Rynek Staromiejski w Pradze – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Praga: Starówka, średniowieczne podziemia i lochy

1. Praga: Starówka, średniowieczne podziemia i lochy

Choć Praga słynie z pięknej architektury, to prawdziwa tajemnica miasta kryje się pod ziemią. Podczas tej wycieczki z przewodnikiem z dala od tłumów odkryjesz zupełnie inne miasto, które znajduje się pod wybrukowanymi ulicami Starego Miasta. Przewodnik pokaże Ci część stolicy Czech, która nie zmieniła się znacząco od XII wieku. W trakcie zwiedzania podziemi dowiesz się więcej o niesamowitej historii, jaką skrywa ten system pomieszczeń, korytarzy i piwnic. Wysłuchaj opowieści o średniowiecznej Pradze, kiedy podziemia były w użyciu. Poznaj życie ówczesnych mieszkańców miasta. Odwiedź średniowieczny loch. Zobacz pokaz tortur i egzekucji.

Praga: Stare Miasto i Zamek na Hradczanach w j. niemieckim

2. Praga: Stare Miasto i Zamek na Hradczanach w j. niemieckim

Wybierz się w ekscytującą podróż i odkryj stolicę Czech. Jeśli odwiedzasz Pragę po raz pierwszy i chcesz zapoznać się z miastem, ta wycieczka to idealny wybór. Zacznij od Rynku Staromiejskiego, na którym znajduje się kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem oraz który stanowił główny plac targowy w Pradze. Wybierz się na spacer wzdłuż malowniczych uliczek w pobliżu Teatru Estates i Uniwersytetu Karola. Zobacz Ratusz Staromiejski z zegarem astronomicznym i zachwyć się gotyckim arcydziełem nauki. Udaj się do miejsca narodzin Franza Kafki i odkryj dzielnicę żydowską. Odwiedź synagogi Maisela i Pinkasa, a następnie udaj się na Stary Cmentarz Żydowski. Później przejdź obok nowego ratusza i Clementinum w drodze na most Karola. Przechodząc przez most Karola dotrzesz na stację Malostranské Náměsti. Stamtąd udaj się na Zamek na Hradczanach. Wędruj przez ogrody królewskie, do biura prezydenckiego oraz placu Hradczany, gdzie zobaczysz niemiecką ambasadę. Odwiedź katedrę św. Wita, Wacława i Wojciecha, wewnętrzne dziedzińce zamku i Złotą Aleję. Na końcu Złotej Alei obejrzyj wieżę Daliborka, która stanowiła niegdyś część wału. Wycieczka kończy się w winnicy św. Wacława.

Praskie Stare Miasto i dzielnica żydowska z przewodnikiem

3. Praskie Stare Miasto i dzielnica żydowska z przewodnikiem

Odkryj magię Pragi podczas 2-godzinnej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zacznij od Rynku Staromiejskiego, na którym znajduje się kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem oraz który był głównym placem targowym w Pradze. Wybierz się na spacer wzdłuż malowniczych uliczek w pobliżu Teatru Stanowego i Uniwersytetu Karola. Zobacz Ratusz Staromiejski z zegarem astronomicznym i zachwyć się gotyckim dziełem nauki. Udaj się do miejsca narodzin Franza Kafki i odkryj dzielnicę żydowską. Odwiedź synagogi Maisela i Pinkasa przed udaniem się na Stary Cmentarz Żydowski. Zobacz Ratusz Nowomiejski oraz Klementinum przed udaniem się na most Karola, gdzie kończy się wycieczka.

Praga: bilet 24- lub 48-godzinny na autobus hop-on hop-off

4. Praga: bilet 24- lub 48-godzinny na autobus hop-on hop-off

Uniknij kłopotów związanych ze zorganizowanymi wycieczkami grupowymi i zwiedź Pragę we własnym tempie dzięki łączonemu biletowi 24- lub 48-godzinnemu na autobus wycieczkowy hop-on hop-off.  Po wejściu do autobusu otrzymasz słuchawki i audioprzewodnik (dostępny w 17 językach). Przez całą drogę będzie dostępna osoba, która pomoże Ci, kiedy zajdzie taka konieczność. Posłuchaj opowieści o fascynującej historii Pragi i zobacz najsłynniejsze zabytki. Korzystaj z tras linii czerwonej i zielonej. Przystanki linii zielonej to: • Na Františku (przy Ministerstwie Przemysłu i Handlu), • Rynek Staromiejski, • Malostranské náměstí (obok kolumny Trójcy Świętej),• Jiráskovo náměstí (obok Tańczącego Domu), • Václavské náměstí (na rogu ulicy Krakovská),• Hlavní nádraží (przed Dworcem Głównym) Przystanki linii czerwonej to: • Zamek na Hradczanach • Dlabačov• Náměstí Kinských• Jiráskovo náměstí (obok Tańczącego Domu), • I.P. Pavlova (na rogu ulicy Sokolská)• Karlov (ulica B. Němcové)• Hlavní nádraží (przed Dworcem Głównym)

Praga: bilet do Ratusza Staromiejskiego z zegarem

5. Praga: bilet do Ratusza Staromiejskiego z zegarem

Ratusz staromiejski znajduje się na Rynku Staromiejskim i powstał w 1338 roku jako siedziba administracji Starego Miasta. Kompleks składa się z 5 budynków. Dominującą część budynku stanowi wieża gotycka z kaplicą i unikatowym zegarem astronomicznym, na którym co godzinę, od 9.00 do 23.00 pojawiają się apostołowie. Rozpocznij swoje zwiedzanie na pierwszym piętrze, gdzie znajdują się sale reprezentacyjne. Następnie udaj się do gotyckiej Kaplicy Marii Panny oraz sal ceremonialnych. Potem wejdź schodami na 3. piętro do galerii widokowej 70-metrowej wieży i zachwyć się najwspanialszym widokiem na Pragę. Zwiedzanie średniowiecznych podziemi Ratusza Staromiejskiego z przewodnikiem jest wliczone w cenę Twojego biletu, nie pomiń więc tej części!

Praga: Bilet wstępu na wieżę zegarową astronomiczną i przewodnik audio

6. Praga: Bilet wstępu na wieżę zegarową astronomiczną i przewodnik audio

Rynek Staromiejski jest sercem Starego Miasta w Pradze, tak samo jak sercem całej Pragi. Zapewne każdy zna też majestatyczną budowlę górującą nad tym rynkiem – Ratusz Staromiejski z Astronomiczną Wieżą Zegarową. Zaoszczędź swój czas i zamiast stać w kolejkach po bilet wstępu, odbierz go wygodnie w biurze organizatora atrakcji znajdującym się zaledwie kilka metrów od samej wieży, gdzie spotkasz naszego asystenta, który udzieli Ci 20-minutowej wprowadzenie do historii Ratusza Staromiejskiego, po czym możesz cieszyć się zwiedzaniem z naszym audioprzewodnikiem online. Zagłębmy się wspólnie w ciekawą i tajemniczą historię związaną z tymi miejscami. Podkreślmy znaczenie Ratusza Staromiejskiego w historii ziem czeskich i jak wraz z tą historią rozwijał się do obecnej postaci. Opiszmy razem poszczególne części Zegara Staromiejskiego lub posłuchajmy najsłynniejszej staromiejskiej legendy o budowie zegara. Oprócz tych wszystkich ciekawych miejsc, nasz audioprzewodnik online poprowadzi Cię również po Rynku Starego Miasta, gdzie poznasz również historię okolicznych budynków i zabytków. Kościół św. Mikołaja, pomnik Jana Husa i wiele innych. Dane do logowania do audioprzewodnika otrzymasz w dniu rezerwacji osobnym e-mailem lub nasz asystent pomoże Ci rozpocząć w miejscu spotkania.

Praga: bilet wstępu do Madame Tussauds

7. Praga: bilet wstępu do Madame Tussauds

Odwiedź Madame Tussauds w Pradze, gdzie znajdują się niesamowite, realistyczne modele Twoich ulubionych celebrytów i postaci historycznych. Zobacz, jak kiedyś wyglądało życie, oglądając wystawę o średniowiecznej Pradze, a potem przygotuj aparat do robienia selfie z gwiazdami. Odwiedź praską wersję Madame Tussauds. Zanurz się w tej światowej sławy atrakcji pełnej realistycznych woskowych celebrytów. Stań prosto obok swoich idoli i postaci historycznych. Zrób sobie zdjęcie ze znanymi postaciami ze świata muzyki, filmu i sportu. Zbliż się do postaci, które zainspirowały i ukształtowały świat. Spotkaj się z Taylorem Lautnerem, zrób sobie selfie z Tomem Cruisem lub zagraj w duecie karaoke z Lady Gagą.

Praga: Świecący minigolf przy świetle UV

8. Praga: Świecący minigolf przy świetle UV

Weź udział w jednej z najnowszych atrakcji Pragi i zagraj w golfa w ciemności! Zmierz się z przyjaciółmi, partnerem, małżonkiem lub dziećmi podczas gry w mini golfa w czarnym świetle. Zlokalizowane w centrum Pragi, w pobliżu większości turystycznych atrakcji i miasta i tylko 10 minut od Starego Rynku, pole z 19 dołkami jest oświetlone światłem UV, które tworzy niecodzienne kolory na przeszkodach, piłkach, dekoracjach i kijach golfowych. Zagraj w jedną grę w minigolfa bez limitu czasu, podziwiając uliczne murale przedstawiające czeską historię i legendy. Poza grą w minigolfa możesz także usiąść przy drinku i porozmawiać z przyjaciółmi lub zagrać w jedną z dodatkowych dostępnych gier, takich jak bilard, rzutki czy pinball.

Praga: II wojna światowa, operacja Anthropoid i schron

9. Praga: II wojna światowa, operacja Anthropoid i schron

Dowiedz się więcej o Pradze w czasach nazistowskiej okupacji, biorąc udział w pieszej wycieczce w towarzystwie licencjonowanych przewodników-historyków.Przyjrzyj się murom i ulicom Starego Miasta, by dostrzec blizny po II wojnie światowej. Odwiedzając dzielnicę żydowską, wysłuchaj opowieści o losach czeskich Żydów. Wejdź do krypty w praskim soborze Świętych Cyryla i Metodego i zapoznaj się z przebiegiem operacji Anthropoid. Była to akcja zbrojna, której cel stanowiło zamordowanie Reinharda Heydricha – okrytego złą sławą esesmana w stopniu Obergruppenführera.  Zobacz średniowieczne podziemia, które stanowią część piwnic w pałacu U Kunštátů. Przekonaj się, jak miejsce to służyło za schron przeciwbombowy, a także obejrzyj prywatny zbiór artefaktów z czasów II wojny światowej.

Praga: Najważniejsze wycieczki rowerowe w małych grupach z opcją prywatną

10. Praga: Najważniejsze wycieczki rowerowe w małych grupach z opcją prywatną

Zobacz najważniejsze zabytki niesamowitej Pragi w ciągu kilku godzin podczas wycieczki rozpoczynającej się w centrum miasta. Dołącz do wycieczki publicznej, wybierz wycieczkę prywatną z możliwością wyboru wielu języków: niemieckiego, francuskiego lub hiszpańskiego. Możesz także skorzystać z własnego roweru, aby dołączyć do małej grupy lub wybrać się na prywatną wycieczkę rozpoczynającą się i kończącą w miejscu zakwaterowania, co zapewnia najwyższą wygodę i przystępną cenę. Poczuj radość eksploracji na dwóch kółkach, tworząc niezapomniane wspomnienia. Dostępne są wysokiej jakości rowery z ponadstandardowym wyposażeniem. Podczas wycieczki zobaczysz następujące zabytki: • Wyspa Stvanice • Metronom • Zamek Praski • Loretę • Klasztor na Strahowie • Wieża Petrin • Wyspa Kampa • Teatr Narodowy • Plac Wacława • Teatr Estates • Rynek Starego Miasta Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum miasta, gdzie będziesz miał okazję spróbować przygotować rower przed wycieczką. Przewodnik krótko wyjaśni program wycieczki i zaczniesz. Podczas wycieczki przewodnik będzie na każdym przystanku informował Cię o odwiedzonych atrakcjach. Istnieje około 10–20 przystanków, w których można uzyskać informacje historyczne lub zrobić zdjęcia. W razie potrzeby możesz wraz z firmą dokonać aktualizacji do hulajnogi elektrycznej (eScooter), roweru elektrycznego (eBike), segwaya lub opcji chodzenia.

Dodaj daty

Rynek Staromiejski w Pradze

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 151
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Niezwykłe doznania

Rynek Staromiejski w Pradze: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Rynek Staromiejski w Pradze: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rynek Staromiejski w Pradze? Kliknij tutaj.

Rynek Staromiejski w Pradze: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 24 304 opinii

Ta wizyta jest bardzo kompletna. Odbywa się wizyta autonomicznej wieży, która daje bardzo piękny widok. A wszystko inne jest z przewodnikiem. W recepcji dostępny jest harmonogram wizyty w języku francuskim. Pamiętaj, że musisz się zarejestrować. Odbyliśmy wizytę sami i wróciliśmy na wycieczkę z przewodnikiem po podziemiach i faktycznie zrobiliśmy wszystko ponownie z przewodnikiem. Więc poczekaj na harmonogram wizyty.

Super sposób na zwiedzenie szczególnych miejsc w Pradze. Dwie trasy z których można naprzemiennie korzystać. Prezentacja atrakcji podczas jazdy również w języku polskim...

Ze szczytu wieży można zobaczyć z każdej strony panoramę piękną panoramę Pragi. Bilet obowiązuje również do wejścia do zabytków wewnątrz starówki. Polecam wszystkim!

Jeśli masz szczęście, jeździsz z bratem zawodnika. Jesteś zawsze przed faktycznym celem i związanym z nim wyjaśnieniem. Świetny sposób na zobaczenie Pragi.

Wrażenia super. Minus ze kupując bilet online i tak stałam w kolejce wymienić go na papierowy bo kod QR był inny i pan nie mógł go zeskanować.