokalne spostrzeżenia i starannie wyselekcjonowane informacje zapewnią, że dogłębnie zrozumiesz przeszłość i teraźniejszość Sztokholmu. Dowiedz się więcej o 19 najważniejszych atrakcjach turystycznych w Sztokholmie. Jego historia, kultura, mity, architektura i inne ważne fakty znajdują się w tym komentarzu audio, który rozpoczyna się od dworca centralnego miasta, a następnie trasa stopniowo przesuwa się jeden po drugim. 1. Dworzec główny w Sztokholmie 2. Ratusz w Sztokholmie 3. Sztokholmskie kanały 4. Kościół Riddarholmen 5. Pałac Królewski 6. Storkyrkan 7. Muzeum Nagrody Nobla, 8. Stortorget 9. Stare Miasto w Sztokholmie 10. Monteliusvägen 11. Södermalm 12. Fotografiska 13. ABBA 14. Muzeum Vasa 15. Nordiska Museet 16. Skansen 17. Djurgården 18. Szwedzkie Muzeum Historyczne 19. Sztokholmska Biblioteka Publiczna Niezależnie od tego, czy jesteś entuzjastą historii, wielbicielem architektury, czy po prostu szukasz wciągających wrażeń z podróży, nasza wycieczka audio z przewodnikiem po Sztokholmie oferuje elastyczny i wzbogacający sposób na zwiedzanie tego urzekającego miasta. Załóż więc słuchawki, włącz odtwarzanie i pozwól, by urzekające historie rozwijały się, gdy będziesz przemierzać urokliwe ulice Sztokholmu. Witaj w podróży, w której historia spotyka się z nowoczesnością, a każdy krok opowiada historię.

Sztokholm

Sztokholm

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Łodzie i jachty w: Rynek w Sztokholmie

Oprócz atrakcji typu Łodzie i jachty w: Rynek w Sztokholmie jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Sztokholm?

W: Sztokholm są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Rynek w Sztokholmie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rynek w Sztokholmie? Kliknij tutaj.

Rynek w Sztokholmie: Co mówią inni?

Zawsze, gdy odwiedzasz to miejsce po raz pierwszy, zawsze warto posłuchać lokalnych mieszkańców. To była moja pierwsza podróż do Sztokholmu, więc był to najlepszy sposób na poznanie miasta i uzyskanie cennych wskazówek i podpowiedzi od Przewodnika podczas podróży. Tak, to była dobra podróż i myślę, że dostaliśmy z niej to, co najlepsze.