Rynek staromiejski – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zadar: Podwodna wycieczka łodzią podwodną

Zadar: Podwodna wycieczka łodzią podwodną

Podróżuj bezpiecznie na pokładzie zabawnej łodzi podwodnej wypływającej z Barkarjol, niedaleko starego miasta w Zadarze. Wyrusz w hipnotyzującą przygodę dla osób w każdym wieku i poznaj magiczny podwodny świat oraz lokalny ekosystem, oglądając go z bliska. Wejdź na pokład statku, który przez cały czas pozostaje nad wodą, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Zejdź do kultowego podwodnego obserwatorium i przygotuj się na odkrywanie fascynującego życia morskiego podczas nawigacji. Podróżuj wygodnie dzięki osobistym fotelom, wentylacji i świeżemu powietrzu. Jeśli zdecydujesz, wejdź z powrotem na pokład i pozostań w części wypoczynkowej, aby podziwiać panoramiczne widoki na zabytkowe stare miasto Zadaru z wody.

Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

Zadar: Prywatna piesza wycieczka przez 3000 lat historii

Zadar to jedna z najciekawszych i najstarszych miejscowości miejskich w basenie Morza Śródziemnego, zamieszkana nieprzerwanie od 1000 roku p.n.e. W I wieku stała się kolonią rzymską i uzyskała cechy miasta. Odwiedzicie pozostałości Forum Romanum, największego zbudowanego w Chorwacji i ówczesnego centrum życia społecznego. Zadar był stolicą Dalmacji od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego do końca I wojny światowej. Posłuchaj historii murów obronnych, które Republika Wenecka zbudowała w XVI wieku w celu ochrony przed Turkami i zobacz malowniczy port Fosa z piękną Bramą Lądową. Przejdziesz słynną Kalelarga, główną i najbardziej znaną ulicą w mieście. Stań przed kościołem św. Donata, symbolem Zadaru i zobacz katedrę św. Anastazji. Zadar słynie z morskich organów i instalacji artystycznych Powitanie Słońca, które znajdują się przy promenadzie Riva. Usłyszysz wyjątkową muzykę morską graną przez Organy Morskie, poznając jednocześnie najciekawsze fakty dotyczące tych nowoczesnych instalacji. Następnie skosztuj likieru wiśniowego maraschino, którego receptura pochodzi z XVI wieku.

Zadar: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Zadar: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Rozpocznij swoją wciągającą podróż do bogatej historii Zadaru przed kultową Kolumną Rzymską, świadectwem starożytnej przeszłości i trwałego dziedzictwa miasta. Gromadząc się wokół tego historycznego zabytku, pozwól swojemu przewodnikowi namalować żywy obraz początków Zadaru, śledząc jego korzenie aż do czasów panowania rzymskiego. Z tego punktu startowego przewodnik poprowadzi Cię na urzekającą eksplorację historycznych ulic Zadaru, z których każdy zakątek odsłania warstwy historii czekające na odkrycie. Podążaj śladami cesarzy i kupców, przemierzając brukowane ścieżki, które wiją się przez serce miasta. Zbierz się wokół Kolumny Rzymskiej i rozpocznij przygodę. Z tego miejsca zagłębisz się w fascynującą historię i tętniącego życiem ducha Zadaru, miasta, w którym przeszłość i teraźniejszość płynnie się przeplatają, tworząc niezapomniane wrażenia dla wszystkich, którzy wędrują jego starożytnymi ulicami.

Zadar: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Zadar: zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem

Wycieczka piesza po historii Zadaru będzie wyjątkowym przeżyciem przez najbardziej ekscytujące stare miasto, które zapiera dech w piersiach. Zapisz się na 60-minutową wycieczkę i spotkaj się ze swoim przewodnikiem na „Placu Pięciu Studni”. Rozpocznij wycieczkę specjalnym wprowadzeniem do miasta Zadar, prowadzonym wyłącznie przez przewodników z dużym doświadczeniem. Ta trasa koncentruje się zarówno na historii i kulturze, jak i na współczesnym życiu codziennym Zadaru. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum Romanum, Wieżę Kapitana, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych.

Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

Zadar: Wycieczka z przewodnikiem na hulajnodze elektrycznej

Odbierz swoją hulajnogę przed agencją, gdzie otrzymasz krótką instrukcję dotyczącą programu i zasad bezpieczeństwa jazdy. Rozpocznij swoją podróż przez miasto wzdłuż wybrzeża, a po drodze zatrzymaj się przy Sfinksie Zadarskim, aby zrobić sobie krótką przerwę i zrobić kilka zdjęć. Kontynuuj podróż w kierunku mostu starego miasta i kieruj się w stronę zabytkowego centrum miasta. Zatrzymaj się na Powitaniu Słońca i Organach Morskich, nowoczesnych instalacjach artystycznych łączących światło i dźwięk, inspirowanych naturą i żywiołami. Następnie kieruj się w stronę kościoła św. Donata, symbolu miasta Zadar, którego początki sięgają IX wieku. Kontynuuj wycieczkę wzdłuż Kalelargi do Placu Ludowego z krótką przerwą na kawę, która jest codziennym rytuałem mieszkańców Zadaru i częścią dalmatyńskiego stylu życia. Następnie udaj się do malowniczego portu Foša, skąd roztacza się wspaniały widok na Bramy Miejskie, arcydzieło renesansu. Powrót do agencji, zakończenie wycieczki.

Zadar: Prywatna wycieczka z przewodnikiem

Zadar: Prywatna wycieczka z przewodnikiem

Witamy w Zadarze, mieście, które ma prawie 3000 lat. Poznaj bogatą historię Zadaru od czasów iliryjskich i rzymskich aż po okres wenecki i późniejszy. Spotkaj się z licencjonowanym lokalnym przewodnikiem przed bramą lądową i wyrusz we wspaniałą podróż. Zacznij od bramy lądowej, która jest częścią fortyfikacji Zadaru zbudowanych za panowania weneckiego. Zadarskie fortyfikacje z XV i XVII wieku są chronione przez UNESCO. Wycieczka obejmuje wszystkie główne zabytki Starego Miasta, w tym Forum, Plac Pięciu Studni, Kalelarga, Plac Ludowy, kościół św. Donata i katedrę św. Anastazji, Organy Morskie i wiele innych. Lokalny przewodnik nie tylko poprowadzi Cię przez wycieczkę, ale także będzie miał wiele rekomendacji na całe wakacje w Zadarze. Wycieczka może zakończyć się w punkcie początkowym lub w dowolnym innym punkcie, który najbardziej odpowiada klientom.

Zadar-AirPort-Zadar wybierz swoją trasę i ciesz się podróżą

Zadar-AirPort-Zadar wybierz swoją trasę i ciesz się podróżą

Rozpocznij lub zakończ swoją podróż z nami, podczas gdy nasz kierowca zadba o Twoją najlepszą trasę. Aby uciec od transportu publicznego i cieszyć się komfortową jazdą do miejsca docelowego, zamów nasz transfer. Wybierz tę opcję, aby odebrać Cię na lotnisku w Zadarze lub poinformuj nas o odbiorze podczas pobytu w Zadarze i jedź jak król. Nasz kierowca odbierze Cię w miejscu zbiórki, które podasz w Zadarze i będziesz mógł cieszyć się swobodną jazdą. Gdy będziesz cieszyć się jazdą, nasz kierowca poinformuje Cię o interesujących informacjach o lokalnych restauracjach, atrakcjach lub wycieczkach, a także o innych interesujących informacjach.

Zadar: Najciekawsze atrakcje

Rynek staromiejski: Wycieczki i bilety

Chorwacja: Ciekawe miejsca

Rynek staromiejski: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rynek staromiejski? Kliknij tutaj.

Rynek staromiejski: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0
(39 recenzji)