Rynek w Sztokholmie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

1. Ucieczka ze Starego Miasta w Sztokholmie Gra: Ucieczka Trolla

Zanurz się w grze eksploracji miasta i podążaj za wskazówkami, aby odkryć ukryte sekrety i niesamowite miejsca w Sztokholmie. Uzyskaj wgląd w niektóre z wielu słynnych zabytków w mieście. Zagraj w grę, rozwiązując każdy element układanki na smartfonie, odgadnij odpowiedź, aby odblokować historię każdego sekretnego miejsca. Rozwiąż przeszłość i poznaj królewską historię miasta. Poznaj miasto i uzyskaj dokładne wskazówki, dzięki czemu nie będziesz potrzebować mapy, GPS ani przewodnika. Graj w trybie offline, ponieważ nie potrzebujesz połączenia z Internetem, aby grać w tę grę. Baw się w grupie i razem rozwiązuj wskazówki podczas spaceru lub podziel się na mniejsze drużyny i rywalizuj ze sobą. Idź we własnym tempie, ponieważ nie ma limitu czasu, grę można jednak ukończyć w 1 godzinę. Graj bez przewodnika, po prostu pobierz aplikację, udaj się do miejsca startu i rozpocznij przygodę.

Sztokholm: wycieczka krajoznawcza segwayem

2. Sztokholm: wycieczka krajoznawcza segwayem

Zwiedzaj Sztokholm bez wysiłku na osobistym transporterze Segway. Dołącz do tej 2-godzinnej wycieczki segwayem z przewodnikiem po ulubionych częściach najpiękniejszego miasta na świecie. Podczas jazdy zobaczysz najważniejsze atrakcje Sztokholmu, w tym Zamek Królewski, Muzeum Nobla, ratusz, stocznię, w której zbudowano statek Vasa, piękne wybrzeża niektórych z 14 wysp miasta i wiele więcej. To świetny sposób na wprowadzenie do miasta podczas pierwszej wizyty w Sztokholmie. Pouczający pierwszy widok ułatwi orientację podczas pozostałej części pobytu!

Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

3. Gamla Stan: Wycieczka audio z przewodnikiem po Starym Mieście w Sztokholmie

Brukowane uliczki Starego Miasta w Sztokholmie, Gamla Stan, są przesiąknięte historią. Opowiadają o tym, jak miasto stało się forsowaną przez zmiany klimatyczne średniowieczną osadą, punktem tranzytowym dla kupców udających się na wschodni Bałtyk, podążając wcześniejszymi szlakami Wikingów. Podczas tej pieszej wycieczki przedstawię Ci fascynujące stare miasto, które od wieków przyciąga podróżników. Spacerując wąskimi uliczkami Gamla Stan, wskażę cztery wyspy tworzące ten obszar: Stadholmen, Riddarholmen, Strömsborg i Helgeandholmen. Usłyszysz o ludziach, którzy ukształtowali miasto, takich jak Birger Jarl, uważany za ojca założyciela Sztokholmu, czy Gustav Vasa, ojciec szwedzkiej monarchii. Podczas tej okrągłej wycieczki opowiem Ci o obecnej monarchii i jej pochodzeniu. Usłyszysz o tym, jak miasto przekształciło się z wyzwolonego narodu w europejską potęgę, a wreszcie w demokratyczną monarchię. Po drodze zobaczysz: • Evert Taubes Terrass, spokojny plac nazwany na cześć szwedzkiego pisarza, artysty, kompozytora i piosenkarza • Kościół Riddarholmen, miejsce wiecznego spoczynku szwedzkich monarchów • Storkyrkan, różowa katedra św. Mikołaja, w której odbywały się koronacje i królewskie śluby, w tym ceremonia księżniczki Wiktorii i Daniela Westlinga w 2010 roku • Stortorget (Wielki Plac), gdzie zobaczysz Muzeum i Bibliotekę Nobla oraz usłyszysz o makabrycznej dekapitacji 91 szlachciców i biskupa w 1520 roku • Järnpojke, posąg Żelaznego Dziecka, którego głowa jest wygładzona przez przesądnych ludzi, którzy mają nadzieję, że spełnią się ich życzenia • Pałac Królewski w Sztokholmie i jego 608 pokoi • Misterny posąg św. Jerzego i smoka • Mårten Trotzigs Gränd, najwęższa ulica w Sztokholmie • Västerlånggatan, najdłuższa ulica handlowa Gamla Stan. Dołącz do mnie w tym 75-minutowym spacerze brukowanymi uliczkami i ulicami, aby poznać sztokholmską i szwedzką architekturę, dzieła sztuki i lokalną kuchnię. Po drodze jest wiele miejsc, w których można coś przekąsić lub obejrzeć wystawy wystawowe.

Sztokholm: Stare Miasto, wyspa Djurgården i muzeum Vasa

4. Sztokholm: Stare Miasto, wyspa Djurgården i muzeum Vasa

Twoja wycieczka rozpocznie się na Rynku Głównym Starego Miasta. Poznaj legendy i historie o mieście i jego mieszkańcach. Zobacz najsłynniejsze atrakcje okolicy, takie jak Pałac Królewski, kościół św. Mikołaja, pomnik św. Jerzego ze smokiem. Jeśli wybrano tę opcję, wejdź na pokład promu, by zwiedzić wyspę Djurgården. W trakcie rejsu zobaczysz Sztokholm z perspektywy wody, w tym Stare Miasto i wyspę Södermalm. Zatrzymaj się w Muzeum Vasa, najczęściej uczęszczanym muzeum morskim na świecie. Podziwiaj niemal 400-letni drewniany statek, który przetrwał w nienaruszonym stanie, mimo że spędził pod wodą ponad 300 lat. Ciesz się 30-minutową wizytą w muzeum, która zakończy wycieczkę z przewodnikiem.

Sztokholm, który musisz zobaczyć: Stare Miasto, Muzeum Wazów i przejażdżka łodzią

5. Sztokholm, który musisz zobaczyć: Stare Miasto, Muzeum Wazów i przejażdżka łodzią

Dzięki tej wycieczce poznasz najpopularniejsze atrakcje Sztokholmu. Poznaj bogatą historię sztokholmskiego Starego Miasta z autoryzowanym przewodnikiem, wybierz się na krótką przejażdżkę łodzią do Djurgården i odwiedź Muzeum Vasa. Wszystko w cenie wycieczki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy obelisku Slottsbacken i wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Starym Mieście. Odwiedź kultowe miejsca, takie jak Pałac Królewski, Stortorget (Wielki Plac), Muzeum Nagrody Nobla, Stare Miasto Runestone, Riddarhuset (Dom Szlachty) i wiele innych. Zobacz Sztokholm tak, jak miał być widziany - z wody. Wybierz się na krótką wycieczkę promem na wyspę Djurgården, gdzie poznasz starą Sztokholmską Bazę Marynarki Wojennej, Muzeum Nordyckie, Muzeum Wikingów i Muzeum Wraków. Zakończ wycieczkę w Muzeum Vasa, gdzie będziesz cieszyć się biletami wstępu, wliczonymi w cenę wycieczki, oraz zwiedzaniem muzeum z przewodnikiem przez jednego z naszych autoryzowanych lokalnych przewodników. Podziwiaj niesamowicie dobrze zachowany statek Vasa, niegdyś okręt flagowy szwedzkiej marynarki wojennej, i dowiedz się o jego tragicznej śmierci podczas dziewiczego rejsu.

Sztokholm: Old Town Self-Guided Tour dla systemów iOS i Android

6. Sztokholm: Old Town Self-Guided Tour dla systemów iOS i Android

Odkryj najlepsze, co Stare Miasto w Sztokholmie ma do zaoferowania, od majestatycznych zamków po historyczne artefakty, wszystko we własnym tempie. Przedzierając się przez stare dzielnice, Twój spryt zostanie wystawiony na próbę, a Twoja dbałość o szczegóły zostanie wystawiona na próbę. Podróż zabierze Cię przez jedną z najbardziej urokliwych dzielnic Sztokholmu, aby odwiedzić niektóre z najbardziej historycznych zabytków miasta, takie jak Pałac Królewski, Wielki Plac oraz Święty Jerzy i Smok. Poza obowiązkowymi atrakcjami, doświadczenie jest pełne ciekawych historii. Na przykład, dlaczego kula armatnia utknęła w ścianie lub kamień runiczny utknął w podstawie budynku. - Cyfrowa wycieczka piesza trwająca około 1,5-2 godzin - Wypełniony ciekawymi historiami i zabawnymi wyzwaniami - Doświadczenie Curiosa jest odpowiednie zarówno dla młodych, jak i dojrzałych - Języki: szwedzki, angielski Ta cyfrowa wycieczka piesza jest przeznaczona dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o historii Sztokholmu, jednocześnie poznając Stare Miasto w prosty, edukacyjny i zabawny sposób. Twoja podróż zaczyna się na Zewnętrznym Dziedzińcu Pałacu Królewskiego. Po zakupie wycieczki z przewodnikiem otrzymasz instrukcje, jak pobrać aplikację i krótkie omówienie jej działania.

Niezbędna wycieczka po Sztokholmie: Gamla Stan

7. Niezbędna wycieczka po Sztokholmie: Gamla Stan

Wybierz się z nami, aby zwiedzić Stare Miasto w Sztokholmie, podziwiać piękną wyspę Gamla Stan i zrozumieć, dlaczego Szwedzi wybrali tę wyspę na swoją kolejną stolicę. Nasza wycieczka została zaprojektowana chronologicznie, dzięki czemu możesz doświadczyć historii tak, jak miasto. Zaczniemy od epoki Wikingów, niemieckich wpływów w kraju i duńskiego starcia, które doprowadziło do najważniejszego szwedzkiego wydarzenia: rozlewu krwi w Sztokholmie w 1520 r., po którym nastąpiła sukcesja Gustawa Wazy. Spotkamy się przy Gustav Adolfs torg, w centrum miasta, skąd rozpoczniemy naszą pieszą wycieczkę po Gamla Stan. Odkryj malownicze wąskie i kolorowe uliczki Starego Miasta, w tym najwęższą ulicę Sztokholmu, Mårten Trotzigs gränd. Spacer wzdłuż niektórych z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie, takich jak Pałac Królewski w Sztokholmie, pomnik św. Jerzego i smoka oraz słynny główny plac Stortorget. Wyrusz w podróż z jednym z naszych dynamicznych i entuzjastycznych przewodników, z których każdy pochodzi z różnych środowisk. Ci kompetentni przewodnicy chętnie poprowadzą Cię przez intrygujące opowieści o tej wyspie, zapewniając wgląd nie tylko w jej przeszłość, ale także we współczesny szwedzki styl życia. Nie krępuj się pytać o wszystko, co wzbudza Twoją ciekawość, aby ta wycieczka była spersonalizowaną przygodą stworzoną z myślą o Twoich zainteresowaniach i pytaniach.

Sztokholm: Prywatna magiczna szwedzka wycieczka bożonarodzeniowa 2 godz

8. Sztokholm: Prywatna magiczna szwedzka wycieczka bożonarodzeniowa 2 godz

Czy jest lepszy sposób na przeżycie szwedzkich Świąt niż sprawdzenie naszych dekoracji z kompetentnym przewodnikiem podczas prywatnej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście. Ciesz się magiczną prywatną wycieczką z przewodnikiem po zimowym krajobrazie. Spacer rekreacyjny z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem, który szuka i wyjaśnia ozdoby świąteczne oraz historię świąt Bożego Narodzenia. Dowiedz się wszystkiego o naszych tradycjach bożonarodzeniowych i grudniowym folklorze od epoki Wikingów po dzień dzisiejszy, a podczas naszego spotkania skosztuj tradycyjnego szwedzkiego bożonarodzeniowego słodyczy.

Sztokholm: wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta z lokalnym

9. Sztokholm: wycieczka piesza z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta z lokalnym

To doświadczenie zapewnia niezależny Lokalny. Masz tylko godzinę, żeby zakochać się w Sztokholmie? Wyzwanie przyjęte! Odkryj Sztokholm podczas krótkiej, ale słodkiej wycieczki, podczas której poznasz najciekawsze fakty dotyczące miasta, lokalnego stylu życia i współczesnej transformacji miasta. Spotkamy się pod Obeliskiem na Wzgórzu Zamkowym i stamtąd ruszymy na spacer :-) Odkryj, jak wygląda codzienne życie mieszkańców i dowiedz się, skąd miasto bierze swój charakterystyczny klimat, patrząc na nie oczami mieszkańca. Spacerując po mieście, odkryjesz dokładnie, co czyni Sztokholm wyjątkowym! To także Twoja szansa, aby uzyskać wskazówki od ekspertów na temat najlepszych kawiarni, restauracji i barów, które warto odwiedzić podczas pobytu tutaj, i dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę. To idealne doświadczenie dla kogoś, kto odwiedza miasto po raz pierwszy lub dla kogoś, kto chce je odkryć na nowo! Jako LocalBini zrzeszamy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku. Kim jest lokalny? Lokalny to ktoś, kto z pasją dzieli się autentycznymi doświadczeniami w oparciu o swoje zainteresowania. Jako LocalBini łączymy pasjonatów z całego świata, dając im możliwość oferowania unikalnych doświadczeń za pośrednictwem naszego rynku.

Sztokholm: prywatna 3-godzinna wycieczka - Stare Miasto, prom i muzeum Wazów

10. Sztokholm: prywatna 3-godzinna wycieczka - Stare Miasto, prom i muzeum Wazów

Poznaj Stare Miasto w Sztokholmie we własnym tempie z profesjonalnym lokalnym przewodnikiem. Wybierz się na spacer po przytulnych, brukowanych uliczkach starego miasta, do i z sojuszników, których nigdy byś nie znalazł u siebie. Poznaj Szwedów, ich kulturę i poznaj bogatą historię Sztokholmu na średniowiecznej starówce i na dawnej królewskiej wyspie myśliwskiej; Wyspa Djurgården. Prom dojazdowy lub podobny środek transportu zimą, a także bilety do muzeum Vasa i doświadczony przewodnik są wliczone w cenę tej ekskluzywnej prywatnej pieszej wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Rynek w Sztokholmie

Rynek w Sztokholmie
Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Rynek w Sztokholmie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Rynek w Sztokholmie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rynek w Sztokholmie? Kliknij tutaj.

Rynek w Sztokholmie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 372 opinii

Zawsze, gdy odwiedzasz to miejsce po raz pierwszy, zawsze warto posłuchać lokalnych mieszkańców. To była moja pierwsza podróż do Sztokholmu, więc był to najlepszy sposób na poznanie miasta i uzyskanie cennych wskazówek i podpowiedzi od Przewodnika podczas podróży. Tak, to była dobra podróż i myślę, że dostaliśmy z niej to, co najlepsze.