Rudolfinum

Rudolfinum

Rudolfinum – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Praga: 50-minutowy wieczorny rejs widokowy

1. Praga: 50-minutowy wieczorny rejs widokowy

Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki z Wełtawy i odkryj piękno jednego z najsłynniejszych miast na świecie podczas tego wieczornego rejsu z audioprzewodnikiem. Zobacz majestatyczne zabytki, takie jak Most Karola i Tańczący Dom. Wejdź na pokład wygodnej i przestronnej łodzi i rozpocznij rejs po rzece. Rób zdjęcia, przepływając obok zabytków, takich jak wieża Petřín i historyczny fort Vyšehrad. Podziwiaj neorenesansową salę koncertową Rudolfinum i największy kompleks zamkowy na świecie, Zamek Praski. Zrelaksuj się na klimatyzowanej łodzi z dachem nad tarasem słonecznym. Poznaj główne zabytki dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 3 różnych językach lub skorzystaj z drukowanego przewodnika na pokładzie dostępnego w 16 językach. Możesz także skorzystać z aplikacji mobilnej.

Praga: Panoramiczny rejs po Wełtawie

2. Praga: Panoramiczny rejs po Wełtawie

Spójrz na Pragę z zupełnie innej perspektywy – z poziomu wody w ramach rejsu po rzece. Podziwiaj przepiękne widoki na most Karola, zamek na Hradczanach i panoramę „miasta tysiąca wież” podczas komfortowego rejsu łodzią wzdłuż Wełtawy. Weź udział w relaksującym rejsie, który stanowi doskonały wybór dla rodzin z małymi dziećmi i każdej osoby, której zależy na zapadającej w pamięć, niedługiej atrakcji. Podczas rejsu skosztuj lekkich przekąsek oraz kawy lub zimnych napojów (są podawane za dodatkową opłatą na górnym pokładzie), dzięki czemu w pełni wykorzystasz każdą chwilę na łodzi. Zimą możesz wejść do środka, aby skorzystać z dobrodziejstw przytulnego i ogrzewanego wnętrza. Z kolei latem z pewnością docenisz klimatyzację.

Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

3. Praga: rejs z kolacją na szklanej łodzi z odkrytym dachem

Zwiedź Pragę nocą na luksusowej łodzi z odkrytym dachem, delektując się wyśmienitymi tradycyjnymi czeskimi i międzynarodowymi daniami z pokładowego bufetu. Zobacz kultowe budowle Pragi wzdłuż Wełtawy i podziwiaj niesamowite widoki na oświetlony Zamek na Hradczanach podczas rejsu tam i z powrotem. Podróżuj na wyjątkowej szklanej łodzi ze specjalnie izolowanym pokładem, który tłumi hałas i wibracje, oraz sekcją, która ma chowane szklane ściany i sufity. Wzbogać swoje wrażenia, wybierając opcję z miejscem przy oknie, aby mieć pewność, że znajdziesz się w tej sekcji. Po wejściu na pokład skosztuj powitalnego napoju i wyrusz w rejs w dół rzeki w kierunku mostu Karola, podziwiając po drodze neorenesansowy budynek Rudolfinum. Korzystaj z darmowej sieci Wi-Fi, słuchaj ciekawego nagranego komentarza i śledź trasę rejsu na papierowej lub internetowej mapie. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom i obejrzyj panoramę wzgórza Petřín przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Zjedz kolację w formie bufetu, która obejmuje szeroki wybór dań kuchni czeskiej i międzynarodowej. Po kolacji zwiedź otwarte pokłady, na których możesz poczuć chłodną bryzę i zobaczyć miasto z wielu punktów widokowych, które zapewniają doskonałe możliwości fotografowania.  Menu bufetu: • Mozzarella z pomidorami i świeżym pesto z bazylią • Domowe sery, szynki i salami • Pasztet z kaczki z sosem żurawinowym • Ser Gran Moravia • Sałatka grecka • Świeża surówka • Siekana sałata • Wybór pieczywa i masła • Wypieki bezglutenowe • Rosół z makaronem • Szynka z kością • Gulasz wołowy • Sznycle z kurczaka • Pieczone ziemniaki z cukinią • Spaghetti z pomidorami koktajlowymi i bazylią (wegańskie) • Paella z pieczonymi warzywami i owocami morza • Warzywa gotowane na parze • Pierogi • Ryż jaśminowy • Tłuczone ziemniaki • Domowe pierniki • Strudel jabłkowy • Sałatka ze świeżych owoców

Praga: wieczorny rejs po Wełtawie z bufetem

4. Praga: wieczorny rejs po Wełtawie z bufetem

Zobacz piękno Pragi nocą podczas rejsu po Wełtawie. Podziwiaj zabytki, takie jak zamek na Hradczanach i Tańczący Dom, i delektuj się szeroką gamą dań kuchni czeskiej. Rozpocznij swoją wieczorną podróż po Wełtawie pod mostem Svatopluka Čecha na Starym Mieście. Po wejściu na pokład wypij powitalnego drinka, a następnie wyrusz w spokojny rejs w kierunku mostu Karola. Przepłyń obok wzgórza Petřín, zobacz zabytkowy zamek na Wyszehradzie i obejrzyj neorenesansowe audytorium muzyczne Rudolfinum. Następnie zobacz słynny Tańczący Dom przy nabrzeżu Rašínovo i obejrzyj panoramę Zamku na Hradczanach przy akompaniamencie muzyki wykonywanej na żywo na pokładzie. Potem zjedz na pokładzie statku kolację w formie bufetu (zimna płyta, ciepłe posiłki i desery) oraz skorzystaj z możliwości zakupienia drinków i napojów bezalkoholowych.  Menu bufetowe: •Zimny bufet: bogaty wybór pieczywa i masła, Grana Padano, pasztet z kaczki z sosem żurawinowym, caprese, wybór domowych serów, szynka i salami, sałatka siekana, sałatka grecka, surówka coleslaw •Zupa: rosół z makaronem •Ciepły bufet: szynka z kością, gulasz wołowy, sznycel drobiowy, spaghetti z pomidorkami cherry i bazylią (wegańskie), paella, pieczone ziemniaki z cukinią •Dodatki: pierogi z boczkiem, ryż jaśminowy, puree ziemniaczane •Deser: domowy piernik, strudel jabłkowy, sałatka ze świeżych owoców

Praga: Rejs statkiem wycieczkowym z kolacją w formie bufetu

5. Praga: Rejs statkiem wycieczkowym z kolacją w formie bufetu

Wejdź na pokład i udaj się na romantyczny wieczorny rejs po sercu Pragi i zobacz wszystkie słynne zabytki miasta znad Wełtawy. Przybądź na swoją łódź pomiędzy mostami Čech i Štefánik i zostań powitany przez gospodarza. Następnie przepłyń przez centrum Pragi i zobacz zabytki wzdłuż brzegów Wełtawy pod magią wieczornych iluminacji. Podczas rejsu serwowana będzie smaczna kolacja w formie bufetu, a w pełnym barze można kupić napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Personel będzie dostępny, aby zaspokoić Twoje potrzeby. Podziwiaj niesamowite widoki na Most Karola i barokowe kościoły Starego i Nowego Miasta. Miejsca siedzące znajdują się na otwartym górnym pokładzie lub w klimatyzowanym salonie dolnym (ogrzewanym zimą i klimatyzowanym latem). Po wycieczce wróć do punktu początkowego.

Praga: rejs Wełtawą (szklane dno i otwarty pokład) z lunchem

6. Praga: rejs Wełtawą (szklane dno i otwarty pokład) z lunchem

Weź udział w rejsie, którego trasa wiedzie przez centrum Pragi. Zachwyć się widokami na miasto z poziomu Wełtawy, delektując się wyśmienitym lunchem w formie bufetu. Przepłyń po zabytkowym sercu miasta, w tym pod mostem Karola, słuchając dźwięków muzyki na żywo. Rozpocznij rejs wzdłuż Wełtawy po powitaniu na pokładzie tradycyjnym czeskim aperitifem. Przepłyń pod mostem Karola, który łączy dzielnice Malá Strana (Mała Strona) i Staré Město (Stare Miasto). Zwróć uwagę na posągi czeskich świętych, które znajdują się wzdłuż obu krawędzi mostu. Następnie przepłyniesz obok zamku na Hradczanach, budynku Rudolfinum oraz Teatru Narodowego. Podczas całego rejsu możesz delektować się lunchem w formie bufetu i słuchać muzyki na żywo. Wysłuchaj komentarza, dzięki któremu dowiesz się więcej o oglądanych atrakcjach i zabytkach. Przed powrotem do miejsca rozpoczęcia rejsu przepłyniesz obok kolejnych atrakcji miasta, w tym Tańczącego Domu, klasztoru Emaus, wzgórza Wyszehrad, Muzeum Wodociągów w dzielnicy Podolí i zabytkowej elektrowni wodnej Štvanice.

Praga: stare miasto i dzielnica żydowska – wycieczka piesza z przewodnikiem

7. Praga: stare miasto i dzielnica żydowska – wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj żydowskie dziedzictwo Pragi podczas wycieczki z przewodnikiem. Spaceruj po cmentarzu żydowskim, Starym Mieście i różnych miejscach związanych z żydowską historią miasta. Spotkaj się z przewodnikiem w pobliżu synagogi Maisel. Stamtąd udaj się do dzielnicy żydowskiej, gdzie przewodnik opowie Ci o historii Żydów w Pradze. Po tym przeglądzie żydowskiego dziedzictwa miasta, zostaniesz oprowadzony po głównych synagogach i cmentarzu żydowskim, a także zobaczysz, gdzie France Kafka napisał większość swoich dzieł. Udaj się na praskie Stare Miasto i podziwiaj historyczne zabytki, w tym słynny na całym świecie zegar astronomiczny. Poznaj fascynujące historie kryjące się za każdym z ważnych budynków, które zobaczysz.

Praga: Wycieczka autobusowa po historycznym centrum miasta

8. Praga: Wycieczka autobusowa po historycznym centrum miasta

Zobacz najpiękniejsze zakątki Pragi z poziomu autobusu z otwartym dachem i ciesz się panoramicznym widokiem na najsłynniejsze atrakcje miasta. Wycieczkę zacznij na Rynku Staromiejskim, gdzie zachwycisz się zegarem astronomicznym. Podążaj przez najstarszą część miasta, podziwiając brukowane uliczki rozchodzące się we wszystkie strony. Do głównych atrakcji Starego Miasta należy ratusz w miejscu dawnego pałacu królewskiego. Zachwyć się mozaikową fasadą budynku uznawanego przez wielu za najpiękniejszą budowlę miasta. Odwiedź dzielnicę żydowską Josefov, czyli dawne praskie getto. Dzielnicę z każdej strony okala Stare Miasto, a do jej najważniejszych zabytków należą Synagoga Staronowa i Synagoga Hiszpańska z XIX wieku z fasadą w stylu mauretańskim. Przejedź obok najstarszego budynku Pragi zachowanego z czasów gotyku: klasztoru św. Agnieszki. Zobacz zabytki narodowe, takie jak gmach Teatru Narodowego i Ratusz Nowomiejski. Podziwiaj mosty rozpościerające się nad Wełtawą, w tym słynny Most Karola. Po przybyciu na wzgórze zamkowe Pragi skorzystaj z 30- lub 40-minutowej przerwy i przespaceruj się wokół słynnych zabytków. Wybierz się do Lorety, czyli popularnego celu pielgrzymek. Podziwiaj niezwykłą architekturę Tańczącego Domu. Inne atrakcje, które zobaczysz podczas wycieczki, to Muzeum Narodowe, audytorium muzyczne Rudolfinum i Brama Prochowa. Podczas wycieczki poznasz historię miasta i jego słynnych zabytków dzięki nagraniu z komentarzem dostępnym w 26 wersjach językowych (arabski, chiński, chorwacki, czeski, duński, niderlandzki, angielski, fiński, francuski, niemiecki, grecki, hebrajski, węgierski, włoski, japoński, koreański, norweski, polski, portugalski, rumuński, rosyjski, słoweński, hiszpański, szwedzki, turecki i wietnamski).

Praga: 1,5-godzinna wycieczka zabytkowym samochodem

9. Praga: 1,5-godzinna wycieczka zabytkowym samochodem

Wskocz do zabytkowej repliki, aby zobaczyć spektakularne zabytki i niesamowite widoki na Pragę. Dostosuj swoją wycieczkę, aby zatrzymać się w dowolnym miejscu. Odkryj piękno Pragi z bliska i uzyskaj perspektywę prawdziwego czeskiego mieszkańca. Poświęć trochę czasu na zrobienie kilku zdjęć i nie wahaj się poprosić kierowcę o zrobienie zdjęcia za Ciebie. Nie martw się pogodą – Twój samochód jest ogrzewany! Poczuj się wyjątkowo w starych replikach, które przywołują złote czasy Wielkiego Gatsby'ego i imprez szampańskich. Zobacz romantyczne Stare Miasto, Zamek Praski, Rudolfinum, tańczący dom lub Staro-Nową Synagogę. Uczyń swój wieczór jeszcze bardziej wyjątkowym bukietem róż lub kieliszkiem szampana na zamówienie. Już sama podróż na lotnisko zabytkowymi samochodami staje się wielkim wydarzeniem. Wesela, imprezy, imprezy firmowe i wszelkie specjalne okazje będą przeżyciem, którego nigdy nie zapomnisz.

Praga: Popołudniowy rejs piwny z napojami w cenie

10. Praga: Popołudniowy rejs piwny z napojami w cenie

Odkryj Pragę podczas rejsu statkiem po Wełtawie. Napij się zimnego piwa lub wina, podziwiając najważniejsze zabytki czeskiej stolicy z wody. Zobacz Zamek Praski, Rudolfinum, Most Karola i wiele innych zabytków. Wejdź na pokład łodzi po staromiejskiej stronie rzeki. Zamelduj się, wybierz miejsce i napij się czeskiego piwa, wina lub napoju bezalkoholowego. Podziwiaj niesamowite widoki kluczowych atrakcji Pragi ze swojego miejsca. Gdy poczujesz pragnienie, odwiedź bar, aby uzupełnić zapas piwa, wina lub lemoniady. Udaj się na górny pokład, aby zrobić niesamowite zdjęcia Pragi z wody lub z łodzi. Zrelaksuj się, podziwiając widoki, popijając drinki i słuchając muzyki.

Liczba znalezionych atrakcji: 84
Sortuj wg::

Rudolfinum: najlepsze atrakcje w pobliżu

Rudolfinum: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rudolfinum? Kliknij tutaj.

Rudolfinum: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2
(12 525 recenzji)

Wycieczka po rzece była bardzo przyjemna. Rejs statkiem dał Ci inne spojrzenie na Pragę. Nie korzystaliśmy z audioprzewodnika, ale można go zeskanować za pomocą kodu QR (przynieś własne słuchawki). Zabytki zostały również ponownie wyjaśnione przez głośniki. Kelnerzy byli uważni i obsługiwali wszystkich pasażerów.

Najbardziej podobała mi się cisza na łodzi! Ponieważ jest to łódź elektryczna, nie słychać silnika i wibracji łodzi podczas ruchu, więc dla mnie było to coś imponującego, ponieważ mogłem bardziej skupić się na podziwianiu pięknego widoku na Pragę. Wygląda jak latanie!

Może unikaj w chłodniejsze noce, ponieważ nie ma możliwości ogrzania się i siedzenia na zewnątrz. Wspaniale jest zobaczyć miasto nocą i bardzo centralny punkt, do którego można się dostać. Świetne ponad wszystko, zrobiłbym to jeszcze raz

Bardzo fajna aktywność! Personel jest miły, a kolacja jest bardzo dobra. 3 godziny mijają szybko, a przejażdżka Wełtawą jest bardzo relaksująca. Polecam !

Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Bufet jest dobry. Dobra obsługa na pokładzie.