Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Rynek Główny

Rynek Główny – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kraków: recitale chopinowskie w Chopin Concert Hall

1. Kraków: recitale chopinowskie w Chopin Concert Hall

Delektuj się dźwiękami muzyki Chopina granej na fortepianie i doświadcz jednego z najważniejszych elementów kultury. Posłuchaj genialnych aranżacji najsłynniejszego polskiego kompozytora w wyjątkowej atmosferze krakowskiego Rynku Głównego. Weź udział w specjalnym koncercie dedykowanym Fryderykowi Chopinowi – ikonie polskiej i europejskiej muzyki. Posłuchaj najsłynniejszych kompozycji fortepianowych tego wirtuoza, które zaprezentowane zostaną przez młodych, utalentowanych pianistów. Koncerty odbywają się w Chopin Concert Hall, która udekorowana jest gotyckimi elementami architektonicznymi. Zagrane zostaną nokturny, mazurki i polonezy, w których Chopin wyrażał swoją tęsknotę do Polski. Dzięki połączeniu klimatycznych wnętrz i wspaniałej muzyki doznasz niezapomnianych wrażeń, nawet jeśli nie jesteś melomanem.

Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

2. Kraków: zwiedzanie muzeum Rynek Podziemny

Wybierz się na 2-godzinną wycieczkę po Rynku Podziemnym, wyjątkowym muzeum znajdującym się pod głównym rynkiem miasta. Odkryj średniowieczne budowle w tym unikalnym rezerwacie archeologicznym o powierzchni prawie 4000 metrów kwadratowych. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy wejściu do muzeum i rozpocznij odkrywanie przeszłości. Zapoznaj się ze skarbami miasta, słuchając opowieści przewodnika o burzliwej historii średniowiecznego Krakowa. Zobacz rekonstrukcje pochówków z XI wieku prezentowane na wystawie. Poznaj sekrety ukrytych podziemi za pomocą ekranów dotykowych, hologramów, projekcji i filmów dokumentalnych. Zobacz Kraków z zupełnie nowej perspektywy.

Kraków: City Pass z 40 muzeami i atrakcjami

3. Kraków: City Pass z 40 muzeami i atrakcjami

Zwiedzaj Kraków we własnym tempie i zgodnie z własnymi zainteresowaniami dzięki 1-, 2- lub 3-dniowej karcie miejskiej. Uzyskaj dostęp do 40 muzeów i zabytków. Dowiedz się więcej o bohaterze II wojny światowej Oscarze Schindlerze w Fabryce Oscara Schindlera. Odwiedź Aptekę pod Orłem na terenie byłego getta i dowiedz się, jak Holokaust wpłynął na krakowskich Żydów. Udaj się do Podziemnego Muzeum Rynku Głównego i spotkaj wampiry. Pełna lista muzeów zostanie dołączona do Twojego biletu City Pass, a aby ułatwić Ci przemieszczanie się od atrakcji do atrakcji, możesz wybrać kartę z nieograniczoną liczbą przejazdów środkami komunikacji miejskiej, zarówno w dzień, jak i w nocy. Muzea objęte karnetem miejskim obejmują: "1. Fabryka Schindlera 2. Podziemia Rynku Głównego 3. Muzeum Lotnictwa Polskiego 4. Muzeum Książąt Czartoryskich (Dama z gronostajem Leonarda da Vinci) 5. Mury obronne Krakowa 6. Muzeum Archeologiczne (Gmach Główny) 7. Muzeum Archeologiczne (Podziemia kościoła św. Wojciecha) 8. Muzeum Archeologiczne (Nowa Huta Branice) 9. Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli 10. Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 11. Muzeum Stanisława Wyspiańskiego 12. Dom Zwierzyniecki 13. Dom Józefa Mehoffera 14. Podziemia kościoła św. 15. Muzeum Historii Fotografii 16. Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka, Archiwum. Biuro 17. Pałac Biskupa Erazma Ciołka 18. Stara Synagoga 19. Muzeum Archidiecezjalne 20. Dom Szołayskich 21. Kamienica Hipolitów 22. Gmach Główny Muzeum Narodowego 23. Regionalne Muzeum Modernizmu Polskiego Rydlówka 24. Muzeum Emeryka Hutten-Czapskiego 25. Ulica Pomorska 26. Celestat 27. MOCAK 28. Wieża ratuszowa 29. Wystawa w nowohuckiej dzielnicy Branice 30. Muzeum Żydowskie Galicja 31. Barbakan 32. Apteka pod Orłem 33. Pałac Krzysztofory 34. Muzeum Armii Krajowej poświęcone gen. Emilowi Fieldorfowi Nilowi 35. Dom Jana Matejki 36. Muzeum Nowej Huty 37. Legendy Krakowa 38. Kopiec Kościuszki"

Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

4. Warszawa: Wycieczka do Krakowa i Auschwitz pociągiem z odbiorem

Po wczesnym porannym odbiorze z miejsca zakwaterowania w Warszawie, zostaniesz przetransportowany na dworzec kolejowy prywatnym pojazdem. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej podróży pociągiem zostaniesz powitany przez lokalnego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wyrusz na 3,5-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przejrzeć. W muzeum obejrzysz film nakręcony po wyzwoleniu obozu w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści utworzyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło tu i zginęło około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie i więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau w 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz mieć trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek starego miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieża Ratuszowa, Bazylika Mariacka, krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta z tysiącami barów i wspaniałych regionalnych restauracji, zabytkowymi budynkami i dorożkami. Podczas wycieczki będzie czas na zjedzenie lunchu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około godziny 20:30, odbierz go z peronu i przetransportuj z dworca kolejowego z powrotem do hotelu w Warszawie.

Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

5. Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Przeżyj najlepsze wprowadzenie do Krakowa podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkowym Starym Mieście. Rozpocznij swoją wycieczkę w sercu miasta przed Bazyliką Mariacką. Twój przewodnik będzie miał pomarańczowy parasol, dzięki czemu łatwo go znajdziesz w miejscu spotkania. Poczuj się, jakbyś cofnął się w czasie, spacerując wśród średniowiecznej architektury Rynku Głównego, największego średniowiecznego rynku w Europie. Twój profesjonalny przewodnik zabierze Cię do najważniejszych zabytków Krakowa i opowie o jego dramatycznej historii. Dostarczą ci również poufnej wiedzy na temat tego, co warto odwiedzić, zobaczyć i zjeść, gdy jesteś w tym pięknym mieście. Zakończysz swoją wycieczkę na Wawelu, imponującej królewskiej rezydencji polskich królów.

Kraków: Stare Miasto - wycieczka na segwayu z przewodnikiem

6. Kraków: Stare Miasto - wycieczka na segwayu z przewodnikiem

Wyrusz segwayem na wycieczkę z przewodnikiem po Krakowie i poznaj złoty okres tego miasta. Poznaj rolę Krakowa jako głównego miasta na szlaku handlowym z Dalekiego Wschodu i jego znaczenie jako centrum polskiej kultury i historii, mijając takie miejsca, jak Barbakan, kościół Mariacki i Wawel. Podróżując segwayem, zobacz Barbakan oraz pozostałości oryginalnego, potężnego muru obronnego, który niegdyś otaczał całe miasto. Odkryj tajemnice Rynku Głównego i znajdujących się pod nim lochów. Poznaj także liczne nieśmiertelne legendy i anegdoty. Poświęć chwilę, aby podziwiać 700-letni gmach kościoła Mariackiego oraz majestatyczny Zamek Królewski na Wawelu. Następnie podróżuj wzdłuż brzegu Wisły. Na zakończenie wycieczki będziesz mieć możliwość zrobienia świetnych zdjęć z legendarnym, ziejącym ogniem Smokiem Wawelskim.

Kraków: Wycieczka po 3 dzielnicach samochodem elektrycznym

7. Kraków: Wycieczka po 3 dzielnicach samochodem elektrycznym

Krakowskie Stare Miasto to historyczna, centralna dzielnica Krakowa. Jest ono jedną z najsłynniejszych starówek w Polsce. W jego centrum znajduje się Rynek Główny – największy w Europie średniowieczny rynek miejski. W pobliżu krakowskiej starówki położone są liczne zabytki, takie jak kościół Mariacki, kościół św. Wojciecha oraz kościół św. Barbary, a także inne skarby narodowe. Na środku rynku, w otoczeniu kamienic i szlacheckich rezydencji, wznoszą się renesansowe Sukiennice. Kazimierz to położona na południe od Starego Miasta dzielnica, która stanowiła centrum życia krakowskiej społeczności żydowskiej przez ponad 500 lat. Została ona systematycznie zniszczona w okresie II wojny światowej. Kazimierz odkryto ponownie w latach 90. XX wieku po upadku reżimu oraz dzięki światowemu rozgłosowi, który dzielnica ta zyskała po ukazaniu jej w obiektywie Stevena Spielberga. W wyniku tego Kazimierz się odrodził i jest on obecnie jedną z najbardziej fascynujących dzielnic Krakowa. Jest to tętniąca życiem dzielnica artystyczna pełna zabytkowych miejsc, klimatycznych kafejek i galerii sztuki. W rezultacie Kazimierz stał się głównym ośrodkiem turystycznym oraz celem pielgrzymek dla przedstawicieli narodu żydowskiego. Doprowadziło to do rozkwitu współczesnej kultury żydowskiej na tym obszarze. Podgórze natomiast stało się miejscem największej tragedii ludności. Naziści dostrzegli jego korzystne naturalne położenie pomiędzy rzeką a Krzemionkami Podgórskimi i uznali Podgórze za idealne miejsce na założenie dzielnicy więziennej. W marcu 1941 roku krakowskich Żydów zapędzono do centrum Podgórza i otoczono murem. Miejsce to zyskało później miano krakowskiego getta. Getto zlikwidowano dwa lata później, jednak większość jego mieszkańców została tam zamordowana. Reszta poniosła śmierć w pobliskim obozie koncentracyjnym Płaszów lub w komorach gazowych w Auschwitz lub w Bełżcu.

Kraków: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście, Kazimierzu i Getcie

8. Kraków: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście, Kazimierzu i Getcie

Radość z tej wycieczki leży nie tylko w tym, co odkryjesz, ale także w prostych przyjemnościach jazdy na rowerze przez piękne ogrody, wzdłuż leniwej Wisły i kolorowymi uliczkami Kazimierza. Pomimo tego, że jest rozległa, trasa nie jest zbyt męcząca i jest odpowiednia dla wszystkich poziomów sprawności. Istnieje wiele przystanków dla wyjaśnień historycznych i okazji do robienia zdjęć. Czas trwania wycieczki rowerowej wynosi od 3,5 do 4 godzin, w tym 45-minutowa przerwa na lunch. Wycieczka rowerowa po mieście rozpoczyna się codziennie pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Latem można wybrać pomiędzy poranną 4-godzinną wycieczką po Starym Mieście, Kazimierzu - dzielnicy żydowskiej i Podgórzu - getto II wojny światowej oraz wieczorną 2-godzinną wycieczką po Starym Mieście i Kazimierzu - dzielnica żydowska

Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

9. Kraków: Wycieczka piesza po Starym Mieście

Zobacz niektóre z najważniejszych historycznie miejsc w Krakowie podczas tej wycieczki z przewodnikiem po Starym Mieście. Zobacz Wzgórze Wawelskie z Zamkiem Królewskim i Katedrą, które znajdują się na jednym z pierwszych obiektów wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jednym z najważniejszych obiektów historycznych w kraju i jednym z największych zamków w Polsce. Odwiedź Stare Miasto w Krakowie, jedną z najsłynniejszych starych dzielnic w Polsce, która przez ponad 500 lat była centrum życia politycznego Polski. Poznaj dzielnicę Uniwersytetu Jagiellońskiego, w której znajduje się najstarszy uniwersytet w Polsce, Planty, jeden z największych parków miejskich w Polsce i Rynek Główny, którego początki sięgają XIII wieku. Podziwiaj Bazylikę Mariacką i pozostałości średniowiecznych fortyfikacji Krakowa, podczas gdy przewodnik opowiada historie i legendy, aby nauczyć grupę wycieczkową lokalnych zwyczajów i tradycji.

Kraków: Koncert bożonarodzeniowy z winem

10. Kraków: Koncert bożonarodzeniowy z winem

Czy może być coś lepszego od spędzenia wyjątkowego wieczoru w kameralnej atmosferze, przy dźwiękach bożonarodzeniowej muzyki w wykonaniu wirtuozów ze słynnej Royal Chamber Orchestra i z lampką wina w dłoniach? Royal Chamber Orchestra została założona w 2007 roku przez Sławomira Prokopika. Składa się ona z wybitnych krakowskich muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej o międzynarodowej sławie. Ich muzyka stanowi połączenie nienagannego gustu, bezgranicznej wyobraźni i znakomitej techniki. Koncertu wysłuchasz w zabytkowej kamienicy, która znana jest pod nazwami Dom Dębiński i „Pod Beczką”. Jako jednopiętrowy budynek została ona zbudowana w XV wieku. Jego gruntowna przebudowa miała miejsce w połowie XVI wieku. Następnie właścicielem domu został łowczy królewski Kaspar Dębiński, który służył rodzinie królewskiej na Wawelu. Obecnie kamienicę wyróżniają wspaniałe schody z XIX wieku z oryginalną, bogato zdobioną balustradą z żelaza. Prowadzą one do sali koncertowej.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 171
Sortuj wg::

Rynek Główny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rynek Główny? Kliknij tutaj.

Rynek Główny: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(4971 recenzji)

To był punkt kulminacyjny mojej podróży do Krakowa. Miałem wielkie szczęście słyszeć, jak niesamowity mistrz fortepianu Paweł Kubica z pasją wykonywał dzieła Chopina. Powiedzieć, że byłem pod wrażeniem emocji, energii i szybkości występu dżentelmena oddanego swojej sztuce, nie oddałoby tego sprawiedliwie. Obecność na tym występie była dla mnie zaszczytem i pozostanie to w mojej pamięci na zawsze. „Dziękuję” to chyba za mało. Mam nadzieję, że inni zarezerwują ten wspaniały wieczór i będą się nim cieszyć tak samo jak ja.

Świetny przewodnik. Ciekawie opowiedziane historyczne fakty z humorem ale i powagą w dzielnicy żydowskiej. Ciekawe rozwiązanie dla osób, które nie mogą dużo chodzić. Dzięki Wam wiemy co chcemy zwiedzić od "środka" dzięki zarysowaniu tematu. Dziękujemy na pewno skorzystamy w przyszłości z innych Waszych ofert. Monika z rodzicami, nastoletnimi córkami i pieskiem ;-)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki wózkiem golfowym, fantastycznie, a nasz kierowca był bardzo przychylny…

Recital bardzo mi się podobał. Bardzo profesjonalnie i blisko. Wysoce polecany

Niesamowite przeżycie i bardzo intymne. Naprawdę wyjątkowa noc.